Belgisch initiatief krijgt vermoedelijk succes Overleg in Parijs voor de ontmoeting Eisenhower HAMBURG GESTEUND IN CONCURRENTIE H. J. BONDA OPKOOP DOOR BUITENMND SCHANDALIG GOLF-SLAG De Bilt: Zonnig KONINGEN VAN DE LACÉ Kroesjtsjef- Alles wordt herzien, ook landgenoten PILOOT REDDE LEVEN VAN BADGASTEN TICKER-TAPE PARADE VOOR BEATRIX IN NEW YORK PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Betrokken marine autoriteiten SOEKARNO: „Als ik leuk ben, ben jij werkloos" Steun SORAJA VERTROK PLOTSELING Met Herter Succes Bonn geeft 400 miljoen Mark extra Boter stop" blijft Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Chefred. 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604: Vlissingen, Rembrandl. 24. tel, 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38. tel. 01150-3189; Zierikzec, Havenpark 24. tel. 01110-2991 Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang no 4334 Dinsdag 18 augustus 1959 KLEINE LANDEN VINDEN GEHOOR w DJAKARTA (UPI). President Soekarno heeft in zijn rede ter ge legenheid van de onafhankelijk heidsdag dreigende woorden ge sproken voor Indonesiërs, die me nen nog vast te moeten houden aan een westerse, in het bijzonder een Nederlandse gedachtengang. Nadat hij had aangekondigd dat in het kader van zijn geleide economie het hele Indonesische leven uitvoe rende lichamen, wetgevende licha men, strijdkrachten en politie, pro- duktie en distributie, politieke partij en, sociale en economische organen moet worden gereorganiseerd, zei Soekarno: Pas op! ,,Ja, pas op. Alles zal worden her zien. alles zal in orde worden ge maakt en gereorganiseerd en dan zijn er ook nog mensen, die zullen worden herzien". Soekarno herinnerde in dezelfde rede waarin hij dreigde met verdere maatregelen tegen het Nederlandse kapitaal er aan dat hij al dertig jaar geleden had geschreven: een be tere toekomst kan alleen voor hon derd procent aanbreken, indien de maatschappij geen kapitalisme noch imperialisme zal kennen. Sommige Indonesiërs, ging hij voort, hebben die toekomst in gevaar gebracht door het op een akkoordje te gooien met de Hollanders. Gif.... „Zij, die niet begrepen, dat de Ron de-tafelconferentie compromitterend was. hebben van 1950 af de geest van de Indonesische natie vergiftigd met hun gif van het reformisme. Zij zeg gen. dat wij ons altijd neer moeten leggen bij internationale overeenkom sten"', aldus Soekarno. En vervolgens riep hij uit: ..Als het aan hen gelegen had. zouden wij nog in een RTC-sfeer leven, nog in de sfeer van een Indonesisch-Nedèrland- se unie, in de sfeer van de over heersing van het Nederlandse kapi taal". ..Ja. inderdaad", zei hij, ..zonder iets te verheimelijken, wil ik zeggen dat wij ons volledig hebben afgekeerd van de westerse democratie. Ander zijds hebben wij sedert lang al elk dictatorschap vierkant verworpen". Mening in Duitsland Belasting op olie zou kort geding uitlokken Eigen nieuwsdienst HAMBURG. Ingewijden zijn van mening dat oliebelangen zo nodig, langs gerechtelijke weg de strijd met' Bonn zullen aanbinden, als de West duitse regering haar plan om een ver eveningsbelasting van 30 mark op olie in te voeren, inderdaad tot uit-1 voering zal brengen. Men acht het niet waarschijnlijk dat de belanghebbenden alsdan gezamen lijk zullen optreden. Aangenomen wordt dat de Duitse Shell terstond bereid zal zijn een kort geding aanhangig te ma- ken bij het Opperste gerechtshof om de wetmatigheid te bestrijden van even-j tueel op aandrang van de kolenindus-1 trie in het Ruhrgebied tot standgeko-; men extra belasting op olie. j Max Tailleur, op zijn wereld- toernee in Sydney aangekomen, trof er de filmkomiek Danny Kaye, die zelf heel ad rem de slag vaardigheid van de Amsterdammer heeft moeten ondervinden. Hij nodigde Max uit zijn voorstelling bij te wonen en in het begin reeds grapte hjj: „Hedenavond ziet u op het toneel Danny Tailleur en in de zaal Max Kaye." Hij wees naar de Nederlandse moppentapper in de zaal en riep hem toe: „Max, zeg nou eens iets leuks". Waarop Max gevat antwoordde: „Neen, als ik daaraan begin, zou jij werkloos zijn!" De mensen in de zaal brul den van het lachen om dit ant woord, dat het effect had van een boomerang. Maar Danny Kaye was sans rancune en na afloop van de voorstelling schudde hij hartelijk de hand van onze Max. Van onze correspondent LONDEN De kleinere leden van de Atlantische verdragsor ganisatie die onder aanvoering j van België uitdrukking hebben i gegeven aan hun verlangen naar ieen „Westelijke topconferentie" aan de vooravond van de histori- j sche ontmoeting tussen Eisen- j hower en Kroesjtsjef, krijgen hun zin. Zij zullen niet worden gepas seerd, al krijgen zij evenmin het voorrecht, dat wel aan Frankrijk, Engeland, Duitsland en Italië ten deel valt van een direct onder houd met Eisenhower. Zij zullen genoegen moeten nemen met een vergadering met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Herter. De reden daarvan is dat Eisenho- wer, hoewel volstrekt niet van plan met Kroesjtsjef te spreken en be sluiten te nemen buiten de bondgeno ten om, pertinent blijft weigeren, eerst overleg met de gehele Navo te plegen. Hij zou dan niet meer als i leider van het Amerikaanse volk met Kroesjtsjef praten, maar als leider van het Atlantische bondgenootschap. Pierre Wigny, de Belgische minister van buitenlandse zaken, vertrekt vol gende week naar Parijs om een bij zondere bijeenkomst van de Atlantische raad te verzoeken, geheel gewijd aan het komende onderhoud tussen Eisen hower ert Kroesjtsjef. Hij weet dat hij de steun heeft van Nederland, Luxem burg, Portugal. Turkije, Noorwegen en Denemarken. België gaat uit van het standpunt dat in het Atlantische bondgenootschap de kleinere leden dezelfde rechten en plich ten hebben als de grotere, al is het na tuurlijk wel zo, dat hun verantwoorde lijkheden minder groot zijn dan b.v. die van de Verenigde Staten of Groot- Britannië. Eigen nieuwsdienst NOORDWIJK. Prinses Soraja, ex- keizerin van Perzië, is gisterochtend uit Noordwijk vertrokken met onbekende bestemming. Maandagmiddag 3 augustus had zij haar intrek genomen .in hotel Huis ter Duin. Zij zou oorspronkelijk een maand blijven, maar dat is dus thans precies twee weken geworden. Zij had niet voor een maand Kamers gereserveerd in het hotel De reden van het vroegtijdig vertrek van prinses Soraja is niet bekend. De 22-jarige C. K. Roisters is in een ziekenhuis in Tilburg overleden aan de gevolgen van een ongeluk met zijn brom fiets op zondagavond; hij reed toen op de provinciale weg DiessenMiddelbeers tegen een boom. Daar er Eisenhower alle aan is ge legen, ruzie tussen de bondgenoten te voorkomen op een zo belangrijk tijdstip, is er een compromis ontworpen, dat in houdt dat er een bijzondere bijeenkomst van de Atlantische raad zal worden ge houden, die zal worden bijgewoond door vrijwel alle ministers van buitenlandse zaken. De Verenigde Staten zullen er vertegenwoordigd zijn door minister Herter, die namens Eisenhower zal spreken. Voorzitter zal de Nederlandhe minister Luns zijn. Deze vergadering van de Atlantische raad zal begin sep tember moeten worden gehouden, wan neer Eisenhower, vergezeld van Her ter, in Parijs is. Ook de Italiaanse pre mier Pella is dan in Parijs en kan dan gemakkelijk de vergadering bijwonen, ook al zal hij wel een afzonderlijk on derhoud hebb enmet Eisenhower. o Het besluit over het houden van deze bijeenkomst zal volgende week woens-; dag worden genomen. In Brussel is men ervan overtuigd dat het Belgische ini tiatief met succes zal worden bekroond, i In Parijs was gisteravond niemand te vinden die er zich over wilde uitlaten, j Het staat in elk geval vast dat Wigny i alles op alles zal zetten om zijn zin te krijgen en gisteravond bleek dat hij er' vrijwel zeker van was dat dat ook zou gebeuren. 1 Eigen nieuwsdienst DEN HELDER. Door zijn vlieg tuig, dat in het ongerede was ge raakt, even buiten de kustlijn een „landing" op zee te laten maken, heeft de 46-jarige vlieger B. de Geus uit Voorburg gistermiddag niet al leen zijn leven, maar ook dat van een aantal badgasten aan het strand onder Kijkduin bij Den^-ielde? gered. Met ontsteltenis hadden de badgasten om ongeveer drie uur de defecte Har vard laag over het strand zien scheren. Slechts op enkele tientallen meters uit de kust stortte het toestel, na een plot selinge zwenking, in zee. De heer De Geus was met zijn Har vard van Texel opgestegen om met een manche (doelzak voor schietoefenin gen) achter zich te vliegen bij Kijk duin. waar de luchtartillerie oefende. Juist boven de stellingen begon het toestel te trillen: de huidplaten vlogen er af. De heer De Geus koppelde de manche af en maakte zich gereed om een noodlanding op h£t strand uit te voeren. Toen hij daalde zag hij dat het strand door duizenden badgasten was bezet. Op het nippertje wist hij het strand te ontwijken. Hij daalde toén op het wa- er. Deze moedige daad had hem het leven kunnen kosten; onder het water oppervlak zijn enkele strekdammen. Toen het toestel 's avonds uit zee werd gesleept bleek de schade mee te vallen. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt nog een onderzoek ingesteld. 59 95 Eigen nieuwsdienst BONN Het inmiddels goedgekeurde vierjarenplan van Bonn voor de verbe tering van de Westduitse binnenwateren voorziet o.a. in steun ten bedrage van 2,8 miljard Dm. voor uitvoering van grote projecten. Alleen reeds voor de havenstad Ham burg staat nu 400 miljoen Dm. als extra steun ter beschikking om Hamburg te wapenen tegen de concurrentie van de buitenlandse Noordzeehavens, aldus deelt de Westduitse minister voor verkeer, dr. Seebohm, mede. Behalve het uitdiepen van de Elbe tot 11 a 11% meter in 1961 ten behoeve van schepen met 40.000 ton draagvermogen, hetgeen 175 miljoen mark zal kosten en de grote uitdieping van de beneden-Elbe tot 12 meter in 1962. hetgeen op 250 miljoen, wordt be groot zullen nog nieuwe verbindingswe gen worden aangelegd. Drie mogelijkheden Minister Seebohm noemt in dit ver band drie mogelijkheden: 1. kanaalver- Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM De Rotterdamse groot-industrieel, de heer H. J. Bonda, heeft het recente bod van 350% uitge bracht op de aandelen P. F, van Vlis singen Co's Katoenfabrieken in Hel mond. Dit bod, waarop verscheidene aandeelhouders zijn ingegaan, heeft vrijwel geen waarde meer omdat de aandelen thans op de Amsterdamse effectenbeurs al ver boven de 400% worden genoteerd. De heer Bonda heeft dit bod op de aandelen Vlisco gedaan omdat het naar zijn mening een schandaal is dat de aandelen van vele goede Nederlandse vennootschappen naar het buitenland verhuizen tegen afbraakpr ijzen. Een dergelijke opkoop van aandelen acht de heer Bonda in hoge mate schadelijk voor de Nederlandse economie. Het buitenland tracht voor zogenaamd veel geld Nederlandse aandelen te kopen en daardoor vaste voet in de Neder landse economie te krijgen. Ondergewaardeerd Zoals wij al eerder hebben betoogd zijn de aandelen van tal van Neder landse vennootschappen aanzienlijk ondergewaardeerd. Het buitenland tracht van deze toestand gebruik te maken getuige het koersverloop van de aandelen van Philips en Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij. Het buitenland interesseert het weinig in welke handen de aandelen uit eindelijk terecht komen. Het wil op deze manier door middel van mas sale opkopen op de Amsterdamse beurs een vinger in de zo belangrijke Nederlandse economische pap krijgen. Betere koers Met dit doel voor ogen heeft de heer Bonda het bekende bod op de aan delen P.F. Van Vlissingen Co's Ka toenfabrieken gedaan. Dit bod heeft directie en bestuur aan het denken gebracht er. mede dank zij hun pubii- katies zijn de koersen van deze aande len op een enigszins redelijk peil aan geland. Vermoedelijk dank zij het boel van de heer Bonda. de Rotterdamse Receptie in Den Haag Indonesië veertien jaar onafhankelijk DEN HAAG De Indonesische ver tegenwoordiging in Den Haag heeft gis teren ter gelegenheid van het feit dat Indonesië veertien jaar geleden onafhan kelijkheid proclameerde een receptie gegeven. Namens het ministerie van buitenlandse zaken waren aanwezig mr Blom en mr. Van der Wal. De receptie werd bijgewoond door alle chefs de mission. i De receptie, die een zeer geanimeerd' verloop had de kopiah van de Indo nesische persvertegenwoordiger werd zelfs in alle genoeglijkheid meegevoerd door de Vietnamese ambassadeur Vong- mansahip Jayangkura werd o.a. bijge woond door mr. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer en de hoogleraren De Lange, Wertheim en Langeveld. groot-industrieel, die verbonden is aan vele vennootschappen en commissaris is van de Bank voor Onroerende Zaken, zal P. F. van Vlissingen Co's Ka toenfabrieken een Nederlands bedrijf blijven. Thans worden onderhandelingen tus sen de heer Bonda en het bestuur van Van Vlissingen gevoerd over de po sitie waarin de aandelen zijn komen te verkeren. Het buitenland, aldus de heer Bonda, mag zeker de aandelen van Ne derlandse vennootschappen kopen, maar dan zal het buitenland ook de goede koers ervoor betalen. Refilling Ten tijde van de laatste aandeelhou dersvergadering trad er een zg. oppo nerende groep op onder leiding van de commissaris, de heer H. F. Fen- tener van Vlissingen sr. Ook hij waar schuwde de vergadering voor de exor bitant lage koersen, waarvoor de aan delen Van Vlissingen destijds op de beurs -verkrijgbaar waren. Het bod van de heer Bonda van 350% bij een laatste koers van de aandelen van omstreeks 300%,hééft de zaak toen aan het rollen gebracht. Het bestuit» vreesde een groot belang van buiten staanders en heeft door middel van zijn publikaties de koers van de aan delen opgevoerd tot het huidige peil De heer H. L. Fentener van Vlissin gen sr., die het gevaar destijds heeft onderkend en de heer H. L. Bonda. die de knoop heeft doorgehakt met zijn bod van 350%, hebben vermoedelijk hier door het voor Nederland uiterst belang rijke bedrijf gered. binding Hamburg-Weser via Hunte en Küstenkanal naar het Dortmund-Eems- kanaal, dat wil dus zeggen het Ruhrge bied; 2. een verbinding van het stuw- gebied van Geesthaqht aan de Elbe bij Hamburg met het Mittellandkanal bij Minden; 3. aanleg van het z.g. Nord- Südkanal met aansluiting op het Mittel landkanal, waardoor Hamburg een nieuw zuidelijk achterland zou krijgen, dat tot nu toe via de Rijnverbinding op Rotter dam is aangewezen. SPOORWEGEN HOUDEN VOL: Geen fietsen op traject Zwolle-Doesburg UTRECHT (ANP) Op lijnen zon der reizigersvervoer worden ook geen fietsen vervoerd. Daarom, aldus de directie van de Nederlandse Spoorwe gen in haar antwoord op een adres van de Kamer van koophandel en fabrie ken voor noord-oost Gelderland, is het vervoer van fietsen op de lijn Zwolle- Apeldoorn-Dieren/Doesburg. stopgezet. Dat er op die lijn nog fietsen zijn vervoerd na staking van het reizigers- vervoer in 1950, heeft nimmer betekend dat de N.S. dat zouden blijven doen. Tenslotte heeft de directie van de N.S. de Kamer meegedeeld dat zij we derinvoering van de reizigerstreindienst op het traject niet in overweging kan 55 Ondanks Nederlandse bezwaren Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het ïs voor de Neder landse regering niet mogelijk in het EEG-verdrag formele aanknopingspunten te vinden om bezwaren te opperen tegen de Duitse maatregelen voor het kleine grensverkeer. Sinds 1 augustus is van Duitse zijde bepaald dat door grensgangers niet meer dan een kwart kilo boter en vijfhonderd gram suiker vrij mag worden ingevoerd, i 'een maatregel kennelijk gericht tegen de „Butterfahrten". De Duitse regeling strookt weinig met de geest van het EEG-verdrag, aldus minister De Pous in antwoord op sehrif-1 telijke vragen van het Tweede-kamerlid i de heer Mulders. j De minister betreurt voorts dat de Westduitse regering niet gewacht heeft op het onderzoek naar de moeilijkheden in de detailhandel in het Nederlands- Duitse grensverkeer. Dat onderzoek is van Duitse zijde gevraagd aan de Euro- Ipese commissie in Brussel. Wel heeft de Nederlandse ambassade I in Bonn informeel de Nederlandse be zwaren kenbaar gemaakt en dat heeft mogelijk er toe bijgedragen, dat de be woners van de zogenaamde „Zollgrenz- I bezirke" ouder dan zestien jaar twee j j keer per maand een kilo boter uit I Nederland kunnen invoeren. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. President Eisen hower heeft prinses Beatrix uitge nodigd op 14 september zijn gast te zijn op het Witte Huis en de lunch met hem te gebruiken. Gisteren is dat in het buitenver blijf van de president in Gettysburg bekendgemaakt. Dat de Prinses tij dens haar bezoek aan Amerika dat van 11 tot 21 september duurt de president een informeel bezoek zou brengen was al vrijwel zeker. Het bezoek wordt nu officieel: het valt juist één dag voor de aankomst van pre mier Kroesjtsjef in Washington. Ook de minister van buitenlandse zaken, Christian Herter zal aan de lunch aanzitten. Op 11 augustus meldden wij al en kele punten uit het reisprogramma van de Prinses. Dat programma is nu geheel rond. ONTVANGST Vrijwel direct na haar aankomst zal prinses Beatrix het middelpunt zijn van een ticker-tape parade; een heden van alle Amerikaanse strijd krachten nemen er aan deel. Ook een detachement van de Gelderland de onderzeebootjager die de Prinses op de rede overneemt van hel nieuwe s.s. Rotterdam marcheert mee in de parade. De dag na haar aankomst is er een ontvangst door de Nederlandse ge meenschap in New York. Naar ver wachting zullen vijftienhonderd Ne derlanders en oud-Nederlanders daar bij aanwezig zijn. Op donderdag 17 september zal prinses Beatrix in Sterling Forest de eerste bol planten in een complex van tuinen, die zijn geïnspireerd op de Nederlandse Keukenhof. Daar zullen twee miljoen Nederlandse tulpen ko men te bloeien. Op diezelfde dag be zoekt prinses Beatrix o.m. nog de beroemde West Point military aca demy. EERSTE STEEN In Albany zal de Prinses de eerste steen leggen voor een planetarium. Daarna neemt zij een parade af in die stad. Op het programma staan voorts nog bezoeken aan kerkjes, mu sea, het nieuwe gebouw van de K.L.M. op Fifth Avenue in New York, uni versiteiten, en dergelijke. Zondag 20 september eindigt het officiële gedeelte van de reis met een tocht door de stad Schenectady. De dag daarop vertrekt de Prinses met een toestel van de K.L.M. Ag Met de neus in het zand stond de Harvard gistermiddag enige tijd in de zee onder Kijkduin, De badgasten, die aan het gevaar waren ontkomen door de juiste beslissing van de vlieger, stroomden van alle kanten toe om het vliegtuig te bekijken, 's Avonds is het uit zee gesleept. Hz? copiersn M»Ukemngen welke mn de KmsxuMltke Mar me ioebehonm door %ekmtmr$< die i zelf aan dk de&kg&mnm?>>, pM&hiedde met vol- ledige toiei&wmin# wn de betrokken rm Hne -antork etten. Aangezien op Van onze speciale verslaggever Bovenstaand fragment uit de verklaring van het ministerie van marine roept enkele vragen op. Wie zijn de „betrokken marine autoriteiten", die volledig hebben ingestemd mei hetgeen er is ge schied? Waren deze autoriteiten ervan op de hoogte: DAT stukken van de marine, voor zien van stempels „Dienstgeheim", „Ge heim" en „Zeer Geheim" uit de archie ven van de marine konden worden ge haald? DAT deze als geheim aangeduide stukken aan derden in handen werden gegeven, respectievelijk werden gecopi- eerd ten behoeve van derden? DAT deze geheime stukken van de Koninklijke Marine bij tientallen aan wezig waren in ten minste vier particu liere bedrijven en in de woningen van verscheidene burgers, die niet in relatie stonden met de marine? DAT opschriften en aanduidingen omtrent de herkomst op sommige stuk ken werden gewijzigd? DAT zelfs daar niet altijd gelegen heid voor was, omdat buitenstaanders op grotere spoed aandrongen bij de afleve ring van tekeningen en/of copieën? DAT in die gevallen soms is vol staan met het afscheuren van de titel bladen van tekeningen en de hoeken waar de stempels stonden die het con fidentiële karakter aangaven? DAT dit werk nogal eens slordig is gedaan, zodat anderen die deze teke ningen in handen kregen, ze direkt kon den herkennen als zijnde van de Konink lijke Marine? DAT gedurende twee jaar op een bepaalde afdeling van het ministerie van marine twee tot drie dagen per week geheel zouden zijn gereserveerd voor het bijwerk van ambtenaren? DAT met dit teken- en copieer- werk voor buitenstaanders in kantoor tijd naar schatting vijfduizend man uren gemoeid zouden zijn geweest? DAT hierover een referendaris is benaderd en dat die deze aangifte ter stond heeft doorgegeven? DAT op een simpele vraag naar de juistheid hiervan de ontkenning volg de van één ambtenaar? DAT deze ontkenning van een der betrokkenen voldoende werd geacht om min of meer officieel vast te stellen, dat geen termen aanwezig waren voor een nader onderzoek, omdat er niets onregel matigs zou zijn gebeurd? DAT ambtenaren van twee afde lingen van het ministerie elkaar aan spoorden „ook mee te spelen, omdat er veel geld aan te verdienen zou zijn"? DAT een hoofdambtenaar gewei gerd heeft op voorstellen dienaangaande in te gaan? DAT deze hoofdambtenaar zich er tegen verzet heeft, dat uit het archief waar hij mede verantwoordelijk voor was, tekeningen ter beschikking kwa men voor het copieerwerk? DAT desondanks tekeningen uit dat archief zouden zijn verdwenen? DAT een ambtenaar, die opmetin gen moest doen voor geheime installa ties, de uitkomsten van dat werk bok ter beschikking zou hebben gesteld aan derden? DAT het putten uit de archieven zo uitgebreid en grondig geschiedde, dat zelfs allerlei voorontwerpen van scheeps- tekeningen in handen van derden kwa men? Op grond van dit alles menen wij dat de vraag gewettigd is: Wie zijn de „betrokken marine-autori teiten", die dit alles met hun autoriteit dekken? ROTTERDAM. Enige tijd geleden heeft een aantal Arabische landen de naam van de Perzische Golf veranderd in Arabische Golf. Alleen Perzië deed niet mee; daar houdt men strikt vast aan de benaming Perzische Golf. Onlangs zijn daardoor volgens de Ver enigde Nederlandse scheepvaartmaat schappij die de Holland-Perzische Golf lijn exploiteert, te Khorramshar moei lijkheden gerezen. Op een zending kwam de naam ..Arabian Gulf" voor. De VNS kan echter ook moeilijkheden krijgen in andere Arabische landen als daar lading wordt gelost met het op schrift ..Perzische Golf". Om die moei lijkheden nu te voorkomen zal de VNS voortaan op de colli geen van beide na men meer gebruiken. UTRECHT. Het Verbond voor vei lig verkeer begint in de herfst met een nieuwe actie. Elke twee maanden zal een bepaald facet van de veelom vattende strijd tegen de verkeersonvei ligheid aan de orde worden gesteld. Onderwerpen voor tweemaandelijkse acties zijn o.m.: Het oog op de weg, Alkohol en weggebruiker, Vakanti» en verkeer en Mijn dagelijkse weg. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Zonnig, droog en iets warmer. Overwegend zwakke wind. MIESJE: Het is er al haast weer te warm voor. 19 augustus: zon op 5.28, zon onder 19.58; maan op 20.09. maan onder 6.35. f

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1