SOEKARNO BEDREIGT GEMENGD NEDERLANDS KAPITAAL Felle uitbarsting van ne^erwoede in Z-Afrika Nieuwe zet in strijd om Nieuw-Guinea AMERIKA BETICHT 11 Marine: we wisten er alles van! BROER SCHOPT VRIEND VAN ZUSJE DOOD Achteruitgang bij scheepsbouw Ook waarschuwing aan de buitenlandse bedrijven IkomplottenIi I ZEI CASTRO I VOOR TV Duinbrand bij Domburg CLOWNWERD PECHVOGEL Nederlander KONINGIN DER VRIJGEZELLEN uitgewezen VOOROUDERS MEE IN KOFFER lag»»* De Bilt: Zonnig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Ook in W.-Duitsland Ministerie spreekt Voorlichting tegen Steeds meer radio's Geen compromis Belg hardhandig terecht gewezen ZES DODEN BIJ VUURGEVECHTEN Petroleum kookte en plofte: ravage Vijftig jaar jazz „Met instemming"' Wie? Summier u„„wi,antnr,r Goes L. Vorststraat yu, Postbus 4. Sno 116666.' telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Chefred. 01100-3991. B,.tantoren Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; hh seen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandl. 24. tel 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur JACQ BE SMIT - Chefred.: G. J. BRECKER Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week. 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaargang no t'JSS Maandag 17 augustus 1959 DEN HAAG. De achttienjari ge jongen J. W. Venraay uit de Jan de Baanstraat in Den Haag is overleden na een vechtpartij voor zijn huis. Eerder op de middag had de jon gen zijn veertienjarige vriendinnetje geslagen. Haar 22-jarige broer de Hagenaar A. J. D. nam haar in bescherming. Hij ging naar het huis van haar vriend. Op straat onstond een felle ruzie tussen de twee jongelui, die veel bekijks trok. De broer van het meis je gaf de achttienjarige jongen een trap in zijn onderbuik en nadat hij was gevallen nog een trap. die de nekwervels moet hebben gebroken. Een arts stelde even later de dood vast. A. J. D. had zich in de verwar ring op straat intussen uit de voeten gemaakt. Hij werd door de politie achterhaald en legde een volledige verklaring van de toedracht van de zaak af. Eigen -nieuwsdienst 'koppig blijft, dan zal aan de geschiede- HAMBURG De Westduitsenjs van Nederlandse kapitaal, met scheepsbouwindustrie beleeft op het inbegrip van dat in gemengde bedrijven, ogenblik een periode van sterke ach-;0p Indonesische bodem een einde ko teruitgang. Niet alleen is het aantak men", werknemers op de Westduitse werven' i sinds juli vorig jaar teruggelopen van 114.549 tot 104.539, maar ook het aan-' tal gebouwde schepen is belangrijk kleiner. In de eerste helft van dit jaar wer den op Duitse werven 113 schepen gebouwd: 52 daarvan waren voor bui tenlandse rekening. Er werden tot dusver dit jaar welis waar grotere schepen gebouwd dan in dezelfde periode van 1958, maar het aantal is zoals gezegd ver minderd. Deze teruggang is niet de enige oorzaak van de ontslagverleningen in doze bedrijfssector. Er komen momen teel nauwelijks nieuwe orders binnen. Verscheidene opdrachten zijn zelfs ingetrokken. Vast staat dat de bouwopdrachten voor vijf grote schepen, waarvan twee ot drie tankschepen van 65.000 ton voor rekening van de bekende reder Onassis zijn teruggenomen. DJAKARTA (AFP) President Soekarno heeft Nederland ge waarschuwd dat al het Nederlandse kapitaal met inbegrip van dat in gemengde bedrijven uit Indonesië zal worden verwijderd, „indien de Nederlandse regering halsstarrig blijft in de kwestie Nieuw-Guinea." Soekarno deed dat in zijn jaarlijkse boodschap ter gelegenheid, van de onafhankelijkheidsdag (17 augustus), die hij zojuist heeft gehouden. Sinds 1957 zijn praktisch alle Nederlandse ondernemin gen en bedrijven overgenomen (,,een zeer belangrijke stap in de Indonesische pogingen om het nog door Nederland bezette gebied terug te krijgen", zei Soekarno vanochtend), maar de gemengd-! Nederlandse bedrijven, zoals de zijn tot dusver ongemoeid iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiit^j j gelaten. Soekarno zei er vanochtend dit over:" ,,Ik laat hier een waarschuwing horen dat indien Nederland (in de kwestie Nieuw-Guinea) halsstarig blijft, als het in de kwestie van onze nationale eis Badgasten en golf spelers hielpen vuur mee blussen DOMBURG. Zaterdagmiddag moest de Domburgse brandweer uitrukken om dat er een brandmelding van de golf- lmks was binnengekomen. Er bleek zich daar een duinbrand ontwikkeld te heb ben die zich snel uitbreidde. De golfspe- lers brachten vlug hun materialen in veiligheid, terwijl de eerste ploeg brand weerlieden, gewapend met spaden, de strijd tegen het vuur begon. i)e wind wakkerde het vuur stevig aan. In korte tijd was een duinstrook van ruim honderd meter zwartgebla kerd, Soms stegen de vlammen zo hoog op dat de blussers met de schep in de hand machteloos moesten toezien. Het gevaar dat de brand over het duinpad zou siaan was niet denkbeeldig. Verschil lende badgasten voegden zich bij de brandweerlieden, die in de verzengende hitte probeerden het vuur met zand te blussen. Bij de tweede rit die de brandweer auto maakte werd de pompinstallatié meegebracht. De waterput op het ter rein waarop men de pomp aansloot bieeK ecruer nauwelijks genoeg water te j bevatten om de uitgerolde brandslangen te vullen. Men was genoodzaakt een moment af te wachten waarop het vuur enigszins tot rust kwam. Ten slotte luk te net de blussers om met veel moeite de voortgang van het vuur te stuiten, terwijl de goifspelers hun materialen weer opzocnten om» geladen hun spel voort te zetten. Het water uit de slan gen kreeg een goede bestemming: de blussers vonden er een welkome verkoe ling bij. Men vermoedt dat een weggeworpen brandende eigaret de oorzaak was van het afbranden van de ongeveer tweehon- deru meter iange duinstrook. AE VERKOOP van radiotoestellen in de Verenigde Staten vliegt om-i hoog Terwijl de televisiemarkt min' of meer verzadigd is, is de radio-omzet met 11 miljoen toestellen gestegen. DB komt vooral door de enorme vraag naar auto-radio's, draagbare toestel ïen en andere kleine ontvangers vooi gebruik buiten de huiskamer. De rijdende viskeuken, de /demon stratiewagen ter bevordering van de vis- afzet zaJ op 2 en 3 september Yerscke bezoeken. Dit in verband met de opening van het oester- en mosselseizoen onder het motto „Zeeland presenteert". De muuziekvereniging „Ons Genoe- tent een concert geven. Over ander buitenlands kapitaal zei Soekarno: het buitenlandse niet-Neder- landse kapitaal moet zich houden aan de eisen, die de republiek heeft gesteld' en moet geen negatieve rol spelen. „Als het zich niet aan de regels hou4t en als hel een negatieve rol speelt, als het stil zwijgend economische sabotage pleegt of illegaal steun verleent aan de contra revolutie, dan moet men niet verrast zijn als het Indonesische volk dit kapi taal op dezelfde wijze behandelt als het Nederlandse kapitaal". Soekarno voegde hier aan toe dat In donesië de voorkeur geeft aan buiteix- landse kredieten boven buitenlandse in vesteringen. Niettemin, zo zei hij, zal Indonesië verdraagzaam genoeg zijn je gens buitenlands, niet-Nederlands kapi taal. Over het besluit om de kwestie Nieuw- Guinea dit jaar niet voor de Verenigde Naties te brengen zei Soekarno, dat dat niet betekent dat de Indonesische rege ring minder enthousiast is in de strijd om het gebied. „Wij zullen", zei hij, ,,de strijd tegen Nederland op economisch gebied voortzetten". De president toonde zich zeer tevreden over de terugkeer tot de grondwet van 1945. Hij veroordeelde liberalisme, fede ralisme, individualisme, provincialisme, deviaties, corruptie en een stelsel van veel partijen. „Allemaal soorten kwaad", vond Soekarno, „die op ons aan storm den in het rijk van de hel. Nu onder gaan wij op alle gebied het vagevuur". Met de opstandige bewegingen, zei Soekarno, zal de regering geen compro mis sluiten of onderhandelingen voeren. De regering is vastbesloten en zal de veiligheids'acties intensiveren. Zij, die zich onvoorwaardelijk overgeven zullen rechtvaardig worden behandeld. Intussen heeft Soekarno zaterdag al de eerste gelukwens met de nationale dag ontvangen: van president Eisenhower. ZAANDAM. Het huilen stond clown j Kiki nader dan het lachen. Hij was, de eerste pechvogel van de Dam tot Dam-race. Mistroostig keek hij in Zaandam naar de zwemvliezen aan zijn voeten toen hij werd aangehou-! den door twee politieagenten. Een, triest besluit van een originele oefe-| ning voor de race. De Zaanse clown, alias Wil Geerlings jr. (21 jaar), had veel belangstelling toen' hij van de Amsterdamse Dam ver trok. Gekleed in witte broek, zwart- j wit geblokt jasje, gestreept vest en ro-i se overhemd, zijn voeten gestoken inj zwemvliezen en het hoofd gedekt met bolhoed rende hij naar zijn vervoer middel een kinderdriewrelertje. Hevig trappend reed hij naar het Cen traal Station. Het werd een langduri-j ge rit met aanmoediging van velen op het Damrak. Ook in de trein trok de' opzienbare racer de aandacht. In Zaandam kwam echter een abrupt' einde aan de oefentocht. „Het is ver-/ boden zonder vergunning yerkleed over straat te gaan", zeiden twee agenten.' Clown Kiki moest verder een taxi ne men. VIPITENO (UPI) Een 36- jarige Nederlandse automobilist W. J. uit Utingeradeel heeft gistermorgen op het Italiaanse deel van de Brennerpas een verkeers- kwestie eventjes zelf geregeld. De rest van de zondag heeft hij daar na doorgebracht in een politie bureau. De Nederlandse toerist werd op de Brennerpas door een Belg in gehaald op een volgens hem ge vaarlijke manier. Toen hij een eindje verder de. Belgische auto geparkeerd zag staan, - besloot hij de kwestie zelf af te handelen. Hij lichtte de motorkap van de Belgische auto op en trok de dra den. van de ontsteking, los. De Belg was het daar helemaal niet mee eens. Op zijn protest werd hem door W. J. een forse kaakslag toe gebracht, Die kwam nogal hard aan, zodat de Belg met een gebro ken kaak in een ziekenhuis en de Nederlander wegens mishandeling in een politiebureau werd opge borgen. Fidel Castro, Cuba's minister-president (links), voelde zich blijkbaar best op zijn gemak, nadat hij vier en een half uur lang via de televisie zijn bevolking had toegesproken over de mislukte invasie van vorige week. U ziet hem hier met twee naaste medewerkers, die zoals hij zei een grote rol hebben gespeeld bij de ontmaskering van de samenzweerders die de invasie op touw hadden gezet. Geheel rechts staat majoor William Morgan, een Amerikaan. Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD. Op drie plaatsen in de Zuidafrikaanse provincie Natal was het tijdens het weekeinde onrustig. Zes mensen werden bij ongeregeldhe den gedood, drie schoolgebouwen gin gen in vlammen op. er werden op ■De P V ..De Reisduif" te St. Philips- land hield een wedvlucht uit Troisdorf. De uitslag luidt: G. van Nieuwenhuij- zen 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7, 9 en 10; C. Ver wijs 8. DJAKARTA lUPI) De Indonesische autoriteiten te Makassar hebben een Nederlands staatsburger uitgewezen op grond van „criminele activiteiten". De Nederlander, wiens naam wordt ge- geven "als Ch. E van Ligten, zou be trokken zijn geweest bij fraude en op lichting. Het vreemde is dat de tijd waarin de „criminele activiteiten" zou den zijn gepleegd, ruim tien jaar gele den zou zijn. PALEMBANG (U.P.I.) Douaniers in Palembang keken dezer dagen vreemd op. toen zij een grote koffer openmaakten die enkele naar China terugkerende Chinezen met zich mee zeulden. De koffer was volgepakt met menselijke beenderen. De Chinezen legden uit dat zij het gebeente van hun ouders en groot ouders meevoerden, omdat zij hen in Chinese aarde wilden begraven. Na een lange discussie gaven de Indonesische douaniers toestemming tot de vreemde export. Een kusje links en een kusje rechts. Dat gewerd mejuffrouw Anja Casan- der, een 25-jarige apothekersassis tente uit Brussel. Zij was zaterdag gekozen tot vrijgczellenkoningin 1959 tijdens het wereld-vrijgezellen- congres te Grevcnbicht. Dat de dui zend deelnemers en deelneemsters uit tien landen (zelfs uit Finland en Hongarije) ook ernstig gestemd wa ren, bleek uit hun telegram aan de minister van financiën en de voor zitters van de Eerste en Tweede Ka mer, waarin zij nog maar eens aan drongen op verlaging van de belas ting voor vrijgezellen. De voorzitter van het congres, de (getrouwde) heer Ger Greijn. stelde het nog scherper: „Dit jaar zijn wij bereid om tot het uiterste te gaan en gebruik te maken van onze democratische rechten om desnoods een mogelijk noodzakelijke partij te stichten". Eigen nieuwsdienst CULEMBORG. Een gezinslid van de familie Van S. in Culemborg zette zaterdagmiddag een petroleum toes tel op een gloeiende kookplaat van het elektri sche fornuis. Een forse binnenbrand, waarbij de heer des huizes ernstig werd gewond, was het gevolg. De brandstof in het petroleumtoestel raakte namelijk aan de kook. Even la- ter ontplofte het hele apparaat. Het ach terhuis, waar het elektrische fornuis stond, was meteen één vlammenzee. De heer Van S. meende dat zijn kin deren nog in het achterhuis waren. Hij waagde er zich daarom in en liep ern stige brandwonden op aan handen en 'onderlichaam. Zijn kinderen waren in veiligheid; ze waren de achterdeur uit gelopen. grote schaal vernielingen aangericht. De onrust in Natal waar het de laatste tijd herhaalde keren roerig was, vooral in de havenstad Durban concentreerde zich op de hoofdstad Pietermaritzburg. Zaterdag onderna men grote groepen inheemsen daar een aanval met stenen en stokken op de politie in het voorstadje Sobantu; er wonen daar vrijwel uitsluitend negers. BRAND Niemand weet nog precies de oor zaak van de relletjes. Ze begonnen vol komen onverwachts. Drie scholen wer den door de woedende menigte in brand gestoken. Een waterleidingpro ject in Sobantu werd vernield, een vierde school zwaar beschadigd. De politie werd door de honderden negers zo in het nauw gedreven dat deze van de vuurwapens gebruik maakte. Twee betogers werden do delijk getroffen, een inheemse politie agent raakte gewond. Twee negers werden doodgeschoten nadat men zondagavond in Edendale. eveneens bij Pietermaritzburg, had geprobeerd een autobus in brand te steken. Toen de politie met een pant serwagen de orde ging herstellen, werd het vuur geopend op een me nigte inheemsen die de agenten tege moet trok. Zo mogelijk nog meer gespannen was zaterdag en zondag de toestand in het ruim honderd, kilometer zui delijker gelegen Harding, waar vrij dagavond de vlammen hoog oplaaiden in het grasland rond het dorp en ra zende en tierende leden van de Ma- cistam in gesloten gelederen met as segaaien gewapend oprukten naar de plaatselijke gevangenis. Zij probeer den daar dertig inheemse vrouwen te bevrijden die twaalf weken gevange nisstraf uitzitten wegens brandstich ting. VLUGHT De politie sloeg de aanval op het gevangenisgebouw af, maar even later kwam het bericht binnen dat de ver- bolgen Maci's grote rotsblokken op de I spoorlijn hadden gelegd en omgehakte i bomen, waardoor urenlang geen enkele j trein kon passeren. Blanke burgers gingen direct na de j aanval op de gevangenis over tot het j formeren van een bewakingskorps ter" j versterking van de politie die de han- den vol heeft. Burgerpatrouilles doen nu in en rond Harding dienst. Toen de negers in de richting van de gevangenis opmarcheerden, nadat ze rond Harding grote vuren hadden aan gestoken, werden de vrouwen en kin deren van de blanke bevolking in aller ijl in het plaatselijk ziekenhuis samen gebracht. Het gebouw werd zorgvuldig' gebarricadeerd. HERVORMING Een agrarische hervorming in Natal wordt vooral gezien als de oorzaak van de onrust der laatste weken. Voor de inheemse bevolking betekenen de hervormingen verlies aan jachtgron- den. Ook in Transvaal waren er zaterdag moeilijkheden. Twee mensen werden gedood en zes gewond, bij vechtpar tijen tussen leden van enkele neger stammen. Dit gebeurde in Dobsonville, in de buurt van Roodepoort. De strijd begon nadat men een 'oe had ge vonden die was doodgestoken. Afdelin gen van de politie maakten een einde aan de gevechten. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. Vier en een half uur heeft Cuba's premier Fidel Cas tro nodig gehad voor een televisierede waarin hij met een relaas dat sterk aan een Wild Westverhaal deed den ken, een uiteenzetting gaf van de „in vasie" op Cuba door een vliegtuig met tien man uit de Dominicaanse republiek. Zoals bekend zijn de mees te inzittenden gevangen genomen. Maar Castro deed meer. Hij deed een bijzonder scherpe aanval op de Verenigde Staten, die volgens hem de samenzweringen tegen zijn bewind ste,unen. De organisatoren van de komplotten in de Dominicaanse repu bliek krijgen steeds maar wapens uit Amerika, aldus Castro. Ook voor de conferentie van minis ters van buitenlandse zaken van de Organisatie van Amerikaanse staten in Santiago, Chili, had de Cubaanse premier geen goed woord over. „De ze conferentie is niets dan een farce, een soort internationaal komplot te gen Cuba", zei hij tegen zijn gehoor. Minister Herter. die aan de conferen tie deelneemt, bleek ook al de gram schap van 's heren Castro te hebben opgewekt. Intussen is op de conferentie van de O.A.S. besloten de bevoegdheden van de commissie die de vrede tus sen de verschillende Amerikaanse Sta ten moet versterken, te vergroten. Dat is vooral gedaan met het oog op de spanningen in het gebied van de Ca ribische zee. Alle leden-staten is met grote nadruk verzocht de beginselen van niet-inmenging in elkanders aan gelegenheden strikt na te komen. Ontkenning Overigens is aan een groep juris ten verzocht nu eens precies na te gaan wat verstaan moet worden on der „niet-inmenging". De Dominicaanse republiek heeft na Castro's rede categorisch ontkend, dat zij iets te maken heeft met de invasie waarvan de Cubaanse premier sprak. Integendeel, aldus de minister van buitenlandse zaken, Herrera, een ben de Cubanen heeft een inval gedaan op het aangrenzende Haiti, dat samen met de Dominicaanse republiek op het eiland Hispaniola ligt. Cubanen in re volutionaire uniformen hadden die in val ondernomen, zei de minister. Castro heeft deze aantijging inmid dels ook al weer van de hand gewe zen, als een poging „om Cuba in een ongunstig daglicht te stellen op de conferentie in Santiago." Arrestaties Zeker tweeduizend mensen zijn er nu al op Cuba achter slot en grendel gezet, na de ontmaskering van een groot komplot tegen Castro. Nog al tijd worden er mensen opgepakt. Een van hen zou gezegd hebben dat er in de Dominicaanse republiek 25.000 man nen gereed staan om een aanval op Cuba te ondernemen. HAARLEM. In de Vleeshal te Haarlem wordt vrijdagmiddag de ten toonstelling Jazz Journal, vijftig jaar jazz in woord en beeld geopend. Zij is ingericht door de Haarlemse jazzclub in samenwerking met de stichting Haar lems Bloei en duurt tot en met 4 sep tember. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG. Op onze publi- katie van zaterdag, waarin wij in antwoord op de officiële ontken ning van de Marinevoorlichtings dienst nadere bijzonderheden ga- ven over het copiëren van tekenin- gen van de marine, heeft thans het ministerie van marine zelf een officiële mededeling uitgegeven. Daarin worden stuk voor stuk de door ons opgesomde feiten toege geven, zij het dat ook het ministe rie volhoudt, dat bij het copiëren van de tekeningen niets onregel matigs is gebeurd. Het ministerie deelt het voLgende mee: Ruim een jaar geleden werd een anonieme brief ontvangen met be trekking tot een ongewenste gang van zaken bij het verrichten van particuliere arbeid in vrije tijd door ambtenaren van de Koninklijke Marine. Het naar aanleiding hiervan inge stelde onderzoek heeft geen onre- gelmatigheden aan het licht ge bracht. Geruime tijd geleden werd ook de Marine-inlichtingendienst benaderd door een ex-tekenaar van een particulier bedrijf, die der- klaarde, tekeningen te moeten co piëren. welke naar zijn mening in gebruik waren bij de Koninklijke Marine. Dit bleek inderdaad juist te zijn, doch aangezien hierbij even eens geen sprake was van het ple gen van ongeoorloofde handelingen werd geen aanleiding gevonden hierop nader in te gaan. Het copiëren van tekeningen, welke aan de Koninklijke Marine toebehoren door tekenaarsdie aan vankelijk zelf aan dit werk hebben deelgenomen, geschiedde met vol ledige instemming van de betrokken marine-autoriteiten. Aangezien op dit punt twijfel was gerezen heeft de Koninklijke marechaussee inder daad een nader onderzoek terzake ingesteld, hetwelk inmiddels is af gesloten met als resultaat, dat geen onregelmatigheden werden gecon stateerd. Er is derhalve ook mo menteel geen onderzoek gaande, noch van de zijde van de Koninklijke Marine, noch van de zijde van de Koninklijke marechaussee. Met nadruk kan hieraan worden toegevoegd, dat voor zover door betrokken ambtenaren gebruik is gemaakt van materiaal van de Koninklijke Marine, dit steeds is gebeurd met voorkennis en instem ming van de hoogste marine-auto riteiten. Wij stellen vast, dat in tegenspraak met hetgeen de Marinevoorlichtingsdienst meldde, het ministerie toegeeft dat in derdaad tekeningen van de marine wer den gecopieerd. l. beid h geen sprake. Er rijn gem Dat was zaterdag Het komt ons echter wonderlijk voor dat ondanks het feit dat tekeningen van de marine in een particulier bedrijf aan wezig waren en daar werden gecopieerd, geen sprake was van het plegen van on geoorloofde handelingen. Een scherpe tegenstelling komt tot uiting tussen de verklaringen van zater dag en die van heden. In de eerste werd immers uitdrukkelijk gesteld, dat nauwlettend wordt toegezien dat voor bijwerk van ambtenaren geen eigendom men van de marine worden gebruikt en thans wordt toegegeven, dat inderdaad tekeningen van de marine voor dit werk zijn gebruikt. Dit zou nu opeens echter geoorloofd zijn? De verontrusting bij sommige departe mentsambtenaren zou zelfs zijn toegeno men, toen vóór het maken van lichtdruk- ken de namen.^ titels en nummers van bepaalde tekeningen zouden zijn weg- geradeerd, waarna op die plaatsen andere namen, titels en nummers zouden ziin ingetekend. Ook hierin zien wij een merkwaardige tegenstelling tussen de handelingen, die zouden zijn verricht en de officiële mede deling van thans, dat bij het copiëren van de tekeningen geen ongeoorloofde handelingen zijn gepleegd. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Het door het ministerie thans ook toe gegeven onderzoek van de Koninklijke marechaussée, evenals de onderzoekingen na de ontvangen anonieme brief en de mededelingen van de ex-tekenaar van leen particulier bedrijf, zouden aiie drie als resultaaf hebben gehad, dat geen I I finpptfulm - Overwegend zon nig en droog weer. Zwakke tot matige noordelij ke wind. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. MÏESJE: Zo valt zelf., maandag mee. 18 augustus: zon op 5.27, zon onder 20.00; maan op 19.41, maan onder 5.11. lauucn geuau, uai geen I onregelmatigheden zouden ziin ontdekt Wij vragen ons aan de hand van de ons ten dienste staande gegevens af, of I al deze onderzoeken wel diep genoeg zijn gegaan en of zij inderdaad hele maal tot een einde zijn gekomen. De Koninklijke mareehaussée heeft na een summier vooronderzoek de zaak in- i gevolge het dienstvoorschrift voorgelegd l aan de chef van de betrokkenen met het verzoek mede te delen of termen aan wezig waren de zaak definitief in onder- zoek te nemen. Daarop zou zijn geantwoord, dat een verder onderzoek niet nodig werd geacht. omdai geen onregelmatigheden in het geding zouden zijn. Dit zo zijnde, vra gen wij ons af of men in dat geval mag spreken van een onderzoek, dat werd afgesloten omdat geen ohregelmatighe- den werden geconstateerd. Wij zouden JJ\ eerder willen spreken van een onvoltooid onderzoek.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1