Grote chaos dreigt voor Indonesische economie De zachtste van alle Rusland handelt apart met NE. en met BE-LUX Adenauer: Rusland moet ultimatum terugnemen STAATSSECRETARIS: GEEN OVERVERMOEIDHEID STROOM VAN ZELDZAME GESCHENKEN WACHT PRINSES BEATRIX Straaljager neergestort na mislukte landing BUITENLANDERS MOETEN BEDRIJFJES IN DESA EN OP PLATTELAND SLUITEN 800 DODEN GEBORGEN CASTRO ROLT COMPLOT OP 11 aueustus 1939 Brits-Guyana leent in West-Duitsland Nog witter... strelend wit... Gevolgen CLOWN OP BEZOEK BIJ MONSTER VAN LOCH NESS SLACHTOFFERS VAN TBC-EXPLOSIE Geen invloed op Nederland Nood op Formosa Politie achterhaalt deel van buit en bij Golden Fiction Zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak Het ongeluk in La Courtine Rijkspolitie krijgt nieuwe auto's SURINAME ZOEKT POSTZEGELKOPERS muggen, motten, vliegen Landbouiver ternauwernood ontsnapt (in het kort BRITSE REGERING WIL BEMIDDELEN Dinsdag ZI'UUWSOH D4GB!.AD Pag. 4 Van onze correspondent LONDEN. Dr. Cheddi Jagan, de veelomstreden, weerbarstige minister van handel en industrie in Brits-Guyana, is in Bonn aangekomen en heeft de Westduitse regering om een lening van 240 miljoen mark gevraagd De regering heeft verklaard zelf geen geld te lenen, maar wel garanties te kunnen geven voor leningen uit het be drijfsleven of voor kredieten voor de aankoop van machinerieën of materiaal. Jagan, die zich zeer noopvol toonde en zei, dat misschien een Duitse commissie voor studie en bet geven van advies naar Guyana zal reizen, zal vandaag verdere besprekingen voeren op het ministerie van financiën en met de federatie van Duitse industrieën. De Britse regering heeft reeds 22 miljoen pond sterling toegezegd. Advertentie TIENDUIZENDEN Chinese handelaartjes dreigen het slachtoffer te worden van een maatregel van de Indonesische regering. Evenzeer dreigt de plattelandseconomie in Indo nesië te geraken in een com plete chaos. De Indonesische regering heeft bepaald dat eind dit jaar alle bui tenlanders, die in de dessa's (kleine dorpjes) en op het platteland han del drijven, hun winkeltjes en be drijfjes moeten sluiten of moeten hebben overgedragen aan Indone siërs. Men moet de plaats van de Chinees in de Indonesische maat schappij kennen om zich voor te kunnen stellen wat dat betekent. De gehele, uitgestrekte archipel door een enkele streek, zoals de Minang- kabau uitgezonderd vormen de Chi nezen de ruggegraat van de dorps- en plattelandseconomie. Men ziet ze in zo goed als alle dorpjes: de Chinese winkeltjes met de walmende oliepitjes, met het afdakje, waaronder een tafeltje en wat banken. Er is alles te koop en aan het tafeltje drinkt de voorbijganger er zijn orange crush (spreek uit: oranje kroes) met ijs, zijn tjendol of andere geliefde (al coholvrije) drankjes, hij eet er zijn exotische gerechtjes. Maar vooral: de Chinees levert alles wat het volk nodig heeft. Op elke vijf Chinezen in Indonesië zijn er drie Indonesiër geworden en hebben er twee de Chinese nationaliteit behouden. Het aantal „buitenlandse" Chinezen in Indonesië wordt geschat op een miljoen. De schattingen van het aantal Chinese handelaartjes, die door de Indonesische maatregel worden ge troffen, lopen uiteen van dertig- tot zes tigduizend. Hun gezinnen zijn door gaans groot. Honderdduizenden Chine zen zullen dus het slachtoffer worden. Waar moeten zij naar toe als hun de basis van hun bestaan wordt ontnomen? Het land verlaten kunnen alleen de rij ken. (Er gaan er gemiddeld al vijfhon derd in de maand, maar door het hoge geboortecijfer neemt het Chinezental in Indonesië toch nog altijd met zes pro cent per jaar toe) Bovendien: de meeste van deze Chi nezen leven al generaties lang in In-, donesië. Wat moeten zij in China of j Formosa, streken, die hen, om het even welk van de twee, onbekend zijn? Hun winkeltjes naar de stad verplaat sen, waar zij nu (hoe lang?) nog han- del mogen drijven kunnen alleen de be middelden. De meesten zullen het geld er niet voor hebben. Temeer daar er' bij eventuele Indonesische gegadigden de winkeltjes mogen immers voor het eind van het jaar toch niet meer in Chinese handen zijn geen enkele aandrang is een goedt prijs voor het bedoeninkje te geven. Het is de wreedste maatregel, die tot dusverre tegen de Chinezen is getrof fen. Er zijn de laatste anderhalf jaar, parallel lopend aan de anti-Nederland se maatregelen in Indonesië 1300 Chi nese scholen gesloten. Dat was al hard voor de Chinees, die zo gehecht is aan zijn cultuur. Maar die maatregel trof hem in de geest, niet in zijn economi sche bestaansmogelijkheden. De uitschakeling van zulk een groot en essentieel deel van het Chinese ele ment, zal onvermijdelijk haar weer slag hebben op de Indonesische econo mie. Er zijn streken de Riouw- archipel en grote delen van Borneo waar de middenstand volledig wordt gevormd door Chinezen. Juist in die streken heeft vrijwel geen enkele Chi nees er aan gedacht om de Indonesi sche «nationaliteit aan te nemen. Consequente uitvoering van de Indo nesische maatregel zou dus betekenen dat in grote delen van Indonesië de middenstand gewoon wordt uitgescha keld. De bedoeling is dat zoveel moge lijk Indonesiërs Chinese winkeltjes zul len overnemen. De Chinezen zijn nim mer Loyaal geweest, zij hebben mis bruik gemaakt van moeilijke economi sche situaties, zij hebben altijd alleen gehandeld uit hardvochtig- winstbejag en nimmer rekening' gehouden met de belangen van het Indonesische volk, zo is het verwijt. Als Indonesiërs de mid denstand in handen hebben zal dat alle maal anders worden, denkt men. Er is echter geen enkele aanwijzing dat voldoende Indonesiërs een winkel tje ambiëren om een redelijke detailhan del in stand te kunnen houden. De coöperaties, die Indonesië rijk is de raad van coöperatieve bedrijven heeft een begerig oog op de Chinese bedrijf jes geworpen kunnen praktisch geen van alle een zakelijk succes worden genoemd. Het Coöperatiewezen in In donesië heeft nog lang niet voldoende wortel geschoten om het werk van de Chinees in de middenstand te kunnen overnemen. Wordt bij de uitvoering van de nieu we maatregel de wijn niet nog aanmer kelijk verdund, dan kan het niet an ders of de economische toestand wordt nog chaotischer. Moet na het "trans port en het distributieapparaat, door de verdrijving van de Nederlanders, nu ook nog de middenstand worden ontwricht? ABERDEEN (Reuter) Er is geen trouwer dier dan het monster van Loch Ness: ieder jaar opnieuw steekt het, althans in figuurlijke zin, zijn kop op in de tijd dat men het verwacht, d? komkommertijd. Bernard Mills, de directeur van het wereldberoemde circus Bertram Mills, zal dezer dagen een van zijn clowns het diepe meer inzenden om daar een rendez-vous te heb ben met „Nessie", zoals het mon ster in Engeland heel vriendschap pelijk wordt genoemd. Deze clown, Johnnie Newbold, is een ervaren zwemmer en duiker. Voor hij als ..Beppo de Clown" de afgod van honderdduizenden kinderen werd. verdiende ;hij zelfs zijn brood als duiker. Hij zal trachten onder wa ter zoveel mogelijk op een vis te lijiken, om op die manier Nessie naderbij te lokken. Wijlen Bertram Mills had zóveel ver trouwen in het bestaan van het monster (of juist niet!) dat hij in 1953 een prijs van 200.000 gulden heeft uitgeloofd voor degene die contact met het legendarische dier weet op te nemen. EDE. In vervolg op ons bericht van gisteren over een epidemie van t.b.c. in de Simon Stevinkazerne in Ede deelt de legervoorlichtingsdienst nu mee, dat van de 5400 onderzochte mensen zestien mili tairen en negen burgers voor nadere controle moeten terugkomen. Zoals wij gisteren meldden zijn in de Simon Stevinkazerne in één compagnie achttien gevallen van acute t.b.c. vast gesteld. Advertentie A Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Sowjetunie heeft besloten geen handelsverdrag met Be- Inelux te sluiten, voordat het uniever- TAIPEH. FORMOSA (Reuter, A.P.). Nog steeds stijgt het do dencijfer van de overstromingsramp op Formosa. Gisteravond waren reeds 800 doden geborgen, maar er zijn nog vele honderden vermisten. Voor zover de toestand thans te overzien is, zijn 170.000 mensen hun huis en al hun bezittingen kwijt ge raakt. In de ziekenhuizen liggen reeds dui zenden gewonden. De bevolking van de overstroomde gebieden, voorname lijk in midden- en zuid-Formosa, wordt bedreigd door hongersnood en epidemieën. De regenval, die de tyfoon van vo rige week vergezelde, houdt nog steeds aan, maar in steeds minder sterke mate. Grote gebieden zijn van de buiten wereld afgesloten omdat alle verbin dingen verwoest zijn. Kassier stal miljoen PARIJS (A.P.). Nog steeds weet het Amerikaanse reisbureau Ameri can Express in Parijs niet precies hoeveel de hoofdkassier Martin Allen verduisterd heeft, maa-r van het ge schatte bedrag van een miljoen dol lar heeft de politie gisteren reeds 200.000 dollar achterhaald. De Parijse directeur van American Express. George Shirev, weigert te ver klaren hoe het mogelijk is geweest dat een dergelijk groot bedrag werd ver duisterd Zijn enige verklaring tot nu toe is geweest: ,,De verzekering dekt de gehele schade." Allen en zijn mede-beschuldigde, de Italiaan Grassi. zijn gedurende achten veertig uren door de politie ondervraagd. Het onderzoek zal echter enige maanden duren, omdat de politierechter pas met zijn werk kan beginnen als hij een rap port van American Express heeft ont vangen over het juiste bedrag dat ver mist wordt. MILAAN (Reuter) Bijna een uur moest het vliegtuig, waarmee bondskanselier Adenauer maandag van Bonn naar Italië vloog, boven het vliegveld van Milaan cirkelen voor het kon landen. Door een tro pische onweersbui met zware re genval was het grootste deel van de landingsbaan overstroomd. Aden auer reisde via Milaan naar Cadena- bia aan het Comomeer. ntng tussen Oost en West kunnen ver minderen, maar zij wijst er op, dat de Sowjetunie haar ultimatum inzake Berlijn nimmer met zoveel woorden heeft ingetrokken, al is dan het ulti matieve karakter ervan voorlopig weg genomen. Het ultimatum zal eerst moeten worden teruggenomen, wil Adenauer zijn fiat geven aan een topconferentie met de Sowjetunie. Onmiddellijk na haar aankomst in Londen wilde Abbe Lane, de vrouw van bandleader Xavier Cugat, de aflossing van de wacht bij Buck ingham Palace gaan zien. Sinds vo rige week worden de schildwachten echter door de politie beschermd te gen opdringerigheid, zelfs van Abbe Lane. Een bobby wees haar dan ook onverbiddelijk terug. Het aantal Tibetanen dat is uitgewe ken naar Indisch grondgebied groeit voortdurend. Er zijn er nu 12.400 gere; gistreerd. In grote groepen trekken zij de grens over. Tot rechter in de rechtbank te Rot terdam is benoemd mr. C. Stol, thans substituut-griffier bij deze rechtbank. drag door elk van de drie landen is aangenomen. Rusland neemt daarbij het formele standpunt in dat, zolang de parlementen van België en Neder land dit verdrag niet hebben goedge keurd, zij geen overeenkomst met de landen van Benelux gezamenlijk kan aangaan, maar uitsluitend met Neder land en met de Belgisch-Luxemburgse economische unie. Dit standpunt van de Sowjetunie wordt niet gedeeld door de andere communis tische landen. Tsjechoslowakije, Polen en Hongarije sloten reeds handelsver dragen met Benelux en die met Bulgarije en Roemenië kunnen spoedig worden verwacht. Waarom De Russische houding heeft overigens geen enkele invloed op de Nederlandse handel met de Sowjetunie, zoals deze thans reilt en zeilt. Aangezien dit besluit van de Russische regering al langere tijd bekend is, vraagt men zich in Den Haag overigens af, waarom een Frans persbureau hieraan plotseling aandacht heeft besteed. Wellicht komt dit voort uit het feit, dat België volgende maand een handelsmissie naar Moskou afvaar digt, die ("buiten verband van Benelux) besprekingen over de handel tussen oost en west zal voeren. Onrust op Cuba duurt voort HAVANA (Reuter) De regering van Fidel Castro op Cuba heeft met een golf van arrestaties een samenzwering tegen zijn regiem onschadelijk gemaakt. Dit bericht maakte maandagavond een einde aan een stroom geruchten, die de hele dag had aangehouden. Noch de revolutie, noch bet land is in gevaar, aldus werd in Havana bekend gemaakt. Ruim duizend aanhangers van de ver dreven dictator Batista schiinen al achter slot en grendel gezet te zijn. „Generaal Fidel Castro is dood", wist het radiostation van de Dominicaanse republiek maandag (e melden. „Geen sprake van", luidde de reactie van het presidentiële paleis in Havana, „volko men ongegrond". Hoewel het in Havana volkomen rus tig was, kwamen uit verscheidene delen van het eiland meldingen binnen van opstandige activiteit. Op het eiland Pines, ten zuiden van Havana, zouden zelfs „invasiestrijdkrachten" aan land zijn gegaan, afkomstig uit de Domini caanse republiek. l Van onze Haagse redactie I DEN HAAG Het dodelijke ongeluk te La Courtine, waarbij de dienstplichtige soldaat De Leeuw het leven verloor, is niet te wijten aan oververmoeidheid. Dat stellige antwoord geeft staatssecre taris Calmeyer op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Vermeer. De staatssecretaris grondt dit op de dienst, die de soldaat dat weekeinde had verricht. Na een vrije zaterdag had hij Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Het district Am sterdam van de Rijkspolitie krijgt in oktober de beschikking over nieuwe combinatiewagens voor de ongevallen- dienst. De wagens worden uitgerust met al le mogelijke middelen om na een on geluk de slachtoffers te kunnen helpen en de oorzaak van het ongeluk op te kunnen speuren. De wagens zullen in de toekomst in alle districten van de Rijkspolitie in ge bruik worden genomen. IN ZIJN SCHIK Voor zijn vertrek zei de Westduitse 1 bondskanselier tegenover journalisten, j dat hij zeer in zijn schik is met het komende bezoek van president Eisen- j hower aan Bonn. Hij komt op 26 augus- j tus naar Bonn terug, een dag voor Eisenhowers bezoek. In Bonn verluidde gisteren dat de kanselier Eisenhower met nadruk zal wijzen op de bedenkingen, die hij heeft met betrekking tot het komende overleg van de president met premier Kroesjtsjef. De Westduitse regering vindt wel, dat bezoeken over en weer de span- Advertentie PARAMARIBO (ANP). De Suri naamse minister van financiën, dr. J. Sedney. heeft een overeenkomst getekend met de Amerikaanse maatschappij Leh- mann Trading Company, waarbij deze onderneming het recht krijgt postzegels voor filatelistische doeleinden buiten Su riname te verkopen, de verkoop bijzon der te stimuleren en er propaganda voor te maken De Lehmanti Trading Comp., die de Surinaamse regering ook zal adviseren omtrent ontwerpen en uitgeven van nieuwe zegels, is een van de grootste bedrijven ter wereld, die zich met dit soort werk bezig houden. Zij heeft o.a. met Ghana een gelijksoortig contract af gesloten. De postzegelverkoop van dat land is in twee jaar acht keer zo groot geworden.' ORGANON-OSS Van onze correspondent NEW YORK Wanneer prinses Beatrix op vrijdag 11 september de haven van New York binnenkomt aan boord van de Nederlandse on derzeebootjager Gelderland, na op de rede van de nieuwe Rotterdam te zijn overgestapt, en op het zuidpunt je van het eiland Manhaltan voet aan wal zet, zal zij in de sporen tre den van de eerste Nederlandse ko lonisten in de Nieuwe Wereld. Haar bezoek geldt de herdenking van het feit dat 350 jaar geleden Henry Hudson met de Halve Maen de machtige rivier opvoer die later naar hem is genoemd. Een intocht in New York, optoch ten in Albany en andere plaatsen in het dal van de Hudson, een lunch met studenten van haar leeftijd en waarschijnlijk een monsterhal in de grote wapenzaal te Albany zullen zeker de hoogtepunten vormen. IS aar Eisenhower Ook ernstiger plechtigheden staan op het programma: kranslegging op de monumenten van Henry Hudson en op het graf van president Roose velt, voorts ontvangsten van de le den van de Nederlandse kolonie en Amerikanen van Nederlandse af stamming. Tevens ligt een infor meel bezoek aan president Elsen hower In het voornemen. De prinses zal zonder twijfel met geestdrift worden verwelkomd. In het dal van de Hudson, bestaat Im mers een band met Nederland, waar de gehele bevolking waarde aan hecht. De telefoongidsen daar staan niet voor niets vol met namen die met „van" beginnen of typisch Ne derlands zijn, als Kromelleboog (een bocht in de rivier). Kinderhoek en Bontekoe (soms verbasterd tot Bon- tecou) Glas en hoeken De genegenheid van de Amerika nen voor prinses Beatrix als verte genwoordigster van een land, dat mede de basis legde voor de Ver enigde Staten, zal zich uiten in vele geschenken. Zo heeft het plaatsje Hudson opdracht gegeven voor een bijzonder stuk glaswerk. De kerk te Kingston wil de bibliotheek van de Leidse universiteit door bemid deling van de prinses verrijken met een zeldzame verzameling boeken over de historie van de Nederland se kolonisten. Elders zoekt men het weer in albums met foto's van oude gebouwen, die de Nederlandse in vloed verraden. Beste appelen In Highland, waar de beste appe len uit de streek worden gekweekt, zouden de bewoners graag vruchten van het land aan de prinses aan bieden. Er is al sprake van om de gehele bemanning van de Gelder land op appelen te vergasten. Het zal prinses Beatrix niet moei lijk vallen de weg naar het hart van deze mensen te vinden wanneer een koud protocol niet de boventoon krijgt. in de nacht op zondag slechts enige patrouilles gelopen ter bewaking van het transportmaierïeel. Hij was gedu rende de zondag vrij van dienst tot maandag half twee. Het ongeluk ge beurde die maandag om 8 uur. Verschei dene ooggetuigen verklaren, aldus de staatssecretaris, dat hij met te hoge snelheid een lange, hellende, overzich telijke bocht heeft genomen op een be trekkelijk smalle weg. De bewindsman deelt voorts mee dat hem uit niets is gebleken, dat de moe der van het slachtoffer, mevrouw Ida de Leeuw-van Rees, in La Courtine zou zijn verboden met andere militairen te spreken. De staatssecretaris heeft echter geen inlichtingen kunnen krijgen van de luitenant-kolonel-arls, die mevrouw Dfi Leeuw begeleidde, omdat deze arts tijdelijk in het buitenland vertoeft. Mis schien heeft deze haar contact met de andere militairen ontraden. Staatssecretaris Calmeyer zegt toe hier over nog nadere informaties in te win nen en deze zo zij enig verejer licht op de zaak zouden werpen alsnog aan de vragenstellers mee te delen. programma's Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. Een straalja ger van het type Hunter Mark IV is gistermiddag na een mislukte lan ding op zijn basis Leeuwarden I neergestort in de buurt van Sint Jacobiparochie. De piloot, de 31-ja- rige eerste luitenant-vlieger S. Fol- kers uit Leeuwarden, bracht zich met zijn schietstoel in veiligheid. Luitenant Folkers had meegevlogen in een formatie van vier jagers. Bij de landing raakte zijn toestel de grond zo hard, dat het beide wielen verloor en beide tiptanks kwijtraakte. Een vleu geltip en de antennes werden verbo gen Het tukte luitenant Folkers de Staking bij Morris Van onze correspondent LONDEN De Britse rijksbemidde laar zal vandaag afzonderlijke bespre kingen voeren met de werkgevers en de twaalf betrokken vakbonden, om een einde te maken aan de staking in de Morris autofabrieken in Cowley, bij Oxford, waarbij 3566 van de 7613 arbei ders betrokken zijn De staking, een gevolg van het wegens insubordinatie on'slaan van een vak bondsfunctionaris in de fabriek, dreigt nu tot andere fabrieken van de British Motor Corporation over te staan Elf van de twaalf betrokken vakbonden steunen de staking, de machtige A.E.U. echter nog niet. De leden hiervan en de arbei ders die ongeorganiseerd ziin en gisteren van hun zomervakantie terugkeerden, hebben het werk voorlopig voortgezet. Maar velen zullen zeer spoedig door de staking zonder werk komen te zitten. machine weer omhoog' te krijgen. Hij wilde naar de zee vliegen en het toe stel daar verlaten. Krater Een paar kilometer voor de kust! kon hij het zwaar gehavende toestel echter niet langer in bedwang houden. Met zijn schietstoel sprong hij er daar om uit. De straaljager kwam in een weilandje bij Sint Jacobiparochie te-, recht, een honderd meter naast de plaats waar de eigenaar van het land met zijn knecht aan het werk was. Het toestel sloeg een krater van twintig bij dertig meter in de grond. Luitenant Folkers kwam met zijn1 parachute onder de buurtschap D§ Mooie Paal in een droge sloot terecht. Hij werd door een helikopter van de basis Leeuwarden opgehaald. NATUURRUBBER BLIJFT GOED IN TREK WASHINGTON (UPI) - Op Malakka willen de producenten van natuurlijke rubber jaarlijks meer dan 3,5 miljoen gaan uitgeven voor research om hun produkt de wedloop met de synthetische rubber te kunnen laten volhouden. Hier toe zal spoedig in de Verenigde Staten een technische afdeling worden geves tigd. die met de produktie-problemen zal worden geconfronteerd. In 1958 werd bijna twee miljoen ton natuurrubber verkocht. Dit is 30.000 ton meer dan er werd geproduceerd. Ver wacht wordt dat in 1959 de omzet weer ongeveer twee miljoen ton zal belopen. Hier staat echter een produktie tegen over van weer 30.000 ton minder. Dit zou wel eens enige jaren kunnen voort duren. WOENSDAG 12 AUGUSTUS RADIO I HILVERSUM I 402 m ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; S.00 Nws; 8.18 Gram; S.50 V d jeugd: 9.05 Gym; 9.15 Gram (Om 9.35—9.40 Wa- terst.). VPRO: 10.00 Mijn kind is gehan dicapt, maar gaat toch kamperen, ge sprek; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V d vrouw; 10.35 Gram; 11.00 Gram middag 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 V h platteland; 12.38 Gram; 13.00 Nws; 13.15 Metropolfi ork en so liste; 13.50 In de wolken, rep; 14.00 Gram: 14.30 Jazzmuz m comrn; 15.00 V d jeugd: 16.15 Gram: 16.45 Hammond- trio; 17.00 Vakantietips; 17.50 Ree uitz Emigratiepraatje. avond 18.00 Nws en coram; 18.30 Lichte muz- 15.40 Act; 18.50 V d jeugd: 19.00 Lichte VPR°: 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nws; 20.05 Muz uit Wenen: 20.55 Het hart dat bleef kloppen, hoorsp: 21.45 Holland Festival: Operamuz: 22.45 De weg naar volwassenheid, caus; 23.00 nws- 2315 Gram; 23.35 Idem; 23.50—24.00 Soc nws ill Esperanto. HILVERSUM 11 298 m ochtend NCRV: 7.00 Nws; 7.10 Gram; 7.13 Ge- wijde muz: 7.50 Een woord voor d© dag; 8.00 Nws: 8.15 Gram: 9.00 V d Gram; 11.30 Orgelconc. middag 12.00 Metropole ork; 12.30 Land- en tumb meded: 12.33 Lichte muz: 12.48 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad caus; 13.20 Lichte muz; 13.50 Gram; 15.30 Pianospel; 16.00 V d jeugd; 17.20 Inter- scholair jeugdtoernooi; i7.40 Beursber; 17.45 Promenade ork en sol: 18.15 Spec trum v h Chr organisatie en verenigings leven; 18.30 Gram: 18.45 Boekbespr; 19.00 Nws en weerber: 19.10 Muziekcorps; 19.30 Radiokrant; 19.55 Gram. avond 20.00 Pianorecital: 20.15 Ork cone; 21.05 Gram; 21.15 De Kerk in de vakantie, klankb; 21.43 Geestelijke liederen; 22.15 Gram; 22.25 Meisjeskoor; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nw# en S.O.S.ber; 23.15 —24.00 Platennieuws. DRAADOMROEP 4E LIJN 18.00—20.00 Gram pl, lichte muziek, oa Ray McKinlev, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Four Aces, Gerry Mulligan TELEVISIE NEDERLAND NTS: 20.00 Journ. en weeroverz 'O^o Wielerkamp, Zandvoort. VARA: 20.30 Men sen, dingen, nu ...J 20.40 Spiegel der Kun sten, 21.10 Franse chansons; 21.40 Docu mentair progr; 21.55 Bruce Low, vocaal zelfportret.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4