1ü>1 „Eerst een ijsje en dan heel lang slapen" Hervormde kerk te Hoek verrijkt met twee prachtige ramen Bijbelse voorstellingen en geschiedenis van het dorp WÊS?s iMg Schilderijententoonstelling in raadhuis van Brouwershaven fyp# SlÉslP mm Sfr »mm ~Aji m filf m Uit de Zeeuwse kerkelijke pers Zeeuwsch Dagblad Gesprek Sport 1 lil fiv X XI SERENADE VOOR NEGENTIGJARIGE Aanbestedingen „Accelerando" in uniform Vremdijke 'M' Kreeften uit vliegtuig Oude en jongere kunstexposities in Brouwershaven Raadsagenda Waarde TINEKE (GERED VAN DE SCH. 37): \»\y - fete**- NMP mm mm jjÊÊmmsm Geen luchtbedden in afgaand water VIJFTIG JAAR GETROUWD W, P V wisiM Ml VERDRONKEN JONGEN UIT HULST GEVONDEN TRANEN Lange tenen Blijf zitten Toeslag" voor ile Heer Prima gehalte Groot werk KORSET Vier aanrijdingen Dc Ganze verloor ook laatste wedstrijd Bekertornooi voor zomeravondvoetbal Competitiestanden Zeeuwse korfbalbond RIJN GRlj DERI j TE ZUIDZANDE Dinsdag 11 augustus 1959 ZEEIJWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk £)AT EK BINNENKORT een gesprek zal plaats vinden tussen Eisenho wer en Kroesjtsjef is van grote bete kenis, vooral omdat de conferentie van Genève praktisch niets heeft opgele verd. De mogelijkheid bestaat, dat er na de ontmoeting van de twee grote staatslieden op internationaal gebied enige ontspanning zal optreden. I Niemand mene echter, dat het ge-' vaar voor hét verdwijnen van de uiter lijke vrede, door het praten van Eisen hower en Kroesjtsjef zal worden ge stuit. Meer dan compromissen zullen de conferenties niet opleveren. Wij kunnen voor een compromis weliswaar reeds dankbaar zijn, maar laten wij nooit vergeten, dat het Oosten heel iets anders bedoelt als het spreekt over vrede dan het Westen. In het Westen bestaat er een nauwe verwantschap tussen vrede en vrijheid. De communistische „vrede" ontstaat echter pas, als de tegenstanders van het regiem voor het vuurpeloton zijn geweest of aan de galgen zijn geknoopt. Ma. iiii mmm.-*, ill m t O1 IF DE ZOMERCONFERENTIE van de Christelijk-Historische Unie is uitvoerig van gedachten gewisseld over de betekenis van de sport en over de financiële moeilijkheden, waarmede de sportverenigingen in Nederland hebben te kampen. Het is bekend, dat er velen in ons land zijn, die menen dat de oplossing van het probleem moet worden ge zocht in door middel van gokkerij bij een brengen van geld: de toto. Vanuit de kerken is hiertegen verzet gerezen, evenals uit de kringen van de christelijke politieke organisaties. Tevens is met nadruk door de tegen standers van de toto verklaard dat de sportbeoefening van grote betekenis is en dat al het mogelijke moet worden gedaan om aan de huidige onbevredi gende toestand een einde te maken. Wij zijn het daar van harte mee eens. Met belangstelling zien wij uit naar pogingen, die met name de politieke partijen zullen ondernemen om voor de sport gelden beschikbaar te stellen. Hierbij denken wij niet alleen aan de wedstrijdsport, doch ook aan de licha melijke opvoeding van de schooljeugd, die nog veel te wensen overlaat, dik wijls als gevolg van het ontbreken van de nodige accommodatie. :m» mammrnSïM .BORSSELE De muziekvereniging hieft een serenade gebracht aan de heer J: van der Velde ter gelegenheid van de viering van zijn negentigste verjaardag. De heer Van der Velde heeft in het open bare leven van Borssele een belangrijke plaats ingenomen. Zestig jaar was hij be stuurslid van de Boerenleenbank, vijftig jaar secretaris van de afdeling der Z.L.M., veertig jaar bestuurslid van de Zieken verpleging en 34 jaar was hij werkzaam als lid van de muziekvereniging. Hij ge niet nog een goede gezondheid. ST. MAARTENSDIJK. De Ned. Hei de Mij heeft gisteren aanbesteed gra- ven, egaliseren, etc. van 461 ha kavel- sloten op Tholen. Hoogste inschrijver was de c.v. gebrs. Van 't Verlaat, Har- dinxveld voor ƒ456.000,—. Laagste N.V. Van Oord, Werkendam 398.800,—. Een oppervlakte van 127 ha werd eveneens aanbesteed. Hoogste inschrijrijver c.v. gebrs. Van 't Verlaat 212.300,Laag ste fa. J. van Schilt, Lepelstraat 178.200,—. parallel. Het stelt Jezus voor, die gaan de over de wateren Petrus, die dreigt te verzinken uit het water trekt. Het tweede raam geeft de symboliek van de wederopbouw van het oude Vrerrv dijke in het bovenste gedeelte. Men ziet zwoegende mannen, die met zakken zand de dijken dichten. Links een mannenfi guur, die het graan maait. Het onderste gedeelte van het raam geeft het Avond maal weer. Tussen de avondmaalgangers bevindt zich het kruis, waaraan het Lam Gods. Daaronder de avondmaalbeker. In het middengedeelte van het raam wordt het Woord geïllustreerd door de wonder bare spijziging door Jezus. Aan de voeten van Jezus de vijf broden en twee vissen. Ook dit raam is bijzonder geslaagd, ter wijl de fijne tinten het geheel een warme devotie verlenen. De Herv. Gemeente van Hoek mag zich gelukkig prijzen in het bezit te zijn gekomen van deze twee kunstwerken, welke bijzonder passen in het sober gehouden interieur der kerk. De tien andere kerkramen zijn glas-in- lood-ramen van zgn. gezaaid glas d.w.z. van rechthoekige glazen in deverse kleu ren. In de ramen zijn stalen sponningen aangebracht. SINT ANNALAND Na vele bespre kingen hebben bestuur en leden van de muziekvereniging „Accelerando" de grote stap gewaagd, om over te gaan tot het aankopen van uniformen. Door deteelt van de zgn. „dikke uien", het inzamelen van oud papier, de „emmertjesactie" en het storten door elk lid van een bedrag van vijftig gulden is weliswaar een flink bedrag bij elkaar gebracht, maar toch komt „Accelerando" altijd nog een bedrag van ongeveer f 2.000,te kort. Men zal proberen dit bedrag bijeen te krijgen door het plaatsen van rentegevende aandelen van f 50,of f 100,Ook vrije giften zijn natuurlijk steeds van harte welkom. Voorts kan men de muziekvereniging steunen door het kopen van loten. Het ligt namelijk in de bedoeling, om bij de eerste rondgang door de gemeente een grote ver loting te organiseren, waarbij een flink bedrag aan prijzen zal worden besteed. Deze prijzen zullen worden besteed. Deze prijzen zullen worden uitgestald in de etalage van de heer Johs. Kurvink in de Voorstraat. De eerste rondgang in de nieuwe uniformen hopen de muzikanten te houden op zaterdag 15 augustus a.s. Tijdens de rondgang zal op de volgende plaatsen worden geconcerteerd: Garage Kurvink, Havenplein, Oude Molen, West straat (ingang Julianastraat), Bierensstr. (ingang Zuidstraat), hoek ieuwstraat, hoek Kloosterstraat, kruispunt Tuinstraat-Cu- reestraat, hoek Hoenderweg-Cureestraat, hoek Hoenderweg-Langeweg, Ooststraat (slop Ooststraat-Voorstraat) schoolplein en Haven. Aan weerszijden van de preek stoel is de Ned. Herv. Kerk te Hoek in een gebrandschilderd raam geplaatst. Beide ramen zijn in een zondag gehouden kerkdienst door de predikant aan de gemeen te voorgesteld. Dank zij de offervaardigheid van de ge meente kon worden besloten tot het ver nieuwen van de ramen in de Hervormde kerk te Hoek. De twee gebrandschilderde ramen zijn vervaardigd door de glazenier H. G. van der Valk uit Alphen aan de Rijn, die over de voorstellingen nauw contact onderhield met de predikant van Hoek, ds. W. J. van Meeuwen. In de opdracht aan de glazenier werd gevraagd ramen te maken, die Bijbelse voorstellingen zouden geven, waarby aanrakingspunten moesten worden gezocht aan de geschiedenis van Hoek. Evenals een aantal andere Zeeuwsch- vlaamse dorpen heeft ook Hoek een voor gangerdorp gehad, dit was Vremdijke. Rond 1600 is Vremdijke in de golven van de Braakman verdwenen. De bewoners hadden de calamiteit zien aankomen en waren naar verlluid, op tijd vertrokken. Met de bouwmaterialen, die men bij laag water van het oude Vremdijke weghaalde werd Hoek gebouwd. Het raam, geplaatst links van de preekstoel, geeft de onder gang van Vremdijke en de vlucht en red ding van de bewoners weer. Het midden gedeelte van dat raam trekt hiermee een yflü' mÊÊÊf K Jl fe»? al -—tin» YERSEKE. Nog steeds wordt op de kleine veilingen in Zeeland en Hol land kreeft aangevoerd door de garna- lenvissers. Deze kreeften zijn afkom stig uit de netten van de garnalenvis- sers op de Noordzee en inhammen. De laatste tijd komen zij echter veelvul- diger voor. Soms worden er twee of drie stuks op de veiling gebracht. Deskundigen zijn van mening, dat deze kreeft afkomstig is van een on geveer twee jaar geleden boven de Noordzee verongelukt vliegtuig, dat, op gestegen uit Ierland met bestemming Hamburg, in papieren dozen 500 kg Ier se kreeft vervoerde. Het zijn n.l. blau we kreeften, zoals in Ierland worden aangetroffen, en geen zwarte Noorse kreeften. Van een medewerker ZIERIKZEE. Bescheidenheid van goed vakmanschap en plezier in ver- beeldbare dingen zijn de voornaamste kenmerken van de 26 schilderijen uit het begin van de 17e eeuw die dit jaar de wanden van de raadzaal te Brou wershaven sieren. Een groot vrouwenportret, geschil derd door Luttichuijs overheerst het ge heel. Het werpt de vraag op: Was het leven toen echt maar een schouwto neel, zoals Vondel zegt, waarop men zo objectief en onaangedaan toe kon zien als deze vrouw blijkt te doen? Als contrast kan men dan het schilderij .Honden op de vossenjacht" van Adriaan Beeldemaker bekijken. Hier tussen ligt het werk van de rest. Een gevarieerde keuze waar men met ple zier langs loopt. Een mooie doorsnee van al wat men toen de moeite van het uitbeelden waard achtte. Als tegenstelling hiervan kan men beneden in het Raadhuis 36 werken van Peter van Veelen, wonend en werkend te Zonnemaire, zien. Hier geen spoor van een georganiseerde opbouw, noch c?e 'bescheidenheid van anoniem vakman schap of gewoon plezier in verbeeldba- re dingen, maar iemand die driftig re belleert. Tegen het leven? tegen zich zelf? Zijn ernst is onmiskenbaar. Hij tracht het „ongeziene" te verbeelden. Een jongmens stelt zichzelf vaak zo'n zware taak. Naarmate hij rijpt brengt zelfkritiek hem bescheidenheid bij en hernieuwd besef van eigen mogelijk heden, waarvan wij oprecht benieuwd de resultaten afwachten. Voor al degenen die he.m kennen is het interessant te zien wat hem beroer! buiten de dagelijkse (onderwijs)taak. BROUWERSHAVEN. Burgemees ter J. L. van Leeuwen heeft zaterdag de zesde schilderijententoonstelling ge opend. Onder de vele genodigden wa ren verscheidene burgemeesters en an dere autoriteiten van Schouwen-Duive- land. In de Raadzaal bevinden zich de 16e WAARDE De raad zal hedenavond om 7.30 uur in openbare vergadering bij een komen. De agenda bevat de benoe ming van een onbezoldigd amtenaar van de burgelijke stand. De aanbeveling luidt: 1. P. Cijsouw, 2. C. Goud. Verder stellen b. en w. voor een gedeelte van het in dustrieterrein aan de Julianastraat te ver huren aan de heer A. C. Sonke voor het vestigen van zijn autobedrijf. WÊÊÊÊÊ ÊÊÊtmm mmm-- mmmm mpi - (Van onze correspondent) KOUDEKERKE De gemeenteraad heeft besloten in de politie verordening een bepaling op te nemen, waardoor het wordt verboden zich met afgaand water op luchtbedden en autobanden in zee te be vinden. De raad nam dit besluit, omdat in de afgelopen dagen meer malen badgasten met luchtbedden en banden in moeilijkheden zijn geraakt. De gemeente zal 150 gulden bijdragen in de kosten van® een geschenk van de ge meenten voor het nieuwe provinciehuis. Een perceel bouwterrein aan de Noord- straat werd verkocht. Voortaan zal de op tietermijn een jaar zijn. Momenteel is de ze een half jaar in Koudekerke. De Oran je-vereniging kreeg 260 gulden subsidie. De raad ging akkoord met de reorgani satie van de vuilnisophaaldienst. B. en w. zullen de aanleg van een parkeerterrein in het dorp overwegen evenals de moge lijkheid de commandant van de brand weer in uniform, te dragen bij represen tatieve gebeurtenissen, te steken. Medegedeeld werd dat de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, die het strand exploiteert, heeft besloten een reddingsdienst in te stellen. Bij de con sumptietenten zullen reddingsgordels aanwezig zijn evenals een lijn. Voorts zullen er twee zuurstofmaskers aanwe zig ziV De raad besloot dat alleen uniforme vuilnisemmers gebruikt mogen worden. De exploitatie van vier woningwetwonin gen werd opgedragen aan de woningbouw vereniging. Aan de Hervormde en de Ge- ref. school werd medewerking verleend voor de aanschaf van nieuwe leermidde- f. i Üt SINT ANNALAND Donderdag 13 aug. hoopt het echtpaar J. Scherpenisse—P. ScherpenisseVan Beveren de dag te her denken, dat het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. Beide oudjes zijn ruim 71 jaar en vooral de oud-schipper mag zich nog in een uitstekende gezondheid ver heugen. De heer J. Scherpenisse is enkele jaren ouderling geweest in de Ned. Ge meente. Het jubilerend echtpaar heeft van de twaalf kinderen er negen in leven. Verder hebben ze niet minder dan 25 kleinkinderen. Toen de heer Scherpenisse nog maar zestien jaar was, koos hij het schippersvak en vanaf 13 augustus 1909 heeft hij geregeld op een eigen scheepje het schippersvak uitgeoefend. Toen de heer Scherpenisse 70 jaar werd, moest hij de ouderlingenbank als dienstdoend diaken de ouderlingenbank als dienstdoend ouderling verlaten, doch hij is thans nog oud-ouderling en gaat veel op ziekenbe zoek, zodat hij voor de Sint Annalanders een bekende persoonlijkheid is. PERKPOLDER. Het stoffelijk over schot van de 17-jarige Jo Hillaert uit Hulst die zondagmiddag in de Wcster- schelde bij Perkpolder door verdrinking om het leven kwam, is gistermiddag, on geveer op dezelfde plaats waar Hillaert in het water verdween, gevonden. Zondag had men vele uren gedregd, en tot laat in de avond met zoeklichten gezocht, doch tevergeefs. Gisteren ging iemand uit Hontenisse opnieuw op zoek. Tegen een uur, bij dood tij toen het wa ter zijn laagste punt had bereikt, zag hij eensklaps het ontzielde lichaam op de bodem liggen. Het is naar het Liefde Huis te Kloos- terzande overgebracht, en daarna naai de ouderlijke woning te Hulst. Vermoed wordt dat Hillaert tijdens het zwemmen kramp heeft gekregen of op andere wijze onwel is geworden, daar hij in de golven verdween zonder om hulp te roepen. Hij was de zwemkunst mach tig. Van onze speciale verslaggever VLISSINGEN. Terwijl zeker twintig journalisten, fotografen en reporters van radio en televisie, zich op de loodsboot verdrongen bij de touwladder die door een marechaussee als een Cerberus werd bewaakt, waren uw verslag gever en fotograaf reeds aan boord van de „Rabenfels" geklauterd, het Duitse vrachtschip, dat de zestien schipbreukelingen uit zee had opgepikt. Als enige journalisten waren wij er getuige van, hoe aan boord van de Rabenfels de zestien geredden op hartroerende wijze af schend na men van hun Duitse collega's. Lang en stevig drukte schipper Rog de hand van kapitein Otto Hohmann uit Hamburg. „Vielen, vielen dank" sprak de Scheveninger, „jullie zijn geweldig voor ons geweest. I-k zal dit nooit vergeten." Aan boord van de „Rabenfels" had den wij op de rand van de Scheve- ningse sloep waarin de zestien urenlang op zee hadden rondgedobberd een ge sprekje met de drie jongste opvarenden: Tineke (10), Arie (14) en Tom (14). Tineke Rog en Arie Zoutemeer hadden in hun vakantie een reisje willen mee maken met de Sch. 37 van hun vaders. ,,Ik sliep bij papa in de hut", vertelde Tineke ons, „en toen kreeg je eens klaps die harde klap en eer ik het wist zat ik in de sloep". Ja, ze had het wel eng gevonden, maar tranen waren er niet gevloeid. Dat kwam 's avonds op de kade, toen moeder Rog haar meisje in haar veilige armen sloot en „god dank" verzuchtte. Toen moest Tineke even heel erg uithuilen, maar de enorme rode zakdoek van haar vader bracht uitkomst. ,,En wat ga je nu eerst doen, Tine ke?", vroegen wij. „Eerst een ijsje eten en dan heel, heel lang slapen", flapte ze eruit. „Maar nooit meer varen", be sliste mevrouw Rog, „een gevaar is al erg genoeg." De Chr. Meijesvereniging „Advendo" te SCHORE heeft per een fiets een va kantietrip gemaakt naar „Hedenesse" te Cadzand. Vandaar uit werden verschillen de dagtochten gemaakt o.a. naar Brugge De leiding berustte bij wika T. Dales. Mej. J. Faas uit BIERVLIET slaagde te Breda voor het examen lerares cou peuse. De Kon. harmonie van BIERVLIET heeft met haar drumband op de wijk Driewegen een jaarlijks concert gegeven o.l.v. dirigent J. J. van der Bussche. Er was veel publieke belangstelling. In het kerkelijk mede delingen blad voor de Geref. kerken van Krabbendijke en Rilland-Bath zijn wijze woor den geschreven over mensen met lange tenen op het ker kelijk erf. „Wordt er iets gezegd, dat in de verte zou kunnen wijzen op hun ver keerde levenshouding, zonder meente^ eSiter niet staan, wanneer mensen binnenkomen. Wij kunnen hierbij nog aantekenen, dat in tal van gereformeerde kerken men van de gewoonte om te gaan staan bij binnenkomst van de kerkeraad reeds is afge stapt. Ds. Ten Rouw.elaar ver zoekt de leden van zijn ge- dat de spreker er ook maar aan denkt, dan is men dadelijk geraakt en ver bolgen en zou men de „be lediger" wel te lijf willen. O, o, wat een nare schepsels zijn het, die zulke lange tenen hebben. Moge alle lange- tenen-lieden op het kerkelijk erf minstens elke week 1 Cor. 13 lezen." Een dringend verzoeki blijft u zitten, wanneer pre dikant en kerkeraadsledev binnenkomen voor de kerk dienst. Het is een gerefor meerde gewoonte om dan tt gaan staan, schrijft ds. Ter Rouwelaar. evangelisch-lu- thers predikant te Middel- burg-Vlissingen in de kerk bode „Zuiderlicht." Hij ver volgt: In de kerk gaan wi) tijdens het lezen van het Evangelie te gaan staan. „Het Evangelie staat het meest dicht bij de woorden, die de Heiland zelf heeft gespVoken. Zo is het de gewoonte in vrijwel alle lutherse kerken en ook in het buitenland doet men dit.' Uit „Zuiderlicht" nog het volgende bericht van dc predikant van Middelburg— Vlissingen: „Denkt u er aan dat de uitgaven van de kerk jok in de vakantie doorgaan Dus, wanneer u enkele weken met vakantie bent ge weest, vergoed u dit in dc collecte, wanneer u weei terug bent. Velen krijgen n.l ook vakantietoeslag. Daai mag ook wel een percen tage voor het werk van de Heer af." In het „Hervormd kerk blad" voor Schouwen- Duiveland schrijft ds. Van dei- Grift onder de berichten uit Renesse over de plannen om bij deze plaats een strand te creëren: „Weer staan we voor een verborgen zaak. Wat zal hiervan het gevolg zijn? Voordeel of nadeel voor Seroos? Hoe een en ander zich in de toekomst finan cieel zal ontwikkelen, dat zal er veel van afhangen of de bevolking de geboden kansen grijpt. En de kwali teit als badplaats? Ik denk aan burgemeester Kodde van Zoutelande, die somige mensen wel bekrom pen vonden, maar die zorgde en waakte dat Zoutelande een badplaats was van prima gehalte. Een badplaats mei een luchtje is ook niet erg fris." Stilte In „Hervormd Vlissingen' chrijft een gemeentelid of iet mogelijk is dat in de terk, voor de dienst begint, zoveel mogelijk stilte wordt betracht. Soms komt het ge babbel boven de muziek van het orgel uit. „Waarom is het echter zo stil, als het orgel niet meer speelt, vlak verhalen bewaren voor de voor de dienst? Dan kan het wel. Laten wij het dan ook doen voordien, en onze visites. Geef Gode de eer door in Zijn huis de stilte te betrachten." In Vlissingen heeft een bejaard echtpaar, dat om gezondheidsrèdenen niet naar de kerk kon komen, thuis belijdenis gedaan. De vrouw werd daarbij tevens gedoopt. In het wijkbericht wordt op gemerkt: „Het grootste werk, dat zij kunnen en zullen doen is het gebed voor de kerk". Voor de Evangelisch-Lu- Ihersen in Goes worden in de zomermaanden geen kerk diensten gehouden. Ih juni was de belangstelling vooi de diensten al zo miniem dat de predikant, ds. Ten Rouwelaar, er geen behoefte aan voelde verder te gaan. Dat zou volgens hem „kerkje spelen" betekenen. Er is nu in Goes een dienst gepland tegen 20 september om half vijt Voor het jongste bemanningslid Tom Spaans uit Loosduinen, afhouwer en veertien hele jaren oud, was dit bange avontuur de eerste zeereis geweest. „Een raar begin", vond Tom, „maar ik wil toch zeeman worden. Tenminste, als mijn moeder het nu nog wil. Want die beslist natuurlijk...." De Hamburgse hofmeester is zijn carrière van persfotograaf misgelopen. Terwijl allen in rep en roer heen en weer renden, toen de sloep in de verte werd gesignaleerd, greep hij zijn klein- beeldcamera en knipte de ene foto na de andere. Opnamen van het zoekende vliegtuig, opnamen van de sloep met de zestien drenkelingen, van het aan boord hijsen en nog veel meer. Hartelijk dank, goe de hofmeester, want dank zij zijn acti viteit publiceren wij vandaag een exclu sieve foto van de op zee ronddobberen de sloep, waarvoor elke persfotograaf zich de vingers aflikt. De Gertruida Jacoba is gezonken, evenals de vorige Gertruida Jacoba van schipper Rog. Met 29 kantjes malse Hol landse nieuwe aan boord is de Scheve- ningse schuit 30 km ten westen van Den Helder in de grauwe massa van gol ven, mist en duisternis verdwenen. Nadat de tientallen persmensen aan boord van de loodsboot hun vragen en lenzen op de Scheveningers hadden af gevuurd, voeren ze de haven van Vlis singen binnen, waar duizenden toeschou wers er getuige van waren, hoe moeder Rog haar man en dochtertje in de ar men sloot. Een dag vol blijdschap en vreugde tranen. Met uitzondering misschien voor enkele Vlissingse krantenmensen die vijf man sterk waren uitgerukt en zich aanvankelijk verkneuterden van pret, dat zich op de kade geen enkele con current bevond. Toen echter behalve de zestien geredden ook een publiciteits- leger moegefilmd en uitgeschreven van boord stapte, zullen zij zich beslist wel de beide betekenissen herinneren van het Nederlandse gezegde: De boot mis sen. „Ziezo", zei schipper Rog, toen ze in de speciale autobus stapten, „eerst eens even mijn korset afdoen". En van on der zijn trui en broekriem haalde hij een lijvig boekwerk: Het logboek van de gezonken „Gertruida Jacoba". VLISSINGEN. Op het kruispunt Paul Krugerstraat-Scheldestraat schoot de Vlissinger D. O. dinsdagmiddag met zijn scooter onder een plotseling naar links afslaande autobus en bleef be wusteloos op het wegdek liggen. In ern stige toestand werd hij in het zieken huis Bethesda opgenomen. SEROOSKERKE. Op de Noordweg onder Serooskerke verleende de motor rijder V. uit Serooskerke geen voorrang aan een snel rijdende personenauto, die uit de richting Middelburg naderde. De motor, waarop zich bovendien de zus ter van V. bevond, kwam in botsing met de personenauto. V. liep ernstige kwet suren op. Zijn zuster moest met een hersenschudding worden opgenomen. TERNEUZEN. Gistermiddag kwam de tractor bestuurd door de 18-jarige R. de K. uit Terneuzen op de bailey brug van de WestsluiS te Terneuzen in botsing met de zijkant van de brug, toen de bestuurder iets te ver was uit geweken om de plotseling oprijdende auto van J. V. uit Vlaardingen niet ts raken. De tractor werd beschadigd, doch de chauffeur kreeg geen letsel. ST. MAARTENSDIJK. Ter hoogte van de Hoge Weg aan de Rondom te St -Maartensdijk werd gisteravond de auto van de heer Treurniet door een van links komende auto, bestuurd door mevr. Van H. uit Scherpenisse, geramd. De auto van T. schoot daardoor over de paaltjes van de wegafscheiding en sloeg driemaal over de kop. De wagen werd ernstig vernield, maar de zes in zittenden, o.w. enkele kinderen, beliepen weinig letsel. Alleen de heer T. en zijn echtgenote kregen lichte kwetsuren, resp. aan hoofd en benen. eeuwse schilderijen van voorname meesters, eigendom van de Rijksdienst voor Verspreiding Kunstvoorwerpen. In de beneden voorzaal hangen de moder ne schilderijen, o.a. van onderwijzer Van Velen. Waterpolocompetitie MIDDELBURG Het polozevental van De Ganze uit Goes heeft de compe titie in de derde klasse R van de KNZB (de Zeeuwse polocompetitie) afgesloten zonder ook maar één overwinning te hebben behaald. De laatste wedstrijd ging tegen SZV uit Souburg, dat met 5—2 zegevierde. Het eerste optreden in de derde klasse is voor de Goesenaren dus geen succes geweest. Mogelijk, dat een zwembad in Goes de club wat hogerop kan brengen. De eindstand luidt: Luctor I 6 7 0 De Bruinvis 18 7 0 De Zeehond 18 3 1 SZV I 8 2 1 De Ganze I 0 0 0 14 44—12 14 43—12 7 22—32 5 19—25 0 9—56 GOES Door diverse voetbalelftallen, die deelnemen aan de Zomeravondvoetbal competitie, zal een Coca-Cola-bekertoer- nooi worden gespeeld. De bedoeling is dat volgende week wordt begonnen. De speel tijd zal twee maal een half uur bedragen, n.l. van 19.0020.00 uur n.m. Er is een goede belangstelling voor dit toernooi. GOES De uitslag van de adspiranten- competitie luidt: E Noad B-Anima D 0—12 (gespeeld 1-8-59) Standen adspirantencompetities: A: Animo A Swift A Swift B Togo A Vedo A Zuidwesters A Animo B B: Ondo Swift Snel Noad A Swift Vlug Atlas Stormvogels Animo C C: Luctor A Elto A Zeelandia Vitesse Togo B Olympia Luctor B D: Top A Swift Lenig K.V.L. Vopo Zuidwesters B Dos 55 Swift Kwiek E: Vedo B Ondo B Animo D Swift Rap Swift Vlot Noad B Atlas B Top B Animo E F: Volharding Tjoba Vios De Poel Togo C S.S.S. Lurtor C Elto B 10 8 1 1 71—11 17 6 6 0 0 58— 7 12 7 4 1 2 34—22 9 7 3 0 4 19—32 6 7 3 0 4 11—39 6 7 1 0 6 8—44 2 8 0 0 0 9—57 0 9 8 1 0 41— 6 17 8 6 1 1 40—14 13 9 2 4 3 10—14 8 9 3 1 5 21—28 7 10 3 1 6 20—21 7 6 2 2 2 7—10 6 9 1 0 8 4—48 2 8 8 0 0 46— 4 16 9 7 0 2 33— 8 14 9 6 0 3 33—19 12 10 2 2 6 14—38 6 7 2 1 4 9—16 S 9 2 1 6 7—28 5 6 0 0 6 0—29 0 8 5 2 1 15— 8 12 8 5 1 2 17— 9 11 8 3 4 1 21—16 10 7 3 2 2 10— 4 8 9 2 2 5 15—21 6 9 2 1 6 19—27 5 7 2 0 5 8—20 4 9 9 0 0 65— 2 18 10 9 0 1 47— 3 18 11 8 0 3 57—11 16 9 6 0 3 28— 9 12 8 4 1 3 19—14 9 9 2 1 6 4—34 5 10 1 2 7 6—51 4 11 1 1 9 6—61 3 11 1 1 9 3—50 3 11 11 0 0 117— 1 22 12 10 0 2 77—25 20 10 6 1 3 30—22 13 11 6 0 5 35—40 9 11 3 2 6 27—49 8 8 3 1 4 16—46 7 IC 1 1 0 3—71 2 10 0 1 9 5—69 1 ZUIDZANDE Burgemeester H. P. Everwijn gaf zaterdagavond het startschot voor de ringrijderij te paard ,die te Zuid- zande door de plaatselijke V.V.V. op touw was gezet. Er bestond veel belangstelling voor bij het publiek, vooral onder de bad gasten. Opvallend was dat de Deense volontair C. Brossen die de vorige week de eerste prijs verwierf met tractorwedstrijden, ook nu goed uit de bus kwam, namelijk met een derde prijs, hetgeen voor een Deen bij deze specifiek-Zeeuwse sport wel een bijzonder goed resultaat is. De burgemeester reikte aan het eind van de middag de volgende prijzen uit: L A. van Iwaarden, 2. A. van Brassen, 3. R D°^?n' 4-J- Verflage, 5. W. Basting, 6. P. Ritico, 7. L. Basting. Des avonds concerteerde de muziekvereniging Vero- „Dagboek van Anne Frank" MIDDELBURG De Ghr Filmnkfio Middelburg en omstreken vStoont op 11 en woensdag 12 augustus in de Schouwburg de veelbesproken en Sg™*; Wm -Het dagboek van Anne Urank Aanvang acht uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3