orth State BRESKENS ZET ZICH SCHRAP Fietsen op Nieuwe Burg van 9 tot 18 uur verboden Particulier initiatief bepaalt ontwikkeling van Sloe-plan Walcheren door Zeeland Flinke rij verkeerszondaars voor kantonrechter Zierikzee zacht en geurig Veelbetekenende fluistercampagne „Dat zal Jantje wel zijn!' Schouwen- Duiveland N.-Beveland Na aanleg onderzeese bastions kan „De Schelde'' zich vestigen Bromfietser ging te hard Vrouw gedood op Souburgse brug 0.1. school IJzendijke krij gt personeelstekort Kerkbezoek zeer groot PROV. BOOT VERLIEST PASSAGIER PERSONENAUTO OVER DE KOP de Amerikaan zoals men die in Amerika rookt Er wordt stevig gewerkt aart de voorbereidingen visserijfeesten Kantonrechter onderstreepte nadrukkelijk Teveel verkeersborden geen excuus Bromfietser reed door Serooskerke Hij was het, maar wat er daarna gebeurde, was niet prettig KRIS 36™ Nieuw rijwielpad in Oosterland Bejaarde wielrijder kwam onder auto MARKTBERICHTEN Donderdag b augustus 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 EMMELOORD Over onge veer anderhalf jaar hopen de in genieurs van Rijkswaterstaat aan de hand van onderzoekingen, die worden verricht in het waterloop kundig laboratorium in de Noord oostpolder, te kunnen zeggen op welke wijze achteruigang van de onderzeese oever van het Zuid- Sloe, veroorzaakt door de uit schuring van de getjjstroom in de Westerschelde, moet worden tegengegaan. Het is van groot belang, dat deze oever wordt vastgelegd, zowel in het belang van de veiligheid, als in verband met de plannen tot vestiging van industrie in het Zuid-Sloe. De Kon. Maatschappij ,.De Schelde" N.V. te Vlissingen heeft, zoals bekend, laten weten grote interesse te hebben voor dit gebied. Men wil hier namelijk een werf bouwen voor nieuwbouw en re paratie. De bestaande werf in Vlissin gen is achter sluizen gelegen en daar door moeten de afmetingen van schepen die op de werf gebouwd of gerepareerd worden, beperkt blijven tot ongeveer 33.000 ton. Bovendien is er een tekort aan ruimte in Vlissingen,Binnenkort ko men schepen van 85.000 tot 100.000 ton in de vaart en deze kunnen de werf van ..De Schelde" niet bereiken. De Vlissingse scheepswerf heeft dus, voor al gelet op de ontwikkeling in de scheepsbouw, grote behoefte aan een nieuwe werf. Tijdens een gisteren te Emmeloord gehouden persconferentie van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft ir. J. H. van der Burgt, hoofdingenieur-directeur van de rijkswa. terstaat in de directie Zeeland medege deeld dat de Vlissingse scheepswerf be slist van plan is zodra de resultaten van 'het onderzoek bekend zijn, zich in het Sloe te vestigen. Het is niet beslist noodzakelijk, dat met de aanleg van de dokken en de aanlegsteiger wordt ge wacht tot de dfjk, die de zeewering ver kort en tevens een nieuw industrieter rein afsluit, is gelegd. De nieuwe werf van de Kon. Mij. ,,De Schelde" zal na melijk aan, de buitenzijde van de dijk en aan open water komen te liggen. Wel is het van belang, dat voor deze werf wordt aangelegd, rijkswaterstaat voor zieningen heeft getroffen, waardoor de oever wordt vastgelegd. Men stelt zich voor dit te doen, door de plaatsing van een aantal onderzeese bastions, die on geveer dezelfde functie hebben als krib ben in een rivier. Deze bastions komen dus buiten de aan te leggen afsluitdijk te liggen en het gebied, gelegen tussen de dijk en de vaste punten of bastions, kan worden gebruikt voor de vestiging van werven en raffinaderijen. Het ie dus niet beslist noodzakelijk althans niet voor alle., soorten, van bedrijven dat eerst de nieuiwe dijk moet worden gelegd. Niettemin zal het toch wel van grote betekenis zijn, dat M3DDE/LBU.R- Op zijn broemfiets reed W. de V. uit Vrouwenpolder woens- dagania'dag met een dusdanige snelheid' door de Lange Delft, dat hij onmogelijk kon stoppen om de uit de Sint Janstraat komende wielrijder J. N. de T. uit Bre da de gepaste voorrang te verlenen. Bij d'e botsing kwamen beiden hard te val len. Zowel de wielrijder als de brom fietser liepen lichte verwondingen op terwijl d« bromfiets werd beschadigd. de dyk ïo spoedig mogelyk wordt ge legd, mede in verband mei de aanleg vun kanalen en andere verbindingen wafa-rover men in industriële kringen wel enige zekerheid wenst. De nieuwe werf van „De Schelde'* zal ten oosten van het fort Rammekens komen te ligger- Naar men ons van de zijde van rijkswaterstaat nog mededeelde zal het voor een belangrijk deel van de behoef ten van de zich in het Sloe te vestigen industrieën afhangen, welke aaawoer- wegen etc. zullen worden aangelegd in het nieuwe iwdustriegebited. Het parti culier initiatief zal, aldus ir. Van der Burgt, in sterke mate de ontwikkling van het Sloeplan bepalen. Over het tijdstip waarop zal worden begonnen met de aanleg van de dijk in het Sloe konden ook gisteren geen me dedelingen worden gedaan. Ir. A. J. Hoekstra wyst ir. J. H. van der Burgt, waar de vaste dokken komen voor de nieuwe werf in het Zuid-Sloe van My. De Schelde. In het waterloop kundig openluchtlaboratorium in de Noordoostpolder krijgt men een goede indruk van deze plannen aan de hand van het model, dat hier gemaakt is. Van onze correspondent SOUBURG. Omstreeks vijf uur in de middag reden de heer Sinke met zijn echtgenoot, mevr. Sinke-De la Vien- ne, op hun bromfietsen de brug over het kanaal te Souburg op, tegelijk met een auto met aanhanger van de dienst gemeentewerken Souburg. Mevrouw Sin ke kwam ongelukkigerwijze in aanra king met een waarschuwingsbord dat buiten de brugleuning stak. Zij verloor haar evenwicht en kwam tussen de auto en de aanhanger te vallen. De chauffeur van de wagen kon niet tijdig meer stoppen. De 57-jarige vrouw werd overreden en overleed kort daarop. Dokter Bloos te Souburg was spoedig aanwezig en kon slechts constateren dat. de dood reeds ingetreden was. IJZENDIJKE. Het openbaar onder wijs in IJzendijke kampt met een grote mboeilijkheid. Dat bleek duidelijk in <?e rondvraag van de woensdagavond ge houden raadsvergadering van de ge meente IJzervi'ijke. De heer J. van Cad- sand (P.v.d.A.) vroeg, of er al sollicitan ten zijn voor de betrekking van hoofd van de o. 1. school, omdat bet huidige hoofd gaat vetrtrekken per 1 oktober De burgemeester antwoordde, dat e' wel een sollicitant is, maar a'eze is pa* 21 aar. De tweede leerkracht aan de school is een dame, die niet voor de functie in aanmerking komt. Men vreest, dat het nog geruime tijd kan duren, voor de vacature is vervuld. De he.r J. Chr. Cornelis (K.V.P.) wil de weten, hoe men te werk is gegaan bij het uitkiezen van a'e zestien gemeen ten die hun wapen mogen aanbrengen in het nieuwe provinciehuis. Het ver wondert hem, dat wel Sluis, maar niet IJzendijke hiervoor is aangewezen. De heer H. A. M. v. d. Vijver te Bier vliet werd benoemd tot keuringsveearts. Op de vraag van de heer Cornelis of het wel praktisch is, een veearts uit een andere gemeente hiervoor aan te wijzen, antwoordde de voorzitter, dat de heer Van de Vijver de praktijk van veearts Westendorp uit IJzendijke overneemt. De heer C. Geernaert (K.V.P.) stelde voor, bij de gemeente Oostburg te in formeren of het mogelijk is, tot geza menlijk ophalen van huisvuil te komen. Oostburg heeft zich juist een moderne roltrommel-vuilniswagen aangeschaft. Voor wandschilderingen in het nieu we provinciehuis werd vijf cent per in woner gevoteerd'. De Vereniging van Nederlandse onderwijzers afdeling West Zeeuwsch Vlaanderen wordt door de ge meente IJzendijke financieel niet ge steund. HAAMSTEDE. Het kerkbezoek aan de verschillende kerken op zondag was wederom zeer groot. De N.H. kerk werd druk bezocht, terwijl in de R. K. kerk velen geen plaats konden vinden en bui ten moesten staan. Het aantal kerkgan gers wordt boven de 2000 geschat. In en om de gemeente stonden zondagmorgen meer dan 200 auto's geparkeerd. ZIERIKZEE „fk heb de bromfiets niet gezien, edelacht bare, en ik voel me dan ook ab soluut niet schuldig." Hoe over tuigend deze woorden ook klon ken uit de mond van de heer E. van de L. uit Burgh, de kanton rechter, mr. F. Th. Dijckmees- ter, bleef in de gisteren gehouden zitting van mening, dat v. d. L. schuldig was aan het feit, dat een Rotterdamse jongeman met zijn brommer tegen de personen auto van v. d. L. was gebotst. Het ongeluk liep overigens voor de bromfietser goed af. De kan tonrechter vonniste v. d. L. tot 12 subs. 3 dagen, nadat de Offi cier van Justitie, mr. J. M. Schenkenberg van Mierop, 15 subs. 3 dagen had geëist. Het gebeurde op een avond-, zo tus sen licht en donker, dat v. d. L. met zijn auto naar huis reed in Burgh. Om zijn woning te bereiken moet hij het fietspad passeren. Tegenover de kanton rechter verklaarde verd., dat hij was gestopt om te kijken of er niemand na derde. Ook de dames, die bij hem in de auto zaten, gaven hun ogen goed de kost. Zij ontdekten echter niets. Op het moment, dat v. d. L. zijn wagen over het fietspad voerde botste de bromfiet ser tegen zijn auto Hoewel het uitzicht ter plaatse sterk wordt belemmerd door een hoge heg moest het de katonrechter toch van het hart: ,.U reed op bekend terrein, dus U wist dat daar een hoge heg stond en daarom had u nog sneer voorzichtigheid in acht moeten nemen". Verd.. die reeds 40 jaar achter het stuur zit en nog nooit een ongeluk heeft gehad, prut telde nog wat tegen, maar haalde toch grif zijn beurs voor de dag. toen- de kantonrechter zijn veroordeling had uit gesproken. De officier verklaarde nog, dat v. d. L. in dit bijzondere geval be slist had moeten uitstappen om te kij ken of er zich geen verkeer op het rij wielpad bevond. Geen beste auto De heer M. D. uit Nieuwerkerk had met zijn auto, geladen met aardappe len. een botsing veroorzaakt in zijn ge meente, waarvan mevr. L. het slacht offer is geworden. Volgens de tenlas telegging had D. in hoge mate onver antwoordelijk gehandeld. De remmen van de auto deugden niet, de banden, die D. van een lompenhandelaar had gekocht, waren versleten en bovendien had hij geen voorrang verleend. ,,Ik begrijp er niets van. Mijn remmen heb ben nooit geweigerd" zeide verd. De of ficier begreep het echter wel en eiste 10 subs. 2 dagen (voor de 'handrem), 40 of 8 dagen voetrem), ƒ15 of 3 dagen (geen voorrang) en 40 of 8 da gen (slechte banden). De kantonrechter maakte er resp. 10 subs. 2 dg, 45 9 dg, 10 2 dg en 40 8 dg van. De landbouwer J. A. van de W. uit Oosterland was met zijn auto tegen een stilstaande wagen gereden. Hij had de verkeersregels niet goed in acht geno men en kwam er ook ruiterlijk voor uit. De officier eiste 10 subs. 3 dagen, de kantonrechter vonniste conform. Naar de brand B. M. E. landbouwer in Haamstede moest terechtstaan, omdat hij met zijn motorbakfiets zonder voldoende licht van de koplampen, zonder achterlicht en zonder kentekenlicht had gereden. E. is bij de brandweer en toen hij op een avond bezig was de koeien te melken loeide plotseling de sirene. On middellijk stapte hij op zijn voertuig en reed naar de plaats van de brand. Toen de brand geblust was en E. zich naar huis spoedde was het reeds donker ge worden. E. bekende eerlijk zijn fou- TERNEUZEN. De provinciale boot die om twaalf uur in Terneuzen moesi aankomen, heeft een vertraging van on geveer drie kwartier gehad, doordat even voor de haven van Terneuzen een man overboord geraakte. Het was de ongeveer 40-jarige C. L. de Leeuw uit Baarland. Twee padvin ders waarschuwden onmiddellijk de be manning. Toch duurde het nog even. voor de boot, die inmiddels de haven al was ingevaren, achteruit sloeg om de drenkeling te gaan ophalen. Het geloei van de stoomfluit van de provinciale boot deed andere schepen zich naar de plaats des onheils spoe den. ,,De Grevelingen" van de rijks waterstaat, nam de heer De Leeuw, die bewusteloos op de golven dobber de, aan boord. De politie onderzoekt vandaag, hoe het mogelijk is, dat de heer De Leeuw over boord raakte. De drenkeling is op genomen in het Julianaziekenhuis te Terneuzen. (Advertentie) Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. Maandag stak de 82-jarige oude voetganger J. P. uit Vlis singen plotseling de Paul Krugerstraat over. De naderende bromfietser E. A. R. T., eveneens uit Vlissingen, kon de oude man niet meer ontwijken en reed hem aan. J. P. werd licht gewond in het ziekenhuis Bethesda ter observa tie opgenomen. De bromfiets werd be schadigd. Op dezelfde dag lette de heer C. E. te Vlissingen niet op het achteropko mende verkeer toen hij met zijn wagen, waarin zich vier volwassen personen en een baby bevonden, op de Prins Hen- drikweg een file uitreed. Hij werd aan gereden door een bestelwagen, bestuurd door J. v. d. M. uit Vlissingen. Nauwe lijks haddën beide wagens elkaar ge raakt of de personenauto met de vijf inzittenden sloeg over de kop, en bleef links op de weg liggen. Opmerkelijk was dat bij deze ernstige botsing niemand enige verwondingen opliep. De beide wagens werden flink beschadigd. Van een onzer verslaggevers BRESKENS. Breskens bereidt zich voor op het grootste jaar lijks terugkerende evenement: de visserijfeesten. Op dertien augustus zullen alle niet-Bressiaanders vijftig cent moeten betalen om binnen de muren van de vissersplaats te komen. Drie dagen zullen de festivi teiten duren. Hoogtepunten worden de optocht van versierde wagens en het uitvaren van de gepavoiseerde vloot. Niet minder belangrijk is het uitreiken van de wimpel aan de visser die de hoogste markt voor zijn garnalen heeft weten te maken. De uitslag is nog niet hele maal berekend maar de vissers fluisteren veelbetekenend over de Breskens 52" met schipper Harry Lobel. Of ze gelijk hebben zal pas op vrijdag veertien augustus blijken. In. de hal van het vismijnbedrijf Zundert heeft men de raad gekregen zo- staat twee wagens die een wonderlijk j veel mogelijk echte bloemer. o g: brui- en kleurig bouwsel te vervoeren krij- ken, maar dit is voor de nr, van gen. Het ene zal een aquarium uitbeel-de praalwagens toch te duur. f oewo- - ners van de Glustraat die deze wagen voor hun rekening nemen zien, evenals de andere deelnemers, toch wel kans om er iets moois van te maken. Zo zul len er in de optocht meerdere Bres- siaanse straten vertegenwoordigd zijn. den. Hoewel er nog zeer veel papieren rozen van de 27.000 ingestoken moeten worden is toch al duidelijk te zien hoe de nu nog kleurloze vissen straks tus sen bladieren en rotsformaties zullen zwemmen. Van het bloemeracorso te ten. De'kantonrechter wilde de omstan digheid van de brand toch wel als ver zachtend aanmerken. Hij veroordeelde hem tot 7.50 subs. 2 dagen (koplam pen), 10 subs 3 dg (achterlicht) en ƒ1 subs. 1 dg (voor kentekenlicht). Eis van officier luidde: 10 subs. 2 dg, ƒ12 subs. 3 dg en 1 subs. 1 dg. De 75-jarige landarbeider J. M. uit Zierikzee had een vuurwapen in zijn bezit zonder vergunning. Hij verklaarde niet te weten, daarvoor een vergunning nodig te hebben. De kantonrechter heeft hem dit gisteren duidelijk gemaakt. De officier eiste geen geldboete maar wil de het schietijzer", zoals hij het noem de, verbeurd verklaren. De kantonrech ter kon zich hiermee verenigen. MIDDELBURG. „Salue", zei- ie tegen de kantonrechter toen-ie de rechtzaal verliet. „Salue", ant woordde mr. J. Moolenburgh, ter wijl hij wuifde met zijn rechter hand. Het vonnis was gevallen: twee gulden boete subsidiair één dag. De beschuttende-werkplaats- employé, C. J. v. G. uit Middelburg, vond het welletjes. Hij had die boete verdiend, vond hij. Hij mocht immers niet fietsen op de Nieuwe Burg in Middelburg van negen tot zes en hij had het toch gedaan. Nu was-ie overigens niet precies op de hoogte geweest van de betekenis MIDDELBURG. „Dat zal Jantje wel zijn", zei de Serooskerkse elec- tricien F.S.K. tegen zijn vrouw, toen ie op de avond van de 2e mei in de kamer zat. In de verte kwam een bromfietser aan, wiens vervoermid del een enorm lawaai veroorzaakte. K. ging naar buiten en zag nog net hoe de bromfietser, het was Jan tje de 25-jarige chauffeur J. W. uit Serooskerke, iemand uit een groepje raakte, de macht over het stuur verloor en op de grond bewus teloos bleef liggen. W. verscheen gisteren niet voor de Middelburgse kantonrechter, maar wel getuige K., die van mening was. dat W. met een snelheid van 40 tot 45 km per uur moet hebben gereden. Het on-- geluk gebeurde op de Noordweg, bij het begin van het dorp Serooskerke. W. moest naar rechts omdat hij een auto moest ontwijken. Een aanrijding met een groepje personen kon hij echter niet voorkomen. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, meende dat de verdachte als een echte kwajongen op een druk mo ment door een rij mensen was gescho ten. Dit keer wilde de officier zich nog bepalen tot alleen een geldboete. Een van 10 subs. 5 dagen voor het harder rijden dan 30 km in een bebouwde kom en een voor het veroorzaken van een aanrijding, namelijk 15 subs. 5 dagen. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh gooide er nog een schepje bovenop. Voor het eerste feit volstond hij met 10, maar voor het tweede meende hij een boete van 40 te moeten opleggen. De expediteur T. W. uit Oude Nie- dorp hoorde een geldboete van 35 subs 10 dagen tegen zich uitspreken, omdat hij op 30 maart jl. op de rijksweg bij Kapelle met een vrachtauto-met-aan hangwagen een militaire vrachtwagen had ingehaald, maar daarbij te vroeg weer naar de rechter rijhelft was ge gaan. Tengevolge hiervan ontstond er een aanrijding. Het recliteraehterwiel van de aanhangwagen kwam in kon- takt met het linkervoorwiel van de mi litaire wagen. De chauffeur van deze auto verloor hierdoor de macht over het stuur en kwam met zijn voertuig in de sloot te recht. Een mede-inzittende werd daar bij licht gewond. Ter zitting verklaarde W., dat hij wel een tik had gehoord, maar dat hij een aanrijding uitgesloten had geacht. Pas later merkte hij wat er was voorgeval len. Van Kloetiinge af had hij al gepro beerd de militaire auto te passeren. Maar elke keer als W. er voorbij wil de trok de zware wagen op. Op een vraag van de kantonreehter antwoordde verdachte, dat hiij nog nooit eerder een aanrijding door eigen schuld had gehad. De schadepapieren had hij reeds doorgezonden naar de verzeke ring. De officier, mr. Andreae, hield er bij het bepalen van de strafmaat rekening mede, dat verdachte altijd een betrouwbare rijder was geweest. Hij eiste een boete van 50 subs. 10 dagen. De kantonrechter nam in aanmerking het grote gezin van W. ein deed er vijf tien gulden af. 0 Tot 1 augustus werd in gelegd bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Hoede- kenskerke 1.010.506,83; terugbetaald werd 744.5512,06. Er kwamen tot deze datum 97 nieuwe spaarders bij, terwijl het saldo op deze dag bedroeg 3.958.319,88. Een collecte voor de samenwerkende kinderbescherming organisaties „Sahor" heeft 98,15 opgebracht te Oud-Vosse- meer. De verkoopactie van bijbels met ge bruikmaking van de Bijbelauto van het Nederl. Bijbelgenootschap in Oud-Vosse- meer is een groot succes geworden. De beide plaatselijke predikanten waren de organisatoren van deze huis-aan-huis verkoop, die 620,opbracht. 0 De bestelwagen van de heer N. uit Bruinisse en de auto van een reiziger uit Goes kwamen op dg hoek van de Dreef en de Nieuwstraat met elkaar in botsing. Beide wagens kregen materiële schade. 0 De heer L. Brouwer te Duuswoude is benoemd tot onderwijzer aan de Open bare Lagere School te Bruinisse. Er is een begin gemaakt met de be strating en riolering van het uitbreidings plan West (achter Weststraat en Noord straat) te Bruinisse. Een aantal woningen is bijna gereed. Uitvoerder is de firma M. van de Velde en Zoon te Bruinisse. De huis-aan-huis collecte t.b.v. nazorg B.L.O. heeft te Gapinge 22,45 opge bracht. De wachtmeester der Rijkspolitie R. van de Broecke uit Koewacht is voor augustus gedetacheerd te Retranchement. Bij goed weer zal op vrijdag op het oude voetbalveld' in Oostkapelle het jaarlijks groot kampvuur branden. Er zal muziek zijn, een spreker komen en een kampverhaal te horen zijn. van dat vreemde rode bord met die witte streep met eronder de getal len 9 en 18. „Ik tieb op school nooit geleerd wat 18 uur betekent," zei de jeugdige ver dachte tegen de kantonrechter, voor wie hij in overall verscheen. Mr. Moolen burgh streek de hand over het hart, on derwees J. v. G. in de geheimen van „dat vreemde bord" en legde toen een milde -boete op. Ook de landbouwer J. L. uit Grijps- kerke was in „verboden tijd" over de Nieuwe Burg gefietst. Hij had het ar geloos gedaan en wist heus niet, dat het niet mocht. „Je moet tegenwoordig op zoveel borden letten, dat je 'i ver keer bijna uit het oo.g verliest", voerde hij aan. Waarop de kantonrechter do ceerde, zich dan maar al te vragen of hij op drukke dagen nog in het stads gewoel kan fietsen. Vijf gulden boete was de straf voor het boertje. De vakbondsbestuurder van het N.V.V., J. H. v. d. H., wilde enkele we ken geleden graag naar huis. Hij kwam uit Amsterdam en imoest naar Vlissin gen, maar bij Rilland-Bath kon hij niet opschieten. Er reed een wagen voor hem, die blijkbaar niet harder kon dan 45 kilometer. Van de H. -begon dat ken nelijk te vervelen, haalde in en passeer de zijn voorganger. Echter op het mo ment, dat hij het bord „Einde inhaal- verbod" nog niet voorbij was. Voor de kantonrechter verklaarde Van de H., dat hij stellig in de overtuiging had verkeerd het bord reeds te zijn gepasseerd. Hij voerde bovendien aan. dat de borden op de rijksweg bij Ril land Bath, waaraan immers werkzaam heden worden verricht, met de da.» worden verplaatst. Mr. Moolenburgh wierp hem tegen, dat een automobilist tegenwoordig overal op moet letten. De officier had 15 geëist, maar de kan tonrechter maakte er 10 van, omdat de verdachte ruiterlijk zijn fout had er kend. In Vrouwenpolder ging de Vlissingse vertegenwoordiger H. M. C. H. over de streep. Bovendien had hij het stopbord met gezien. Dit laatste weet hij aan een .groep kinderen die hij juist voor de kruising inhaalde. De kantonrechter her innerde hem eraan dat hij de verbali serende agent had verklaard dat enke le wielrijders zijn aandacht hadden ge vraagd bij het naderen van de voor- rangskruising. ..Waren het nu kinderen of wielrijders?" Het bleken fietsende kinderen te zijn geweest. De officier eiste ƒ8, mr. J. Moolenburgh vonniste conform. Verdachte C. J. van G. uit Wol- phaartsdijk beweerde dat het zicht op 9 mei zo slecht was. En het was dan ook een samenloop van omstandighe den dat hij op een wegkrnising in Goes geen voorrang verleende aan een van rechts komende auto die hij daarop met zijn bromfiets geraakt had. Hoe wel verdachte zich volkomen van zijn schuld bewust was werd toch nog even aangevoerd dat de auto niet goed rechts had gereden. Een boete van 35 subs. 7 dagen vond hij nogal veel, het werd dertig gulden. D,e timmerman M. de M. uit Kam perland had tijdens een rit op Hemel- y^ftsdag kennelijk gezellig zitten praten Dat de voor hem rijdende auto plotseling stopte, bemerkte hij dan ook pas toen hij er bovenop reed Verdachte voelde .zich beslist schuldig, 'a moet er altijd op berekend zijn dat een voor u rijdende auto elk ogen blik kan stoppen. U zult dan in het vervolg ook tijdig de remlichten z.en opgloeien was de kleine les die ver dachte, met een straf van ƒ25 boete VIlf dagen, kreeg voor hij de rechtzaal mocht verlaten. De te Souburg woonachtige Hongaar J. S. kon zich voldoende in het Neder- hh on ïm?en onl te verk]aren dat h!i 2 was doorgereden terwijl hij de agent op de kruising van Dis- hoekstraat Paul Krugerstraat te VHs- konng0M-?Cï 4 st°Pteken had zien ma ken. Hij beweerde geleerd te hebben zn °P ?.',moment de wegkruising zo snel mogelijk m-oet vrijmaken. De kantonrechter meende dat verdachte op zijn motor toch wel wat hard had gere den. De officier merkte op dat er be slist geen opzet in het spel was en eis- te 10 boete subs, twee dagen. Mr. Moolenburgh deed er nog 2,50 af. De bewoners betalen per persoon twee kwartjes per maand oan de hog-e kosten van de walgen te kunnen dekken, maar voldoende is het eigenlijk niet. Het is dan ook een lofwaardige gedachte van het visserijcomité om een tegemoetko ming van 250 per wagen uit te keren. Men hoopt ook dloor het heffen van een entree voor geheel Breskens zover te komen dat volgend jaa(r aan echte bloe men ka» worden gedacht. „WE VAREN TOCH!" De voorbereidingen voor het grote feest duren al lang. In april was men reeds aan het vergaderen terwijl men nu pas een begin maakt met hier en daar de straatverlichting aan te bren gen. De vissers, waarom het eigenlijk al lemaal draait, zien het geheel met kalmte aan. Feest of niet, we varen toch" zegt matroos P. J. van de Broe- OOSTERLAND. Er is thans een aanvang gemaakt met de werkzaamheden van de aanleg van een tweede rijwielpad vanaf de halte Oosterland tot de Blauwe Keet. De sloten worden gedempt en een riolering wordt hiervoor in de plaats gelegd. ke van de „Breskens 20" Maar hoe zul len 'de vissersscheepjes tijdiens de feest dagen uitvaren! Van bove^ tot onder versierd, en beladen met bezoekers van de feesten die lust hebben om een kor te visreis mee te maken. Daarna zal een andere nieuwe attractie volgen. De vis zal openbaar gemijnd worden en iedereen kan, in plastic zakjes porties vis opkopen. Breskens zet zich schrap. Er wordt op een groot aantal bezoekers gere kend. De Bressiaanders zullen hun best doen om hun vreugde over deze belangrijke bron van inkomsten op de bezoekers van de feesten over te dra gen. GRIJPSKERKE. De 72-jarige wiel rijder P. H. uit Middelburg is gistermid dag, toen hij de Middelburgseweg te Grijpskerke overstak gegrepen door een personenauto met aan het stuur J. J. C. uit Grijpskerke, die uit de richting van het dorp kwam. De wielrijder werd eni ge meters weggeslingerd en is met een gebroken arm en been, alsmede een her senschudding opgenomen in het zieken huis te Middelburg. De auto kwam in de sloot terecht, ter wijl de bestuurder een diepe smjwond aan het hoofd opliep. Zijn drie kinderen, die eveneens in de auto waren gezeten, kwamen met enige schaafwonden en do schrik vrij. De personenwagen werdi zwaar beschadigd. Weinig belangstelling voor half wasmosselen BRUINISSE. Er bestaat weinig be langstelling voor de visserij op halfwas mosselen, die van het Groninger Wad mogen worden opgevist en naar Zeeland gebracht. Dit komt doordat de meest be schikbare percelen met halfwas mosselen bezet zijn. Tevens wordt gevreesd dat door het ware weer van de laatste weken de mosselen niet levend in Zeeland zou den kunnen worden uitgezaaid. De bejaarden van Grijpskerke be zochten het eiland Schouwen op hun reis. Vooral van het strand werd veel genoten. Omdat het de,.,tiend'e reis was, werd eerst in het dorpshuis een foto gemaakt. De ouden van dagen van Biervliet hebben een reis gemaakt door België, waarbij zij onder meer Gent aandeden. De muziekvereniging en de drumband haald'en de bejaarden in bij de thuis komst. De voltooiing van het abdijgebou wencomplex te Middelburg, nadert met rasse schreden. Een van de twee torentjes voor de nieuwe provinciale griffie is al uit de steigers, het ande re zal binnenkort te voorschijn komen. Het gehele abdijplein is nu reeds ontsloten. Het moet worden gezegd, dat de architecten, prof. ,T. F. Berghoef te Amsterdam en ir. H. de Lussanet de Sablonière te Mid delburg er in zijn geslaagd, het griffiegebouw volkomen in de stijl van de reeds bestaande bouwwerken te houden. Over negen maanden zal de griffie gereed zijn. BRUINISSE Geboren: Anna, dv C Bal en H Meerman; Pieter, zv A Jumelet en P van Duivendijk; Dirk, zv J Deurloo en J I Hanse. Overleden: J van der weel, 92 j.f weduwe van J Duson; J E Jumelet, 66 3., echtg van S Capelle; K K van den Berge, 87 j., wed. van G A Jumelet. SCHERPENISSE Geboren: Jacoba E J, dv J Polderman en L Dekker; Ane L, zv D C van de Velde en A Visser. Gehuwd: A C Bakker, 27 j en C J van der Gouwe, 23 j. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geobren: Dingeman H z v P J Wabeke en K M de Kam; Maarten A z v J M Verdon-k en N E Riemens; Jacques z v J A Luijk en W M A Dieleman; Gillis A z v G de Fouw en P Verburg. Gehuwd: J Tazelaar 25 3' en M W Bou- wense 21 j. Overleden: C Huig» 75 j echtgen v J M Huissoon. Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Irene maakte de muziek vereniging „Rillandia" en de drumband van dezelfde naam een rondgang ö'oor Rilland. VEILING MIDDELBURG, 5 AUGUSTUS, aardappelen: eerstelingen bonken 2327, gro ten 1722, drielingen 913, krile 45, bin tje bonken 2226, groten 1519, drielingen 8—10, aanvoer 25 ton. Fruit: bramen per doos 3641, frambozen per doos 4951, ro de bessen per kg. 79—124, netmeloenen 21 108, suikermeloenen 81—138, ananasmeloenen 123—147. perziken per stuk 1143, druiven 183—213, tomaten A 37—47, B 38—45, C 28 38, CC 2241, bonken 36—38, peren: noord hollandse suikerpeer: keuken 26—27, fabriek 35, precose de trevoux: huish 65 en op 6569, 55-65 5663, huish 11 3556, keuken 3852, fabriek 40—42, pruimen: Washington 31—65, czarpruim 30—71, Ontario 31—69, rei ne cl do'uillion 2761. appels: yellow trans parant huish 55-65 54—56, huish 11 42—43, keuken 4852, fabriek 35—38. perzikrode zo- merappel huish 70 en op 69—73, 60-70 59— 66, 55-60 5456, huish 11 3057, keuken 48 —59, fabriek 42—44, huish 75 enop 44— 765 —59, fabriek 42—44, zigeunerin huish 75 en op 4457, 65-75 44—55, huish 11 29—39, keu- fabriek 30—35, early victoria huish 70 en op 30, 60-70 37, huish 11 19—31, fabriek 2224. groenten: snijbonen 88112 pronkbonen 98—100, dubb princessen 121— 155, andijvie 7—47, waspeen 12—18, breek- Peen«n8";J4, uier per kS 18~34, kroten per kg 49—53, savoye kool 59—65. rodekool 41 —58 spitskool 63-65, prei 28-50, postelein ?J' rabarber 14—18. sla I 14—20, II 7— 19, C 3—6, komkommers A 8—22, B 8—22 p. bloemkool 4 per kist 67—93, 6 per kist 55—72 8 per kist 19-43, bospeen 6— 43, boskroten 22—42, bosradijs 14—16. en industrieveiling mid- AUGL^STUS: precose de tre- 57-60, 50—55 47—51, huish 11 34—46, keuken 42—44, fabriek 31, kroet 18, earlv victoria keuken 29. fabriek 16, kroet 3, yellow tram? hmsh 6? en op 71 55'65 61- Perzik. JAd^zoi?trappel huish 70-80 63, 70 en o. 60-70 63-66, huish 11 41-42 keukm 47 48, fabriek 31. Ttale aanvoer 28 ton. I it

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3