De Gaulle wil Eisenhower dringend spreken FRANKRIJK BEZORGD OM BEZOEK VREES VOOR DIVINGENDE AFSPRAKEN „DIT LAND HEEFT GENOEG GELEDEN" r Vergiftigde vismassa drijft naar Doetinchem Subandrio tot Australië: vriendschap bedreigd Kenner maakte waardeloze Lcnève verdaagd werken tot oude meesters De Bilt: Wolken PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Duitse politicus op schokkend plastic DRIE GRATIËN UIT ZWEDEN Stam uitgemoord bij Wildemansrivier Onderwijzer door scooter gedood Auto over de kop: joyrider(s) zoek Bewogen Nixon zag plaats van oude ghetto LAATSTE NIEUWS Nederlander voor tweede maal uit Australië gewezen Grootboek wordt steeds kleiner Laos vóór Berlijn op de agenda KIND VERDRONKEN Drentse tv-reus Darul Islam leed gevoelig verlies Dr. Platteel terug naar Nieuw-Guinea Expeditie trekt naar Julianatop „Geen actieve politiek in Nw.-Guinea*' Yaiidaiig Turkije verzoekt toelating E.E.G. Werkloosheid is iets gestegen Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredaeteur: R. HAGOORT Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs i 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang no 4323 Woensdag 5 augustus 1959 Eigen nieuwsdienst DOETINCHEM. In de Oude IJssel, even buiten Doetinchem, drijven naar schatting vijftiendui zend visselijken. Zij verspreiden een verpestende stank, die de he le omgeving vergiftigt. De oor zaak van dit zoveelste geval van massale vissterfte in ons land staat nog niet vast; aangenomen wordt, dat de rioolzuiveringsin stallatie van Doetinchem een te geringe capaciteit heeft. De installatie is indertijd bere kend op twaalfduizend inwoners en zes industrieën, maar sinds dien is het aantal inwoners van Doetinchem gegroeid tot boven de 25.000 en het aantal industrieën tot vier en twintig. De hengelaars uit de buurt kun nen vertellen, dat al enkele weken op de bodem van de rivier geen vis zat. Wel vingen zij zo nu en dan wat op een diepte van twin tig centimeter tot een meter. De hengelclub De Rietvoorn heeft de Waterverontreinigingscommissie gewaarschuwd. Zij zal een onder zoek instellen. De club heeft de laatste jaren een flinke partij pootvis in het nu vergiftigde water uitgezet. Dit jaar nog werd zeker vijfhonderd kilo witvis gepoot. Zolang de oor zaak van de verontreiniging niet aan het licht is gekomen past de club er voor, nog meer geld aan het op peil houden van de vis stand te spenderen. ONSMAKELIJK Steeds meer snoeken, karpers, brasems, voorns en bleien komen dood aan de oppervlakte. Het is voor de hengelaars een triest ge zicht en voor de mensen, die in de buurt wonen, een onsmakelijke bedoening. In het gebied, waar de sterfte het grootst is, wonen niet zo veel mensen. De noordwestenwind van gisteren dreef de massa lijken echter in de richting van de stad. De eerste zijn al gevonden bij dé IJsselbrug. zorgen.. Van onze correspondent PARIJS Frankrijk is het enige land waar het nieuws van de komende besprekingen tussen Eisenhower en Kroesjtsjef eer onbehagen dan vreugde heeft veroorzaakt. President de Gaulle heeft gisteren in zijn woning te Colombey-les-deux-Eglises de Amerikaanse ambassadeur ontvangen en vervolgens bekend laten maken dat hij zijn vakantie en die van de leden van zijn kabinet zal onderbreken om een bijzondere kabinetszitting te wij den aan het op handen zijnde bezoek van Kroesjtsjef aan Eisen hower. Frankrijk is weliswaar tevoren geraadpleegd en de Franse regering heeft toen wel haar instemming betuigd met de ontmoeting tussen Eisen hower en Kroesjtsjef, maar zij heeft tevens doen weten dat zij hel Eisenhower kwalijk zou nemen wanneer hij van zijn gesprekkenmet Kroesjtsjef te Washington en te Moskou een „kleine topconferentie" zou maken waarop regelingen werden getroffen die andere landen zouden raken. President Eisenhower zal in de laat ste week van augustus gelegenheid hebben, generaal de Gaulle persoonlijk ervan te overtuigen dat er geen sprake van is dat de Verenigde Staten en de Sowjetunie gezamenlijk „de wereld gaan verdelen", zoals hier en daar in Franse kranten is gesuggereerd. Waar schijnlijk zal hij op 27 augustus in Parijs of Londen aankomen. Algerije Er zijn echter nog meer problemen die Eisenhower en de Gaulle moeten bespreken. Een daarvan -is natuurlijk de Algerijnse kwestie, die in september hoogstwaarschijnlijk in de Algemene vergadering van de Verenigde Naties ter sprake wordt gebracht. Tot nu toe hebben de Verenigde Staten bij derge lijke gelegenheden weinig moeite ge daan om het Franse standpunt te ver dedigen en waarschijnlijk zal de Gaulle Eisenhower de verzekering vragen, dat de Verenigde Staten zich tegen behan deling van het Algerijnse vraagstuk zullen verzetten. Ook de kwestie van de leiding in de Navo. waarbij Frankrijk veel nauwer wil worden betrokken, zal wel weer ter sprake worden gebracht. BONN (Reuter) De secretaresse van dr. Eugen Gerstenmaier, de voor zitter van de Westduitse Bondsdag, was stomverbaasd toen zij steeds meer telefoontjes kreeg: was haar baas een „geladen figuur", kreeg zij ook een elektrische schok als zij hem een hand gaf? Er werd een onderzoek ingesteld, en ,,uit de eerste hand" bleek het resul taat inderdaad „schokkend". Er was een nieuwe vloer van plastic m Gerstenmaier's werkvertrek gelegd, en hierdoor werd de bewoner letter lijk opgeladen, (door statische elektri citeit) Als hij dan een bezoeker de li and schudde, ontlaadde hij zich, tot diens pijnlijke verbazing. Het euvel is thans verholpen, de vloer van plastic is weggtAiaald en vervangen door een vloerbedekking van hout. Niet naar Londen Al deze dingen zullen echter slechts besproken kunnen worden wanneer Eisè'rihówer inderdaad naar Parijs komt. Zou hij verlangen dat de Gaulle een bezoek aan Londen brengt om hem daar te ontmoeten, dan zal de Franse president dat ronduit weigeren, zo is reeds te Parijs te verstaan gegeven. Uit deze laatste mededeling blijkt hoe zeer er een geprikkelde stemming heerst in de leiding van de Vijfde republiek. Bij die geprikkeldheid komen nog twee dingen. In de eerste plaats, zo blijkt uit semi-officiële berichten, is de Franse regering bang dat de han dige Kroesjtsjef erin zal slagen, presi dent Eisenhower om zijn vinger te win den en te verlokken tot het doen van beloften die de gehele westelijke poli tiek in een later stadium aan banden zouden kunnen leggen. Meer zorgen En in de tweede plaats is de reeds van lange tijd geleden daterende be zorgdheid over de houding van de Britse regering nog sterker geworden als gevolg van de geestdrift waarmee Londen zich achter de bezoeken van Kroesjtsjef en Eisenhower heeft ge schaard. De Franse regering heeft de neiging het aan Macmillans aandringen te wijten, dat de Amerikaanse presi dent is gezwicht en de Russische leider heeft uitgenodigd. Dat zou immers be tekenen dat Macmillan grotere invloed in Washington heeft dan de Gaulle. HOLLANDIA (A.N.P.). Bewoners van het gebied bij de river de Oba op Nieuw-Guinea hebben een groep Tjitaks uit het onbestuurde gebied bij de Wilde mansrivier overvallen en 45 leden ervan gedood. Zij deden dat op een paar kilometer afstand van Kepi. De Tjitaks wilden daar heen om contact te zoeken met het gou vernement. Kepi ligt ten westen van i Tanah Merah in het zuidelijk deel van Nieuw-Guinea. Het gouvernement heeft er nu politie- VOORTHUIZEN. versterking heen gezonden. Er zijn al 34 onderwijzer A. Schans van de overvallers gearresteerd. Er waren eens drie prinsessen Het eind van het sprookje weet nog niemand, maar deze drie Zweease prinsessen zijn uitgenodigd door het Griekse vorstenpaar. Kroonprins Konstantijn van Griekenlanddie hen van het vliegveld af zou halen, heeft op het laatste ogenblik laten weten dat hij verhinderd was. Dede vrolijke meisjes zullen echter ook zonder hem wel het beste van hun vakantie weten te maken Advertentie Geef mij maar. De uit Baarn is zaterdag in Zwitserland met zijn scoo ter verongelukt. Zijn college A. Kleij- er uit Voorthuizen, die op de duo zat, werd zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de heer Schans in de buurt van Sarnen met zijn scooter over een op de weg lig gend voorwerp reed. Hij viel en werd overreden door een scooter, die achter hem kwam. Het slachtoffer was op slag dood. De heer Kleijer werd enige me ters weggeslingerd. De onderwijzers, beiden verbonden aan de driemansschool te Stroe. gemeente Barneveld. waren met vakantie in Zwitserland. Het is de vraag of de school na de vakantie op tijd kan wor den geopend. Door het ongeluk mist zij twee vah haar drie leerkrachten. Eigen nieuwsdienst HAARLEM. Maandagavond om kwart voor twaalf werd op de Zee weg te Bloemendaal ter hoogte van de eerste bocht van het strand af een zwaar beschadigde personenauto aangetroffen, waarin een grote plas bloed lag. De wagen, die van de richting Zand- voort kwam, is vermoedelijk tweemaal over de kop geslagen en met het dak op het wegdek blijven liggen. Een auto bestuurster. die het ongeluk voor haar ogen zag gebeuren, reed er terstond heen, maar bij aankomst vond zij nie mand in de auto of in de buurt daar van. Zij heeft zich daarop in verbinding esteld met de politie van Bloemendaal, die met een speurhond het terrein heeft 24-jarige I afgezocht, doch zonder resultaat. De I min Eigen nieuwsdienst WARSCHAU. „Polen mag niet opnieuw verwoest worden. Dit volk heeft genoeg geleden", sprak de Amerikaanse vice-president Nixon dinsdag' zichtbaar bewogen. Hij stond toen op de plaats waar het oude ghetto van Warschau is ge weest, het stadsdeel waar de Duit sers tijdens de Tweede Wereldoorlog zeker 70.000 Joden hebben afge slacht. Met trillende stem herinnerde Ri chard Nixon aan het onbeschrijflijke lijden van het Joodse volk in Polen en in andere landen, toen hij de uit gebrande resten van enige huizen in het ghetto bezocht. In het ghetto Is tijdens de opstand van 1943 heldhaf tig tegen de Duitse onderdrukkers gestreden door de geplaagde bevol king. Gebogen hoofd Bij het enorme donkere gedenkte ken legde de vice-president een gro te krans. Ook de ruïne van een ka zernegebouw bezocht hij. In dit ge bouw ondernamen de Duitsers hun eerste experimenten met gifgas op gevangenen. Er zijn daar honderden mensen vermoord in de oorlog. Met gebogen hoofd stond Nixon enige tijd later op de grote begraaf plaats Palmiri in de bossen buiten -X- Vol afschuw kijkt Richard Nixonvice-president der Verenig de Staten, in de kelder van een uitgebrand kazernegebouw in War schau. Dezè kazerne staat in het vroegere ghetto van de Poolse hoofdstad. Tijdens de. oorlog speel den zich daar de vreselijkste tone len af, de Duitsers gebruikten de kazerne als gevangenis. Warschau, waar de Duitse bezet ters indertijd duizenden gevangenen hebben terechtgesteld. Een klein jongetje gaf hem daar heel verle gen een boeketje zelf geplukte bloe men. In ruil kreeg het jochie een ballpoint met Nixons naam er op. Gejuich Ook gisteren juichten duizenden en nog eens duizenden Polen Nixon hartelijk toe, waar hij ook kwam. Toen hij een staalfabriek bezocht, nadat hij de kathedraal van War schau had bekeken, in het herbouw- de hart van de hoofdstad, maar vooral ook in en buiten de univer siteit. Donderende toejuichingen weer klonken uit de kelen van de studen ten die in grote aantallen Nixon be groetten. Vele keren werden hem bloemen aangeboden. Zingend deden ze hem later uitgeleide nadat Nixon had kennis gemaakt met tal van hoogleraren die aan de strijd tegen de Duitsers hadden deelgenomen. Gisteren heeft Nixon nog intensie ve besprekingen gevoerd met enkele regeringsleiders. Tenslotte was er nog een ontvangst op de Amerikaan se legatie. Vandaag vertrekt Nixon per vliegtuig uit Polen. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De Amsterdamse justitie is op het spoor gekomen van een aantal valse schilderijen. Alle werken staan op naam van grote meesters als Rembrandt en Rubens. De politie heeft bij de kunstkoopman P. te Amsterdam de man is in tussen wegens oplichting en verduiste ring veroordeeld een aantal schil derijen in beslag genomen, die waar schijnlijk alle vals zijn. De doeken droegen de signaturen van Rem brandt, Rubens, Jan van Goyen en Hendrik van Bruggen. P. was ook betrokken bij de zaak van de valse El Greco's die enige maanden gele den aan het licht kwam. ONDERZOEK Een aantal van de inbeslaggenomen schilderijen worden onderzocht in het gerechtelijke laboratorium van het ministerie van justitie in Den Haag. Het zijn zeer waarschijnlijk prodrikten van een Haagse restaurateur, die op geraffineerde wijze van onbelangrijke schilderijen kostbare oude meesters heeft vervaardigd en in de handel gebracht. Als goed kenner van oude schilderijen zou deze restaurateur allerlei speci fieke kenmerken van beroemde oude meesters op de waardeloze doeken hebben weten over te brengen. VERVOLGING? Dit zou hij onder andere hebben ge daan met een schilderij dat Badende vrouwen heet en de signatuur van Rubens draagt. Ook met een mans portret dat op naam van Rembrandt staat. De justitie overweegt nog een vervolging in te stellen tegen deze restaurateur. GENÈVE. (Reuter). De confe rentie in Genève wordt verdaagd, hebben de vier ministers van buiten landse zaken vanmorgen vroeg be sloten. Over de hervatting van het overleg zal via de diplomatieke ka nalen worden beraadslaagd. Na uren lange besprekingen is overeenstem ming bereikt over het slotcommuni qué. PERTH (UPI). De Nederlander Anton Spanbroek is, zonder opgaaf van redenen, uit Australië gedeporteerd. Spanbroek, die drie maanden geleden in Australië was gearriveerd, is vrijdag met de Orontes weer vertrokken, nadat hij door functionarissen van de immigratie dienst in Perth was ondervraagd. Zijn deportatie heeft enige beroering gewekt in Perth, vooral in zakenkringen. De Nederlander was op zoek naar kapitaal voor de bouw van een luxueus hotel aan zee, dat ongeveer een miljoen Australi sche ponden zou gaan kosten. De plannen van Spanbroek werden door vele zaken lui met interesse gevolgd. Enkele architecten in Perth wilden al tekeningen voor het hotel maken, waar van de plannen steeds vastere vormen begonnen aan te nemen. Het moet de tweede maal zijn, dat Spanbroek uit Australië is gedeporteerd. De,eerste keer zou achttien maanden geleden zijn. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Tot nu toe hebben rond twintigduizend van de 148.500 stor- tingsplichtigen over de periode augustus 1958 tot en met juli 1959 op het Groot boek woningverbetering hun storting ge daan. Dat is aanzienlijk minder dan het aantal stortingen dat vorig jaar om streeks deze datum was gedaan. Toen hadden er van de 132.000 stortingsplich- tigen ruim 93.000 gestort. Tot 12 augustus 1958 liep dit aantal op tot ruim 1Ö6.000. Hoewel de maanden juli en augustus over het algemeen niet de maanden zijn waarin men zijn financiële verplich tingen snel nakomt onder meer door afwezigheid wegens vakanties kan men tóch wel de voorlopige conclusie trekken dat het naderende einde van het grootboek vele huiseigenaars bepaald wel heeft geremd: ondanks een recente vermaning van de directeur van het grootboek heeft slechts circa veertien procent zich aan de wettelijk vastge stelde termijn gehouden, tegen vorig jaar 96 procent. GENÈVE (Reuter) De communis tische infiltratie in Laos, dat in het vroegere Indo-China een sleutelpositie inmeemt, heeft gisteren in Genève zelfs de kwestie-Berlijn van de agenda ver- dTongen. De Britse, Franse en Ameri kaanse ministers van buitenlandse za ken hebben op het laatste ogenblik hun besprekingen over Berlijn en over Duits land uitgesteld, om de communistische dreiging in het Verre Oosten te be spreken. De regering van Laos heeft gisteren verklaard bewijzen te hebben, dat de gevechten van de laatste dagen veroor zaakt zijn door troepen, die vanuit Noord-Vietnam geleid worden. Laos is een onafhankelijk koninkrijk, dat voor een groot deel wordt omringd door communistisch gebied. Tegen het einde van de Indo-Chinese oorlog waren de noordelijke provincies bezet door communistische troepen uit Noord-Viet nam, doch na het vredesverdrag van Genève werden deze gebieden weer ontruimd. Juist hier schijnen thans op-, nieuw troepen uit Noord-Vietnam actief te zijn. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Bij het vlotje-varen is gistermiddag de achtjarige Johan Bennik uit de Adrianastraat in de Boe zem bij de Sophiakade in Rotterdam te water geraakt en verdronken. Een po- litie-agent en enige burgers die te hulp snelden hebben nog verscheidene keien getracht door duiken het knaapje te redden. VIROlMtA CIGAftET O. DJAKARTA (Rtr.) Indonesische I regeringstroepen hebben bij groot scheepse operaties op de eilanden Seiajar, Djampea en Spetmonde. ten zuidwesten van Celebes. 487 opstaiu i I lingen van de Darul Islam gedood. Het i hoofdkwartier van het leger in Djakarta deelde ook mee. dat er ongeveer drie honderd gevangenen zijn gemaakt. auto behoorde toe aan een Duitser uit Liechtenstein, die in Heemstede met vakantie is. Men neemt aan dat de wagen door jeugdige joyriders van de boulevard te Zandvoort is weggenomen. De wagen, waarin geen geur van alcohol was te bespeuren, is voor onderzoek naar de politiepost te Bloemendaal gesleept. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De gouverneur van Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, zal vanavond naar Holland! a terugkeren. Hij zal op Schiphol uitgeleide worden gedaan door de minister van zaken overzee a.i., de heer H. A. Korthals. Dr. Platteel is enkele dagen in Nederland geweest om met de minister overleg te plegen over enkele kwesties, waaronder de geruchtmakende affaire van de post- censuur. Rectificatie. De 22-jarige student Jek- ke de Voort te Tilburg is niet, zoals wij maandag meldden, in de nacht van zaterdag op zondag met zijn scooter op de Bredaseweg tegen een boom ge reden, maar zaterdagmiddag tegen een auto. Zondagavond is hij aan zijn ver wondingen overleden. Eigen nieuwsdienst LEIDEN. Enkele leden van de geologische groep van de expeditie naar het Sterrengebergte hebben de Antares- toppen bereikt en ontdekt, dat ze vijf honderd meter lager zijn dan op de kaart staat aangegeven, namelijk 3.380 en 3.650 meter. Het onderzoek in dit gebied, is, ook al omdat er nog maar één helikopter ter beschikking is, afge sloten. De expeditie werkt nu in de richting van de Julianatop, waarvan men meent, dat hij 4.700 meter hoog is. Als dat cijfer juist blijkt te zijn, is de Juliana-1 top de op twee na hoogste van Nieuw-' Guinea, na de Carstensztoppen (5.030 meter) en de Wilhelminatop (4.750 meter) Door kleurstof te werpen in de Ok Sibil hebben de leden van de expeditie de uitmonding van het onderaardse.deel van die rivier ontdekt, niet in de bron bij Ariemkop maar nabij de Kampong Songan. In het Drentse landschap bij Smilde is Nederlands nieuwste tele visietoren verrezen. Tweehonderd vijfentachtig meter hoog: 85 meter betonnen toren, en daar nog eens 200 meter stalen mast bovenop (die op deze foto maar gedeeltelijk is te zien. Smilde gaat over enkele maanden Irnsum vervangen als tv-station. voor het noorden van ons land. Als alles goed loopt, zullen de noordelijke kijkers met Kerstmis en Oud en Nieuw van de verbeterde ontvangst kunnen profiteren. BRUSSEL (Belga, A.N.P.i Turkije heeft de Europese commissie verzocht om toelating tot de Europese economische gemeenschap (E.E.G.) als geassocieerd lid. Over deze aanvraag zal de commissie rapport uitbrengen aan de raad van mi- nisters ter behandeling in zijn vergade ring van volgende maand. Griekenland heeft onlangs eenzelfde verzoek gedaan, waarover de raad van ministers inmiddels in principe gunstig heeft beschikt. Van dc Turkse uitvoer gaat ongeveer 30 procent naar landen van de E.E.G., van de Turkse invoer komt circa 35 pro cent uit deze landen. De Turkse export naar de E.E.G. om vat voornamelijk tabak, gedroogde vruch ten, ruwe katoen, granen en ertsen, waar van chroom het belangrijkste is. DJAKARTA (U.P.I.) De Indo nesische minister van buitenlandse zaken, Subandrio. heeft gisteren Australië gewaarschuwd, dat het niet moet proberen om tên aanzien van westelijk Nieuw-Guinea „een eigen actieve conceptie" te verwezenlijken. Subandrio had de Australische am bassadeur Mc Intyre op zijn departe ment ontboden om hem een toelich ting te geven op de jongste verkla ring, die de Australische premier over Nieuw-Guinea heeft afgelegd. Premier Menzies zei zondag voor de televisie, te hopen dat geheel Nieuw-Guinea te zijner tijd zelfbestuur zal krijgen. VOORWAARDE „Is het verslag van de rede juist, dan is de verklaring in strijd met de geest van de gezamenlijke verklaring die de Australische minister van bui tenlandse zaken Casey en ik enkele maanden geleden tekenden", aldus mi nister Subandrio. Ik weet dat Australië Nederland steunt, maar ook dat de Australische Regering zich niet zal verzetten tegen 3en Nederlands-Indonesische overeen komst voor West-Irian. Een eerste voorwaarde voor vriend- chapsbanden met ons is dat Austra lië niet een eigen actieve politiek ten aanzien van West-Irian voert zolang dit een door Nederland en Indonesië omstreden gebied is. aldus minister Subandrio. OOG OP AUSTRALIË Opnieuw zou ik er de nadruk op willen leggen dat het in het belang, van de veiligheid van Australië in ringe daling viel waar°te nemen. het oostelijk deel van Nieuw-Guinea en Australië zelf is wanneer West- Irian spoedig aan Indonesië wordt te ruggegeven. „De mogelijkheid bestaat dat bin nen vijf of tien jaar de dichtbevolkte Aziatische landen naar „weltraum" gaan uitzien. Zij zullen dan het oog lat«n vallen op Australië, dat met een uitgebreid oppervlak dun bevolkt is. Dit zal zeker het geval zijn wanneer het gehele gebied ten noorden van Australië onder Australisch bestuur komt", voorspelde Subanö'rio. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Zowel de werkloos heid als het aantal openstaande aan vragen voor werkkrachten zijn in de maand juli gestegen. Er waren eind ju li 44.737 werkloze mannen (tegen 41.836 eind juni en 64.128 eind juli 19581 en 9.803 op aanvullende werken te werk gestelde mannen (tegen 11.114 eind ju ni); het aantal openstaande vragen was in dezelfde periode voor mannen van 39 660 tot 45.270 gestegen. Ook de werkloosheid bij de vrouwen is gestegen, namelijk van 3.996 tot 5.011 Eind juli vorig jaar bedroeg het aan tal werkloze vrouwen 5.917. De in ons land overigens algemene, stijging van de werkloosheid deed zich niet voor in de provincies Groningen en Zeeland, waar integendeel een ge- Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Vrij veel be wolking met op enkele plaatsen wat motregen. Zwakke tot ma tige wind tussen west en noord west. Middagtem- peraturen van 18 tot 22 graden. Klinkt weer somber AUGUSTUS: zon op 5.08, zon onder 20.23; maan op 7.22. maan onder 20.56 max. neer- t'emp. slag wind Helsinki zw. bew. OZO Stockh. zw. bew. NNW Oslo half bew. Z Kopenh. zw. bew. WNW Aberdeen geh. bew. WNW Londen zw. bew. NW A'dam half bew. WNW Brussel half bew. N Luxemb. 1. bew. N Parijs half bew. NO Bordeaux- onbew. N Grenoble half bew. NW Nice hall' bew. Z Berlijn zw. bew. NW Frank f. half bew. WNW Mtinchen onweer WZW Ztirich zw bew. ONO Genève 1 bew. NO Locarno regenbui W Wenen zw. bew. NW Innsbr. zw. bew. O Belgrado half bew. ZW 25 23 25 19 18 24 22 22 18 24 28 26 25 21 20 20 22 24 25 22 22 24 0 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0.1 V

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1