Minderhoud en Volkers staken Vlissingen meeste ringen in SHOOfl Deense deelnemer won tractor wedstrij d Luctor bezat in Sreskens snelste zwemkorps Oud-Walcheren „herleeft in Prov. Bibliotheek Jubilerende burgervader werd hartelijk gehuldigd Ade Kok nam afscheid van Goese gasdistributie Pag. 3 Folklore op de Steenen Beer Volop spanning bij vrije wedstrijd en kampioenschap derde klasse Organist J. Lokerse gehuldigd Veertig jaar bij de Raad van Arbeid Kringcompetitie KNZB Tivee overwinningen van veterane Raymonda Vergauwen Expositie tot 14 aug. te bezichtigen Ook in Zutfen succes voor Corrie Schimmel Waardering voor persoon en werk Luctor en De Bruinvis eindigden gelijk Stormschade te Nieuwdorp Bennie Zoet won in Yerseke Bijbelweek in Bologna Gymnastiek en ballet te Goes Maandag 3 augustus 1959 ZEEUW §CH DAGBLAD Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. Zaterdagmiddag bood de Steenen Beer te Vlis- singen een schilderachtige aanblik. De ruiters van de Zeeuwse Ringrijdersverèniging streden er om vijf wisselbekers en de kam pioenschappen derde klasse. Vooral in de vrije wedstrijd waaraan eerste en tweede klassers deelnamen, deden de ringstekers hard hun best om een van de vijf i i geloofde bekers te bemachtigen. Voordat de wedstrijd begon haa een jury bestaande uit de dames Van der Mark, Mets, Moerman en Dert, en de heren J. Koole en F. J. Castel zich uitgesproken over het best versierde paard. De heer Jac. van Walenburg uit Middelburg bleek staart en manen van zijn paard kur i g bewerkt te hebben en kreeg de eerste prijs. De meeste topfiguren uit de Z.R.V. waren, in Zeeuws costuum gestoken, op de vrije wedstrijdbaan aanwezig. De strijd was feL en moest meerdere malen in een tweekamp beslist worden. Het ge heel droeg een vrolijk karakter, wat duidelijk bleek wanneer de steker van elke honderdste ring onder veel gejuich omhoog werd gegooid. De heren L. Minderhoud en J. Koppe jan misten beiden slechts drie ringen in dertig beurten. De tweekamp wees L- Minderhoud als winnaar van de vrije wedstrijd aan. Hij is de kampioen van de club en kon by deze wedstrijd nog- eens bewijzen dat hij die plaats voor lopig kan behouden. De bekers werden verreden over de laatste tien beurten. De heer J. Koppejan uit Zoutelande won de door de gemeente Vlissingen beschikbaar gestelde beker, die hem werd aangeboden door wethou der M. A. van Popering. De heer G. W. Oskamp overhandigde aan W Maljers uit Veere de Zomershow-beker. De hoofd stedelingen L. Huisson en J. van Wallen burg, en S. Koets uit Biggekerke wonnen •veneens een beker en ontvingen die uit handen van de voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser. De pollepel ging naar M. Koole uit St. Laurens. De 69 jaar oude deelnemer W. Bosschaart uit Sou burg was zo onfortuinlijk om van zijn paard te vallen. Hij kon het verdere ver loop van de wedstrijd niet meer bijwonen en kreeg ten slotte de pechprijs. By de derde klassers ging het er wat de wedstrijd betreft heel wat minder ernstig toe, en de prestaties lagen er uiteraard lager. De stemming was er niet minder om en ook al waren de rijders van deze baan niet in Zeeuws costuum, toch bood het geheel een zeer fleurige aanblik. Winnaar werd hier de Middel burger A. J. Volkers die van de dertig beurten twintig maal kans zag zijn lans in de ring te steken. Aan het eind van de wedstrijden dankte de voorzitter van de Z.RV. het Vlissings gemeentebestuur en de Vlis- singse Zomershow voor de financiële medewerking, verleend bij het organi seren van de wedstrijden. Uitslagen; Vrije wedstrijd der eerste en tweede klassers: 1. L. Minderhoud, West- kapelle 27; 2. J. Koppejan, Zoutelande 27; 3. J. van Wallenburg, M'burg 25; 4. W. Maljers, Veere 25 (kampioen tweede klas se); 5. W. Minderhoud, Westkapelle 24; 6. J. Langebeek, Gapinge 24; 7. J. Koole, St. Laurens 23; 8. Joh. Maljers. Veere 23; 9. P. J. Cevaal, Ritthem 23; 10. P. Peper, Aagte- kerke 23; 11. M. Koole, St. Laurens 23; 12. A. Kodde, Aagtekerke 22; 13. J. van Wal lenburg, M'burg 22; 14. C. Langebeeke, Ga pinge 21; 15. L. de Pachter, Koudekerke 20; 16. M. Janse, Souburg 20; 17. S. Koets, B'kerke 20; 18. F. Langebeeke, Gapinge 19; 19. L. Huissoon, M'burg 18; 20. C. Coppool- se, Serooskerke 18. 100ste ring P. Peper, Aagtekerke, 200ste D. Coppoolse, Serooskerke, 300ste J. Koolé. St. Laurens. PaardversierenJac. v. Wallenburg, Mid delburg, 2. J. Koole, 3. Jac. de Witte. Kampioenschap derde klasse: 1. A. J. Vol kers, Middelburg. 20 r2. G. Krijger, Aag tekerke, 20; 3. A. v. d. Heijden, Koude kerke, 20; 4. J. Brasser, Souburg, 20; 5. J. Blaas, Aagtekerke, 18; 6. Chr. de Visser, Aagtekerke, 18; 7. A. Louws, Aagtekerke, 17; 8. D. Vos, Koudekerke, 16; 9. S. de Vis ser, Aagtekerke, 16; 10. L. Wisse, Koude kerke, 15; 11. C. Janse, Zoutelande. 15; 12. P. Hollebrandse, Koudekerke, 15; 13'. K. Janse, Souburg, 14; 15. J. Willemse. St. Lau rens, 14; 16. A. de Lange, Koudekerke, 13; 17. Abr. Roelse. Koudekerke, 12; 18. M". Vos, Koudekerke, 12; 19. D. Jasperse, Kou dekerke, 12: 20. J. Roelse, Koudekerke. 11. Pollepel Chr. de Visser, 100ste ring S. Blaas, 200ste A. J. Volkers, 300ste K. L. Wisse. MÜNGHENSTEIN. In de vijfde ron de om het wereldkampioenschap jeugd schaken heeft onze landgenoot Frans Kuypers een nederlaag in twintig zetten geleden tegen de Rus Tomson. Kuypers zakte daardoor naar de negende plaats in het algemeen klassement. De uitslagen van de vijfde ronde wa ren: Erny (Zwits.)Parma (Zsl) 01; Küttner (O.Did)Rumens (Eng) 01 Clemens (W.Dld)Stefanov (Buig) Vz- V2; Tomson (Rusl)Kuypers (Nederl) 1 0, Phillips (Nw. Zeel.)Bielicki (Arg.) 01; Hamann (Den)Naranja (Phil) afg. De uitslagen van de gisteravond ge speelde zesde ronde waren: Hamann Naranja Vz; KuypersFtiillipsMi StefanofTomson, afg. na 60 zetten. De stand na de zesde ronde is: 1. Par ma, 4Vz p.; 2. Bielicke, 4 p en 1 afg. p.; 3. Rumens, 4 p.; 4. Naranja, ZVz p.; 5. Stefanov, 3 p. en 1 a.p.; 6. Clemens en 7. Küttner, 3 p.; 8. Hamann en 9. Tomson 2% en 1 a.p.; 10. Kuypers 2% p. 11. Phillips, IVz p.; 12. Erny, 0 p, Advertentie Zie advertentie op pagina ti 's-GRAVENPOLDER. Kerkeraad en kerkvoogdij van de hervormde kerk te 's-Gravenpolder hebben zaterdag avond te zijnen huize de heer J. Loker se op bescheiden, doch hartelijke wijze gehuldigd, voor zijn vijftig jaar trouwe dienst ai<s organist. De kerkvoogd dank te de heer Lokerse voor zijn trouw en ijver en bood hem een pendule aan. De heer Lokerse zeide in zijn dankwoord o.m., dat als zijn gezondheid het toelaat, hij nog enie tijd zijn functie zal blij ven vervullen. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. In tegenwoordig heid van het voltallig personeel van de Raad van Arbeid is zaterdag het 40- jarig ambtsjubileum van de heer J. S. Bedet te Middelburg herdacht. Do voor zitter van de Raad van Arbeid, mr. J. Kolkman, verwelkomde vooral de heer J. W. Kögeler, waarnemend burgemees ter van Middelburg en het oudste raads lid van de Raad van Arbeid, de heer L. J. Geers. De heer Kögeler wenste de heer Bedet van harte geluk met zijn ambtsjubileum en getuigde van zijn waardering voor de wijze, waarop de jubilaris steeds zijn werk had verricht. Tot zijn genoegen kon hij daarbij mede deling doen van het feit, dat hem op voordracht van de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid een ko ninklijke onderscheiding is toegekend, de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ook mr. Kolkman wenste de heer Bedet van harte geluk en sprak met waardering over diens werk. Van een onzer verslaggevers BRESKENS In het Wilhelmina-zwembad te Breskens wer den zaterdagmiddag de zwemwedstrijden voor de kringcompetitie van de KNZB voortgezet. Luctor et Emergo uit Middelburg behaal de de meeste overwinningen, namelijk zes. Daarna volgde De Bruin vis uit Sas van Gent met vijf eerste prijzen en vervolgens SZV uit Souburg en De Zeehond uit Vlissingen met elk één zegepraal. De Ganze uit Goes, De Schelde uit Terneuzen, Schelde i oom uit Bres kens en De Starters uit Aardenburg boekten geen enkele over winning. Advertentie Wordt weer fit van lijf en leden, bevrijd van Uw rheumatiek. Door een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. Kruschen's aansporende werking op Uw bloedzuiverende organen geeft deze weer jeugdige kracht. Uw bloed gaat weer sneller stromen; pijnverwekkende on zuiverheden kunnen zich niet meer vast zetten en zo verdwijnt de oorzaak van die slopende pijn. U moet niet wachten - U moet vandaag met Kruschen beginnen en zo Uw Rheumatische pijnen uitbannen - radicaal Het weer werkte niet mee om re cords te verbeteren. Dit laatste is dan ook niet gebeurd, vooral niet omdat er teveel wind stond. Het was jammer, dat de publieke belangstelling maar ma tig was. Ook de jury-sekretaresse. mevr. W. Wagenaar-Weyermans uit Souburg, zat met de handen in het haar, om dat het programma nogal gewijzigd moest worden wegens het niet opko men van enige zwemsters en zwem mers. Dit laatste gaf de organisatie veel hoofdbrekens en het is te hopen, dat tegen dit euvel voortaan maatrege len worden gsnomen, hetzij door de ver enigingsbesturen, hetzij door de wed strijdorganisatie zelf. Er werd hard gestreden op het num mer drie maal 50 meter wisselslag es- gelijk, maar daarna zette B. de Vries een verbazend snelle eindsprint in, waardoor hij een eerste plaats voor zijn vereniging in de wacht sleepte. De tijd van Luctor was 1.58,5 en die van De Ganze 1.58,6. De altijd jeugdige Raymonda Ver gauwen van De Bruinvis won de 100 meter rugslag dames in de tijd van 1.35,6 sec. Haar clubgenote Ingrid Baart eindigde hier als derde achter A. Cam per van Luctor. Raymonda won ook de driemaal 50 meter wisselslag per soonlijk in 2.23,2 vóór Tini Daalhuizen van SZV, die er 2.30,4 over deed. De voornaamste uitslagen waren 100 meter rugslag heren 1. P Rotte (Luctor) 1.29.—; 2. C Wagenaar (S.Z.V.) 1.33,2; 3 en 4 kwamen allebei tegelijk aan en dat waren A. Booy van Luctor en W. van de Steen (S.Z.V.)Hun tijd was 1.34.4: 5. A. Sampon (Bruinvis) 1.34.9. 100 meter rugslag dames 1. R. Vergau wen (Bruinvis) 1.35.6: 2. A. Camper (Luc tor) 1.41,1; 3. I. Baart (Bruinvis) 1.43.9; 4. T. Dolfing (Luctor) 1.46,3; 5. L. Root- saert (Starters) 1.46.9. 3 maal 50 meter wisselslag estafette jon gens tot en met 17 jaar 1. Luctor 1 (A. tafette jongens tot en met 17 jaar. Het Booy, P. Roelse en B. de Vries) 1.58,5; 2. ging hier voornamelijk tussen Luctor en De Ganze. De Middelburgse ploeg be stond uit A. Booy, P. Roelse en B. de Vries, de ploeg van De Ganze uit A. v. Oost, J. Jacobs en L. Jumelet. Tot vlak voor het einde lagen de zwemmers Voor het ringrijden in Vlissingen be stond zaterdag een grote belangstelling. Zeeuwen zowel als badgasten waren in groten getale naar Vlissingen gekomen om dit typisch Walcherse schouwspel gade te slaan. „Soli Deo Gloria" zingt voor de N.C.R.V. MIDDELBURG. De Chr. zangvere niging „Soli Deo Gloria" te Middelburg zingt op woensdag 5 augustus van 7.10 tot 7.30 uur n.m. voor de radio in het NCRV-progvamma. De vereniging be haalde op 30 mei jl. onder leiding van de heer J. Suurmond een eerste prijs met 119 punten in de ere-afdeling op het concours in Aardenburg. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG In de Provinciale Bibliotheek te Middelburg heeft de bi bliothecaris, de heer H. Pieters, de ZUTFEN. Waar Corrie Schimmel da laatste tijd verschijnt, vallen successen haar ten deel. Het was gisteren niet an ders te Zutfen, waar voor de 27e keer op de IJssel de 8 km-zwemwedstrijd werd gehouden. Bij Halfvasten onder Brummen gingen ongeveer 250 zwemsters en zwemmers van start. De zon scheen en het water had een behaaglijke temperatuur. Reeds op de helft van de afstand had Corrie Schimmel een voorsprong, die zij nog geleidelijk uitbreidde. Als eerste tikte zij ten slotte aan, nog voor de winnaar bij de heren, die drie minuten later waren gestart. De uitslagen waren: Dames: Corrie Schimmel ('t Gooi) 1 uur 13 min 10 sec; 2. Astrid Ording ('t Gooi) 1.14.03; 3. Tineke Lagerberg (Naarden) 1.14.04; 4. Diny Koopman (Naarden) 1.14.48; 5. Ria Vonk (IJ) 1.16 40. Heren: 1. J. M. de Witte (AZC-Apel- doorn) 1.11.34: 2. W. Bergman (De Zijl) 1.11.37; 3. J. Bontekoe (HPCi 1.13.10. 4. J. Bultman ('t Gooi) 1.13.38; 5. N. Geers (Boskoop) 1.14.27. Van een onzer verslaggevers SINT PHILIPSLAND. De bewoners van Sint Philipsland en Anna Jacobapolder hebben er zaterdagmiddag beslist geen doekjes om gewonden, hoeveel waardering zij hebben voor hun burger vader, die temidden van familie, vrienden en gemee i enaren het feit mocht herdenken d hij veertig jaar gemeente-ambtenaar is geweest. De algemene waardering voor burgemeester L. J. de Jonge vooral als mens heeft de bevolking naast de vele goede woorden en wensen zaterdagmiddag tot uitdrukking gebracht in het aanbieden van een prachtig schrijfbureau. officiële wijze het ambtsjubileum werd herdacht. Burgemeester De Jonge schetste in het kort zijn loopbaan, die in Bruinisse was begonnen, waarna wethouder Mol op zijn beurt de jubila ris toesprak. „U hebt het ambt van burgemeester niet gezocht," zo sprak hij, „hei ambt Aan de receptie was een buitengewo- Zoclit u." Hij uitte de waardering van jne raadzitting voorafgegaan, waarin op veiien vov>r de eestivcird van de burge meester, die absoluut geen standsver schil kent, en voor het vele werk dat de heer De Jonge ook in moeilijke tij den zoals thans nu de aifoeMsmoge- iijkheden in de gemeente gering zijn heeft verricht. Namens de gemeenteraad offreerde hij twee bijzettafeltjes. Wethouder Reinhoud (sprekende na- nens de SGP-fractie) onderstreepte de ze woorden en zei, dat de burgemees ter zijn moeilijke taak met veel tact had volbracht. De heer Giljam zei de heer De Jonge te hebben leren kennen als een goed burgervader en als een goed mens. Oud-burgemeester Van Oeve- ren, die vroeger zijn ambt in Poort vliet vervulde, haalde herinneringen uit vroeger jaren op toen hij met collega De Jonge had mogen samenwerken. In aansluiting op deze buitengewone aadzitting had de receptie plaats wel- .e werd geopend met het aanbieden 'an een schrijfbureau uit naam van de jevolking. De heer A. Rijstenbil fun- eerde daarbij als vertolker van de ge- /oelens der bevolking, geassisteerd dooi en dozijn charmante meisjes die als jollectantjes door de gemeente waren gegaan. Namens het gemeentepersoneel bood de gemeente-ontvanger, de heer A. C. Beneder een bureaulamp aan. Burgemeester J. v. d. Bosch uit Sint Annaland wees er, als collega, op dat het gemeentelijk apparaat sinds 1919 aanmerkelijk is uitgebreid, de gewo ne rekening van St. Philipsland bijvoor beeld is twaalf maal zo hoog gewor den maar burgemeester De Jonge heeft zich goed kunnen aanpassen. Tenslotte werd nog het woord gevoerd loor mevrouw Rijstenbil-Nieuwenhuis namens de Bond van Plattelandsvrou wen), oud-wethouder Nieuwenhuizen. de ieer J. A. Stols (ZLM afdeling) en de heer J. M. de Waal, gemeenteontvan ger van Bruinisse. De heer A. Rijstenbil biedt namens de bevolking de jubilaris een schrijf- bureau aan. Naast de burgervader zijn echtgenote. prentbriefkaartententoonstelling van oud-Middelburg vervangen door een nieuwe collectie foto's. Deze geeft een duideiyk beeld van het aanzicht van de Walcherse dorpen in de jaren 1900 tot 1940. Uit zijn Zeeuwsche kaartenverza meling van ongeveer 13.000 stuks heeft de heer Pieters een bescheiden keus gedaan om de bezoekers van de ten toonstelling een zo juist mogelijk beeld van de Walcherse dorpen van voor de laatste wereldoorlog te geven. Een rondgang langs de foto's maakt duidelijk hoezeer de dorpen van hun oude luister werden beroofd. Voor velen zal een bezoek aan deze expositie dan ook een prettig herkennen van de oude schoonheid zijn. Onder de kaarten be vinden zich verschillende curieuze exemplaren zoals die uit de verzame ling Arnemuiden. Niet alleen het oude werfje en de vermakelijke straattafe relen, maar ook de inmiddels verdwe nen klederdachten geven een intiem en lang vervlogen beeld van het vissers plaatsje terug. Dorpen als Westkapelle en Souburg zijn op de kaarten nauwelijks te herkennen; ook het weelderige land schap rond Valkenisse kan men in de bibliotheek terugvinden. Een aparte hoek heeft de heer Pieters ingeruimd voor de verdwenen klederdrachten. Men kan er zelfs een foto van de eertijds zo bekende Keesje van Domburg bewon deren. Tot 14 augustus zijn de prenten van de Walcherse dorpen te bezichtigen. Daarna zal de volgende, en voorlopig, de laatste, tentoonstelling de steden Vlis singen en Veere behandelen. Waterpolocompetitie Van onze sportredacteur MIDDELBURG. Luctor uit Mid delburg en De Bruinvis uit Sas vai Gent zijn gelijk geëindigd in de derd; klasse R van de waterpolocompetitb van de KNZB( de Zeeuwse polocom petitie). Een beslissingswedstrijd ligt dus in het verschiet. In het begin van deze week werden de kansen van de Middelburgers nog het hoogst aangeslagen, omdat Luctor in Sas van Gent tegen De Bruinvis reeds aan een gelijkspel genoeg zou hebben, immers de wedstrijd tegen De Zeehond was met 80 gewonnen. Maar ziet, het voor zijn laatste kans vechtende Bruinvis versloeg de Middelburgers met 3—1, waardoor beide ploegen na acht wedstrijden met veertien punten aan de kop eindigden Zelfs de doelcijfers waren bijna gelijk geworden. De 8—0 nederlaag tegen Luc tor van de Zeehond toonde duidelijk aan, dat de Vlissingse club tot de zwakkere ploegen van de afdeling moet worden gerekend. Uitslagen: De Bruinvis ILuctor I 31, Luctor 1De Zeehond 1 80 STAND 8 7 I 8 7 1 8 3 .71: 7 0 i Ganze 1 (A. van Oost, J. Jacobs en L Ju melet) 1.58,6; 3. Ganze 2 (H. van Oost, A. Fokke en J. de Jonge) 2.02,2; 4. S.Z.V. 1 (R. de Rijke, J. van Boven en A. Wanjón) 2.04,-; 5. Lucter 2 ('H. Kingmans, B. Bos dijk en Th. Vervoo-rn) 2.07,1. 25 meter vrije slag meisjes 12—43 jaar 1. M. Kimgmans (Luctor) 20,1 sec.; 2. A Booy (Luctor) 22,4 sec.; 3. Th. van de Heu vel (Soheldestroom) 22,9 sec.; 4. D Francke (Luctor) 23.4 sec.; 5. E. van de Hemel (Bruinvis) 24,1 sec. 125 meter vrije slag jongens 14—10 jaar 1. Th. Vervoorn (Luctor) 17,1 sec.; 2 H r9?st,AGanze) 18>1 sec-: 3- A. Wanjon (S.Z.V.) 18,7 sec.; 4. G. Roeland (Bruinvis) vL800' 1 HKm'Smans (Luctor) 19,7 sec. 100 meter schoolslag jongens tot en met 17 jaar l. I. Sinke (Zeehond) 1.27,5; 2 J Jacobs (Ganze) 1.31,6; 3. C. Kayser (De Starters) 1.33,4; 4. A. Fokke (Ganze) 1.36.-; 5. A. Vermast (Bruinvis) 1.38,3. 50 meter vlinderslag meisjes tot en met 17 jaar 1. T. Daalhuizen (S.Z.V.) 42,3 sec.- 2 A. Sturm (Ganze) 42,5 sec.; 3. H. dé Vries (Bruinvis) 46.8 sec.; 4. I. Baart (Bruinvis) 47,- sec.; 5. D. Francke (Luctor) 54,4 sec. 3 maal 50 meter wisselslag persoonlijk da mes: l. R. Vergauwen (Bruinvis) 2.23.2; 2 T Daalhuizen (SZV) 2.30.4: 3. I. Baart (Bruin vis) 2.34.4; 4. H. de Vries (Bruinvis) 2.36.7- 5. M. Visser (Luctor) 2.40.9. 50 meter vlinderslag heren: l. A. Sampon (Bruinvis) 36.6 sec.; 2. L. Jumelet (Ganze) 36.9 sec.; 2. Th. Vervoorn (Luctor) 37.7 sec.- 4. I. Sinke (Zeehond) 41.6 sec.; 5. W. van der Steen (SZV) 42.1 sec. 100 meter schoolslag meisjes tot en met 17 jaar: 1. I. Baart (Bruinvis) 1.40.4; 2. A Sturm (Ganze) 1.42.5; 3. H. Krijger (SZV) 1.45.7; 4. M. Visser (Luctor) 1.46.2; 5. L. Root- saert (Starters) 1.46.4. 50 meter rugslag jongens tot en met 17 jaar: 1. B. de Vries (Luctor) 39.4 sec.; 2. A Booy (Luctor) 41.7 sec.; 3. I. Sinke (Zee hond) 42.4 sec.; 4. Th. Vervoorn (Luctor) 42.7 sec.; 5. J. de Jonge (Ganze) 46.6 sec. 3 maal 50 meter wisselslag estafette da mes: 1. Bruinvis (R. Vergauwen, I. Baart en H. de Vries) 2.07.6; 2. Luctor 1 (A. Cam per, A. Cornelisse en C. de Voogd) 2.10.9; 3. Luctor 2 (T. Dolfing, T. Ie Cointre en E. ZUIDZANDE In het kader der V.V.V.-feesten, die in de maand augus tus te Zuidzande worden gehouden vond zaterdagmiddag een traktorwedstrijd met hindernissen plaats. Van de zijde van het publiek, zowel als van de vele te Zuidzande aanwezige gasten was er een grote belangstelling. Het parcours was uitgezet op een klein weilandje in de kom der gemeente. De hindernissen betroffen een koekje, dat al rijdende met de mond móest worden gepakt en het z.g. koekhappen, dat op kinderfeestjes altijd erg in trek is, als mede het pakken van een lans en ring steken, terwijl de traktor beslist niet mocht stilstaan. De kunst om de trak tor precies voor een hek tot stilstand te brengen, het 'hek te openen en daarna weer te sluiten leverde niet veel straf- punten op. Het uitdrinken van een flesje bier was evenmin een moeilijke opga ve. Wel sneuvelden heel wat goed geklas- seerden bij het achteruit nemen van de hindernissen. Heel veel plezier beleef de Zuidzande van deze wedstrijden, die prima waren georganiseerd. Na afloop gaf Zuidzande',s dames zang koor Juliana nog enkele nummers ten beste, waarna burgemeester H. Ever wijn de uitslag van de traktorwedstrijd bekend maakte. De Deen C. Brossen, volontair op een landbouwbedrijf, leerling aan de Hoge re School voor Landbouw te Kopenhagen nam de fraaie beker mee naar Dene marken. Hij behaalde de eerste prijs met een bijna foutloos parcours, zeer stijlvol en beheerst gereden. Aantal pun ten: 277. Tweede werd de heer P. de Kramer uit Zuidzande met 303 punten; derde F. Kopmels uit Oostburg met 310 punten; 4. J. Risseeuw uit Zuidzande met 361 punten; 5. H. van Dijke met 375 punten; 6. A. Kools met 382 punten; 7. J. Luteijn met 386 punten; 8. A. Ver stra ete uit Groede met 419 punten; 9. Jac. Dieleman met 421 punten; 10. R. la Gasse met 440 punten. In totaal wa ren er 25 deelnemers. Ademloos kijkt het publiek toe. Zal hij de lans door de ring weten te steken? J. Masclee uit Zuidzande doet er in elk geval goed zijn best voor. Advertentie MARKTBERICHTE KAPELLE, 1 aug. 1959. Dubbele princes- sebonen 2 104; afw. 62. Pruimen: Czarprui- men 1 85—131; 2 53—76; grof 78; fabr. 21— 39; Ontario 1 87—116; 2 49—91; grof 59— 85; fabr. 2145; Reine Claude d'Ouiliins 1 6073; 2 38—41; grof 4662; fabr. 2028; Golden Japan 1 81; 2 59; Belle de Louvain 1 72—91; 2 42—72. Utility 1 84; Bramen per doos van 250 gram 1 32—40; 2 18—27; Fram bozen per doos 1 36—47; 2 30—40; Zure mo rellen per kg 2 95; Moerbeien per doos 1 31 Het eerste elftal van de voetbalver eniging Kapelle speelde zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Nieuw dorp I en verloor met 8—3. Kapelle n speelde tegen Nieuwdorp II en verloor met 32. de Visser) 2.19.1; 4. Ganze 1 (C Broer, N. Baarends en A. Sturtn) 2.20.8; 5. SZV 1 (J. Jasperse, H. Krijger en T. Daalhuizen) 2.21.9. 3 maal 100 meter wisselslag estafette he ren: 1. Luctor 1 (P. Rotte, B. de Vries en W. Wondergem) 4.19.6; 2. SZV 1 (C. Wage naar, W. van de Steen en L. van Klinken) 4.22.3; 3. Bruinvis (A. Vermeest, J. van de Berge en A. Sampon) 4.36.4: 4. Ganze l (A. Maat, J. Jacobs en L. Jumelet) 4.37.2; 5. Luctor 2 (A. Booy, P. Roelse en Th. Ver voorn) 4.42.4. Een windhoos heeft enkele dagen geleden aan een schuur van de 'landbouwer B. Remijn, Sehelpkreekseweg 2 te Nieuw dorp aanzienlijke schade aangericht. Er ontstond een groot gat in de schuur. De heer Remijn was tegen stormschade verzekerd bij Renovatum te Amsterdam. Van onze wielersportmedewerker YERSEKE Bennie Zoet uit Sassen- heim heeft zaterdag in de wielercourse voor nieuwelingen te Yerseke het zoet der overwinning gesmaakt omdat hij zicli in een massa-eindsprint de sterkste toonde. Opnieuw deed de Zeeuw Jan Ver burg van zich spreken door als tweede door de finish te gaan wat wederom een fraaie prestatie genoemd mag worden. De overige Zeeuwen hebben zich trou wens in deze wedstrijd ook best ge weerd, want Hillebrand, Boonman, Wie- lemaker, De Vrieze en de plaatselijke favoriet Tclhoek kwamen met weinig achterstand op de winnaar over de eind streep. Het kleine parcours, dat liefst 125 maal moest worden afgelegd leende zich aanvankelijk bij uitstek voor het nemen van een volle ronde winst, maar in het gestarte veld-van 42»man bevonden zich toch geen knapen die even kunnen „doorgaan" om dit te bewerkstelligen. Bovendien bleef het steeds bij solo-ac ties. Halfkoers draafde De Ruijter enkele ronden lang voor de rest uit. Deze po ging bleek een strohalm te zijn en een nieuwe actie van De Jong had evenmin succes. Toen Snepvangers daarna de lont m het kruit stak bleek dit ook geen perspectief te bieden en om de zaak nog eentonige te maken moet dan ook nog de poging worden vermeld van Ko Tolhoek, die wel enthousiast werd aangevuurd door zijn fans maar ook spoedig tot de orde werd geroepen. Ten slotte draaide dus alles uit op een massa-eindsprint waarin een man of tien elkaar de bloemen bekampten. De rest kwam op enkele honderden meters en enigszins versnipperd binnen. De winnaar Zoet had de grootste moei te met Jan Verburg maar wist deze ten slotte toch een halve lengte achter zich te houden. R7D® .uitslag: 1 B. Zoet (Sassenheim) o7 k in 1 uur 40 min 30 sec; 2. J Ver burg (Kortgene) 3. C. Snepvangers (Zundert); 4. J. van Geloof (Made); 5. H. Bastaanse (Kruisland); 6. L. Fran ken (Stampersgat)7. P. Hillebrand L5«r^s); 8. H. de Jongh (St. Wil- lebrord) 9. C. Haast (Rijsbergen)10. F. Boonman s Heerenhoek)11. J. Wie- lemaker (Koudekerke); 12. H. de Ruij ter (Amsterdam); 13. Th. de Vrieze 'S°»;r 14*i- ,van GeeKRoosen- daal), 15. J. Tolhoek (Yerseke). Advertentie Luctor I De Bruinvis I De Zeehond I SZV I De Ganze I 14 44—12 14 43—12 7 22—32 3 14—23 0 7—51 In Bologna wordt in het najaar een diocesane bijbelweek gehouden. Aldus een aankondiging van de aartsbis schop de bekende kardinaal Lercaro. Het doel van deze week is nie«t al leen de gelovigen inzicht te geven in het belang van de persoonlijke Schrift lezing, maar ook om 'hen de waarde te doen beseffen van de H. Schrift als Gods Woord in de Kerk. Van een 'onzer verslaggevers GOES. In de cantine van het Gas- distributiebedrijf te Goes nam zaterdiaig de heer A. de Kok, technisch ambtenaar hij het bedrijf afscheid. Namens het dagelijks bestuur van het distributiebedrijf sprak de heer Ph. Ha- verhoek, die een overzicht gaf van de diensttijd van de heer De Kok. In 1914 kwam hij in dienst en werd smid-fitter. In 1954 werd hij benoemd tot opzichter C, terwijl in 1958 zijn benoeming als technisch ambtenaar afkwam. De heer Haverhoek bood de scheidende ambte naar een enveloppe met inhoud aan. De directeur van het gemeentelijk gas bedrijf, de heer ir. W. R. Sweep, zette de moeilijkheden van de laatste jaren bij het bedrijf uiteen De heer De Kok heeft zich, in zijn leidinggevende posi tie hier voortreffelijk doorheen geslagen. Hij bood hem een al'bum met foto's en andere herinneringen aan. Een persoon lijk geschenk liet hij daarop volgen. Technisch hoofdambtenaar P. C. Am bachtsheer zei onder meer „Baas Kok, Bij zijn afscheid als technisch ambte naar van het gasdistributiebedrijf te Goes kreeg de heer De Kok o.m. een foto-album met opnamen van zijn werk in het bedrijf. Mevrouw De Kok, de heer de Kok en de directeur van het distributiebedrijf, de heer Sweep, slaan er in een rustig ogen blik even een blik "in. hij bromde wel eens, maar hij was een goede baas". Hij gaf leiding en sprong op moeilijke momenten steeds zelf in de bres. Namens het personeel bood hij de heer De Kok een radiotoe stel aan. Ook de heren J. D. Ramondt en J. Walrave spraken woorden van sympa thie en dank tot de heer De Kok. Bij zijn woorden van dank bood de heer De Kok als symbool van afscheid aan de directeur, de heer Sweep, de sleutels van het bedrijf aan. Tot opvolger van de heer De Kok is de heer Th. Brusket benoemd. Zie advertentie op pagina e en -avond de Grote Markt te Goes om Reif£niif 1 V!in het opdeden van de Belgische turnkring W.I.K. nit Temse die met fraaie gymnastiek- en ballet: nummers wederom een groot succes boekte. Ondanks bet feit, dat in het be- 1Jle getobd met nuv^n ikheden betreffende de geluidsinstallatie. Namens het gemeentebestuur van Goes heette wethouder J. H. Roose de Bel T,?uf0 ?ymnaster> hartelijk welkom „Jullie zijn geen vreemde gasten en wii hopen dat het succes even groot mag tvfifei isnHV00r^aanCle jaren"- Zonde? AJ t' e hoop bewaarheid gewor- ^dembenemend waren soms de sen- a °n,gen en het acrobatisch turnen R aai de lemgheidsgymnastiek op mo- dein ntme en hartveroverend de ballet- inSerS- Koi-to^ de verenging landskampioene van België bracht een programma, waarvan jong en oud ongetwijfeld veel hebben genoten Op unnodigmg van de Evenementen- d0emrdfnL r' de turnkri"g "it Temse de reis naar Goes aanvaard. Het is een mLgeSia?g.d .°Ptreden geworden. st^beTihh^tering van deze turndemon- sanni" S- e, muziehkorpsen ,,Ho- ja en ..Huphonia" een mars door «nS?? ee?aaco^V0tgetelehnel''Hd°- stefbng"bestondeV6nee"S gl'°te beIanS' Advertentie Zie advertentie op pagina

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3