EISENHOWER WIKT EN WEEGT Tweede rover vloog rond boven Rotterdam Kroesj ts jef:Graag TAPTOE - WACHT POOLSE VREUGDE TRANEN VOOR NIXON Amerikaanse politici en bondgenoten dringen sterk aan op uitnodiging aan Kroesjtsjef voor gesprek in Washington Veebless KAPITEIN REDDE HOND Duitse man onttroond PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Uitgelaten Spontaan T riomf Lofzang Veldslag in een Rotterdams café Onvermijdelijk Geen zekerheid „Goed ogenblik" Fokkers laatste kans in Brazilië schijnt verkeken Expeditie in Himalaja verloor het leven Uitbreiding taak van Maatschappelijk Werk voorlopig opgeschort BOD OP AANDELEN VAN VLISSINGENS KATOENFABRTEKEN Ontslag aan minister Van den Bergh verleend Kleine grensverkeer strijdig met E.E.G. Bulldozers in Bergen op Zoom moeten nog even wachten Nieuwe G.G. (71 jaar) voor Canada De Bilt: Bewolkt J Hoofdkantoor Gors. L Vo -ststraat 90, telefoon 01100 2438; bp geen gehoor Hoofdredacteur 01100-2503; Chef red 01100-3991; Postbus 4. giro 116666 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel 01180-2009; Vlissingen. Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38. tel 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel 01110-2991 Directeur: .IACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwscli Dagblad Abonnementsprijs t 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, 15e Jaargang no 4321 Maandag 3 augustus 1959 Eigen nieuwsdienst WARSCHAU. Met donderend ge juich, met bloemen, met overweldi gend enthousiasme zonder enige terug houding heeft Warschau zondagmid dag de Amerikaanse vice-president Richard Nixon ingehaald. Op over duidelijke wijze heeft de bevolking van de hoofdstad van deze communis tische vazalstaat Nixon laten blijken hoezeer zijn bezoek op prijs gesteld wordt. Nixon kwam gistermiddag uit Moskou op het vliegveld van Warchau aan voor een bezoek van enkele dagen. Zijn rit in een open auto naar het centrum van Warchau is niets minder geworden dan een zegetocht. Enorme menigten uitgelaten Polen juichten Nixon en zijn gevolg toe. Op vele plaatsen werden de afzettingen door broken en kwam Nixons auto volkomen vast te zitten. Staande in zijn wagen zwaaide de Amerikaanse vice-president naar alle kanten de menigte toe. De verwelkoming van Nixon gisteren vormde wel een bijzonder schrijnende tegenstelling tot de koele manier waarop premier Kroesjtsjef zeer onlangs in Warschau is begroet. Toen waren er ook grote menigten op de been. maar die waren zonder twijfel door de communis tische machthebbers van het land opge trommeld en in vrachtauto's naar de binnenstad gebracht. Zondag ging alles echter volkomen spontaan in zijn werk. De route die de Amerikaanse gast zou volgen was niet bekend gemaakt, maar kort voor zij* aankomst stonden al honderden mensen op het vliegveld en niet lang daarna waren de straten die hij zou volgen om zoomd door een opgewekte, zeer dichte menigte Op vele plaatsen stond men tien rijen dik „Toen Kroesjtsjef hier vorige maand langs kwam stonden de meeste mensen doodstil, een paar mensen klapten maar\ vertelde een Pool. Zondag was het ge juich niet van de lucht. Tientallen boe ketten bloemen daalden in Nixons auto neer. Zijn kreet „Lang leve Polen", die hij de bevolking in haar eigen taal toe riep deed de vreugde nog toenemen. „Lang leve Amerika", riep een oud vrouwtje. De tranen stroomden langs haar wangen. „Niemand is na de oorlog zo hartelijk in Warschau ontvangen. We hebben nog nooit zoveel blijde mensen op straat ge zien, sinds Gomulka's triomfantelijke terugkeer uit Moskou in 1956 nadat hij aan de macht was gekomen", aldus de ooggetuigen. Er waren gisteren niet veel minder mensen op de been dan de honderdduizend die Kroesjtsjef op 14 juli zagen langsrijden. Geen westelijke staatsman van Nixons positie heeft na de tweede wereldoorlog een der vazalstaten van de Sowjetunie bezocht. Zijn bezoek aan Polen en de besprekingen die hij er zal voeren, wor den met recht als een historische gebeur tenis beschouwd. Met name omdat Polen het enige communistische land is dat redelijke betrekkingen met het Westen onderhoudt. Het vliegveld Babice was met Ameri kaanse en Poolse vlaggen omzoomd toen Nixon met zijn vrouw en de andere leden van zijn gezelschap daar gistermiddag arriveerde. Oskar Lange, vice-voorzitter van de Poolse staatsraad, verwelkomde hem namens de regering. In zijn dankwoord zei Nixon o.a. dat hij bijzonder blij is een bezoek aan het grote Polen te kunnen brengen. „De Po len nemen een heel speciale plaats in de harten van de Amerikanen in", zei hij. De vice-president herinnerde aan de op stand van Warschau tegen de Duitsers nu juist vijftien jaar geleden toen hij zei: De dood en verwoestingen behoren iedereen overtuigd te hebben van de noodzaak van een rechtvaardige vrede en ilr verzeker u dat alle Amerikanen vrede wensen". In de Poolse pers ook in Tribuna Ludu, het voornaamste blad van de com munistische partij stonden zondag opvallend vriendelijke artikelen over de Verenigde Staten en het bezoek van vice-president Nixon. De kritiek op Amerika was niet al te scherp. Zeer ongewoon was de lofzang op de „grote bijdrage van Amerika aan de nederlaag van het fascistische imperialisme". Eigen nieuwsdienst WASHINGTON Over drie dagen reeds moet de Geneefse conferentie van ministers van buiten landse zaken eindigen, maar er zijn geen nieuwe bijeenkomsten meer vastgesteld. De spanning van de laatste dagen en de haast om toch nog voor het einde van de conferentie een vorm van overeen stemming te bereiken zijn verdwenen. Zij hebben plaatsgemaakt voor de alles overheersende ver wachting dat binnen afzienbare tijd de Russische premier Kroesjtsjef een bezoek zal brengen aan de Verenigde Staten en dan, hetzij met Eisenhower alleen, hetzij met Eisenhower, Macmillan en de Gaulle, aan de conferentietafel zal plaatsnemen. President Eisenhower, de man die in laatste in stantie moet besluiten tot het uitnodigen van Kroesjtsjef staat sinds enkele dagen bloot aan zware druk. De meerderheid van zijn adviseurs, vele leden van het Huis van afgevaardigden en vele senatoren, plus de gouverneurs van staten die kort geleden een bezoek aan Rusland hebben ge bracht. raden hem stellig aan, Kroesjtsjef zo spoe dig mogelijk uit te nodigen. In een groot deel van de bij het Atlantisch Pact aangesloten landen heeft de openbare mening zich eveneens in die zin uit gesproken. Een uitzondering vormt de Westduitse bondsrepubliek. Een triomftocht is de rijtoer geworden die de Amerikaanse vice-president Nixon zondag door Warschau maakte toen hij daar aankwam. De bloemen op zijn wagen en de wuivende drommen mensen langs de weg tonen dat dui delijk aan op deze teiefoto. Via de Schippersbeurs te Rotterdam werd zaterdag het honderdduizendste Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM. Een bericht in het Algemeen Dagblad heeft geleid tot de arrestatie van de tweede overvaller van het wisselkantoor te Wuustwezel. De rover, gewapend met revolver en dolk, werd gistermiddag te Rotterdam in het hotel Henegouwen na drie scho ten in de lucht door de pelitie over meesterd. Hij had nog 31.000 Belgische franken en bijna vierhonderd gulden. Toen de hotelier, de heer W. Lerou zondagmorgen eindelijk tijd vond om het Algemeen Dagblad van zaterdag ochtend ter hand te nemen, moest hij direct aan een van zijn hotelgasten denken bij het lezen van het bericht over de arrestatie van een der man nen die woensdag in Wuustwezel het geldwisselkantoor hadden geplunderd. ter gerat ten koste tan j Moed en hrmd «ww - m» M arawas ar U t yrry m- T f 'ef Mi fW Het bericht over de arrestatie van de eerste rover in het A.D. van zater dag bracht de hotelier op hei spoor. Vooral de bijzonderheid, dat de Bel gische politie een spoor van de mede plichtige had gevonden dat leidde naar de grondwerker Brands uit Zantvliet bij Antwerpen intrigeerde de intelligente hotelier. De Belg. die vrijdagavond kletsnat bij hem in zijn hotel was aangekomen, had nl. opgegeven dat hij uit Zandvliet kwam. Nogal vreemd De man had weliswaar onder de naam Alfons Pittoors ingeschreven en de vreemdelingendienst had zaterdagoch tend het hotelregister gecontroleerd en in orde bevonden, maar toch kreeg de hotelier argwaan. Ook al omdat veel van wat de Belg had gedaan en gezegd nogal vreemd was voor een gewone va kantieganger. Vrijdagavond was hij het hotel bin nen gestapt.Hoewel hij een regenjas droeg, vertelde hij meteen, dat hij een nieuw pak zou gaan kopen, omdat het kostuum dau hij droeg totaal bedor ven was daar hij de hele dag in de re gen had gelopen. Hij ging voor duizend gulden aan Belgische franken omwisselen, kocht een nieuw pak en kwam daarna welge moed aan tafel voor het diner. Hij be taalde de hotelier veertien dagen logies vooruit. NIEUWS gierig Later ging hij de stad in en hij kwam met een nieuwe draagbare radio terug. Hij vertelde die na sluitings tijd te hebben gekocht. Die radio droeg hij steeds bij zich en het ding stond altijd aan. De Belg beluisterde alle nieuwsberichten. Toen zaterdagoch tend de vrouw van de hotelier over1 ROTTERDAM. In een café aan het lawaai een voorzichtige opmerking, de Tiendstraat in RnftorHam hPPft PPn maakte verliet de Bel§ he* hotel en ae iienasuaat m notteraam neert een ging aan overkant 0p een terrasje twintigtal klanten zaterdagavond voor zitten, de spelende radio op het tafel- Het duurde enkele spannende secon den voor de deur heel voorzichtig op een kier werd geopend. Mevrouw Le rou sprong opzij 'een andere kamer in en de politie stormde op de rover af. Daar'bij werden drie schoten gelost, waardoor een paar ruitjes aan diggelen gingen. Met de handen omhoog gaf de rover zich over. Hij bekende de dader van de overval te zijn. In de kast vond de politie een revol ver en een dolk. Brands was volkomen verrast. Eisenhower zelf zou nog aarzelen en de bekende redenering aanhangen dat een topconferentie die slecht is voorbereid alleen maar tot mislukking kan leiden; na een mislukte topconferentie zou alle hoop op een vergelijk tussen Óóst en West vervlogen zijn. Ook zou de president nog niet recht weten in welke vorm een u i nodiging zou moeten worden gegoten. In elk geval zouden aan het uitnodigen van Kroesjtsjef besprekingen tussen de Westelijke bondgenoten vooraf dienen te gaan; dergelijk overleg zou reeds langs de normale diplomatieke kanalen plaats hebben. In Washington begrijpt men dat een bezoek van Kroesjtsjef aan de Verenigde Staten naar alle waar schijnlijkheid zou moeten worden gevolgd door een tegenbezoek van Eisenhower aan de Sowjetunie. Daar om wil de Amerikaanse regering in elk geval eerst de rapporten van vicepresident Nixon afwachten. Uit niets is tot nu toe gebleken dat er te Genève, waar toch de ministers van buitenlandse zaken verblijven die het bezoek zouden moeten voorberei den, is gesproken over een reis van Kroesjtsjef naar de Verenigde Staten. Wel vinden de leden van de delega ties van Amerika en Engeland, dat het bezoek onvermijdelijk is geworden en daarom maar het liefst zo spoedig mogelijk moet plaats hebben. Openlijk wordt er over een bezoek in septem ber gesproken, spoedig gevolgd door een tegenbezoek van Eisenhower. Daarna pas zou een grote topconfe rentie worden gehouden, zo wordt te Genève geredeneerd, omdat dan het ijs tussen Kroesjtsjef en Eisenhower gebroken zou zijn. Met andere woorden: de Russische premier1 en de Amerikaanse presi dent zouden zelf de topconferentie voorbereiden en de ministers die het te Gèneve niet eens hebben kun nen wordenzouden er nauwelijks meer aan te pas komen. Er is ondertussen niet te minste zekerheid dat Eisenhower inderdaad na het mislukken van de Geneefse conferentie een uitnodiging tot het Kremlin zal richten. De stellige zeker heid waarmee vele politici in het Wes telijke kamp op het ogenblik over de komende ontmoeting tussen Eisenhower en Kroestsjef spreken vindt haar oor zaak slechts in uitlatingen van Nixon en in de stemmen van Eisenhowers adviseurs. Nixon heeft zondag met een complete veldslag gezorgd. Eén tje voor zich. van hen kwam in het ziekenhuis te- Dit alles was aanleiding genoeg voor We"^goedèrenvervoer ZnenscheIpvaart'reoht: de schade na de sla® was aa"-'de ^eUer de -pol-iÜe te bellen' De" op 15 februari 1954, bevracht Het was de zienlijk. Heieen van schipper J. Jumelet. Advertentie BIN N ENVERI NGBED SCHUIMRUBBERBED ze informeerde bij de politie in Ant werpen en vernam daar dat de over vallers van Wuustwezel enkele weken Er kwamen drie mannen binnen, die geleden een aantal identiteitskaarten bet na enige woorden over en weer uit het gemeentehuis van Zantvliet bij aan de stok kregen met zestien al aan- Antwerpen hadden gestolen, wezige klanten. De ruzie werd eerst nog -v, bijgelegd, maar laaide plotseling weer Ook was_ het de Belgische politie be. j oP- Er werd met biljartballen en as bakken gegooid. Zelfs stoelen dienden de kend, dat Brands, vrijdag bij zijn vlucht in een gestolen auto te Koningshooikt bij Mechelen in een sloot was gereden. Vandaar het natte pak. Het leed geen vechtlustigen tot projectiel. Hoe letter- twijfel of de publikatie in het Algemeen lijk de mannen het aan de stok kregen Dagblad en de bevindingen van de Rot- bleek uit het feit dat drie biljartqueues terdamse hotelier hadden de politie op aan flinters werden geslagen. het juiste spoor gebracht. Eén van de drie provoeerenden, de negentienjarige vleeshandelaar N. S., liep een hoofdwond op en moest naar het ziekenhuis. Tegen de beide anderen is proces-verbaal opgemaakt. SYDNEY (Reuter) Kapitein P. A. de Groote van de Johan van Olden- barnevelt heeft zaterdag het leven gered van een hond. Het dier was aan boord gekomen, kort nadat het schip in Sydney was afgemeerd. Volgens de quarantainebepalingen zou de hond moeten worden afgemaakt of aan boord van het schip moeten blyven. De kapitein vond, dat hy zyn bezoeker niet kon laten sterven en besloot hem als Australische emigrant op het door hem beheerde stukje Nederlands grondgebied te accepteren. De bemanning heeft de hond al aangesteld als scheepsmascotte. Tweemaal vergeefs Tweemaal kwam de politie echter te. vergeefs. De gezochte was uit. Om drie i uur zondagmiddag kwam hij het hotel- weer binnen en vertelde de heer Lerou dat hij drie rondvluchten boven Rotter dam èn de kust had gemaakt. Zodra de gast naar zijn kamer drie hoog was gegaan, belde de hotelier we derom de politie, die met vijf man ten tonele verscheen. Na enig overleg stelde de echtgenote van de hotelier zich beschikbaar om de gast uit zijn kamer te lokken. Terwijl de vijf politiemannen verdekt stonden opgesteld in de gang, klopte zij op de kamerdeur en vroeg de gast te spre ken. grote stelligheid gezegd, kort voor zijn vertrek uit Moskou, dat hij Kroesjtsjef niet had uitgenodigd; hij had daarvoor ook geen machtiging van de president meegekregen. Nixon zei dat Kroesjtsjef „te eniger tijd" uitgenodigd zou moeten worden voor een bezoek aan de Verenigde Staten. Uit de toon waarop hij sprak maakten de aanwezigen echter op, dat hij Eisenhower reeds het advies had gegeven, de Russische premier uit te nodigen. Van zijn kant heeft Kroesjtsjef vlak voor Nixons vertrek laten weten dat hij „op een geschikt tijdstip" graag een bezoek aan de Verenigde Staten zou willen brengen. Hij merkte bij het bezichtigen van Nixons vliegtuig op „Met zo'n vliegtuig zou ik graag naar Amerika reizen." Toen hem werd ge vraagd wanneer dat dan zou moeten zijn, antwoordde hij: „Als de tijd rijp is. Óp een goed ogenblik." RIO DE JANEIRO (U.P.I.)Een bij zonder tribunaal in Rio de Janeiro heeft zaterdag zijn goedkeuring gehecht aan het besluit van het ministerie voor de lucht macht om het contract met de Braziliaan se dochtermaatschappij van Fokker te annuleren. Men neemt in Rio aan, dat de fabriek onder beheer van het ministerie zal worden heropend; men weet echter nog niet wanneer. Geen hoop op overlevenden KARACHI (Reuter) Nog steeds zoeken reddingploegen op een bijna 8000 meter hoge berg zonder naam in het Himalaja-gebergte naar sporen van drie Britse en twee Duitse berg- bergbeklimmers, hoewel er ge enhoop meer is dat zij levend zullen worden aangetroffen. Het vijftal vertrok twaalf dagen ge leden om deze berg. die nog nooit door mensenvoeten betreden was, te beklim men. Zij werden overvallen door hevige sneeuwstormen en lawines; zelfs als ze deze overleefd zouden hebben moet hun voedselvoorraad sinds lang zijn uitgeput. Een woordvoerder van het Pakistaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren verklaard dat alle hoop is opge geven. BONN. De man heeft het in West-Duitsland niet langer voor het zeggen in het huwelijk. Tot nu toe gaf zijn stem de doorslag. Dit alles is het gevolg van een uitspraak van het Bun- desverfassungsgericht in Karlsruhe. Dit heeft enkele paragrafen van het burgerlijk wetboek ongeldig verklaard, omdat ze in strijd werden geacht met de grondwet waaraan man en vrouw ge lijke rechten worden gegeven. De moe der mag bij de opvoeding van haar kind evenzeer haar gezag laten gelden als de man, aldus bepaalt de grondwet. Juridisch is er nu een gevaarlijk hiaat ontstaan, menen tal van lieden die het niet eens zijn met de nieuwe beslissing. Hoe moet er gehandeld worden wanneer man en vrouw het niet eens kunnen worden, nu de man niet langer het laat ste (doorslaggevende) woord heeft? Men twijfelt er niet aan dat het par lement in Bonn na het zomerreces in deze lacune zal voorzien Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De overgang van be paalde taken van het ministerie van sociale zaken naar dat van maatschappe lijk werk wordt voorlopig opgeschort, zo heeft minister-president prof. De Quay de Tweede Kamer meegedeeld. Dit „voorlopig" strekt zich dan uit tot het tijdstip dat een nieuwe armenwet (wet op bijstand levensonderhoud) tot stand zal zijn gekomen. Deze wet behoort tot de competentie van het departement van minister Klompé. Dan zullen aanvullende uitkeringen aan hen, die niet in hun onderhoud kunnen voorzien waaronder uitkeringen aan werklozen die buiten de werkloosheids- en wachtgeldregeling vallen een nieu we wettelijke basis hebben gekregen en als zodanig ook onder maatschappelijk werk gaan vallen. De regering is van oordeel dat deze zogenaamde bijstandsregelingen inder daad doelmatiger bij dit departement kunnen worden getrokken. Zij wil hier mee echter wachten tot het parlement aan de hand van de nieuwe wetsontwer pen een duidelijk inzicht kan krijgen over de achtergronden van. die taako ver gangen. DUIZENDEN mensen hebben zaterdag urenlang in de rij gestaan voor de kantoren van de V.V.V. in Rotterdam, Den Haag en Delft om een kaartje voor de Taptoe-Delft te bemachtigen. In Delft nam nummer één een mevrouw die drie plaatskaarten wilde kopen baar plaats reeds om twaalf uur 's nachts in. Gewapend met een klapstoeltje en een paraplu vlijde zy zich neer tegen de muur van het V.V.V.-kantoor aan de Delftse Markt. HET duurde niet lang, of zij kreeg gezelschap van enkele stadgenoten, die het zich eveneens zo gemakkelijk mogelijk maakten. Toen zij met vieren waren haalden zij speelkaarten voor de dag en legden op een meegebrachte broodplank als tafel een klaverjasje. Pas negen uur later gingen de loket ten open. Toen was de groep wachten den aangegroeid tot een tientallen meters lange rij. DATZELFDE was ook het geval in Den Haag en Rotterdam, zodat zater dagmiddag omstreeks half zes vrijwel alle 70.000 plaatsen voor de Taptoe- Delft, die van 2129 augustus ge houden wordt, waren uitverkocht. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM, Op de gewone aandelen P. F. van Vlissingen Co's Katoenfabrieken wordt een bod uit-! gebracht van 350%. Dit bod heeft be trekking op het gehele gewone aan delenkapitaal van nominaal 5 mil joen. Er is geen voorwaarde gesteld ten aanzien van het aantal aan te bieden aandelen. Tot 7 augustus 16 uur kunnen! bi) de firma Gebr. Teixeira de Ma'tos in Amsterdam de gewone aandelen ter overneming worden aangemeld. De koer sen van deze aandelen, die de laatste dagen omstreeks de 270 hebben geschom- 1 meld. zijn vrijdag plotseling gestegen tot 300. Kritiek De destijds opponerende commissaris, de heer II. L. Fentener van Vlissingen, deelde mee van dit bod niet op de hoog te te zijn geweest. Hij verklaarde dat het jammer is dat de directie en de overige commissarissen de aandeelhou ders onvoldoende op de hoogte hebben gesteld van de werkelijke waarde van het aandelen Van Vlissingen Katoen. De heer Fentener van Vlissingen heeft in de laatste aandeelhoudersvergadering kritiek uitgeoefend op de uitkeringspoli- tiek, waardoor een ernstige onderwaar dering is ontstaan. De koers van 350%, die thans voor de aandelen wordt ge boden, achtte hij normaal. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Koningin Juliana heeft het besluit getekend, waarbij aan de heer S. J. van den Bergh op zijn ver zoek ontslag wordt verleend als minis ter van defensie. Het ontslag is gegeven op de meest eervolle wijze, onder dankbetuiging voor de diensten, aan de Koningin en het land bewezen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het besluit van de Westduitse minister voor landbouwza ken, om met ingang van 1 augustus in het kleine grensverkeer tussen Duits land en Nederland de vrije invoer van boter en suiker door grensgangers te rug te brengén tot een kwart kilo voor boter en één kilo voor suiker is vol gens het katholieke Tweede-Kamerlid W. J. A. Mulders in strijd met de be ginselen van de E.E.G. Hij heeft minis ter De Pous en staatssecretaris Veld kamp gevraagd, of zij dat ook vinden. Hij wil verder weten of de bewinds lieden van plan zijn stappen te nemen om de maatregel van de Duitse minis ter te doen beëindigen of te wijzigen. Eigen nieuwsdienst BERGEN OP ZOOM De raad van Bergen op Zoom heeft besloten nog een maand te wachten met de bulldozers die een deel van het ter rein van de cartonnagefabriek Sjef Trimbaeh voor huizenbouw gereed moeten maken. Er zal naar een min nelijke schikking worden gezocht. Het Algemeen Dagblad heeft op 30 juni uitvoerig over deze zaak geschre ven en dat was de KVP-fractieleider drs. P. Asselberg wel wat gortig. Dat had niet gemogen, vond hij, maar wet houder mr. E. Noorman van openbare werken had geen bezwaar. De krant was z.i. goed geïnformeerd. Keuze De uitbreidingsplannen van Bergen op Zoom stuiten nu tegen die van de fa briek. Trimbaeh heeft al enige tijd plan nen om de zaak te vergroten, maar zou daarentegen juist moeten inkrimpen als de gemeentelijke plannen doorgingen. De raad stond voor de keus: huizen bouw of meer industrie. Tot het socia listische lid Van Doorn zich afvroeg of er geen mogelijkheid bestond om zowel de industrie te steunen als de huizen te bouwen. Dat zal de komende maand worden onderzocht. HALIF.-xX (Reuter). Koningin Eliza beth heeft generaal-majoor Vanier be noemd tot gouverneur-generaal van Ca nada. Hij zal de opvolger zijn van Vin cent Massey, die komende herfst af treedt. Het zal voor het eerst zijn dat het dominion Canada een Fransspreken de gouverneur-generaal heeft Generaal Vanier is 71 jaar oud. De negentienjarige werkstudent H. W. L. uit Amsterdam is gisteravond met zijn fiets op de hoek van de Hoofdweg en de Arubastraat in Amsterdam in botsing ge komen met een personenauto. Hij over leed ter plaatse. Het K.N.M.I. in jü3 Bilt berichtte k gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met slechts enkele ver spreid voorko mende buien. Zwakke tot ma tige wind tussen noord en west. Ongeveer de zelf de temperatuur als zondag. MIESJE: Jas maar mee. 4 AUGUSTUS: zon op 5.04 uur, zon onder 20.27; maan op 5.04, maan onder 19.28.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1