Geen doorberekening in prijzen mogelijkPi Wolkbreuk zette Tilburg blank Bel eidslij n defensie blijft dezelfde Definitieve richtlijnen aan Rijksbemiddelaars verstrekt Genéve VERHOGINGEN GAAN OP 31 MAART 1960 IN VOORAL EENHEID" OP JEVGDFESTIVAL Pierre Alizé aan de trapeze FAVORIET MET KWADE KANS WEERZIEN VAN TWEE„DODEN" UITLAAT-PIJPEN ZONGEN NIET DE WETHOUDER DANSTE MEE De Bilt: opklaringen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 1 augustus 1959 De Gaulle sprak met Dag Hammarskjoeld Reeds negen doden bij ongeluk in Oberried Vader yan gestorven kraamvrouw wil proces tegen G.G.D. Engelse kranten uit de (loon)-nesten V ader van veertien kinderen in het verkeer gedood Soldaat was niet door dienst oververmoeid „INTELLECTUEEL- Liberale opvolger beste oplossing Minder buien J Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel 01150-3189. Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— tie Jaargang no 4320 MEER PRODUKTIE (i,:;)=MEER LOON Van onze Haagse redactie DEN HAAG De definitieve richt lijnen voor het aanstaande, vrijere, loonbeleid zijn thans aan het College van Rijksbemiddelaars verstrekt. Tus sen de regering en de Stichting van de Arbeid is over de inhoud van de richt lijnen volkomen overeenstemming be reikt. Gebleken is dat in het overleg met de Stichting de regering slechts kleine wijzigingen heeft behoeven aan te brengen in de acht punten de concept-richtlijnen die wij woensdag publiceerden. Nieuw is echter een toe voeging van een richtlijn voor de arbeidstijdverkorting. De vrijere loonvorming het uit gangspunt van de regering De Quay kan nu dus in ernst beginnen. De be ginselen hiervan liggen vast in vier punten; Ialle loonsverbeteringen, zowel direct in de lonen als in winst uitkeringen, spaar- of extra pensioen regelingen, zullen moeten worden be taald door verhoging van de produk- tiviteit. In de ene bedrijfstak (moge lijk ook: onderneming) ligt dit gunsti ger dan in de andere, zodat verschillen in de loonsverhogingen kunnen gaan optreden. De regering spreekt dan ook van „gedifferentieerde loonsverbete ringen". 2 de verschillen moeten niet te groot worden. Loonsverhogingen in een bepaalde bedrijfstak, die uit gaan boven de gemiddelde landelijke stijging van de produktiviteit, zullen dan ook niet worden goedgekeurd. 3 de kosten van de loonsverbete- ringen mogen niet worden door berekend in de prijzen. Hierop zal nauwkeurig worden gelet. 4 arbeidstijdverkorting zal in het algemeen worden toegestaan van 48 uur tot 45 uur per week, mits geleidelijk in étappes ingevoerd. Ook zij zal zichzelf moeten 'betalen' door opvoering van de produktiviteit. Het vraagstuk van de arbeidstijdverkor ting zal speciaal per onderneming kunnen worden bekeken. NA VAL UIT DE NOK Eigen nieuwsdienst ARNHEM. Pierre Alizé, de pezige trapezewerker van het circus Krone, die enige weken geleden tijdens een1 PARIJS (Reuter) Dag Hammars kjoeld, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties heeft gisteren te Parijs een bezoek gebracht aan pre sident de Gaulle. Over het onderwerp van de be sprekingen is niets bekend gemaakt maar het ligt voor de hand dat er is gesproken over de houding die Frankrijk zal aannemen wanneer de Algerijnse kwestie ter sprake komt op de Algemene vergadering van de Verenigde Naties die in september vyppr* I te New York begint. G'VvJ. gr doen ai dagen lang geruchten de ronde dat Frankrijk de Algemene vergadering zou willen boycotten wanneer de Algerijnse kwestie er ter sprake zou worden gebracht. Dat er over Algerije wordt gesproken is haast onvermijdelijk, want een grote groep landen wenst de zaak aan- Eigen nieuwsdienst GENÈVE De dag van gis teren is voor de Geneefse confe rentie een dag van mislukkingen geweest. De enige man die op gewekt rondliep was de West- berlijnse burgemeester Brandt, die vervuld van ongerustheid naar Genève was gereisd, maar van de Amerikaanse minister Herter te horen had gekregen dat er geen sprake van is dat de Westelijken overwegen conces sies aan de Sowjetunie te doen die ten koste van de positie van West-Berlijn zouden gaan. De deskundigen van de vier mogendheden die tot taak had den gekregen détails te ontwer pen van een regeling inzake Ber lijn (zulks ter bespoediging van de gang van zaken) zijn het 's morgens over letterlijk niets eens kunnen worden, 's Middags zouden de vier mi nisters zelf thee drinken in de villa van Gromyko, ,,Thee en geen druppel wodka", had een Russische zegsman nadruk kelijk verklaard. De theepartij begon tien minuten te laat om dat de Westelijke ministers eerst nog overleg wilden plegen over de te volgen taktiek alvorens zich met Gromyko aan tafel te zetten. De ministers hebben evenmin iets kunnen bereiken als de ex perts. Er heerste dan ook op nieuw een wat verslagen stem ming. vooral omdat er weer een dag verloren was gegaan en er nog maar een paar dagen res ten voor woensdag, onherroepe lijk de laatste dag van de confe rentie, tenzij de ministers het alsnog eens worden over voort zetting. In het algemeen zullen loonsverhogingen kunnen worden ingevoerd op het ogenblik waarop de thans van kracht zijnde arbeidsovereen komsten aflopen. Indien dit tijdstip later ligt dan 31 maart I960 kunnen zij echter op die datum ingaan. In sommige arbeidscontracten staat de bepaling dat ze tussentijds gewij zigd kunnen worden, een zogenaamde openbreekclausule. Van deze clausule kunnen partijen gebruik maken om •tussentijdse loonsverbeteringen in de c.a.o. aanhangig te maken, hetgeen overigens weer niet betekent dat ze steeds zullen worden goedgekeurd. Dat hangt af van de looptijd van de ar beidsovereenkomst, de bepalingen in de opbreekclausule en dergelijke. Achterblijvers BERN (Reuter) De ontploffing in de vuurwerkfabriek' van Oberried aan het meer van Brienz blijkt negen men sen het leven te hebben gekost. Zes mensen werden op slag gedood. Drie van de twaalf gewonden overleden la ter. iEr zullen bedrijfstakken zijn die achter komen te liggen in de stijging van de produktiviteit en dus geen of kleinere loonsverhogingen kunnen toe staan. Zou het noodzakelijk worden ook in deze ondernemingen de lonen op te trekken omdat zij te ver ach terop raken bij het gemiddelde peil dan kan worden toegestaan dit te be kostigen uit een prijsverhoging. Het ié echter hoogst onwaarschijnlijk dat de regering hiertoe binnen de termijn van twee jaar toestemming zal geven.— en voorlopers Aan d'e andere kant zullen in som mige bedrijfstakken loonsverhogingen mogelijk zijn, die ver boven het ge middelde uitsteken. Zou zulk een ar beidsovereenkomst aan het College van Rijksbemiddelaars worden voor gelegd, 'dan zal zij niet worden goed gekeurd. De loonsverhoging zal be scheidener dienen te zijn. Waar ech ter gebleken is dat de prijzen in die bedrijfstak zo veel winst afwerpen, kunnen zij verlaagd worden en de regering zal erop toezien dat dit ook gebeurt. Betreft het exportgoederen of dien sten waar de Nederlandse consument toch niet van profiteert, dan kan de prijsverlaging achterwege blijven en een winstdeling voor de werknemers worden ingevoerd. Tenslotte bestaan buiten het bednjfs- leven instellingen, stichtingen, vereni gingen en dergelijke die hun werk nemers geen loonsverhogingen kunnen geven uit produktiviteitsstijgingen. Het College van Rijksbemiddelaars zal voorstellen van die kant op eigen mérites bekijken en zo mogelijk de gemiddelde lijn van de loonstijging in ons land voor hen volgen. Bij goedkeuring van nieuwe c.a.o. s zal het college tevens een begin toe staan van opheffing van de gemeente- verschillen. Moeilijker Het college krijgt een zwaarder taak dan voorheen bij de gebonden loon- vorming- Het dient in het nieuwe beleid met een groter aantal factoren rekening te houden, waarvan de werkgelegenheid een zeer belangrijke is. In tijden van spanning op de ar beidsmarkt dan wel van toenemende werkloosheid wenst de regering het vrijere loonbeleid zeer voorzichtig toegepast te zien. Welke omvang de loonsverhogingen! in de naaste toekomst zullen te zien geven, kan niemand op dit ogenblik1 zeggen- Procenten van toelaatbare of ontoelaatbare stijgingen worden niet genoemd, omdat dit in het gedifferen tieerde loonbeleid niet past maar ongetwijfeld ook niet omdat daarvan- altijd een magneetwerking uitgaat. Metaal als begin Het startschot voor de nieuwe loon vorming kan door de metaalindustrie worden gelost. Deze zeer belangrijke bedrijfstak heeft een nieuwe c.a.o. ingediend, die voorziet' in een loons verhoging van vijf procent plus een werktijdverkorting van 48 tot 45 uur per week. De Stichting van de Arbeid moet hierover nog advies aan het college van rijksbemiddelaars geven De beslissing van het college wordt de eerste onder de nieuwe richtlijnen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De vader van de jon ge moeder die enkele weken geleden in haar ouderlijke woning in Amsterdam- Noord kort na de geboorte van haar zoon tje onder tragische omstandigheden om het leven kwam. zal een civiel geding aanspannen tegen de Amsterdamse G.G.D. Hij stelt de gezondheidsdienst aanspra kelijk voor het overlijden van zijn doch ter en zal smartegeld eisen waarmee hij de opvoeding van zijn kleinzoon wil be kostigen. Zoals bekend neemt de familie van de overleden vrouw evenals de vroedvrouw die bij de geboorte heeft geassisteerd het standpunt in. dat zich een ernstige, laak bare vertraging in het vervoer naar het ziekenhuis heeft voorgedaan. B. en W. van Amsterdam hebben in dit verband op vragen van een raadslid geantwoord dat zij geen causaal ver band zien tussen het tempo waarin de G.G.D. zijn diensten heeft verleend en het overlijden van de jonge moeder. Het raadslid achtte dit antwoord onbevredi gend en heeft een interpellatie aange vraagd. dubbele pirouette uit de nok van het circus dat toen in Haarlem stond op een plankier viel en een deuk in de schedel opliep, gaat het vanavond weer proberen. Nog geen pirouette, maar een dub bele passage, zijnde een minder moei lijke maar niettemin bijzonder riskante draai tussen de beide trapezes. Gisteravond spraken wij deze on verstoorbare Fransman in de directie wagen van Krone en hij maakte bepaald geen nerveuze indruk, nu zijn herstel na een operatie zover is gevorderd, dat hij de hoogte weer aandurft. Veel herinnert hij zich niet van de dodensprong in Haarlem, wel weet hij nog vaag, dat een van zijn handen misgreep en dat er een duize lingwekkende val naar de met een diep geschokt publiek omzoomde piste volgde. Daarna niets meer dan duis ternis. Negenentwintig dagen is het ge leden, dat Pierre viel. Vandaag is hij négenenveertig geworden. De samen hang van deze cijfers heeft zich in I rijn bijgelovige circusziel geprent als een aanwijzing, dat er vandaag een nieuw begin moet worden gemaakt. bangig te maken. De Gaulle zou Hammarskjoeld nu hebben doen weten dat hij verwacht dat al Frankrijks bondgenoten voor Frankrijk zullen stemmen wanneer de kwestie ter tafel komt. Vorig jaar hebben b.v. de Verenigde Staten zich van stemming onthouden, hetgeen in Frankrijk veel kwaad bloed heeft ge zet. LONDEN (Reuter) De vakbon- der. van de drukkers en de uitgevers van de kranten zijn het gisteravond eens geworden over een oplossing van het Ioonconflict, dat ondertussen aan zienlijke schade heeft aangericht. Niet minder dan vierduizend Britse druk kerijen en 1100 krantenbedrijven hebben gedurende zes weken geheel stil gelegen. Alleen de grootste kran ten hebben steeds kunnen verschij nen, zij het in geringere omvang dan anders. Woensdag gaan de drukkers weer gewoon aan het werk. Eigen nieuwsdienst TILBURG. Na een hele ochtend van zware regenval heeft Tilburg gis teren omstreeks het middaguur een wolkbreuk te verduren gekregen, die de stad blank zette en in de tentoon stelling Hart van Brabant in korte tijd tal van voorzieningen nodig maakte. Gewaarschuwd door de weerbe- richten waren alle tenten op het ex positieterrein al vastgesjord en alle paviljoens waterproef gemaakt. Er Iwerd daardoor vrijwel geen schade aangericht. BERKEL EN RODENRIJS (ANP) Gisteravond is hier de bromfietser C. Gouweleeuw uit Berschenhoek vader van veertien kinderen door een bestelauto doodgereden. De bestelwagen was een andere auto aan het inhalen. Het slachtoffer werd in de vaart geslingerd, waarin ook de bestelauto terecht kwam. Geen rokerig hol, geen dron kenschap, geen slechte invloeden, maar wél rock 'n' roll muziek en uitbundige danspret van jonge mensen. De heer die zich zo ge weldig schijnt te amuseren was de enige volwassene die toegang had bij de inwijding van het eerste jeugdcafé in München, maar hij was dan ook de wethouder van onderwijs. Om de veertien dagen kunnen de leden van acht tien jeugdverenigingen in Mün chen hier naar hartelust dansen zonder dat hun ouders zich zorgen behoeven te maken. Eisen nieuwsdienst DEN HAAG Vast is komen te staan dat de dezer dagen in La Cour- tine om het leven gekomen soldaat De Leeuw niet door de dienst over vermoeid kan zijn geweest. WENEN (Reuter) De eerst vijf oveT h.et wereld-jeugdfestivaL Velen van dagen van het wereld-jeugdfestival*adrukVfeggi^ dedelt- in Wenen zijn zeer succesrijk ver- jgaties en door te zeggen dat de Oosten- lonen Epnhpid mus ppn clpv meest' 'ikso bevolking tegen het festival gekant lopen, zenrieia was een aet meest is Er 7ijn jnderdaad klachten geweest in het oogspringende kenmerken, over het eten. gaf Garcias toe. Er is niet Dit vertelde de secretaris-generaal veel doordat de organisatoren op de J dubbeltjes moeten passen: de linanciele van het communistische festijn, middelen zijn beperkt. Sommige Oosten- Jean Garcias, vrijdag aan de pers. :rijkse leveranciers hebben minder voed sel geleverd dan was afgesproken, aldus Jonge mensen van verschillende lan-jde secretaris-generaal van het festival, den hadden geleerd dat zij met elkaar De organisatoren doen hun best om een Als een lopend vuurtje ging het door de menigte die de paar denrennen van Good wood in Engeland bij woonde: prinses Marga ret is er met Billy Wal lace. Te oordelen naar de uitdrukking op de gezichten van de prin ses en haar begeleider ging het niet al te best met de paarden die zij als favoriet hadden ge kozen. Billy Wallace is reeds lang een goede vriend van prinses Margaret. konden opschieten, aldus de heer Garcias, en dat is veel belangrijker dan berichten over onenigheid in individuele groepen, zoals de Franse, Italiaanse, Duitse en Amerikaanse delegaties. Hij heeft haar ontcl- ONEERLIJK" bare keren begeleid bij, paardenrennen, feesten Gracias zei nog dat het best mogelijk en vakanties. AI vele j is dat sommige lieden van de Tsjechische, malen is er sprake ge- Hongaarse en andere delegaties na het wepst van een romancelfestival in Oostenrijk blijven, maar dat weest van een romance heeft voigens hem niets te maken met tussen het tweetal. Nim- llel karakter van het festijn. mer zijn de geruchten Ëen beetje meer objectiviteit, vroeg hij officieel bevestigd van de journalisten in hun berichtgeving oplossing te vinden. Ondanks de optimistische woorden van Garcias waren er ook vrijdag allerlei strubbelingen op het festival. Communis tische bewakers molesteerden een Zwit sers meisje dat een brochure over haar land ronddeelde. Tsjechische deelnemers die anti-communistische kranten lazen werden door hun leiders lastig gevallen. DEN HAAG. - - De minister van socia le zaken en volksgezondheid heeft een niet langer doorwaadbaar en de ten toonstelling blijft nu verstoken van ongewenst bezoek van kwajongens uit de buurt, die voorheen kosteloos het terrein op konden komen. LONDEN fUPI) James Brown, de 55-jarjge bedrijfsleider van een hotel op het Engelse Kanaal-eiland St. Ho lier. heeft deze week aan een wei heel Integendeel, de regen heeft de or- waande "broer Te^ahke™04 Zlj" d°°d" ganisatoren twee voordelen bezorgd: „U lijkt precies op mijn broer" zei het drijvende ponton op de vijver in hi; tot een pas aangekomen gas?, het amusementscentrum is een meter •■maar ik moet me wel vergissen', gestegen door de verhoogde water- wajit hij is in de oorlog omgekomen." spiegel. Het publiek kan de orkesten de tobden?^Vreemd™' Hjk? PS op het ponton nu weer zien. op. mi,n broer die in deu0(£C ?re^ gekomen." Toen de gast vertelde dat hij Ernest Brown heette en 48 jaar oud was wist James Brown dat hij zich toch niet had vergist en dat de man die tegen over hem stond zijn broer Ernest was. Het andere voordeel: het riviertje de Ley, dat het terrein begrensd, is Engeland verstrekt Nigeria een le ning van 15 miljoen om enige lopende ontwikkelingsprojecten mede te helpen financieren. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Over de opvolging vain de afgetreden minister van defensie aan wie overigens nog niet officieel ontslag is verleend zal voorshands nog bijzonder weinig te zeggen zijn. Men kan aannemen dat de minister-president zal pro beren voor deze portefeuille weel een geschikte liberale kandidaat te vinden. Als deze beschikbaar blijkt zal dit de eenvoudigste oplossing zijn. Het politieke evenwicht van zes KVP'ers, drie liberalen, twee anti-re volutionairen en twee christelijk-histo- ischen zal men ongetwijfeld handha- treilt zijn taak niet kan delen, kan nog twee of beiden niet zouden kunnen in stemmen met de denkbeelden van de nieuwe minister. Daar is echter wei nig kans op, omdat de beleidslijnen voor defensie intussen zijn komen te b#ioren tot de kabmetspolitiek en het is onwaarschijnlijk dat daarin door een tussentijdse vervanging van de mi nister van defensie ingrijpende veran deringen zullen worden gebracht. ADVISEUR BLIJFT Ook de nieuwbenoemde commercië le adviseur, de heer J. Ph. van de Wa ter, zal gewoon zyn werk gaan begin nen met ingang van vandaag, aldus gaf men ons officieus te kennen. De heer Van de Water komt niet in een ambtelijke status in vaste dienst, maar op arbeidsovereenkomst. Indien dus straks zou blijken dat de nieuwe minister geen prijs stelt op een derge lijke raadsman of dat deze de opvat tingen van de nieuwe minister om Het KNMI in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: ÖHalf tot zwaar bewolkt en slechts langzaam afnemende buiig heid. Aanhou dend koel weer. Overwegend ma tige wind tussen noord en noord west. In de kust- gp provincies aan vankelijk af en toe nog krachtig. MIESJE: Regen, geen regen, regen ven. Prof. dr. J. E. de Quay zal dus alleen maar dankbaar zijn voor een aanwijzing uit de liberale kring in wel ke richting hij met succes zal kunnen zoeken. Op het ogenblik is echter niet te zeg gen wie voor defensie in aanmerking zou kunnen worden gebracht. Het noe men van een naam is volslagen prema tuur, daar men in de kringen die zich met deze kwestie moeten bezig houden, nog niemand op het oog heeft. Dat was ook binnen 24 uur na het bekend wor den van het verzoek tot ontslag van de heer Van den Bergh niet te verwach ten. Het is niet eenvoudig een kandi daat voor een dergelijke zware post te vinden en bovendien zijn vele poli tici met vakantie. De voorbereidingen zullen zich wel bewegen in dezelfde richting als die bij de kabinetsformatie is ingeslagen, na melijk in die van een zakenman van formaat, die in staat is te beantwoor den aan de hoge eisen van organisato rische aard welke deze functie stelt. Dit betekent dus dat niet in eerste aanleg naar een militaire deskundige wordt gezocht. Voorts blijkt uit het streven om wederom een liberaal op de ze post te zetten, dat het kabinet er niet aan denkt om met de portefeuilles te gaan schuiven. KABINETSPOLITIEK De beide staatssecretarissen Cal- meijer en De Jong blijven voorlopig hun posten nog bezetten en het ligt in de verwachting dat zij dat zullen blij ven doen totdat de nieuwe minister is altüd een einde komen aan de over eenkomst. Het komt in ons land niet vaak voor dat een minister slechts een paar maan den zijn ambt waarneemt. Hoe kort deze ambtsperiode ook is, hij behoudt dezelfde rechten als zijn collega's be zitten, die gedurende een langere tijd, meestal de gewone parlementaire pe riode van vier jaar, minister zijn ge weest. Ook hij zal met ingang van de dag waarop hij 65 jaar wordt een pensioen uitgekeerd krijgen en hetzelfde is het geval met de staatssecretarissen. GULDEN PER DAG Dat pensioen is alleen niet zo groot'. Als men gemakshalve de ambtsperio de van de afgetreden minister op een kwartaal stelt, zal hij over enkele ja ren een vierde deel van vijf procent van zijn ministerssalaris van 30.000 gulden in handen krijgen, dat is dus 375 gulden per jaar. Maar de secure rekenmeester op binnenlandse zaken zal ongetwijfeld niet vergeten van deze uitkering de wettelijk voorge schreven korting van het AOW-pen- sioen af te trekken. Die aftrek bedraagt een kwart van twee procent, dus een half procent van 1580 gulden, zijnde 7,90 gulden. Blijft dus over 367 gulden en tien cent. oftewel een gulden per dag. 2 augustus, zon op 5.01, zon onder 20.28; maan op 3.03, maan onder 18.46. 3 augustus; zon op 5.03, zon onder 20.28; maan op 4.01, maan onder 19.24. Door onze weerkundige medewerker De depressie die inmiddels boven Noordwest-Duitsland is aangeko men,bracht ook gisteren de va kantiegangers veel narigheid. Zwa re buien, veelal gepaard met on weer, zijn er in ons land terechtge komen, vooral in de zuidelijke pro vincies. Door de veie buien kwam de temperatuur in Zuid-Limburg niet boven vijftien graden, elders in het land is plaatselijk nog twin tig graden gemeten. Langzaam wordt de depressie nu minder diep en breidt zich een rug van hoge druk van de Britse eilanden, waar de buiigheid al vrij wel geheel is verdwenen, naar on ze omgeving uit. Dit zal voor het weekeinde een verbetering tot ge volg hebben. Wel zal er eerst nog veel bewolking blijven zodat zo- merwarmte zal ontbreken, maar later zijn ook weer enkele opkla ringen mogelijk. De buiigheid zal langzaam verminderen en zondag mogelijk zijn verdwenen. Vandaag blijft er echter nog kans op een bui. aantal grensstations aangewezen, waar-I. benoemd. Dan zal de Koningin, uiter- langs radio-actieve stoffen uitsluitend mogen worden ingevoerd. Deze zoge naamde eerste kantoren zijn: Nieuwe Schans, Lijsden, Glanerbrug, Lommei- Bergeyk, Nispen en Elten. aard in overleg met deze bewindsman, oeslissen of zij hun het gevraagde ont slag zal verlenen of niet. Gebeurt dat niet, dan blijven zij hun functie vervullen, tenzij een van d% KOPENHAGEN (UPI) In de Deense hoofdstad zijn twee jongelui gearresteerd wegens diefstal van orgelpijpen uit een kerk. Zij wilden de gestolen orgelpijpen gebruiken als uitlaten voor hun bromfietsen. Zij dachten dat de stukken orgelpijp als bromfietsuitlaat een op vallend muzikaal geluid zouden voortbrengen. Zij kwamen bedrogen uit

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1