Centraal Bureau zestig jaar 250.- 350.- KILO'S slanker KUIS ^Craó GROEI MEE MET E.E.G. KRISS6™ koffer, vanaf 4,95 of reisfas van BYOU BonKorets door Zeeland door Zeeland DDD KAPITAAL GEVRAAGD „MEELZAAKJE" MET 427 MILJOEN OMZET Uw reis waar ook naar toe, begint met een verstopping HUISHOUDSTER HYPERMODERNE ELEKTRISCHE NAAIMACHINE HYPERMODERNE ELEKTR. ZIG-ZAG MACHINE VAN DAM'S NAAIMACHINEHANDEL N.V. "PUISTJES Dr. DETMAR Dr. BOM Dr. P. C. KRAAN VAN KETEL DEZE WEEK NOG Balans Opruiming Dinsdag 28 juli 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Van een onzer verslaggevers A LS iemand heden ten dage /M in gezelschap vertelt dat I hij bij het Centraal Bu reau iverht, dan weet tien tegen een geen mens wat hij of zij daarmee bedoelt. Oh, dat is voor de statistiek, niet?, is een van de stereotiepe vragen. Of men neemt maar zonder meer aan dat het hetzelfde is als Centraal Be heer, wat iets met ziekte te maken schijnt te hebben. Centraal Bureau is geen van beide. Centraal Bureau is de Na tionale coöperatieve aan- en ver koopvereniging voor de land bouw „Centraal Bureau" g.a., die zich in zestig jaar tijd heeft ontwikkeld tot veruit de grootste importeur op het gebied van voedergranen en veekoeken in ons land en wat de binnenlandse granen aangaat tot de belang rijkste groothandelaar. Begrip ZO, hoe gaat het met dat meelzaakje van jou?", hoorde nog niet zo lang geleden mr. A. C. F. Hendrikse, een van de beide directeuren, zich toevoe gen door een gerenommeerd advocaat die hij een tijd lang niet had ontmoet. De heer Hendrikse vindt het zelf eigen lijk helemaal niet verwonderlijk, dat ook de mensen met een redelijke alge mene ontwikkeling doorgaans niet we ten wat het Centraal Bureau is en doet. Zelf zijn wij over het algemeen maar spaarzaam geweest met publiciteit, ver telde hij ons. De naam is betrekkelijk nietszeggend en dekt als vlag al lang niet meer de gestadig gegroeide lading. En ten slotte is het Centraal Bureau ook vrijwel nooit in het financiële nieuws, omdat het geen beroepen doet op de kapitaalmarkt. Het bestuur heeft er ook al eens over gedacht de naam wat te moderniseren, maar' daar heeft het toch maar van afgezien omdat de naam. in de agrarische wereld nu een maal een begrip is geworden. Juli 1899 Dat dit conglomeraat van groothandels-, im- en exportbedrijven met een eigen vermogen van 23 miljoen, dat alles ter hand heeft genomen wat boer en tuinder in hun bedrijfsvoering nodig hebben, tot de. zeer grote ondernemin gen in den lande behoort, weten alleen insiders. In het per 30 juni afgesloten boekjaar bedroeg de geldomzet niet minder dan 427 miljoen, een cijfer dat voor zichzelf spreekt als men weet dat K.L.M. en Spoorwegen een omzet van omstreeks 500 miljoen per jaar berei ken. Eind juli 1899 is het allemaal begon nen. Onder auspiciën van het toenmali ge Nederlands Landbouw comité besloe ten een honderdtal afgevaardigden van provinciale landbouwmaatschappijen en landbouwverenigingen in Utrecht tot de oprichting van een centraal aankoop orgaan. De coöperatieve aankoop van agrarische benodigdheden was toen al, evenals het boerenleenbankwez' en de zuivelfabrieken, lokaal tot enige ontwik keling gekomen. Men voelde echter be hoefte aan meer invloed op de markt door een centraal orgaan, dat de groot handels- en importfunctie voor de aan gesloten coöperaties zou kunnen uitoefe nen. Enorme omzet JN de zestig ja-ren van zijn bestaan is de geldomzet van het Centraal Bureau gestadig gestegen. In 1900 bedroeg zij f 500.000in 1925 40 miljoen, in 1948/49 f 138 miljoen en in 1958/59 f 42 7 miljoen. De pijlers van de onderneming vormen nog steeds de voorziening van voerarti kelen en meststoffen. De totale omzet Hier begon het60 jaar geleden in Lonneker Dit is het huidige kantoorgebouwin Rotterdam Zo zal het er in de toekomst uitzien Op het te Elspeet gehouden muziek concours behaalde de muziekvereniging „Concordia" te St. Philipsiand in de der de afdeling fanfare een eerste prijs met 318 punten. Uitslag van de wedvlucht in het con cours Weert van de P.V. ,,De Reisduif" te St. Philipsiand. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10 G. v. Nieuwenhuyzen, 5 G. Hooglander. De te St. Annaland gehouden collecte ten bate van de Christelijke Doeleinden heeft f 184,15 opgebracht. Over het eei'ste halfjaar van 1959 werd te St. Annaland voor de „Macht van het Kleine" een bedrag van f 95,95 bijeenge bracht. Aan de kruideniersschool te Utrecht slaagde voor het kruideniersdiploma en tevens voor de vestigingswet de heer Joh. Moerland Johsz. uit St. Annaland. Het bestuur van de veilingsvereni ging Zuid-Beveland" te Goes heeft besloten bij wijze van proef voorlopig voor de tijd van één jaar de heer P. J. Oele, chef van het veiling koelhuis, ook te belasten met de leiding van het pak- j station van de Goesse veiling. De Serooskerkse (W.) brandweer moest uitrukken voor een turfmolm- j brandje aan de Kleine Putweg. Het vuur j was spoedig geblust. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer H. D. Hendrikse is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. nationale school te Kapelle de heer M. de Jager te Krabbendijke. Veel belangstelling trok de uitvoering die zaterdagavond gegeven werd door de gymnastiekvereniging T.U.N.I. op^ het grasveld voor het dorpsplein te Nieuw- dorp. Op het gemeentelijk sportterrein werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het eerste elftal van Krabbendjjkc en het eerste elftal van Arnemuiden in het ka der van de nederlaagwedstrijden. De match werd door de bezoekers gewonnen met niet minder dén 70. van het Centraal Bureau daarin be droeg in 1958 1,7 miljoen ton. Gela den in 10-tons-spoorwagons zou deze hoeveelheid 170.000 wagons vergen met een totale lengte van 1700 kilo meter. Daarmee zou de spoorlijn Am sterdamMadrid volledig geblokkeerd kunnen warden. Ook op industrieel terrein krijgt het Centraal Bureau een steeds wijdere greep. Het heeft veevoederfabrieken in Rotterdam en Doetinchem, die nog maar een klein gedeelte uitmaken van de in dustriële capaciteit in de veevoeder- branche waarover leden-aankoopcoöpera ties (400 in getal) beschikken. Maar de laatste tijd gaat het ook deelnemen in industriële objecten, die nauw met de werkzaamheden als handelsorganisatie samenhangen. De organisatie beschouwt het inslaan van deze richting als onver mijdelijk voor de handhaving van de noodzakelijke invloed van de boeren- en tuindersstand op deze gebieden. Voor beelden zijn: Deltachemie té Vlaardin- gen, een van de modernste fabrieken van Europa voor complexe meststoffen, die in samenwerking met de katholieke zusterorganisatie C.H.V. en de coöpera tieve superfosfaatfabriek E.N.C.K. zal worden geëxploiteerd. Over een jaar hoopt men er met de produktie, ook voor export, te beginnen. Voorts deelne ming in de Coöperatieve Pluimveeslach terij te Boxmeer, waar men de produk tie na uitbreiding hoopt op te voeren van 150.000 tot 600.000 slachtkuikens per week. Man van de filosofie ALS er sprake is van de noodzakelijke invloed van de boeren- en tuinders- stand. dan komt de heer H. D. Louwes, de voorzitter van Centraal Bureau, graag aan het woord, want hij is de man van de filosofie van de coöperatie ve ontwikkeling. Als een van de aller belangrijkste voordelen ziet hij het los- de belangen van hun leden voldoende te behartigen als zij niet gesterkt werden door de deskundigheid, de in vloed en de macht van de coöperaties. Als men oordeelt over de huidige toe stand van onze boerderijen moet men niet voorbij zien dat de Nederlandse boeren en tuinders alles deden en doen om daar groot te worden, waar zij kon den en dat door hun coöperaties. Want daardoor en daarin zijn zij uitgegroeid tot de grootste handelaren in kunstmest en veevoeder, de grootste bankiers, in dustriëlen en assuradeurs. Nieuwe loof HET is een schoon ideaal dat de heer Louwes de boerencoöperatie ten slotte ter overdenking wil geven, nu hun Cen traal Bureau de leeftijd van zestig jaar heeft bereikt: Allicht moeten wij ons nu klaarmaken voor een nieuwe vorm van de oude coöperatieve gedachte, de so ciale coöperatie, waarin wij de buren hulp van vroeger doelmatig organiseren om de boeren en hun gezinnen met hun vaak nog 80-urige werkweek van nu ook een vrije zondag, een vrij week einde, een week vakantie te kunnen ge ven. Wij moeten ernstig overwegen de coöperatieve gedachte en haar mogelijkheden, na haar dienstbaar gemaakt te hebben aan het landbouwbedrijf, nu ook dienstbaar te maken aan de mogelijkheden tot ontwikkeling en ontspanning van het boeren gezin. Een nieuwe loot aan een oude stam. LTET zestigjarig bestaan van Cen traal Bureau zal in oktober in een interne bijeenkomst worden ge vierd. Voorts zal in september een prijsvraag voor plattelandsjongeren worden uitgeschreven onder bet mot to „Groei mee niet de E.E.G." Aan de schrijvers van de 40 beste opstellen zal in 1960 of 1961 een veertiendaag-e studiereis door de landen van de Euro markt worden aangeboden. maken van allerlei krachten in de boe ren- en tuindersstand. Het gaat daarbij natuurlijk om een wisselwerking. Om coöperaties tot stand te brengen wordt reeds een zekere ontwikkeling en doel bewust gerichte maatschappelijke be langstelling verondersteld. Zijn die er eenmaal, dan vraagt het besturen en uitbouwen ervan steeds meer aandacht en daardoor worden in bredere kringen constructieve krachten losgemaakt. De coöperaties helpen, zo ziet de heer Louwes het, de boeren- en tuin dersstand tot een hanteerbaar en mon dig element maken in onze moderne samenleving. Hun uitstékende stands- organisaties zouden niet in staat zijn Jeugdverkeersexamens in Oostburg OOSTBURG. Het verkeersexamen werd afgenomen door de Verkeersonder- wijscommissie Oostburg in samenwer king met de Rijkspolitie en het onder wijzend personeel. Een leerling slaagde met lof nl. Adrie van Broekhoven, RK school, die zowel voor het schriftelijk als praktisch ge deelte geen fouten had. De uitslag was O.L. school 35 schrift, ged. 29 prakt, j ged.. 16 geslaagden, Chr. Lagere school resp. 24, 18 en 10, RK lagere school jresp. 35. 3'2 en 25. Verhoging banken in Herv. kerk St. Annaland ST. ANNALAND. De banken op de galerijen in de nieuwe zijbeuken van de Ned. Herv. kerk zullen worden verhoogd. De kerkgangers hebben daar niet zo'n goed zicht op de predikant en op het liturgisch centrum. Indien mogelijk zul len deze werkzaamheden nog plaats heb ben voor de vakantie van de bouwvak arbeiders. Mocht dit eventueel niet kun nen. dan zal direct na het beëindigen van de vakantie met het uitvoeren van dit werk worden begonnen. De nieuwe banken zullen zodanig verhoogd worden, dat men de predikant en ook een flink gedeelte voor de kansel goed zal kunnen zien. EL HAKIM de geleerde noemden de andere slaven hem, omdat hij 's avonds, als ze een poosje op de roeibanken moch ten uitrusten en dan naar de hemel lagen te staren, soms placht te pra ten over de sprookjesachtige lan den die in het oosten lagen. Als El Hakim sprak over de hemel en hoe men, door gebruik te ma ken van de sterren, een schip over de eindeloze oceaan kon leiden naar de Kruideneilanden, het ver re rijk van India, zelfs zo ver oos telijk als het domein van de grote Khan en het eiland Cipangu, raak ten ze helemaal onder de indruk van zijn verhalen. Zelfs de galei slaven konden dan het gezwoeg aan de lange riemen in de bran dende middagzon vergeten, terwijl de opzichters altijd klaar stonden om hun lange zwepen op de naak te rug van een roeier, die even haperde, te laten neersuizen. On der de beklagenswaardige man nen op de roeibanken waren er slechts een paar die geloof sloe gen aan de verhalen van de lan ge kerel met de diepliggende gloeiende ogen en de zwarte baard maar niemand dacht er over hem uit te lachen. Zij ken den de kracht van de Geleerde, die slaven van Hamet-el-Baku, de gesel van Barbarije, en voelden er niets voor om zijn woede op te wekken. De zweep was de enige remedie die de slavendrijvers kenden voor zwakheid, luiheid of zelfs ziekte. Vandaag hadden de roeiers het niet zo zwaar, want het grote la- tijnzeil was gehesen en het slanke zeeroversschip gleed zo luchtig over de golven als een meeuw die op het punt staat op de wieken te gaan. Tegen de noordelijke horizon te kende zich het bergachtige silhou et van Sicilië af, dat de nauwe doorgang tussen de eilanden en het vaste land van Afrika begrens de. Meer dan de helft van de galei slaven bestond uit Christenen; de anderen waren gehuurd in Tunis, Algiers. Teheran of El Araish te gen tien dukaten per reis, onver schillig of er een schip genomen werd of niet. De soldaten waren gedeeltelijk vrijwilligers of Levan- tijnen, meestal Turken, doch ook Kuroghlers of inboorlingen, in dit geval Ottomaanse janitzaren. El Hakim zat aan de laatste rie men, naast de grote stuurriemen die van het achterdek langs de beide flanken van het schip hin gen. Hij was losgemaakt om de anderen hun voedsel en drin ken te brengen, en terwijl hij het scherpe brouwsel dronk en de dro ge scheepsbeschuit kauwde, zwier ven zijn blikken over de zee, speu rend of er geen schip in zicht was, dat de strijd tegen de snelle bri gantijn zou kunnen opnemen en aldus de slaven zou kunnen bevrij den. De roebanken bestonden uit twee treden; aan een hiervan waren de slaven met een enkel vast geke tend. „Een schip!" klonk plots de kreet van de uitkijk in het kraaie- nest. Onmiddellijk veranderde het he le toneel op de brigantijn. De krui ken en het eten werden snél weg gezet. De soldaten controleerden hun wapens en in de ruimen onder de roeibanken bliezen de kanonniers op de tonders terwijl ze de kleine kanonnen in stelling brachten waarmee een ijzeren kogel kon worden geschoten door de romp van een houten schip. Opgewonden door het waarne men van een mogelijke prooi had de opzichter, die de slaven weer vastketende, El Hakim overgesla gen. De Geleerde bukte zich snel, evenals de anderen, terwijl hij de lange ketting naast zich lie* lig gen. Er begon iets te jubelen in zijn hart. Na vijf jaar van zwoe gen en marteling zou dit misschien dan eindelijk de dag zijn waar hij al zo lang op wachtte, en alleen de mogelijkheid al vervulde zijn hart met vreugde. OVER de riemen gebogen bad hij sterk dat het schip geen Venetiaanse galei zou blijken te zijn, want die zou de brigantijn ongemoeid moeten laten. „Slaven aan de riemen!" commandeerde Hamet-el-Baku van het achterdek. De drijvers her haalden het bevel en fe] striem den hun zwepen op de naakte rug gen van de ongelukkigen om hen onmiddellijk te doen gehoorzamen. Terwijl de drijvers het ritme aan gaven wierpen de slaven zich op de riemen teneinde verdere tuch tiging te ontgaan, en het snelle kaperschip lichtte letterlijk de rok ken op als een dansend meisje, en gleed met toenemende vaart over het water. Het was hard werken, want het ritme was tweemaal zo snel als toen het grote latijnzeil hen hielp. Eén verkeerde beweging, één voet die uitgleed op de treden die al tijd waren bedekt met het zweet en de uitwerpselen van de slaven, die soms de hele dag niet van hun plaats kwamen, konden een hope loze verwarring teweegbrengen. De drijvers liepen spiedend over de smalle verhoogde doorgang, zich een weg banend tussen de gehurk te roeiers en de gebogen ruggen van de kanonniers naast hun wa pens, steeds klaar om de meedo genloze zweep te doen neersuizen als een van de gebruinde lichamen tekenen van vermoeidheid begon te vertonen. Evenals de anderen boog El Ha kim zich over zijn riem. Hij con centreerde zich op zijn taak. Hij trok uit alle macht, opdat er niets zou gebeuren waardoor hij de aan dacht van de drijver zou vestigen op het feit dat zijn ketting niet was vastgemaakt. Als hij half overeind kwam om het eind van de riem op te lichten en het blad in het water te brengen kon hij in de richting kijken die de brigantjjn zo snel volgde. Eerst zag hij alleen maar de omtrekken, maar toen de beide vaartuigen elkaar naderden kon hij het model van de zeilen onder scheiden en ook de vorm van de romp. De eerste vluchtige waarne ming stelde hem teleur, want het andere schip leek klein, kleiner dan vele andere slachtoffers van Hamet-El-Baku in het verleden. Maar het zeilde onvervaard door, hoewel de kapitein toch zeker de aanvallende brigantijn moest heb ben waargenomen. El Hakim vatte weer moed. Want er was iets in de omtrekken van het andere schip, dat hij direct herkende als een karveel, dat hem duidelijk maakte dat dit geen gewoon koop vaardijschip was, stampvol met lading, doch onvoldoende gewa pend. Het schip was van een sierlijker model dan de meeste andere vaartuigen in de Middellandse zee, en het had drie masten. Ook voer het snel. Alle zeilen waren bijge zet, kennelijk met de bedoeling de brigantijn te ontlopen, en het schip sloeg een koers in dat het dichter bij het opdoemende voorgebergte van Sicilië zou brengen, waar de achtervolger zich waarschijnlijk niet zou wagen, uit angst zelf in de val te lopen. De karveel had een klein vier kant fokkezeil aan de voormast, een vierkant grootzeil aan de mid- denmast en een latijnzeil aan de bezaan. Het was een prachtig ge zicht en op het aanvallende schip steeg een bewonderend gemompel op. De galeislaven hadden alleen maar oog voor de lange riemen die de brigantijn voortbewogen, maar El Hakim zag toch telkens kans een glimp van de sierlijke karveel op te vangen. Haar schoonheid ver vulde hem met een grote vervoe ring en hoop. De koers van de beide vaartui gen het ene trachtend te ont snappen, de snelle brigantijn trach tend het de weg af te snijden bracht ze steeds dichter bij elkaar. De strategie van de karveel was er kennelijk op gericht de aanvaller te snel af te zijn en een van de veilige havens aan de zuidkust van Sicilië te bereiken. Even kennelijk was het de bedoeling van Hamet- el-Baku het wat grotere schip in volle vaart te rammen en het te dwingen tot stoppen, zodat de vechtlustige Levantijnen en janit zaren, die de randen van hun ge bogen scimitaren betastten, het on middellijk zouden kunnen over mannen. Steeds meer versnelden de drij vers het tempo van de roeiers, en de arme duivels spanden zich tot het uiterste in, terwijl de zwepen zonder ophouden op hun rug gen neerstriemden. De afstand tussen de schepen verminderde zienderogen, en El Hakim kon zien hoe men zich aan boord van de karveel voorbereidde op het nade rende gevecht. Eén man scheen de leiding te hebben, een forse ke rel in wapenrusting, met een rode baard, doch de verdedigingsmoge lijkheden van de karveel schenen maar pover, vergeleken bij de dicht opeengepakte soldaten, die vol spanning op het dek van de brigantijn stonden te wachten. Wordt vervolgd) Voor hét Mulo-examen slaagden te Bergen op Zoom: W. F. Tieleman, Ter- neuzen; C. D. A. Vexmeulen, Zuiddorpe; F. E. M. du Puij, Vogelwaarde. Voor de akte Hoogduits M.O. A slaag de te Den Haag de heer J. I. de Boo te Middelburg. Op het Ensaid-examen te Breda slaag den voor coupeuse de dames Ina v. d. Guchte en Janny de Jonge, beiden te Driewegen. Zij waren leerlingen van mej. J. Oele te Ellewoutsdijk. 9 De leerlingen van de Christ, lagere school te Wissenkerke hebben vrijdag 'n uitstapje gemaakt naar de Efteling en Rommeldam. 9 De collecte voor de Stichting Chr. Blindenhulp te Serooskerke (W.) bracht 20,59 op. F amiliebericliten Heden verblijdde de Heere ons met de geboorte van ons Zoontje en Broertje CORNELIS WILLEM G. A. A. ADELAAR N. A. ADELAAR— Verhage AUKJE LENIE WIM Meliskerke, 26 juli 1959. ONDERTROUWD: P. A. C. BIKKER en MARGARETHA VELTHUIZEN De huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden op 31 juli, des n.m. 2 uur te Goes. Kerkelijke bevestiging om 2.45 uur in de Maria Magda- lenakerk. Receptie: van 1617.30 uur in Hotel „Centraal". Vlissingen, Singel 2. Goes. Leliestraat 89. 2 Aug. a.s. hopen onze i ouders M. VAN DER MAAS 7 en X A. M. L. v. d. MAAS— j Verstrenge jjhun 25-jarig huwelijks-0 i feest te vieren. X DE KINDEREN Receptie op maandag 3 augustus van 78.30 uur -C j in de Chr. School. Van der Baanstraat 26. te O Wolfaartsdijk. 0 van zeer bekend febrikaat, in moderne kieur, ingebouwd naallicht, geheel compleet in luxe koffer, tijdelijk van f 325— voor U kunt noppen, borduren, rimpelen, enz. Zigzag naaien en knoopsgaten maken event, ook mogelijk. in moderne kleur, ingeb. verlichting, geh. compl. in luxe koffer tijdelijk van f475.- voor Met deze machine kunt U naden afwerken, knoopsgaten maken, knopen aanzetten, cordonneren/monogrammen maken, appiiqueren, stoppen, borduren en alle rekbare materialen verwerken. Levering door geheel Nederland. Demonstraties zonder enige verplichting, ook aan huis. Elke machine met volledige, langdurige fabrieksgarantie. Gratis les aan huis. U kunt ook gebruik maken van onze krediet-service. Schrijf ons zo spoedig mogelijk welke machine U verlangt! snt. ook mogelijk. Hoofdkantoor: HOOGSTRAAT 16S-147 ■OTTERDAM V1ERAMBACHTSSTRAAT 47 BEIjERLANDSELAAH 184 LANGE DELFT (HOEK SEGEERSTRAAT) MIDDELBURG Heden werd van ons weg genomen onze innig ge liefde en zeer zorgzame Man en Vader ALEWIJN GEERTSE in de leeftijd van 53 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. P. GEERTSE— v. d. Broeke LEINTJE Gi'i.ipskerke. 25 juli 1959. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloei bare D.D.D. De jeuk be daart in enkele secon den, de ziektekiemen worden gedood, de huid geneest, f 1.20 p. flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP en zijn a.s. woensdag en donderdag verhinderd spreekuur Ie houden. Telnr. dokter Bom 2233. TeLnr. dokter Delmar 2118. Chirurg te Vlissingen IS AFWE7.IL VANAF WOEASDAG 2» .Il'LI TANDARTS GOES dozo week. wegens ziekte, geen praktijk. 9 Een jeugdgroep van de Evangelische Kirche uit Duisburg, hield zaterdag op het badstrand te Westkapelle een kamp vuur. Met muziek, zang, een kampver haal en een dagsluiting werd dit kamp vuur op deze mooie avond gesloten. Ger. Gem. Kortgene woensdag 29 juli 7.15 uur Ds. HAGE van MIDDELBURG N kunt nu zonder moeite afkomen van 76 kunfc u deze laefclge en on- gttftonde kwaal op eenvoudige wbze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e weekom de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de galtoe- voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlastenz< maken bovendien, dat de In gewanden daarna op eigen I kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilleties u helemaal van hardlijvigheid af. u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERS pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 3.35. Firma D. Alcwijnse Zn. GRAANHANDEL Langeviele 82, Middelburg Wegens vacantie GESLOTEN van 1 t.m. 8 aug. Geref. Gem. NISSE WOENSDAGAVOND 8 u. 30 dhr. Schipaanboord uit LEIDEN Waaiom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met b meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. En zo snel, zo gemakkelijk: Na de maal tijd een dragee met een slokje water en u verliest ponden per week. Opgehoopt vet 'smelt' weg. De spijsvertering wordt geregeld. Het teveel aan lichaamsvocht wordt verwijderd. Loomheid en verstopping maken plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt ais een herboren mens. Uw charme is onweer staanbaar. Begin een nieuw leven. Begin nog vandaag met BonKorets. Per fla con slechts f3.30. Elke week één pond lichter met VERMAGERINGSDRAGEES Financieringsbank vraagt totaal f 500.000 in bedragen van f 500 en hoger (obligaties). Rente 6%, halfjaarlijkse betaling en wel op 1 ju'li en 1 januari van elk jaar. Brieven en inlichtingen onder no. A 5536 aan het Bureau van dit Blad te Goes. SPRUYT's rerf-, vernis-, behang en glashandel Krommeweele 19 Tel. 2886 - MIDDELBURG Advertenties bekijken is even prettig werk als winkelen Koopjes halen in onze PRACHT DAMES VESTEN v. 21, enz voor LEUKE WOLLEN PULLOVERS nu voor 6 COATS met mooi br. kant nu POPLIN ONDERJURKEN met mooi kant nu charmeuse onderjurken div kl nu zware interlock directoirs v 2 95 nu zw. interlock dames hemden 2 95 nü badstof bandages kosten nu maïï fantasie dames camisools nu SPORTIEF HEREN ONDERGOED nu voor LANGE INTERL. HEREN PANTALONS nu INTERL. HEREN HEMDEN m mouvrtje voo? Koop deze week nog wat in LAKENS en SLOPEN ze zijn nu zeer voordelig in onze opruiming. fSPËCÏAALZAAK 13.95 ,95 enz. 3.98 3.98 2.98 1.98 1.98 29 ct 1.69 1.49 2.69 2.69 klokstraat 21 goes lange delft 8 middelburg Nette Verkoopster gevraagd Zij, die met damesconfectie en het volledige textielvak op de hoogte zijn, gelieve zich aan te melden na 8 u. 's avonds. Textiel- en Won.Inrichting J. JAKOBSEN. Paspoortstraat 20, Souburg. gevraagd liefst zo spoedig mogelijk in klein gezin. Godsdienst Geref. of Ned. Herv. Br. no. A 5535 Bur. v. d. Bl. gesloten wegens vakantie van 1 t.m. 10 augustus a.s.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 6