BEZOEK VAN EISENHOWER ZOU NUTTIG ZIJN" 500.000 Kroes jtsjef toont ziek charmant gastheer ZAANDAM WIL OOK BLÉRIOT- RACE Lugubere brandstichter trekt over de Veluwe Geneefse kloof minder breed De BiltDroog yi Amerikaanse diplomaten krijgen weer meer hoop Groenten duur door export BELGISCH VOORSTEL VERRAST DEN HAAG 2 Belgen levend in auto verbrand „Met angst en vrees gaan we weekeinde in" IK BELOOF GEEN WELVAART N ieuw-Guinea-expeditie overweegt de terugtocht Duitse oud-SS-er gearresteerd KOELKAST WAS HUN REDDING „Wij zijn in de sloot gesprongen" PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 25 juli 1959 VOORBESPREKING DELTAWERKEN Soekarno: Gevangenen vermoord GEEN UITZICHT OP MEER GELD OGEN DICHT Subsidie voor brandweer Fraai weekeinde Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsen Dagblad Abonnementsprijs t 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang no 4314 Eigen nieuwsdienst MOSKOU „Wij zouden het prettig vinden als president Eisenhower de gelegenheid zou vinden om ons land te bezoeken", heeft Kroesjtsjef gisteren gezegd toen hij aanwezig was bij de ope ning van de grote Amerikaanse tentoonstelling in Moskou door vice-president Nixon. „Een dergelijk bezoek zou heel nuttig zijn voor de verbetering van de betrekkingen tussen onze landen en het zou de wereldvrede ten goede komen." Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De zeer grote export van groenten en fruit, voor al naar Engeland, Duitsland, Frank rijk en België, bezorgt vele huis vrouwen de laatste tijd grijze ha ren. De prijzen van tal van pro- dukten zijn namelijk aanzienlijk op gelopen. Verwacht wordt dat deze voorlopig nog wel op een hoog peil zullen blijven staan. Britse vraag De grote droogte van de afgelopen maanden heeft de oogsten in vele lan den sterk doen inkrimpen. Bovendien heeft Engeland, dat vorig jaar met een te grote oogst kampte, de bebouw de oppervlakte belangrijk ingekrom pen. Dit heeft nu tot gevolg, dat de oogsten in Engeland te klein zijn om de binnenlandse behoefte te dekken, waardoor het land meer groenten en fruit moet invoeren. Droogte Door de betere bewerking van de grond hier te lande, waar veel meer aan besproeiing kan worden gedaan dan in het buitenland, vinden de Ne derlandse tuinbouwprodukten een ge rede afzet. Daar komt nog bij, dat ook de Ne derlandse tuinbouw in zekere mate van de droogte heeft geleden, waar door van enkele produkten, zoals bloemkool, prinsessebonen en koolsoor ten, de aanvoer minder groot is dan anders. Heel amicaal liepen Nixon en Kroesjtsjef gisteren rond op de grote Amerikaanse tentoonstelling in Moskou. Hoewel er in hun ge sprek af en toe bittere opmerkin gen werden gemaakt, was de stem ming toch verrassend goed. (TELEFOTO) VUGHT De halfmiljoen- ste televisiebezitter is gisteren uit de bus gekomen. Het is de heer B. J. Oomen (68) in Vught. 's Avonds heeft de televisie hem in het zonnetje gezet. Op dat ogenblik was de mijl paal al weer .bijna verleden, want bij de P.T.T. stonden toen 500.107 toestellen geboekt. Pechvogel van de dag leek de heer P. van der Jagt uit Zwijndrecht. Hij was de 499.999ste! Maar de N.T.S. bleek ook hem niet te heb ben vergeten. Het aandringen op persoonlijk contact tussen de hoogste vertegenwoordigers van de twee machtigste landen ter wereld deed de aanwezige Amerikaanse politici zich opnieuw afvragen of Kroesjtsjef soms toch nog hoopt op een topconferentie. Sinds enkele dagen had men namelijk in Washington de indruk dat de Rus sische leider al geen prijs meer stelde op een topconferentie en president Eisen hower heeft zich dan ook in die geest uitgelaten. BOEKEN WEG Het viel op, dat Kroesjtsjef zich na zijn zeer onaangename opmerkingen van don derdag nu correct gedroeg tegenover de hoge Amerikaanse gast in wiens gezel schap hij was bij de opening van de ten toonstelling. Wel werd het door de Ame rikanen als een onbeleefdheid gevoeld dat van Russische zijde het verzoek is gedaan om bepaalde Amerikaanse boeken van de tentoonstelling te verwijderen. Zwijgend hebben de organisatoren aan het verzoek gehoor gegeven. Een van de boeken was aan de Navo gewijd. De openingsplechtigheid werd door duizenden Russen bijgewoond en miljoe nen zullen de gang van zaken op de tele visie en door* de radio- Runnen volgen. Kroesjtsjef en Nixon, omringd door een staf van tolken en gidsen, voerden, op de voet gevolgd door mensen met micro foons en televisiecamera's, een luid twist gesprek dat in onderwerp varieerde van kunstmanen tot auto's en van kachels tot de „week van de onderdrukte volkeren'" die in de Verenigde Staten wordt ge houden tot grote verontwaardiging van de communistische wereld. WOORDENSPEL Kroesjtsjef heeft daaraan dan ook nog een paar opmerkingen gewijd die niet mals waren, maar voor de rest was het gesprek een amusant spel van woorden. Van weerszijden vielen daarin rake klap pen, maar de geest was en bleef goed. Amerikaanse diplomaten in Moskou ge loven dan ook dat er reden is om met wat meer hoop de gang van zaken af te wach ten op het officiële onderhoud tussen vier muren dat Nixon nog met Kroesjtsjef zal hebben. Men had oprecht gevreesd dat de Russische leider zijn Amerikaanse gast onbeschoft zou behandelen en stak zijn vreugde dan ook niet onder stoelen of banken toen bleek dat Kroesjtsjef zich als een goed gastheer gedroeg. Tenslotte een fragment uit het gesprek tussen de twee staatslieden. NIXON: „Wij zijn sterk en u bent sterk." Kroesjtsjef probeerde iets tussen beide te brengen maar Nixon ging ver der: „Laat mij uitspreken, ik ben nu aan de gang. In sommige opzichten zijn wij sterker dan jullie, en in andere opzichten zijn jullie sterker dan wij. Wij hebben dingen die beter zijn dan die van jullie, en omgekeerd." KROESJTSJEF: „Maar wij hebben de kracht en de macht." NIXON: „U helpt de zaak van de vrede niet door dergelijke dingen, die als be dreigingen klinken, te zeggen." KROESJTSJEF: keerd". „U begrijpt me ver- Eigen nieuwsdienst ZAANDAM De Zaanse Ver eniging voor vreemdelingenver keer gaat in navolging van de Blériotraee gedurende drie ach tereenvolgende dagen in septem ber een IJ-Noordzeekanaal race houden. De VW kwam op dat idee toen iemand, die bij de IJ-pont moest wachten, nogal zuur opmerkte: ,.Je bent tegenwoordig vlugger van Londen in Parijs dan van Zaandam in Amsterdam." Proef op de som De vereniging vindt dat com mentaar niet geheel onjuist, maar omdat zij zich kan voorstellen dat zij bevooroordeeld genoemd zou kunnen worden, wil zij met een eerlijke race de proef op de som nemen. Wie in de kortste tijd van het Czaar Peter standbeeld op de Zaandamse dam naar de kleine steentjes van de Amsterdamse dam of omgekeerd kan komen, zal een prijs van 1.000 gulden ontvan gen. Degenen, die in de race als tweede en derde eindigen, krijgen respectievelijk 500 en 250 gulden. Vrije keus De deelneming staat open voor particulieren en militairen. Voor deelnemers die met ee-i fabrieks- of vrachtauto de route afleggen, zijn aparte prijzen beschikbaar gesteld (250 gulden, 150 gulden en 100 gulden). Men is vrij in de keuze van vervoermiddelen en de assistentie van personen om het doel te be reiken, mits men zich maar strikt houdt aan de verkeersvoorschrif- ten. Evenals bij de Blériotraee zullen de deelnemers op de drie wed strijddagen zelf het moment van de start tusser, 10.00 uur en 19.00 uur mogen bepalen Voor het in schrijfgeld van 50 gulden mag men tweemaal starten. De organisatoren stellen pogin gen in het werk om onder meer de winnaar van de echte Blériot raee te laten deelnemen. Van onze Haagse redactie DE HAAG De Belgische regering is voornemens de kwestie van de RijnSchelde- verbinding maandag op de landbouweonferentie van Bene lux ter tafel te brengen. Dat blijkt uit de nota, die de Belgische minister van bui tenlandse zaken, Wigny, eer gisteren aan de Nederlandse zaakgelastigde te Brussel heeft overhandigd. Het Belgische plan komt voor de Nederlandse regering, die op de conferentie vertegenwoordigd zal zijn door de ministers De Quay, Luns, Marijnen, De Pous en Zijlstra en de staatssecretarissen Van den Berge en Schmelzer, vol komen onverwacht. Men is in Den Haag op zijn zachtst ge zegd hoogst verbaasd. De woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken in Den Haag liet gistermiddag weten, dat: a. de Rijn-Schelde-verbinding een bilaterale zaak is, die niet op een Benelux-conferentie thuishoort, b. deze conferentie zich bezig zal houden met de landbouwsector van de economische Benelux-unie en dus niet met waterstaatszaken. c. het onmogelijk is in zo korte tijd het regeringsstandpunt te for muleren ten opzichte van de uit voerige, negen pagina's tellende Belgische nota. Daarbij komt nog dat de afspraak en de agenda voor de conferentie ai geruime tijd geleden gemaakt werden en dat de Nederlandse minister van verkeer en waterstaat, drs. Korthals, niet in staat zal zijn de conferentie van de Benelux-ministers die op de Hoge Veluwe wordt gehouden bij te wonen. Bovendien is de datum voor de con ferentie op Belgisch verzoek enige tijd geleden een maand uitgesteld. Het Belgische initiatief komt voort uit een belofte van minister Wigny aan het Belgische parlement om de Rijn- Schelde-verbinding weer op korte ter mijn op de onderhandelingstafel te brengen. Inmiddels heeft minister Luns be sloten morgen te Brussel met zijn ambt genoten het al of niet behandelen van de Schelde-Rijn-verbinding op de Hoge Veluwe te bespreken. De Belgische wensen voor betere ver. bindingen met de Nederlandse water wegen zijn bijna zo oud als de Belgi sche staat zelf. Maar pas na de tweede wereldoorlog leek er langzamerhand een oplossing in zicht te komen. In 1949 werd de Belgisch-Nederlandse commis sie onder voorzitterschap van de heren Steenberghe en Van Cauwelaert inge steld, die tot doel had concrete voor stellen aan beide landen te doen. Overigens werd het initiatief tot deze commissie op een Benelux-conferentie genomenDe commissie Steen- berghe-Van Cauwelaert bracht in 1950 rapport uit. Het rapport omvatte eens gezinde plannen voor de „Stop van Ter- naayen" en de verbetering van het ka naal Gent-Terneuzen, maar voor het Rijn-Schelde-probleem bracht het rap port geen oplossing. De stop van Ternaayen zal in 1961 zijn opgeheven. De werken aan het kanaal GentTerneuzen zijn in uitvoering. Toen op 24 juli 1951 de Benelux- ministers voor een informele con ferentie te Goes bijeenkwamen werd weer over het Rijn-Schelde- probleem gesproken. In september, weer op een Benelux-conferentie, werden de heren Van Cauwelaert en Steenberghe weer belast met het zoeken naar een bevredigende oplossing van het vraagstuk van de Schelde-Rijnverbinding. Dat leidde tot een advies dat in 1954 werd ingediend, vrijwel tegelijk met de indiening van het derde interim advies van de Delta-commissie, dat af sluiting van de Zuidhollandse en Zeeuw se zeegaten adviseerde. Het Belgisch- Nederlandse vraagstuk werd daardoor alleen maar meer gecompliceerd. Men besloot toen na te gaan in hoe verre heft Delta-plan de aanbevelingen inzake de Schelde-Rijn-verbinding zou beïnvloeden. Na de indiening van het advies Van CauwelaertSteenberghe, dat geen bevredigende oplossing ver schafte voor de Rijn-Schelde-verbin ding is de zaak blijven liggen. Neder land besloot daarna aan de uitvoering van de Delta-werken te beginnen. Behoren verbetering van de wa terwegen van oudsher tot de Bel gische wensen, tot de Nederlandse wensen behoort sinds het eerste be gin van Benelux een betere positie van onze landbouw-import in Bel gië. Deze kwestie is reeds vele ma len op Benelux-conf eren ties bespro ken. Het is het plan van de Neder landse regering dit landbouwpro bleem op de conferentie van maan dag en dinsdag nu eens goed door, en naar gehoopt wordt uit te praten. NIXON: „Wij zijn alle twee sterk wat wapens betreft en bovendien in wil en nationale geestkracht. Ik ben ervan over tuigd, dat de premier heeft begrepen wat ik bedoelde. Als twee naties samen aan een conferentietafel gaan zitten, kunnen ze niet alle twee doorlopend hun zin krijgen." Eigen nieuwsdienst BERGEN OP ZOOM. Bij het Putse Molentje op de weg van Bergen op Zoom naar Antwerpen zijn gisteravond twee jonge Bel gen levend in hun auto verbrand. Het zijn W. Claassens en J. Marik- sen, jongemannen van voor in de twintig. Zij kwamen u.it Berchem, een plaatsje in de buurt van Ant werpen. Eén van hen was pas een paar maanden getrouwd. De auto, een cabriolet, werd bestuurd door hun vriend P. Storms uit Hobo ken, ook in de buurt van Antwerpen. Gedrieën waren de jongelui een dagje uit geweest, Nederland in. Op de te- x-ugweg is Storms verblind door een tegenligger, juist in de beruchte bocht onder het Putse Molentje, waar dit jaar al meer d'odelijke ongelukken zijn gebeurd. DOOR HET DAK In volle vaart ls de Belgische auto toen tegen een boom gereden, over de kop geslagen en in brand gevlogen. Door de schok werd Storms dwars door het linnen dak heen de wagen uitge slingerd. Levensgevaarlijk gewond is hij opgenomen in het ziekenhuis in Ber gen op Zoom. De auto brandde zo hevig dat de brandweer van Ossendreeht geen kans zag het vuur snel te blussen. Zij riep de hulp in van de vliegbasis Woensdrecht. Een schuimbluskanon was het vuur snel meester, maar voor de twee jongelui in de auto was het toen al te laat. DJAKARTA (Reuter) President Soekarno heeft gisteren voor het In donesische parlement bekend gemaakt dat het verbod op politieke activiteiten 1 augustus „in principe'' zal worden opgeheven. Soekarno gaf voor het parlement een toelichting op het programma van zijn kabinet. Ik beloof u niet dat ik bin nen korte tijd even een welvarende maatschappij zal stichten, zei hij. Maar ik beloof wel redelijke kleding en voe ding voor het volk. Een economische crisis bedreigde ons toen we de Ned'erlandsé onderne mingen overnamen en de KPM zich uit Indonesië terugtrok. Het is onze grote verdienste,' dat wij dat hebben overleefd, aldus Soekarno. MAINZ (Reuter). De Westdultse politie heeft gisteren de chef van de kriminele recherche van de Palz ge arresteerd op verdenking van oorlogs misdaden. Dr. Georg Heuser, die in de oorlog majoor van de S.S. was, wordt er vol gens het arrestatiebevel van verdacht in de Russische stad Minsk talloze Rus sische gevangenen ter dood gebracht te hebben. Hij werd gearresteerd op een vakan tiereis door Hessen. GRONINGEN Op de scheepswerf Bijlholt in Foxhol is gisteren een vis- kotter bij een dwarsscheepse tewater lating gekapseisd. Een bok zal vanmor gen proberen de kotter weer overeind te krijgen. DUBLIN (Reuter) Met zeldzame tegenwoordigheid van geest heeft een jonge Ier gisteren twaalf vrouwen het leven gered door hen een grote koel kast in te jagen en de deur achter hen op slot te doen. Francis Kenny, een 22-jarige voorman in een conservenfabriek, merkte dat een amonialeiding gebarsten was. De pak- kamer waar de twaalf vrouwen werk ten, werd direct gevuld met een ver stikkende damp. Zodra Kenny de vrou. wen in de koelkast had gesloten, snelde hij met een vochtige doek voor zijn ge zicht naar buiten om hulp te halen. De vrouwen werden later bevrijd door brandweerlieden met gasmaskers. DEN HAAG. Koningin Juliana en prins Bernhard zuT=n de officiële proef tocht van het s.s. Rotterdam op don derdag 20 en vrijdag 21 augustus meemaken. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM „We zijn nu financieel in zo'n moeilijk parket gekomen, dat er op korte termijn een oplossing moet worden gezocht wil de expeditie naar het Sterrenge bergte geen rechtsomkeert maken." Met deze wat trieste woorden heeft prof. F. A. van Baren het mogelijke begin van het einde der wetenschappe lijke tocht naar de onontdekte gebieden van Nieuw-Guinea in geleid. Na alle stroppen uit het recente verleden, onder meer veroorzaakt door het uitvallen van een van de beide Bell-helikopters, waardoor er dure dragers bij moesten komen, heeft de expeditie nu nog zeven duizend gulden in kas. Er is rond twee ton nodig. Deze situatie doemt op terwijl de geleerden zich klaarmaken voor de doorsteek naar Hollandia dwars door het Antaresgebergte, een onderneming van groot wetenschappelijk belang terwijl bovendien de Julianatop om zo te zeggen onder direct bereik ligt. ,,Als de middelen echter niet gauw binnenkomen, moeten we op dit mo ment stoppen en teruggaan. Tenslotte is er voor de terugtocht ook geld nodig". Prof. van Baren heeft als voorzitter van het Stichtingsbestuur een telegram naar de wetenschappelijke leider van de expeditie gestuurd, waarin hij dr. Brongersma een overzicht van de nog beschikbare middelen vraagt. Als het antwoord binnen is, wil hij er in de vorm van een rapport mee naar de ministers Korthals en Zijlstra voor nader overleg. Tijdens dit gesprek zal ook een wat harde noot moeten worden gekraakt: de door de regering in haar antwoord aan het Kamerlid F. H. v. d. Wete ring gedane suggestie als zou er door de Stichting zelf te weinig geld en moeite in de voorbereidingen zijn ge stoken. De Stichting zal daartegen over onder meer naar voren brengen, dat er in eerste aanleg een bedrag van 100.000 gulden is gespendeerd aan de aanleg van een vliegveld, dat vol gens het gouvernement van Nieuw- Guinea niet verwezenlijkt kon worden maar vc«,r de ravitaillering van de expeditie volstrekt onmisbaar was. Niettemin geeft prof. Van Baren volmondig toe, dat de financiële basis van het geheel volslagen ontoereikend is gebleken: „we hebben met de ogen dicht gesprongen, maar zijn midden in de sloot terecht gekomen". Het deed hem in het onderhoud, dat wij met hem hadden echter kennelijk zeer, dat deze onderneming nu dreigt te struikelen op twee ton, vooral na de steun van particuliere zijde, die al in (te) geringe mate is binnen ge komen. Tot begin volgende week zal de expeditie in de mist blijven na het onderhoud met de beide ministers kan pas worden bepaald of zij ooit haar doel zal bereiken of een smadelijke te rugtocht moet ondernemen. Van een onzer verslaggevers APELDOORN Een lugu ber mens trekt dezer dagen brandstichtend kris kras over de Veluwe. Waar hij is geweest blijft het zwarte zegel achter van zijn wandaden: twintig hectare verbrande heide, vijf tien hectare verschroeid bos, dertig hectare verwoeste vlieg dennen. „Er is reden om aan brandstichting te gaan denken", zegt de politie offi cieel nog voorzichtig. Voor de brand weer, de bosbeheerders, de militairen en de vakantiegangei-s echter bestaat de maniak even reëel als de zenuwspan ning die zij nu al enige weken door hem hebben te verduren. Met angst en vrees gaan zij het weekeinde in. SPOKEN Op het hoofdkwartier van de bos- brandweer in Apeldoorn probeert men het hoofd koel te houden. „Wij moe ten met onze benen op de grond blij ven staan. Op het laatst ga je overal spoken zien", zegt de plaatsvervangend commandant, de heer C. Tiemens (58). Het is een oude rot in het vak „op mijn achttiende zat ik er al mid denin" en hij heeft heel wat hete vuren te verwerken gekregen. Daar om geeft het te denken als even later juist uit zijn mond het woord „beangsti gend" valt. Sinds 11 juni is er geen dag voorbij gegaan of ze hebben daar op het hoofd kwartier de handen vol gehad. Eten en slapen gebeurt vooral de laatste week alleen zo nu en dan, als het uit komt. Overdag: wagens en manschap pen keer op keer in actie; 's nachts: materieel bijwerken en repareren. Moest er in andere jaren zestig ke ren .worden uitgerukt, dit seizoen is dat al ver over de tweehonderd maal gebeurd. Natuurlijk het is bijzonder droog dit jaar en lang niet alle bran den kunnen op rekening worden ge schreven van de brandstichter. Dat hij er is staat ook voor de brandweer vast en zij haat hem met een diepe haat. „Het is soms weieens om moedeloos te worden", zuchten ze op het hoofd kwartier. „Tot nu toe hebben wij het nog steeds kunnen klaren, maar als het zo doorgaatzelfs de beste organi satie kan hier op den duur niet tegen op." In een gebied van 35 bij 15 km ten zuidoosten van Apeldoorn zijn sinds 11 mei vijftig bos- en heidebranden uit gebroken. „HIJ" Aanvankelijk werd er niet aan kwaadwilligheid gedacht tot het ge beurde dat er twee of drie branden kort na elkaar ontstonden; steeds op nog geen vijfhonderd meter van elkaar, steeds ook op een zodanige plaats dat de wind het vuur een groot perceel bos in moest drijven. „Hij" zoals de brandstichter veel betekenend wordt genoemd door ieder die in de buurt van Apeldoorn te ma ken heeft met bos en heide gaat met overleg te werk en moet uitstekend met de plaatselijke situatie op de hoogte zijn. ,Hij" is op de Veluwe een gevleugeld woord geworden, dat maar één beteke nis heeft: een lugubere betekenis. APELDOORN. In verband met de bosbranden op de Veluwe heeft het be stuur van het Jachtfonds besloten vijf duizend gulden te verstrekken ais sub sidie voor één maal aan het bosbrand- weercomité in verband met het grote tekort van dit comité. Door deze bran den raken vele gebieden, waarin nog zeld zame wildsoorten voorkomen, in gevaar. Dit is het beeld dat de mensen op de Veluwe zich angstig doet af vragen: wanneer en waar komt de volgende brand? In twee weken bra ken in de streek van Apeldoorn een vijftig branden uit, soms drie tegelijk op een afstand van vijfhonderd meter. Openlijk wordt al gesproken over „hij", en daarmee bedoelt men: een brandstichter, GENÈVE De sfeer op de Ge neefse conferentie werd gisteren na afloop van een besloten ver gadering van de vier ministers beschreven als iets minder som ber dan de voorafgaande dagen, maar vorderingen zijn ook giste ren niet gemaakt. Gromyko was wat minder stellig in het verwerpen van de argumenten van het Westen en een Russische zegsman verklaarde na afloop van de vergade ring, die anderhalf uur had geduurd, dat er enige toenadering was geweest. Deze opmerking werd bij de westelij ken als wat al te optimistisch aange merkt, maar men wilde toch niet ont kennen dat de kloof enige millimeters minder breed was dan een etmaal te- Vandaag zal er niets gebeuren in Genève. Minister Herter vertrekt in de vroege ochtend naar Berlijn voor een verblijf van een dag en Lloyd gaat naar Londen. Couve, de Murville is al in Brussel waar hij de ministerraad van de Europese gemeenschap zal bijwonen. Hij zal in het geheim de ministers op de hoogte brengen van de stand van.zaken te Genève. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Droog weer en over het alge meen vrij zonnig. Matige, af en toe krachtige wind tussen noord en noordoost. Max. temp. van twintig graden in het zuidoosten van het land. MIESJE: Zoete rust na de Vier daagse. Onze weerkundige medewerker: Het weer blijft onder de hoe de van een gebied van hoge druk dat van Ierland over de Noordzee naar Scandinavië reikt. Daarin is naar het zich gisteravond liet aanzien geen verandering van betekenis te verwachten tijdens het week einde. Tijdelijk zal wat bewolking het land van zee uit binnen drijven, maar vermoedelijk zui len deze wolken het zuiden niet bereiken. Het blijft dus droog, vooral in het zuiden zon nig en verder niet te warm maar toch zeker ook niet te koud.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1