Schouwen Duiveland Sunil wast stralend wit.. Nog meer diefstallen en inbraken te Zierikzee KRIS 36™ door Zeeland Chr. landbouwhuishoudschool hield „fleurige" eindles Walcheren Fluwelen wambuizen en slobberkielen AARDWOLF WEER IN BRESKENS Tholert en St.- Philipsland Z.-Vlaanderen Z.-Beveland Zeeuwse ulo-examens WITTER DAN HET WITSTE KONIJN en spaart uw linnenkast Een middeleeuwse overpeinzing Jongens op pad der misdaad Benauwd uurtje voor goudvissen De trouwe duif Hier is met Sunil gewassen, dat kemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stra lend wit wordt... werkelijk stralend wit! en blauwen kunt u vergeten. Met Sunil u minder waswerk, minder te wringen, dus.... minder slijtage. Sunil de was doet, blijft allés véél langer nieuw. Ook wasmachine en wrin ger varen er wel bijf Overblij versprobleem Loswal aanbesteed VOOR DE VROUW Zomeravondstilte Carillonspel in Veere Vrijdag 24 juli 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 ZIERIKZEE. Het tg de politie wel gebleken, dat de groep jongelui, waar van bekend werd, dat zti enkele dief stallen en insluipingen hadden gepleegd, nog veel meer op zijn kerfstok heeft dan men aanvankelijk dacht. Bij nader on derzoek zijn namelijk nog diverse feiten aan het licht gekomen. De jongeman J. L. de T. uit Middelburg heeft uit een auto, die voor hotel Mondragon gepar keerd stond, een tube zonnebrandcrême gestolen en van de inhoud ook zijn vrien den J. J. W. en J. van A. laten profi teren. Twee weken geleden hebben De J. en v. T. van het mosselvaartuig ZZ 9 een nachtverrekijker en sinaasappelen ge stolen. Enkele dagen later bracht De J, nu samen met J. B. uit Zierikzee, weer een bezoek aan het vaartuigiie en namen blikjes worst mee. Op zondag 23 juni hebben De J. en B. uit een auto, die bij de graanbeurs geparkeerd stond, een doos sigaren en gereedschappen gestolen. De knapen J. de T. en B. namen uit een auto, die geparkeerd stond voor de wo ning van de directeur van de waterlei ding te Zierikzee, een etui met vrij kost bare gereedschappen weg. De J. en De T. stalen voorts uit een auto, die aan de oude haven stond, een aantal flessen limonade. Uit een garage aan de Hoge Molenstraat ontvreemdden a'eze twee jongens een zonnebril en een -zaklantaarn. De J. en B. hebben voorts samen het zware gewicht van de klok in de Zuidhavenpoort naar beneden doen tuimelen, terwijl De J. op dezelfde avond een duif, die hij in de stad' had gevan- Van onze correspondent DREISCHOR Een aantal goudvissen en andere siervissen hebben in Drei- schor bijzonder moeilijke uren doorge maakt. In de kerkgracht, rondom de Ring van het dorp, is door de aanhou dende droogte de waterstand zo laag ge worden, dat in een vak de vissen droog kwamen te liggen. De vissen zijn bij tijds nog, naar een dieper gedeelte over geplaatst. Gemeentewerklieden diepen het voor de vissen bijna noodlottig ge worden gedeelte nu uit. nillllllllllllllllllllllllllllllllllIHMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllljj heb ik met buurman een balkon praatje een babbeltje noemt hij zoiets gehad over het op treden van Soekarno in Indonesië. In de krant van gisteren hebt u kunnen lezen abt Soekarno prak tisch alleenheerser is geworden. Het parlement heeft zelfs beslo ten zijn eigen invloed aanzienlijk in te perken. Dat dreigt mis te gaan, zei buurman. Hoe zo, buurman? Nou, 's is nu zo dat Soekar no de baas is. Dat vind ik maar griezelig. De democratie komt op apegapen te liggen. Eén man de baas in een land, dat wordt dic tatuur. Denk eens aan Rusland. Buurman zuchtte Ik ben bang, dat de com munisten steeds meer invloed krijgen, klonk het vanaf het an dere balkon. Ik heb buurman gezegd, dat ik zijn vrees deelde. Ik kon echter niet nalaten de beste man er aan te herinneren, dat hij in 1946 en de jaren daar na toen de politici aan het scharrelen waren met een naakt en een aangekleed Lingadjatti hij het door dik en door dun eens was met Schermerhorn en con sorten. Tja, zei buurman, tja. Hij ging naar binnen. Even later kwam hij terug. Ik deel jouw politieke opvat- i tingen niet, dat weet je, zei hij, i maar ik geloof toch, dat de ka- i binetten van vlak na de oorlog het bij het verkeerde eind hebben j gehad. Er is toen wel wat erg j slap geregeerd, 't Is treurig, dat j de zwarten nou ja. de zwar- j ten daar nu de dupe van j worden. j gen, heeft gedood. Het vernielen van een ruitje van een gebouwtje op de Joodse begraafplaats heeft B. voorts op zijn kerfstok en de politie onderzoekt nog of het De J. is, die een grafzerk op deze begraafplaats omver heeft getrokken. De J. en T., a'ie ook betrokken waren bij een diefstal te Kerkwerve, bevinden zich in voorlopige hechtenis. De groep, die Zierikzee en omgeving onveilig maakte, bestond uit jongens van zeventien tot twintig jaar. „De Reisduif" ST. PHILIPSLAND. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" vanaf Tilburg. 1 en 2 Joh. Reijn- houdt; 2, 3, 8 en 9 G. van Nieuwenhuy- zen; 4 C. Verwijs; 5 J. den Braber; 6 en 7 W. Faasse; 10 K. Reijngoudt. THOLEN De P.V. „De Trouwe Duif" hield een wedvlucht uit Weert met jonge duiven. De uitslag was: J. Deurloo 1, G. de Kok 2, M. Mociiker 3, 5 en 6, J. Kwist 4, P. de Boef 7, A. de Jonge 8, F. Kop- penhol 9 en 10. Uitslag met oude duiven: A. Wagemaker 1 en 3, J. Praat 2 en 5, C. Praat 4, P. Kegge 6, A. de Jonge 7, M. Moeliker 8, D. Janse 9, P. Schot 10. De uitslag met oude duiven uit Passau (Duitsland) luidt als volgt: A. Wagema ker 1 en 3, J. Deurloo 2, D. Jansen 4 en 6, L. Laban 5, A. Burgers 7, G. Somers 8. Gevonden in Temenzen TERNEUZEN. Op het politiebureau te Terneuzen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: blauwe handdoek, bril in étui, kinderjasje (grijs met wit), heren- en dameszonnebril, rood gelakt driewielig kinderfietsje, plastic portemonnee met kleine inhoud, luchtfilter van Volkswagen, 2 kwartjes, flacon met zenuwpilien, paar motorhandschoenen, zw. rijwielpompje, bruine herenknipportemon- nee met inhoud, sleutels. Garantie geldleningen Breskense vissers BRESKENS. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgeteld ten behoeve van de vissers, die nieuwe schepen wil len bouwen, en daarvoor een crediet van de bank moeten opnemen rente en aflossing te garanderen. De Amsteraamsche Bank te Breskens heeft zich bereid verklaard leningen te verstrekken met een maximum looptijd van vijftien jaar, tegen een vaste rente van vier procent. Voorts hebben B. en W. de raad een krediet van 1258 gulden gevraagd voor het plaatsen van enkele lichtmasten en 6787 -gulden voor de aanschaf van een tweede afmijntoestel voor het gemeen telijk visbedrijf. De raad vergadert 27 juli, des avonds half acht. GOES Voor het in Goes gehouden Ulo-examen slaagden donderdag: Dames A: P. Jumelet, Bruinisse. M. E. Passenier, Domburg, A. de Wit, Middelburg, F. S. Adriaanse, Goes, P. K. M. de Munck, Goes, M. van Hekken, Ellewoutsdijk. Dames A middenstandsdiploma: P. M. de Jonge, Wissenkerke, J. A. Bak, Colijnsplaat, N. M. van Oosten, Kapelle, D. Galenkamp, Goes, A. Hooftman, Breskens. Heren A: R. K. Vatteroth, Middelburg, A. L. van de Velde, Koudekerke, L. M. Sies, Zierikzee, A. C. Meyer, Middelburg. J. L. Verton, Haamstede, P. A. van Kes- sel, Zierikzee, K. J. Schuit, Arnemuiden, J. A. Oostdijk, Terneuzen. Heren A: met middenstandsdiploma: P. M. de Lange, Kortgene, W. Nieuwdorp, Kloetinge, K. Klaassen, Terneuzen, C. W. van Wijck, Terneuzen, A. G. Kersten, Terneuzen. Af gewezen: vier kandidaten. ÏIlllillHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllillll De Terneuzense brandweer heeft gisteren met de nevelspuit een berm brand' aan de Van Steenbergenlaan ge blust. Vermoedelijk heibben kinderen met lucifers gespeeld. De afdelingen Poortvliet, Stavenis- se, Tholen en St. Maartensdijk van de N.C.V.B. hebben een gecombineerde ver gadering gehouden. Mevr. Kooiker hield een boekbespreking. Ongeveer 200 klanten van leden der Kapelse middenstandsorganisatie „Kamiac" hebben een tocht gemaakt naar de Belgische kust. De aard-wolf, die enkele weken ge leden de bevolking van Zeeuwsch- Vlaanderen dagen van angstige span ning heeft doen beleven, een spanning die eerst werd opgeheven nadat het gevreesde dier door een karabijnschot van een politieman was neergelegd, is weer in Breskens terug. In het voormalige verenigingsgebouw staren de ogen van het dier de nieuwsgierige kijkers aan. De aardwolf is namelijk opgezet en een tentoonstellingsobject geworden, dat honderden bezoekers trekt. MULO-DIPLOMA BERGEN OP ZOOM, 22 juli Voor het Mulo-examen slaagden te Bergen op Zoom: C. Bal, 's-Gravenpolder, J. M. Ho- gesteger, J. P. Polfliet, Goes, A. C. Janse, Heinkenszand, A. M. van Loenhoud, Elle woutsdijk en C. A. Vermue, 's-Heeren- hoek. Voor jeugdjudo (groene slip) 2ijn geslaagd: J. Flipse, J. Marijs en R. Kal le te Vlissingen. 0 De heer E. Hallegraeff te Terneuzen slaagde te Amsterdam voor de akte l.o. 0 Zaterdag deelden wij mede dat A. v. d. L. uit Zierikzee was betrokken bij een diefstal van jenever. Nader ver nemen wij dat hij niet behoort tot de verdachten. Vroeger dan andere jaren is de eendevangst in Oosterland weer begon nen. De nieuwe kooiker, de heer Van Herk, kan hopen op een goede vangst, want er zijn deze zomer heel veel eenden. Binnen niet al te lange tijd zal de nieuwe diepvriesinstallatie voor Ooster land in gebruik worden genomen. Het werk eraan vordert goed. 0 De christelijke en de o.l.-school van Bruinisse maakten op dezelfde dag een reis. De chr. school ging naar de Wouwse plantage, de o.l.-school naar de Westhoek. Beide scholen hadden een geslaagde reis, De wijkverpleegster van Bruinisse, mej. C. Fluit, gaat weg. Per 1 september heeft zij ontslag gevraagd, teneind- in het huwelijk te treden. De heer D. v. Duivendijk Lzn te Bruinisse behaalde het diploma ijzerwer ken en afschrijven in de scheepsbouw, van „Bemetel". 0 De heer R. Weijler uit Sint Annaland onderwijzer aan de School met den Bijbel te Sint Maartensdijk, slaagde te Breda voor de hoofdakte. 0 De te Sint Amnaland gehouden col lecte ten bate var? het sanatorium „Zon negloren" heeft f 223,65 opgebracht. 0 De Nationale Strijdersbond van België bracht met 120 oudstrijders uit Antwer pen een bezoek aan Walcheren, o.a. aan Veere, Domburg en Westkapelle. 0 Hoewel het gebouwtje van de diep vriesinstallatie te Oosterland nog niet he lemaal klaar is van binnen, is toch aan de leden reeds gelegenheid gegeven om groenten en fruit in te brengen. De offi ciële opening zal vermoedelijk over enige weken plaats vinden. 0 Maandag 27 juli a.s. om acht uur des avonds zal in de Ned. Herv. kerk te KA PELLE een orgelconcert worden gegeven door de bekende Amsterdamse organist Piet van Egmond. Deze zal o.m. werken uitvoeren van J. S. Bach, Boëlman, Jan Zwart, Rheinberger en van hemzelf. De heer J. J. Pater, onderofficier bij de Kon. Marechaussee in Zeeuwsch- Vlaanderen, is overgeplaatst naar Apel doorn. De voetbalvereniging te St. Maar tensdijk speelt zaterdagmidd'ag neder laagwedstrijden tegen Dios uit Zegge. Het is nu praktisch gebeurd met de fra-mbozenoogst in Zeeland. De kilo opbrengst viel mee, de prijs was een te leurstelling. Vrijdagavond half acht geeft de muziekvereniging Euterpe een concert in de Kerklaan te Heinkenszand. Advertentie Neem meteen het voordelige reuzenpak Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op bijzonder fleurige wijze besloten de leerlingen en leerkrach ten van de Christelijke Landbouwhuis- huishoudschool dinsdagmiddag het cursus jaar in de voorzaal van het concertge bouw. Voordat de diploma's door de di rectrice, mej. A. M. Boudeling, werden uitgereikt droegen enkele meisjes enige gedichten voor, en werd onder de be kwame leiding van mej. W. v. d. Spek, een complete modeshow op de planken gebracht. Eigenlijk een overcomplete show want onder de naam „Kleding door de Eeuwen heen" lieten de meisjes zien welke japon nen er zo al gedragen werden -van het jaar 1400 af tot heden. Daarbij was onder andere een door de jeugdige draagster zelf overgeërfde charmante jurk van rond het jaar 1700. Met een opmerkelijk fin- de-siècle japon in de zgn. s-lijn werd deze originele historische modeshow besloten. Daarna volgde een uiterst fleurig beeld van alle soorten van kleding uit onze tijd en de meisjes bewezen hiermede dat het zeer goed mogelijk is om er fleurig en goed gekleed bij te lopen zonder aan de extravaganties in de hedendaagse mode mee te doen. Tot besluit van de show dansten de meisjes in historische kledij een goed bestudeerde menuet van Boche- rini. Bijzondere dank werd gebracht aan mej. W. v. d. Spek die het zo goed ver zorgde geheel op bekwame en aantrekke lijke manier had weten te brengen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Wattel, had de bijeenkomst ge opend. Daarna hield de directrice een kor te toespraak waarin ze namens de leer krachten de geslaagden met het behaalde succes feliciteerde. Ze deelde nog mede dat de school voor de toekomst sterk was uitgebreid. Zo zelfs dat de van bulten komende leerlingen tussen de middag een overblijversprobleem scheppen. Er komen namelijk een vormingsklas en een vijfde eerste kias bij. Na de pauze werd afscheid genomen van de leerkrachten F. J. van Hulst en J. K. Hondius, en van het bestuurslid S. Baar. De heer I. de Lange komt in de plaats van de heer van Hulst. Tot slot sprak de heer H. Hoogerbrugge uit Lewedorp namens de ouders een kort dankwoord, en ontvingen de dames Boudeling en Van der Wiel ieder een geschenk van de Inas- klas uit handen van de leerlingen Nel de Hollander en Addie Goedbloed. Diploma's werden uitgereikt voor de pri maire opleiding aan: Klas II a: Suus Adriaanse, Corrie v. d. Berg, Addi Cornelisse, Jaantje Cornelisse, Jeanne van Dam, Corrie Dorleijn, Hannie Flipse, Ad Geschiere, Tannie de Kam, Ina Janse, Corrie Joziasse, Magda Korstanje, Joke Meyer, Nel Sinke, Lenie de Steur, Annie Verhage. II B: Neeltje Boone, Mattie Bostelaar, Jopie de Buck, Jannie Cevaal, Mattie Geertse, Di- na Hengst, Paula Huybregtse, Betsie Jobse, Els Jansen, Maatje v. d. Leek, Jannie Looi- se, Dina Lous, Jeanne Huybregtse, Nel Roel- se, Ina Verhage, Jannie Verhage, Laura Ver hage, Mattie v. d. Voorde, Rietje Wiliemse. II C: Cathr. Baas, Koos Baas, Riny v. Belle, Mientje Geelhoed, Mattie Goedhart, Gretha Houtzager, Ineke Jobse, Willie v. d. Ketterij, Corrie de Klerk, Nel Kruit, Lenie de Lange, Corrie Polderman, Magda v. d. Sluys, Ineke Suurmond, Paula Vos, Peggie Walraven, Mieneke Wiliemse. II D: Ada Adriaanse, Nel in 't Anker, Jo- sephien Casteleijn, Koos Geertse, Suus Ge schiet e, Tanny Joosse, Nel Joziasse, Riet Louwerse, Trieneke Louwerse, Corrie Lou- werse, Ria Melis, Els Polderman, Mattie Schoe, Tosca Sleutel, ftina Wattel, Koos Wondergem, Elly Wondergem, Lies Wonder- gem. Van deze opleiding werden t leerlin gen afgewezen. Geslaagd voor Huishoud-assistente: Janneke Dorleyn, Anneke de Engelsman, Koos Gi- deonse, Frieda Joosse, Sannie Joziasse, Jan nie de Kam, Bets Maas, Leintje Maas, Neel tje Olyslager, Lia Peene, Willy Provoost, Ineke Reurink, Corrie Walraven, Mieke Wil- leboordse, Koos de Pree, Mieneke de Buck. Met je Bikker, Marie Clement. Anneke Fran ke, Bappie Joosse, Mieneke Joziasse, Laura Minderhoud, Annie Ovaa, Anneke de Rijke Magda Schrier, Lenie Vereeke, Diny de Wit te. Afgewezen 3. Bevorderd naar de tweede klas primaire opleiding: Klas I A: Jozien van Breemen, Willy Geuze, Elly Gideonse, Marjan Helle man, Janny Huybregtse, Rietje Joosse, Wil ly Joziasse, Janny Karstanje, Annie Klein- jan, Heieen van Leer2em, Sari Maas, Mar ja van Maldegem, Ans Maljaars, Coekie Mida- vanie, Hannie Mondeel, Hannie Olyslager, Gida Peene. Beppie de Rijke, Neeltje de Visser, Marleen Walraven, Leny van der Welle, Arina Willeboordse, Willy Wille- boordse, Koos Westerweel, Klas I B: Anna Arendse, Jopie Brasser, Ina v. d. Broeke. Suzan Corbijn. Rina Geldof, Corrie Geschie re, Maddie Heyboer, Janny den Hollander, Connie Jobse, Coby Louwerse, Ad Maaü, Ineke van Maldegem, Hannie Markusse, Er- ma Meijer, Marrigje Roose, Lydia Steendijk. Adele Steutel (voorw. pl. taak), Janny Sturm, Cora Ton, Ria Wisse, Ria Wonder gem, Nel Jobse. Klas I C: Willy van Belzen, Nelleke van Belzen, Wilma le Cointre, Ineke Cornelisse, Willy Dekker. Ineke van Eenen- naam, Nanny van Emden, Janny Hament, Margreet Kinkmans (voorw. pl. taak), Gaby Kooman, Anneke v. d. Linden, Sari Maas, Nelleke Das, Jo2ien Moens, Krina Mulder. Van een onzer verslaggever» MIDDELBURG. Woensdag werd door de Rijkswaterstaat te Middelburg volgens bestek 203 van de Dienst 1959 1960 aanbesteed het werk betreffende een loswal met bijkomende werken aan het Kanaal door Walcheren in de ge meente Oost en West Souburg. De laag ste inschrijver was de heer K. W. Dek ker te Veere voor een bedrag van f 117.400. t>e daarop volgende inschrijvers met de reap. inschrijvingsbedragen zijn; A. v. d. Hoek, Heenvliet (Z.H.) 118.300. De firma Colijn en Ippel. Nieuwendijk (N.B.) 119.200. C. v. d. Klippe, Vlis- singen. 119.800. A. v. d. Straaten Jr's. Aann. bedrijf N.V. Hansweert. 119.900. Aann. bedrijf T. A. Swets Bzn. Hardinxveld-Giessendam. 120.370. N.V. v.h. B M van Noordenne en Zn. Hardinxveld-Giessendam. 120.500. J. la Gasse, Koudekerke, 121.600. N.V. Wewabo. Roosendaal, 121.900. A. Faas, Aann. Mij. N.V.. Amsterdam, f 122.000. Firma A, Verhagen, Breda. 122.100. Aann. Mij. v.h. .Hillen en Roo- sen, Amsterdam, 122.800. Aann. Mij. N.V. v.h. H. j. Nederhorst, Gouda, 123.000. P. J. de Bourgraaf, Wemel- dinge, 124.000. Jan de Oude en Krijn Triest de Oude. Biervliet, 127.000. E. G. Lindbergh, Vlissingen. 129.100. N. V. T. en P. de Klerk. Werkendam, 156.700. Zoals anders de huisvrouwen samen komen bij de wagen van de melkboer of de groenteman, zo liepen woensdag de huis vrouwen uit de Middelburgse Dampoortstraat naar de „Om- bouwbus" om hun elektrische lampen te laten omwisselen. Dit was nodig, omdat de net spanning in de straat van 170 naar 220 volt werd overge bracht. Andere elektrische ap paraten waren reeds voor de nieuwe spanning gereed ge maakt. Wat wij enige tijd gele den schreven onder het hoofd „uw ombouwdag nadert", werd in de Dampoortstraat werke lijkheid. Aan de School voor de Grafische Vak ken te Utrecht slaagde met het hoogste aantal punten voor het Patroonsdiploma Typografie de heer J. J. van der Peyl te KRUININGEN. 0 De kleuters van de Prinses Marijke- school te SINT PHILIPSLAND, maakten met dertien auto's hun jaarlijks uitstapje. Ditmaal ging de reis naar Hoeven. 0 De heer J. Oostdam van de Coop. Bloembollenveiling H.B.G. te Lisse, hield in hotel „Des Pays Bas", te TERNEUZEN voor een aandachtig gehoor, een lezing over de perspectieven van de gladiolert- cultuur, 0 De dames J. de Visser uit AAGTE- KERKE, E. Wattel uit OOSTKAPELLE, T. Polderman uit MELISKERKE slaagden te Breda voor het diploma Coupeuse. Mej. M. de Nood uit VEERE werd daar tot ge diplomeerd Costumière verheven. Ai deze dames werden opgeleid door mej. K. Mesu uit GAPINGE. Advertentie „Wat is alles toch slecht verdeeld teqenwoordiq!" Verwacht u na broek aan, waarin geen enkele propor - y a fin eï A(rtW a tnnnl «ui» ai dit begin, een praatje van mij, waaruit, tot uw schrikoverduidelijk zal blijken, dat een Moskouse wind een gevaarlijke besmetting over bracht, zodat ik maar voor de voet op, alles aan het verdelen ga? Dan slaat u de plank mis. Toch blijf ik bij, wat ilc in de eerste zin schreef. Ja, dan moet ik, figuurlijk gesproken, wel een rare schuiver maken. Laat ik u eerst eens vertellen, hoe ik tot die conclusie kwam. Hoewel mijn vakantie alweer een maandje tot het verleden behoort, zat ik van de week prinsheerlijk op een terrasje in Amersfoort, ondanks alle warmte achter een verrukkelijk kopje koffie. Ik reisde in het gevolg van mijn heer en meester. Middeleeuws, vindt u niet? Valt anders alles mee. Met va kantie gaan we samen uit, maar als het hoofd des gezins er eens voor be sognes op uit trekt, ga ik soms mee, maar heb dan geen duit in het zakje te doen. „Zaken gaan nog immer voor het meisje." Terwijl de zaken gedaan werden, kreeg ik vrijheid eens rond te wandelen, maar moest a la minute, daar en daar present zijn. Ik salueer de en voelde me zielstevree. Veel te warm om ver te kuieren, daarom zat ik vroegtijdig uit te blazen, achter een heet „bakje troost". Alle tijd om eens het leven te obser veren. Tot mijn intense verbazing toatt- delde daar een dame voorbij in een buitengewoon mooie japon, die even wei wat Middeleeuws aandeed. Bij me zelf dacht ik: ,„A!s die mevrouw nu eens het kapje had opgezet, waar mee we Jacoba van Beieren vaak zien afgebeeld, dan had ze in deze robe wel voor een tijdgenote kunnen door gaan. Toch leek het me vreemd, nog voor twaalf uur in een lange japon te gaan wandelen. Ach lezeres, wijt het maar aan de warmte, dat ik niet op de gedachte kwam van Amers- foorts eeuwenfeest. Toen een ogenblik later een schat tig meisje van circa tien jaar ook al langs mijn terrasje wandelde in een prachtig jurkje van oude makelei, ging me een licht op. Amersfoort ging zijn zeven'htmderdjarig feest vieren. Er was zeker een „vooroefening" die morgen. Nog maar net was het snoezi ge meisje uit mijn gezichtsveld verdwe nen, of daar passeerden, .op de fiets twee heren, die zo uit het gevolg tie deugde, want de pijpen warén "niet kort en niet lang. Het was net, alsof ze er uit gegroeid waren. En verder stond dat kledingstuk zo gespannen, dat het mij geen sikkepit verwonderd zou hebben, als met een knal de naden wa ren opengebarsten. En wat danIk bedacht, dat men die spijkerbroek dan maar een beetje meer pasklaar moest hebben gemaakt met reepjes stof, ge knipt uit de slobberkiel. Dan zou alles meer passend zijn geweest. Maar zo be koorde het me niet. Ik durf het haast niet wagen het te zeggen, maar bij sommige heren was die zelfde onevenwichtigheid in de bekleding. Die slobberkiel schijnt onzijdig te zijn, want die past ook voor heren. Och passen doet het allicht want de maat is immer op de groei genomen. Maar als er nu beneden die kiel een short te zien komt, is echt het evenwicht weer ge broken, Zou nooit mijn hart aan zo'n verschijning kwijtraken Al kijkend, zag ik opeens een mijn heer waar nou letterlijk alles slecht verdeeld was. Bovengenoemde kiel plus short „versierden" en bekleedden zijn uiterlijk. Verder zorgden een goed uit gegroeide snor, sik, en baard, dat het gelaat er warmpjes bij zat, maar bo ven dat gelaat glinsterde in de helle zon een bol, zo volkomen kaal, dat een biljardbal er ruig bij te noemen was. Waarom zou die mijnheer nou geen stek jes uit zijn sik. baard en snor hebben genomen om die boven op te planten? Nou was alles bitter slecht verdeeld. Dan waren die ridders uit de Middel eeuwen, al zaten ze dan ook op een fiets, me toch liever. Het allerliefst was me een jong meis je, dat een eenvoudig, doch elegant zo merjurkje droeg, dat op de juiste plaats de juiste ruimte had. Het was zo'n kit tig jong ding, waaraan ik, als ik een jongeling was, op slag mijn hart ver loor. Zo kan het dus óók nog, dacht ik. We hoeven niet helemaal terug naar de Middeleeuwen om er charmant uit te zien, al heb ik wel, mijn wederhelft bij het weerzien, voorzichtig gepolst over een mode met fluwelen wambuis, lage schoenen en zijden kousen. Wie verlost intussen ons nu, van die Maar onder het middel hadden nogal afgrijselijke Amerikaanse spijkerbroeken veel meisjes die mooie morgen, eenlen slobberkielen? MA JA. van de hertog van Gelre konden zijn weggestapt. Ze waren hartveroverend om te zien, maar het was volkomen stijlloos om aldus uitgedost op de fiets te stappen. Ik werd er haast kwaad om, want.. nu had ik te weinig om hen te bekijken. Toch nog wel goed gezien hoe charmant de heren er vroe ger wel uitzagen. Net als de dames en de meisjes. Nee, helemaal praktisch was de kledij niet, maar wel mooi. Ik ging toen vol aandacht kijken, of ik nog meer passanten uit de Middel eeuwen te zien kreeg. Eilacy niet. Zag wel heel wat andere voorbijgan gers en toen kwam ik tot de ontdek king dat tegenwoordig alles zo slecht verdeeld is. Er gingen v-eel meisjes voor bij, zoals u ze ook hier bij ons ziet lopen. Boven het middel een o£ ander kledingstuk, waarvoor ik de rechte naam niet eens weet, maar dat zo wijd is, dat ik er best bij had gekund, zonder dat het al te hard zou spannen. Als mij werd opgedragen daar een naam voor te zoeken, zou ik zeggen, noem dat ding slobberkiel. Eigenlijk moest ik denken aan kangoeroe's. Die hebben in hun huid ruime plooien, waarin ze ter bestemder tijd hun jongen opbergen. Maar ja, zulk een dienst hoeft een slob berkiel voor die jonge meisjes niet te doen. Dus allemaal onbenutte ruimte. „Vrederust" vergaderde ST. LAURENS Maandagavond hield de afd. van „Vrederust" haar jaarver- fadering onder leiding van de heer S. imonse. Uit het jaarverslag bleek dal door actie van de heren J. Hillebrand en J. W. v. d. Hofstede 26 nieuwe leden konden worden geboekt. Tot bestuurslid werden herkozen de heren C. Ton en J. Walraven. Op door de aanwezigen gestelde vragen werd door het hoofdbestuurslid, de heer J. W. van 't Hoff, breedvoerig geantwoord. Bij het vele gunstige omtrent het be staan en het werk der inrichting en dal van ..De Viersprong" te Halsteren, blijft het verpleegsterstekort een te betreuren feit. Cobi Schroevers, Adrie de Smit, Nellie de Winne, Nellie Willeboordse. Betsie Wonder gem, Nellie Wijkhuis, Maatje Westerbeeke. Nelleke de Rijke. Klas I D: Ellie Bakker. Leny Baljeu, Sientje Bommeljé, Lia v. d. Burght, Hannie Dellebeke, Emma Franeke, Rina v. d. Guchte, Joep de Jong. Janny de Kam, Tanny Kesteloo, Truus Minderhoud, Trijntje Nijholt, Leny Pieterse. Pini Suur mond, Joke Suurmond, Rietje Tange, Janny Tevel, Magda Voogdt (taak), Bets Visser, Nel de Witte, Lies Thema. Niet bevorderd 2. Geslaagden modevakschool MIDDELBURG Voor de te Breda gehouden examens van de Eerste Ne derlandse Modevakschool Vereniging, slaagden: Coupeuse: de dames R. de Nood te Middelburg, L. Zwemerte te Serooskerke en J. Jasperse te Koude kerke. Costumière: de dames A. Carol, R. van Hese, E. Vellekoop. L. Krijger, L. Janse, T. de Ridder, J. Midavaine allen te Middelburg. C. van de Heide te Arnemuiden, W. de Visser te Veere, C. Koole en B. Tan-ge te Souburg, N. Jasperse en J. van Oosten te Koude kerke en M. Knuyt te Nieuw en St. Joostland. Zij ontvingen hun opleiding bij mej. T. Davidse te Middelburg. Van een onzer verslaggevers DOMBURG. Woensdagavond werd In de gereformeerde kerk te Domburg een bijeenkomst gehouden onder de naam „Zomeravondstilte".. In de bij de touristen zo zeer in trek zijnde bad plaats hebben toch nog velen van de gelegenheid gebruik gemaak om het strandrumoer tijdelijk te verwisselen voor de meditatieve sfeer van deze bij eenkomst. Na de openingstekst en dé samenzang verzorgiden de heren A. Kou- semafceT (orgel) en F. Kousemaker (ho bo) het muzikale gedeelte van de bij eenkomst. Gebracht werden de „Pasto rale voor orgel", en het „Adagio voor hobo en orgel" van Johann Sebastian Bach, een Preludium over „Lof zij de Heer" van A. Kousemaker en de „Sonate voor hobo en orgel" in vier delen van J. W. Loeillet. In -zijn meditatie getiteld: Een handvol rust stipte ds. A. de Jonge Ned. hervormd predikant te Zaandam de waarde aan van de momenten van rust en bezinning temidden van de al ledaagse drukte. Met gebed en samen zang werd deze mild aandoende bijeen komst besloten. VEERE Het programma van het ca rillonspel, adt a.s. zaterdagavond van 8-S uur wordt gegeven door Piet Broerse, op het klokkenspel van de raadhuistoren te Veere, luidt als volgt: 1. Aria.... de Paap, 2. Gavotte en Ave Maria, Jef Dijn, 3. Di verse volksliederen, 4. Landler en an dante, Mozart, 5. Fantasie, P. Benoit, S. Diverse Engelse volksliederen, 7. Traue merei, R. Schumann.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4