Bij Marble Arch snikte Colette ,Pas op vooi de Turken ...EN PARIJS SNIKTE MEE EERSTE KAMER AKKOORD - NA VIER UUR DEBAT - MET GARANTIE HILTON Kabinetscrisis in Israël duurt voort EERSTE KAMERZONDER JAS NIET WELKOM! ENKEL SPOOR WERD DOOD SPOOR Hansaplast Kroesjtsjef verstevigt greep op Kossem RADAR KRIJGT HET TE DRUK De majoor ging gewoon linksaf Truck kantelde LUNS LUNCHT EN DINEERT ATLASRAKE OVERBRUGDE 5500 MIJL Man (17) overboordmaar niemand die het merkte BLANK EN ZWART SCHEIDEN ZELFS IN KINDERBOEKJES (44min. later)' Woensdag 22 juli 195!* ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Verrukkelijk muggen, motten, vliegen Voor elkaar ONRUST Op Nwe Waterweg WAPENS GERESERVEERD Nieuw middel maakt een einde aan TRANSPIRERENDE TOETEN en de ongemakken daarvan VERZOEK VAN ANOF Vrijstelling van dienst voor onderwijzers SCHADELIJK Neem wat extra in voorraad Neuskegel opgevist Bemande kunstmaan HEKJE GING ZO TÓCH OPEN Westduitse melk voor Oost-Duitsland Groningse havenarbeiders weer aan het werk Advertentie Van onze correspondent C.OLETTTE DUVAL zal het vanavond w«er proberen", zo vertelde ons de Franse radio om half acht. De lezer begrijpt, dat wij ons naar de Action Automobile et Touristique hebben gespoed om de aankomst van deze Franse nationale heldin bij te wo nen. Het was enige minuten na ach ten toen op het zwarte bord dat te gen de vrachtauto, waarin de tijd klokken zijn opgesteld, is aange bracht, door een heer met de linker hand werd geschreven: Colette Du- val vertrek uit Londen 20 uur. Daarop begon het wachten. Uw die naar meende, dat hem wel enige minu- j ten bleven om het terrein te verkennen j en hij trad dys de bar van de A.A.T. binnen. Dat wil zeggen: hij probeerde! het, want de menigte, die zich voor het pand aan de Avenue d'Iena had opge steld, naderde zeker de tienduizend. Het! uitverkoren deel daarvan was overig&ns j Verrukkelijk. We hebben in Parijs namelijk een soort fauna die met de benaming ,,Star- letrtes" wordt aangeduid. Dat zijn jonge j vrouwspersonen, die hopen eens de sta-. r - tus van een Brigitte Bardot of zoiets te haar ueer even le machtigIn Parijs wachtte een ongeduldige menigte op haar terug- bereiken. Voorlopig nemen zij genoe- keer. Naarmate de tijd verstreek werd het een teleurgestelde menigte en later zelfs gen met figurantenrolletjes en de nuch- een zure menigte tere Nederlander heeft meestal de in- j druk. dat de benaming figuranten dan j en een van hen zei: „We hebben nog vier gen agitatie van het publiek en van de een eufemisme is. minuten en een paar seconden." persfotografen, die een soort keten rond- ORGANON-OSS' Toen Colette Duval na een noodlanding op Kenley ten lange leste hij Marble Arch aankwam was het toch gedaan met haar sublieme zelfbeheersing. Ze was dood moe en ze brak in snikken uit. Latertoen zij opnieuw zou vertrekken, werd het Nu, van dit soort was een plezierige 20.38: Boven uit een raam van de aantal aanwezig, vooral nog vrij behoor-, A.A.T. riep een heer met ontbloot en be- lijk wanneer men bedenkt, dat het spe- haard bovenlijf: „Daar komt ze." De cimen zich thans in de badplaatsen aan. spanning steeg onmiddellijk tot kook- de Middellandse Zeekust pleegt op te punt. De heer bleek niet alleen ontbloot, houden, waar immers veel van die re-1 maar ook een grapjas, want er kwam gisseurs en zo hun vakantie plegenniets. „Bah", zei een heer met de paraplu, door te brengen. 20.39: „Het wordt niks", riep mijn Daarbij treffen wij in de A.A.T. nog veel perscollega's en kleine beroemd heden van jazz en variëte. mitsgaders nog zo wat prominenten van de halve wereld. vriendje. Een dame, die wat gedispro- portioneerd scheen wanneer men onder en bovendeel vergeleek, knikte hem goedkeurend toe en zei: ..Colette Duval is wel parachutiste. maar in zo'n race is ze waardeloos." 20.40: Uw dienaar, ö'ie uiteindélijk Omdat mij toch zoveel tijd overbleef supporter van Hugenholtz is, kon het ben ik eens de Avenue d'Iena een eind-' niet meer laten om te roepen: „De tijd je opgelopen om te zien hoe de organisa-t is voorbij". Dat was natuurlijk nietwaar tie was. Het bleek, dat de „motards" van en hij wist heel goed, dat er nog een de grote dagbladen het best voor elkaar minuut restte. Maar het scheen hem een hadden. De motards zijn de mannen op j goede douche op de tot kookhitte geste- de motorfietsen met zijspannen, die de edities van kranten als France Soit- vanj de drukkerij door een enorm gesompli- ceerd verkeer naar de krantenverkopers m de Parijse buitenwijken brengen. Na acht uur 's avonds js er geen nieuwe editie meer en dus hadden zij al le tijd om Colette Duval te helpen. Bij iedere zijstraat van de Avenue d'Iena en j ook verder op de weg naar het vlieg veld Issy-les-Moulinaux hadden zij zichj opgesteld om op het ogenblik, dat de heldin van de dag aankwam, zich voor het verkeer te storten, zodat Colette Du- j val kon doorrijden. i Om 20 uur moest Colette uit Londen vertrokken zijn. Om 20.35 riep de man zo maar onverhoeds in de menigte: om de finish hebben gevormd'. Men fluit en een grote man biedt mij aan mijn gezicht te bewerken. Tegelijkertijd drukt mijn kleine vriendje mij zijn pa raplu in de hand. 20.41: Gefluit van agenten. lEen op gewonden heer roept: „Fotografen weg". Die doen dat zelfs, maar er gebeurt niets. 20.4220.44: Griezelige stilte. Het man netje knikt me vol plezier toe en be looft me een slokje voor na afloop. 20.44,40: Colette Duval komt achter op een motorfiets geklemd aangereó'en. Ze springt vrij behendig van het voer tuig af en stopt haar kaart in de con troleklok. Het publiek applaudisseert en er is een onweer van fotografenlichten. De kleine man roept luid: „Te Iaat, te laat". TEL AVIV (Reuter) David ben Goerion heeft de president van Israël, Jitschak ben Zwi, medege deeld dat hij er niet in is geslaagd een nieuwe regering te vormen en dat hij zijn pogingen heeft moeten opgeven. Hij diende op 5 juli het ontslag van zijn kabinet in naar aanleiding van onenigheid in de coalitieregering over de kwestie van levering van wapens aan West-Duitsland. Voordat de demissionaire premier gisteren het resultaat van zijn pogin gen aan de president mededeelde was het kabinet in spoedziitting bijeen ge weest om ongeregeldheden te bespre ken die in verschillende delen van het land waren uitgebroken. In Be'ersje- ba werden maandag winkelruiten ver nield en geparkeerde auto's omverge worpen. Ook werd er geprobeerd het belastingkantoor in brand te steken. Ook in Haifa en sommige andere plaatsen kwam het tot ongeregeldhe den. De politie herstelde overal de or de. Van onze correspondent LONDEN Terwijl opnieuw berichten binnenkomen over ge vechten in Irak tussen pro- en anti-communistische elementen heeft de Russische premier Kroesjtsjef een poging gedaan om Irak steviger aan het Krem lin te binden. Nu de Iraakse pre mier Kassem er blijk van geeft, verdere groei van het commu nisme in zijn land te duchten neemt Kroesjtisjef maatregelen om te voorkomen dat zijn greep op Irak verslapt. De strijd tussen communistisch-gezin- de legerafdelingen en anti-communisti- AMSTERDAM (ANP) De raad voor de scheepvaart vraagt zich in zijn uit spraak inzake de aanvaring van de Amerikaanse schepen American Angler en Neva West af, of de ontwikkeling van de scheepvaart op de Nieuwe Wa terweg' niet zo zal zijn dat men op den duur zal moeten overgaan tot het rege len van het aantal schepen bij mist. De raad zegt, dat de walradar het aantal en de snelheid van de schepen in één vak niet in de hand heeft en dat een verhoging van de snelheid en het aantal gelijktijdig te bedi nen schepen ten kos te gaan van de aandacht, die aan elk schip afzonderlijk moet worden besteed. Beide schepen bevonden zich op het moment van de aanvaring in het vak van de radarpost Maassluis. Het was op dat moment druk in het vak en de waarnemers moesten hun aandacht over vrij veel schepen verdelen. Het komt de raad waarschijnlijk voor dat de American Angler niet dadelijk het advies van de walradar heeft opge volgd en dat da radarwaarnemer dit door de drukke scheepvaart in zijn vak niet tijdig heeft opgemerkt. sche troepen in de streek rond Kirkoek wordt door radio-Moskou geweten aan gestook van het Westen, met name van Turkije, dat de oliegebieden van Irak zou willen inpalmen. Verder heeft Kroesjtsjef de Iraakse premier, die met zijn steun destijds aan de macht is gekomen, uitgenodigd om een bezoek aan Moskou te brengen. De uitnodiging werd overgebracht door de waarnemende minister van buitenlandse zaken van de Sowjetunie, Koesnetsof, die een bezoek aan Irak brengt. Koesnetsof staat aan het hoofd van een Russische delegatie die de Sowjet- unie vertegenwoordigt op de feesten ter herdenking van de opstand van vorig jaar, toen o.a. koning Feisal om het leven werd gebracht en de republiek werd uitgeroepen. Het behoort ook tot zijn opdracht, Kassem nog meer Rus. sische wapens te beloven dan hij reeds heeft ontvangen, in ruil voor voortzet ting van een pro-Russische politiek. Daar uit het nieuws van de laatste weken duidelijk is gebleken dat Kassem heeft ingezien dat' een nauw bondge nootschap met de Sowjetunie op de duur schadelijk is voor zijn land en zelfs kan leiden tot een breuk met de andere Arabische landen, is het de vraag of Kassem onmiddellijk op Kroestsjefs uit nodiging zal ingaan. Gisteren heeft hij alleen maar gezegd dat hij op de brief van de Russische leider zal antwoorden. Advertentie Niet» ia hinderlijker voor u en uw omgeving dan deze transpiratie die ondanks regelmatig wassen en alle andere voorzorgsmaatregelen niet achter wege blijft Beseft u wel wat een handicap dit voor u betekent Zelfs uw beste vrienden durven het niet tegen u te zeggen. Maar gelukkig brengt een nieuw middel thans uitkomst Het is Japora, een medicinale crème die bij apothekers, dro gisten en speciaalzaken verkrijgbaar is (f 3.20 per tube). Het resultaat is verbluffend. Overmatige voet-transpiratie met zijn vele narigheden kan op alag verdwijnen. Gebruik 's avonds voor het slapen gaan Japora en u kunt zeker zijn van een algehele bescherming minsten» gedurende de eerstvolgende 24 uur. Met Japora herkrijgt de huid zijn normale poriën-werking en elke overmatige transpiratie houdt op. Het geeft u een heerlijk fris en gesoigneerd gevoel. Natuurlijk helpt Japora ook voortreffelijk bij overmatig transpirerende handen. Resultaat gegarandeerd - anders uw geld terug. Advertentie Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Staatssecretaris dr. C'est presque foutu, hetgeen dan m g°edVeldkamp heeft gistermiddag in de Nederlands vertaald kan worden met. i Eerste Kamer toch nog moeten optor- Omïö36 !e?heta,mannetje. zich 'per-«en tegen heel wat bezwaren voordat soonlijk tot uw dienaar wendend: „Het de senatoren m meerderheid hun goed- lukt natuurlijk niet. Die Vautours zijn keuring schonken aan de staatsgaran- waardeloos. Mijn vriend Blériot heeft me tie van 24 miljoen gulden ten behoe- altijd gezegd: Gaston, een vliegtuig mag, ve van de bouw van twee Hiltonhoteis nooit méér dan een fiets zijn. jn Rotterdam en Amsterdam. Het voorstel is na vier uur debatte ren zonder hoofdelijke stemming' aan vaard. De anti-revolutionairen en de 20.37: „Ze zijn zeker weer ergens anders communisten lieten aantekenen dat zij geland, net als vanochtend nep de f„„ «.aren meneer. Dat scheen een opmerking, die de toeschouwers niet allen apprecieerden NIETS GELEERD De scherpste tegenkanting was uit deze beide hoeken gekomen. De a.r.- ivoordvoerder prof. mr. H. J. Hellema 1 bleek niets te voelen voor staatsborg- tochten. Polynorm en de walvisvaart hadden volgens hem geleerd wat het ons kan kosten als de Staat te veel riscieo's neemt. Hij vond het ook een onzakelijke opzet en meende a'at het geen wonder I was dat er voor deze hotels op de vrije kapitaalmarkt geen geld te vinden was. De communist Seegers keerde de zaak helemaal om: de stroppen moesten voor 1 rekening van particulieren komen en de voordelen aan a'e Staat. Anders moesten we er volgens hem niet aan beginnen. LONDEN. ReuterZon dagnacht ging een angstwek kend bericht de wereld in: deel nemer aan de Blériot-race zoek. Maandag: deelnemer terecht, landde in Knokke. Die deelne mer was de dolle majoor, mr. Christopher Draper. de vlieger, die de meest wilde plannen heeft gemaakt en soms ook uit gevoerd. Draper Is 67 jaar oud, maar nog altijd staat hij voor niets. Hij deed. aan de race mee met de heer Matthews. Samen vlo gen zij zondagavond over het Kanaal. Toen kreeg Draper het volgende idee: „Ik bedacht on eens. dat in deze race een bur ger geen enkele kans had en ik besloot te verdwijnen. Ik sloeg linksaf en vloog in noor delijke richting verder. Ik land de gewoon op Knokke." De ar me heer Matthews, die door een schot va n Draper gescheiden was had niets in te brengen. Voor Draper was de race uit. Draper en Matthews schijnen later weer vriendschap gesloten te hebben. veel voor dit idee te voelen, maar hij had nog meer: een bijzonder waarborg fonds voor het hotelbedrijf, verhoging van het plafond van de hotelkredietbe- schikking en ten slotte deelde hij mee dat al aan de Herstelbank om advies inzake kredietverlening aan hotels is verzocht. Ook deed hij de toezegging dat de controle op de prijzen van de Hilton- hotels niet beperkt zal blijven tot die van de kamers, maar zal worden uit gebreid tot ö'e prijzen van demi-pension ien volledig pension. Er was in tegenstelling tot de open bare behandeling van dit ontwerp in de Tweede Kamer heel weinig belangstel ling van de kant van het hotelbedrijf en zijn vakorganisaties. Volgende week dinsdag gaat de 'Eerste Kamer o.a. de wijziging van de dienst plichtwet en het zogenaamde kippen- wetje behandelen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Vakantiegangers, die in Den Haag ook eens het parlemen taire leven willen meemaken, doen er goed aan een jasje aan te trek ken voor zij de Eerste Kamer binnen gaan. Daar duldt men namelijk geen lieden in hemdsmouwen op de pu blieke tribune. Gistermiddag kreeg de Rijkspolitie opdracht een huisvader-kiezer met burgerzin, die met vrouw en kroost de sfeer van de senaait stond te proeven, (e verwijderen. Hij was blijkbaar te luchtig gekleed, namelijk zonder jas. met opgestroopte mouwen. Het was uiteraard een keurig inci dent, dat geen opzien baarde, zoals het trouwens behoort in de Eerste Kamer. De vergadering stond gistel-middag bij ontstentenis wegens ziekte van de voor zitter, mr. J. A. Jonkman, onder leiding van het oudste lid, de 87-jarige anti revolutionair prof. mr. A. Anema. Tegen het einde van de vergadering had de stramme, doch stoere Fries blijkbaar enige moeite om genoegen te nemen met het ietwat ongebruikelijke tafereel van een minister in de banken van de afgevaardigden. Minister mr. dr. Th. J. M. A. van Rooy van sociale za- De 72-jarige wielrijder Th. N. Haak in Utrecht is daar gistermiddag, toen hij zonder de hand uit te steken links af sloeg, door een bestelauto van de IF.T.T. gegrepen en gedood. ken en volksgezondheid had plaats ge nomen naast zijn partijgenoot pater dr. L. J. C. Beaufort. Prof. Anema wijdde er enkele stroeve blikken aan, maar de minister mocht blijven zitten. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het bestuur van de Algemene Nederlandse onderwijzeosfe- deratie heeft er bij minister Van den Bergh op aangedrongen tot het jaar 1961 algehele vrijstelling van militaire dienst plicht te verlenen aan onderwijzers. De Anof Vond aanleiding tot dit ver zoek in de bekendmaking, dat voor het schooljaar 1959/'60 aan onderwijzers slechts uitstel van eerste oefening kan worden gegeven als zij werken in Zee land, op één van de Zuidhoilandse ei landen of in afgelegen gehuchten. Het bestuur zegt het te betreuren, dat het aantal vrijstellingen blijkens deze mededeling berierkt zal blijven tot eni ge tientallen. De moeilijkheden op per soneelsgebied bij het lager onderwijs zijn nog geenszins van de haan. Ge constateerd moet worden, dat ook nu nog grote aantallen scholen kampen met een ernstig tekort aan personeel en met onvervulde vacatures, zo wordt in de brief gezegd. Deze begunstiging van Hilton zal zeker op korte termijn de belangen van de eerste klassehötellerie in ons land scha den, meende de liberaal mr. De Wilde, die overigens van oordeel bleek dat a'eze laatste niet in de schaduw van Hilton kan staan waar het gaat om het aan- i trekken van Amerikaanse toeristen. Voor hen is Hilton het begrip van mo dern Amerikaans hotelcomfort. Daarom vond hij het een begrijpelijke I beslissing, maar het risico vond hij toch 1 wel huiverig en evenals de chr.-histori- - sche afgevaardigde mr. Vixseboxse ver- wachtte hij cfat de regering maatregelen zal nemen om gelijkwaardige Neder landse objecten te steunen. Het rijk heeft hiermee een ereschuld aan de Ne- i derlandse hótellerie op zich genomen. aldus mr. De Wilde, die ten slotte pleitte voor het instellen van een staatscom- missie die in het algemeen d'e deelne- ming van de staat in particuliere onder nemingen en in het bijzonder in het ho telbedrijf zal moeten bestuderen. Staatssecretaris ó'r. Veldkamp bleek GENÈVE (AP. Reuter). De West. Eigen nieuwsdienst DEVENTER De twintigjarige soldaat eerste klas J. Visser uit Har- lingen is gisteren gedood toen de mi- litaire vrachtwagen, waar hij met duitse minister van buitenlandse zalëen. acht andere militairen achterin zat, Von Brentano. heeft gisteren zijn Ne- bij Welsum van de smalle hoge IJs- rlerlandse ambtgenoot, mr. Luns. een seldijk kantelde. Een „ndere soldaat, lunch aangeboden in zijn villa aan het de twintigjarige M. Joop uit Zaandam, m«ervan Genève WONDVERBAND Voor een wondje is slechts het beste goed genoeg: Hansaplast wondverband. Desinfecterend, bloed stelpend, genezend. Eigen nieuwsdienst KAAP CANAVERAL Na een reeks tegenslagen heeft de Ameri kaanse luchtmacht met een van de grootste raketten in het Westen, de Atlas, gisteren weer een klinkend succes behaald. De vol registratieinstrumenten gepak te neuskegel van een Atlas is nadat de ze hemelsbreed een afstand van ruim 5.500 zeemijlen had afgelegd terecht ge komen bij het eiland Ascension in de Atlantische Oceaan. De neuskegel, die de geweldige hitte-ontwikkeling bij te rugkeer in de dichtere luchtlagen goed bleek te hebbe doorstaan, werd onge veer een uur na de lancering, die op kaap Canaveral vlot verliep, uit zee opgevist. De Atlas zal later gebruikt worden om de eerste bemande Amerikaanse kunst maan in een baan om de aarde te brengen. Zeven vrijwilligers zijn daar voor al enige tijd in opleiding. Na het einde van het vorige jaar, toen een Atlas in zijn geheel als kunst maan om de aarde draaide en een draadloos opgevangen kerstboodschap van president Eisenhower per radio naar de aarde terugzond, verliepen de verdere proeven met de Atlas aanvan kelijk vlot. Daarna mislukten er ver scheidene lanceringen en op 6 juni ont plofte op kaap Canaveral zelfs een At las tijdens de lancering. ARNHEM. De rechtbank In Arn hem heeft de 24-jarige timmerman W. A. v. S. uit Nijmegen gisteren veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De jongeman had het spaarbankboek je van zijn vader gestolen en daarvan, valsheid in geschrifte plegend, vierdui zend gulden opgenomen. Het geld had hij allemaal uitgegeven aan een reis met een huurauto door Frankrijk, Italië èn Zwitserland. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Tonny Hoogen- doorn uit de Assendelftstraat te Rot terdam heeft gisterochtend uit lijfsbe houd bijna vier kilometer in zee ge zwommen. Dat kwam omdat deze ten gere, maar taaie zeventienjarige ma troos onder de gage overboord was ge vallen van de Rotterdamse kustvaarder Veenenburgh. Ik heb nog gefloten, maar ze hoorden me nietIk kwam net van het wiel af, waar ik een uur had gestuurd. Het Was toen elf uur. De railing moest gesopt worden. Ik zou daarmee op het achter schip aan stuurboord beginnen. Daar is een hekje, dat naar binnen open gaat als de gangway vastgemaakt moet worden. Even maar heb ik er tegen aan geleund en hoe het mogelijk was, snapt nog niemand, maar het hekje schoot ineens naar buiten open. En daar ging ik, gelukkig met weinig aan. alleen een spijkerbroek, sokken en lage schoenen. In de verte zag ik het lichtschip Noord Hinder liggen. Daar heb ik me toen aan vastgehouden. Beetje rustig houden, dacht ik, dan gaat het wel, hoe wel ik eigenlijk maar weinig zwem. Dooi de stroom werd ik wel steeds verder weg gedreven. Op het lichtschip hadden ze me in tussen in de gaten gekregen. Het bevoor radingsschip Frans Naerebout was daar juist vertrokken. Radio-telefonisch heeft men toen dit schip naar mij toegestuurd. werd zeer ernstig gewond. De vrachtwagen trok een aanhangwa- gentje mee. Dat raakte in een bocht aan het slingeren en rukte aan de vrachtwagen. Daardoor trok één van de voorwielen in de berm. De chauffeur kon de wagen toen niet meer onder controle houden en deze kantelde drie maal ondersteboven van de dijk af. De soldaten Visser en Joop werden daarbij uit de wagen geslingerd. In de wagen stonden ook wat kisten met namaak-springmiddelen voor oefe ningen. Die vlogen bij de valpartij her en der en hebben nog vijf soldaten lich te verwondingen bezorgd. Minister Luns vertelde na afloop van de lunch, dat hij en Von Brentano o.a. over Nederlands-Duitse problemen had den gesproken en dat de besprekingen langzaam naar een overeenkomst leid den. Gisteravond dineerde mr. Luns met zijn Franse ambtgenoot, Couve de Mur- ville, met wie hij over de Euromarkt zou spreken. Vanavond heeft hij weer een diner met de Westelijke ministers van buitenlandse zaken. Mr. Luns zei, dat hij Genève morgen zou verlaten om vrijdag in Den Haag de kabinetszitting bij te wonen. Vrijdag avond vertrekt hij weer naar Brussel. Eigen nieuwsdienst BERLIJN. Gisteren zijn besprekin gen gehouden in Oost-Berlijn tussen een gevolmachtigde van het Westduitse mi nisterie van voedselvoorziening en au toriteiten van de Oostduitse regering. Van de zijde van de Westduitse bonds republiek is het aanbod gedaan melk te leveren aan het Oostduitse gebied, om dat daar vanwege de grote melkschaarste de melk weer gedistribueerd moest wor den. Schots en scheef stonden een locomotief en veertien rijtuigen gisterochtend op de spoorbaan tussen Den Bosch en j Zaltbommel nadat twee goederentreinen op elkaar waren gebotst. Bij de aan sluiting op een enkel spoor aan de zuidzijde van de Maasbrug bij Hedel reed de trein uit Den Bosch in de linkerflank van zijn tegenligger uit Utrecht. De baan was vrijwel de gehele dag gestremd. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. De losse groepen van havenarbeiders, die vorige week maan dag in de Groninger havens in staking gingen, hebben het werk hervat. Zij hadden het werk neergelegd, om dat zij bevreesd waren dat een kort ge leden opgerichte stuwadoorsmaatschap pij him werk zou overnemen, zodat zij werkloos zouden worden. Bovendien had den zij bezwaar tegen de collectieve ar beidsovereenkomst, zoals de werkgevers die voorstelden. Beide partijen de zestig stakende arbeiders en de stuwadoorsmaatschappij hebben na een bespreking wapenstil stand gesloten, in afwachting van de re sultaten van besprekingen op hoger ni veau. DEN HAAG. Nu de Martin Mariners van de Marine-luchtvaartdienst aan de grond moeten blijven als gevolg van de recente ramp bij Goa, zal volgende week een toestel, dat in Nederland is gerevi seerd per schip naar Nieuw-Guinea wor den gebracht. Ook uit Nieuw-Guinea zal een toestel worden verscheept voor een grote revisie in Nederland. Eigen nieuwsdienst book of fishing" dadelijk overwegingen ook wel uit de bibliotheek verwij- iets tegen de tekst heb- WASHINGTON. De derd worden omdat het ben. gescheidenheid van het plaatjes bevat van blanke Miss Boone is niet zo blanke ras en het zwarte en zwarte kindertjes die flink dat zij het boekje geldt ook voor de inhoud samen zitten te vissen en eigenhandig uit de biblio- van kinderboeken. Zo te eten, theek heeft verwijderd, denkt ten minste Inez Die plaatjes, vindt miss Zij heeft de kwestie voor- Boohe, de directrice van Boone. stroken niet met de gelegd aan de gemeente een bibliotheek in Shreve- werkelijke verhoudingen iijke bibliotheekcommis- port (Louisiana) er over. tussen blank en zwart in sie van Shreveport. Die Als het aan haar lag zou de staat Louisiana. Zij zal commissie moet maar be- het kinderboek „The first op grond van dezelfde slissen. TONNY HOOGENDOORN ik heb nog gefloten Ook kwam er een sloep naar me toe roeien. Halverwege het lichtschip werd ik opgepikt. Zij zaten met vier man op de riemen en één aan het roer. Ik was toen wel wat moe geworden. Niet alleen mijn armen of mijn benen, maar ik was helemaal moe. Op de Frans Naerebout heb ik eerst een douche geno men, ik kreeg droge kleren en toen smaakte het eten weer: een bord warme soep en een vette hap. De Frans Naerebout had toen ook Vlissingen en Scheveningen-Radio ge waarschuwd. en de Veenenburgh, want die kwam naar ons opdraaien. Om één uur was ik weer aan boord. Eerst natuurlijk wat gepraat en iedereen zei. dat het hekje zó niet open kanIk ben toen naar kooi gegaan. want ik had toch vrije waeht. Om drie uur was ik er weer uit, want ik was toch wat onrustig. Na 's avonds zes uur heb ik gewoon weer dienst gedaan. Ik heb losklaar ge maakt voor aankomst in de Jobshaven: de boom getopt, de keggen van het luik geslagen en de sluitlatten eraf gehaald. En aan de wal geloofden ze het ook niet, dat het hekje naar buiten open kan gaan Doodkalm heeft Tonny Hoogendoorn 's avonds om negen uur het bejaarde 370 brt metende kustvaartuig van Wm H. Müller verlaten. Hij vaart nu bijna twee jaar en heeft al op verscheidene schepen gevaren. Een vriend, die overigens nergens van wist, kwam hem met zijn motor halen. Naar huis. waar niemand thuis was Moeder is met de kleine kinderen op vakantie en die zou maar direct naar huis komen. Hij belde wel zijn vader op: Nou ik ben thuis hoor. Geen woord over zijn zwemtocht in zee, waar je overigens voor je plezier in lag. zo lekker van temperatuur wat hel water....

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5