De allernieuwste touring service van Europa! Ja, het geheel nieuwe en uitgebreide BP Buiten land Pakket is nu bij elke BP-pomp in voor raad: voor f 2.50 krijgt u heel Europa in uw dashboard-kastje! GOEDE REIS met TOURING KIJK WAT U ALLEMAAL KRIJGT De nieuwe manier van vakantie-rijden: (en in ieder land krijgt u er nog een pakket bij!): Bezienswaardigheden, trips en tips, douanes en diners, eigenaardigheden die u moet weten (hoe u een moskee betreedt, hoe een badkamer heet in Griekenland) en 1001 andere zaken. Met vele gekleurde afbeeldingen. 2. 10-talen-gids voor automobilisten! Of u over koppeling of uitlaatklep wil praten - met dit boekje doet u dat in liefst tien talen! Hier staan honderden kant en-klare zinnen voor ga rage en service-station, maar ook voor hotel en restaurant. Het BP „En Route"- boekje bevat coupons, die u in alle 15 Europese BP-landen bij een station met het „BP Touring Service" embleem kunt inwisselen voor een auto- kaart, actuele toeris tische gegevens en - een souvenir Een sterke, soepele map bergt uw BP Buitenland Pakket en al uw autopa pieren handig bij elkaar in uw dashboard-kastje... En het BP Touring Ser vice embleem op uw voorruit verzekert u van extra service óveral in Europa! Aan de ene kant: heel Europa op 75 x 110 cm met alle grote autowegen van Lapland tot hartje Turkije. Aan de andere kant: reliëfkaart met alle bergen van 200 tot 5000 meter. Plus internatio nale afstandstabel! met uw vrouw en BP als alles-wetende reispartners! WERKELIJK FANTASTISCH! Ik reed in juni door 4 landen en heb nog nooit voor f 2.50 zoveel plezier èn service gehad zegt de heer G. F. te B. Speciaal voor auto- en motortoeristen werd de unieke 288-pagina's Touring Gids samen gesteld; behalve de vele algemene wenken (wat eten, waar kijken, hoe rijden) vindt u er 1001 belangrijke tips. Bijvoorbeeld: Buitenland Pakket nu - wegens grote en tè snelle vraag - bij elke BP-pomp in voorraad MEER VOORPRET, PLEZIERIGER RIJDEN, INTERESSANTER REIZEN 1. Touring Gids van 288 pagina's over heel Europa 3. 15 waardevolle cou pons voor 15 landen! 4. Reismap en speciaal „kenteken" 5. Dubbelzijdige kaart van Europa! Dank zij de BP Touring Gids is uw vrouw uw „reis-deskundige": zij waarschuwt u voor een ongewone voorrangsregel, zij leert u onder het rijden wat de volgende plaats aan interessants te bieden heeftHet maakt lange ritten voor haar minder eentonig, voor u gemakkelijker en plezieriger! „Eind mei vertrok ik met vrouw en auto uit Rotterdam per vrachtschip naar Oporto. Aan boord bestudeerden we gezellig ons BP Buitenland Pakket en stelden daaruit een pracht van een route samen door Portugal, Spanje en Frankrijk (leuk dat we op de reliëfkaart konden zien of we erg veel bergen over moesten Plezier in Portugal Van Oporto reden we meteen door naar Figueira da Foz, waar we bij een BP Touring Service Station voor het eerst in Portugal tankten en dus meteen onze Portugal-bon in leverden. We kregen prompt een complete map met kaart van Portugal, 'folders, een plattegrond van Lissabon en een flesje port! Vanaf dat moment hadden wij het ple zierige gevoel dat wij, met ons BP Touring Service embleem op de voorruit, een soort „verwende" automobilisten waren die bij elke BP-pomp op hartelijk welkom konden rekenen. En wat de hotels van Portugal betrof, het eten, het parkeren, de bezienswaardigheden - daarmee waren we ook volkomen vertrouwd dank' zij de Touring Gids. Neem nu alleen maar het handige slot- advies om vlak voor de Spaanse grens vol te tanken en het reserveblik te vullen, want in Spanje is benzine een staatsmonopolie (dus géén BP) en zijn de pompen dun ge zaaid. Voor alle zekerheid nam ik een blik Viscostatic Motor Oil mee vanuit Portugal. Spreekt u Spaans Spanje is verrukkelijk, maar met een dergelijke service als de BP in Portugal gaf, mis je die geel-groene reispartners toch zeer in dat land. Sportief van de BP om toch Spanje volledig op te nemen in zijn Touring Gids - we hebben daar veel profijt van gehad. En toen we in Valencia met een lekke band stonden had.mijn vrouw, nog vóór we bij de garage waren, al het juiste brokje Spaans uit de BP Talengids gevist Feestelijk door Frankrijk Een week later waren we de Pyreneeën over en in Perpignan snelden we naar een BP Touring Service Station (de adressen vind je keurig ver meld in het adressenboekje). Daar wachtte ons bij afgifte van onze Frankrijk-coupon de Franse „welkomst-map" met gezellige routes, kaarten, plattegrond van Parijs en een heerlijk flesje parfum. Toen dwars door Frankrijk via Millau, Saint Flour en Cler mont met overal BP langs de weg en altijd 7 km voor elke pomp een groot bord met een grappige, „BP-wijzende" man. Ondertussen hadden wij op de grote Europa-kaart met een balpen onze hele route nage trokken, zodat we straks thuis op één grote kaart konden laten zien hoe we gereden hadden. Tevreden terug Wel, via Parijs en België - waar wij ook een keurige plas tic zak kregen met allerlei folders, kaarten en een aller aardigst ijzeren frituurpanne- tje - kwamen we in Nederland terug. 4000 km hadden we afgelegd van Oporto naar Amsterdam met maar één lekke band en verder geen enkel mankement. Voor mijn vertrek had onze auto een ,,BP-beurt" gehad, onderweg hield ik me aan BP-producten en BP Touring Service en ik moet zeggen - het was een verrukkelijke vakantie met veel plezier en veel gemak. Ik kan het u aanraden!" - in Frankrijk dames geen sigaren of tabak, alleen maar 200 sigaretten mogen in voeren - in Italië voor uw auto-radio een vergunning a 200 lires (voor 3 maanden) nodig is? - in Italië buiten de steden overdag op onoverzichtelijke plaatsen en bij inhalen claxo neren verplicht is? - in Griekenland uw auto voor èn achter van een NL-pIaat voorzien moet zijn? - u in Denemarken geen kat of hond mee mag nemen op vakantie? - in Wenen tussen 8 en 18 uur de claxon niet gebruikt mag worden -in Denemarken auto's met caravan niet sneller dan 60 km per uur mogen rijden? - in Griekenland slechts één en in Engeland drie soorten benzine verkocht worden - in Zwitserland chauffeurs van de berg-postbussen (gele schijf met zwarte hoorn) het recht hebben op de bergpassen het verkeer te regelen? - u, als u in Turkije een moskee betreedt, uw schoenen uit moet doen? - in Denemarken voetgangers die zéér bijziend of hard horend zijn, een gele band dragen? - in Duitsland ook van rcchts- komend langzaam verkeer voorrang heeft? - u Rusland slechts via drie douaneposten kunt binnen komen: Vyborg (Finland), Brest (Polen) en Porubnoe (Roemenië)? - in Spanje benzine onder staatsmonopolie onder de naam campsa verkocht wordt? - het bij een bezoek aan een Spaanse kathedraal voor vrou wen gepast is om hoofd en armen te bedekkên? -u in Italië met eert Tessera Turistica - touristenkaart - 30 korting op de benzine kunt krijgen? - de Dardanellen in het land ten oosten van de Euphraat (Turkije) militaire zóne is, die alleen met speciale vergunning betreden mag worden?

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 8