KRIS3G™ Bevorderingen aan het lyceum in Goes Ouders zijn nog de baas over het tv-toestel Ronde van Midden-Zeeland wordt groots wiel er evenement Tal van favorieten verschijnen aan de start DIPLOMERING EN BEVORDERING TECHNISCHE SCHOOL TERNEUZEN door Zeeland Waardering van gouverneur voor actie Zeeuwsch Dagblad Help blijdschap brengen bij de jeugd van Seroei Woensdag 15 juli 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Krachttoer van „Theo Middelkamp" DEELNEMERS Eervol ontslag Botsing te Grijpskerke IJsclub vergaderde Nozem van Zierikzee' nu ook inbreker „Beusje" wordt verplaatst Bevorderingen aan Landbouwschool Z. Vlaamse gemeente besturen vrijdag naar Breskens Bevestiging, intrede ds. A. Geelhoed „DOEL NAAR HOGER" HIELD CONCOURS Twee uitwijkplaatsen in Yerseke VOOR ONZE SADRACH Burgerlijke Standen Lezers grijpen naar de pen Veilingberichten PRINCESSEBONEN GOES Na de Ronde van Zuid-Beveland", die een tiental jaren geleden nogal jurore maakte en de „Ronde van Zeeland", die nog pas enkele jaren oud is, heejt de ren- en toerclub „Theo Middelkamp" te Goes de stoute schoenen aangetrokken en de organisatie ter hand genomen van een nieuwe klassieker, de Ronde van Midden-Zeeland", diezoals bekend, op zaterdag 18 juli a.s. wordt verreden. Dit grote Zeeuwse wielerevenemen heeft maanden achtereen de uiterst* krachtsinspanning gevraagd van de or ganisatoren en het is daarom zeker te hopen dat zaterdag alles zal meewer ken tot het perfecte slagen van deze zeker niet gemakkelijke race van bijna 200 km over de wegen van Zuid-Beve land en Walcheren. De wielrenners worden voorafgegaan door een bijna 1 km lange publiciteits- karavaan en achter de renners volgen dan nog de volgwagens voor de ren ners die in groepen van zes zijn inge deeld, en de andere wagens van pers, E.H.B.O., politie etc. De totale organisatie heeft ongeveer 30.000 gekost. Voor de renners zijn er plm. 3000 daarvan beschikbaar voor prijzen, premies en ereprijzen. De organiserende vereniging kan de ze lasten natuurlijk niet zelf dragen maar kreeg daarvoor de steun van vele instanties en bedrijven. Ook di verse verenigingen verlenen hun me dewerking o.a. de M.A.C. „Schelde- gouwen" en de motorclub ..De Zeeu wen", de ,,A.V. '56" te Goes, het Ned. Roode Kruis, Zuid-Beveland-West, de E.H.B.O. Goes etc. Het startschot gaat gepaard met een massale lossing van duiven. Voor elke duif die de lucht ingaat krijgt Sport Steunt Zon neveld" 10 cent. terwijl ook de op brengst van de programma's ten goe de komt aan genoemde stichting. Het programma vermeldt, wat de deelname betreft, thans 19 ploegen van zes renners. Hieronder bevinden zich twee Belgische teams, één Engelse ploeg en één Zwitserse ploeg. U ziet dus dat er ook internationale belangstelling be staat voor deze Zeeuwse „Ronde". Om twee uur wordt er gestart in Goes op de Grote Markt en om plm. zeven uur worden de eerste renners verwacht aan de finish aan de Bergweg, eveneens te G Onder de deelnemers bevinden zich klinkende namen omdat ook behalve amateurs de onafhankelijken aan deze „ronde" mogen deelnemen. Voor zowel het individuele als ploegenklassement zijn er diverse favorieten aan te wij zen. Hoewel de buitenlandse gasten niet onbeslagen ten ijs zullen komen, gelo ven we toch dat de Nederlandse coali tie voor hen te sterk zal blijken. Een uitzondering moet waarschijnlijk wel ge maakt worden voor de twee Belgische teams die renners in de gelederen heb ben die op de vlakke wegen goed uit de voeten kunnen. Voor het ploegenklasse ment moet de selectie-ploeg van de CN.W.U. zeker als één der favorieten vordên getipt. Knops, Van Egmond, Swaneveld, Snijder, Entovhen en Bal ver t behoren vanzelfsprekend niet voor niets tot de geselecteerden voor de we reldkampioenschappen op de weg voor amateurs. De Limburgse combinatie lijkt op papier misschien iets minder sterk te zijn maar zij heeft o.a. Jan Hugens, Frits Knoops en René Lotz in de gelederen en dit zegt wel genoeg. En wat denkt u van de A-ploeg van ,,Theo Middelkamp" met Rentmeester als kopman en zijn secondanten Miel Verstrate, Kees Lute, Kees Raas, Ger- rie Degens en de gastrenner Anton v. d. Steen uit Etten. De overige twee ploegen van „Theo Middelkamp" zijn minder sterk. Alleen de zg. B-ploeg met Van Geel, Niesten, Nijdam, Schrauwen, Van de Klundert en Marinus kan tot de outsiders gerekend worden. De Belgische ploegen kunnen roet in het eten gooien wat de Nederlandse kan sen betreft, zoals we hierboven reeds deden uitkomen en de ploeg van de ..Spartaan" uit Den Haag met o.a, Harry Scholten, Joop v. d. Putten en Kees Hamelink is ook tot een verras sing in staat. De winnaar van Olympia's Tour, Huub Zilverberg, die als kopman voor „De Zwaluw" uit Vlijmen start heeft geen renners van formaat rondom zich, zodat deze ploeg bij voorbaat kansloos is. Voor het individuele klassement moet Zilverberg echter wel gelden als één <ier favorieten. Andere kanshebbers hier voor zijn Harry Scholten, Jan Hugens, Mik Snijder, Leo Knops, Ab van Eg- mond, Dick Enthoven en naar we hopen Piet Rentmeester uit Yerseke. Onze Zeeuwse coming-man is na zijn Afri kaans avontuur in mei j.l. nog niet he lemaal fit. Moclit dit zaterdag echter wel het geval zijn dan behoeft niemand zich te verwonderen dat deze Zjeeuw de eindoverwinning voor zich opeist in dit grote „Zeeuwse wielerevenement RETRANCHEMENT. Aan de heer L. J. Jasperse, grenskommies der invoer rechten en accijnzen te Retranchement, werd op diens verzoek eervol ontslag ver leend. GRIJPSKERKE. Op de Jacob Cats- weg is een auto, bestuurd door A. J. W. uit Goes, in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door J. G. R. uit Brussel. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. ST. ANNALAND. Mevrouw S. C. de Casembroot baronesse v. d. Feltz zal op treden als beschermvrouwe van de IJs club „St. Annaland". Dat werd meege deeld op de midden in deze warme zomer gehouden vergadering van de ijsclub te St. Annaland. Van de 700 leden waren er 20 opgekomen. De vergadering was uitge schreven omdat de vereniging rechtsper soonlijkheid wil aanvragen. In verband hiermee moesten de statuten worden ge wijzigd. Het inleggeld voor nieuwe leden komt thans op 1,50, terwijl het lidmaatschap 1,— gaat bedragen. ZOMERAVONDVOETBAD RAYON GOES GOES Nu de helft van de competitie van de Zomeravondvoetbal achter de rug Is, ziet de stand er als volgt uit: Haringman Typo's P/Ï.T. Spc*. D.A.F. Inter, Scaldis Gem. Werken Comli N.S. Keuringsdienst V.V.Z.É. De Zot. Eobur Vet. 1 0 0 0 1 1 0 0 1 0 11 1 7 6 6 3 2 2 22— 8 18— 6 32—14 22—15 12—14 15—16 19—22 11—24 8—12 8—19 12—29 Deze stand is bijgewerkt tot en met vrijdag 10 juli j.l. „Hygia" te Westkapelle turndemonstraties geven, 's Middags treden de adspiranten op, 's avonds om zes uur begint een rond wandeling door het dorp en 's avonds zul len de ouderen oefeningen laten zien. 0 De te Sint Annaland gehouden collecte ten bate van het sanatorium „Zonneglo ren" heeft 223,65 opgebracht. 0 De leden van het Hervormd zangkoor V.Z.O.S. uit St. Annaland maakten een tocht naar Monschau in Duitsland. 0 De eerste klas van de Chr. school te Zoutelande heeft Domburg, Veere en Vlissingen bezocht. De middenklassen staken de Schelde over en bezochten Zeeuwsch-Vlaanderen. 0 De hoogste klassen van de openbare school te Borssele gingen naar Dinant en de oudere leerlingen van de openbare school te Dreischor brachten een bezoek aan Brabant. Zestig kinderen van de school voor C.V.O. te Zaamslag maakten een trip naar Zuid-Limburg en de leer lingen van de hoogste klassen van de Hervormde school te Kamperland hebben een geslaagd reisje gemaakt naar Kaats heuvel en Tilburg. De Zaamslagsc mu ziekvereniging Volharding heeft een tocht gemaakt naar Namen, Dinant en Brussel. Binnenkort gaan de bejaarden uit Yerseke op reis. Zij zullen Middelburg, Veere en Vlissingen bezoeken en een rondrit ma ken over het eiland Walcheren. De be jaarden uit Retranchement hebben een busreis gemaakt naar Brabant en o.a. „De Efteling" bezocht. „Ons Genoegen" haalde hen 's avonds met muziek in. 0 De heren F. Goedegebure te Tnolen, B. A. Moelijker te Zierikzee en J. de Ruijter te Bruinisse slaagden voor het examen elektrotechnisch installeren vol gens het leerlingstelsel V.E.V. TERNEUZEN. Aan 112 leerlingen (zes tien meer dan vorig jaar) van de lagere technische school zijn gistermiddag de ge tuigschriften door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Klerk uitge reikt. Gelukwensen werden uitgesproken door directeur Spijker, door burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen, door de heer D. Elsacker namens de stichting leerlingenstel sel Zeeland en tot slot door de heer J. van der Gijp, directeur van het gewestelijk ar beidsbureau. De Ochtmanprijzen werden uitgereikt aan J. C. V. Corijn (timmeren), J. Zegers (auto- herstellen), R. D. F. Rammelo (bankwerken). De Ver. van Ned. Bakindustrie had voor de beste metselaars eveneens prijzen beschik baar gesteld. Dit waren J. P. van Driel, J. Verhoef en J. Riemens. Bevorderd naar 2e klas timmeren: J. Die- leman, P. C. Dieleman, A. F. Dommanchet. J. Hamelink, P. Hamelink, J. C. Leenknegt, C. G. Riemens, J. G. van de Velde, A. O. G. Willems te Terneuzen; J. B. de Caluwé, E. Enghels en U. A. Vermandei te Sas van Gent; F. L. Dhaene en E. Hemelsoet te Westdorpe; O. R. Haers te Philippine; L. Klaassen te Zaamslag; E, A. M. de Witte te [Zuiddorpe; L. M. Michielsen te Hoek en J. i G. de Rijk te Vogelwaarde. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Bevorderd naar 2e klas bankwerken: J. D. de Rubber, G. W. Oostdijk, P. J. Oostdijk, G. J. de Ruyter, J. G. de Ruyter, G. A. Pieters, M. de Pooter, J. J. de Klerk, A. Buyse, B. P. J. d' Hont, W. Robijn, A. J. Rouw. allen te Terneuzen; J. A. R. van Bambost, J. C. Haele, R. van Trpeh te Sas van Gent; F. K. J. Hofman, J. W. J. An- driessen, L. J. de Feyter, A. D. Leijs, T. H. Diericks te Sluiskil; J. Boerman, D. A. Overdulve, te Axel; C. A. Herrebout, J. J. de Koeijer, J. de Putter, J. G. de Jonge te Zaamslag; A. Zegers, A J. Stof fijn te Hoek; W. Taalman, J. Th. Albicher, W. E. C. Se- gers te Philippine; L. L. Y. Dierickx, T. R. van Dam, E. A. P. de Causemaker, B. W. van de Walle te Westdorpe; L. Herman te Zuiddorpe; A. A. M. Maas, J. Ch. van Vo ren, C. van Fraaijenhove L. C. de Smit te Hoofdplaat; W. J. de Pré, M. J. de Greve R. E. Vervaet te Biervliet; C. M. Quaak te Kuitaart, W. J. M. Hinssen te Assende (B.). Niet bevorderd: 30 leerlingen. Bevorderd naar 2e klas elektrotechniek: A. Korstanje, M. A. Lensen, M. de Jonge te Terneuzen; J. P. Genetello, A. G. Willems te Sas van Gent; A. A. M. van Averrnate te Sluiskil; M. C. A. van Geetsum, J. P. Ver- straeten te Axel; R. van Hecke, R. E. van Laere te Westdorpe, T. P. de Boevere te Biervliet; A. Dey te Kloosterzande. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bevorderd naar 2e klas schilderen: D. de Braai, L. J. Dekker, G. Bilderbeek te Ter neuzen; F. F. J. B.gijn, A. Jansen, P. C. Meloen te Sas van Gent; H. van Geffen, J. C. Wilhelm te Zaamslag; J. P. Vergouwe te Hoek; P. C. Ploegaert te Philippine; C. J. Hermans te Hulst; C. E. Staelens te Aarden burg. Niet bevorderd: 1 leerling. Bevorderd naar kopklasse automontage: J. L. de Fouw, H. Scheele, J. Zegers te Terneuzen; R. T. Verstringe te Sas van Gent A. Meindertsma, A. Verduyn te Sluiskil; F. Bakker te Axel; S. P. Buyze te Zaam slag; M. C. de Ritter te Hoek; Th. van Rat tingen te Biervliet; C. Roelse te Hoofdplaat; Th. A. G. Serrarens te Sint Jansteen. y Getuigschrift schilderen: R. A- Wieiand. T. L. Zandstra te Terneuzen; W. J. Caes- sens, J. P. J. van Hoorn, P. J. Scheele te Axel; F. J. Wentzler te Hulst, E. P. van Eek te Sint Jansteen; A. J. F. van de Velde te Stoppeldijk. Aanvullend getuigschrift: A. T. C. Kuycks te Hulst; J. L. de Caluwé te Koewacht; A. L. Simonse te Hoofdplaat. Getuigschrift bankwerken: B. J. M. v. d. Brande. A. C. Pladdet, P. F. J. van Puy- velde. P. J. J. Willemsen, Th. P. M. Spren kels, J. R. Visser, J. van Drongelen, M. v. d, Eijk, P. Geelhoedt, P. T. de Graaf, G. van Houdt, A. J. Kemp, P. J. Scheele, J. W. P. van Straten, allen te Terneuzen; A. P. J. M. Rotthier, W. M. Vermeersch, P. E. Wille. I. A. E. Scheffer te Sas van Gent; M. Diele man, A. den Hamer, J. Hofman, C. C. Hoor- man, A. W. Robijn, J. Wieiand, J. Bakker, J. van Bendegem, C. v. d. Broeke, L. de Feijter, allen te Axel; A. P. P. de Coninck, K. P. A. Muller, R. F. J. Zaal, R. A. Claes, J. M. Jasperse te Sluiskil; J. J. G de Blaeij, P. vergouwe, J. J. Geelhoedt, G- J. Meer- tens te Hoek; A. den Hamer J. W. Jansen te Zaamslag; R. D. P. Rammeloo te Philip- pine en J. T. Sijnesael te Nieuwvliet. Afgewezen: 4 leerlingen. Getuigschrift timmeren: J. T. Bakker, M. Bevelander, J. A. van Eenennaam, C. de Kraker, L. Kempe, A. J. F. Maas, C. L. Mechielsen, W. Naeije, allen te Terneuzen; G. L. v. d. Bergen, B. E. J. v. d. Berghe, A. F. Hemelsoet, P. Maas te Sas van Gent; H. E. M. de Bruyn, G. A. Zegers te Sluiskil; D. A, Haak, A. de Pooter, M. Verstraeten, te Axel: L. Breepoel te Hoek; R. C. V. Co- rijn te Philippine; F. de Jonge te Zaamslag; A. Jansen te Biervliet. Aanvullend getuigschrift: W. F. v. Hulle te Sas van Gent. Afgewezen: 11 leerlingen. Getuigschrift elektrotechniek: J. L. van Driel, J. van Doorn, J. W. de Regt, A. A. Calbo, W. de Jonge te Terneuzen; J. P. Fermont. J. P. C. J. Schobben te Sluiskil; M. A. Hemelsoet, G. Kayser, M. P. M. de Witte te Axel; H. M. Kindt te Westdorpe; P. Sinack te Biervliet; W. P. M. van Water schoot te Kloosterzande; R. van 't West einde te Groede. Afgewezen: 4 leerlingen. Getuigschrift automontage: M. Dieleman, S. J. Hamelink te Terneuzen; A. v. d. Berge W. de Feyter, W. I. J. Herman te Axel; F. K. Hamelink te Zaamslag; J. Meertens te Hoek; H. Cl. M. A, Kant te Sint Jansteen; R, de Pré te Biervliet; W. Roelse en A. Versaevel te Hoofdplaat; W. Moorthamer te Kuitaart. Afgewezen: 1 leerling. Getuigschrift metselen: W. Barentsen, E. V. Cracau, F. A. Meeusen, P. H. A. J. van Weyenhove te Terneuzen; A. G, Coone te Sas van Gent; J. P. van Driel, C. Hamelink, J. Riemens te Axel; J. Hofman, J. Verhoef te Zaamslag; J. C. Meertens te Hoek. 99- Eigen nieuwsdienst KERKWERVE. Het zijn twee jon gens uit Zierikzee geweest, die hebben ingebroken in een bakkerswinkel in Mo- riaanshoofd. De lade met wisselgeld is, zoals wij gisteren meldden, geleegd. Eén van de knapen, de achttienjarige J. A. A., bijgenaamd ,,De nozem van Zierikzee", was op 1 juli voor andere zonden nog voor de kantonrechter ge weest. Mr. W. E. van Vloten had hem ondermeer opgelegd drie maanden niet na negen uur op straat te verschijnen. De andere Inbreker, de zeventienjari ge J. de J, is eveneens een goede be kende van de Zierikzeese politie. De jongens liftten zaterdagavond laat van Zierikzee naar Mo. iaanshoofd. Toen de bestuurder van de wagen vernam, dat in Moriaanshoofd een inbraak was gepleegd, dacht hij meteen aan zijn lif ters. De jongens hebben bekend. BRUINISSE. Het „Beusje", de schuilgelegenheid voor de schippers op de haven van Bruinisse. waar men het dorpsnieuws en de groei en de kwali teiten van mosselen in Zeeland en Wad denzee bespreekt, en dat na de ramp van 1953 boven op de Kistdam werd ge bouwd, gaat verdwijnen, nu ook de Kist dam zelf overbodig is geworden en de laatste stukken daarvan worden ge sloopt. Omdat op het nieuwe haventerrein nog geen definitieve plaats voor deze schuilgelegenheid kan worden aangewe zen, zal men voorlopig het houten ge bouwtje in het talud van dc nieuw aan gelegde dijk langs het nog overgebleven stuk van de oude haven plaatsen. ZIERIKZEE. Aan de lagere landbouw school te Zierikzee zijn bevorderd: Van klasse twee en drie combinatie naar klas vier: D. J. Bezuijen, J. W. Olree, K. Brouwer, C. J. de Jonge, J. Berrevoets, L. de Later, M. J. Bolle, J. v. d. Wekken, J. C. van As; A. J. Romeijn. B. M. de Rijke, C. D. Stoutjesdijk, C. J. Êlenbaas, R. J. v. d. Wekken, A. Vijverberg. Van klasse i naar klasse 3: H. M. Flik- weert, P. A. bij dé vaate, A. Hatrêón, M. v. d. Wekken, J. L. v. d. Hamer, A. Steen- poorte, D. SChouls, F. van Blopis, J. Th. Kik A. J. bij de Vaate, J. wandel, A. J. Steen- dijk, J. C. Vermunt. Niet bevórderd: 1 leerling. Tot de nieuwe tweede klasse zijn tóege laten elf leerlingen en tot dé nieuwè éérste klasse 29 leerlingen. BRESKENS. De besturen van dé West Zeeuwschvlaamse gemeenten komen vrijdag 17 juli in het casino te Breskens bijeen om te spreken over het E.T.I.-rap port dat dan zal worden geopenbaard. Drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., zal een toelichting geven, waarna een forum, bestaande uit deskundigen op het gebied van landbouw, tuinbouw, vis serij, recreatie, verkeer en vervoer, in dustrie- en arbeidsmarkt het rapport zal bespreken. De bijeenkomst begint om kwart voor acht. Burg. van Woelderenlaan officieel in gebruik VLISSINGEN. Zaterdagmiddag a.s. zal omstreeks vier uur officieel de nieu we Burgemeester van Woelderenlaan, die een kruising vormt met de President Roo- seveltlaan, worden geopend. Na de offi ciële ingebruikneming zal per auto een rit over de nieuwe weg worden gemaakt, waarna door de genodigden in Brittannia de thee zal worden gebruikt. HOEK. In de geref. kerk (vrijgem.) te Zwagerveen-Zwaagwesteinde is kandi daat A. Geelhoed van Hoek in het ambt bevestigd. Als bevestiger trad op ds. Joh. Francke te Hoogeveen. Deze had als tekst gekozen Joh. 211517. Thema was: De opperherder der schapen verordineert het nieuwtestamentisch herdersambt. In de middagdienst deed de nieuwe do minee zijn intrede in de gemeente. Tekst was Joh. 1 43b. Het evangelie van de naamsverandering van Petrus. Na de kerkdienst werd de nieuwe pre dikant toegesproken door de heer Douma namens de kerkeraad, door een afgevaar digde van de classis Dokkum door een wethouder van de gemeente Kollumer- land en tenslotte door ds. Francke. WOLPHAARTSDIJK. De handboog- sociëteit „Doel naar Hoger" te Wolfaarts- dijk hield haar jaarlijks concours, waar aan werd deelgenomen door 56 schutters van zestien sociëteiten. De uitslag was: Hoofd vogel niet afge schoten. Ie klep H. J. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk; 2e klep J. Maiken te Koewacht; 3e klep K. de Baar, Willem Teil, Ovezande; 4e klep C. Stouthamer, Zorgvlied, Ellewoutsdijk; le zijvogel C. Stouthamer, idem; 2e zij vogel De Schep per, Koewacht; le hoofdkal M. de Jonge, Willem Teil, Ovezande; 2e hoofdkal C. Lous, Edele Handboog, Oudelande; le kleine kal, J. de Jonge, Eensgezindheid, 's-Heerenhoek; 2e kleine kal J. Maiken, Koewacht; extra zijvogel G. Geense, Edele Handboog, Oudelande; extra zijvogel H. J. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolphaarts- dijk. YERSEKE. Het gemeentebestuur heeft aan de firma J. C. Waverijn en Zn. te Yerseke als laagste inschrijver gegund de aanleg van een tweetal uitwijkplaatsen op de Havendijk voor de som van 16516, behoudens goedkeuring Ged. Staten. GOES. In de afdeling gymnasium van het Goese Lyceum werden bevorderd van 3 naar 4: klasse 3 g: Leo Bakker, Fijona van Daal. Henny Keukelaar, Annelies Klap, Ineke La gendijk, Jannie Minaard (Kattendijke), Nel lie Overbeeke, Bep van Stenis, Ward Ver meer, Anneke Vroome en Corrie Willemsen Van 4 naar 5: klasse 4 g: Kees de Blaey, Henk van Daal, Piet de Haas, Ad Pekaar, Hans Scherp, Dig Tazelaar, Netty Thier Marion Vos en Jan Walraven. Van 5 naar 6; klasse 5 g A: Jeanne Been hakker, Noor Bouwman, Hans Cornelder, Lonie Franje en Annie Kopmels. Klasse 5 g B: Kees Crucq en Kees van Liere. Afdeling M.S.v.M.: van 2 naar 3: klasse 2 M: Mar ja Cardon, Anneke Gabriëlse. Ma rijke Huijsse, Jopie de Jonge, Corrie Kik, Anja Krijger, Annemarie van Liere, Saartje van der Linde, Hannie Louisse, Ria van Liere, Christa Molhoek, Nel Romeijn, Ineke de Rooy en Riet van Strien. Van 3 naar 4: klasse 3 M: Rianneke Geuze Els de Haas, Annetien Heering, Francien Jeremiasse, Ineke de Jonge, Riet Luteijn, Joke Minderhoud, Jannie Minnaard (Yerse ke), Marian Nieuwenhuis, Jannie Schrier. Ingrid Wattez, Ditje Zandee, Freda v. Zee. Van 4 naar 5: klasse 4 M: Betty van As, Tineke van Beekom, Nelleke Bom, Patty Boogert, Els van Driel, Elly Hoogstrate, Suus de Jonge, Coby Matthysse, Jitske v. d. Meulen Bosma, Hanny Nieuwenhuize, Pety Woutersen. Afdeling h.b.s. Goese Lyceum. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2 h.b.s.: klasse la Dig Ampt, Lodi van Asselt, Rolf van den Berg, Johan de Bourgraaf, C. J. v. Damme, Martha Fransen. Bob Glerum, Irene de Groof, Truus van Harn, Wijnand Harthoorn, P. C. J. Hollestelle, P. M. N. Hollestelle, Ineke van Loenhout, Adie van Oeveren, Willemien van Ossewaarde, Rinus Sprong, Leo Zonruiter. Klasse b: Adrie Biersteker, Digna van Boven, ,>an van Boven, Lenie Cornelder, Jantje Drukker, Kees van Es, Kees de Gof- fau, Marien de Goffau, Gommert van de Griek, Frans van de Griek, Loes van Liere. Han van Nieuwenhuijzen, Lex Polderman, Piet Rijnberg, Anneliesje Schipper, Marian ne Schuringa, Henk Sentse, Marijn de ViS' ser, Han van den Berge. Van klasse 1 naar klasse 2 h.b.s.: klasse 1 c: Ella Bakker, Jan Bliek, Walda de Dreu, Piet Fokke, Pien Franse van de Putte, Jo- JJET ZIJN IN ONS land nog steeds de ouders, en niet de kinderen, die de baas zijn over het televisietoestel. En mede GOUVERNEUR VAN NEDERLANDS NIEUW-GUINEA Hollandia,2.6 juni. 1959 Aan: Redactie Zeeuwsch Dagblad, Postbus 1, Goes Gaarne deel ik U mede dat Uw streven om telkengare opnieuw gelden bijeen te zamelen om de kin deren be Seroei te verrassen met zendingen speelgoed mijn volle sympathie heeft. Naar ook ik vernam, worden deze zendingen door de leerlingen van de A.L.S". aldaar met grote vreugde ontvangen en ik spreek hierbij de hoop uit, dat Uw actie in Zeeland oolc dit jaar weer zal slagen. U heel veel ^ucces toewensend en tevens dankend voor Uw belangstelling en medeloven met het leven en werken hier te lande teken ik Gouverneur van Nederlands-Nieuw-Guinea Ook de gouverneur van Neder lands Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel heeft gehoord van de actie, die het Zeeuwsch Dag blad nu al een aantal jaren voert om de jeugd van Seroei op het Kerstfeest te verrassen met speelgoed en andere geschenken. OOST- EN WEST-SOUBURG Geboren: Louise M., d.v. P. A. Henderikx en C- F. M. Wisse; Eduardus W. J.. z.v. A. P. J. vxan Os en J. A. Wilms, Cornells J. z.v. J. M. de Kraker en M. v. d. Ketterij; Emillus G A., z.v. A. Blommaert en M. M. C. van Wanrooij; Christina A., d.v. F. M. Wielemaker en G. H. de Smit; Johanna M. A., d.v. J. L. C. Willeboordse en J. de Pree; Janna W., d.v. W. Kaljouw en N. Dinge- manse; Machelina J. d.v. J. C. de Goffau en J. J. Luteijn; Louise M. G., d.v. L. P. J. Andela en M. J. H. de Vries; Paul R„ z.v. W. N. Corba en E. Schipper; Ronald S. z.v. J. Bosselaar en S Biesters; Marcel z.v. A. J. Mallie en G. Dekker; Johannes z.v. J. W. Oranje en M. C. Hubregtse. Ondertrouwd: L. Potappel 24 j. en A. H. Dourleln, 18 jr.; K. Reinhoudt, 30 j. en A. J. van Hese, 29 j. A de Wolff, 22 j. en C. J. van Sluijs, 23 j. Getrouwd: W. P D. van den Ameele, 31 j. en M A. de Waardt 23 j.; J- Versluijs. 27 j. en M S. Vreeke, 22 j. K. Reinhoudt, 30 j. en A. J. van Hese 29 j.; J. M. Schippers, 22 j. en I. de Smit 23 j. Overleden: J. Braam w.v. van Schaik 86 j.; A. L. Gijbeis, 65 jaar. Het benodigde geld hiervoor wordt door de lezers van het Zeeuwsch Dagblad bijeen ge bracht en onze medewerkster Maja beijvert zich ieder jaar om niet alleen te trachten giften voor het goede doel te krijgen doch ook een groot aantal geschenken voor ongeveer driehonderd kinderen te kopen en te doen verzenden naar de Papoeakinde ren, die steeds enorm blij zijn met de geschenken uit Neder land. Er is een hechte band gegroeid tus sen de lezers van het Zeeuwsch Dagblad en de jeugd van Seroei. De gouverneur van Nieuw-Guinea geeft in een schrijven, dat wij hierbij afdrukken, uitdrukking aan zijn waarde ring voor de actie, die door Zeeuwsch Dagblad wordt gevoerd. Een groot aan tal lezers van ons blad noemt gelukkig aan deze actie deel. Wacht echter niet te lang met het sturen van een bedrag je. Het is, in verband met de verzen ding van de „Zeeuwse kist" nodig, dat reeds vroegtijdig de geschenken knikkers, legpuzzels, boeken, handwerk- goederen e.d. worden gekocht. Het gironummer is 116666 ten name van Zeeuwsch Dagblad. Op strookje s.v.p. vermelden: Voor Sadrach. daardoor is onze schooljeugd tot nogtoe niet verslaafd aan de t.v. Dit is de algemene indruk die men krijgt uit een zojuist gepubli ceerd rapport van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, dat een on derzoek heeft ingesteld naar het tv- kijken bij leerlingen van de eerste twee klassen van nijverheids-, ulo- en middelbare scholen. Het is een uitwerking van gegevens, die in de herfst van 1957 zijn verzameld. De meeste ouders, constateert het C.B.S., stellen paal en perk aan het tv-kijken van hun kinderen. In hoog stens een kwart van de gezinnen mo gen de kinderen zo veel kijken als ze maar willen. FILM IN TREK Heit merendeel van de gezinnen heeft een „vaste kijkavond": dan mogen de kinderen ge-, durende een zekere tijd naar de t.v. kijken. De zaterdagavond is het meest in trek als vaste kijkavond; daar na komt het filmprogramma, op dins dagavond. Er zijn ook ouders, die geen vaste avond instellen, maar hun kinderen een zeker maximum aantal avonden geven, die dan naar eigen keuze kun nen worden opgebruikt. Dit blijkt uit te lopen op veel langduriger kijken. Groepen van scholieren die relatief véél kijken, zijn: leerlingen van lage re technische en huishoudscholen, oudere scholieren, rooms-katholieke leerlingen. Het zijn de leerlingen van middel bare scholen, de wat jongeren, en de scholieren uit protestants of niet-ker- kelijk milieu die naar verhouding minder naar de televisie kijken. radio vandaag WOENSDAG. Vanavond kunt u twee jazz-ensembles horen: het Kwartet Peter Schilperoort, rechtstreeks vanaf het muziekfeest in Loosdrecht (19.10, Hilv. 1), en platen van The New- Orleanians (18.00, Hilv. 2). Interessante gesproken uitzendingen: Alfred van Sprang's Dagboek uit de wildernis (22.30, Hilv. 2), en het hoor spel Zoals u en ik (20.55, Hilv. 1; herhaling). Deze avond staat eens niet een beroemd muzikaal ensemble op het radioprogramma, maar een provin ciaal orkest: de Groninger Orkest vereniging onder leiding van Jan van Epehhuysen. De harpiste Phia Berghout is de soliste in het concert dat de Groningers om 20.15 uur via Hil versum 2 geven. Zy speelt in het concert voor harp en orkest van Hans Henkemans, en im de twee dansen voor harp en strijkers van Debussy. ZEEUWSE ULO-EXAMENS GOES. Voor het diploma m.u.l.o. B slaagden dinsdag te Goes de dames: J. Francke, Grijpskerke en M. Ramondt, Ter neuzen en de heren W. Kloet, N. en St. Joosland, B. J. de Jager, Oostkapelle, J, H. Viergever, Wolfaartsdijk en P. Geertse, Kou- dekerke. Voor het diploma A slaagden de dames: L. de Visser. Grijpskerke, V. H. Schoon en J. W. v. d. Berg. Middelburg, L. Hove- stadt, Yerseke, M. Kloosterman. Oudeland. L. A. Nonnekes en C. J. Knuist, Goes, A C. Roosdorp (Ml, Kloetinge, T. M, Labijt (M). Nieuwvliet. M. P Ma-belist IM), Cad zand, C. E. Meijers (M). Oostburg, P. v. Iwaarden IM), Middelburg. J. E. Bliek (M), Veere en de heren P. B. van 't Veer, Zie rikzee, L. Quist, St. Philipsland, J. K. Cas- telein, Veere, C. Olree. Oosterland, L. L. de Vries, Middelburg, W. v. Dienst, Ooster land, J. de Jonge, Brouwershaven. G. J. Verlare en W. L. de Koeijer. Yerseke, C. P. v. d. Doe en J J Viergever, Zierikzee, C. M. Nijsse, Kattendijke, P. A. v. d. Wel, Goes, C Abrahamse, St. Laurens, J. J. O, Boone (M) Middelburg, J. J. Marteijn (Ml J. de Ridder (M), J. C. Visser (M) en M. J. Walraven (M). alien te Arnemuiden. Vier kandidaten werden afgewezen. (M) is: met middenstandsdiploma. De ouden van dagen van Kerk- tverve maakten dinsdag een reis naar Rotterdam en Den Haag, waar Madu- rodam en het Scheveningse strand wer den bezocht. De muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe haalde het ge zelschap in Kerkwerve in. De reisvereniging „Ons Genoegen" uit St. Maartensdijk trok naar Sauerland. Het was een tweedaagse tocht. HILVERSUM I. 402 m. 1 RADIO j ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; VPRO 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym; 9.10 V d vrouw; 9.15 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Tussen de wal en het schip, caus; 11.15 Piano-recital; 11.45 Geld-verdienen in de va- cautie door jongeren, caus. middag 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Lichte muz; 12.50 Uit het be drijfsleven, caus; 13.00 Nws; 13.15 Meded of gram; 13.20 AVRO-theaterork en solist; 13.55 Beursber; 14.00 Viool en piano; 14.30 Gram; 15.00 Logboek 1938; 15.15 Gram (Tussen 15.4517.15 evtl. Tour de France); 15.45 Gram; 16.15, 16.30 en 17.00 Gram; 17.15 V d jeugd; 17.45 Gram; avond 18.00 Nws; 18.15 Tour de France; 18.30 Orgel, piano en celesta; 19.00 Gevar progr v d sold; 19.45 V d jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Holland Festival 1959: Gianni Schicehi, ope ra; 21.10 Humoreske, caus; 21.35 Piano-re cital; 22.05 Journ; 22.20 Gevar.progr; 22.50 Nabesch Tour de France; 23.00 Nws; 23.15 Beursber uit New York; 23.25—24.00 Disco- taria. HILVERSUM II. 298 m. ochtend KRO: 7.00 Nws'; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en lit. kal; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V d huisvr; 9.40 V d kind. NCRV: 10.00 Gram; 10.03 Idem; 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 V d zieken; 11.45 Gewijde muz. middag 12.00 Middagklok noodklok; 12.03 Gram; 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en tuinbouwmed; 12.38 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Pianospel; 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Lichte muz; 14.30 Vioolrecital; 15.00 Vocale polypho- nie; 15.40 Gram; 16.00 Bijbeloverd; 16.30 vandaag WOENSDAG. De Vara zorgt van- avond voor een rijkelijk gevarieerd programma, waarin men overigens wel enig geduld moet hebben vóór het luchtige element aan bod komt Eerst ziet u schoonspringen in het openluchtbad De Branding in Doorwerth en de Spiegel der Kun sten. Daarna vertelt Jan Apetz, leider van de Autovisie- equipe in de race LondenParijs, van zijn voorbereidingen voor deze wed strijd. In de omroepgidsen was Eelco Schuller aangekondigd, maar deze heeft zich, zoals bekend, teruggetrokken uit de race. Na een programma over de aanpas sing van de gerepatrieerden aan de Nederlandse samenleving, wordt, de avond om 21.45 besloten met een aan trekkelijk liedjesprogramma, waarin o.a. Ellen Craamer, Tini van Ling en Jaap Dubbelboer voor de camera's komen. 0 Vlaanderen: Nederlandse tele- recording van het spel Priesterarbei ders (20.00). sine Gelderblom, Monique van Houwelingen, Adri de Koeijer, Ina de Koeijer, Emmy Kor stanje, Hanna Lindenbergh Co Moerman, Jan van der Pijl, Cobi Robijn, Dientje Sprokholt, Rinus Spruijt, Coby Weststrate, Rinus Zweedijk. K}asse i d: Joke Brakman, Hans v. Daal, Maja Geense, Simon van Grieken, Adriaan van der Have, Miei Hirdes, Ella Kole, Ria Korstanje, Nel Kramer, Gerard Leijs, Lies Lindenbergh, jan Meijer, Ad Neels, Hennie Schrijver. Annie Smeenk, Ansje Tilroe, Jaap Welleman, Nelleke Westerhof, Paul West strate, Wim Sies. Van klasse 2 naar klasse 3 H h.b.s.: klasse 2 a: Ger Bom, Ko Bosschaart, Marijke Do- mmicus, Kees Feijtel, jo Franje. Frank de Haas, Peter van Kleunen, Rien Otte. Hans Roelofsen, Pier Schrier. Els Slabbekoorn, Aukje Tamminga, Hanneke Wartena, Engel Westveer, Arie Ampt. Klasse 2 b: Bram van den Berge, Wim Dominicus, Peter Frantzen. Arie Harinck, Bas Harthoorn, Irene Hendrikse, Henk Jan sen, Ko van Liere, John Louws, Folkert v. d. Meulen Bosma. Ben Roelofsen, Jan Schipper Siebold Tamminga, Kees van de Vreugde, Dick de Jongh, Ko Hirdes. Van klasse 2 naar 3 h.b.s.: klasse 2 c: Kees Boonman, Kees Deurloo, Rinus de Koeijer, Corrie Kopmels, Attie Lindenbergh, Aar- noud van Oosten, Martje Polderman, Ma- rius de Putter, Adrje Remijnse. Sjaan van Schaik, Piet de Smidt, Adrie Spruit, Anton van der Weele, Jaap Wisse, Mieke Zandee, Jan Zonnevylle, Anton Witkam. Van klasse 3 naar klasse 4 h.b.s.: klasse 3a: Maddy Dekker, Jaap Dekker, Rob de Groot, Walter Kakebeeke, Arie Kiviet, Corrie Noordhoek, Hanneke Pigmans, Piet de Regt, Lou Schaalje, Jan Stok, Jaap van Weele, Aart Woutersen. Van klasse 3 naar 4 h.b.s.: klasse 3 b: Michiel Bruyning. Jaap de Jager, Jan de Jonge, Wim de Jonge, Jan van Koeveringe, Rinus Koole. Peter van Leersum, Bas van Liere, Geert Luider, Peter Minderhoud, Jan van Oosten, Leo Phernambucq, Jaap Schip per, Frank Schuringa, Wim Wisse. Van klasse 4 A naar 5 A h.b.s.: klasse 4 a: Iet Foklce, Jan Gabriëlse, Charles Hoogen- dijk, Tonnie Klaassen, Lydeke Klompe, Wim Korstanje, Willy van Maasdam. Van klasse 4 B naar 5 B h.b.s.: klasse 4 b: Hans de Bie, Jan Bom. Felix Bruyning, Adri Dees, Han Harthoorn, Maddy Jansen, Sjaak Keukelaar, Han Lindenbergh, Kitty Lindenbergh, Wim Noor.dhoek, Loek Oude man, Evert Vos, Jan van IJssel. Kerkelijke archieven Uit de oudste kerkelijke archiefstukken van de Hervormde Gemeente te 's-Heer Arendskerke blijkt, dat de na-reformato rische gemeente gedurende het laatste van de 16e en het begin van de 17e eeuw voor minstens 60 procent uit Vlamingen be staan heeft. De eerstbekende kerkeraad, naast de predikant bestaande uit vier le den, bevatte in elk geval twee en moge lijk zelfs meer Vlamingen. Bekend is, dat o.a. na de val van Ant werpen in 1585 veel protestanten uit die stad naar het noorden gevlucht zijn. Daarvan zijn er ook enkelen te 's-Heer Arendskerke beland. Doch de meeste Vlamingen hier kwamen uit Brugge, Gent en een niet te ontcijferen dorp in Vlaan deren. Vermoedelijk zullen in deze tijden, be halve veel R.K. edelen, ook tal van an dere Katholieken naar het zuiden zijn ge vlucht en een belangrijk deel van de pro testanten uit Vlaanderen naar het noorden zijn uitgeweken. Dat met name Zuid- Beveland en Walcheren veel evacué's aan getrokken zullen hebben ligt voor de hand omdat de Westerschelde toend e grens vormde tussen de Noordelijke en de Zui delijke Nederlanden. Doch aan de hand van de ervaringen uit één gemeente is het wel wat voorbarig een definitieve con clusie te trekken. Het zou daarom van belang zijn als in elke gemeente waar een uit bovengenoem de tijd daterend kerkelijk archief aanwe zig is zich iemand zou willen belasten met het naspeuren van wat voorhanden is. Indien er niemand gevonden wordt die dat schrift kan lezen is het toch zinvol, als men wil meedelen uit welke tijd de oudste archieven dateren. Met het verzamelen van de gevonden gegevens en/of inlichtingen wil A. de Smit, Bredalaan 4,9 Eindhoven (tel. 04900- 23195) zich gaarne belasten. Strijkkwart; 17.00 V d jeugd; 17.30 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Promenade-ork. avond 18.15 Gram; 18.35 Vool en altviool; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Fluit en claveeim- bel; 19.30 Radiokrant; 19.50 A.R., pol caus; 20.00 Muzikale caus; 20.15 Gram; 20.30 Ra- dioverkeersspel; 21.30 Lichte muz; 22.00 Pe riodieken parade; 22,10 Orgelconc; 22.40 Rep; 22,45 Avondoverd; 23.00 Nws en S.O.S.-ber; 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE middag KRO: 17.00 V d kind. avond NTS: 20.00 Journ en weeroverz. KRO: 20.20 Vademecum; 20.50....en toen kwam dr. Frost, comedie. BEURSBERICHT MARKT GOES 14 JULI Hooi: De prijs van lucernehooi bedroeg 120—130 per ton, geperst uit de ruiter. Weierdehooi werd verkocht voor 9095 per ton, terwijl voor graszaadhooi 40—45 per ton kon worden genoteerd. Stro: Voor stro van kleine groene erw ten werd 67.50 per ton, draadgeperst af bedrijf, betaald. Voor stro van schokkers kon 60 per ton worden genoteerd. Vlas: Voor vlas te leveren uit de schelf werd 20—25 cent ^er kg. betaald, afwijken de kwaliteit deed 15—20 cent per kg. Ge repeld vlas (voorjaarslevering) werd ver kocht voor 2330 cent per kg. Eieren: Voor de eieren kan 1.521.56 per kg. worden gemaakt. De muziekverenigingen uit Waarde en Krabbendjjke gaven een concert op de tent te Waarde. 0 Voor het diplomo elementaire verple ging slaagden mevrouw PostScheffers en mej. S. J. S. Walraven te Souburg. 0 Te Schore heeft de collecte Stichting Blindenhulp „De Fakkels bijeen" 34,64 opgebracht. MIDDELBURG. Zwarte bessen 1 2.15, Zwarte bessen 2 1.41, Aanvoer 1 5 ton. ST. ANNALAND. 14 juli. Doré bonken 21.50, gewone I 22.09—22,28, II 19.69, drielingen 14.60, voer 4.89, Eigenheimers gewone I 22.24 —22.50, II 19.50—21, drielingen 13.27—13,66, Aanvoer 42 ton. SCHERPENISSE, 14 juli. Doré bonken 20.25 gewone I 22.15—22.25 II 18.51—20.62, drielingen 14.41, Eigenheimers gewone I 21.30 drielingen 12.74, Aanvoer 30 ton. KRABBENDIJKE, 14 juli. Zwarte bessen I 219—222; Dubb. Pr. bonen I 56—60, II 47—48, afw. 32. Yellow Transp. st. 75-80 68, 70-75 66, 65-70 58, 60-65 47, h75-80 65, 70-75 63-65, 65-70 56—58, 60-65 47; K 34—45, F 19—31, Kr. 13—29, val 7—17 Verpakt: h80-85 70, 75-80 71, 70-75 66 65-70 61, 60-65 49, Bramen I 35—39, II 32 per doos. Rode bessen Prolific II 26 p. doos. Pruimen Early Laxton h I 125, F 63. BERGEN OP ZOOM, 14 juli. Stamboon dubb. princ. 45—56, rode bessen 33—54, zwar te bessen 60—1.89, Frambozen 60—64. KAPELLE. Industrie- en exportveiling: Duitse zure rode bessen 55—64, Zwarte bes sen I 227, 2 185, Zure morellen zonder steel 1 128/129, 2 67, Frambozen industrie en bin nenland in kratten I 89—110, 2 73—77, Fram bozen in tubs 63.50—66.90; Dubb. princesse- bonen I 57—60 2 51—52, Appelen: Yellow Tr. st75-85 65; st65-75 66—67, st60-65 51; h75 en op 65; h65-75 56—59, h60—65 47—49, K 33—44, F 27—30, val 928, Gewone aanvoerveiling: Kersen Klerken I 179—189, 2 119, 3 60, Krie ken I 151—154, 2 121, Zure Morellen 1 133; 2 95; Bramen per doos van 250 gram I 38—47, 2 32—39, Rode bessen (Prolific) 1 102—112, export 8596 2 60—88, 3 33—51, Kruisbessen I 59—70, 2 35—50, Pruimen: Orangepruim I 53— 60. 2 39—52, Early Laxton I 100—140, 2 68—94; Ruth Gestetter 2 77, Töllenaarspruimen I 40, 2 42, Princepruimen 1 45, witte bessen per kg I 52. GOES, 14 juli. Export- en Industrievei ling: Yellow Transparant st75-85 68, st65-75 54—55, st 60-65 45—47, h75-85 63, h.65-75 50 45— 52.10, h60-65 40.55—41.50, K 31—41, Zware bes sen I 234, II 188. D. Zure Ex. Ind. 54—56. Z. Morellen exp. 126, III 89. Afw. 41; Frambo zen voor de Ind. 64.10; Frambozen in krat ten I 104—121, II 7184, Dubb, pr, bonen I 5359. II 49. Gewone veiling: per doos: Rode bessen II 26, Bramen 4748, per stuk: Per ziken I 2741, IX 14, per kg. Rode bessen II 90—111, III 73—81, Kruisbessen I 8083. II 61 79, Klerken II 121—165. Vleeskersen II 92, Early Laxton I 109—135, grof 93—131, II 87—93, fabriek 31—104, Tollenaars I 43 II 37—43, Oranje pruimen I 62, grof 53—62,' Fabr. 48— 62, rijp 65. VISMIJN VEERE Exp. garnalen 1183 kg. 2.00—332; bot 56 kg 16—20; tong 172 kg 141—342; rog 20 kg 1621; paling 3 kg 150350; kreeft 2 kg 432—868; onges. vis 10 kg 1939 VEILING ST.-MAARTENSDIJK Doree 1 21.22.13; 2 19.00—21.00; bonken 20.93; drielingen 14.05; eigen heimers 1 21.00—21.60; II 19.00—21.00; drielingen 13.05; bintje 1 18.2719.26; bonken 19.92—22.50; voer 4.54; aanvoer 1400 kisten. VEILING STAVENISSE Doree I 21.60—22.10; II 20.50; drielin gen 13.40; bonken 18.00; Eigenheimers 22.0022.20; drielingen 13.00; bintje 16.00, voer 3.80; aanvoer 13 ton. Advertentie Aanvoerders van princessebonen worden erop gewezen dat het voor de veilingen noodzakelijk is een gewicht aan te hou den van 17 kg netto per standaard- fruitkist, dus bruto 22 kg. De bejaarden uit Waarde hebben een tocht gemaakt naar West Zeeuwsch» Vlaanderen. De heer C. Goud dankte H avonds de organisatoren van de tocht.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4