Goed begin van de Rotterdam Vernielend stormweer trok over de velden Doden op de weg en in het water VAKCENTRALES VALLEN REGERINGSNOTA AAN De Bilt: Koel Principieel akkoord over klein vrijhandelsgebied MOORDENAAR KWAM GELD ROVEN VOOR TROUWERIJ Zeven kinderen in brand omgekomen MARIE KOENEN OVERLEDEN Marine-officieren gearresteerd PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Redding Gekapseisd Chef-telefoniste liet tanker te water Verkeersongelukken Meisje onder auto Zesmaal over de kop Windhozen en hagel Daken afgerukt Oogst vernield Bosbranden „Werknemers worden te kort gedaan PRINSELIJKE VINGERPRAAT Kind verdronken ondanks toezicht GEEN ONTSLAG BIJ LAGER ONDERWIJS Eerste kernreactor levert energie voor industrie Leerlinge Ulo - bang voor slecht rapport - al weeklang zoek Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01130-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havennark 24 tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, 15e Jaargang no 4304 Maandag 13 juli 1959 TRIEST WEEKEINDE ROTTERDAM Het eerste etmaal op zee is de Rotter dam, het nieuwe passagiersschip vari de Holland-Amerika Lijn goed bekomen. Van onze verslaggevers ROTTERDAM De vakantie vreugde die dit weekeinde voor duizenden Nederlanders is be gonnen, is overschaduwd door tal van dodelijke ongelukken, grillen van de elementen en ver nielende branden. Tenminste zes mensen, meest kinderen, zijn bij het zwemmen verdronken. Het verkeer eiste een vijftal levens. Het noordoosten van ons land werd geteisterd door windhozen en buien van hagel zo groot als duiveëieren. Het en der gingen vele hectaren bos en heide ver loren. Als gevolg van een misverstand kon de vijftienjarige Duitse jongen Gerhard Höher, die zaterdagmiddag met zijn twaalfjarige broertje en zevenjarige zusje voor de kust van Julianadorp door de golven was meegesleurd, niet wor den gered. Zijn lijk spoelde aan, even nadat de twee andere kinderen door een vlet waren opgepikt. Het drietal speelde in de hoge bran ding totdat het dicht bij een pier door een grote golf ondersteboven werd ge slagen. Een krachtige stroom voerde de kinderen mee. Een bader sprong hen na, maar even later riep hij zelf luidkeels om hulp omdat hij dreigde ten onder te gaan. Badman Van Zoelen zwom te hulp. Hij kreeg assistentie van Jan Koele- wijn die in een vlet zee koos. Geza menlijk redden zij het twaalfjarige jon getje, het meisje en de man. Omdat zij hadden gehoord dat er drie men sen in nood verkeerden, dachten ze dat zij daarmee hun taak hadden volbracht. Pas teruggekeerd op het strand, schreeuwde de moeder van de kinderen hun toe, dat Gerhard er niet bij was. De vlet voer weer uit, maar vergeefs. In binnenwateren verdronken ten minste vijf zwemmers. Voor de haven van Cadzand, een vijf- honderd meter uit de kust, kapseisde gistermiddag een Frans jacht door een Wi^e'opvarenden, Christiaan Walter uit Duinkerken (16 jaar), Jean Claude Jf1®1"" re van der Haeghe (17 jaar) uit Saint Pol sur Mer en Yves Ziegler uit Duin kerken (14 jaar) sloegen met de red- dingsgordels aan over boord. Christiaan Walter zag kans zwem end door de branding het strand te bereiken en werd uitgeput in hotel Noordzee gebracht. De twee andere opvarenden werden Beuijs in Putte geleverd Van een speciale verslaggever PUTTE. Het onderzoek in de drie voudige moord in Putte heeft duidelijk uitgewezen dat de jonge marechaussee Van der Horn de heer Testers heeft willen beroven. De jonge man zou de dag na de moord trouwen. Zijn meisje had hem geschreven dat hij vooral flink wat geld mee moest nemen voor de trou werij en voor de huwelijksreis en dat had de marechaussee niet. Met de brief van zijn bruid bij zich is hij de avond van de moord op weg gegaan om geld in handen te krijgen, hoe dan ook. Bus peper In een van de zakken van Van der Horn is een bus peper gevonden. De marechaussee wist dat zijn comman dant een eventuele roof of moord zou proberen uit te zoeken met speurhonden. Misschien zou hij daar wel zelf mee worden belast. Zijn spoor moest dus grondig worden weggewerkt. Zou Van der Horn voor dat karwei de bus met peper mee hebben geno men en zou hij daarom voor de moord partij nog een wandeling hebben ge maakt naar het militaire kamp in de buurt? Naast het lijk van mevrouw Testers werd zoals gemeld een revolver met een geruild magazijn gevonden. Uit het onderzoek is gebleken, dat ze niet met het wapen kon omgaan. Voor ze kon schieten werd ze zelf door kogels uit het wapen van de marechaussee ge dood. AMSTERDAM (ANP) Mej. G. Kram, chef-telefoniste van de Neder landse dok- en scheepsbouwmaatschap pij in Amsterdam, heeft zaterdagmiddag een daar gebouwd nog naamloos motor-! tankschip te water gelaten. Het is gebouwd voor de Shipping de- velopment cy. De directie daarvan had^ geen tijd om naar de tewaterlating te' komen. Zij had de hele regeling aan de NDSM overgelaten. Voor het schip te water kon worden gelaten, moesten zestien havensleepbo ten de in de buurt van de werf gemeer de zeeschepen weg slepen, om ze voor schade door de grote golfslag te behoe den. door de reddingboot Zeeuws Vlaande ren onder leiding van schipper Beun op gepikt en naar het strandhotel gebracht, waar ze met cognac werden versterkt. De veertienjarige Yves was een verstijving nabij en werd door een bad- gaste met een badhanddoek warm ge wreven. Onverklaarbaar is het verkeersonge luk, waaraan zaterdagochtend de acht tienjarige Duitser Gerd Bückner uit Neuss ten offer viel op de rijksweg 16 ter hoogte van de Fokkerfabriek. Hij stond met zijn vriend achter zijn Mercedes, die op de parkeerstrook was opgesteld. Een vrachtwagen, bestuurd door C. H. uit Oud-Vossemeer reed in volle vaart op hem in. Bückner raakte beklemd tussen de twee vernielde auto's. Op weg naar ziekenhuis in Dordrecht overleed Zijn vriènd liep slechts wat wondjes op. De chauffeur van de vracht wagen moest met een shock in het zie kenhuis worden opgenomen. In Geleen raakte zaterdagmiddag het anderhalf jarige meisje Helena Reiners spelenderwijs onder een auto; zij werd gedood. Tragisch was het dodelijk ongeluk van de achtjarige Jan Santering uit Drieber gen die met een clubje van 24 jongens en meisjes met de fiets door Nijkerk kwam, op weg naar een vakantieoord in Ermelo waar zij een week zouden doorbrengen. Op de half opgebroken Vetkamp pas seerde hem een grote truck met aan hangwagen die melk vervoerde. Ver moedelijk raakte Jan op dat moment met zijn voorwiel het achterwiel van zijn voorganger. Hij verloor de macht over het stuur, viel en kwam onder de aanhanger terecht, met zijn hoofd onder de wielen. Gisteravond kwam de 24-jarige Rob Koosman uit Dordrecht om het leven na dat hij in een bocht vlak voor de brug die Zwijndrecht met Dordrecht verbindt, met zijn auto zesmaal over de kop was geslagen. De ouders van de chauffeur en ir. Ch. Klein uit Rijswijk die ook in de wagen zaten, kregen slechts lichte ver wondingen. De weerselementen richtten in Gro ningen en Drenthe grote schade aan. In het dorpje Middelbert stortte de boerde rij van de landbouwer K. Wieringa on der de winddruk ineen. Een paar hon derd meter verder sloeg de kapschuur van de landbouwer R. Buining aan stuk ken. In Drenthe nam de wind de vorm van een hoos aan. In verschillende dorpen werden de daken van huizen en boerde rijen gerukt. In Zwartemeer waaide de zijmuur van een woning in. In Noord- barge werd een hele boomgaard ont worteld. Overal knapten telgvisiemasten en bomen. Of het nog niet erg genoeg was, begon het in het noorden te hage len met hagelstenen zo dik als duive- eieren. Duizenden ruiten werden ver nield. De te velde staande gewassen lie pen grote schade op. In Stedum gingen op het kwekersbe- drijf van de heer J. Nienhuis meer dan duizend kasramen aan diggelen. In het zelfde dorp werd bij de fruitkweker A. Slager tachtig procent van de appels, peren en pruimen van de bomen gesla gen. In Assen was het van hetzelfde laken een pak. In enkele minuten waren van tientallen huizen de ruiten gesneuveld. Een kweker aan de Groningerstraat tel de alleen al achthonderd stukgeslagen ramen in zijn kassen en broeibakken. Die barre weersomstandigheden kwa men voort uit een koudefront van een depressie, die van België in noordooste lijke richting over ons land trok. Zware onwedens en de hagelbuien en windho zen waren het gevolg. Buiten het noordoosten was het weer veel beter. Daar bleef het over het al- gemeen wel droog, alleen stond er een harde Wind. Overigens was dat wel een Weersbeeld dat kleine brandjes kon aanwakkeren tot loeiende vuurhaarden Zo kropen de vlammen van een bos brand langs de spoorlijn Soestduinen- Den Dolder zaterdagmiddag zelfs over de rails op zoek naar nieuw voedsel. Vijf hectare bos en hei gingen verlo ren. Even is er groot gevaar geweest voor ontploffingen. Het vuur snelde namelijk met razende snelheid in de richting van een groot aantal tanks met benzine en kerosine op het militaire vliegveld. Na een verbeten aanval door brandweerlie den, die in een verstikkende rook moes ten werken, konden de vlammen op vijf tig meter afstand van de eerste brand bare tank tot staan worden gebracht. De politie acht het niet uitgesloten dat de brand is aangestoken. Bij Swolgen in Limburg werden za terdagmiddag driehonderd hectare aan plant van jonge dennen, heidevelden en roggevelden een prooi van het vuur. In het natuurreservaat De Zoom te Ne- der waart ging tachtig hectare heide en verloren. Onze weerkundige medewerker meldt: Het ziet er nu wel naar uit dat de hitte die tot in Duitsland en ten zuiden van de Pyreneeen ÏSa teruggedrongen, voorlopig niet zal terugkomen. Eerder zal het nog wat kouder worden. Toch wordt het weer er niet veel slechter van, een beetje koeler weer zal menig een wel zo goed bevallen. De opklarin gen zullen slechts door een enkele bui worden afgewisseld. De Rotterdam op de thuisvaart. Luchtfoto Bart Hofmeester. UTRECHT De drie grote vakcentrales menen ten krach tigste stelling te moeten nemen tegen het in de regeringsnota aangekondigde beleid. Zij waarschuwen voor de sociale en eco nomische gevolgen daarvan. Volgens de vakcentrales is in' onvol- stuurd aan de ministers en staatssecre- i +01'icoon on non rla ladan tron /do TTaVClfi doende mate rekening gehouden met de gerechtvaardigde verlangens van de Nederlandse werknemers. De Ne derlandse vakbeweging acht een ombuiging van het aangekondigde beleid in hoge mate noodzakelijk. De vakcentrales het NW, de KAB en het CNV schrijven dat in een ge zamenlijke brief aan de leden van.de Tweede Kamer. Afschriften zijn "ge- Het uitgeleide op het vliegveld Beek door Koningin en Prins was even hartelijk als het ganse bezoek van de Koning der Belgen: temeer omdat er in een gebarentaal tussen ervaren vliegers meer menselijkheid bleek dan uit een zwaarwichtig protocol ooit te voorschijn kan komen. Prins Bernhard stak eerst twee vingers omhoog tegen zijn vorstelijke gast: er draaiden toen twee motoren. Er gingen drie vingers omhoog: ook de derde motor was aangeslagen, een vinger naar beneden betekende: vierde motor weigert. tarissen en aan de leden van de Eerste Kamer. In tegenstelling tot de regering me nen de centrales dat de mogelijkheden verruiming van de bestedingen sinds de totstandkoming van het SER- advies zich duidelijk in gunstiger zin hebben ontwikkeld dan bij de becijferin gen van het Centraal planbureau was geraamd.. Die grotere ruimte zou met name tot uiting komen in het verloop van de uit voer. In het SER-rapport wordt de uit voer van 1959 zes proeent hoger ge raamd dan voor 1958. De realisatiecij fers over de maanden januari tot en met mei 1959 geven volgens de centrales echter al een stijging aan van ongeveer twaalf procent. ,Te vroeg' Ook met de wijze van besteding van die ruimte zijn de werknemersvereni gingen het niet eens. Zij hadden ver wacht dat na een tweejarige periode van stabilisatie van de lonen allereerst de werknemers een aandeel in de verbe terde welvaartspositie van ons land zouden hebben gekregen. Nu de regering prioriteit heeft gege ven aan een huurverhoging en een niet onbelangrijke melkprijs verhoging door die op 1 januari te plaatsen, meent de vakbeweging dat de mogelijkheden tot verantwoorde loonsverbeteringen goed deels zullen worden verhinderd. In .het belang van die loonsverbeteringen acht zij dan ook een aanzienlijke verschui ving van de datum naar een later tijd stip gewenst. „Te eenzijdig" De vakcentrales zijn voorts van oor deel dat nu dient te worden afgezien van een afschaffing van de resterende consumentensubsidie op melk. Inmid dels heeft zich namelijk een verdere verbetering van de boteropbrengst voor gedaan met als gevolg dat een zelfde berekening als de SER in april heeft uitgevoerd, thans zou leiden tot een consumentensubsidie van hoogstens twee cent per liter. De regering wenst een verhoging ineens met vier cent per liter, met ingang van 1 januari. De werknemersorganisaties achten voorts de eenzijdige vaststelling van de compensatie voor de huurverhoging door de regering, zowel wat de hoogte als de vorm betreft, geheel in strijd met het buitengewoon besluit arbeids verhoudingen 1945, dat uitdrukkelijk de positie van het georganiseerd bedrijfs leven in dezen regelt, alsmede ook met de gegroeide praktijk van de loonvor ming in Nederland.. Juist van de regering, die stelt, dat zij de primaire verantwoordelijkheid voor de loonvorming in Nederland in handen wil leggen van het bedrijfsleven, had men, volgens de vakcentrales, een an dere houding mogen verwachten. Pas toen de Prins het sein „alles OK" gaf startte het toestel, nagewuifd door vele honderden. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM, Onder de ogen van het toezichthoudend personeel is zater dagmiddag een vijfjarig jongetje, Geert van de Ham, in het diepe gedeelte van het Jan van Galenparkbad in Amster dam verdronken. Het kind kon niet zwemmen. De recherche bemoeit zich intens met dit verdrinkingsgeval, omdat een der tienjarig meisje heeft verklaard dat een ongeveer veertienjarige jongen het knaapje in het water heeft geduwd. Of het hier om kwajongensachtige opzet gaat dan wel om een ongeluk, valt uit de verklaringen van het meisje niet op te maken. Geert van de Ham was met zijn va der naar het zwembad gekomen. Zijr stoffelijk overschot werd door een zwem mer opgehaald. De politie heeft uiteraard belangstel ling voor de vraag in hoeverre het bad- personeel, dat vooral toezicht moet hou den op kinderen die de zwemkunst niet machtig zijn, maar dat niets van dit geval heeft gemerkt, grove nalatigheid kan worden verweten, Nog anderhalve maand en dan on derneemt het nieu we vlaggeschip van de H.A.L. zijn eer ste reis naar New York. Duizenden mensen hadden zich zater dagmiddag tussen het havenhoofd van Schiedam en de pie ren van Hoek van Holland strategisch opgesteld om getui ge te zijn van de eerste vaart naar zee van dit juweel van scheepsbouw- kunde. Niet minder dan negen sleepboten vier vóór en vijf achter waren no dig om het nog hoog op het water liggen de schip vrij van de afbouwkade te krij gen. Er stond een stijve bries pal op stuurboordszij van de Rotterdam en het vergde alle kracht van de kittige sle pers om daar tegen op te boksen. Maar het lukte en om klokslag drie uur schoof de Rotterdam langzaam ach terwaarts uit de nauwe Heysehaven de rivier op, het voorschip zwaaide naar stuurboord en toen lag het slaags. Toen ook was het voor de mensen aan de waterkant tijd om zich over het sil houet uit te spreken. En natuurlijk va rieerden die meningen van „uitgespro ken lelijk" via „er gaat niets boven de lijnen van de Nieuw-Amsterdam" tot „ik vind het een pracht schip". Inderdaad moet men even wennen aan het uiterlijk van de Rotterdam vooral door de hooggehoede rookkana len maar als men wat nauwkeuriger kijkt naar haar als zij het beeld op de rivier beheerst, dan rijst er toch be wondering voor de speelsheid in de op bouw van dit machtige seheepsbouwpro- dukt. Dit is misschien wel de grootste verdienste: dat het een zeer moderne verschijning op de oceaan zal zijn, met behoud van zijn wezen. Een schip met karakter dus. Dat blijkt de Rotterdam ook geduren de de eerste 21 uren op zee van za terdagmiddag vijf uur tot zondagmiddag twee uur te hebben getoond. Toen het schip zondagmiddag om half vijf weer lag afgemeerd bij de R.D.M., klonk de stem van de heer W. H. de Monchy, hoofddirecteur van de H.A.L. dan ook opgewekt: Alles vlot verlopen. Het schip heeft zich in alle opzichten uitstekend gehouden en er is geen enkel probleem. Zaterdagmiddag was er nogal wat wind, tot harde wind toe. Er is evenwel nog geen gebruik gemaakt van de even- wichtsvinnen, hoewel dat gekund had, want de gehele installatie is gemon teerd. In Den Haag DEN HAAG. B. en W. licht ver stoord door enkele voorbarige conclu sies, hebben nu met cijfers aangetoond dat het aantal leerlingen bij het lager onderwijs weliswaar is verminderd van 26324 op 25000, maar dat geen enkele leerkracht dientengevolge behoeft te worden ontslagen. Het aantal onderwijzers dat door nor male omstandigheden weggaat is van dien aard, dat de boventallige leer krachten hun plaats, kunnen innemen. B. en W. hebben dat geantwoord op vragen van de raadsleden mej. Harde man en de heer Diepenhorst. Moedwillig aangestoken NEW YORK (Reuter) Een vijf tienjarig meisje, Jane Shusko, heeft zaterdagavond moedwillig brand ge sticht in haar woning te Elmira, in de staat New York, waardoor zeven van haar broertjes en zusjes zijn «omgeko men. Zij heeft tegenover de politie geen reden opgegeven voor haar ver schrikkelijke daad. De slachtoffertjes zijn in hun slaapkamer op de eerste verdieping door het vuur verrast. Er waren twaalf kinderen in het gezin, maar twee wa ren niet thuis, en twee andere konden door een buurman worden gered. Deze brand was de derde die zij stichtte; vrijdag had zij al tweemaal brand gesticht, doch toen kon het vuur snel geblust worden. Door deze snelle opeenvolging van branden in hetzelf de huis vatte de politie argwaan en stelde een diepgaand onderzoek in. OSLO De kernreactor Boipop van het Noorse instituut voor kernenergie, die gebruikt zal worden voor het ge meenschappelijke wetenschappelijke on derzoek van de landen van de O.E.E.S., de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking, is nu bijna twee weken in werking. De reactor, ontwor pen in het Nederlands-Noorse centrum voor kernenergieonderzoek te Kjeller, is op 23 juni kritisch geworden en drie dagen later in gebruik gesteld. De Boipop bevindt zich nabij Halden in een grote in de rotsen uitgehouwen ruimte. Het zal, naar het zich laat aanzien, de eerste kernreactor zijn die energie levert voor industrieel gebruik. Eigen nieuwsdienst MAASTRICHT. Zaterdagavond is in Maastricht overleden de schrijf ster Marie Koenen. Zij werd tachtig jaar oud. Marie Koenen werd vooral bekend als romancière en novellas te over het Zuid limburgse platteland met zijn bijzonde re sfeer. Zij is een van de grote voorvechtsters geweest van een katho lieke literatuur in Nederland. Marie Koenen schreef o.m. dichterlij ke legenden, zoals die over Sint-Ser- vaas en over de Graalridder Parcifal] en boeiende verhalen over de kerste ning van ons land (Stormenland), over de Hervorming (De Wilde Jager), en de Fr ankentij d (Het Koninkje). Waarschijnlijk haar meest gelezen werken waren De korrel in de voor. Wassend graan, en vertellingen als De moeder en Het hofke. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Constance Blaauw uit Hilversum is al meer dan een week zoek. Het nog maar net veertienjarige meisje liep op 3 juli van huis weg. Daags daarna zou ze in Oldenzaal vorige week weer in Hilversum zijn gezien. Haar vriendinnen van de Uloschool menen dat Constance niet naar huis durft te gaan omdat ze zou denken dat ze blijft zitten. Dat is echter heel on waarschijnlijk. Van de overgang is of ficieel nog niets bekend, maar Constan ces cijfers zouden over het algemeen goed zijn uitgevallen. IN ARGENTINIË BUENOS AIRES (U.P.I.) Zeven van de hoogste Argentijnse marine-offi cieren zijn gearresteerd nadat zij het aftreden hadden geëist van de minister van marine. Het militaire verzet tegen de rege ring van Frondizi duurt intussen voort, maar verliest aan kracht. Vier hoogge plaatste militaire „rebellen" zijn naar Uruguay gevlucht, en een aantal ande ren, waarbij zich waarschijnlijk de lei der van het verzet bevond, hebben zich overgegeven. fHet K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur. Bewolkt met op klaringen, maar ook plaatselijk en kele buien. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en noordwest. Koel weer. MIESJE: Eindelijk kan ik dat nieu we pakje probe ren. 14 juli: zon op 4.35. zon onder 20.55; maan op 14.28, maan onder 0.12. Van onze correspondent fheffing van 10 pet. op bacon uit Dene marken teniet doen. KUNGAELV. De premiers van Hiertegen is door de Engelse varkens- Noorwegen, Zweden en Denemarken fokkers fel geprotesteerd, maar de En- zijn het eens geworden over toetre- |fe.'se, minister van landbouw heeft voet ding tot het zg. klein vrijhandelsge- bied. zoals Engeland dat heeft voor-pct. Ongeveer 5 pet. wordt uit Neder- gesteld. De Fmse regering overweegt (Jand ingevoerd. eenzelfde besluit. Er zal een perma- De Engelse toezegging samen met het nente raad van ministers van de akkoord tussen de Scandinavische lan- Scandinavische landen in het leven worden geroepen voor de economi sche samenwerking. Tevoren hebben Zweden en Denemar- I n overeenstemming bereikt over de leffingen op de export van Deense land- H -uwprodukten. Zweden heeft Dene den onderling heeft nu de weg ge baand voor de nieuwe vrijhandelszone. Het plan voor een Noordse Unie is hier mee losgelaten. Conferentie In Londen verluidde dat dit vrijhan delsgebied van de landen die niet zijn 'narken ruime concessies verzekerd. Zo aangesloten bij de Europese Economi- t randeerl Zweden een jaarlijkse in- sche Gemeenschap, de Euromarkt, te- n er van tenminste 2.000 ton boter uit gen oktober een feit kan zijn. De bij de 3 nemarken. Voorts heeft Zweden zich r. euwe vrijhandelszone aangesloten lan- tereid verklaard 60 pct. van de invoer- t ,n zijn; Engeland. Oostenrijk. Dene- -echten op levensmiddelen aan Dene- „arken, Noorwegen, Portugal. Zwe- marken terug te betalen. £„n en Zwitserland. Op 20 juli komen In de afgelopen week had Engeland de ministers van de zeven landen i| t. toegezegd bepaalde invoerheffingen M Stockholm bijeen om de laatste voor, g,p Deense landbouwprodukten te laten) bereidingen voor het vrijhandelsgebiej 'vallen. Onder meer wil Engeland, de te treffen,

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1