Temeuzen krijgt een nieuw, modern sluizencomplex Caballero KRIS 56 Autorijden onder invloed gaat niet ongestraft Raad Terneuzen sprak .seheurenlniurl over Nieuwe bruggen in Sas van Gent en Sluiskil Kapitein, slager, ingenieur en chauffeur voor de balie door Zeeland Vrijdag 10 juli 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Bij verbreding van kanaal naar Gent Zoekt U iets beters? NIEUWE SLUIZEN KANAALVERBREDING Aanbesteding Oostburg WEGEN, BRUGGEN SPUIRIOOL POLITIERECHTER MIDDELBURG „Hamsterwoede" Prinses Beatrix naar Friesland NA PUBLIK4T1E IN DE PERS Ontevredenheid over optreden en reparaties Vrijspraak Ik had lichaamsgeur Stank f Moordenaar van Brit nog op vrije voeten Staking dreigt bij Britse werven Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN Nu de Nederlandse en Belgische regering met betrekking tot de verbreding van het Kanaal TerneuzenGent op vele punten een definitief akkoord hebben bereikt heeft Rijkswater staat met haast gewerkt aan de plannen voor een nieuw sluizen complex te Terneuzen. In grote lijnen staat dit gigantische project, dat vele miljoenen guldens zal kosten op papier. In dit plan zijn twee nieuwe sluizen ontworpen, een zeesluis en een binnenvaart- sluis. De twee bestaande binnenvaartsluizen zullen verdwijnen. Vermoedelijk zal volgend voorjaar met de uitvoering worden be gonnen. Voor de bouwtijd is een termijn gerekend van 8 a 10 jaar. Dit kersverse plan van Rijkswater staat sluit geheel aan bij het structuur plan voor de Kanaalzone. De water staatsmensen hebben zoveel mogelijk rekening gehouden met de verlangens, die in het structuurplan zijn neergelegd, Advertentit Rook dan morgen een* (CONSTANTE KWALITEIT) hoewel dit om technische redenen niet altijd te doen was. Het ligt in de bedoeling om in Terneu zen een nieuwe zeesluis aan te leggen, alsmede een nieuwe binnenvaartsluis. De bestaande binnenvaartsluizen, die van een zeer oude constructie zijn, zul len dan moeten verdwijnen. De nieuwe zaesluis zal aansluiten op het kanaal en voor beide sluizen zal een gemeen schappelijke voorhaven gegraven worde De nieuwe zeesluis zal een zodanige ca paciteit hebben, dat tankers van 50.000 ton er ruimschoots doorgang kunnen hebben. De breedte van deze sluis is gesteld op 40 meter, lengte 290 meter en diepte 12,5 meter. Ter illustratie de gegevens van de oude zeesluis: breed IS meter, lang 170 meter en diep 8.75 meter. De Noordersluis te IJmuiden is 450 meter lang. Voor de beschutting te gen de wind zal aan de westzijde van het nieuwe sluizencomplex een brede strook met hoogbeplantmg worden aan gebracht. Vlak naast de zeesluis zal de nieuwe binnenvaartsluis worden aange legd. De capaciteit van deze sluis zal groter zijn dan die van de twee oude sluizen samen. Op de plaats van de oude sluizen zal een dijk aangelegd wor den, die zal dienen als waterkering. Uiteraard heeft Rijkswaterstaat deze plannen opgesteld in het licht van ver breding van het gehele kanaal tot de Belgische grens. En dit brengt ook con sequenties met zich mee voor Sas van Gent. In deze gemeente zullen de slui zen definitief verdwijnen. In de nieuwe sluizen zal straks doorlopend geschut worden. Thans geschiedt dit met een onderbreking van 5 a 6 uur. Tot Sluiskil zal liet kanaal verbreed en verdiept worden aan de westzijde. De diepte wordt 12,5 meter en de breed te 150 meter (huidige situatie 75 meter breed). Vanaf Sluiskil tot Sas van OOSTBURG Architect J. A. Faas I te Oostburg besteedde op he gemeente huis namens het gemeentebestuu in het openbaar aan de bouw van acht woning- Osadestraal. Laagste ischrijver was: wetwoningen met schuurtjes aan de Van Fa. Striidonk te Oostburg 92.500. Hoog- ste inschrijver: A. Daansen te Oostburg 107.600. De gunning werd aangehouden. Gent zal het kanaal aan de oostzijde verbreed worden. Bij de grens wordt weer overgestoken naar de westzijde. Dit in verband met de situatie rond het kanaal bij Zelzaete. Ook het wegenplan zal natuurlijk I aan de nieuwe situatie worden aange- past. Binnenskamers wordt over ver- j schillende punten dienaangaande nog 1 overleg gepleegd. Zo staat het helemaal nog niet vast, dat bij Sluiskil een rondweg aangelegd zal worden. Ook zijn er stemmen (o.m. ook in het rapport Van Steenberghe- Cauvelaert) die de weg langs het ka naal en dus door het dorp willen hand haven. De laatste mogelijkheid zal ech ter inhouden, dat er een heleboel hui zen in Sluiskil zullen moeten verdwijnen. En daar zit nog al wat aan vast. In elk geval is het zo goed als ze ker, dat over de nieuwe sluizen te Ter neuzen de rijksweg zal komen, die uit mondt op de westelijke kanaaldijk. De weg op de sluizen zal voorzien worden van twee bruggen en zal langs het ka naal op flinke afstand van het vaarwa ter gelegd worden. Het tracee loopt nu vlak langs het water. In het nieuwe plan wordt voorgesteld een tussenberm met beplanting ter breedte van ongeveer twintig meter aan te brengen. Dit geldt alleen tot Sluiskil. Vanaf Sluiskil tot Sas van Gent zal de huidige toestand gehandhaafd blijven. In Sas van Gent komt een nieuwe brug, ongeveer op dezelfde plaats waar thans de sluizen liggen. Iets ten noor den van Sluiskil zal eveneens een brug gebouwd worden. Vlak naast dit bouw werk zal nog een spoorbrug gebouwd worden. De bruggen over het kanaal zullen gebouwd worden op een hoogte van zeven meter boven het wateropper vlak. De rijweg van de bruggen zal acht meter bedragen. Nu d ebrug bij Sluis kil ten noorden van het dorp Is gepro jecteerd zal voor het langzame verkeer een veerpontje zorgtsn voor het verkeer naar de andere zijde van hét kanaal. Een van de meest interessante pro blemen bij de opstelling van dit project vormde de vraag: hoe kunnen wij de verzilting in het kanaal tegengaan? Tijdens een gistermorgen gehouden pers conferentie, toen ons al deze gegevens werden versterkt, bleek, dat de heren van Rijkswaterstaat iets unieks hadden uitgedacht. Men. zal nl. een gedeelte van het kanaal, kort aan de Wester- schelde. belangrijk dieper maker dan normaal. Een zoutkom wordt dit ge noemd. Diep in de grond zal een spui- riool worden gegraven, waarmee ge tracht wordt een groot deel van het zout naar zee te transporteren. Deze metho de is nog niet eerder in Nederland toe gepast en betekent dan ook een pri meur voor Terneuzen. De technici van Rijkswaterstaat hebben wel vertrouwen in deze nieuwe vondst. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Op 21 april wag gelde de vertegenwoordiger W. F. R. uit Ekelen (België) onder invloed van een aanzienlijke hoeveelheid sterke dranken een café uit. Dat zag een wacht meester van de waterpolitie. De wacht meester ging per fiets de aanbidder van Bacchus achterna toen deze zonder meer in een auto stapte en wegreed. De auto vloog verscheidene straten in waar een inrijverbod geldt. Toen achte de wachtmeester, die haastig op zijn rijwiel naderbij reed, de tijd meer dan las ik dat bericht over de ont- ploffing op de plezierboot in De- nemarken. Over de radio hoorde ik. dat er meer dan vijftig doden s zijn. Een pleziervaart op een prachtige, overwarme zomerse E= lag, die zo dood en droefheid 5 brengt. Als we de krant elke dag 5 lezen, dan zien we, dat dit wel één van de ongevallen is met de meeste doden, maar dat er elke 5 dag droevige nieuwsberichten zijn S over ,,vakantiedoden". In het wa- 5 ter en op de weg. Ook wel in de lucht en in de bergen. Het is of die berichten» ons toeroepen: men- sen, wees toch niet zo zorgeloos. =5 We zijn in de vakantie juist graag zorgeloos. Het werk zetten we één of twee of meer weken uit onze gedachten. We willen ergens heen- Ei gaan, waar we anders niet ko- men. We willen zien, wat we an- ders niet zien. We willen ondêrne- men, wat we anders niet onderne- men. Het onbekende trekt ons. Ze- 5 ker er zijn mensen, die rust zoeken in de vakantie. Die ergens E op een mooie plek aan het strand of in het bos in een luie stoel E gaan zitten. Die wat dromen, wat lezen, wat praten en ten hoogste ter afwisseling een kleine wande- ling maken. Maar de jongeren en wie is tegenwoordig niet jong9 E zoeken hun rust in velerlei ver- E moeiende ondernemingen. Dat lijkt een tegenstelling, maar het is het heus niet Men spreekt tegenwoor- dig dan ook meer van „recréa- tie", wat fe:lelijk herschepping" betekent. De vakantie is een pe- E riode. waarin men het lichaam re- E creëert, het de gelegenheid geift, zich te ontspannen, door andere dingen te doen dan men gewoon E is. Daarbij worden andere spieren E gebruikt dan die men gewoonlijk benut, daarbij veert de geest op, doordat ze zich op andere zaken dan die van alle dag concentreert. En hier is nu het punt. waar het E gevaar om de hoek begint te kij- E ken. Men is daarbij wat zorge- E loos. Als men maar bereikt, wat men doen wil. Men heeft niet al- tijd erg in de vervoermiddelen, die gebruikt worden. Met een eigen S vervoermiddel begeeft men zich EL op wegen die en in verkeer, dat men niet kent. De exploitanten Si S van vervoermiddelen moeten er S in de vakantietijd uithalen, wat =1 er in zit. Ze moeten zoveel moge- sj lijk mensen meenemen en bezwa- e' 2 ren de vervoermiddelen overma tig. De vakantiegangers nemen VERRUIMING KANAAL VAN TERNEUZEN VERKLARING TOEKOMSTIG KANAAL BEST. KAN. GEDEELTEN """•jWOON EN INDUSTRIEGEB, 1N DE TOEKOMST TE MAKEN WEGEN TE MAKEN HOOFDWEGEN BESTAANDE HOOFDWEGEN TE MAKEN SPOORWEG BESTAANOE SPOORWEG GEMEENTEGRENZEN rijp ©in de gemeentepolitie in kennis te stellen. Deze voerde toen de vertegen woordiger mee naar het burau. Bij verstek werd hij door de politie- rchter mr. A. W. Tilone, veroordeeld tot twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf, met vier maanden on voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid. J. C. de D. stond voor eenz-elfdee uvel- daad terecht. Op 19 juni was 'hij in Aardenburge veneens onder invloed van sterke drank in een auto gaan rijden. Hij had hierbij zo geestdriftig gemani puleerd dat in een bocht, die hij met topsnelheid nam, een serie paaltjes er het hoofd bij neer moest leggen. Daar de man zeer zeker geen drirtke- boer is, werd hij veroordeeld tote en week onvoorwaardelijke gevangenis straf. Mevrouw A. D. B. uit Terneuzen leed tussen september en januari van vorig jaar kennelijk aan ham-sterwoede. Zij was in dit tijdvak werkzaam in een -restaurante -n sleepte af «1 to al lerlei etenswaren mee naarh tris waar- enz. Om dit allemaal te consumeren stopt ze ook nog enkele lepels, vorken en messeni n haar tas. Momenteel is alles wr ntjes terug betaald. Mr. T. Lebret, de officier van justitie, achtte de kwestie een beetje moeilijk daar er sprake was van een collega, di misschien de stoott otd it alles -had gegeven. Er was bijvoorbeeld ook nog een geldbedra-g -uit de zak van een der kellners ge-stolen. Het was de vraag wie van beide dames dit op haar kerfstok had. Daarom eiste hij alleen een voorwaardelijke straf en wel een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en ge durende die tijd toezicht van het Leger des Heils. Zij werd conform deze eis veroor- Breskens kent drie .zware jongens", waarvan er gistermiddag twee voor de politierechter verschenen. De derde werd bij verstek veroordeeld. Het twee tal was I. V. Z. tra-nsportarbid-er en S. J. v. de L.. los werkman. Tes-a-men met hun vriend, drongen zij zonder programma en zelfs zonder te betalen in februari een zaal binnen waar een feest in volle gang was. Gezien hun beruchte reputatie ver stomde plotseling de muziek en weiger de men de festiv-ititen door te laten gaan zolang 'het drietal nog in d'e zaal was. Zij werden conform de eis veroor deeld tot een geldboete van f 20 subs, vier dagen. Voor het stelen van roodkoper werden det wee Belgen J. I. de B. en L. van B. veroordeeld tot een geldboete van 100 subs, twintig dagen. MIDDELBURG. - Bij de op 4 juli af genomen -toelatingsexamens aan de Rijks hogereburgerschool en middelbare school voor meisjes te Middelburg slaagden de volgende kandidaten: Robbie Hahlen, Koosje Schimmel, Rix Wierenga, Giel Krijger, Leo Maas, Johanna Eilf, Wim van Baaien, Ella de Vos, Riet v. d. Linde. Jan van Boven. Leo Geense, Milie de Leeuwen, Marijn Meyer, Cocky van der Graaff, Kees Ghijsen. Jannis Alsma, Rino Zandee. Willy Moermond, Gonnie Wal raven, Sjaalt Fiegen, Guus Schipper. Con- ny Dekker, Dolf Plijter, Paul Heyse, Wim Hozee. Nico Zee, Jan Gerritsen. Wim Keessen. Tonie Woudenberg, Hanneke Straks. Liesbeth de Wid-t, Ad v. d. Berg, Hans Zuidema. Wim Helm, Joost Looise, Kees Leijnse, Hannie Viseh, allen te Mid delburg. Paulien van 't Hof en Ko Wou ters te Ritthem. Johan Crucq en Jannie Baas te Nieuw- en St. Joosland. Simon Bommeljé en Johan Corré te Oostkapel- le. Johan Provoost. Jan Ma-ranus en Bri- gi-t Smit te Domburg'. Erik ten Klooster en Truus Minneboo te Veere. Topy van Weel, Cathrien van Bockel en Marleen de Jonge te Oost- en West-Souburg. Paul v. d. Moer te Arnemuiden. Tonnie Klap en Jan Christiaansen te Koudekerke. Leen Bom te Oostkapelle. Pim van Doorn te Koudekerke. Hans Minderhoud, Lau Roelse en Piet Toutenhoofd te Westka- pelle. Afgewezen vier. Te Sint Maartensdijk zal op zaterdag 11 juli een nederlaagwedstrijd worden gehouden tussen de beide elftallen van Smêrdiek en die van Dinteloord. De wed. strijden worden geleid door scheidsrech ter Van Lanen uit Bergen op Zoom. In het Veerse Gat rijen d« caissons zich aaneen. Momen teel zijn zoals de foto laat zien drijvende kranen bezig de caissons vol te storten met mijn- steen, waarna de opzetstukken er op geplaatst zullen worden. MIDDELBURG. Vier toekomstige onderwijzers van de Chr. Kweekschool, ml. Bram Leenhouts, Martien Vereist, Piet van Elven en Johan Kouwer, fa»* hun vakantie op een nuttige en leerzame manier in Frankrijk doorbrengen. Zij zullen vijf weken, zeker niet met hun handen in hun (uiteraard toekom stige) onderwijzerszakken staan, integen deel; „Flink aanpakken en veel zien!' Det is hun devies. De eerste weken zullen ze bij een Nederlandse boer in Tours doorbrengen en hem bij het oogsten een handje hel pen. Met de verdiende francs zullen zij vervolgens Frankrijk doorkruisen om hun „Kweekschool-fransf eens te be proeven. Op de vraag, hoe in het hart van Frankrijk te komen, gaven de onder nemende jongelui ten antwoord: *W« gaan liften en we hopen ook weer lif tend terug te komen". Dat dit hen wel zal gelukken bewijst het feit, dat ze reeds een auto hebben gevonden, die hen tot Parijs meeneemt. Vanuit de lichtstad zullen ze dus ver der naar het zuiden gaan; steeds uit kijkend naar gastvrije chauffeurs. TERNEUZEN. De sleepbootkapi tein A. W. J. van de „Constantine" had op 24 april met zijn schip het sleep- schip „Oriënt" achteruit de Axelse sas sing uitgesleept en was hierbij het ka naal gedeeltelijk overgestoken. Door de en toen het gevaar van aanvaring zich voordeed niet achteruit geslagen, maar vooruit. Hiervoor stond hij dinsdag te recht op het kantongerecht te Terneu zen. J. verklaarde dat het gewoonte is dat als een schip getrokken wordt en om moet zwaaien dit een krabbend anker heeft. Daar hij wel orders -gegeven had het achter anker op te halen vertrouw de hij er op dat het kopanker was blij ven zitten. De schipper had dit echter ook opgehaald. Hierdoor kreeg het schip bij het omzwaaien te grote vaart. B. K. iStuurman-motordrijver ip de Con stantine bevestigde de woorden van de kapitein. Mr. v. d. Belt wilde weten waarom er niet ges-topt was toen de sleep aankwam. „Er zit geen rem op een -schip". Mr. Lebret eiste voor het hinderen van de sleep zestig gulden of twaalf dagen en voor het niet achteruitslaan twintig gulden of vier dagen. Mr. Knüp- pe, verdediger, betoogde dat een -schip van 16 a 1700 ton bij bet afremmen doorzet. Om de gelegenheid te hebben alles nog nader te bezien is de schrif telijke uitspraak over veertien dagen. STAVENISSE Geboren: Helena J., dv J. M. Moerland en S. Neele. Overleden: A. C. Gebraad, 68 j., echtg. v. J. L. Hage; H. A. Smits, 86 j., wed. van J. L. van Oeveren; J. P. Potappel, 47 j. ELLEWOUTSDIJK Geboren: Peter, zv F. Meulbroek en M. Katsman. Overleden: T. Geense, e.v, J. Jeremiasse, 79 j. Advertentie legenheid te geven zijn plan te kunnen uitvoeren. was dat een aantal bewoners terecht heeft geklaagd. Hij vroeg zich zelfs af, of de bewoners wel ooit helemaal van al het veroorzaakte stof bevrijd zul len worden. De voorzitter meende dat de aannemer zich aan de voorgeschre ven materialen had gehouden, maar dat de opzichter dit had moeten afkeu ren. Van onze correspondent TERNEUZEN. Tijdens de Proef rondvraag in de gisteravond te £>e heer M. van Langevelde (ar) deel- alles geprobeerd tegen Mej. An. Bosch, Pr. BendriMaan, Bloemendaal, schrijft: Het,was vreselijk vervelend voor iedereep op kantoor en thuis en vooral als ik uittinf. Maar nu i«- bruik ik Arrid en met reuae resultaat. Nooit meer last van transpiratie ee jeen spoor van jeur meer te beken nen. Fantastisch!" DEN HAAG (ANP) Prinses Bea trix is voornemens op 28 en 29 augus tus een bezoek te brengen aan Fries land. Het programma zal onder andere om vatten een bezoek aan het sanatorium Beatrixoord te Appelscha in de morgen van 28 augustus, voorafgegaan door een steenlegging te Haren bij Gronin gen op de bouwplaats van het nieuw te bouwen sanatorium Beatrixoord. Vervolgens zal een kort bezoek wor den gebracht aan de Stichting Cornelia (Lyndensteïn) te Beetsterzwaag, een ver pleeginrichting en revalidatiecentrum voor kinderen. Die middag zal verder een deel van _|een concours-hippique te Joure, geor ganiseerd wegens het tachtigjarig be- j staan van de Koninklijke vereniging Het Friesch paardenstamboek, worden bijgewoond. De prinses zal die avond logeren in de ambtswoning van de com missaris van de Koningin te Leeuwar den. Op 29 augustus zal de prinses met De groene draeck een zeiltocht over de Friese meren maken en een bezoek brengen aan de zeilwedstrijden ter ge legenheid van het honderdjarig bestaan van de zeilvereniging Langweer. In vogelwaarde klaagden de buren van de slager A. P. L. over de enorme stank die vanaf het erf van deze kwam en komt. L. houdt binnen de bebouwde kom varkens en voedert deze met af val van vlees. Er staan twee kuipen die op de destructor wachten. Eenmaal in de week worden deze opgehaald. L. kon niet begrijpen, dat het stonk. Volgens hem wordt de afval direct ste riel gemaakt in de maa gvan de var kens. De kantonrechter verzekerde dat een oplossing gevonden moet worden. De reeds eerder behandelde zaak te gen de vrachtrijder J. J. v. L. te Hon- tenisse, die op dertig januari bij dichte mist achteruit zijn garage in de Nieuw- straat wa skomen rijden en in botsing gekomen was met een autobus was nu opnieuw aan de orde. Daar de inrit zo .smal en de auto breed is, is het alleen mogelijk de ga rage vooruit in te rijden en deze ach teruit te verlaten. De vrou wvan L. had op de uitkijk gestaan. Wachtmeester der rijkspolitie le klas F. P. A. A. te Lams- waarde verklaarde dat L. bekend staat als een bedachtzaam rijder. Zijn vrouw staat ook als er geen mist is, op de uitkijk. Na het uitvoerige rapport en onder zoek door de verkeersgroep meende de officier dat er voor verwijt niet veel plaats is. Hij vroeg vrij-spraak. Mr. v. d. Belt was het hiermee eens. Van L. werd ontslagen van rechtsvervolging. L. L. vertegenwoordiger te Goes had op 20 maart rijdende met zijn auto op de hoek TramstraatWestkade de weg niet vrijgelaten voor een bromfietsbe rijder. L. was gestopt op het rijwielpad en had P. A. C. M. van R.. assistent van 's rijksbelastingen, zodanig gehin derd dat deze tegen de auto was aan gereden. Volgens L. moeet men daar, door de bebouwing, wel met de, voor wielen op het rijwielpad komen om de weg te kunnen overzien en de bromfiets reed veel te hard. Hiermede was Van R. het niet eens. De zaak werd. tenein de de verbalisant te horen, aangehouden tot 4 augustus. het wel: als ze maar mee kun- 5 Terneuzen gehouden raadsver- de mede, dat er met bouw- en woning- Transpiratie is niet alleen een kwesUe van nnk. ais zeeeen vervoer- Ü-a--— -E11°*™™ ^oken. „f"enJRnjJJw woiden genomen met andere middelen door „emotie" - opwinding, spanning, angst. neii" En ook. als ze g<een^ervoer- s gadering heeft mevrouw middel gebruiken, dan wagen in de zee en in rivieren, waar ze Dooms-Urtelee (.r.V.a.A.) VTH- om de scheuren te herstellen. j zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het de stromingen en trekkingen niet 5, pen ffesteld betreffende de ,.£e- De heer w- J- Weterings (kvp), die koud is of warm. op elk uur van de dag. I iiv~„i rw.- Ho hou. o "j? lid is van de woningbouwvereniging, in- Neem daarom het krachtigste middel tegen I fnriYippi'Hp nf nnlc mpt rif hpwonpr's nvpv» transpiratie en lichaamsgeur. AHRID in han- rormeerae ot ook met ae oewoners ovei rol-top flacon - dubbel aktief door Tran- leg gepleegd zal worden, alvorens deslop zacht door lanolSne. Avvid ver- proeven worden uitgevoerd. Hierop cwijnt onmiddellijk in de huid: wég transpira- werd bevestgend geantwoord. tie. wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel rj bl r:0°'^ altiid. onder alle omstandigheden. kennen, heel veel. Ook in de bei opt-ion-rHp1 wnuiubpu" in dp Bo gen is dat het geval. Gelukkig g,scneurae woningen in ae du in negentig van de honderd geval- 2 menwijk, waaraan het Zeeuwsch len loopt het goed af. Maar die s'Dagbiacl onlangs een publikatie tien dat zitn de ..vakantieon- 1 heeft gewijd. Met onze speciale verslaggever vroeg zij zich af: tien dat zijn de „vakantieon- gevallen", die in de krant komen. 5 Wat mij er weer toe brengt, om een ieder een prettige zorgeloze g vakantie te wensen, maar toch met name ook de ouders en oude- ren de zorg voor zichzelf en voor 2 anderen op het 'hart te binden. Er 2 zij zorgeloosheid èn zorg. U zult 2 begrijpen, wat ik daarmee bedoel. 3 Wie is er verantwoordelijk voor deze gang van zaken? Waren de gebruikte materialen inderdaad ondeugdelijk? De voorzitter, mr. H. W. P. Tellegcn, was het met de vragenstelster eens dat het provisorisch dichten van de scheu ren „buitengewoon lomp" is geschied. „Dat had anders en veel beter gekund", aldus de voorzitter, die van mening Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling- f 2.-. Ook het zwembad is hoe kan het; anders bij zo'n tropische hitte weer den gezwommen. Wethouder M. de Vos ter sprake geweest. De heer Van Lan- i antwoordde dat er met medewerking van - liet departement volgend jaar gezwom men zal kunnen worden, maar dan moet de toestemming wel heel vlug; afkomen. Gesproken werd ook nog over het bestaande badje, dat - volgens de voor zitter spoedig niet meer gebruikt kön worden. Daarom is een spoedige aanleg van het nieuwe zwembad zeer nood noodzakeijk. gevelde informeerde hoe het ermee clat er w?l definitieve plannen bestaan stond, waarop de voorzitter antwoordde en dat deze, behoudens enkele kleine wijzigingen, wel de goedkeuring van het departement zullen krijgen. De heer R. Hol (PvdA) wilde weten of er volgend seizoen al in het nieuw aa te leggen zwembad zal kunnen wor- INNSBRUCK (Reuter) De Oosten rijkse politie doet wanhopigee pogingen om de moordenaar van de Britse toe rist Charles Marmoy te vinden en heeft thans al vier verdachten gearres teerd. In de ring die de politie met be hulp van helicopters n politiehonden rond een bergdal ten zuiden van Inns bruck heeft gelegd, zijn alle berghutbe- woners, alle toeristen en alle herders gewaarschuwd. Zij kijken uit naar een donkere, slanke jongeman met een sta rende blik. De vier verdachten beant woorden allen min of meer aan deze beschrijving, maar het is duidelijk dat ?lechts hoogstens één van hen aan de moord schuldig kan zijn. Hun alibi's worden onderzocht; de politie heeft ge weigerd bijzonderheden over de arres tanten bekend te maken. Omdat L. rustig met de overtreding j se ?che^bou\vDebetrokkenvakbon- straf. Erlangt SS Sfïnot me stank. Maden kruipen er over rond i?. loonsverhogingen in te die- en er zijn drommen vliegen. De eis nen* Wiermee gaat gepaard de eis voor luidde 100 gulden boete, waarvan 75 een werkweek van 40 uren. voorwaardelijk of twintig dagen. Uit-! ^et bezien of veel Britse wer- spraak: vijftien gulden oï drie dagen. v?n hierin zullen toestemmen; een nieuwe stakingsactie is dan ook niet Hn0f>r ht>rn&n onmogelijk. Bij de beide voorgaande o langdurige stakingen op Britse werven Om in hoger beroep te kunnen gaan kreeg ir. K. D. te Terneuzen een boete van elf gulden of twee dagen. Op 23 april had hij rijdende met zijn auto op de Creynsenstraat te Axel niet de rechter kant van de weg aangehouden. Hij ont kende dit: J. S. wachtmeester van de rijkspolitie verkeersgroep had achter ;den bij het verrichten D. gereden. Zijn rijden was van dienwerkzaamheden, aard dat zij achter hem waren blijven rijden. Bij het omgaan van de bocht! reed hij op het weggedeelte, bestemd' voor het tegemoetkomende verkeer i Daar het zicht hier goed is, was het niet ^odig om zo ver naar links te rij den. Ir. D. gaf als zijn lezing: de auto van de politie reed zonder licht en had bijna een ongeluk veroorzaakt. Doorop - j lettendheid van hem en een andere auto mobilist was dit voorkomen. De politie had hem toen gevolgd en zou een re den gezocht hebben om hem te bekeuren. Volgens mr. v. d. Belt* zijn dit maar achtergronden. Ir. D. vraagt ontslagen te worden van rechtsvervolging, zo niet dan zou hij in appel gaan. De eis van de officier was vijftien gulden of drie dagen. De kantonrechter was geneigd de straf te verlagen, maar op verzoek werd dit elf gulden, om de heer D. de ge- hebben tal van Nederlandse werven voordeel gehad. Deze vorige stakingen betroffen echter niet geschillen met werkgevers maar zij waren „demarea- tiedisputen" tussen enkele bonden on derling. Dat wil zeggen dat het ging om het afbakenen van de bevoegdheden van de leden van de verschillende bon van bepaalde De Hervormde Knapenvereniaine te St. Annaland maakte onder leiding van de heren Johs. Overbeeke en W Goede- gebuure een reisje naar het IJs'selmeer- gebied. waarbij o.a. Harderwijk werd aangedaan. Vier surveillancehonden en twee sperhonden zullen zaterdagavond op het voormalige voetbalveld aan de Duinweg te Zoutelande de hoofdpersonen zijn in een demonstratie die van half acht tot half tien wordt gehouden

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4