ECONOMISCHE BANDEN BRAKEN VANNACHT Saarland los van Frankrijk Marianne verloor grote binnenlandse markt att tl Een hittegolf van toch nog mee tropische ritmiek JONGENS ZWAAR GEWOND NA GESLAAGDE INBRAAK K Kabinetscrisis in Israël GENERAAL H. G. BOUWMAN: GEEN REDEN TOT KLACHTEN Ir. KOOMANS NAAR IRAN Koslof ongewenst in Detroit ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Trein vermorzelt ;isje gered maar broertje verdronk jon gen Sloop begon Londense vrachtenmarkt te vroeg Jongen verdronken Bommen ontploffen in auto te Rome IS^tRIJBERR H I I N 940.000 BROMFIETSERS Scheepje (75 ion) overvaren Maandag 6 juli 1959 Van onze correspondent PARUS. Zondagnacht om twaalf uur is er een einde gekomen aan de economische en monetaire unie tussen Frankrijk en Saarland. Het land tal voortaan geheel aan Duitsland zijn gebonden. De grenskantoren aan de Duits-Saarlandse grens zijn gesloten en die aan de Frans-Saarlandse grens zijn heropend. rijk mag het Saargebied jaarlijks voori 1513 miljoen mark uitvoeren; omge-| keerd kan voor 100 miljard franks (83 miljoen mark) worden ingevoerd. I Er is een gemengde Twee bewegingen Op de Parijse beurs heeft de aan sluiting van het Saargebied bij Duits land twee bewegingen tot gevolg gehad die zich de laatste dagen in versterkte mate hebben geopenbaard: 1) De Duitse banken hebben franken verkocht tegen dollars om aldus het saldo van hun klan ten in het Saargebied om te zetten in marken. Ongeveer 50 miljard frank is naar de Parijse markt gebracht. In het bijzonder de laatste dagen is er dien tengevolge veel aanbod geweest. Waar schijnlijk hebben de Duitsers willen af- Frans-Duitse l warwinkel van paparassen met zich die wachten of de frank, die de laatste tijd commissie ingesteld die lussen 6 en 11in Frankrijk inherent is aan de uitvoer, juli de Franse franks die in dit gebied anderzijds zullen ook de voordelen voor tot nu toe wettig betaalmiddel zijn ge weest, zal doen inwisselen tegen Duitse marken. Gisterochtend is een groot con- vooi geblindeerde vrachtauto's, be waakt door met mitrailleurs gewapende politie uit Duitsland, in het Saargebied gearriveerd. Zij vervoerden de ongeveer 580 miljoen Duitse mark in munten en biljetten waarmee zondagmiddag en zondagnacht de tegen de 600 banken en postkantoren van het gebied van geld zijn voorzien Vandaag begint de inwisseling en vandaag zal het Saargebied in marken faktureren. betalen, ontvangen en reke nen. Om speculaties tegen te gaan mo gen er tussen 6 en 11 juli geen Franse franken worden ingevoerd. De omre- kenkoers is voordeliger voor hen die thans franken bezitten; zij krijgen 85 pfennig voor 100 franken. Zes maanden eerder Zoals men zich herinnert bestond er tot dusver een overgangstoestand. Se dert het eind van de tweede wereld-1 oorlog was het Saargebied economisch aan Frankrijk verbonden. Tot 1 januari 1957 was het een autonoom land ge- weest. maar omdat de Saarlanders zichj bij volksstemming tegen de europeani sering" van hun land uitspraken, sloten Frankrijk en de Westduitse republiek een overeenkomst, waarbij het Saar-I land in de Bondsrepubliek zou worden opgenomen. Daarin was voorzien dat de economische en monetaire unie tus sen Frankrijk en het Saargebied tot 1 januari 1960 zou duren. Om speculaties en fraudes te verhinderen c.q. er een eind aan te maken, hebben Bonn en Parijs echter in gemeenschappelijk overleg besloten dit verdrag zes maan den eerder te beëindigen. In heel het Saargebied was gisteren geen fles Franse cognac meer te koop. De prijzen zullen namelijk reeds van daag gewijzigd zijn. De benzine wordt goedkoper (ongeveer 25 pet.) maar tabak en alkohol worden duurder. Iedere Saarlander zal wel voor enige maanden cognac, parfum en rookarti kelen in huis hebben gehaald. De win keliers die koelkasten, televisietoestel len en wasmachines van Frans fabri kaat in voorraad hadden, hebben ge tracht deze de laatste maand tegen lagere prijzen van de hand te doen. W arwinheb De propaganda van de Duitse in dustrie en. van de handel is de laatste maand in Saarland bijzonder groot ge weest en de Franse industrie heeft de indruk dat zij een niet onbelangrijk binnenlands afzetgebied heeft verloren. Haar verkopen in het Saargebied maken geen deel meer uit van de binnenlandse Franse markt maar zij worden expor ten. Dat brengt enerzijds de enorme de exporteurs van kracht worden. In het verdrag tussen Bonn en Parijs is een clausule opgenomen die beoogt de handelsrelaties tussen beide gebie den zoveel mogelijk te handhaven. Een deel van het handelsverkeer tussen Saarland en Frankrijk blijft echter vrij van douanerechten. Men heeft zich daarbij gebaseerd op het handelsver keer van 1955. In de richting van Frank- redelijk vast is, nog zou stijgen. De Banque de France heeft dollars afge geven en de koers van de dollar te Parijs is niet meer opgelopen dan van 490.20 tot 490.90 frank. 2) Er zijn voor rekening van het Saargebied aan de Parijse beurs veel Franse fondsen ge kocht, een bewijs dat vele Saarlanders die hun franks niet onmiddellijk nodig hebben, er de voorkeur aan hebben ge geven die te beleggen in effecten of ze om te zetten in andere valuta. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. In de Alblashaven te Rotterdam is gisteren de tienjarige Joannes C. de Kort verdronken. Hij was met zijn achtjarig zusje het water ingewandeld en plotseling in de diepte verdwenen. Een zwemmer, de 22-jarige loodgieter P. Mage.ey uit Schiedam, slaagde erin het meisje op te duiken. Zij zat onder de steven van een zand- sohip gedrukt. Met kunstmatige adem haling bracht hij haar weer bij kennis. Het lijk van de jongen werd korte tijd later opgedregd. ZEER II\ 'T ALGEMEENKATHERINE DENHAM NA TIEN JAAR TEREG r~»T7l'NT UA AG "Rii Ae> vrtmovo'mirac- DEN HAAG. Bij de zomergewas-, sen valt de schade door de droogte veroorzaakt in het algemeen wel mee. Alleen op de laatgezaaide kleipercelen en op de lichtere zandgronden' is de schade hier en daar belangrijk. De wintergewassen, met uitzondering van de rogge, hebben geen schade on dervonden De gewassen, die na 1 sep tember geoogst worden kunnen zich als er niet npg een droogte-periode komt geheel of grotendeels wel herstellen. Tot deze conclusie is het ministerie van landbouw en visserij gekomen na een onderzoek, ingesteld naar de schade door de droogte in de periode van 20 tot 25 juni jl. De haveropbrengst zal vermoedelijk on geveer 25 procent minder zijn dan nor maal. De mengteelt (haver met zomer - gerst) zal eveneens twintig procent la ger uitvallen. Rogge, zomergerst en zo- mertarwe zullen vijftien tot twintig pro- cent minder opleveren. Advertentie EXCLUSIEF! De Ronson Butron fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman - schap in Nederland van f. 42.50 af Het geschenk voor nu dat past in de wereld van morgen. Unieke Ronson-vinding direct regelbare vlam CFinger-tip System) Multi-Fill tank a r. 2.zo bevat gas voor 1 jaar normaal gebruik. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. In de nacht van zaterdag op zondag werd er ingebro ken bij banketbakker H. J. J. Brons wijk in de Langstraat 35 te Wasse naar. De inbrekers, die via een poortje en een muurtje aan de ach terzijde het huis van de banketbak ker binnendrongen, gingen zo muis stil te werk dat niemand van de fa milie Bronswijk in zijn slaap werd gestoord. Zij maakten een geldkistje met veer tienhonderd gulden buit waarna zij de vlucht namen met de in de Langstraat geparkeerd staande bestelauto van de heer Bronswijk. Nog vóór de inbraak werd ontdekt, was het geldkistje met inhoud alweer te- Alicentmp. tn Smid Afd.: Wtlliam Rikktri Handtliindtrntmini N.E Btsrr, Damrak Eigen nieuwsdienst UITHUIZEN. Op de onbewaakte overweg in de Dingeweg tussen Uithui zen en Uithuizermeeden is zaterdag de vijftienjarige Klaas Schoneveld met zijn fiets door een trein gegrepen en gedood. Hij heeft de signalen, die de machinist van de trein gaf, niet gehoord. Het treinverkeer werd een uur vertraagd. ROTTERDAM. Ir. M. Th. Koo- mans, oud-directeur van het gemeente lijk havenbedrijf te Rotterdam, zal het jaar 1960 waarschijnlijk in Ira" door brengen. Zijn medewerking is gevraagd bij de invoering van een nieuw beheer over de havens in dat land. In het voorjaar is ir. Koomans reeds negen weken in Iran geweest om de situatie van het to geldende haven beheer te bestuderen. Hij heeft daarop voorstellen tot reorganisatie gedaan. Deze zijn. zo is hem nu meegedeeld, door de regering aanvaard. In aansluiting hierop is aan ir. Koo mans gevraagd zijn medewerking te verlenen bij de voorbereiding tot in voering ervan. Dat zal in twee etap- Bij de uitgifte van 2 miljoen 5 pet. pen geschieden. Eerst moet nagegaan converteerbare obligaties Betonfabriek nodigen6*6 aanpaSSinge" in de wet De Meteoor hebben nagenoeg alle hou- Ik hóud er rekening mee. dat ik in öers van claims van hun inschrijvings- 1960 in Iran zal zijn. aldus ir. Koomans. recht gebruik gemaakt. Amsterdam LONDEN (Reuter) Op de Londense vrachtenmarkt werd hoofdzakelijk in de Noordamerikaanse graansector gehandeld. De boekingen betroffen 19.500 ton graan in drie verschepingen met een Liberiaanse boot van Golfhavens naar Antwerpen/Hamburg tegen 4,50 voor de eerste serie en 4,75 voor de volgende twee met vrij lossen, september 10/30, 9.500 ton met het Duitse schip Olga van Port Churchill naar Antwerpen, Rotterdam of Amsterdam tegen 4,50 vrij lossen, 25 juli/ 15 augustus en een zelfde lading van de St. Lawrence naar Engeland tegen 41 sh. of Ant werpen/Hamburg tegen 4 vrij lossen, no vember 10/30. DETROIT (Reuter) De burge meester van Detroit heeft het Ame rikaanse ministerie van binnenlandse zaken doen weten dat hij en het ge meentebestuur van Detroit geen prijs stellen op het bezoek van de Russi sche vice-premier Koslof. ..Zijn bezoek is strijdig met het open- baal" belang enhet gemeentebestuur zal Koslof dan ook niet als officieel be zoeker erkennen." De reden hiervan is niet zozeer dat er in Detroit ernstige bezwaren bestaan tegen de persoon van de Russische vice- premier; men heeft echter vorig jaar, bij het bezoek van vice-premier Miko- jan onprettige ervaringen opgedaan. Mikojan werd in Detroit door de bevol king zeer onheus ontvangen en zelfs met rotte eieren bekogeld. Toen men Koslof vroeg wat hij nu zou doen als hij in Detroit kwam. zei hij: „Dat zullen wij wel zien geen zorgen voor de tijd!" Volgens berichten uit Moskou heeft Koslof de burgemeester van San Fran- sisco laten weten dat de Sowjetunie zal instemmen met het houden van een top conferentie in die stad. Het voorstel daartoe is enige maanden geleden ge daan door het gemeentebestuur van San Francisco. recht. De auto trouwens ook, maar die was min of meer verkreukeld. De inbraak te Wassenaar werd ge pleegd door de bankwerker A. A. en de matroos op de Rijnvaart C. J. M. R„ beiden 22 jaar oud en beiden afkomstig uit Nijmegen. Met de gestolen auto re den zij nog dezelfde nacht over polder wegen in de richting Rotterdam. Maar omstreeks twee uur na middernacht re den zij op de Grindweg onder de rook van de stad tegen een huis op. Dat was de bekende cafetar Het Vaantje, die als sta-in-de-weg p. in september zou worden afgebroken. De beide inbrekers maakten daar nolens volens nu al vast een begin mee. Toilet werd redding De zestienjarige zoon van de cafeta ria-exploitant J. de Winkel die boven de cafetaria sliep, was juist even uit bed gekomen om naar 'het toilet te gaan toen de auto het huis ramde. Hij ont snapte dientengevolge aan een groot ge vaar. Ook zijn ouders, die in het ach terhuis sliepen kwamen met de schrik vrij. De beide inbrekers waren er lelijk aan toe. Beiden werden in bewusteloze toestand uit het autowrak en onder het puin vandaan gehaald. A. had een ver brijzelde onderkaak en een wervelfrac tuur, zijn vriend R. een schedelbasis- fractuur en een zware hersenschudding. Zij liggen nu in het ziekenhuis-Coolsin- gel. De gestolen auto werd goeddeels ver nield; het enige wat onbeschadigd bleef was het gestolen geldkistje dat zich met zijn inhoud thans onder de hoede van de Rotterdamse politie be vindt. Van onze kunstredactie ATHERINE DUNHAM danseres, choreografe, an- troposofe, producente, regis seuse, schrijfster en compo niste is met haar befaamde troep, The Caribbean Rhapsody, aan haar vierde Europese tour nee bezig. Na Engeland en De nemarken komt zij naar Neder land, dat zij precies tien jaar ge^ leden overlaadde met een hitte golf van tropische ritmiek. Studiebeurs was begin Het is moeilijk te zeggen wat deze dansvoorstellingen zijn: ballet of show, exacte folklore of vrije fantasie. Alle facetten zijn te verdedigen bij dit fraaie assortiment van 32 danskunste naars, vocalisten en musici. Katherine Dunham, professor in de antropologie is theoretisch terugge gaan tot de oerbronnen van de dans kunst, terwijl zij praktisch bij de on- ö'er haar leiding werkende dansers de klassieke ballettechniek introduceerde Deze bleek door haar universele waarden en geënt op de primitieve danscultuur een machtig uitdrukkings middel te zijn. Naar westerse maat staven onderscheidt men in deze voor stellingen liederen en dansen, trom men en pantomime, maar eigenlijk is deze scheiding onjuist. Bij de negers zijn klank en beweging, woord en ge baar tot een eenheid versmolten en misschien is het nog zo vreemd niet van ballet te spreken. Ballet immers wil toch ook een volmaakte eenheid zijn van dans, muziek en décor. Het begon bij Katherine Dunham met een studiebeurs op 17-jarige leef tijd. Zij ging naar de Antillen om een proefschrift over de danskunst en de godsdienstige uitingen van de inwo ners te schrijven en zij kwam twee jaren later terug met een compleet gezelschap dansers en zangers. Zij heeft ook een eigen opleidings instituut, dat geen rekening houdt met ras, ouderdom of financiële draagkracht. Behalve in dans en mu ziek wordt ook onderwijs gegeven in vreemde talen, Creoolse dialecten en antropologie. De show The Caribbean Rhapsody is een schouwspel voor folkloristische fijnproevers, maar tegelijk ook voor het grote publiek, dat niet weet waar naar het eerst te kijken of te luiste ren: naar de dans, pantomime, zang, Twee inbrekers die eerst figuurlijk van het rechte pad waren afgedwaald, deden dat kort daarna letterlijk. Zij ramden met een in Wassenaar gestolen bestelauto waarin een ook in Wassenaar gestolen geldkistje, tegen de cafetaria Het Vaantje bij Rotterdam. Katherine Dunham. muziek, kostuum, décor, belichting, inspiratie of techniek, spontaneïteit of berekening en weergaloos podium- raffinement. Het gezelschap treedt van 3 t.m. 9 juli in Theater Carré in Amster dam op; daarna volgt het Utrechtse Tivoli van 10 t.m. 12 juli, waarna Den Haag, Gebouw voor Kunsten en We tenschappen, de Nederlandse tournée sluit met voorstellingen van 13 t.m. 19 juli. TEL AVIV De meningsverschil len over de leverantie van granaat werpers door Israël aan West-Duits- land hebben premier David ben Goe- rion gisteren genoopt het ontslag van zijn kabinet in te dienen. De aanleiding tot deze kabinetscrisis was de weigering van de vier ministers, die zich tegen die leveranties had den verzet, af te treden. Premier ben Goerion eiste gisteren hun heengaan. Wilden zij niet eigener beweging aftreden dan zou hij het ge hele kabinet laten heengaan. De pre mier handelde aldus omdat alle andere ministers hadden gedreigd met aftre den bij aanblijven van die vier. Aangenomen wordt dat David ben Goerion opdracht zal krijgen een nieu we regering té vormen. Zaterdag kwam het in Tel Aviv tot grote betogingen van tegenstanders van levering van Israëlische wapens aan West-Duitsland. De meeste betogers droegen de beruchte gele Davidsster uit de nazitij d. Zij voerden zwart omfloer ste vlaggen mee en spandoeken waar op de namen van Duitse concentratie kampen stonden. De uiterst linkse elementen onder de betogers riepen „Weg met de regering". Eigen nieuwsdienst HEERHUGOWAARD. In het na tuurbad Deiko te Heerhugowaard is gistermiddag de zevenjarige Jackie Zwemmer verdronken. Het zwembad was om twee uur open gegaan. Twintig minuten later stapte een kind in het diepste deel van het aflopende kinderbad (1.55 meter) op het lichaam van Jackie. Ondanks kunst matige ademhaling lukte het nie* meer de jongen te redden. De tienjarige R. A. Taluniker uit Oosterbeek is zaterdagmiddag bij het Drielse veer in Renkum van een strand stoel, waarop hij ronddreef, in het wa ter gevallen. Hij werd door de sterke stroom meegesleurd en is daarna niet meer gezien. De jongen kon niet zwem men. Gered door diepe slaap ROME (Reuter) In Rome zijn gis- j teren twee bommen ontploft in de ge parkeerde auto van een Tunesische jour nalist. Kinderen die in de nabijheid speelden werden getroffen door bom- splinters; een van hen overleed ogen blikkelijk, vijf anderen werden zwaar ge wond. De Tunesiër stond op het ogenblik van de ontploffing juist op het punt zijn wo ning te verlaten; hij was eigenlijk van plan geweest een tialf uur eerder te vertrekken, maar heeft zijn leven waar schijnlijk te danken aan het feit dat hij zich verslapen had. Hij werd direct dooi de politie verhoord, maar zijn verklarin gen hadden gisteravond nog niet geleid tot opsporing van de moordenaars. PftAAIRAPPORTEN. 4 juli. SCH 78 21. Tl 305 1 87 0 195 2 254 10 341 4 342 45 402 14 56 3 151) 2 229 6 324 0 1053 339 75 23 7 53 3 52 136 gistend 391 2640 4 weinig 181 34 199 12 32 9 40 2 48 4 49 3 9 3 132 2 133 2 189 3 233 0 262 4 285 4 2 2 5 20 192 2510 30 14 35 35 37 2 45 2 84 14 130 2 210 90 gisteieo2360 2974 39 25 5 100 gisteren 20 3 223 1 79 2 L86 10 46 14 63 2 731 102 17 81 24 89 20 97 1 116 17 160 16 ISO 18 2757 31 14 7 2140 gisteren 47 2 110 2 nliuis 120 wiolg 121 1 302 wiing 121 1 302 weinig 333 weinig VL 14 40 56 1 70 2 78 2 n huis 79 4 89 25 97 0 112 70 1140 115 0 132 15 172 2 190 0 197 0 2032 208 2. Advertentie Bent u één van de vele Nederlanders, die een bromfiets bezit? Lees dan het juli-nummer van het maandblad DOE HET ZELF. In het eerste artikel van een nieuwe rubriek staat o.a. wat u moet weten over veringsystemen en aandrijving. Hebt u geen bromfiets, maar wel een fiets, dan hebt u misschien belangstel ling voor het maken van een aanhang wagen. Het maandblad DOE HET ZELF maakt ook (brom) fietsers wegwijs! In het juli-nummer worden vele an dere onderwerpen behandeld. Begonnen wordt met een serie leerzame artikelen over fotografie. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interessante juli-nummer bij een kiosk, boek- of tijd- schriftenhandelaar. Van onze correspondent PARIJS. De Nederlandse militairen die de oefeningen in het Franse kamp van La Courtine zullen houden, zijn daar zaterdagmiddag veilig en wel aan gekomen. Slechts een procent van de leger vrachtauto's en jeeps heeft man kementen gehad, maar van alle voer tuigen op drie of vier na konden die onderweg worden verholpen. Dat resul taat kan men niet anders dan heel goed noemen eri de generaals Gips en Van den Wall Bake waren er dan ook niet weinig trots op. De soldaten waren minder gelukkig. Toen zij na een reis van drie lange en zware dagen in grote hitte, moe en be zweet in het kamp van La Courtine aankwamen, hadden zij gehoopt einde lijk weer eens een behoorlijk maal uit de keuken te zullen krijgen. Zij moesten echter weer zelf noodrantsoe nen in 'kokend water bereiden en giste ren kregen ze 's middags drie boter hammen en een plak worst Met de be lofte overigens dat er gisteravond einde lijk warm eten zou zijn. De stemming was trouwens helemaal maal niet opgewekt, ondanks het feit dat de kampcommandant generaal H. G. Bouwman had laten weten dat hij geen klachten zou accepteren „omdat er geen reden tot klachten kon zijn". De vaste kampstaf van een paar dui zend man die reeds enige tijd in La Courtine verblijft heeft eerst vlooien, muizen en ratten moeten verdelgen. Het schijnt dat dit euvel thans is verhol pen en dat men rustig in de stenen ge bouwen bij de ingang van het kamp zal kunnen slapen. De bezwaren van de kampstaf gaan nu uit naar het feit, dat men twee en een halve maand van huis is en dat men in die tijd geen verlof krijgt. Wie niet begrijpt wat dat voor een Neder lands soldaat betekent, zou eens een paar dagen in het dorpje La Courtine, verstoken van alle amusement maar dan ook alle amusement behalve een aantal bistrots, moeten doorbren gen. Toch verlof In ieder geval schijnen de klachten van de kampstaf zo hoog te zijn gelo pen dat men in Den Haag thans over weegt op tien wéken een verlof van eni ge dagen te geven. De Wellfare zal zich intussen ook met het kamp bezighouden. Er zullen excur sies in de mooie omgeving worden ge- houden, er komen filmavonden, de komst van een Nederlands toneelgezel schap staat op het programma en mis schien zal er nog wat meer amusement zijn. Wat de accommodatie van het kamp betreft, zij is berekend op 5500 man en er zijn thans 6200 Nederlanders. Het schijnt dat zulks niet zo'n bezwaar is. In ieder geval zijn er genoeg wasloka len en behoeven de soldaten zich niet. zoals in het bivak van Bourges, te douchen, onder hun helmen, gevuld met water. 's Avonds tien uur moeten zij in het kamp zijn omdat de oefeningen 's mor gens vroeg zullen beginnen. De meesten van hen beschikken die tien dagen van de oefening over niets meer dan een soldij van 1825 franks en 6,25 Nederlands courant. Zelfs in La Courtine kan men daar geen rare spron gen mee maken. Eigen nieuwsdienst DORDRECHT. Schipper J. G. van der Goossen(26) en zijn knecht G. Redegeld (24) zijn zaterdag met hun overvaren olietankschip Maaike de diepte va nde Merwede in gesleurd. Zij begrijpen nog niet dat zij toch weer boven zijn gekomen en werden gered. De 75 ton metende Maaike van de N.V. Latexvalt uit Zoeterwoude, gela den met teerstof, werd bij de Baan- hoekbrug door de zeventienhonderd ton metende Zwitserse tanker Almandin ge ramd. Zij werd zo beschadigd, dat zij binnen enkele ogenblikken in het wa ter verdween. Schipper Van der Goossen uit Hazers- woude en zijn knecht, afkomstig uit Zoeterwoude, hebben onder water hun schip verlaten en kwamen kort na de aanvaring weer aan de oppervlakte. Zij waren, dank zij de hulp van het voor bijvarende schip Edelweiss, dat een red dingboei uitgooide, spoedig gered. De Maaike en de Almandin voeren achter elkaar in de richting van Duits land. Schipper Emil Hess van het Zwit serse schip hees de blauwe vlag ten te ken, dat hij wilde passeren. De Maai ke heeft daarop een vreemde manoeu vre naar links gemaakt, waardoor zij dwars op de rievier kwam te liggen, juist voor steven van de Almandin. De 22-jarige J. Wingelaar is gister middag in het Amsterdamse Sloterbad, waarin hij met een vriend waa ga*| zwemmen, verdnwaJien.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5