GRONDWETGEVENDE VERGADERING ONTBONDEN Hartpatiëntje Soekarno nu alleenheerser restje democratie in 11 a tt1 raad van volksoverleg I Afscheid zonder woorden „het was nodig..." ACROBAAT ALIZÉ (48) STORT OP PODIUM Kleine man gaat naar Grote Oceaan terug Niemand neemt haar mee.... gezond terug naar Suriname Indonesië boos op Australië De Bilt: Kouder Afkoeling PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Ontslag regering Leger sterker Moordenaar van Brit nog niet opgespoord op Rijt ksw eg Bizar dier dreigt in de hitte om te komen Koninklijke familie dagje uit bij marine- jachtclub Den Helder Auto tegen boom moeder gedood Britse dagbladen delen de inkt Tweede arrestatie in zedenzaak Brandende schipper springt overboord Mogelijk blijft In de Rustwat behouden Zuidslavië weer het mikpunt Zweefvlucht eindigde in REEWIJK ZWEEFVLIEGTUIG MAAKTE DOELPUNT Voor vierde maal brand op erf Duizenden zeldzame gasten op het strand Dochter van prof. Lieftinck trouwde Jongen doodgeslagen Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438* btj geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503: Chefred 01100-3991; Postbus 4, giro 116665 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009* vlissmgen, Rembrandtlaan 24, tel, 01184-3224; Terneuien' teieUoTnO-29918' tSl' 01150"3189' Zierikzee, Havenpark 24, Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: B. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Losse nummers IS cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang no 4297 Maandag 6 juli 1959 DJAKARTA. President Soekarno van Indonesië heeft giste ren de grondwetgevende vergadering ontbonden en de terugkeer af gekondigd van de revolutionaire grondwet van 1945 die hem prak tisch dictatoriale macht geeft. Dc president deed mededeling van zijn besluiten door het voorlezen van een verklaring op de trappen van het witte vrijheidspaleis. Hij zag er tijdens zijn toespraak van zeven minuten grimmig en vastberaden uit. Een duizendkoppige gemeente juichte hem toe. Soekarno zei dat hij tot zijn de-'meegedeeld dat de ministerraad van- creet genoodzaakt was omdat de daag zijn (formeel» ontslag zal indie- grondwetgevende vergadering donder-'"en- De huidige regering, die wel de dag had geweigerd zijn voorstellen JJtazjfh manden g^hfndhaïfd^zlj voor het invoeren van de geleide de ,wgs de zeventjende ministerraad sinds mocratie te panvaarden. Indonesië veertien jaar geleden zijn on- De verwerping betekent, aldus de president, dat de leden van het par lement niet van plan zijn nog bij eenkomsten bij te wonen. Teneinde te voorkomen dat er in het geheel geen parlementair werk meer zou worden gedaan, was het nodig de grondwetgevende vergadering te ont binden. Binnen de kortst mogelijke tijd, zo deelde Soekarno mee, zal overeen komstig de revolutionaire grondwet de Raad van Volksoverleg worden ge vormd, die de bevoegdheid :iee£t de gro te lijnen van de staatskoers te bepalen. Die raad bestaat uit de wetgevende volksvertegenwoordiging, vermeerderd met vertegenwoordigers van de provin cies en van de maatschappelijke of functionele groepen (onder meer het le ger). Premier Djoeanda heeft nog gisteren afhankelijkheid proclameerde. Behalve de door Soekarno aangekon digde besluiten houdt de terugkeer naai de revolutionaire grondwet in dat een presidentieel kabinet zal worden ge vormd. Het bestaat uit de president, ter zijde gestaan door een vice-president en door ministers, die door hem worden benoemd en ontslagen. I De president oefent de regering uit. Hij bezit in overeenstemming met de volksvertegenwoordiging wetgevende be voegdheid. Ttr uitvoering van wetten vaardigt hii ^egeringsvtrorder. ngen uit. ILj mag voorts in kritieke tijden nood wetten en decreten afkondigen. Naar verwachting zal het leger in het nieuwe kabinet sterker zijn vertegen woordigd dan in dat van Djoeanda, waarin het twee posten bezette. Waar schijnlijk zal de chefstaf van het leger Nasoetion er zitting in nemen. Eigen nieuwsdienst ia I "I'M I T-T.|.T.h-, lol ROTTERDAM Vergezeld van hoofdinspecteur L. van der Zan DOdClllKC DOLStUi; INNSBRUCK (Reuter) Oosten- de Vreemdelingendienst te Rotterdam is de nog altijd naar schatting J O i'ijkse en Italiaanse politie werken tienjarige Mohammed Abdoel Jahai de lange terugreis naar Eigen nieuwsdienst ALKMAAR. In volle vaart is zater dag op Rijksweg 9. onder de Stolpen, een auto bestuurd door de heer Schuren uit Breezand, tegen een auto gebotst, waar in tien mensen uit Soest zaten, vijf vol wassenen en vijf kinderen. De 59-jarige J. Leemans uit Soest werd op slag ge dood. Het ongeluk gebeurde toen de bestuur der van de auto uit Soest stopte om een café langs de weg te bezoeken. De 29- jarige mevrouw S. Barneveld-Pater uit Soest en haar vijfjarig zoontje werden, evenals de heer Schuren, zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. De overige inzittenden werden licht gewond. Dr. J Zeldenrust zal maandag sectie verrichten op het stoffelijk overschot van het slachtoffer om de doodsoorzaak vast te stellen. samen in de jacht op een moorde naar, die donderdag in het Oosten rijks-Italiaanse alpengebied een Brit se toerist doodschoot en een ander ernstig verwondde. Twee herders hebben gisterochtend de man m de buurt van de grens gezien de politie neemt aan dat hij naar Ita lië tracht te ontsnappen. Helikopters en politiepatrouilles bewaken alle passen en het gehele grensgebied is in alarmtoe stand: ook de bewoners van eenzaam gelegen berghutten Ietten scherp op iedere eenzame reiziger. De man is een opvallende verschijning, zijn ogen hebben een vreemde, staren de blik. en hij heeft, geen bagage bij zich. Het is mogelijk dat zijn geestes- vermogens gestoord zijn, er was geen enkele aanwijsbare reden voor zijn schietpartij. RANGOON (Reuter). Een der zeldzaamste dieren ter wereld een wijfjes-takin van een jaar, dreigt in de broeihitte van Ran goon om te komen, omdat zes luchtvaartmaatschappijen weige ren het naar Europa te vervoeren. De takin is geen geit, geen schaap en geen koe, maar heeft iets van al deze diersoorten. Dit exemplaar werd gevangen in het hooggebergte van Noord-Birma en door twee Amerika nen naar Rangoon gebracht, om zo spoedig mogelijk per vliegtuig naar Hamburg gezonden te worden. Daar zou de takin twee maanden in quaran taine blijven, en vervolgens naar Ame rika gebracht worden. Slechts één dierentuin ter wereld bezit een levende takin: de dierentuin van Peking. VERGEEFS Voor de takin naar Rangoon gevlo gen werd, had de K.L.M. daar vier maal vergeefs op het dier gewacht. Nu eens was het weer te slecht, dan weer was de uitvoervergunning niet in orde: steeds weer moesten het vlieg tuig van de K.L.M en de dierenoppas- ser onverrichterzake vertrekken. Nu alles dan eindelijk wel in orde is, blijkt er geen luchtvaartmaatschap pij plaats te hebben voor het dier. De Amerikaanse eigenaars lopen de deur plat bij de militaire attaché's in Zande van zeven- Fadijur Hinawar Mahale begonnen. Gisteravond is de wereldreiziger te- Jahai's taai-spreekt. Eenmaal in de trein gen wil en dank met de Scandinavië- en voof het opengedraaide portierraam expres naar Bremen vertrokken, waar hij zich zal mogen inschepen aan boord van het s.s. Manipur van de Brockle- bank-iijn te Liverpool. De agent van deze rederij, de firma P. A. van Es n.v. te Rotterdam en met name haar vertegenwoordigers de heer G. A. Rademaker hadden zich alle moei te gegeven om Mohammed aan een gratis passagebiljet te helpen. Het afscheid van Jahai op het station was een afscheid zonder woorden, maar met vele glimlachjes en hartelijke hand drukken. Er is hier vrijwel niemand die moest de kleine vissersman zich aan zijn kin optrekken om nog even voor de fotograaf te kunnen poseren. En dat was het enige moment waarop hij niet lachte. Vriend verdronk Met het s.s. Manipur vertrekt hij mor gen uit Bremen naar Londen en dan be gint voor hem de reis terug naar de Indische oceaan waar hij met zijn vriend Ajji Adam in de buurt van de Malediven schipbreuk leed. Ajji Adam verdronk, maar Mohammed Abdoel Jahai weïd na vijf dagen opgepikt door de Franse tank boot Ashtarak die hem meenam naar Rotterdam. Drie weken vertoefde hij op het hoofdbureau van politie waar hij het opperbest naar zijn zin heeft gehad. Als het meeloopt is hij over vijf we ken weer bij vrouw en kinderen. Na een afwezigheid van „drie manen". Op Fa- dijur doodgewaand en tot het leven weer gekeerd Prins Bernhard heeft zich gisteren tijdens het zeilsportfestijn van de jubilerende Koninklijke marine jachtclub in Den Helder "niet onbetuigd gelaten. Verscheidene keren gonsde hij met zijn raceboot over het Marsdiep. Eén keer schoot hij van het Koninklijk jacht Piet Hein naar de ival om prinses Irene af te halen, die met een auto haar ouders was nagekomen. Eigen nieuwsdienst DEN HELDER Het informeel be zoek van koningin Juliana, prins Bern hard en de prinsessen Irene en Marij ke aan de jubileumfestiviteiten van de zestigjarige Koninklijke marine jacht club in Den Helder is gisteren voor hen echt een dagje uit geweest. De wedstrijden, die op het Marsdiep werden verzeild, sloegen zij niet van de tribune, maar van een rustig plekje daarvoor gade; prinses Marijke ver maakte zich met enige vriendinnetjes en de Prins filmde. Later op de mor gen haalde hij met zijn motorraceboot prinses Irene af, die met een auto was nagekomen. Een fantastisch schouwspel bood de rede van Den Helder in de namiddag tijdens het admiraalzeilen. Zeventig vaartuigen, waaronder enkele kleine schepen van het Zuiderzeemuseum uit Enkhuizen, voeren in kiellinie langs het Koninklijk jacht Piet Hein voor een ge neraal saluut. Botters, tjalken, kajuit- jachten, draken en sloepen met oran jewimpels in top riepen beelden op uit het verleden. Mohammed Hinawar Jahaide uit de Indische Oceaan opgepikte schipbreuke ling, 'vertrok gisteravond in een nieuw kostuum en met een kqffer vol geschen ken naar Bremen om via Londen terug te varen naar zijn geboorte-eiland. Hoofdinspecteur L. van der Zande (rechts), van de Vreemdelingendienst te Rotterdam, reisde met hem mee teneinde hem in de haven van Bremen behouden aan boord van'het s.s. Manipur te kunnen afleveren. BERGEN. Met grote snelheid is zaterdag de heer J. Ramp uit Mij drecht bij het hertenkamp te Bergen met zijn auto tegen een boom gereden. De bestuurder, zijn 24-jarige vrouw en zijn twee kinderen werden zwaar ge wond naar een ziekenhuis gebracht, waar mevrouw Ramp kort na aankomst overleed. Twee andere dames uit Mijdrecht, die ook in de auto zaten, werden licht ge wond. De heer Ramp had geprobeerd een van rechts komende auto te ontwijken; wat hem maar ten dele was gelukt. O O AMSTERDAM. Het zevenjarige hartpatiëntje Ingrid Haime uit Surina me zal binnenkort naar haar vaderland terugkeren. Het onderzoek in de kinder kliniek van het Binnengasthuis te Am sterdam heeft uitgewezen dat een ope ratie niet noodzakelijk is. „De algemene toestand van het meis je is uitstekend"! zo deelde de kinder- geneeskundige prof. dr. S. van Creveld mee. De zeventienjarige Surina-amse jongen Eddy Lie-A-Ling. die eerder naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam kwam om een hartoperatie te onder gaan, zal waarschijnlijk over enkele we ken genezen naar Suriname terugker- ren." De kosten van de overtocht van de twee Surinamers worden gedragen door de jeugd van Paramaribo, B. en W. van Amsterdam namen de kosten van het vooronderzoek en de be handeling voor hun rekening. LONDEN. De nationale Engelse dagbladen kunnen nog een paar da gen blijven verschijnen. Zij hebben besloten samen de nog beschikbare voorraden drukinkt te delen. Die ge zamenlijke voorraad is toereikend tot en met woensdag. Wanneer het conflict dan nog niet uit de wereld is zullen hun abonnees het met ingang van donderdag" zonder hun krant moeten stellen. Vandaag zullen de bij het conflict be trokken partijen weer met de minister van arbeid, Macleod, gaan onderhande len. Sedert 17 juni zijn als gevolg van het conflict in het gehele land de drukper sen van ver over de duizend provincia le kranten en ruim vierduizend perio dieken stil komen te liggen. Het overleg over een beëindiging van liet conflict leverde het afgelopen week einde geen resultaat op. Plan van K.L.M. Straalvliegtuig op lijn naar New York al in maart 1960 SCHIPHOL. Midden maart 1960 zal de K.L.M. de eerste vlucht tussen Am sterdam en New York uitvoeren met het viermotorig straalverkeersvliegtuig D C8. Vastgesteld is een vliegtijd van acht uur en vijf minuten. Begonnen wordt met drie diensten per week. Van 1 april af vliegt dit straalvlieg tuig dagelijks naar New York en van 20 juni af twee maal per dag. De vlieg tijd wordt dan zeven uur. In mei 1960 komt het straalvliegtuig van de K.L.M. ook op de lijn Amster damMéxico City. De reisduur wordt daardoor met negen uur bekort. Voorts is de Nederlandse luchtvaart maatschappij van plan in juli 1960 het straalvliegtuig in te zetten op de lijn naar Johannesburg. De vliegtijd wordt dan eveneens met" negen uur verkort. Begin september zal de D C8 naar Tokio vliegen, waardoor achttien uur op de vliegtijd wordt ingelopen. Even eens zal men in die maand met dit toestel Sydney en Singapore kunnen be reiken en van november af naar de West. DEN HAAG. De Haagse zedenpo litie heeft een tweede arrestatie ver richt in de zaak rond de Domingues- dansgroep, die zich onder leiding van Van der E. in Zwitserland bevond. Be halve de leider van de dansgroep, die in Amsterdam werd aangehouden, is ook een inwoonster van Den Haag gearres teerd. Zij wordt ervan verdacht abortus te hebben gepleegd. Slachtoffer daarvan zou een der minderjarige meisjes zijn geweest van de dansgroep, met wie Van der E. een verhouding zou hebben gehad. De politie richt een waarschuwing tot de ouders van minderjarige meisjes, aan wie een engagement bij een dans groep wordt aangeboden. Aanbevolen wordt eerst contact met de politie op te nemen alvorens een dergelijk con tract aan te gaan. Eigen nieuwsdienst BERGEN OP ZOOM. Van top tot teen één grote vlam is schipper R. Klaassen uit Bergen op Zoom zaterdag van het brandende motorjacht Margot in - - -het water van de haven van Bergen op Rangoon, in de hoop dat een mihtan Zoom gesprongen. Hij redde er zich het vliegtuig de takin naar Europa zal leven mee. Zwaar gewond ligt hij kunnen brengen ROTTERDAM, Het Historisch ge nootschap De Maze en het Historisch genootschap Rotcrodamum hebben zich met een adres tot de gemeenteraad ge richt om te trachten de eeuwenoude he. cerg In de Rustwat te behouden Dit 16de eeuwse bouwwerk, dat aan het eind van de Honingerdijk in eer. put ligt verzonken en dat in verband met de aanleg van een -vaterkerendo Maasboulevard gedoemd is te verdwij nen, zouden adressanten met financiële steun van de burgerij willen doen af breken en weer doen opbouwen op de nabij gelegen Perenhof. in een ziekenhuis. Schipper Klaassen was op het jacht, dat aan de werf van de watersportver eniging De Schelde lag, bezig met het bijvullen van de motor. Plotseling deed zich een ontploffing voor en schoot een g*ote steekvlam omhoog. De kleding van de schipper en de roef van het jacht raakten in brand. Met ernstige brandwonden aan hoofd en handen werd de schipper na zijn wanhopige sprong op de kant gebracht, De brand aan boord van het jacht dat intussen was vrijgehaald zodat de andere vaartuigen geen gevaar liepen, wérd met enkele schuimblussers geblust. Indonesië: „Vraagt u maar schade vergo eding' DJAKARTA (Reuter) De eigenaars van de overgenomen Nederlandse be drijven in Indonesië kunnen nu aanvra gen indienen voor schadevergoeding. Dit Werd meegedeeld tijdens een bijeen komst van de commissie, die de com pensatie voq? de genationaliseerde Ne derlandse ondernemingen moet vaststel len. De secretaris van de commissie, ka pitein Suhardiman, vertelde dat eenraketbases gevestigd zullen worden, wetsontwerp over de wijze van betaling Daarom kan hij het samengaan van de I BELGRADO (Reuter) De Oost-| europese communistische landen zijn bezig hun campagne tegen Zuidsla vië nieuw leven in te blazen. De Zuidslavische vice-president, Ran- kowitsj, die dit gisteren zei in een poli tieke vergadering in Kroatië beschouwt de huidige actie van die landen voor „vrede" op de Balkan als niet meer dan een taktische afleidingsmanoeuvre. Zuid-Slavië, aldus Rankowitsj, is het enige land op de Balkan waar geen HAARLEM. Minstens twee of drie maanden zal de luchtacrobaat Pierre Alizé niet kunnen werken. Na dat hij vrijdagavond tijdens de Haar lemse première van circus Krone van een hoogte van negen meter naar beneden was gestort, is hij 's nachts nog in de Mariastichting geopereerd aan het schedeldak dat een deuk had opgelopen toen hij uit het net veerde en met zijn hoofd op de houten rand van het circuspodium terecht kwam. De artsen toonden zich verwonderd. Geen enkele breuk. Het luchtnummer van de drie Ali- zé's waarvan Pierre de aanvoerder is, is nu uit het programma genomen Het gold als uniek. Pierre maakte als enige ter wereld de twee en een hal ve salto. Vrijdagavond was hij daar nog niet aan toegekomen. Het ongeluk gebeurde, toen hij na een dubbele salto verticale spinnen draaiend terugzweefde naar de vrije trapeze. De trapeze bereikte hem niet bijtijds. Met een liand nog kon hij haar grijpen, maar het volgende ogen blik moest hij haar laten schieten en stortte hij naar heneden. Hij kwam op de rand van het net terecht en veerde toen over het net heen op de trappen van het podium. Merkwaardigerwijze had men het liulpnet dat over het podium kon wor- den gespannen niet opgehangen. Tevoren was er ook al iets fout ge gaan. Ook toen kon Pierre Alizé de vliegende trapeze niet op tijd grijpen, waardoor hij hoog boven in het cir cus er met zijn maag op terecht kwam. Mogelijk heeft dat hem uit; zijn concentratie gebracht. Onmiddellijk na het ongeluk kwam een arts die de voorstelling bijwoon de, naar de requisietentent, waar men Pierre heen had gebracht. Pas na de operatie vrijdagnacht rond vijf uur, konden de artsen meedelen, dat het directe levensgevaar geweken was. Pierre Alizé artistennaam voor Pierre Alice Bouvet en zijn part ners Marlies en Jacques waren kort voor de Nederlandse tournee bij Kro ne gekomen. Zij hadden juist een suc cesvolle tournee van enige maanden achter de rug door Rusland en com munistisch China. Het is de eerste maal, dat Pierre zulk een gevaarlijke val gemaakt heeft. Hij is thans 48 jaar oud en werkt al sinds zijn zestiende jaar aan de trapeze. Wel is hij al verschillende malen uit de lucht komen vallen, maar steeds was hij veilig in het net terecht geko^ien. Zijn collega's vrezen, dat Pierre gezien zijn leeftijd, na zijn herstel niet meer naar boven zal gaan. An deren echter en vooral zijn part ners, zijn ervan overtuigd, dat hij het toch niet laten kan. van de vergoeding klaar ligt voor indie ning bij het parlement. De compensaties zullen worden toege kend wanneer de commissie de som heeft vastgesteld en wanneer die is goedgekeurd door de regering en de vroegere eigenaars. Het tijdstip van de betaling zal ten slotte afhangen van de politieke toe stand, aldus Suhardiman. communistische actie voor „vrede" op de Balkan en de opleving van de anti* Zuidslavische campagne niet met el kaar rijmen. REEUWIJK. Gisteren landde te Reeuwijk een zweefvliegtuig, dat was opgestegen te Charleroi (België) en werd bestuurd door een straaljagerpiloot van de Bel gische luchtmacht, lid van de Aeroclub Charleroi, die meedeed aan een internationale wedstrijd- vlucht. De piloot stelde zich tele fonisch in verbinding met de wed strijdleiding in Charleroi, die on middellijk een auto naar Reeuwijk stuurde om het vliegtuig op te halen. In de provincie Zuid-Holland is met ingang van 1 augustus tot dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Schie land benoemd de heer J. van Stolk Azn, ring. De Russische premier Kroesjtsjef zal op 14 juli een bezoek aan Polen bren gen op uitnodiging van de Poolse rege- Eigen nieuwsdienst WEHL Een zweefvliegtuig is zaterdag op een voetbalveld in de ge- meente Wehl in het doel gevlogen. De vlieger, afkomstig van het zweefvlieg- ?.a? Australië de Nederlanders ac centrum Teriet, had door gebrek aan thermiek een noodlanding moeten r«ertog' dé* naïeve en maken. DJAKARTA (UPI, Reuter). De be- sprekingen die premier Menzies van Australië in Nederland met zijn ambt genoot professor De Quay en in Zurich met minister Luns heeft gevoerd, heb ben in Djakarta reacties uitgelokt die niet bepaald vleiend uitvallen voor Can berra. Zo zei dr. Subrandio, de Indonesische minister van buitenlandse zaken giste ren: ..De betrekkingen met Australië zijn niet direct hartelijk." Het in de Engelse taal verschijnende Indonesische blad Times of Indonesia schreef dat Indonesië „geen gezond ver stand of goede wil met Canberra kan verwachten". Twee aangezichten Het blad betoogde: „Het spreekt vari- i j zelf, dat elke eenstemmigheid van standpunten tussen de Australische pre mier en de Nederlandse minister van buitenlandse zaken over West-Irian In donesië noodzakelijkerwijs schade be rokkent. Wat echter meer grieft is de politiek met twee aangezichten van de Australische regering, die beide par tijen te vriend tracht te houden. De Times of Indonesia twijfelt er niet PUTTE Voor de vierde maal kort achter elkaar is gisteravond brand uit gebroken op het boerenerf van de we duwe B. te Putte. Dank zij de hulp van zes brandweerkorpsen ging alleen de schuur verloren. Het vermoeden bestaat dat een brand stichter het op de weduwe heeft voor zien. Een familievete zou de diepere oor zaak zijn. De politie onderzoekt dat nu. Toen de dochter met de auto de brand weer wilde waarschuwen, sloeg zij over de kop. De wagen werd vernield, maar zij kwam hoofdzakelijk met de schrik vrij. ZANDVOORT. Hadden de bad plaatsen aan de Nederlandse kust gis teren door de hitte toch al niet over belangstelling te klagen, bijzondere drukte kregen Oostvoorn e en Zand voort te verwerken, waar behalve duizenden badgasten nog eens tienduizenden onze- lieve-heersbeestjes neerstreken. Zij wa ren door de oostenwind meegedreven en voelden niets voor een tocht over zee. Voor de verhitte badgasten vorm den zij een plaag. In Zandvoort hebben de autoraces het gelag van de tropische dag moeten be talen; zij trokken niet meer dan zeven duizend bezoekers. Op het strand was om elf uur al geen plaatsje meer vrij. In Scheveningen had de politie han den vol werk. alleen al met het passen op de vondelingetjes. Het waren er bij na 350, die allen weer bij hun ouders terecht kwamen. Het bezoek aan de buitenbaden Van de maatschappij zeebad Scheveningen bereikte gisteren een record: 6734 be zoekers. Het is het hoogste cijfer sinds 1Ö55. Langs de hele kust waren de strand stoelen tot laat in de avond bezet. GRONINGEN. Op het stadhuis van Groningen is zaterdag het huwelijk vol trokken tussen mejuffrouw H. E. Lieftinck, dochter van de Nederlandse oud-minister vap financiën en de heer R. E. Offerhaus, zoon van de commis saris van de Koningin in Groningen. De vader van de bruid, die als di recteur verbonden is aan de Wereldbank te Washington, was voor de ulechtigheid uit Amerika naar Groningen overgeko men. Het huwelijk werd kerkelijk inge zegend in de Nederlands hervormde Pepergasthuiskerk. Eigen nieuwsdienst GOES. Bij een ruzie in de don kere Lange Kerkstraat te Goes tussen enkele flanerende jongens kreeg een van lien, L. uit Goes, zo'n vuistslag dat hij ineenzakte en vrijwel onmid dellijk overleed. De aanvaller is door de politie aangehouden. optimistische mening dat Canberra ach- Bij de landing raakte een vleugel van het vliegtuig een van de goalpalen, I ter Indonesië staat" op te geven en een waardoor het toestel licht werd beschadigd. De vlieger bleef ongedeerd. meer realistische politiek te voeren. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Meer bewolking en plaatselijk een onweersbui. Lage re temperaturen, vooral in de kust streken. Matige, tijdelijk krachtige westelijke wind. MIESJE: Ik was toch al bruin genoeg. 7 JULI: zon op 4.28 uur, zon onder 21.01; maan op 6.12, maan onder 21.24. Het is dit weekeinde opnieuw heel best geweest met het weer. Zaterdag is in het zuiden van het land 27 graden gemeten en was het in Den Helder 22 graden. Zon dag werd van de vliegvelden Gil- ze-Rijen en Woensdrecht 32 gra den gemeld. Alleen in het noorden van het land was het plaatselijk niet warmer dan 27 graden. In De Bilt werd de hoogste tempe ratuur sedert twee jaar gemeten, men registreerde daar de twaalf de zomerse dag van het seizoen. Zelfs aan de kust werd het gister middag dertig graden, een gevolg van het feit, dat de wind van land kwam. En gisteravond bleef het nog heel lang erg warm, ve len zaten dan ook huiten te ge nieten van de verkoeling die de avond bracht. Om tien uur was de temperatuur op tal van plaat sen nog 24 graden. De grootste warmte in Europa heerste zondag in de buurt van Parijs. Daar werd 35 graden ge meten, in Rouen zelfs 37 graden. Het is mogelijk, dat het in ons land nog tot een onweersbui komt, maar vandaag zijn zeker ook weer opklaringen te verwach ten. De wind zal naar westelijke richting zijn gedraaid en daar door zal het vandaag heel wat minder warm zijn dan gisteren, vooral aan de kust.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1