Blankenburg en Heen vliet komen lelijk GOLDEN FICTION in het nauw 0pni7T"*1 ROTTERDAMS MEUWE HAVENPLAN Ook Ben Bella eet niet meer Soekamo belooft een vastberaden optreden Dinsdag 30 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD /MhvSLUIS 'HÊENVLIET^TyV Onder ons gezegd - toch maar liever Schip vaart heistelling omver in Kerala Mr. J. Vijgeboom: niet elegant Geen injecties Vonnissen in het methylproces Harlingen wil nieuwe vissershaven Terug na wereldreis van 68 dagen BEWAAKT Amerikaanse onderschei ding voor dr. Schade Artiesten willen niet terug naar Zuid-Afrika DURBANS" NEGERS BLIJVEN ROERIG Het laatste uur in Fleet Street WEST-BERLIJN VERKIEZINGSSTAD Jaar en 3 maanden voor bloemist Markerwaard eerst indij ken Tour in de ether 1 1 Gearceerd Is op 'deze Kaart aan gegeven hoe ongeveer het tracé voor het nieuwe zeevaartkanaal over Rozenburg loopt. Ook de nieuwe havens zUn schetsmatig aangegeven. De stippellijnen laten zien, hoe aanvankelijk de loop van het nieuwe kanaal was gedacht. [8LANKEI Uk NIEUWE Advertentie APPINGEDAM (ANP). Het in Groningen thuishorende kustvaartuig: Gronitas (330 ton) heeft gistermiddag een langs het Eemskanaal opgestelde heistelling omvergevaren, doordat de mast van het schip de over het kanaal gespannen staaldraden deed afknappen. Een van de arbeiders bij de stelling ontsnapte daarbij aan een groot gevaar. Een brugwachter, die zag dat de Gro nitas met onverminderde snelheid op de staaldraden afvoer en enkele arbei ders bij de stelling, schreeuwden nog naar de bemanning van het schip, doch tevergeefs. Toen de Gronitas ook nog in het middengedeelte van het kanaal ging varen in plaats van het noordelijk gedeelte, zoals was aangeraden, was de aanvaring niet meer te vermijden. De 25 meter hoge stalen masten vielen boven op een stoommachine van de heistelling. De stelling, de ketel en een deel van de juist gereed gekomen beschoeiing werden deerlijk gehavend. De heer J. Johannes uit Muntendam, die bij de aanleg werkte, wilde weg lopen, maar werd getroffen door een vallende staaldraad. Hij kwam te vallen, juist op het moment dat een halve meter naast hem een stalen mast op de grond stortte. De andere werklieden waren op het moment van het ongeluk aan het schaften. V»n «en onzer verslaggevers ROTTERDAM De schijn- haar eenvoudige afwijking, die de gemeente Rotterdam wil geven aan het traeee voor de zeeweg door Rozenburg heeft nogal wat onrust teweeg ge bracht onder de bewoners en andere belanghebbenden in de dorpen Blankenburg en Nieu we Sluis en onder degenen, die ontspanning zoeken op de Brielse Maas. De mogelijkheid van een nieuw kanaal voor zeeschepen over Ro zenburg (voor een groot deel even wijdig aan de Nieuwe Waterweg) lag opgesloten in de studie voor het Deltagebied door de Zuidhol- landse planologische dienst. Dit kanaal zou een onderdeel worden van het zg. driewegkanaal, dat met een bocht oostelijk naar Dordrecht en zuidelijk naar het Haringvliet zou leiden. De algemene gedachte was, dat de ver wezenlijking ervan nog wel enige tijd op zich zou laten wachten. Nu blijkt, dat Rotterdam er zo spoedig mogelijk mee wil beginnen althans met een deel ervan. Tegelijk heeft men het tracee nader onder de loep genomen. De diepere buiging veroorzaakt, dat er meer ruim te komt tussen het kanaal en het Bot- lekgebied. Rotterdam wil daarvan ge bruik maken door op deze plaats en kele havens aan het kanaal te haken, terwijl dan nog enkele honderden hek- taren overblijven voor industrievesti ging in dit nieuwe havengebied. Minder recreatie Maar dit plan betekent ook, dat de af gedamde Brielse Maas terrein verliest als recreatiegebied ('het af te snijden stuk is bestemd als haven aan het kanaal) en dat de dorpen Blankenburg en Nieuwe Sluis lelijk in het nauw komen. Van gezaghebbende zijde te Rotterdam vernamen wij weliswaar, dat dit laatste nog helemaal niet vast staat, maar ter plaatse meent men, dat het wel op verhuizen en afbreken zal uitdraaien. j Niet hoffelijk Mr. J. H. Vijgeboom, burgemeester van Heenvliet, waartoe Nieuwe Sluis be hoort, viel het rauw op de maag, toen hij kennis nam van Rotterdams nieuwe havenplannen. Ik heb volledig begrip voor wat er rondom het Waterwegge bied moet gebeuren, want er is een gigantische ontwikkeling aan de gang. zei hij. Ik denk dan ook niet eng- gemeentelijk. maar dat er zo simpel over de gemeenten heen wordt ge lopen, daarover ben ik niet" te spre ken. Een dag voordat dit plan pulbliek werd. heb ik inzage gekregen van wat er in de technische keuken wordt gaar gestoofd. Ik had het een daad van hoffelijkheid en respect voor een 'an dere gemeente gevonden, als Heen- vliet er in een priller stadium in gekend was. Burgemeester Vijgeboom kan van de Rotterdamse verlangens op het ogen blik alleen maar vrezen, dat Nieuwe Sluis gelegen aan de ingang van het Voornse kanaal geheel geëlimineerd wordt als gevolg van het verder ver leggen van het Hartelkanaal. In dit dorp wonen circa 350 mensen, ruim een kwart van de gehele Heenvlietse bevolking. Noodzaak Voorlopig vraag ik mij af, zo ver volgde hij, of dit werkelijk nood zakelijk is. Misschien handelt Rot terdam als een koopman, die met minder ook tevreden zou zijn. Daar om is ivellicht een andere oplossing mogelijk om toch aan een reële behoefte te voldoen, zonder Heen- vliet zo zwaar aan te tasten. Biï Heenvliet begint het water sportcen trum op de Brielse Maas. Sinds twee jaar is de mooie jachthaven van de Shell in gebruik. Daar is ligplaats i voor negentig jachten. Die zou nu I weer moeten verdwijnen. ANTWERPEN (U.P.I.). De Ant- is wel heel toevallig, dat vorige werpse rechtbank heeft de voornaam-1 week zaterdag het ernaast gelegen ge ste verdachte in het methylproces, Gus-meentelijke zwembad werd geopend, taaf Corthout, veroordeeld tot twee jaar Heenvliet gaf er 30.000 gulden voor uit gevangenisstraf en een boete van 13 mil-en het was er verheugd óver. dat het joen franken. Hij werd schuldig bevon-1 nu behoorde tot de 35 procent der Ne- den aan doodslag zonder opzet en aan I derlandse gemeenten, die over een liet illegaal destilleren van alcohol. gemeentelijk zwembad beschikken. De apotheker Roger Hoet. die hem de Ook dit geld dreigt verloren te gaan. methyl verkocht, kreeg achttien maan den gevangenisstraf wegens doodslag. I.Kkact Tien andere verdachten, allen schuldig aan het distribueren van de giftige B^de jachthaven had de gemeente drank, werden ieder tot een jaar ver- oordeeld. Door het drinken van de door Cort hout gedistilleerde drank zijn acht per sonen om het leven gekomen. Dt tekeningen zijn. tot dusverre nog schetsmatig, maar als Blankenburg geheel of gedeeltelijk zou moeten ver dwijnen, zal ik er naar streven, dat voor de verdreven bewoners een fat soenlijke oplossing wordt gevonden. In totaal wonen er ongeveer tachtig ge zinnen, tezamen rond 250 mensen. Natuurlijk 2ijn er nog tal van andere vraagpunten,^ nu alleen nog maar de hoofdlijn is aangegeven. Hoe wordt de toegang tot de Brielse Maas als pal oostelijk van Zwartewaal de barrière van het nieuwe zeevaartkanaal komt te liggen? En wat gaat er gebeuren met het Voornse kanaal? Zolang Rotterdam nog geen opening van alle zaken heeft gegeven, wijst het wellicht op de gevelsteen in het no tarishuis op de Havenkade van Nieuwe Sluis. Daarop staat te lezen: Oordeelt niet voor het tijd is dus, weet of wacht. NEW DELHI (Reuter, U.P.I.) In de communistisch gere geerde Indische deelstaat Kerala is het weer tot ongeregeldheden gekomen als gevolg van het ver zet van het democratisch voe lende deel van de bevolking tegen de willekeur van de overheid. Duizenden arbeiders legden gisteren het werk neer. Zij demonstreerden op gewonden in de hoofdstad van de deel staat, Trivandrum. De arbeiders eisen hun rechten; weg met de communisti sche regering, schreeuwden zij. Gisteravond was de onrust zo toege nomen dat het tot botsingen met de po litie kwam. die op verscheidene plaat sen charges uitvoerde. Ongeveer vijftig betogers werden gekwetst. Advertentie PARIJS (Reuter) Mohammed Ben Bella, een der leiders van de Al gerijnse verzetsbeweging, is maan dag in de gevangenis op het Franse eiland Aix, in de Golf van Biscaye, in hongerstaking gegaan. Hij doet dat uit solidariteit met 700 van zijn landgenoten die eveneens in Franse gevangenissen zitten en een be handeling eisen als politieke gevangenen. Een groot aantal van hen weigert al bijna veertien dagen elk voedsel. Sinds vrijdag krijgen de hongerstakers geen drinkwater meer in de gevangenis sen. Ze moeten melk drinken. Deze maat regel is genomen om hen niet al te zeer te laten verzwakken. Vijftig Algerijnen weigeren ook de melk en zijn zo zwak dat ze naar zie kenhuizen zijn overgebracht. Ook injec ties met kunstmatig voedsel laten zij niet toe; hiertoe worden ze niet gedwon gen. Een twaalftal gevangenen heeft de melk tot nu toe gebruikt, aldus hun ad vocaten die de mannen mochten bezoe ken. stuk grond gereserveerd om er vijftien bungalows te bouwen. Dit plan zul len we wel in de ijskast moeten zet ten. meent burgemeester Vijgeboom. Aan de oostelijke ingang van het Voorn se kanaal heeft Heenvliet grond in eigendom voor woningbouw. De ge meente beschikt over een goedgekeurd uitbreidingsplan voor het zetten van ongeveer 110 woningen. Ook dit komt nu op losse schroeven te staan. EXCLUSIEF De Ronson Butron fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman - schap in Nederland van f. 42.50 af. Het geschenk voor nu dat past in de wereld van morgen, f Uniek© Ronson-vinding direct regelbare vlam (Finger-tip System) Multi-Fill tank a f. 2.25 bevat gas voor 1 jaar normaal gebruik. DJAKARTA (Rtr., U.P.I., A.P.) die een oogje in het zeil hielden v Een (grote menigte verwelkomde Soe- Met een vertraging van drie uur omdat zijn vliegtuig in Saigon wegens motorstoring een noodlanding had moeten maken is president Soekarno van In donesië gistermiddag na zijn we reldreis in Djakarta terugge keerd. Dè reis had 68 dagen ge duurd. Strenger dan ooit waren de veilig heidsmaatregelen in Djakarta. Soldaten hadden alle huizen onderzocht, die langs de route lagen waarlangs de pre sident zou reizen. De route werd zwaar bewaakt door parachutisten met mitrail leurs. Ook op de daken lagen soldaten ALlnnmt. m Sirnn Afd.: Tilliam Rikkiri UandtUrndirmmini N,v. Bihti, Damrak, Amsttrdam Eigen nieuwsdienst HARLINGEN Harlingen wil pro- Wanneer beren door de aanleg van een nieuwe haven de Zeeuwse mosselvissers aan te trekken, die door de afsluiting van de Oosterschelde hun bestaan dreigen te verliezen. De Friese stad heeft een vijf jarenplan ontworpen, waarvan de aan leg van een vissershaven het belangrijk ste project vormt. Ongeveer twintig Zeeuwse vissers met hun gezinnen hebben Harlingen al tot nieuwe woonplaats gekozen. Vooral de jongeren in Zeeland zouden hun voor beeld willen volgen, als er maar een goede haven in Harlingen komt. Het gemeentebestuur heeft de raad nu een plan voorgelegd, dat zal dienen als richtlijn bij de uitvoering van een groot aantal werken in de jaren 1960 tot en met 1964 De kosten zouden ruim 36 miljoen gulden bedragen, waarvoor Harlingen dat is aangewezen als in dustriekern op een flinke steun van de regering rekent. Voor de aanleg van de nieuwe haven is tien miljoen gulden uitgetrokken. 200 ha het Rotterdamse havenplan doorgaat, zal Heenvliet rondweg 200 hektaren grond kwijt raken. Een be hoorlijke ingreep, meent de burge meester. De heer J. C. Aschoff, burgemeester van Rozenburg, waartoe Blankenburg be hoort, is in dit stadium niet zo uit voerig. Misschien omdat hij meer met het bijltje heeft gehakt, toen de ge> meentc Rotterdam r.ifh op Rozenburg ging nestelen. De plannen bewegen zich alleen nog maar op teohniseh- amibtelijk niveau en bestuurlijke pro blemen zijn nog niet aan de orde ge weest, zei hij. LEIDEN (ANP) De Nederlandse ge leerde dr. J. P. Schade (28), die de lei ding heeft van de elektro-fysiologische af deling van het Nederlands centraal instituut voor hersenonderzoek in Amsterdam, is on derscheiden met de Amerikaanse Dra. A. E. Bennet prijs. De prijs wordt om de vijf BARNEVELD. Op de Valkseweg in Baraveld is gisteren de 53-jarige jSJTWsde'óf BidogS' G. D. Geijtenbeek met zijn motor door j cal Physiology toegekend aan hem of haar, een auto gegrepen, toen hij, komende j di? het, best« wetenschappelijke werk heeft a tsa geleverd op het gebied van de theoretische van een Uitrit, de rijweg opreed. Hij grondslagen van onze kennis omtrent het ze- was onmiddellyk dood. Inuwstelsel. STOCKHOLM (Reuter, A.P.). Vier Zuidafrikaanse negerartiesten, die deel uitmaken van de Golden Ci ties Dixieband, kwamen maandag bij de politie van het plaatsje Borlaen- ge vragen of ze in Zweden mogen blijven. Ze willen niet langer met het orkestje spelen. Als reden waarom ze in Zweden wil den blijven zeiden zij niet naar Zuid- Afrika te willen terugkeren wegens de rassendiscriminatie die daar wordt toe gepast. Een der musici, Jeff Cartriers, ver telde dat hij onlangs toen hij in Zwe den in een ziekenhuis lag, een krant had gelezen met het nieuws over de on lusten in Durban. Een dokter had hem die krant laten zien. Ik heb gehuild Ik heb gehuild toen ik het las, aldus Cartriers. Ik weet dat de berichten niet overdreven waren. Ik heb de politie in Durban op klaarlichte dag- negers zien neerschieten. Ik wil daar.niet meer naar terug. Het zal moeilijk zijn mijn ver wanten niet meer te zien, maar mijn moeder zal het begrijpen. De politie in Borlaenge verklaarde dat zij niets met deze zaak te maken heeft. De vier musici hebben geldige paspoorten en een verblijfsvergunning tot augustus. Er is geen sprake van het aanvragen van politiek asiel. De vier mannen hebben thans contract breuk gepleegd. DURBAN (UPI) Met geweld joeg de politie van de Zuidafrikaanse havenstad Durban maandag enige honderden negers uiteen die voor een bierlokaal een betoging hielden. Een vijftigtal vrouwen en drie mannen werden gearresteerd. Het bierlokaal wa.s gisteren weer voor het eer.st open na de recente onlusten in Durban, die voortkwamen uit protes ten van de negerbevolking tegen over heidsmaatregelen, die bedoeld waren om een einde te maken aan het illegaal sto ken van sterke drank. Zodra de deuren van het café gister morgen open gingen vlogen stenen door de ramen en deuren. Ook op patrouille wagens van de politie daaldè een regen van stenen neer. Spoedig voerde de politie charges uit tegen de honderden betogers om een ein^i de aan de protesten te maken. Van onze correspondent LONDEN De gigantische drukpersen van Fleet Street lo pen gevaar binnen enkele dagen geheel stil te komen te staan, zo als reeds overal elders in Enge land bij de dagbladen, zondags bladen en periodieken. Vandaag dreigen nl, alle arbeiders, die 's werelds grootste krantenstraat van zijn levenssap, drukinkt, voorzien, het werk neer te leggen. De meeste kranten hebben nog slechts een voorraad van twee tot vier dagen inkt in hun tanks. Iain MacLeod, de minister van arbeid, hoopt vandaag in een bijeenkomst met de werkgevers mogelijkheden te onder zoeken om een eind te maken aan het ernstige dispuut, voor alle nationale kran ten stil komen te liggen. Opnieuw hadden gisteren te Londen straatgevechten plaats tussen stakers en politie. televisie kamo zowel op het vliegveld als voor zijn paleis. In de tuin van het paleis vormden de Djakartanen spreekkoren, die om een „vastberaden optreden" vroegen. Soekamo die volgens premier Dju- anda met kloppend hart was opgewacht beloofde dat vastberaden optreden. Hij vroeg echter om enige dagen rust, opdat hij de toestand zou kunnen be studeren. Hij zei; „Ik zal de problemen op be sliste wijze oplossen. In 1952 zeiik, dat ik geen dictator wilde zijn. Ik bèn geen dictator. Ik blijf democraat en dienaar van het volk." De Indonesische president voegde daaraan toe, dat „imperialistische" kranten enkele berichten hadden over dreven, maar dat het een „leugen" was dat Indonesië op instorten stond. „De republiek Indonesia zal op de been blij ven" zei hij, Eigen nieuwsdienst BERLIJN. De gehele dag arri veerden gisteren leden van het college in West-Berlijn, dat woensdag de nieuwe president van de bondsrepu bliek zal kiezen. Dit college, de fede rale conventie, bestaat voor de helft uit leden van de Bondsdag; de andere helft is aangewezen door de parlemen ten van de verschillende Lander. Ook de drie kandidaten die er zijn ge steld zijn al in Berlijn. In de eerste plaats dr. Heinrich Lübke, d'e kandi daat van de Christendemocraten, de huidige mini Aer van landbouw in de re- gering-Adenauer. Hij heeft zeker de beste kansen gekozen te worden. De socialisten hebben prof. Carlo Schmid, vice-president van de Bondsdag, kandidaat gesteld. Dr. Max Becker is de derde figuur waar men zijn stem op kan uitbrengen. Hij is aangewezen door d;e vrije democraten, de liberale partij van West-Duitsland. De federale conventie bestaat uit 1038 leden. Bij de eerste twee stemmin gen moet men een absolute meerderheid van 520 behalen om gekozen te worden. Is er een derde stemming nodig dan wint hij op wie de meeste stemmen zijn uitgebracht. Op hetzelfde moment dat in West-Ber lijn de nieuwe president wordt gekozen zullen de communisten in het rode stadsdeel een grote protestbijeenkomst houden. Het communistische nationale front en de zogeheten massaorganisa ties doen daar aan mee. De betoging wordt gehouden in het voormalige mi nisterie van Hermann Göring, even over de sectorgrens. Verloofd paar doodgereden MAASTRICHT (ANP). De 44- jarige bloemist L. de G. uit Sittard is gisteren door de rechtbank te Maas tricht veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. Hij had op paasmaandag op de weg van Maaseik naar Roosteren een ver loofd paar, dat rechts van de weg wan delde, aangereden. Het paartje was op slag gedood. Aan verdachte was ten las te gelegd: grof. roekeloos, onachtzaam rijden onder zodanige invloed van alco hol. dat hij niet in staat kon worden ge acht een auto maar behoren te bestu ren. Verdachte had als verweer aange voerd, dat hij zou zijn verblind door een tegenligger. De officier van justitie had twee jaar gevangenisstraf met aftrek en vijf jaar intrekking van het rijbewijs geëist. Van onze correspondent PARIJS. Minister Pinay bestu deert op het ogenblik de mogelijk heid van uitbreiding van de Franse liberalisatie van 90 tot 94 procent. Men weet nog niet voor welke pro- dukten de invoercontingenten zullen' worden opgeheven, maar veronder steld wordt dat op de nieuwe libera- lisatielijsten een aantal landbouwma chines zal voorkomen. Voor sommige van die goederen is de dispariteit tussen de Franse en de buitenlandse prijs wel 30 pet. De nieuwe liberalisatie zal dus van invloed op het binnenlandse prijspeil zijn. Op deze wij ze zou Pinay het binnenlandse prijspeil willen handhaven en daarmee zou hij voor een deel kunnen tegemoet komen aan de eisen tot loonsverhoging, welke de vakbonden steeds luider kenbaar maken. Die eisen zijn aanleiding tot het befaamde „rendez-vous d'Octobre", dat in de afgelopen jaren een bijkans jaar lijks evenement is geweest. De officieuze mededeling tot verdere liberalisatie heeft de Franse regering gisteren gedaan, nadat verscheidene dagbladen hadden bericht dat een alge mene salarisverhoging van 2 pet. door haar werd overwogen. Deze berichten worden van hogerhand als missend alle redelijke gronden, ge kwalificeerd. De regering heeft eraan herinnerd, dat er in haar politiek ten aanzien van lonen en prijzen niets is gewijzigd. Er is geen directe blokkering van de salarissen en lonen, maar de regering zal ertegen waken dat deze op inflalionistische wijze stijgen. Naar mate de produktiviteit in Frank rijk toeneemt, zullen de financiële voor delen daarvan ten goede komen aan in vestering, prijsverlaging en salarisver hoging. In dat verband is het niet zon der belang dat vanochtend voor het eerst op het ministerie van arbeid de raad gevende commissie voor het adviseren aan de werknemers bijeen zal komen. vandaag Eigen nieuwsdienst HAARLEM. De Katholieke land- en tuinbouwbond steunt het streven om de Markerwaard in het IJsselmeer eerder in te dijken dan de zuidelijke Flevopol- der. Volgens de bond zal de inpoldering van de Markerwaard hoewel zij duurder is meer de belangen van nationale aard dienen. De klei van de Marker waard slibt regelmatig een centimeter per jaar af. Om zo goed mogelijke landbouwgrond te krijgen is het daarom noodzakelijk de 56.000 hectare zo spoe dig mogelijk in te polderen. Bovendien wordt, aldus de bond. door inpoldering van de Markerwaard een be tere ontsluiting van de kop van Noord holland mogelijk en kunnen betere ver bindingen worden verkregen in oostelij ke richting. Dit wordt van groot belang geacht voor de ontwikkeling en de af zet van land- en tuinbouwprodukten. Door deze verbindingen zou ook de con centratie in de Randstad Holland kun nen worden afgezwakt, aldus de bond. DINSDAG In het voorprogramma vanavond drie korte films: een teken film, een Nederlandse documentaire getiteld Mosselen voor Parijs en een Canadese over houtwinning. De span nende ontknoping van een niet ver moede moord is het thema van Het Manderson Mysterie, de hoofdfilm die vanaf 21.00 voor personen boven 14 jaar wordt gedraaid. Zelfs de verstandigste begaat wel eens een domheid, is de titel van de komedie, die vanavond om 20,20 door München wordt uitgezonden. De Vlaamse tv is weer zeer ge varieerd vanavond. Om 20.00 een in ternationaal jeugdmagazine, gevolgd door adviezen om fit te blijven, de strijd tegen het analfabetisme in Italië. Eva Peron en een letterkundig half uur. België-Frans presenteert een detec- tivespel; Minuit 13. radio 1 vandaag DINSDAG Peggy van Kerckhoven heeft een vrolijke radio-operette ge schreven, waarin vanavond musici, so listen en spelers van de hoorspelkern broederlijk samenwerken. In de zang- rollen hoort men Corry Brokken, Chris- tiene Spierenburg, Henk Dorel, Bert Robbe en het Klein Radiokoor. De pre mière van Eens komt de kans hoort men vanavond (Hilv. 2, 20.05 uur). 'n Avond uit brengt ons vanavond weer de sfeer in het Rotterdamse Groot Handelsgebouw, waar Pali Lakatos speelt (Hilv. 2, 21.50). Voor lichte mu ziek verwijzen wij naar twee program ma's van Hilv. 1, grammofoonplaatjes om 19.25 uur en laat op de avond vanaf 23.35. Grammofoonopnamen van de Zwitserse tenor Ernst Hiifliger wor den in het middagprogramma om 14.35 (Hilv. 2) gedraaid. U kunt deze zanger, die aan de vleugel be geleid wordt door Hertha Klust, beluisteren in een recital van lie deren van Schumann, Schoeck, Kodaly en Wolf. De hedendaagse Italiaanse com ponist Ildebrando Pizetti compo neerde een muzikale tragedie, ge titeld L'Assassinio nella cattedrale, op een tekst van T. S. Eliot. Van avond om 20.40 (Hilv. 1) heeft een uitvoering van dit werk plaats door het Groot Omroepkoor en het Om roeporkest m.m.v. vele solisten, het geheel geleid door Fulvio Vernizzi. Zesde etappe RennesNantes Tussen 15.45 en 17.15 verslag van de aankomst (Hilv. n). Om 18.15 Herhaling (Hilv. II). Om 21.40 Nabeschouwing (Hilv, programma's ln het kort] WOENSDAG 1 JULI RADIO HILVERSUM I 402 m ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram: 8.00 Nws; 8.18 Gram; 9.05 Gym; 9.15 Gram en waterst. VPRO: 10.00 Mijn kind heeft vakantie, caus; 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 Gram. 12.00 Holl. Festival 1959: Intern, beiaard- concours; 12.10 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 V h platte land; 12.38 Musette ork en soliste; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.50 In de wol ken, rep; 14.00 Gram; 14.30 Muz caus en event Tour de France; 15.00 V d jeugd; 17.00 Vakantietips; 17.50 Regeringsuitz Emigratierubr. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Herhaling rep Tour de France; 18.30 R.V.U.: Kan kerbestrijding: 19.00 V d kind; 19.10 Lich te muz. VPRO: 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nabeschouwing Tour de France; 20.15 Promenade ork en sol; 20.50 Brie ven v h front, hoorsp; 21.45 Holl Festival 1959: Residentie ork; 22.25 De weg naar volwassenheid, caus; 22.40 Lichte muz; 23.00 Nws; 23.15 Gram; 23.30 Orgelspel; 23.5024.00 Soc nws in Esperanto. HILVERSUM II 298 m ochtend 7.00 Nws; 7.13 Gewijde muz; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram: 9.00 V d zieken; 9.30 Gram: 9.40 V d vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram; 11.30 Orgelmuz. middag 12.00 Piano en vioolrecital; 12.30 Land en tuinb meded; 12.33 Pianospel; 12.53 Gram en act; 13.00 Nws; 13.15 Met PIT op pad, caus; 13.20 Conc orch; 13.50 Gram; 15.30 Klavierson; 16.00 V d jeugd. 17.20 Lichte muz; 17.40 Beursber- 17.45 Omr Kamerkoor. avond 18.15 Spectrum v h Christelijk organisa tie- en verenigingsleven, caus; 18.30 Le ger des Heilsprogr; 18.45 Boekbespr; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Harmonie- ork; 19.30 Radiokrant; 19.55 Gram; 20.00 Pianomuz; 20.15 Holl Festival 1959: Resi dentie ork en solist; 21.15 Muz caus; 21.30 Geestelijke liederen; 22.00 Amus muz; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws en S.O.S.-ber; 23.1524.00 Nieuwe gram, NTS: 20.00 Journ en weeroverz; AVRO: 20.20 Sportpanorama; 20.50 Filmprogr; 21.25 De wereld waarin wij leven, causx 21.55 Nato-taptoe, Arnhem, DRAADOMROEP 40 LIJF 18.00—20.00 Gram plr lichte musb gf

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5