Swift II dwong Togo een gelijk spel af Zeeuwsch Vlaanderen Walcheren Geslaagde Rode Kruiswedstrijden in Middelburg Zuid-Beveland Demonstratie in Terneuzen van NCGV Kring-Zeeland Twaalfhonderd gymnasten turnden in de regen Ringrijden in Domburg Jazzfestival was gewaagd, maar ook geslaagd experiment Man op bromfiets onwel geworden Tholen en St.- Philipsland Pag. 4 Kom mèr op t of je" in Vrouwenpolder Zeeuwse korfbalcompetitie Concerten in Britannia Provinciale clubritten- competitie der KNMV Middelburgse junioren spelen gelijk tegen Duitse mijnwerkers stonden op hoog peil Bouw van gemeente-, werk- en bergplaats in Vlissingen Hamerslagmolen Raad Vlissingen Straatloop te Goes in voorprogramma tHonkop reis Geen doelpunt, maar doel werd toch bereikt Rode Kruisrallye in W,-Z.-VIaanderen Raads vergaderin gen Federatie zangconcours in Zuidzande Adspirantendag in s-HArendskerke Serenade voor 55-jarig echtpaar Paal en perk aan vogelverschrikkers MOOIERE FOTO'S C. L. de Smit ten grave gedragen Rode Kruisschip naar Terneuzen Hengelen in Terneuzen Groene Kruis afd. Rijkskweekschool was week in Hedenesse Rilland speelde best tegen Philips-team St. Philipsland ZEEUWSCH DAGBLAD De Rode Kruishelpers van Middelburg in actie. MIDDELBURG. In het Schutters hof zijn zaterdagmiddag de kring-beker wedstrijden van de afdeling Zeeland van het Ned. Roode Kruis gehouden. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door ploegen uit Koudekerke, Krabben dijke, Terneuzen, Souburg, Zierikzee en Middelburg. De dames uit Souburg en de heren uit Koudekerke zullen op 5 september Zeeland vertegenwoordigen op de nationale wedstrijden in Amster dam. De wisselbeker kwam nu in han den van Middelburg, dat het hoogste aantal punten behaalde. Terneuzen heeft dus de eer moeten laten aan de hoofdstedelingen. De uitslag was als volgt: Dames: Eerste prijs Souburg 285 pt, |2de pr. Zierikzee 265 pt. en verder Krabbendijke 204 pt, Terneuzen 197 pt, Middelburg 333 pt. Souburg. Zierikzee en Terneuzen ..speelden" in de kring wedstrijden, de overige teams in de bekerwedstrijden. Heren: 1ste pr. kring Koudekerke 319 pt, 2de pr. kring en beker Terneuzen 316 pt en vervolgens Krabbendijke 252 pt kring en beker en Middelburg 297 pt beker. DOMBURG Uitslag van de Ring- rijderij luidt als volgt: gewone prijzen: 1. W. Provoost Azn., 28 ringen; 2. W. de Voogd 25; 3. C. de Visser 22: 4. J. Pro voost Wzn., 22; 5. P. Brouwer 21; 6. H. Brand 20; 7. J. Minderhoud 14; 8. C. Provoost 14; 9. J. Provoost Azn., 14; 10. J. Provoost Jzn., 12; 11. F. Maljaars 9; 12. W. Maljaars 4. Extra prijzen: 1. W. Provoost Azn. 2. J. Provoost Wzn. 3. C. de Visser. 4. P. Brouwer. 5. H. Brand. 6. W. de Voogd. 7. C. Provoost. 8. J. Pro voost Jzn. 9. F. Maljaars. 1.. J. Pro voost Azn. Prijs voor gehuwden W. Pro voost Jzn. 100e ring J. Provoost Wzn., 150e J. Provoost Azn. 200c W. Provoost Azn. Ie Wisselbeker W. de Voogd (in eigendom), 2. Wisselbeker W. Provoost Azn. Pollepel le pr. J. Provoost Wzn. 2e pr. W. Provoost Azn. Hoogste serie W. Provoost Azn. (16 ringen). VROUWENPOLDER. De heer A. Blankenburgh heeft zaterdagmiddag zijn vakantieverblijf, dat de naam kreeg van ,,Kom mèr op 't ofje", geopend. Hierbij waren tegenwoordig burgemeester A. de Kam met de wethouders Christiaanse en Louwerse, alsmede bestuursleden van de V.V.V. uit Vrouwenpolder. Nadat de heer Blankenburgh dank had gebracht aan B. en W. voor de ondervonden me dewerking werd het gebouw bezichtigd De genodigden verwonderden zich zeer over hetgeen tot stand was gebracht. In het gebouw is ruimte voor 50 bedden en het complex is geschikt voor gezin nen en groepen. Na de bezichtiging sprak burgemees ter De Kam zijn gelukwensen uit en noemde het gebouw een aanwinst voor Vrouwenpolder. Naast het witte gebouw is een speelterrein aangelegd. GOES. Het is zaterdag: voor Tjoba 1 een goede dag geworden. Zelf wonnen de groen-witten met gemak van Zuidw. 1 (115) en de naaste concurrent Togo 1 verspeelde bij Swift 2 een kostbaar punt. Dit gebeurde in een op goed peil staande wedstrijd waar Swift 2 voor rust in de meerderheid was en Togo na rust. Vlak voor het eind met een stand 44 hadden de Goesenaars nog bepaald pech toen een zeker schijnend doelpunt weer de korf uit wipte. Ook Elto 1Animo 1 stond bij tussen pozen op behoorlijk peil en de Soubur- Stedelijk Gymnasium MIDDELBURG. Tot de eerste klas se van het Stedelijk Gymnasium te Mid delburg werden na examen toegelaten: Wilma Adriaansen, Willem Andreae, Gerrit Jan v. d. Boogert, Eva Deinse, Hans Deinse, Selma Enker. Anje Fern- hout, Arnoud Fortgens, Alien Harmsen, Marja Huysse, Didy de Joode, Rietje Lawalata, Robert van der Linde, Govert de Lussanet, Richard Meijer, Boudewijn Nieuwenhuyse, Marti van Nunen. Mach- teld Pel, Ronald Phaeltzer, Angelina Rietema, Pieter Schuling, Liesbeth de Widt en Sytse Wiersma; allen uit Mid delburg. Janneke Adriaanse, Albertje van Andel. Margot Beyers. Els van Hal teren, Ineke de Hondt, Pim Kas, He- leen Laurens. Daan Messer, Gerard Reddingius, Ab Roskam v.w. Nil Span- jer v.w., Ineke Veening; allen uit Vlis- singen, Peter 't Hart uit Kamperland. Salie Kroonenberg uit Goes; Kees Noo- me uit Krabbendijke. Afgewezen twee. OOK MEISJES MIDDELBURG. De Chr. detailhan delsvakschool, die in september a.s. in Middelburg van start hoopt te gaan, laat niet alleen jongens toe, maar ook meisjes. Uit het lezen van onze reporta ge over het werk op deze school in ons blad van dinsdag jl. zou men misschien de indruk hebben gekregen, dat de school alleen voor jongens is. Dit is dus niet het geval. „Tref punt' '-slot f eest Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Ongeveer honderd vijftig jongens en meisjes namen zater dagmiddag deel aan het door ,,'-t Tref punt" te Middelburg georganiseerde slot feest. Dit feest werd gehouden op het sportterrein aan de Sportlaan. Het be stond uit het spelen van een opdrachten- spel in de vorm van een ganzenbord, waartoe het veld verdeeld was in vak- ken. De groepen, bestaande uit acht per- sonen. moesten proberen zoveel moge- Buul maazre. lijk vakken ..aan te doen" en opdrach ten vervullen. De uitslag was 1. groep 6 tot 8 jaar, 2. groep 10 tot 12 jaar en 3. groep van 13 jaar en ouder. De leiding van het slotfeest was in handen van jeugdleider M. Faassen en diens echtgenote A. Faassen-Van Kemenade. Van onze sportredactie MIDDELBURG. De tweede wed strijd van dit jaar voor de provinciale clubrittencompetitie van de KNMV, af deling Zeeland, wordt verreden op zater dag 4 juli a.s. Het betreft een oriëntatie- rit van ongeveer 70 km lengte door Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemiddelde snelheid bedraagt 36 km per uur. De deelneming staat open voor motoren, scooters en auto's. De bestuurders be hoeven geen lid van een vereniging te zijn. De start vindt plaats om zeven uur bij hotel Bellevue in Terneuzen. Inschrij ving van half zeven af. De finish is bïj hotel Van Leuven In Kloosterzande. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Een Middelburgse junioren ploeg, waarvan de oudste spe ler zestien jaar was. heeft het gepres teerd op het Nadorstterrein met 11 gelijk te spelen tegen een elftal van Duitse mijnwerkers uit Aken, bestaan de uit spelers van negentien jaar. Het doelpunt van de gasten werd nog niet eens zelf gescoord. Linksback De Wolf van Middelburg kreeg de bal verkeerd op zijn schoen en met een boogballe- tje verraste hij de keeper, die was uit gelopen. De Duitsers speelden een vin nige partij en waren het ook niet altijd eens met de scheidsrechter, maar zij legden zich toch bij zijn beslissingen neer. Aanvankelijk Lielden beide partijen elkaar in evenwicht, maar geleidelijk vaan werden de Duitsers sterker. De ver dediging van de groen-witten kreeg het zwaar te verduren, maar hield toch stand. Totdat De Wolf zijn ongelukkige manoeuvre maakte (0—1). Middelburg ging sneller spelen, kwam zelfs nog dicht bij een doelpunt, maar de bal rol de voor het open doel langs. De rust ging in met ongewijzigde stand. Na de rust kwam de thuisclub los. Ook de halfspelers gingen mee naar vo ren. Uit een schermutseling voor het doel van de gasten schoot halfback Jon- gepier tegen de lat. De terugspringende bal kwam bij Van Schelven die via een ander been de bal m het net liet verdwijnen (1—1). Met Middelburg in de aanval kwam het einde. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. Met een jamses sion over het twaalfmatige blues schema, waaraan werd deelgenomen door alle musici, werd zaterdagavond het concertgedeelte van het uit nemend geslaagde jazzfestival '59 georganiseerd door de Walcherse Jazz Society in „Britannia" in Vlissingen gesloten. Een zeer talrijk publiek heeft kunnen genieten van een ruim drie uur durend concert, dat op hoog peil stond. Het Society-combo, dat de laatste tijd hard vooruit is gegaan, met name drummer Co Kemeling, was het eerst aan de beurt. Hij sloeg een stuwend en fors ritme, dat thans modern is. Solist Jo Stokman had zijn tenorsaxofoon thuisgelaten en speelde nu alle num mers op klarinet, waarop hij een war me toon produceerde. In het trio Jack van Poll. dat reeds eerder voor de WJS optrad, heeft pia nist Van Poll een ongekende techniek die hij op de juiste wijze gebruikte. Een verrassing was het optreden van de accordeonist Kees van Dijk. Hij beschikt over een aparte stijl, die wel iswaar iets teveel akkoorden improvi saties herbergt, maar die toch fris en eigen is. Het was echter drummer Due de Leeuw, die in dit trio de aandacht op zich vestigde. Door diens fenome nale spel in onnavolgbare variaties kwam zelfs in het langzaamste num mer Van Dijks solistisch werk op de tweede plaats. Heti zangeresje Greetje de Haan uit Terneuzen viel iets tegen. Zij zong wel goed, maar haar stemgeluid doet nog te veel „commercieel" aan. Na inten se studie kan ze het echter ver bren gen, wat wel tot uiting kwam in „The nearness of you". De muziek, die het trio Henk van was uitstekend en erg spontaan. In het bekende „Old man ri ver" toonde Van Buul zich een jazz musicus van formaat. The Ship Town Jazz Band bleek collectief beter te vol doen dan solistisch. Het samenspel was goed en levendig spontaan. Hun soli daarentegen meestal ongeïnspireerd en wat vlak, met weinig goede vondsten. Een uitzondering was misschien de (Advertentie) ger-s hebben 'het Elto 1 danig lastig ge maakt. Pas tegen het einde kon Elto 1 de stand van 33 op 5—3 brengen. Scampolo 1 leed andermaal een neder laag, nu tegen Vios 1 (4—8). De positie van de club uit Zaamslag wordt lang zaam aan hopeloos. In de ranglijst ver anderde enkel de plaats van Vios 1, dat door de zege op Scampolo 1 twee plaat sen steeg. In 2a was Blauw wit tegen Atlas heer en meester (112). Eenzelfde score be reikte ook Vedo 2 tegen Ondo. Door de ze zege bereikte Vedo 1 de derde plaats achter BI. wit en Swift 3. In 2b veran derde de situatie aan de kop niet. Zowel Volharding als Luctor 1 wonnen r-esp. met 24 van de Poel en 73 van Vios 2. Vitesse zorgde ervoor dat SSS betrok ken blijft in de strijd om de onderste plaats te ontgaan (111). insectenverdelger Examen hoofdleidster kleuterond ervvij s MIDDELBURG. Aan de opleidings- school voor het Chr. kleuteronderwijs in Middelburg werd de akte hoofdleidster (diploma b) *behaald door de dames S. J. Dronkers, G. G. v. Griethuijsen, J. M. Huizer en M. E. Wisse, allen te Vlissingen, J. A. Mabelus en C. C. W. Matla te Goes, C. J. Kouwer en W. S. Kramer te Wissenkerke, M. E. Bril te Bergen op Zoom, J. M. v. Egmond te Tholen, G. J. Slager te Veere, J. J. Noordhoek te Nieuwerkerk, E. L. Quant te Zierikzee, S. Bol te Yerseke en J. de Konde te St. Philipsland. Zeven kandi daten werden afgewezen. Geslaagde „middelbaren" MIDDELBURG. Voor het eindexa men afdeling Middelbare school voor meisjes van de Rijks hogere burger school te Middelburg slaagden: Marian Bierenbroodspot. Jos Dekker, Myrna Kornet, Marjan Luyendijk, Franka Mi- chielsen, Magda Nieuwenhuyse, Anke klarinettist, die voor Dixieland wel ori ginele ideeën had. Het hoogtepunt van het jazzfestival werd gevormd door het optreden van het trio van Henk van Buul met als gastsolisten Jack Vari Poll, thans op tenor, en de Vlissinger Theo Pihl, eveneens op tenor. De wijze waarop zij het uit Armstrongs Hot Five- periode bekend geiuorden „The Hucklebuck" speelden, was bijzonder fraai. Zij doorspekten het o.m. niet subtiele zgn. /vraag en antwoord spelletjes", waarin men af en toe Sweet Georgia Brown en zelfs Piove in kon ontdekken. Ook werden er enkele zeer geïnspireerde soli in ge blazen. De WJS kan terugzien op een gewaagd, doch niettemin geslaagd experiment. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. De tegenwoordige halsvesting van de gemeentelijke werk en bergplaats aan het Waaigat voldoet sedert vele jaren niet meer aan de mi nimaal daaraan te stellen eisen. In ver band hiermee verleende de Vlissingse raad reeds in 1953 een krediet van ,f 56.500 voor het inrichten van het schoolgebouw en terrein aan de Glacis- straat, waarin toen nog de r.k. school voor g.I.o. was gevestigd, tot gemeente lijke werk- en bergplaats. Dit gebouw wordt echter nog steeds voor het onderwijs gebruikt. Bovendien verhinderde de bestedingsbeperking de uitvoering van de plannen. Het laat zich evenwel aanzien, dat op grond van de zich thans ontwikkelende situatie dit laatste spoedig zal kunnen gebeuren. Een nieuw krediet is nu noodzakelijk. De totale bouwkosten zullen naar ra ming 87.600 bedragen, waar nog een bedrag van 4400 voor de inrichting bij komt. B. en W. stellen nu de raad voor een krediet van 92.000 voor dit belang rijke projekt te verstrekken. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. Er bestaat behoefte de kwaliteit van de in de Vlissingse composteringsinrichting geproduceerde compost op te voeren, wat kan gebeu ren door het weren of verwijderen van de harde en scherpe bestanddelen. Daar door zal de compost aantrekkelijker wor den voor de tuinderij, bemesting van sportvelden, enz. Pogingen van gemeen- tezijde het glas uit het huisvuil te we ren waarbij voor sommige bedrijven- met-veel-gla-safval een afzonderlijke op haaldienst werd ingesteld hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. B. en W. denken er nu over een zgn. hamerslagmolen aan te schaffen, waar van de kosten worden geraamd op 50.000. De raad wordt verzocht dit krediet te verlenen. Belgisch jaclit voer bij Vlissingen omhoog VLISSINGEN. De heer Francois uit Antwerpen is zaterdag met zijn jacht bij het munitiedepot van de marine ter hoogte van de Oosthavendam omhoog gevaren. Het reddingsvaartuig Goal van de S.H.V. slaagde er in het scheepje vlot te trekken. De schade was gering. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. De gemeenteraad van Vissingen komt donderdag 2 juni des avonds om acht uur in openbare verga dering bijeen. De agenda luidt o.m. voorstel tot benoeming van een onder wijzeres aan de openbare Jacob Cats- school voor g.I.o. (voordracht 1. mej. J. J. Broer te Alblasserdam), voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw en inrichting van een gemeente werk- en bergplaats aan de Gacisstraat (ƒ92.000). voorstel tot het verlenen vaft een krediet 50.000) voor uitbreiding van de composteringsinstallatie met een hamerslagmolen. AKC van slag In 3a is het Aardenburgse AKC ge- heel van slag af. Overigens doet dit niets af aan de goede prestatie van Stormvogels om met liefst 35 van AKC te winnen. De Stormvogels delen nu met Animo 2 de tweede plaats, bei den met 10 uit 7. Leider BKC had met Swift 4 geen moeite (17). Zuidw. 3 klom v-erder -naar boven door een 71 overwinning op Vedo 3. BKC staat -hier aan de leiding met 2 punten voor sprong op Animo 2 en Stormvogels. In 3b is alle aardigheid eraf omdat Vopo iedere week grote overwinningen blijft boeken. Nu werd Olympia 2 weer met 151 het kind van de rekening. Kats kwam door een 09 zege op VZOD 2 vaster op de tweede plaats. In 3c bleef de spanning volledig be houden omdat de titelkandidaten Scam polo 2 en Luctor 2 hun duel op 44 af sloten. WKV kon in de afgelopen week drie punten aan het saldo toevoegen. Twee punten kwamen binnen tegen Tjo ba 3 (46) terwijl woensdagavond ge lijk werd gespeeld tegen hekkesluiter BI. wit 2. De club uit Wemeldinge werd hierdoor tweede met evenveel punten als Scampolo 2 maar met 2 wedstrijden meer gespeeld. De kopgroep ziet er als- volgt uit: Scampolo 2 10 uit 6. WKV 10 uit 8 en Luctor 2 8 uit 6. In de avondklasse vielen geen wijzi gingen in de ranglijst te noteren. Swift 5 bleef eerste door met 75 te winnen van KVL en Animo 2 en Ondo 2 bleven samen dragers van de rode lantaarn. Animo 2 verloor met 49 van Vedo 2 en Ondo 2 met 13 van Zuidw. 2. De uitslagen der adspiranten luiden: A: Togo aAnimo b 54; Animo b— Animo a 1-10. B: Ondo aSwift vlug 70; Swift snelSwift vlug 52. C; OlympiaZeelandia 18; VitesseElto a 1—4. D: Dos 55Vopo 07; Zuidw. b —KVL 2—2. E; Vedo b—Animo d 3—1 Noad 'bAtlas b 11; Top bAtlas b 25; Atlas bSwift vlot 04; Swift rap Swift vlot 40. F: Luctor cVios 12; de PoelVolharding 05; BI. wit SSS 110; de Poel—Tjoba 78; Togo cTjoba 2—9. Van onze wielermedewerker GOES. Het feestprogramma dat in afwachting van de aankomst van de Ronde van Midden Zeeland1 op het par cours aan de Bergweg in Goes wordt georganiseerd, zal behalve wielernum- mers ook andere programmapunten be vatten. Na afloop van het dames wieier- nummer zal de Goesse athletiekvereni- ging A.V.'56 een straatloop over 1500 m organiseren voor niet-K.N.A.U.-leden. De opzet was aanvankelijk een esta fetteloop te organiseren voor de Zeeuw se Middelbare scholen. De voor de or ganisatie da turn ingaande vakanties heb ben echter roet in het eten gegooid. De deelname is nu opengesteld voor ieder ni et-K. N.A.U.-lid. Vooral van de zijde der Zeeuwse voetbalverenigingen wordt een groted eelname verwacht. GOES. Ter hoogte van garage Louisse op de rijksweg is gisteravond, omstreeks half acht, de 79-jarige P. v. d. H. uit Terneuzen van zijn bromfiets gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Tijdens het rijden voelde hij zich onwel worden en wilde daarom afstappen. Voor hij dit kon doen viel hij reeds op de straat en is vlak daarna gestorven. 'GOES Een vijftigtal kinderen van 611 jaar, die deelnemen aan het club werk van de Hervormde Jeugdraad ,,'t Honk",-maakte een tocht naar West- Brabant (waar bij Huibergen een speur tocht met opdrachten werd gemaakt) en daarna naar Antwerpen, waar het hoog tepunt was een bezoek aan de dieren tuin. Voor de oudere meisjes ligt een aparte reis in het voornemen, terwijl het kampwerk voor de oudere jongens bij Kamperland al begonnen is. GOES. Voorafgegaan door het pij perscorps „Excelsior" trokken ongeveer zestig auto's met vertegenwoordigers en supporters dezer dagen naar het Goese sportterrein. Hoewel noch de Zuid Beve- landse, noch de Walcherse vertegenwoor digers erin slaagden het vijandelijk doel te doorboren werd het doel zij het op andere wijze toch bereikt. De opzet van dit alles was namelijk een bijdra ge te leveren in het werk van „Sport steunt Zonneveld" en de heren Munnik- hof en Fokke, die dit alles in een „blik- sem"-actie voor elkaar hadden gebracht, zijn in liun opzet volkomen geslaagd. Na afloop kon namelijk een bedrag van 400 voor het goede doel worden over gedragen. De voetbalwedstrijd zelf heeft, zoals verwacht mocht worden, spelers en pu bliek veel plezier bezorgd. In beide elf tallen waren enkele uitblinkers en zo liet in de Goese ploeg de oude rot Van Dalen enkele malen verbluffende staal tjes van tactische inzicht zien. Jam mer voor de Goesenaren dat het duo Kunst-Luyk toen zij tot op een meter het domein van keeper van Hese wa ren genaderd elkaar de eer wilden la ten waarvan de uitstekende Walcherse keeper profiteerde door de heren de bal toen maar te ontnemen. Walche ren kreeg wat meer kansen maar ook doelman Snel had er goed lietoog op terwijl de paal hem enkele malen de helpende hand reikte. Het was en bleef dus 00, mede omdat Van de Bulck in de Walcherse achterhoede de Goese voorlinie volkomen in bedwang hield. Na afloop kwamen de spelers met hun dames in café Flora bijeen waar bij monde van de heer Munnikhof alle deel nemers dank werd gebracht. Inzonder heid de heer J, Luijk die niet alleen zijn zaal beschikbaar had gesteld maar tevens de kosten van de loten voor zijn rekening had genomen. De heer C. Westerweel dankte namens Sport steunt Zonneveld waarbij hij de verzekering gaf, dat de kinderen op „Zonneveld". „Ipenoord" en „Kinderzorg" hiervan t.z.t. weer de vruchten zullen plukken. „De Rode Doffer" GOES De P.V. „De Rode Doffer" hield een wedvlucht uit Aschaffenburg. De uitslag luidde: 1. W. Scheers, 2 en 3 D. Kloosterman; 4 en 8 A. Heijnsdijk; 5 en 10 W. v. d. Ree; 6 en 9 L. Duvekot; 7. Verhage. OP 4 JULI A.S. Van onze correspondent TERNEUZEN. Op zaterdag 4 juli hoopt de Kring Zeeland van het Nederl. Christelijk Gymnastiek Verbond een turndemonstratie, annex wedstrijden voor jeugdturners te houden op het sportterrein aan het Westelijk Bolwerk te Terneuzen. Deze Kring omvatte bij de oprich ting in 1937, drie Zeeuwse afdelingen, waaronder ook E.M.M. te Terneuzen. Na enige uitbreidingen in eigen res sort, mede door de oprichting van „Ire ne" te Hoek. en „Voorwaarts" te Axel, sloot ook „Rust Roest" te Eindhoven zich bij de Kring aan, toen tertijd de enige bondsafdeling in Bra bant. De Brabantse sector kwam tot een zeer verheugende bloei. Ook Zeeland zelf groeide sterk in ledental. Het kwam tot een „Kring Zeeland Brabant", met een totaal van 20 verenigingen. Alleen de Zeeuws-Vlamingen onder hielden een te spaarzamelijk en te moei- SCHOONDIJKE. De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Rode Kruis hield de traditionele rallye voor autorijders. Het ise en geslaagde rit ge worden, waaraan 40 equipes deelnamen. In hotel „De Zwaan" te Terneuzen ver zamelden de deelnemers zich. Dokter H. de Jong uit Oostburg hield een hartelij ke toespraak en reikte daarna de prij zen uit. De uitslag was: 1. echtpaar D, Meeuwsen uit Terneuzen, dat de wissel- schaal veroverde, 2. A. Schijve-P. Rie- mens, Nieuwvll-et, 3. A. J. Verduyn-J. van de Broeke', Breskens en 4. dr. H. J. Timmer-mevr. M. de Groot-Larooy, Cadzand. NIEUWVLIET De gemeenteraad ver gadert dinsdagavond. Een interessant punt is hier, dat b. en w. gaarne willen ingaan op het verzoek van G.S., om werk- classificatie en prestatiebeloning in te voeren, daar dit de enige weg is, om de niet te hoge beloning van de enige ge meentewerkman te verbeteren. Boven dien zal er opnieuw gestemd moeten wor den over de verhoging van de wethou derssalarissen. Staken de stemmen weder om, dan is het voorstel van G.S. verwor pen. Dezelfde dinsdagavond, maar dan om 8 uur, komt de raad van IJzendijke bij een. Voor een benoeming tot waarne mend gemeenteontvanger staan kandi daat: 1. F. J. M. van den Bogaard; '2. G. F. Zoetmulder. B. en w. vragen een crediet van f 14.750 voor het maken van een volledig plan voor riolering en een zuiveringsinstallatie. Ook staat op de agenda de verkoop van het befaamde tegelplateau, bestemd voor de oudheidkamer, die er niet komt.... ZUIDZANDE De dameszangvereni ging „Juliana", waarvan burgemeester H. P. Everwijn dirigent is, zal op 4 juli de gastvrouwe zijn van de Kon. Ned. Zan- gersbond, afd. Zeeland, die voor het eerst in haar geschiedenis een Zeeuws federa tief zangconcours gaat organiseren. Er zullen veertien zangverenigingen aan deelnemen. De koren zullen optreden in de vaste muziektent tussen gemeentehuis en kerk. De gehele zaterdagmiddag zal in verband hiermede de markt voor alle verkeer gesloten zijn. (Advertentie) WESTKAPELLE Ter gelegenheid van het 55-jarig huwelijksfeest van het echt paar Minderhoud-Huibregtse heeft de fanfarevereniging O.K.K. het echtpaar Potteboom, Annie Roth en Corrie Ver- een serenade gebracht. Honderden dorps- sluis, allen te Middelburg. Annie Dron kers en Emmy Pleyte te Vlissingen. Annelies Gelderblom te Nieuwdorp. Le- nie Schippers te Kamperland. genoten waren aanwezig om het feest luister bij te zetten. Het is voor het be jaarde echtpaar een onvergetelijke dag geworden. Van een onzer verslaggevers 'S HEER ARENDSKERKE. In het rijkelijk met vlaggen versierde dorp is zaterdag de jaarlijkse ad spirantendag gehouden van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond. Niet minder dan twaalfhonderd jonge gymnasten, verdeeld over achttien verenigingen (dit aantal werd nog nimmer bereikt), gaven acte de présence. Ondanks het feit, dat de regen het turnen soms be moeilijkte en zelfs enkele wed strijden afgelast moesten worden, is het een zeer geslaagde dag ge worden met tal van hoogtepunten: de grote tocht met alle deelnemers door het dorp, het optreden van de Zebra-keurploeg en de indrukwek kende massale ritmische oefening van 700 meisjes. Het bleek, dat de leiding van deze adspirantendag bij de heer S. J. Klom- pe, consulent voor de lichamelijke oefe ning, in goede handen was, want het programma kon zeer vlot afgewerkt worden. Een fikse regenbui kon deze vlotte organisatie niet tegenhouden. Met de regelmaat van de klok konden d-e verschillende punten afgewerkt worden en de jongens en meisjes lieten zich van hun beste zijde zien. Voor het talrijke publiek was er dan ook volop te genie ten. Jammer was dat door de regen „De vis in de kunst VEERE. Jhr. I. F. den Beer Poor- tugael, burgemeester van Veere zal don derdagavond om zeven uur in het Schot se huis de tentoonstelling „de vis in de kunst" officieel openen. Nu de visserij op het punt staat te verdwijnen uit het stadje meent men in Veere er goed aan te doen deze tentoon stelling te organiseren. Naast tal van mooie schilderstukken zijn er ook fraaie houtskooltekeningen te zien. De tentoon stelling zal in de maanden juli en au gustus elke werkdag geopend zijn van des morgens tien uur tot half één des middags en van half twee tot vijf uur. e Aan het Prof. Zeemanlyceum te ZIE RIKZEE slaagde voor het eindexamen afd. gymnasium Alpha: F. L. van den Ende te Zierikzee. toch nog enkele groepswedstrijden afge last moesten worden. Het veld werd te glad en dat zou gevaar op kunnen le veren voor de jonge enthousiaste gym nasten. Omstreeks zes uur werd een mars van alle deelnemers door het dorp ge maakt met de muziek van „Excelsior" en de signaalafdelingen van Udi uit Bergen op Zoom en Prins Hendrik voorop, waarbij tevens werd gedefi leerd voor het gemeentebestuur van 's H Arendskerke. Deze tocht vormde een grootse manifestatie van de Ze- brajeugd. In de avonduren terug op het sportter rein werden de gymnasten toegespro ken door burgemeester D. M. Vermet en door de heer A. Becht. waarnemend voorzitter van de Zebra. Ten aanschou- we van een zeer groot aantal belang stellenden gaf daarna de Zebra-keur ploeg enkele fraaie staaltjes van turn- nummers, waarbij het optreden van de Zeeuwse crack Jac. van der Sande zeer bi de smaak viel. Een indrukwekkend nummer vormde ook de massale ritmi sche oefening van 700 meisjes. Na afloop van deze adspirantendag werden de leidende figuren uit de Zeeuwse gymnastiekwereld op het ge meentehuis ontvangen door het gemeen tebestuur. De voornaamste uitslagen van de wed strijden luiden als volgt; Driekamp meisjes: le pr. V.Z.O.S. IV, Yerseke, 206,50 pt; Olympia III, Kapelle, 203.95 pt en V.Z.O.S. II. Yer seke. 255,- pt. Driekamp jongens: le pr UDI. Ber gen op Zoom. 156,05 pt; Astrow, Sou burg, 154,45 pt en V.Z.O.S. II. Yerseke, 155,- pt. 's-H. ARENDSKERKE De raad zal op donderdag a.s. in openbare vergade ring bijeenkomen. Burgemeester en wet houders stellen voor in de algemene po litieverordening een bepaling op te ne men, waarbij het verboden wordt om zonder vergunning z.g. vogelverschrik- apparaten in gebruik te hebben. De raad wordt in overweging gegeven gunstig te beslissen op een verzoek van de Chr. Kleuterschool te 's-Heer Arends kerke (dorp) voor de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaal Tenslotte zal de raad zich moeten uit spreken over een nieuwe kampeerveror- dening, die in ontwerp afgestemd is op de uniforme regeling van de Ned. Kam- peerraad. Een op de twee gezinnen is in het bezit van een fototoestel. Maar niet ieder een weet. hoe zijn fototoestel precies werkt, wat hij er allemaal mee kan doen en hoe hij de beste resultaten bereikt. Het maandblad DOE HET ZELF biedt u ook hiermede de helpende hand. Het juli-nummer start met een nieuwe ru briek. Vele interessante zaken worden er in behandeld, zoals de grondbeginse len van het fototoestel, de lens, bijzon dere lichtstralen, de brandpuntsafstand, onscherpte, het diafragma, de donkere kamer, enz. Kennis van de elementaire beginselen van de fotografie is een eer ste vereiste voor het maken van mooiere foto's. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het juli-nummer bij een kiosk, boek- of tijdschriftenhandelaar. zaam contact met het overige Zuiden. Hun geografisch isolement was daar mede schuld aan. In 1958 meldde zich de Limburgse sportvereniging „Treebeek" ais lid van de Kring, die officieel nog steeds de naam van „Zeeland" droeg. Dit gaf de doorslag tot een Kringsplitsing. Dit geeft nu de beide nieuwe besturen de kans voor intensiever bearbeiding van hun rayon. De Kring „Zeeland" draagt nu zijn naam, weer bijna geheel terecht. Bijna geheel; want de vereniging „G.E.N.I.E." te Bergen op Zoom bleef het oude kringverband trouw. Later werd ook aan „L.O.N.G.O." te Breda op haar verzoek verlof gegeven zich bij het Westen te voegen. De Terneuzenaren zullen zaterdag- kunnen genieten van de imposante drumband van G.E.N.I.E., die de mars door Terneuzens straten zal opluisteren. Ook de drumband van „Oranje-Nassau" te Vlissingen draagt aan die opluiste ring een steentje bij, evenals een afde ling Goese pijpers. Het Kringbestuur meende er goed aan te doen, ditmaal de jaarlijkse adspirantenwedstrijd ten Zuiden van de Westerschelde te houden. Vooraf wordt door de deelnemende vereni gingen een demonstratie verzorgd. Mede om het werk van het Ned. Chr. Gymn. Verbond in breder kring bekend heid te geven. Te weinig Terneuzenaars weten nog dat ook in Terneuzen een afdeling van dit Verbond bestaat, die toch het zilveren feest al gevierd heeft. TERNEUZEN. Zaterdagmiddag is het stoffelijk overschot van de heer C. L. de Smit ter aarde besteld. De heer De Smit bekleedde in zijn leven tal van functies in vele verenigingen. Voor de rouwstoet naar de begraafplaats vertrok werd in het hervormde jeugdgebouw een rouwdienst gehouden. De hervormde pre dikant, ds. J. Scholten sprak naar aan leiding van een tekst uit Romeinen 8: ,,Wat zullen wij tot deze dingen zeg gen". De Terneuzense harmonie, die de stoet begeleidde, speelde de treurmars van Chopin. Aan de geopende groeve sprak allereerst burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen namens de vereniging Havenbelangen, waarin de heer De Smit vertegenwoordigd was. Namens de im porteurs en handelaren in natuursteen sprak de heer J. van der Peyl. De heer J. F. Filius voerde het woord namens de Terneuzense harmonie, waarvan de heer De Smit voorzitter was en namens de Terneuzense muziekschool. Ds. Schol ten las ten slotte een bijbelgedeelte, waarna een schoonzoon dankte voor de belangstelling. De heer De Smit had de leeftijd van 70 jaar bereikt. Een schat van kransen en bloemen dekte de baar. TERNEUZEN Burgemeester P. H. W. F. Tellegen van Terneuzen zegde in een bijeenkomst van medewerkers aan de Rode Kruisactie, die in de raadszaal ge- den werd, allen hartelijk danlUvoor hun hulp. Hij wees op het nut van voortdu rende propaganda. Het Rode Kruisschip Henri Dunant zal op zondag 12 juni Terneuzen aan doen om patiënten op te nemen voor de vaart door Nederland. TERNEUZEN Uit vissen gaan be tekent nog niet wat vangen. Dit onder vonden zaterdag de deelnemers van de wedstrijd door de Terneuzense henge laarsvereniging (O)ntspanning (N)a (I)n- spanning.«-georganiseerde hengelwedstrijd in de Rijks Oostelijke waterleiding. Door zeventig deelnemers werden vier boven maatse palingen gevangen en slechts en kele ondermaatse. Winnaars werden- 1. J. Federmann. Sluiskil met 113 punten, 2. W. Dekker 64 punten, 3 M. v. d. Est, 60 punten, 4. J. Molengraaf, 56 punten, 5. F. van der Berghe, 55 punten, 6. J. Faas, 55 punten. 7. J. Hamelink, 8. C. Tesink, 9. J. Rinkhout, 10. J. Harpe 11. A. Dieleman; de laatsten allen met'vijf punten. CADZAND. De eerste twee klassen van de rijkskweekschool te Middelburg waren de afgelopen week in het Vor mingscentrum te Hedenesse. Als thema van hun werk was gekozen: „Het spel in Maatschappij en Cultuur". Onder leiding van Wika Wasterval werd de gehele week rond dit thema gewerkt. Daardoor kon op treffende wij ze een eenheid tot stand worden ge bracht tussen werk en spel. Op velerlei manieren werd de jeugd persoonlijk in het weekprogramma be trokken. Nadat op de eerste dag in dis cussiegroepen de verhouding tussen sport, spel en arbeid was besproken, werd er de tweede dag hard gewerkt: terwijl de ene helft de tekst schreef voor een maskerspel maakten de ande ren onder leiding van de handenarbeid- teraar, de heer Van Kasteel, de bijbe horende maskers, 's Avonds werd met groot succes dit spel voor de toevallig ook in Hedenesse aanwezige huisvrou wen vertoond. Hoogtepunten in het programma wa ren verder een gespeelde legende in de duinen, een verkenningstocht in Brugge, een forum ovor alle mogelijke proble men en niet te vergeten de geslaagde slotavond. Daarbij voerden een tiental leerlingen een zelfgemaakt spel op „De jeugd vraagt ruimte", gevolgd door een stuk dat de leiding zelf in de stille zomer avond naast één van de slaapzalen let terlijk voor het voetlicht bracht. RILLAND Rillandia speelde een wedstrijd tegen Philips Roosendaal, dat met vier R.B C.-spelers uitkwam. Rillan dia verloor met 1—0 en heeft een prach tige partij gespeeld. Het enige doelpunt werd gemaakt door rechtsbuiten v. d. Ven van R.B.C. Rillandia was heel dik wijls vlak bij een doelpunt, door prach tig werk van Schaap. Walraven en Pre- vo. Spil Meesters had middenvoor Ver gouwen volledig in zijn greep. Met dit spel zal Rillandia in de aanstaande com petitie een lastige tegenstander zijn. Van onze correspondent ANNA JACOBAPOLDER. In „Ons Dorpshuis" werd de algemene vergade ring gehouden van de afdeling St. Phi lipsland van het Groene Kruis. In zijn openingswoord drukte burge meester De Jonge er zijn spijt over uit dat de opkomst zo gering was. In zijn jaarverslag deelde de secreta ris mede dat nog steeds gewacht wordt op de Koninklijke goedkeuring van het huishoudelijk reglement. De penningmeester kon in zijn jaar verslag een optimistisch geluid laten ho ren omdat hij een batig saldo had van 619.28. Dc totale bezittingen der ver eniging bedragen 77.785.17. Als leden van de financiële commis sie werden benoemd de heren: M. J Zwagemaker, Joh. van Dijke en M. A. Stols. Van de notulencommissie: M. Lindhout en J. de Visser. Bij de periodieke aftreding van de heer Chr. Wisse, werd deze met alge mene stemmen herkozen. Na de pauze werden enkele kleurendia's vertoond, waaronder van de Expo, waarna de voorzitter deze algemene vergadering sloot. Tekening in bouw van zwembad Vrederust BERGEN OP ZOOM Heel wat zweet druppels zijn er al gelaten door de broe ders en de patiënten van „Vrederust" bij de bouw van het openluchtzwembad dat door de personeelsvereniging aan de in richting ten geschenke wordt aangebo den in verband met het 50-jarig bestaan. Maar er komt tekening in de situatie. Het kinderbad is klaar: ook de zandbak: de schommel en het kikkerbad. De prach tige pergola is geplaatst. De 28 kleed kamers zijn ook gebouwd, maar moeten verder nog afgewerkt worden. Het grote zwembasin van 50 bij 20 meter vordert ook goed. Men hoopt het zwembad zo snel mogelijk klaar te hebben, maar of er dit seizoen nog in gezwommen zal worden is twijfelachtig. 0 Sinds haar bestaan werden te ANNA JACOBAPOLDER voor het eerst kolo- radokevers geconstateerd. De heer Jac. v. d. Velde alhier zag ze in zijn aard appelveldje. Direkt werd aangifte hier. van gedaan en de nodige maatregelen ge» nomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4