Raad Middelburg gaf vier ton voor bouw brandweerkazerne Serenade voor commissaris Onverkwikkelijk debat in de Bruse raad over dansmuziek VELE DANKBARE MOEDERS Schoolsport in Vlissingen Zeeuwsch Dagblad Zoutschade Raad Scharendijke vergaderde De heer Hoek A.Rwenste -overzichtelijke" tel betreurde het, dat het niet mogelijk voorstellen bij de kapitaalswerken Sportvelden worden verbeterd Alleen zand of zand met gips op de terreinen Krabbendijke steunt de zwemsport Zeeuwse veerboot voor Terschelling gehuurd Oesterpannen te water gelaten De huur van het sportterrein Woningbouivvragen Kloetinge ten achter bij andere gemeenten Eerste mosselen uit Waddenzee WATERSCHAP TH0LEN BOUWT POLDERHUIS DENK EVEN NA EN MET ESSO BENT U BETER UIT! Zuster Westerbeke kwart eeuw kraamverpleegster Nieuwe Molenstraat in Wemeldinge V eilingberichten Dinsdag 30 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk pE ZOUTSCHADE vraagt in onze provincie momenteel sterke aan- dacht, omdat het nu de tijd is, de op gaven en aanvragen definitief gereed te maken. Het is goed, dat men de data daarvoor in het oog houdt. Waar de oorlog, waar de watersnood schade aan particulieren bracht, schade, die haast onherstelbaar leek, kan men nu denken aan vergoeding en aan herstel. Uiteraard vraagt dat ook, dat aandacht wordt gegeven aan middelen, waar door men de zoutschade een halt kan - toeroepen bij de voortwoekering in .wanden en muren. Er zijn reeds ver schillende middelen in de handel, die hierbij uitkomst beloven te bieden. Het zakenleven geeft hierin voorlich ting. Het ligt uiteraard niet op onze weg, een of ander middel aan te bevelen. Men make een keus met behulp van deskundige adviseurs uit de bouwwe- reld. Maar daarbij zal het ook goed zijn, de voorlichting, die door het be drijfsleven wordt gegeven, te volgen. "Als men een brochure hierover kan aanvragen, moet men het doen. En als men een voorlichtingsavond kan bij wonen, moet men dat niet nalaten. Het ■bedrijfsleven heeft er ten slotte be lang bij, de zaken zo goed mogelijk te doen. Want alleen dat geeft vertrou wen, ook voor verdere toekomst. Bij alle humbug van deze tijd bouwen de echte zaken hun welstand toch op ver diend vertrouwen. I urue ftnW nlror Yan een onzer verslaggevers MIDDELBURG De Middel burgse gemeenteraad heeft gis termiddag met algemene stem men besloten een krediet van vier ton te verstrekken voor de bouw van een nieuwe brandweerkazer ne aan de Looierssingel. Behalve de nodige utiliteitsruimte zal er ook een sportzaal komen, die zo- wkel door de brandweer en de politi eals door de sportvereni gingen gebruikt kan worden. Er zal dus geen brandweerkazerne annex reinigingsgarage, zoals oorspronkelijk in de bedoeling had gelegen, verrijzen. De commissie van financiën had „gunstig" op het voorstel geadviseerd, maar er was toch nog een minderheid, die werd gevormd door de heer J. S. Hoek (a.r.). Het raadslid constateerde, dat een verandering van de plaats van vestiging tot meer dan een verdubbe- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Met de stem van de heer A. J. Schot (SGP) tegen, ver leende de Middelburgse raad gisteren een krediet van 16.000 voor verbete ling van vroeger geraamde stichtings- kosten leidt, waardoor uiteraard het budget met een ook verdubbelde last zal worden bezwaard. Niettemin ver klaren B. en W., aldus de heer Hoek, dat de opzet van het nieuwe plan zo eenvoudig mogelijk is gehouden. De vraag wordt hierdoor gewekt of het vroegere plan van gecombineerde bouw uit financiële overwegingen ondanks daaraan verbonden bezwaren niet de voorkeur moet hebben. Hoewel de financiële omstandigheden van de gemeente niet meer zo precair schijnen te zijn, meende de heer Hoek, ze zijn toch niet zo gunstig, dat voor zichtigheid bij het scheppen van blijven de lasten niet geboden zou zijn, en be langrijke kapitaalswerken slechts kun nen worden onderneomen, indien een goed inzicht is verkregen in het gehele complex van noodzakelijk geachte kapi taalswerken en van de financiering daarvan. De heer Hoek meende dan ook in eerste instantie zijn stem te moeten voorbehouden. Van onze correspondent ELKERZEE De raad van Eikerzee kwam vrijdagavond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos. De heer de Vrieze brengt verslag uit over bijgewoonde algemene vergaderin gen van de Vleeskeuringsdienst. Het is teleurstellend, dat in het algemeen nietsi, velden on het zemeenteliike belangen'van.1 ™n Vidian vleeskeuringsdienst. Verwacht mocht "^efTJeenUl'^0^^ "drainage Vop aanzienlijk groter diepte worden gelegd KRABBENDIJKE De raadsvergade ring van vrijdagavond leverde geen bij zondere punten op. Tot gemeentewerk man werd benoemd de heer A. J. Jaco- busse. Besloten werd f 60 subsidie uit te trek ken voor de komende zwemwedstrijd. Dit besluit werd genomen met 4-3 stemmen. Tegen: wethouder G. van Velzen (sgp), en de heren J. Zandijk (sgp) en M. West- strate (vrije lijst). De heer Zandijk ver klaarde niets tegen zwemmen te hebben, maar meende toch, dat hier geen taak ligt voor de gemeente. De andere raads leden oordeelden, dat de gemeente de zwemsport dient te steunen. In Krabben dijke worden in augustus onderlinge zwemwedstrijden gehouden. Tijdens een informele bijeenkomst wer den mededelingen gedaan over de bouw van een bejaardentehuis. De heer H. J. van Harn (a.r.) had naar de bouw hier van geïnformeerd. was gebleken één complex te bouwen. Dit zou van groot belang zijn geweest voor de gemeentediensten. Ook de heer P. H. M. Adriaansens (kath. v.) dacht in deze geest. Hij vond het geheel nog al duur, maar stemde toch in met het voorstel. Wethouder Kaland zij nog, dat de sportzaal eventueel nog een uitbrei ding kan ondergaan terwijl er tezijner- tijd wellicht nog voorzieningen voor de B.B. kunnen worden .getroffen. In antwoord op de opmerkingen van de heer Hoek zei de wethouder, dat een nota over urgentieve kapitaals werken in voorbereiding is. De heer B. A. Hesselink (v.v.d.) drong daarna op aan, dat toch vooral geen „ondermaatse" sportzaal te bouwen, „die heeft Middelburg genoeg". In een uitvoerig betoog schetste de heer Hoek daarna nogmaals zijn mening, welke erop neerkwam, dat het a.r.-raadslid bezwaar heeft incidenteel allerlei uit gaven te voteren, die niet in het raam van het geheel bezien kunnen worden. De voorzitter, mf\ Joh. de Widt, ant woordde ten slotte, dat de mogelijkheid tot veranderen en uitbreiden altijd blijft bestaan. Door het tragische en plotselinge overlijden van onze bezorger in de wijk Kloetinge en 's Heer Hen drikskinderen is het niet uitgeslo ten, dat het Zeeuwsch Dagblad in deze wijk heden vertraagd wordt bezorgd. Onzerzijds hebben wij al het mogelijke gedaan om een tij dige bezorging te regelen. Sxpeditiedienst Zeeuwsch Dagblad V. MIDDELBURG. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard hebben het tamboers- en pij perskorps „Juliana" en het chr. muziek gezelschap „Onda" gisteravond de com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een serenade gebracht. Ook werd een muzikale rondwande ling gemaakt door Nieuw-Middelburg. Na deze tocht heeft de commissaris, vergezeld van zijn echtgenote, in de Concert- en Gehoorzaal in welgekozen bewoordingen zijn dank betuigd aan de beide verenigingen voor dit initiatief. Jhr. De Casembroot gewaagde van een primeur, omdat in zijn twaalfjarige loop baan nog niet eerder op deze dag een serenade werd gebracht. vleeskeuringsdienst, worden, dat op dit agrarische eiland meer begrip voor de landbouw zou bestaan, f' Afwijzend wordt beschikt op verzoeken rtOm subsidie van de Federatie van Ver- •o pleeginrichtingen voor langdurige zieken, het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco holisme en Unesco, Centrum Nederland. r.Aan de Stichting Dienst voor de Geeste lijke Volksgezondheid in de provincie Zeeland zal geen hogere subsidie worden ^♦toegekend. De Raad kan zich verenigen met het ^voornemen van Gedeputeerde Staten van «öZeeland om de jaarwedden der wethou ders ingaande 1 januari 1959 te verho-; 4Vgen. Naar aanleiding van een verzoek van •het Bureau voor Beroepskeuze te Zierik- •zee om over jaren 1957 en 1958 een bij drage te verlenen is de Raad van mening dat aan de ouders, welke financieel be- middeld zijn, de volledige kosten in re- kening dienen te worden gebracht. Om deze reden zal alleen over het jaar 1957 een bijdrage worden toegekend. De Raad gaat akkoord met het ver plaatsen van het wachthuisje voor auto- '•v buspassagiers naar het wijkgebouw van shet Groene Kruis door de aannemer Or- neé. Aansluitende op het trottoir van de Carlstraat zal een straatje van 1 meter breedte worden gelegen naar de Eiker- ^zeeseweg. De Raad besluit tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. Destructor Zeeland voor het ophalen van destructiemateriaal. De kampeerverordening zal worden vervangen door een nieuwer model. Voor taan mag 72 uur zonder gemeentelijke vergunning worden gekampeerd mits men in het bezit is van een kampeerpas- 'sSpoort. t te Scharendijke wordt over 1958 het be- Ten aanzien van de Chr. Nat. School drag der vergoeding vastgesteld op 87 2/3 x f 50,of f 4.383,33 en het bedrag dei- voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven op f 4.683,33. Bij de behandeling van de havenbegro ting voor 1959 informeert de heer W. J. de Vrieze of het baggeren van de haven nog dit jaar zal geschieden, daar hier voor nog geen uitgaaf is geraamd. De 'voorzitter antwoordt hierop bevestigend. De uitgaaf zal in een wijziging der be- -groting worden vervat. De heer de Vrieze oppert de mogelijk- -heid om de bagger in de kom tussen zee dijk en slaperdijk, achter de haven te spuiten, zodat cultuurgrond kan worden verkregen. De voorzitter is van mening, dat dit aanmerkelijke hogere kosten zal /"meebrengen, doch zegt toe hiernaar een 'deskundig onderzoek te zullen laten in stellen. In de rondvraag vraagt de heer van den Bout of de brandweer snel is uitgerukt naar een brandje te Looperskapelle. De ^voorzitter en de heer Viergever ant woorden, dat de manschappenwagen en motorspuit binnen 5 minuten ter plaatse aanwezig waren voor brandblussing: ge ruchten over niet snelle uitrukking zou den volkomen uit de lucht gegrepen zijn. Op het gemeentelijk sportterrein te KAPELLE werd een vriendschappelijke korfbalwedstrijd gespeeld tussen een 12- tal van de Herv. Jeugdraad en een van de Geref. Jeugdcentrale. De leden van de Geref. Jeugdcentrale wonnen deze wed strijd met 43. In de zomeravondcompetitie te Ter- neuzen versloegen de voetballers van de PZEM die van Advendo met 7—0. en de vette bovenlaag met zand wor den verschraald. De Heidemij advi seerde verder ook dit jaar nog een aanvang te maken met de verscJualing van de nieuwe velden. De heer M. Wattel (AR) was het met deze adviezen niet eens. Volgens hem was er een goedkopere manier en ook een betere. Hij dacht niet zo diep be hoeven te gaan. Een met zand ver schraalde grond loopt wel vaster, maar is niet méér doorlaatbaar. De heer Wattel adviseerde ten slotte om naast zand ook gips te gebruiken. De WD-afgevaardigde B. A. Hes se link stelde voor, dat de heer Wattel met de Heidemij „in één kamertje zou gaan zitten" om de kwestie opt e los sen. De heer Schot was van oordeel, dat de oude sportvelden beter als bouwgrond konden worden gebruikt. Hij kon zijn stem niet aan het voorstel geven. Wet houder Berenpas weerlegde in een zeer uitvoerig betoog daarna de bezwaren van de heer Schot, die naar de bewinds man zei „geen rekening houdt met al die sportliefhebbers, die elke avond en elk weekend deze velden bevolken en terecht". Ir. G. Kranen (VVD) meende, dat het projekt te zuinig was opgezet. Hij waarschuwde B. en .W op te passen bij volgende projekten, opdat de ge meente en de sport niet de dupe wor den van beleidsfouten. De voorzitter zei ten slotte toe de Heidemij in kon- takt te brengen met de suggesties van de heer Wattel. De raad verleende nog een krediet van 54.300 voor de bouw van kleedkamers op de sportterreinen, Straatnamen in het uitbreidingsplan ARNEMUIDEN Dinsdagavond om half acht komt de gemeenteraad In openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. verlenen optie bouwgrond in het uitbreidingsplan, vaststelling van straatnamen in het uitbreidingsplan en machtiging aan b. en w. om het schoon houden van de o.l. school openbaar aan te besteden en tot gunning te besluiten. VLISSINGEN (ANP) De rederij Doeksen uit Terschelling heeft van de provincie Zeeland het m.s. Oosterschel- de, een veerboot voor de veerdiensten over de Westersehelde, voor twee maan den gehuurd. Het schip vertrekt van daag binnendoor naar Rotterdam, daar na over zee naar Den Helder en ver volgens over de Waddenzee naar Ter schelling. Personeel van rederij Doeksen is gis teren in Vlissingen aangekomen om het schip te bemannen en klaar te ma ken voor de reis van Vlissingen naar Terschelling. De Oosterschelde is een reserveschip voor de veerdiensten over de Wester sehelde eji men heeft gemeend dit schip in huur te kunnen afstaan, omdat in de zomermaanden een tweede reserve schip, de Prins Hendrik, beschikbaar is. Om moeilijkheden te voorkomen heeft men in het huurcontract de be paling doen opnemen, dat bij eventu ele moeilijkheden op verkeersgebied de Oosterschelde binnen tweemaal vieren twintig uur in Zeeland terug zal zijn. De Oosterschelde zal dienst doen op de lijn tussen Terschelling en Harlin- gen voor het vervoeren van toeristen die voornamelijk in de zomermaanden de bestaande veerdienst tussen Ter schelling en Harlingen op overmatige wijze bevolken, zodat de rederij Doek sen om moest zien naar een tweede boot om het vervoer te kunnen op vangen. YERSEKE De eerste pannen voor de oestercultuur zijn te water gebracht door de firma Bom-Mieras. De aanslag wordt nu volop verwacht. Er zijn reeds een hele partij mosselschelpen gezaaid. Over het algemeen is de uitzaai vroeger dan normaal Advertentie BRTJINSSE De heer D. de Koning (V.V.D.) bracht tijdens de rondvraag in de gemeenteraad van Bruinisse zijn voorstel de huur van het sportterrein op f 250,— te brengen ter sprake. Dit in te genstelling tot het voorstel van b. en w., die de plaatselijke voetbalvereniging (Advertentie) De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak KLOETINGE. In de raadsvergade ring van maandagavond werd benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de o.l. school mej C. H. Huissoon uit Wolfaartsdijk ter voorziening in. de va cature van mej. J. G. van Zee. De heer C. Beenhakker werd benoemd tot lid van de commissie voor cultureel en maatschappelijk werk in verband met het bedanken van de heer A. Spee. Op voorstel van B. en W. werden ver volgens diverse subsidies toegekend o.a. aan de stichting gezinszorg voor Goes en omstreken te Goes ten bedrage van 982,12 voor de gezinsverzorging; aan de gereformeerde stichting voor kerke lijke sociale arbeid voor Noord- en Zuid Beveland te Goes 15,84 voor de ge zinsverzorging en 22,voor het alge meen uitvoerend maatschappelijk werk. aan de vereniging „Pro Juventute" te Middelburg 10 voor het jaar 1959. Zes kinderen uit Kloetinge staan on der toezicht van deze vereniging. Voorts een bedrag van 25.aan het Zeeuwsch consultatiebureau voor alcoholisme te Middelburg. Het verlichtingsplan in het nieuwe bouwplan ..De Schalk" vraagt een be drag van 43.000. Tijdens de rondvraag deelde burge meester mr. H. N. baron Schimmel- penninck V. d. Oye mede dat door B. en W. een schrijven is gericht aan de vereniging voor Nederlandse gemeenten, zulks naar aanleiding van persberichten wat betreft het toekennen van premies voor de woningbouw. De heer J. Leijs (arb) had n.l. de vraag gesteld wat de gevolgen zouden zijn voor Kloetinge van deze persberichten. De heer D. Schipper (arb) wees er voorts op dat Kloetinge de laatste tijd achter wordt gesteld bij andere gemeen ten. Kloetinge kreeg immers geen enke le woningwetwoning toegewezen. De heer Schipper wees o.a. ook nog op het in augustus 1958 genomen besluit tot de bouw van 12 premiewoningen door de gemeente waarop taal noch teken is ge hoord. Hij vroeg zich verder af hoe gemeenten als Wolfaartsdijk. Waarde en Heinkenszand aan hun toewijzingen voor woningwetwoninge zij gekomen. Hij was van oordeel dat activiteit van de wethouders van de genoemde ge meenten hieraan debet is en hi, wilde toch wei graag weten wat Kloetinge op dit punt heeft gedaan. De burgemeester antwoordde hierop dat het besluit tot gemeentelijke pre- miewoningbouw in de ambtelijke mo len was verdwenen. De heer H. J. Colijn (a.r.) was van mening dat men geen verwijt kon ma ken in deze zaak hoewel hij ook wel de gang van zaken betreurde, vooral ook door het grote renteverlies als de bouw gronden niet tijdig verkocht worden. 0 De ouden van dagen van Borssele maakten hun jaarlijkse reis. Ditmaal ging het naar Antwerpen, Brussel, Namen tot Huy (provincie Luik). Met enorm enthousiasme staan de leerlingen van de Juliana van Stolbergschool en de Prins Bern- hardschool hun „favorieten" bij het castie-bal aan te moedigen. VLISSINGEN. In de Scheldestad zijn gisteren de tweedaagse schoolsport- wedstrijden weer begonnen. Leerlingen van alle lagere scholen zullen in een sportieve kamp hun krachten meten in verscheidene atletieknummers en het bekende casti-bal. Deze wedstrijden ge noten een grote belangstelling van de zijde der schooljeugd, maar ook ouders kwamen vaak een kijkje nemen om zich op de hoogte te stellen van de presta ties van hun kinderen. Op twee sport terreinen worden de wedstrijden gehou den; bij de Keersluis en bij de Bas kenburgseweg. f 400,willen laten betalen. Met vier te gen drie stemmen werd het voorstel van de heer De Koning verworpen. B. en w. zetten nogmaals hun stand punt uiteen. Het is hen niet om te doen, de sportvereniging in moeilijkheden te brengen, maar omdat de sportvereniging financieel in staat wordt geacht, de vier honderd gulden op te brengen, acht men het juist dat dit geld ook wordt betaald en op deze wijze alles wordt gedaan om de lasten van de gemeente te verlichten. Met de aanleg van het zwembad kan nog niet worden begonnen. Eerst moet het werk aan de oude haven zijn be ëindigd. Het zal een klein zwembad wor den, omdat de gemeente niet meer geld heeft. Een fel en onverkwikkelijk debat brak los, na de opmerking van de heer L. Hoo- gerheide (A.R.P.), dat het velen heeft ge- ergerd, dat op tweede pinksterdag in de café's dansmuziek werd gespeeld. De hee Hoogerheide richtte een fel verwijt aan de S.G.P.-fractie, die door steun aan de P.v.d.A. bij de wethoudersverkiezing in feite heeft meegewerkt aan dergelijke toestanden. De heer W. van Gilst (S.G.P.) die zijn fractie verdedigde, laakte de houding van de heer Hoogerheide bij de wethoudersverkiezing. Hij vroeg zich af, hoe de A.R.-spreker nog over principes kan reppen. De heer De Koning noemde het ver schrikkelijk dat in een vergadering, die met gebed is geopend, een dergelijke ru zie' ontstaat, waarin men elkaar van on waarheid beticht. In het spelen, van dans muziek in de café's zag hij geen bezwaar. De gemeenteraad was bijeengeroepen, om de secretaris, de heer C. H. v. d. Lin de, eervol ontslag te verlenen wegens zijn benoeming als burgemeester van Brui nisse. De heer B. de Groot, thans com mies eerste ambtenaar ter secretarie, werd, zoals reeds gemeld, met algemene stemmen benoemd tot secretaris. Het ad ministratief personeel, dat door deze be noeming met één vermindert, zal niet worden aangevuld. De installatie van de nieuwe burge meester zal plaats vinden op vrijdag 3 juli, des morgens om half elg in de Chr. landbouwhuishoudschool. YERSEKE Ook van de Waddenzee zijn nu de eerste mosselen geleverd. Dit geschiedde door de firma J. D. Ver- schuure YE 64, De levering van Zeeuw se mosselen is nu volop aan die gang. Reeds een tiental mosselkwekers zijn aan de slag. Visgewicht tot 25 kg. Van een onzer verslaggevers SCHERPENISSE In de algemene vergadering van het waterschap Tholen, die maandagmiddag in het 'Holland Huis' te Scherpenisse werd gehouden, is beslo ten, het dagelijks bestuur machtiging te verlenen, voorbereidende werkzaamhe den voor de stichting van een Polderhuis te verrichten. Het is nog niet bekend waar het Polder, huis zou komen, noch wat het zal kos ten, of welke inrichting het zal hebben. Wel nam het dagelijks bestuur in over weging, een plan te laten maken, van een Polderhuis met, en een zonder ver gaderlokaal. Ir. M. A. Geuze stelde voor, zich te riemen tot de daarvoor bevoegde instan ties om aan te dringen op spoedige af sluiting van de haven van Stavenisse. in zijn toelichting hierop zeide ir. Geu ze, dat net waterscnap niet langer de ver antwoordelijkheid voor ae siècnte water- Kering ter plaatse kan dragen en het daarom goed zou zijn, er door een schrij ven de aandacht op te vestigen, oat het waterschap 'molen naast wil maken. Met applaus werd dit voorstel bekrachtigd. De dijkgraaf verklaarde, dat dit jaar van afdamming vn de haven niets meer zal komen. Het waterschap besloot een geldlening aan te gaan van 1 185.000. Bij de coop. Boerenieenoank ie Stavenisse zal f lüü.ÖuU worden geieend, bij een dergelijke instel ling te Sint Maartensdijk net testerende bedrag. De Bierensstraat te Sint Ailnaland zat voortaan niet meer door het waterschap Tholen doch door de gemeente St. Anna- land worden onderhouden. U begrijpt dat sparen op motorolie een zuinig heid is, die de wijsheid bedriegt. Ververs daarom geregeld met de beste: Esso Extra Motor OiL Volmaakte smering geeft extra bescherming, extra vermogen, extra zuinigheid. r Ceeft) Ook voor het tanken even denken! CSSOJ Goed zo, stop bij Esso, want -•n*- .-f. f- - -v. JfE. (Van een onzer verslaggevers) AAGTEKERKE. Onlangs, tij dens het jaarlijkse uitstapje van de kraamverzorgsters (ditmaal ging de reis naar Antwerpen), werd te Hoo gerheide zuster L. Westerbeeke uit Aagtekerke door dokter F. G. Vaan drager uit Domburg gehuldigd voor het feit dat zij haar vijf-en-twintig jarig jubileum vierde. Tijdens deze plechtigheid bood hij haar namens het Nederlandse Groene Kruis een zilve ren legpenning aan. Gistermiddag nu waren het de dankbare moeders van Aagtekerke en Domburg die haar hulde brachten. In beide dorpen was een comité samengesteld met het doel een col lecte te houden bij alle moeders waar zuster Westerbeeke in haar lange loopbaan mee te maken heeft gehad. Het was mevrouw Brouwer uit Aag tekerke die onder het voordragen van een alleraardigst zelf gemaakt gedicht haar namens de moeders van Aagtekerk een geyser aanbood, als mede een enveloppe met inhoud voor de aanleg hiervan. Namens de dames uit Domburg bood mevrouw Vaandrager een prachtige rotanstoel aan, Ook mocht de jubilaris een elektrisch strijkijzer in ontvangst nemen. Zuster Westerbeeke dankte de Onze dorpsgenoot, de heer J. P. A. Stevense Pzn. te Schore slaagde te Rot terdam voor leerling medisch analyst. Een team meisjes van de gerefor meerde school aan de Kasteelstraat aan de start voor de hardloop wedstrijden. WEMELDINGE. De gemeenteraad heeft besloten om aan de geprojecteer de straat van de Prinses Beatrixweg naar de Bonzijweg, die binnenkort zal worden aangelegd, de naam Molenstraat te geven. Aan het begin der vergadering deel de burgemeester C. N. F. van Sas me de, dat de huren van de 15 woningwet woningen aan de Prinses Beatrixweg en de Oranjeboomstraat zijn verhoogd. In plaats van de wed. J. M, Verhage, die ontslag heeft genomen als schoon maakster van het gemeentehuis werden de gemeentebode en zijn echtgenote be reid gevonden deze functie te vervullen. Aan de heer B. W. Alink werd 60 vier kante meter grond verkocht aan de Spoorlaan. De woning Oranjeboomstraat 15 werd verhuurd aan mevr. de wed. A Pik- Florusse tegen een tiuurprijs van 9.45 per week. Aan het initiatiefcomité „De Bevelanden" werd een bijdrage ver leend van vier cent per inwoner. Ten behoeve van de straatverlichting zullen 4 hulpmasten worden aangeschaft voor het nieuw aan te leggen gedeelte van de Prinses Beatrixweg. Voor de ver lichting van De Loo zal een mast ge plaatst worden. „Al mijn zoonsmet vergissing Niet Ann en Chris Keiler, doch me vrouw en Joe Keller waren de dame en de heer die op onze maandag gepubli ceerde foto van een scène uit „Al mijn zoons" door het Vlissingse Schouwspel op de Zeeuwse culturele lag gespeeld, met broer George aan het '-feitje zaten. Mevr. Keiler werd gespeeld Joor Leny Vader Lagaay, Joe Keller eoor Jan Verkerk- dames op hartelijke wijze en schetste de prima verstandhouding en goede samenwerking die zij altijd van de aanstaande moeders mocht onder vinden. Ook met de mannen kon zij altijd bijzonder goed overweg. „Ik heb mijn werk altijd graag en met liefde gedaan", zo sprak de zus ter, „ik hoop dan ook zo nog enkele jaren te mogen doorgaan. Mijn jonge krachten heb ik gegeven, ik zou thans willen vragen, of u het ouwetje ook nog een poosje wilt nemen. 's Avonds werd haar door de Aag- tekerkse zangvereniging „Nut en Ge noegen", waarvan zijzelf lid is, een zanghulde gebracht. BERGEN OP ZOOM, 29 juni Andijvie 27 —47, Bloemkool 10—63, Komkommers 947, Spitskool 34—38, Bospeen 11—35, Waspeen 12 —49, Peulen 79—88, Erwten 45—71, Tuinbonen 17—22, stambool dubb. princessen 100—123, Sla 3—8,5, Tomaten 66108, Savoye kool 10— 18, Snijbonen 86—146, Postelein 13—35, Prei 74—84, Rode kool 19—38, Boskroten 9—16, As perges 20—320, Aardappelen 10—29, Aardbeien 51—132, Kersen 56—166, Frambozen 63—115, Rode bes 78—117, Kasperzik 7—30, Kaspruim 618, Kruisbes 1063. KRABBENDIJKE, 29 juni Industrie aardbeien Jucunda I 80, II 61, afw. 45, Zw. bessen I 225, Gewone veiling: Dubbele prin- cessebonen I 104113, Rode bessen per doos Jhr. van Tets II 22—23, Prolific I 25, II 22— 25, Rode bessen per kg Jhr. van Tets II 75 —80, Aardbeien per kg: Talisman II 70, Mad. Moutot II 82—91. GOES. Export- en industrieveiling: Rode bessen Exp. Ind. 90—91, Frambozen in krat ten I 128—130, II 105—116, Jucunda I 80, II 62, Mad. Moutot I en II 60—77, Sengana I en II 51, Regina I en II 48, Climax I en II 48, Diverse aardbeien afw. 45. Gewone veiling: per doos Rode bessen I 31, II 27—28, Frambozen I 41, II 29—37. Per kg Mad. Moutot I 144, II 96—132, afw. 66—89, Sengana II 92, Markiezen I 159—191, II 99— 163, Zoete Morellen II 104—113, Insp. Leunis II 128—178, Varikse zwarte II 100. Groenten: per stuk: Bloemkool A I 56—66, A II 46—61, B I 36—45, B II 31—33, afw. 21—52, Kropsla II 48, Komkommers A I 3740, B I 33. Per bos Wortelen 29—37, Kroten 25—32, Uien 13—18. Per kg Tomaten A 105—108, C 100, Tuinbonen 20, Dubb. pr.bonen 140, Kas- snijbonen 150, Doperwten I 57—58, Postelein 17—26, Groene sav. kool 20—24, Andijvie 25— 29, Aardappelen grote 19—23, drielingen 15— 17, kriel 7—u, Frankenthaler I 350. Aanvoerders van de eerste druiven waren Gevr. Van 't Westeinde te 's-H. Arendskerke TERNEUZEN, 29 juni Sla 3—12,30; Bloem kool A II 25—71; B II 22—47; C II 17—32; Af wijkend 13—35; Groene Komkommers A 34— 37; B 26—33; c 2125; Witte Komkommers B 29—32; C 22—32; per bos 15—16; Peen 22— 35; Kroten 3—23; Uien 11—21; Aardappels Eerstelingen I 22—27; II 11—21; III 4—7; Ro- re eerstelingen I 17—20; Doré I 21—24; Andij vie 36—41; Prinsessebonen 1,25; Tuinbonen 16 —22; Spitskool 18—36; Rode kool 14—20; Sa voye kool 20—36; Rabarber 20—26; Tomaten A 98—1,02; B 1—12; C 94—96; CC 69; per doos je aardbeien Talisman I 38—44; II 20—35- Sengana II 28 Madame Moutot II 29, Afw' 14; Jecunda II 32; Climax II 22—32: Rode bes sen 29—31; Frambozen 27—35; Kruisbessen II 77: Rode bessen 91—1,01; Aardbeien 50—96. MIDDELBURG, 29 juni Veiling. Aard appelen: bonken 28—3-3, groten 22—25, drie- ï™'en- kriel 915; aanvoer 25 ton. Fruit. Aardbeien: senga sengana 66150. madam moutot 73—124, jucunda 71—113. Frambozen per kg 94—99, frambozen per doos '24—41. Rode bessen 78—132, kruisbes sen 3997, zoete morellen 154163, net- meloenen 114, perziken per stuk 641. pruimen per stuk 7—15. Tomaten a 99—119, tomaten b 95—113. tomaten c 71107. De eerste netmeloenen werden aangevoerd door de heer J. Ton, Seisweg 121, Middel burg. Groenten: kropsla 3—11, bloemkool 4 st. per kist 4262, bloemkool 6 st. per kist 3155, bloemkool 8 st. per kist 18—40, bloemkool 10 st. per kist 10—22, komkom mers a 12—30, komkommers b 11—25, kom kommers c 9—17, postelein 32—42, andijvie 17—34, tuinbonen 11—18, rabarber 7—19, spinazie 3538, dubb. prinsessen 130144* saxa's 118—132, doperwten 3963, peulen 199, snijlbonen 70135, boskroten 9—2'4, bospeei 19—3-6, waspeen 22—49, spitskool 24—$} rodekool 1421, kroten per kg 25—30. savoyekool 15—21,

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3