KILIMA HAWAIIANS NAAR... HAWAII Rotterdam kan dit jaar 6000 woningen bouwen GEREF. ZENDING ZET ONDERZOEK VOORT Thom Kelling in kleuren voor televisiecamera's ALLEEN VOOR CORPS DIPLOMATIQUE Dubbelganger voor de helft te lang Concertgebouwork. onder Leitner Zwem wedstri j den toch te zien Prinselijk huwelijk Lou Bandy herdacht Tour in de ether (25 jaar voor de microfoon) Jongens verdronken Boete omdat auto niet was afgesloten Auto botst tegen trein Th. Wanders (75) overleden Op de uitkijk naar nieuw werkterrein Brand door broei in vismeel Nu ook Kenmore shirts voor Junior - vanaf f 7.90 Vrijdag 26 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 EINDHOVEN.— Voor leden van het corps diplomatique heeft Philips een demonstratie van kleurentelevisie gegeven. Thom Keling had daarvoor een programma van twee maal een kwartier samengesteld en ge regisseerd. Medewerkers waren zijn eigen trio en de bloemen- goochelares Evelyn Rose. Thom Kelling was enthousiast over de uitzending. ..Ik zou het graag nog een keer doen", vertelde hij. „want het re gisseren van een kleurentelevisiepro gramma is een fascinerende bezigheid. In mijn draaiboek had ik vanzelfspre kend veel aandacht aan de decors be steed. Je kunt in kleur een heleboel ef fecten bereiken, die met de grijze de cors van gewone televisie niet mogelijk zijn". Na dej uitzending kwam het publiek dat de demonstratie had bijgewoond, in de studio kijken om te zien of de kleuren klopten. ..Ze waren enthousiast", zei Keliing. „maar ze waren gauw weg want bij kleurentelevisie is drie keer zoveel licht nodig als bij een gewone uitzen ding. Je kon ons gewoon uitwringen, behalve de papegaai, die tot de vaste medewerkers van de experimenten in Eindhoven behoort kritisch bckakan Het spel van Ben van Eysselsteyn De Dubbelganger, dat de K.R.O. bracht, is gebaseerd op het bekende recept van een tweeling, waarvan de leden uiter lijk identiek zijn maar innerlijk zeer verschillend. In overstelpende en vaak slordige haast wisselen de broers (met gerouti neerde nonchalance door Hans Cule- man vertolkt) van naam, waardoor er een grote verwarring ontstaat, niet alleen bij de speelfiguren maar vaak ook bij de toeschouwers. Het is jammer, dat het stuk. dat toch knappe en spitsvondige elementen be vat, te vaak van goedkope en gefor ceerde oplossingen afhing, waardoor de spanning niet bewaard kon blijven. Er zou een goed televisiespel van drie kwartier van te maken zijn geweest. Nu bleef het een toneelstuk, dat voor de helft van zijn lengte te lang moet worden genoemd. Manuel van Loggem televisie vandaag AMSTERDAM. Er zijn componisten die zoeken en vinden, anderen die zoeken en niet vinden, en dan zijn er nog van wie men zou willen geloven, dat zij niet behoeven te zoeken: hun muziek is er. Tot deze laatste categorie zou men bo ven allen Mozart en Schubert willen re kenen. Zowel Schuberts vijfde symfonie als Mozarts vioolconcert in D-groot K.V. 218 zijn composities van jonge lieden, die nog geen twintig levensjaren telden. Schubert getuigde in zijn Bes-dur sym fonie van zijn waarachtige bewondering voor zijn geestverwantschap met Mozart. Met sober gebaar door Ferdinand Leit ner geleid gaf het Concertgebouworkest gisteren vooral van Schubert een zingen de verklanking, ook in de snelle tempi rustig, muziek van a tot z. De soms wat zwoele bekoring van de viooltoon van de jonge Fransman Chris tian Ferras en zijn niet geheel evenwich tige ritmiek hielden hem af van een an- gelieke vertolking, die echter vooral in de cadenzen prima vioolspel te horen gaf. Maar die cadenzen zijn niet van Mo zart. Na de pauze de zoekers: Guillaume Landré, wiens concert voor klarinet en orkest ten doop werd gehouden door de uiterst bekwame eerste klarinettist van het Amsterdamse orkest, Bram de Wilde, en Till Eulenspiegel van Richard Strauss, een stuk dat het altijd weer moet doen en het gisteren dan ook weer deed, zon der overdrijving en vaak geestig als het door Leitner werd belicht. Landré dankte de executanten en het staande applaudisserende publiek, dat de grote zaal van het Concertgebouw vrij wel geheel vulde. Ook Ferras had niet over succes te klagen. De Witte De Kilima Hawaiians: 25 jaar zoete klanken. THOM KELLING v. uitgewrongen Johan Bödegraven is in Paramaribo ter voorbereiding van de iïaak-in- actie, die in ons land wordt gehouden ten behoeve van de bouw van een ziekenhuis te Suriname. Bodegraven maakt in Suriname bandopnamen voor uitzending vanuit Hilversum. beneden de /Moerdijk) 1VE televisiekijkers die binnen het be-i 1J reik van de Vlaamse televisie Wo-1 nen. krijgen de zwemwedstrijden'Duits- land—Nederland, die de Nederlandse: televisie niet' uitzendt, toch op hun scherm De Belgen nemén het programma morgenmiddag over. Het programma 'van vier tot vijf) is zo samengesteld dat de beste nummers worden uil- gezonden. A |AE Nederlandse televisie zal het lJ huwelijk van prins Albert en prin ses Paolo helemaal uitzenden. Op dins dag 2 juli van 10 voor 10 tot kwart over twaalf. ,.-?°.wel het burgerlijk als het kerke lijk huwelijk zullen dus op de televisie verschijnen, evenals de rijtoer van het prinselijk paar door Brussel >-/ Verslaggevers zijn: Piet de Nuyl Jr en pater J, Dirkse S.C.J VRIJDAG Vanmiddag verschijnt! de eerste van een zeer klein aantal Tourreportages op het scherm: de aan komst in Namen tussen 16.15 en 17.00 uur. Na het weekoverzicht van de Journaaldienst volgt een filmdocumen taire over de opening van de St. Law rence Seaway. Daarna nog een uur biljarten in Amersfoort. De Duitse tv staat vanavond in het teken van het filmfestival in Berlijn. Vanaf 20.20 worden de openingsplech tigheden uitgezonden, waarna, om het kontrast zo volledig mogelijk te maken een discussie volgt over het Duitse onderwijs. Vlaanderen houdt het op film. Om 21.00 de wekelijkse premières en aan sluitend Zon achter de tralies achter welke titel zich een poëtische Joego slavische rolprent verschuilt en tot be sluit een satirische Poolse poppenfilm. België Frans zendt eerst na het nieuws van 20.00 een gevarieerd pro gramma uit en dan de film Rien ne serai arrivé. De woensdag overleden kleinkunste- tfkai'LtJu "BaSdy if gUteriviffifj ïh"hel N.T.S.-journaalvoor de televisie op treffende wijze door Alex de Haas her dacht. De Rotterdamse cabaretier schetste de betekenis van zijn gestorven collega op een oorspronkelijke wijze waarbij zijn oprechte ontroering de kijkers zeker niet zal zijn ontgaan. Heiaas kon deze herdenking door de kijkers in het zuiden van het land niet worden ontvangen omdat de steunzen- c!er Roermond uitviel. Ook het overige programma werd door deze kijkers slecht ontvangen omdat de zender op halve kracht functioneerde. Radioreportages over de Tour de France (drie in getal) kan men van daag via Hilversum I beluisteren. Het ziekenprogramma De Zonnebloem wordt tussen half vier en half vijf onderbro ken voor een directe finishreportage van de tweede etappe MetzNamen. Deze reportage van Jan Cottaar wordt om 19.30 uur via Hilversum I herhaald. Een nabeschouwing van deze tweede Tour de Francedag ten slotte hoort men 's avonds om 20.55 uur. radio L vandaag VRIJDAG. Het ensemble de Kili ma Hawaiians bestaat 25 jaar en de radio gaat daar vanavond aandacht aan besteden met een extra uitzen ding (Hilv. 1. 20.30). Er is vanavond beslist geen gebrek aan lichte muziek. De vliegende schijven vliegen om 19.45 en Hilv. I biedt verder nog mu ziek van Cascade (21.05) en de rubriek Jazz met ritme en blues om 23.15. Vrijdagavondretour, het onderhoudende zomerse programma van Henk van Stipriaan, is vanavond eveneens pre sent (Hilv. II. 21.00). Het avondprogramma brengt twee interessante pianovoordrachten. Over Hilversum 2 kunt u om 20.15 luisteren -naar de eerste uitvoering van de caprices nr. 4 en 2 van Leon Orthel. gespeeld door de pia niste Maartje Laurentius. De pianiste completeert haar re cital met werken van Granados en Ptoulenc. v Om 21.35 komt over Hilversum 1 de pianist Otto Freudenthal twee stukken uit de Vingt regards sur l'enfant Jésus van Olivier Messi- aen voordragen, gevolgd door de Sonatina canonica van de heden daagse Italiaanse componist Dalla- piccola. Een opvoering van Handels ope ra Rodelinda is om 19.30 over En- gelands derde programma te be luisteren. Ditwerk ontstond in Han dels roemrijke periode aan de Roy- al Academy of Music te Londen. De Kilima Hawaiians verdienen van daag een ereplaats in Draadloos. In een speciaal K.R.O.-programma (van avond om half negen) hoort u d'eze Rotterdamse groep met Kilima-suc- cessen van 1934-1959. Bij a'e radio is er veel veranderd, maar Bill (Buysman) Kilima en zijn vrouw Mary, Wim van Herpen en Theo Ehrlicher hebben alle seizoenverande ringen doorstaan. Al 25 jaar staan zij regelmatig voor de radio-microfoon met hun instrumenten, hun cowboykos tuums en hun wilde bloemetjeshem den, gecompleteerd met bloemenkran sen. Het begin was bescheiden. In 1929 werd Bill Buysman tijdens een marine- bezoek aan Amerika verzot op Ha- waiianmuziek. Terug in Rotterdam be gon hij het Kilima-trio, a'at in 1934 als de Kilima Hawaiians voor de K.R.O.- radio debuteerde. Het bleef niet bij Hawaiianliedjes, want van een toUrneetje naar Indo nesië bleven Indonesische wijsjes han gen en het eerste topsucces werd het cowboyliedje Er hangt een paarden- hoofd'stel aan de muur. Van de Duitse versie 'werd een miljoen platen ver kocht. In totaal hebben de Kilima Ha waiians 250 plaatopnamen gemaakt en 'hun grootste successen werden On the beach of Waikiki, Sarina een kind van de dessa en Rozen van Honolulu. Bill, Mary en hun medewerkers heb ben grote toekomstplannen. Binnen kort hopen zij te vertrekken voor een caravantocht dwars door Amerika naar San Francisco, vanwaar zij een boot hopen te nemen naar het eiland, dat zij nu al 25 jaar bezingen en nog nooit gezien hebben: Hawaii. LEEUWARDEN (ANP). De twee jarige Berend Boonstra is gisteren, ter wijl hij speelde op het dak van de ouder lijke woonark in Eernewoude, in het water gevallen en verdronken. Pieter Kromkamp (11) uit Drachtster- compagnie is gisteren bij het baden bij Rottevalle verdronken. Hij kon niet zwemmen en moet in een diep gedeelte zijn geraakt. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Een lange agenda en veel levendige discus sies waren oorzaak dat de ge meenteraadsvergadering van gis termiddag des avonds moest wor den voortgezet en pas tegen het middernachtelijk uur met een ha merslag kon worden gesloten. Huurveiienging ten behoeve van de Rotterdamse bond van volkstuinders gaf mevrouw ir. A. Kuipers-Struyk (lib.) aanleiding om vragen te stellen over de hygiënische toestanden op sommige volks tuincomplexen die in de zomermaanden veelal semi-permanent bewoond zijn. Wet houder mr. H. Bavinek antwoordde haar dat de ontwikkeling van het volkstuin- wezen aanleiding is geweest voor een diepgaande studie waarvan de resultaten thans worden vastgelegd in een nota die eind augustus aart de raadsleden zal wor den voorgelegd. Het volkstuinenprobleem kan dan begin september aan de orde worden gesteld. De raad voteerde 653.286 voor het slopen van de oude Bijenkorf. Met die afbraak is veel tijd gemoeid, maar wan neer de bouw van de metro het nood zakelijk maakt zal in twee ploegen wor den gewerkt. Subsidie voor kamerorkest Het bestuur van het Rotterdams ka merorkest dat in een maand tijds ƒ14.500 aan giften bijeen bracht en bo vendien een subsidie van ƒ6.000 van de provincie Zuid-Holland kreeg, krijgt voor het seizoen 1959-'60 een gemeentelijk subsidie van maximaal ƒ85.500. Het in gezamelde bedrag is evenwel niet vol doende om ook voor volgende jaren ze kerheid te verschaffen en derhalve zal het bestuur zijn financiële actie nog even moeten voortzetten om vóór 31 december 1950 te kunnen aantonen dat ook voor volgende seizoenen op steun van derden kan worden gerekend. Mejuffrouw mr. J. Zeelenberg, wethouder voor Kunstza ken, opperde het denkbeeld om de naam van a'e stichting te wijzigen in Rijnmonds kamerorkest wat het aankloppen voor steun in de provincie zou vergemakke lijken. Veel tijd gemoeid Een interpellatie-In 't Veld inzake het kruispunt van de Koninginneweg in Rijksweg nr. 16 leerde hoe moeilijk het is om' hier tot een oplossing te komen. Deskundigen geven tegenstrijdige ad viezen, bestuurlijke problemen spelen mee en met al dat gepraat is veel tijd gemoeid. Aanwijsbare resultaten heeft deze interpellatie niet opgeleverd. In Zuidwijk zullen twee hoge woon gebouwen komen, in Lombardijen zullen van gemeentewege 216 woningen en in acht blokken een complex van 128 wonin gen voor bejaarden worden gebouwd. In Oudeland komen er 624 woningen bij en terloops rekende wethouder Bavinek voor dat er dit jaar te Rotterdam zesduizend woningen kunnen worden gebouwd. In de avondvergadering was er een lang debat tussen wethouder G. Z. de Vos en de raadsleden D. A. Houte (lib.) en dr. J. H. Lamberts (soc.) over de huisvesting van de dermatologische af deling in het Bergwegziekenhuis. De beide raadsleden zagen die afdeling lie ver in het Dijkzigtziekenhuis onderge bracht. Na veel heen en weer gepraat volgde een spannende stemming. Met 14 stemmen tegen en 19 stemmen vóór werd het voorstel van B. en W. aan genomen. BREDA. De officier van justitie bij de rechtbank te Breda heeft giste ren in hoger beroep bevestiging ge vraagd van het vonnis, dat op 9 april door de kantonrechter te Bergen op Zoom werd uitgesproken tegen een Am sterdamse student. De student kreeg toen elf gulden boete, omdat hij eind vorig jaar op de markt in Roosendaal zijn auto parkeerde, zonder hem af te sluiten. De algemene politieverordening van Roosendaal bevat een bepaling, dat bij het parkeren van auto's de portieren met een slot of op andere deugdelijke wijze moeten worden afgesloten. Dat is gedaan om diefstal en feestrijden zo veel mogelijk tegen te gaan. Er werd bij de behandeling van de zaak in hoger beroep gepleiit door mr. J. A. M. Smit uit Amsterdam, een van de juridische adviseurs van de K.N.A.C. De K.N.A.C. vindt het geval namelijk van principieel belang. De verdediger hield het bij het stand punt^ dat men hier een aangelegenheid heeft geregeld, waarvan het regelen is voorbehouden aan de hogere wetgever. Eigen nieuwsdienst VINKEVEEN. Op de onbewaakte overweg in de Weg Dennerik in Vinke- veen is gistermorgen een bestelwagen tegen een goederentrein gebotst. De achtjarige Jan Rijdes, zoontje van de chauffeur, is gedood. Zijn vader is ern stig gewond. De overweg is goed te overzien. De machinist van de trein zag de auto wel aankomen en heeft nog een signaal ge geven. De politie vermoedt, dat de automobilist de trein niet heeft gezien door de toen nog laag over de trein schijnende zon. NIJMEGEN De musicus Theo Wan ders is op 75-jarige leeftijd te Nijmegen overleden. Hij genoot bekendheid als pianist, organist en koorleider. In zijn jonge jaren vormde hij met de violist Sam Swaab een duo dat vele con certen heeft gegeven. De heer Wanders heeft zeer grote ver diensten gehad voor de Koninklijke zang vereniging Nijmeegs mannenkoor en later voor de operettevereniging Amicitia. programma's In het kort] ZATERDAG 27 JUNI RADIO HILVERSUM I 402 m ochtend KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. cl. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.55 V. d. kleuters. 10.10 Rap. T.T. races. 10.25 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Rep T.T.- races. middag 12.00 Middagklok-noodklok, 12.03 Gram. 12.50 Rep. T.T. races. 13.00 Nv.S. 13.15 Amus.muz. 13.45 V. d. jeugd. 14.00 Rep. T.T.-races. 14.10 Amateursprogr. 14.30 Kron v. letteren en kunsten. 14.55 Amateurspro gr. 15.15 Gregoriaanse zang. 15.45 Boek- bespr. (tussen 15.55 en 17.30 Rep. Tour de France). 15.55 V. d. jeugd. 16.05 Gram. 16.10 Rep. T.T.-races. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Rep. T.T. races. 17.05 Lichte muz. 17.25 Idem. 17.45 Rep. T.T.-races. avond 18.00 Journalistiek ueekoverz. 18.10 De springplank 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. en ten- niskamp-Wimbledon. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Rep. Tour de France. 19.55 Kamerork. 20.50 Rep. Tour de France. 21.00 Licht progr. 21.30 Gram. 21.55 Pol. caus. 22.05 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Espe ranto. 23.25—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II 298 m ochtend VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.05 Gym v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Gram. 19.50 Cabaret. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Pianorecital. middag 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin bouw meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Muz. revue. 14.20 Streekuitz. 14.45 Lichte muz. 15.10 Boekbespr. 15.30 Kunstmaandork., koor en sol. 16.45 Wethouder Wibaut. de Machtige, caus. 16.30 Nieuwe gram. 16.55 Vacantietips. 17.30 Weekjourn. avond 18.00 Nws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt. moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bij bels Paradijsverhaal door de eeuwen, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram 20.35 Promenade ork. en so list. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gevar. pro gr. 22.00 Sportnieuws. 22.30 fnstr. sextet. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE avond NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek a. d. schrijftafel. 20.30 Ge- var. progr. 21.15 Oude films. 21.35 Gevar. progr. uit Parijs. Van een medewerker DE GENERALE zendingsdepu- laten van de Gereformeerde Ker- |ken zijn in hun beraadslagingen over nieuwe zendingstaken naast •Indonesië tot eeu voorlopige con clusie gekomen. Na met de Zen dende Kerken overleg te hebben gepleegd, kwamen ze tot de uit spraak, dat er zowel in Argentinië als in Brazilië grote mogelijkheden liggen voor de Gereformeerde Zending. Voordat het echter tot een defi nitieve beslissing komt over de vraag, of de Gereformeerde Zen ding werkelijk in Zuid-Amerika zal gaan werken, willen generale deputaten de rapporten afwachten die over andere zendingsterreinen zullen worden uitgebracht. Intussen hebben deputaten Ds. J. A. C. Rullmann, een van de beide waarnemers, die onlangs een reis naar Zuid-Amerika maakten, bereid gevonden voor een pe riode van maximaal drie jaar nog eens naar Zuid-Amerika te gaan met de op dracht, de Gereformeerde Kerken in Ar gentinië te adviseren naar de eventuele mogelijkheden tot samenwerking tussen de Gereformeerde Kerken in Argentinië en de Gereformeerde Kerken in Neder land. Deze opdracht moet worden gezien als een verlengstuk van de reis, die Dr. Gilhuis en Ds. Rullmann maakten. Enkele maanden geleden hebben de Gereformeerde Kerken in België, die al enige jaren met de Hervormde Kerk in België en de Belgische Zendingskerk in de Belgische Zendingsraad samenwerken, de Gereformeerde Kerken in Nederland benaderd over de vraag, of ze bereid zijn samen te werken in het zendingswerk in Ruanda-Urundi (Belgische Congo). In verband hiermede vonden al enige be sprekingen plaats tussen vertegenwoordi gers van de Belgische Zendingsraad en de Gereformeerde Zending. Teneinde hun visie op deze mogelijkheid af te ronden, hebben deputaten aan Dr. J. Blauw, se cretaris van de Nederlandse Zendings raad en adviseur van generale zendings- deputaten, gevraagd om een oriëntatiereis van 2a 3 weken naar Ruanda-Urundi te maken. Mede van de inhoud van het rap port van Dr. Blauw zal afhangen de vraag, of deputaten aan de generale sy node zullen aanbevelen om ook hier zen dingswerk aan te vatten. Tenslotte zal een tweetal waarnemers een bezoek brengen aan West-Pakistan. Op de Islam-conferentie, die Mr. Dr. D. C. Mulder enige weken geleden meemaak te, legde hij contacten met zendingsin stanties, die in West-Pakistan werken. Zij vroegen hem te bewerken, dat de Ge reformeerde Zending ook aan dit Islam- gebied zijn aandacht zou gaan geven. Dr. Mulder en Dokter J. Bol zullen in West- Pakistan onderzoekingen doen naar mo gelijkheden in dit land. De bezoeken aan Afrika en Pakistan houden verband met het verlangen om ergens in de wereld j Islam-zending te blijven behartigen. Een en ander heeft tengevolge, dat ge- j nerale zendingsdeputaten niet in staat zijn I om in het huidige stadium aan de synode aanbevelingen te doen voor nieuwe zen- j dingstaken. Het ligt in de bedoeling om over enkele maanden, als alle rapporten binnen zyn, tot een afgerond advies te komen, zowel ten aanzien van zendings- mogelykheden in Zuid-Amerika als in Ruanda-Urundi en West-Pakistan. Intussen blijft de Gereformeerde zen ding zijn volledige aandacht geven aan het werk in Indonesië. Een nieuw ak- i koord van samenwerking, aangepast aan de laatste ontwikkelingen in de zendings- arbeid op Midden-Java, is in studie en zal, als tot een overeenstemming kan worden gekomen met de Javaanse Chris telijke Kerk van Midden-Java, eveneens aan de generale synode ter goedkeuring worden voorgelegd. Fabriek leed grote schade BEVERWIJK Een fel uitslaande brand heeft gisteren de maalderij, de opslagplaats en bet laboratorium van de chemische fabriek Noord-Holland in Beverwijk verwoest. Het apart staande fabrieksgebouw kon worden behouden, maar toch wordt de schade op ander half miljoen gulden geschat. De brand is begonnen door broei .in een hoop vismeel, een produkt van de fabriek. Het smeulende vismeel ver spreidde over de ganse IJ-mond een doordringende stank. De brandweren van Beverwijk en Vel- sen en de bedrijfsbrandweer van de Hoogovens rukten na het alarm van de arbeider, die het vuur ontdekte, met groot materieel uit. Toen ze bij de fa briek kwamen was de dertig meter lange maalderij al één vlammenzee. Van daar sloeg het vuur over op het laboratorium en op de opslagplaats. Die gebouwen moest de brandweer als verloren beschouwen. Zij kon toen al haar aandacht bepalen op het be schermen van de houtfabriek en de olie- fabriek, die vlak bij de chemische fa briek liggen. Hier zijn de shirts waarop je niet zo verschrikkelijk zuinig hoeft te zijn. Want de boord en de manchetten van het Kenmore Junior shirt zijn gemaakt van ijzer- sterke syncot garens. Slijten doen ze gewoonweg niet. En moeder behoeft ze na de was helemaal niet te strijken! Dus, als 't eens nodig is om heel goed voor de dag te komen, dan weet je met je Kenmore waar je aan toe bent. En als iemand eens vraagt: „Wat betekent die groene ster op je manchet?" - laat je dan niet kleine stijging per maat uithoren. Het is een soort geheime code tussen mannen. Zo'n bizonder shirt verdient toch immers een onderscheiding'? Kenmore shirts voor Vaders (Moeders zijn er ook heel blij mee) A Grey Star, Syncot boord en manchetten, body uit Egyptische katoen f 22.50 A Blue Star. Terlenka/Cotton - f 19.75 A Green Star, Syncot boord en manchetten, body Amerikaanse katoen f 17.90 A Red Star, boord en manchetten uit Egyptische katoen, body uit soliede Amerikaanse katoen f 15.90. A Green Star Junior (maten 27 t/m 37) v a. f 7.90 kl. stijging p. maat. SHIRTS DIE EEN ONDERSCHEIDING VERDIENEN PRODUCT

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7