GEVECHT VLAK BIJ BONE Inwoners keken angstig toe uit de ramen Groepje nationalisten uitgeroeid EEN JUICHENDE MENIGTE RONDOM DE GAULLE Water bedreigt miljoenen Chinezen Landbouw: opbrengst aanzienlijk minder door grote droogte GASTEN WACHTTEN OP DE BRUILOFT LOU BANDY OVERLEDEN De Biltwarm Scherpere selectie hij uitstel van dienst voor onderwijzers Granaat ontploft: twee doden HULDE VOOR DANSERES EN PROF Kap. t.z. De Jong wordt benoemd Henri Wintermans Met Gronchi aan historisch banket Hansje stierf aan hersenbloeding Minister: geen Raad voor de Sport V erlovingsgerucht om Boudewijn Pinguïns vinden het (ook) warm Regeling voor accountancy BIIlgf?ffWBfl PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 25 juni 1959 e£,/;| *'f St MINISTER GEEFT NIEUWE RICHTLIJNEN Australië wil meer Nederlanders STANDBEELD VOOR Dr. F. WIBAUT Na arrestatie nogmaals zijn slag geslagen TIJDENS OEFENING Laatste stoomtreilers gaan verdwijnen Reisgeld schoolkinderen in Steenwijk gestolen Hert met sjaal Gisteren Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, HavenDark 24 tel. 01110-2991 p Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,— per kwartaal 1 Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van J 1,— 15e Jaargang no 4SB9 Chott ei J CONiTANTINi m iCONSTANT! N E r"~" - «u« m TEfcESAN V - BOO SAAQA MN SE FR A 6HARDAIA ALGIERS Na verwoede gevechten die uren duurden hebben de Franse strijd krachten, gebruik makend van vliegtuigen en artillerie, een zwaar bewapende groep Algerijnse nationalisten vernietigd die bij verrassing was doorgedrongen tot vlak bij de havenstad Bone. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De minister van defensie heeft de richt lijnen vastgesteld onder welke onderwijzers, die voor eerste oefening in 1959 zullen worden opgeroepen, uitstel van dienst, plicht kunnen krijgen. Die richt lijnen zijn krap: uitstel wordt' alleen verleend, wanneer de school door het oproepen van de onderwijzer dreigt te wor den verlamd. Minister Cals heeft zijn ambtgenoot van defensie meegedeeld dat de ergste onderwijzerstekorten bij het lager on derwijs voorbij zijn, maar hij heeft gepleit voor uitstel van dienstplicht in die gevallen, waarin een school door het vertrek van een onderwijzer volkomen onthand komt te zitten. Dit kan voorkomen op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden en in de afge legen dorpjes en gehuchten in Neder land. NIEUWE METHODE Aan dit verzoek komt de richtlijn van minister Van den Bergh geheel tegemoet. Bij de beoordeling van de aanvragen zal dit jaar echter een nieuwe methode worden gevolgd en wel: 1 Er zal geen onderscheid worden 1 gemaakt tussen onderwijzers van het lager onderwijs, het ulo of het voortgezet lager onderwijs. cy Op binnenkomende verzoeken om uitstel wordt niet direct beslist (zoals andere jaren). De aanvragen worden opgespaard tot september, zo dat men dan in staat is de meest urgente gevallen er uit te zoeken. Dit tweede punt betekent in de praktijk een strengere selectie dan voorheen. Vorig jaar meende men op het departement van defensie dat on geveer zeventig onderwijzers wel voor uitstel in aanmerking zouden komen. De aanvragen werden in volgorde van binnenkomst afgehandeld en voor ruim tweehonderd man werd uitstel gegeven. Door het opsparen van de verzoeken heeft men straks een beter overzicht en kunnen de werkelijk nodige ge vallen worden uitgezocht. Vermoe delijk zijn dit er niet meer dan enige tientallen. DUBBELE HULP De tweehonderd onderwijzers uit de vorige lichting zullen ook dit jaar weer uitstel krijgen, tenzij zij van betrekking zijn veranderd en hun po sitie van onmisbaarheid voor de school is weggevallen. Eerst na driemaal een jaar uitstel te hebben gekregen komen zij in aanmerking voor algehele vrij stelling. Dit systeem heeft als gevolg dat het ministerie van defensie de be trokken scholen dubbel helpt. Zij laat de onmisbare onderwijzer op zijn post, en dwingt hem bovendien ten minste drie jaar achtereen in die functie te blijven. Gaat hij binnen de drie jaar naar elders, dan is de kans groot dat hij toch moet dienen. VERVROEGD VERLOF Voorts bestaat voor de onderwijzer die voor zijn nummer is opgeko men de faciliteit dat hij met ver vroegd verlof kan gaan. De werke lijke diensttijd kan verkort worden met zes tot drie maanden, afhankelijk van de rang die de man heeft be haald. Als soldaat kan hij voor af zwaaien in aanmerking komen na twaalf maanden, als sergeant of na een specialistenopleiding na vijftien maanden en als vaandrig na achttien maanden. Vorig jaar konden vier honderd onderwijzers van deze moge lijkheid gebruik maken. Tenslotte kan aan de in dienst ko mende onderwijzer tijdelijk uitstel van opkomst worden verleend van zes maanden, hetgeen betekent dat hij in plaats van in november moet op komen in april van het volgend jaar. Staatssecretaris van defensie DEN HAAG. Dezer dagen is de be noeming te verwachten van kapitein ter zee P. J. S. de Jong tot staatssecretaris van defensie, in het bijzonder belast met het volgens de richtlijnen van de minister van defensie te voeren beleid van de Koninklijke marine. Petrus Josef Sietze de Jong is op 3 april 1915 geboren te Apeldoorn. Hij kwam op 3 september 1931 bij het Kon. instituut voor de marine in dienst als adelborst le klasse. Na drie jaar werd hij tot officier benoemd. Thans is hij kapitein ter zee, bevelhebber van de on- derzcebootjager Gelderland. AMSTERDAM. „Zendt ons meer Nederlanders". Dat waren de nadrukke lijk uitgesproken woorden van de Austrrc lische minister voor de immigratie, de heer A. R. Downer, gistermiddag na zijn aankomst op Schiphol. De heer Downer brengt een bezoek van vier dagen aan ons land om met verscheidene Nederlandse autoriteiten besprekingen te voeren over emigratie aangelegenheden. Er is maar één pro bleem bij de immigratie van Nederlan ders in ons land, zegt hij. Het zijn er veel te weinig. AMSTERDAM. Amsterdam zal een standbeeld oprichten voor dr. F. M. Wi baut. De raad stelde, onmiddellijk nadat zij de magistraat in een vergadering had herdacht, daar zestigduizend gulden voor beschikbaar Het beeld krijgt een plaats in het plant soen aan de Wibautstraat, tussen de Platanenweg en de spoorbaan naar Utrecht. Een ontwerper voor het stand beeld zal nog nader worden aangewezen. Advertentie 'VdMmxlxr 27ct Acht uren lang' hoden de voor treffelijk geoefende nationalisten ondanks hun numerieke minder heid verbeten tegenstand op on geveer vijf kilometer van Bone, een stad van ongeveer 100.000 in woners in het uiterste oosten van Algerije, v^-ij dicht bij de grens van Tunesie. Het groepje, nog geen honderd man sterk, verschanste zich in de wijngaar den tussen Bone en Les Salines, het vliegveld van die stad, nadat het door de onder stroom staande Morice-linie, ge legen tussen Algerije en Tunesië, was ge broken. Men vermoedt, dat de groep tij dens een tocht naar de kust van de Mid dellandse Zee was verdwaald. De indrin gers raakten al spoedig slaags met Fran se militaire patrouilles. ZWAAR GESCHUT De Franse troepen slaagden er al gauw in de met moderne automatische wa penen vechtende nationalisten in te slui ten. Zij dachten het groepje snel te zullen overmannen maar de tegenstand die ge boden werd viel bitter tegen. Er moest geschut aan te pas komen, en toen de met donderend geweld in slaande granaten maar geen einde kon den maken aan het geratel van de ma chinegeweren van de fanatiek strijden de indringers, ten slotte ook vliegtuigen. De inwoners van de buitenwijken van Bone konden uit hun vensters de aanval lende vliegtuigen telkens weer duik vluchten zien uitvoeren op de wijngaar den waarin de indringers hun wanhopige strijd streden. Het gedaver van de ont ploffingen en het geratel van he.t ma chinegeweervuur drong tot in het cen trum van de stad door. De bevolking hield zich echter volkomen rustig. WINKELS OPEN De Franse troepen maakten ten slotte in een strijd van man tegen man een einde aan deze opwindende gebeurtenis die aanvankelijk was aangezien voor een stoutmoedige poging van de nationalisten, de belangrijke havenstad Bone in handen te krijgen. Aan Franse zijde vielen zes doden. Van de indringers sneuvelden 44 man. De meesten van het resterende handjevol werden gewond weggedragen. De Fransen maakten een machinegeweer, 20 machinepistolen, 23 geweren en drie draagbare radiozenders buit. In Bone ging het leven ondanks het strijdrumoer gewoon door. De winkels bleven open en er werd gewoon door gewerkt in kantoren en fabrieken. Ook elders in Algerije geraakten de nationalisten slaags met Franse troepen; met even weinig succes overigens. In het westen van het land, ongeveer 130 kilo meter ten zuiden van Oran. sneuvelden er 50 in een gevecht met Franse para chutisten. Dertien anderen werden er ge vangen genomen. Bij Sétif dreven Franse troepen gewapende nationalisten terug die een aanval wilden ondernemen op het plaatsje Ampère. SOLFERINO (Reuter) Het kleine Noorditaliaanse plaatsje Solferino verheugt zich in het bezit van één juke-box. Woensdagmorgen werden op die muziekautomaat maar twee grammofoonplaten gedraaid: de Mar seillaise en het Italiaanse volkslied. Dit was ter ere van het bezoek van president de Gaulle aan Solferino. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een 58-jarige Am sterdamse werkman heeft een bankin stelling opgelicht nadat hij voor een soortgelijke oplichting was gearresteerd en in afwachting van de behandeling van zijn zaak voor de rechter weer in vrijheid was gesteld. Twee maanden geleden wist hi; onder valse voorwendsels van een bank een krediet van twintigduizend gulden te ver krijgen. De werkman gaf zich voor assu radeur uit en hij toonde een aantal pa pieren waaruit moest blijken, dat hij enkele schepen bezat, die in havens ach ter het ijzeren gordijn lagen. Bij nadere informatie de man had het geld inmiddels al uitbetaald gekregen rees er argwaan en de politie arres teerde hem wegens oplichting. Gezien de slechte gezondheid van zijn vrouw hield men hem echter niet in voorarrest. Dezer dagen gelukte het hem bii een andere bank wederom een krediet van tienduizend gulden los te krijgen. Dit- keer had hij zich voor bedrijfsleider uit gegeven. De man is thans voortvluchtig. Het vijfjarig zoontje van een in Enge land gestationeerde Amerikaanse ser geant, Richard Cox. is dinsdag gestikt in een draagbare ijskast, die in de tuin stond. Het slot was dichtgevallen nadat de jongen in de ijskast was gekropen. Samen met Italië's staatshoofd, presi dent Gronchi, bezocht de president van de Franse republiek gisteren de slagvel den van Solferino en San Martino, be roemd vanwege de overwinning die de legerscharen van Frankrijk en Piedmont daar in 1859 behaalden op de Oosten rijkers. De zege van Solferino heeft wezenlijk bijgedragen tot de eenmaking van Italië, thans een eeuw geleden. Dit feit wordt dezer dagen feestelijk herdacht. Een deel van de feestelijkheden valt samen met het staatsbezoek van president de Gaulle. VIVA De twee presidenten zaten gisteren aan bij een banket, dat in dezelfde stijl werd gehouden als dat een eeuw geleden in Cavriana. Toen waren het de Franse koning Napoleon III en de koning van Piedmont, Victor Emmanuel II, die aan één tafel zaten. Juichende menigten omringden presi dent de Gaulle gisteren, toen hij in Sol ferino terugkeerde van zijn bezoek aan het oorlogsgedenkteken en het slagveld. Viva de Gaulle, riep men onophoudelijk, terwijl politie en carabinieri de grootste moeite hadden een weg voor de Franse president vrij te maken. BESPREKINGEN De twee presidenten reden later op de ochtend samen, staande in een grote open auto, door Brescia, waar zij op het stad huis werden ontvangen. Duizenden men sen juichten hen toe op hun tocht. Gister avond vertrokken beide staatshoofden per speciale trein naar Rome. Onderweg zouden zij besprekingen voeren, die ais zeer belangrijk waren bestempeld. DRAMA IN KWANTOENG f N Eigen nieuwsdienst TOKIO. Miljoenen Chinezen vechten op het ogenblik voor hun leven: met man en macht worden de dijken versterkt in de zuidelijke provincie Kwantoeng, waar de groot ste overstromingsramp uit de ge schiedenis dreigt. Sinds 11 juni is in dit gebied bijna een meter regen gevallen; de rivieren in het gebied rond Kanton zijn reeds buiten hun oevers getreden, en ook de delta van de Parelrivier, die zo vrucht baar is dat de bodem er drie oogsten per jaar levert, staat grotendeels on der water. Tot nu toe zijn ongeveer 200 mensen verdronken, en ruim twee miljoen mensen zijn have en goed kwijt geraakt. Het grootste drama moet zich ech ter nog afspelen, want in de komende achtenveertig uur zullen een springtij uit de Zuidchinese Zee en een vloed golf die de rivieren Tsoeng, Hsi en Nan afkomt, elkaar ontmoeten. De Chi nese autoriteiten hebben aangekondigd dat deze overstroming ramzaliger dreigt te worden dan die van 1887, toen een miljoen Chinezen verdronken. Stiefvader voorgeleid Een danseres en een hoogleraar in de geschiedenis hebben gisteren eredoctoraten ontvangen van de universiteit van Oxford. De prima ballerina Dame Margot Fonteyn (links) ontving de erebulla van de muziekfaculteit. De Nederlander prof. dr. P. Geyl werd doctor honoris causa in de letteren. De toga van Dame Margot was gemaakt van crèmekleurig brokaat dat met don kerblauw was afgezet; die van prof. Geyl was gewoon zwart. Eigen nieuwsdienst KORNWERDERZAND. Een geheim zinnia ongeluk met een stuk geschut op Kornwerderzand heeft 9istermor®®nt,??" eind gemaakt aan het leven van twee onderofficieren. Bij het ontijdig ontplof- fen van een zeventien ponds-granaat wei - den de 31-jarige sergeant eerste klasse P. Hopman uit Amsterdam, vader van een kind, en zijn vriend, de sergeant eerste klasse W. C. P. Kat, uit Haarlem, 65 jaar oud en vader van twee kinderen gTei^e7SÏoeg van de technische dienst, basis veldherstelcompagme ge- legerö' in Amsterdam was bezig met het proberen van een aantal Engelse stukken geschut. Het kanon, waarmee de beide slachtoffers bezig waren, had al twee schoten op het uitgezette doel afgegeven. Het stuk was voor de derde keer ge laden toen sergeant Kat „vuur comman deerde. Door nog volkomen onbekende oorzaak is de granaat gedeeltelijk ontploft toen hij de loop verliet en tegen ae beide mannen uiteengespat. Niettemin bereikte de kop van de granaat normaal het doel. Onderzoek Na het ongeluk, dat op het afgesloten militaire terrein van Kornwerderzand ge beurde en niet onmiddellijk werd opge merkt omdat er geen andere kanonnen m de buurt stonden, is cr een voorlopig onderzoek ingesteld door de commandant van de compagnie. Later is een deskun dige van de commissie van proefnemin gen, kolonel W. G. Vrind uit Den Haag, naar Kornwerderzand gegaan om samen met de marechaussee een onderzoek in te stellen. DEN HAAG. In antwoord op vragen van het liberale Tweede Ka merlid, mr. C. Berkhouwer, heeft minister Cals medegedeeld, dat niet wordt overwogen een „Raad voor de Sport" in te stellen. Minister Cals is bereid te bevorde ren dat niet wordt overgegaan tot in stelling van een dergelijke raad of enig orgaan, dat de werkzaamheid der Nederlandse Sport Federatie overbodig zou maken of zou doorkruisen, alvo rens tussen regering en Tweede Kamer van gedachten is gewisseld omtrent het te voeren overheidsbeleid ten aanzien van de sportbeoefening en bevordering daarvan. (Het instellen van een Raad voor de Sport hebben wij in het Alge meen Dagblad van donderdag 18 juni reeds bekritiseerd). De minister is voorts bereid te be vorderen dat het overleg, mede naar aanleiding van de jongste nota der Sport Federatie aan de regering, zo spoedig mogelijk kan geschieden aan de hand van een door de regering aan te bieden sportnota. Advertentie Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Door de droogte zal de landbouw dit jaar aan zienlijk minder opbrengen dan normaal. Dat heeft het depar tement van landbouw meege- deeld. De melkopbrengsten beginnen thans merkbaar te dalen. De haver op de hoge zandgronden zal een opbrengst geven van veertig procent beneden nor maal. De aardappeloogst zal slecht zijn. De stand van de zomergranen is schraal. De op brengst van hooi is dit jaar vijftig procent beneden nor maal gebleven en de oppers moeten nu al worden aange- BARNEVELD. - Hansje L. (4%) uit sPr°ken vanwege de verbrande Voorthuizen, die na een mishandeling weiaen. door zijn stiefvader overleed, is gestorven Hoewel hier en daar van een ern- aan hersenbloeding. Dat is uit de sectie' op het lijkje gebleken. De stiefvader, dei 31-jarige fabrikant J.D., is gisteren voor-i geleid voor de officier van justitie. Moord,' c.q. doodslag, c.q. zware mishandeling de dood tengevolge hebbende, dat is de be schuldiging die op hem rust. Hij ontkent moord en doodslag, maar acht het niet onmogelijk dat zijn kind als gevolg van mishandeling is overleden. Hij had zich woedend gemaakt op de jongen, die een plasje had gedaan. Toen het kereltje was verschoond bevuilde het zich kort daarna weer. De vader raakte buiten zichzelf en sloeg Hansje met een stok, net zolang tot het kind waggelend wegliep. Het viel op de grond. De man nam het op, bracht het naar binnen en gaf het te eten. De pap smaakte Hansje toen nog best. Bewustzijn verloren Kort na het eten verloor Hansje het bewustzijn. De vader begreep niet, dat dit het gevolg was van de mishandeling en bracht het jongetje naar bed. In de loop van de avond bleek Hansje te zijn over leden. Deskundigen moeten nu uitmaken of Hansje de hersenbloeding heeft opgelopen door de stokslagen of later, toen hij viel. Omdat ook in het laatste geval de vader schuldig wordt geacht, blijft hij in arrest. stige toestand van de landbouw moet worden gesproken, meent het departement dat er geen sprake is van een bedreiging van de Nederlandse voedsel voorziening. De droogte raakt in de eerste plaats de porte- monnaie van de boer. BRUSSEL (Reuter) Opnieuw werd woensdag in de Belgische pers bericht dat koning Boudewijn zich weldra zal verloven. Een officiële mededeling is te verwachten onmiddellijk na het huwe lijk van prins Albert, 's konings broer, op 2 juli, meldt het r.k. blad La Cité. Behalve de naam van de Franse prinses Marie-Thérèse de Bourbon-Par- ma worden thans nog andere namen genoemd. Een daarvan is prinses Ma rie-Christine van Aosta, een telg uit het huis van Savoye, het vroegere Italiaanse koningshuis. Eigen nieuwsdienst LOCHEM. In hotel De Industrie te Lochem zat gisteravond een wat terneergeslagen span bruiloftsgasten bijeen. Het gebrek aan stemming werd niet veroorzaakt door het diner, dat voortreffelijk was geweest, maar door het uitblijven van.... de bruiloft zelf. Bruidegom Rijnsburg uit Rotterdam zou namelijk die dag zijn bruid Stijl uit Lochem naar de ambtenaar voeren ter bezegeling hunner liefdesband. Vijfen dertig vrouw en man familie waren opgetrokken naar de Gelderse Achter hoek om er een mooi en gul feest van te maken maar toen men tegen vieren met anjers in knoopsgaten en fleurige corsages op zomerjurkjes in de hal van het raadhuisje bjjeen stond, bleek er een getuige te ontbreken. Mevrouw Stijl, moeder van de bruid zou uit Rot terdam zijn gekomen, maar was er niet. Zij was er om vyf uur nog niet en zelfs de onverstoorbare bode van het raadhuis begon zijn zenuwen te voelen. Er werd gebeld, gezocht en geïnfor meerd, maar de moeder bleef zoek, zo dat het gezelschap tenslotte met bruid en bruigom afdroop naar hotel De In dustrie. De gérant liet toch maar op dienen, want een bedorven dag hoeft geen bedorven eten tot gevolg te heb ben. De ambtenaar van de burgerlijke stand heeft inmiddels beloofd, dat hü beschikbaar blijft. Zo gauw de moeder, van wie men gisteravond aannam dat zij in een verkeerde trein is terecht gekomen, opduikt wordt het huwelijk voltrokken. Eigen nieuwsdienst ZANDVOORT De cabaretartiest Lou Bandy is gistermiddag geheel on verwacht in zijn woning te Zand- voort overleden. Hij is 69 jaar ge worden. Lou Bandy, wiens eigen naam L. F. Dieben was, is op 19 april 1890 in Den Haag geboren. Hij was achtereenvol gens werkzaam in het hotelbedrijf, bij de zeevaart en als straatzanger in Londen. In 1915 trad hij voor het eerst, samen met zijn broer Willy Derby, als artiest op. Lou Bandy kwam op de planken in revues van Bob Peters, René Sleeswijk en mevrouw Bouwmees ter. Hij verwierf vooral bekendheid in revues als Zoek de zon op, Dat zou je wel willen en Lach iedere dag. Voorts trad hij op in de films Het meisje met de blauwe hoed en Het leven is heus niet zo kwaad en in de toneelstukken Het cafeetje en De drie vrijgezellen. In 1947 maakte Lou Bandy een toer- nee door Indonesië. Uit deze tijd stamt het lied Beste Lou, breng een aapje voor me mee. dat een .tophit" is ge worden f -i Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Het heeft er even benauwd uitgezien voor de twee be weeglijke kinband-pinguïns in Artis. Deze antarctische dieren werden op de laatste reis van de Willem Barendsz speciaal voor Artis van de Zuidpool meegenomen. De overgang van kli maat in deze periode van warmte en droogte bleek voor de pinguïns echter wat al te groot. De dieren lieten de koppen hangen. In Artis heeft men daarom voor hen een hok met dubbele houten wanden gebouwd. Tussen de wanden stoppen de oppassers steeds weer verse staven ijs. Al is Het er nu nog geen Zuidpool de pinguïns zijn in hun privé-ijskast helemaal opgeleefd. IJMUIDEN. De laatste stoomtreilers van de Nederlandse visserijvloot gaan verdwijnen. De rederij De Vem in IJmui. den heeft het gerucht bevestigd dat de treilers Herman IJmuiden 2, Haarlem IJmuiden 9 en Vios IJmuiden 24 in de loop van dit jaar uit de vaart zullen worden genomen. De rederij houdt nu nog drie motortreilers over. Eigen nieuwsdienst STEENWIJK. De reispot voor het schoolreisje van een lagere school in Steenwijk is gestolen. Het uitstapje mor gen kan nu niet doorgaan. De onderwij zers van de school merkten gisteren, dat de hele reiskas vierhonderd gul den was verdwenen. ONTWERP BIJ TWEEDE KAMER DEN HAAG. De regering wenst de instelling van een orde van regis teraccountants, een publiekrechtelijk lichaam van beroepsgenoten onder de naam: Nederlands instituut van registeraccountants. Daartoe is bij de Tweede Kamer een ontwerp van wet op de registeraccountants inge diend door de staatssecretaris van economische zaken en de ministers van justitie en onderwijs, kunsten en wetenschappen. De orde zal alle accountants moeten omvatten, die zijn ingeschreven in een ook bij de wet in te stellen ae- countantsregister. Voor inschrijving in het register zullen diegenen in aan merking komen die o.m. aan bij de wei gestelde eisen van deskundigheid vol doen. Van de gegadigden zal worden verlangd dat zij een academisch ac countantsexamen of het gelijkwaardige, op grond van deze wet afgenomen exa men hebben afgelegd. Een overgangs regeling zal evenwel voorshands nog andere mogelijkheden bieden de vereis te vakbekwaamheid aan te tonen. ALLEEN INGESCHREVENEN Alleen de in het register ingeschreven accountants mogen de onderscheidende titel van registeraccountant voeren. De orde kan voor haar leden bindende re gels omtrent de bedrijfsuitoefening stel len en de leden zullen onderworpen zijn aan tuchtrechtelijk toezicht. Dit stelsel moet de mogelijkheid ver zekeren dat in de gevallen waarin het maatschappelijk verkeer behoefte heeft aan de diensten van een hoog gekwali ficeerde accountant, deze kan worden onderkend. Het schept ten aanzien van de registeraccountant de nodige for mele waarborgen van deskundigheid en betrouwbaarheid, aldus de memorie van toelichting. Anderzijds strekt de voorgestelde re geling er echter niet toe de vrijheid van uitoefening van het accountantsbe- i-oep en het gebruik van de accountants- titel aan banden te leggen. Eigen nieuwsdienst DRIEBERGEN In de Stichtse lust warande is een merkwaardig natuur verschijnsel waargenomen: een hert, dat mêt een sjaal om liep. Nog terwijl men zich het hoofd brak over deze zeldzaamheid kwam de op lossing. Een dorstig hert, dat zich in de Kromme Rijn had gewaagd om te drinken, was in de stroom terecht ge komen. Enige jongens wisten het dier op het nippertje voor verdrinking te behoeden en op de kant te brengen. Zij legden een jas over de gelaten drenkeling en knoopten hem ook nog een sjaal om. Vervolgens gingen zij op zoek naar een vrachtauto. Toen deze ambulance-wagen even later ter plaatse verscheen had het hert zich kennelijk van de schrik hersteld. Het nam een flinke sprong en verdween in het kreupelhout. De jas bleef achter, de sjaal niet. Het K.N.M.Ï, hi De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 unr Overwegend zon nig en warm weer met van het zuiden uit hier en daar on weer. Meest ma tige wind voor namelijk tussen noord en oost. MIESJE: Het dooit. 26 JUNI: zon op 4.21, zon onder 21.04; maan op maan onder 11.16. max. neer- temp. slag in gr. 7-19 u. wind C. in mm Helsinki 1. bew. Stockh. onbew. Oslo onbew. Kopenh. onbew. Aberdeen geh. bew. Londen zw. bew. A?dam onbew. Brussel h. bew. Luxemb. 1. bew. Parijs geh. bew. Bordeaux h. bew. Grenoble onweer Nice regen Berlijn onbew. Frankfort onbew. München onbew. Zürich zw. bew. Genève zw. bew. Locarno onweer Wenen onbew. Innsbr. regen Belgrado zw. bew. Athene onbew. Rome Ajaccio Madrid Mallorca 1. bew. Lissabon onbew. h. bew. h. bew. zw. bew. Z O zzw zzw ozo Stil NO stil ONO W wzw NO NW NNO NO O NO O stil NO OZO ZZW NNO w z zw zw WNW 22 24 28 21 17 27 26 29 26 29 26 29 24 24 28 23 25 25 26 23 26 21 32 31 26 33 30 25 0 0 0 0 0 7 0 0 0 0 0 o.x 1 0 0 0 0 0.4 17 0 1 0 O O 0 0 O 0

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1