LCGliWobil IJdUIIlull Ministers uiteen tot dertien juli Bouw nieuwe pier begint september DROOGTE SLAAT RECORDS Strauss geen minister ERHARD DREIGT NU MET AFTREDEN Moskou s ultimatum blijft struikelblok DURBAN BEZAAID MET GLAS EN AUTOWRAKKEN Geen inkt voor News Chronicle ïïua.fsai.ïïïrsssf Ch""t QQlllA/v Pil IPvlflïïl^lfï Prinses Beatrix erecommandeur J ohanniter-or de De aanrander was commissaris BESLISSING VIEL BINNEN UUR Eventuele bouw van F-105 bij Fokker WILD SNAKT NAAR WATER Metro-plan noopt tot spoed De Bilt: Warmer V Man leefde als een varken Na nieuwe ruzie met Adenauer Examen met brand Vragen aan minister Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; H H 1 f Abonnementsprijs 0,56 per week, f 1per kwartaal Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, Ji K WÊÊP wM WH KW W Directeur. JACQ DE SMITHoofdredacteur: R. HAGOORT PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ise jaarga„r no «85 Zaterdag 20 juni 195 „GENEVE'' VASTGELOPEN Het ogenblik waarop prins Bernhard zijn oudste dochter tot erecommandeur van de Johanniter- orde in Nederland slaat. De plech tigheid werd bijgewoond door koningin Juliana (derde van links) en prinses Irene (links). Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het was doodstil in de Ridderzaal, toen prins Bernhard er gistermiddag zijn voor hem geknielde dochter prinses Beatrix drie maal met een smal zwaard op de linkerschouder tikte. Die ridderslag betekende het hoogtepunt in de samenkomst van de ridders der Johanniter-orde in Neder land, waardoor de Prinses als ere commandeur in de orde was geïnstal leerd. Prins Bernhard verrichtte de instal latie in zijn functie als landcomman deur van de Johanniter-orde in Neder land, te midden van een luisterrijk gezelschap, dat koningin Juliana en prinses Irene onder zijn gasten mocht tellen. De oude Ridderzaal bood een schitterend schouwspel door de fraaie costuums der rechtsridders en van de vertegenwoordigers van de Britse, Duitse, Zweedse, Zwitserse en Hon gaarse takken van de orde, als ook door de uniformen der Johanniter helpsters en -zusters. Historie De Prins memoreerde in zijn toespraak de eerbiedwaardige historie van de orde, die teruggaat tot de tijd der kruistochten. De Johanniter-orde is gegroeid uit de in de elfde eeuw ge stichte hospitalen in Jeruzalem, aan Johannes de Doper gewijd. De Johanniters stellen zich tot op de dag van heden ten doel de mensheid te dienen door hulp te verlenen aan zieken, gewonden en hulpbehoevenden en om waar mogelijk, menselijk leed te verzachten. Zij werkt daarin zeer nauw samen met het Nederlandsche Roode Kruis, welks werk steeds op steun van de orde kan rekenen. Het lidmaatschap van de orde staat uitsluitend open voor personen van adel. die het christelijk geloof, opgevat in reformatorische zin, belijden. NEW YORK (A'.P.) De IJslandse commissaris van politie Gudjon Val- geirsson heeft in New York de zaak nu eens van de andere kant kunnen bekijken: hij moest zich gisteren in het beklaagdenbankje verantwoorden wegens wanordelijk gedrag en aan randing. In zijn standplaats Keflavik op IJs land, is Valgeirsson tevens politierech ter. Hij bracht een bezoek aan Ameri ka om Amerikaanse politiemethoden te bestuderen, en hij heeft daartoe nu alle gelegenheid gehadZijn New- yorkse collega's toonden zich zeer edel moedig, en lieten alle beschuldigingen tegen hem vallen, nadat de IJslander zijn excuses had aangeboden. Valgeirsson was in New York een avondje uit geweest. Misschien was de overgang van het koele IJslandse kli maat naar een Newyorkse zomeravond te groot voor hem, of misschien was hij in de war door de drukte van de wereldstad; in ieder geval vertelde een 22-jarige secretaresse dat de IJslander plotseling op haar afgestoven was. Op haar gegil kwamen andere reizigers en een politieagent naderbij. Valgeirsson gedroeg zich toen als een wildeman en werd gearresteerd. Zelf verklaarde hij dat hij in het station van de ondergrondse met zijn vele trappen, de uitgang niet kon vin den, en dat hij daardoor zijn zelfbeheer- Eigen nieuwsdienst GENÈVE De ministersconferentie van de vier grote mogend' heden over het Duitse vraagstuk is volledig vastgelopen. Vandaag gaan de vier ministers van buitenlandse zaken uiteen tot 13 juli na nog een communiqué te hebben opgesteld. De Sowjetunie krijgt nu ruim drie weken gelegenheid om over de westelijke voorstellen, waarover premier Kroesjtsjef het on aanvaardbaar heeft uitgesproken, nog eens goed na te denken. Dit weekeinde keren de ministers van buitenlandse zaken naar hun eigen land terug. Zij zien geen gat in voortzetting van de confe rentie zolang de Sowjetunie wat de toekomstige status van Berlijn betreft vast bljjft houden aan een ultimatum, en hebben dat hun Sowjetrussische ambtgenoot, Andrei Gromyko, gisteren vierkant medegedeeld. Van onze Haagse redactie SCHEVENINGEN. De nieuwe pier zal Scheveningen met één slag tot een van de meest attractieve badplaatsen ter wereld maken. Op 350 meter uit de kust zal een vijftien meter hoge uitkijktoren verrijzen, een zonne-eiland voor twaalhonderd badgasten en een kindereiland met een sprookjestuin en een autoscooterbaan. Al deze attracties zullen door een brede wandelbrug met de vaste wal wor den verbonden. De aandeelhouders van de Maat schappij Scheveningen Zeebad zijn gis teren akkoord gegaan met het her bouwplan. Zowel de twee ter vergade ring aanwezige aandeelhouders van de M.Z.S. als de zeven aandeelhouders van de Exploitatiemaatschappij Schevenin gen hadden geen enkel bezwaar tegen de hypothecaire geldlening van zeven miljoen gulden, die beide maatschap pijen ter financiering van de bouw zul len sluiten. De bouw van de pier zelf zal vijf mil joen gulden kosten; de financiering maakt het voorts noodzakelijk, dat een aantal kleine leningen worden gecon solideerd tof een grootte van twee mil joen gulden. 1961 KLAAR De noodzakelijke beslissingen waren binnen een uur genomen. Het is nu wel zeker, dat de bouw van de pier in september zal beginnen. Zonder gro te tegenslagen zal men in april 1961 ©r mee klaar zijn. Opzet en uitwerking zullen de nieuwe Sohevendngse pier tot een uni cum in de wereld maken. De ontwer per, ir. H. A. Maaskant en opdracht geefsters zijn het er over eens, dat de pier niet een soort „kermis in zee" moet worden. Daarom zullen het ge deelte, dat is bestemd voor het ver maak en het deel, waar men rust zal kunnen vinden, streng zijn gescheiden. De 350 meter lange pier even lang als de oude zal daarom bestaan uit een brug boven zee, zonder herrie en vermaaksbedrijven, met een aantal win kels en vitrines op bepaalde plaatsen geconcentreerd. De brug, die langzaam oploopt tot een hoogte van vijftien meter bo^en laag water, eindigt in het zonneterras, waar twaalfhonderd badgasten een plaats uit de wind en in de zon zullen kunnen vinden. Naast dit zonne-eiland komt een overdekt café-restaurant met ruim 250 plaatsen. UITKIJKTOREN Geheel afgescheiden, aan een andere uitloper van de pier, komt de grote uitkijktoren, die met zijn top 35 meter boven zee ligt en over de grote Scheveningse hotels een uitzicht zal geven over Den Haag. Speciaal voor de jeugdige badgasten zal het kinder eiland worden gebouwd. Dit eiland zal door een brug onder de pier met het zonne-eiland worden verbonden. De pier zelf wordt vier meter breder dan de oude pier: twaalf meter. Hij wordt over de gehele lengte in twee ongelijke stukken verdeeld door een windschut. Aan de zuidelijke zijde wordt de wandelweg acht meter breed, aan de noordelijke zijde vier meter. Aan de noordzijde komt een overdek king over de gehele lengte. PARKEERRUIMTE De nieuwe pier zal prachtig aan sluiten bij de ontwikkelingspplannen van de gemeente 's-Gi avenhage. Er zal waarschijnlijk ruimschoots parkeer ruimte aan het begin van de pier be schikbaar zijn. Bovendien za) de nieu ws hoofdweg, die over het tracee van het oude "Iofpleintreintje zal lopen, precies eindigen waar de pier begint. TT-t o on rfn WOrdt schat op anderhalf miljoen bezoekers per jaar en dat is dan nog een voorzichtige schatting, De toegangs prijs zal niet hoog zijn. Opdrachtgeefsters en architect willen door deze pier Scheveningen met een klap tot de meest attractieve bad plaats van de wereld maken. De kan sen zijn ongemeen gunstig. Kroesjtsjef over andere nog onopgeloste internationale ■vraagstukken. DREIGEMENT Premier Kroesjtsjef sprak gisteren in Moskou over die wenselijkheid. Zij zou naar zijn mening nog dringender worden indien het minis ter soverleg over de Duitse kwestie geheel mislukt. Hoe meer topconferenties er dan zouden komen hoe liever het hem zou zijn. In geen geval, zei hij, wil de Sowjet unie echter concessies doen aan de wes telijke mogendheden om topconferenties mogelijk te maken. Opnieuw kwam hij met het dreigement dat bij het uitblij ven van een regeling van de Duitse kwestie de Sowjetunie een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland zal sluiten. De westelijke grote drie hebben zich bereid verklaard in de komende weken het standpunt van de Sowjetunie, zoals dat werd weergegeven door minister Gromyko, nog eens te bestuderen en ook aandacht te schenken aan wat pre mier Kroesjtsjef hierover gisteren in Moskou heeft gezegd. Kroesjtsjefs mede deling dat de looptijd van het ultimatum, een jaar, wel zou kunnen worden ver lengd in gemeenschappelijk overleg komt echter niet voor nadere bestudering in aanmerking. Het westen wil niet onder- de dreiging van een ultimatum onderhan delen. „NIET ZO ZWAAR" Gromyko vertelde zijn drie westelijke collega's gistermiddag dat het ultimatum voor de Sowjetunie niet zo'n belangrijke kwestie was als zij wel meenden. Moch ten zij een ultimatum met een looptijd van een jaar onaanvaardbaar achten dan wilde de Sowjetunie daar desnoods wel anderhalf jaar van maken indien zij daar over wilden praten. Zij wilden daarover echter niet praten, ten minste in dit sta dium van het overleg niet. Hoe Gromyko ook pleitte voor voortzetting van de con ferentie, zij bleven volhouden dat er be ter een pauze in het overleg kon komen. GEEN GEVAAR In de westelijke hoofdsteden ziet men de opschorting van de conferentie als een duidelijk teken dat er de eerste weken geen kritieke toestand in Berlijn zal op treden. De opschorting zou ook de mo gelijkheid openen van overleg, van de drie westelijke mogendheden óp het hoogste niveau. Men kan nu spoedig voorbereidingen in Washington. Londen en Parijs op een bijeenkomst van president Eisenhower, premier Macmillan en president De Gaul le verwachten. Het voornaamste doel van een dergelijke bijeenkomst zal zijn een beraadslaging over de wenselijkheid van een of meer topconferenties met premier ten op luchtvaartgebied. PARIJS (ANP) De heer F. I* J. Diepen, commercieel directeur van de Fokkerfabrieken heeft meegedeeld dat de Republic Aviation, de fabriek die de jachtbommenwerper F-105 bouwt, con tact met Fokker heeft opgenomen, om de plannen van de fabriek te ontvou wen over de mogelijke bouw van de F-105 in Europees verband. De heer Diepen heeft dat verteld in Parijs. Hij is daar ter gelegenheid van de 23-ste luchtvaarttentoonstelling. Hij heeft nog' meegedeeld dat de directie van Republic Aviation binnenkort in Den Haag een bespreking over de F-105 zal hebben met verscheidene autoritei- Van onze weerkundige medewerker REGENWATER is op het ogenblik een bijzonder veel gevraagd artikel, zoals wij reeds eerder hebben gemeld. Het gewas zou om water schreeuwen als het dat kon. Veel verdort er, de kans op een goede oogst vermindert met de dag. Nadat april verstreken was, heeft het in ons land bijna niet meer op een normale manier willen regenen, integendeel, de zon scheen volop en de wind was schraal, zodat de grond sterk uitdroogde. Een aanvulling van het waterrantsoen is daardoor nood zakelijker dan ooit geworden. IS DEZE droogte nu inderdaad iets bijzonders? Deze vraag moet bevesti gend worden beantwoord. In De Bilt bijv. is in vijftig dagen tijds 23 mm regen gevallen. Als men nagaat hoe vaak zoiets in deze tijd van het jaar is te verwachten, komt men tot de conclusie, dat dit gemiddeld eenmaal in de vijftig jaar voorkomt, ongeveer eenmaal in een mensenleven dus. Eigen nieuwsdienst EDE Het wild op de Veluwe snakt naar water. Wilde varkens, getergd door de dorst, drinken de vogel- vijvers in het nationale park De Hoge Veluwe leeg, waar door niet alleen de vogels, maar ook de herten en moeflons van het gebrek aan water te lijden krijgen. Op het landgoed Flanken wam buis en op de Ginkel tussen Arnhem en Ede zijn de toch ai schaarse drinkplaatsen voor het rode wild uitge droogd. De brandweer van Ede trekt 's avonds met een grote tankwagen de bossen in om te voorkomen, dat de dieren van dorst zullen om komen. Daaruit alleen al ls te concluderen, dat de droogte van thans iets bijzon ders moet worden genoemd. Uit de waarnemingen op driehon derd plaatsen in Nederland is gebleken dat mei gemiddeld 15 mm regen heeft gebracht tegen 51 mm normaal; een zo droge mei was sedert 1896, meer dan zestig jaar geleden. dus, niet meer voorgekomen. Juni is tot nu toe geen haartje beter in dit opzicht EEN MISSCHIEN wel erg schrale troost zal het zijn te weten, dat ook in het buitenland het weer van mei en juni over het algemeen aan de droge kant is, In België, Luxemburg, Noord- Frankrijk, West-Duitsland, Engeland, Denemarken en Zweden is het op de meeste plaatsen eveneens te droog. In Zuid-Duitsland en ook in Oost-Frank rijk zijn echter plaatsen waar onweers buien de droogte minder nijpend heb ben gemaakt. Dit geldt ook voor de bergstreken van Noorwegen. Het is dus een verre van plaatselijk verschijnsel, dat men om water zit te springen. LONDEN (U.P.I.) Ondanks de typo- grafenstaking zijn de belangrijkste En gelse weekbladen gisteren toch versche nen. Drukkerijen in Düsseldorf en Brus sel hebben deze week het werk van de stilgelegde Britse drukkerijen overgeno men, maar de negen vakverenigingen die bij het loonconflict zijn betrokken, hebben zich nu verzekerd van de steun van het internationale typografenverbond, om te voorkomen dat de staking gebroken wordt door buitenlandse drukkerijen. Hoewel de Britse typografen besloten hebben, dat de landelijke dagbladen voorlopig nog mogen verschijnen, heb ben zij nu de News Chronicle daarvan uitgesloten. Dit blad heeft het verbruid door een hoofdartikel aan de staking te wijden en daarin te pleiten voor arbitrage. De News Chronicle zal geen drukinkt meer ontvangen en dus niet verder kun nen verschijnen. Ongeveer 200.000 typografen zijn bij de staking betrokken; zij eisen tien procent loonsverhoging en een 40-urige werkweek. Afbraak oude Bijenkorf Eigen Nieuwsdienst ROTTERDAM. Nu de metro-plan nen vastere vorm hebben gekregen achten B. en W. het niet verantwoord nog langer te wachten met het slopen van de oude Bijenkorf. De kosten van de afbraak worden ge raamd op 528.286 of, indien spoeds- Sialve met twee ploegen moet worden gewerkt, op 653.286. Wanneer de raad het gevraagde kre diet verleend kan binnen afzienbare tijd ?iet sloperswerk beginnen. Weinig bewolking^ en een matige tot O- j tussen noord en uTr oostf dezelfde y&f middagtempera- turen als vrijdag v\ of iets hogere. MIESJE: ÉL Mijn ijscoman HSt rentenieren. 21 juni: zon op 4.19, zon onder 21.04; maan op "SP*" 21.20, maan onder 22 juni: zon op 4.19, zon onder 21.04; maan op 22.05, maan onder 6.29. DURBAN. Een dreigende stilte hing gisteravond over Durban, de Zuidafrikaanse havenstad, waar een dag tevoren een groot deel van de negerbevolking uit de krottenwijken in de omgeving in opstand was gekomen WASHINGTON (Reuter). De Ameri kaanse Senaat heeft gisteren een flinke klap toegebracht aan het prestige van president Eisenhower, door na een lang debat de benoeming te weigeren van Lewis Strauss als minister van handel. Eisenhower had zelf de benoeming aan de Senaat voorgelegd, en verklaard dat hij deze in geen geval terug zou nemen, ook niet als hem dat gevraagd werd. Sinds 1925 heeft de Senaat geen minis tersbenoeming meer afgewezen. Strauss zal nu weer afstand moeten doen van de functie die hij al sinas ruim een jaar bekleedt; hij werd in november benoemd, toen het congres op reces was. Voordien was hij voorzitter I van de Amerikaanse commissie voorj atoomenergie; als zodanig kwam hij in conflict met enige vooraanstaande de- j mocratische senatoren, die hem oneer lijkheid verweten. President Eisenhower riep gisteren de pers bijeen om zijn gevoelens te luch ten. Hij verklaarde dat Strauss een man was die in oorlog en vrede, onder vier presidenten, zijn land trouw had ge diend, en. dat de houding van de senaat „een treurige episode in de Amerikaan se was tegen het gezag. Vier mensenlevens heeft het oproer gekost. Uit wat er over is van de 25 gebouwen die in brand waren gestoken tijdens de orgie van geweld, stegen nog traag wat rookslierten op. Voortdurend wordt er in de neger- wijken gepatrouilleerd door politieman nen, de helmen op en de bajonet op het geweer. Groepjes negers staan voor hun huizen. Ze zien er bedrukt uit en praten zachtjes met elkaar. Blanken mijden de woonwijken der negers. De straten van Durban zijn bezaaid met wrakken van uitgebrande auto's en liggen vol glasscherven. Van de 24 ernstig gewonden hebben dertien men sen schotwonden opgelopen. Charles Swart, Zuidafrika's minister van justitie, legde vrijdag in het par lement in Kaapstad een verklaring af over de ongeregeldheden. Ook hij noemde als oorzaak de woede van de negerbevolking tegen de overheid, die haar illegaal gestookte drankvoorraad vernietigt en niet toestaat dat zij thuis bier brouwt. De regering zal niet na laten krachtig op te treden als dat nodig is, aldus Swart. Tot de woede van de negers heeft zeker bijgedragen de ontevredenheid van dit deel der bevolking over de manier waarop de overheid de krotten van de inheemsen opruimt, zo zegt men in Durban. Ook gisteren liepen negervrouwen te hoop voor bierhuizen om hun man nen te verhinderen daar het „officiële" gerstenat te gebruiken. De grote krot tenwijk Cato Manor, die uitsluitend door negers wordt bewoond en waar de meeste ongeregeldheden voorkwa men, was vrijdag volledig van de rest van Durban afgegrendeld. Een sterke politiemacht die de beschikking krijgt over pantserwagens ia daar samenge trokken. INZET: In de maand maart 1943 brandde het paviljoen van de oude Scheveningse Pier af. Van deze brand is clandestien een foto gemaakt, die het tragisch einde van het zo geliefde bouwsel vastlegde. In maart 1943 was de gehele kust en heel Scheveningen geëvacueerd en tot „Sperrgebiet" verklaard door de Duitse bezetter. Het paviljoen van de Pier had hij tot opslagplaats voor stro gemaakt, hetgeen naar men aanneemt de reden van de brand is geweest, namelijk broei. Er is nog een poging gedaan tot blussen, maar de brandweer kon niet bij het vuur komen, omdat van de wandelgangen het grootste deel van de houten vloer door de Duitsers al was gesloopt. Men heeft de pier daar om niet kunnen redden en rustig toe gekeken hoe zij uitbrandde. Later hebben de Duitsers al het ijzerwerk op de waterlijn losgebrand en mee gevoerd, zodat na de bevrijding er van de oude pier niets meer boven zee uitstak. Wat zich onder zee bevond is later moeizaam verwijderd. Van onze weerkundige medewerker DE BILT De temperatuur is gisteren in het grootste deel van het land wat lager gebleven dan donderdag, ofschoon de zon even veel en even fel heeft geschenen. In het zuidoosten werd nog 21 gra den gemeten, aan de kust werd het niet warmer dan zestien graden en dat na een nacht waarin het zowel in het midden als in het noordoosten van het land aan de grond nog tot lichte vorst was gekomen! De tijd rond de langste dag, die ditmaal' op maandag 22 juni valt (dan begint om 4.50 uur de zomer) brengt dus niet het warmste weer. Het hoogtepunt van de zomer valt gemiddeld trouwens een maand later, dat moet dus nog komen. De droogte zal ook dit weekeinde voortduren. Een nieuw gebied van hoge druk nadert over de Britse eilanden en dat zal het weer van de komende dagen bepalen. Wij moeten dus opnieuw op zon nig weer rekenen, waarbij de tem peratuur hoger zal worden, omdat de aanvoer van lucht uit het hoge noorden zal worden gestaakt. De onweders die gisteren hoven Zuid- Frankrijk losbarstten, zullen naar alle waarschijnlijkheid het weer bij ons ongemoeid laten; het belooft dus voor velen een heerljjk week einde te zullen worden. KOPENHAGEN ((U.P.I.) De Deen se politie heeft een man gevangen die sinds een jaar in een kudde varkens had geleefd. Hij was kerngezond, en ook geestelijk normaal, maar wel was hij sterk vermagerd en volkomen naakt. De vorige zomer raakte deze 38-jarige visser zonder werk; hij schaamde zich daarover zó dat hij zich terugtrok en in een zwijnestal ging leven. De dieren namen hem liefderijk in hun midden op en lieten hem zonder protest uit hun trog eten. Zijn kleren gingen al spoedig aan flarden, en zijn haren groeiden tot hij een lange baard en een ruige haardos had. De eigenaar van de var kens, een boer op het eiland Bornholm, heeft nooit gemerkt dat de kudde uit gebreid was. Een zwijnehoeder zag de magere, verwilderde man dezer dagen echter tussen de varkens, en waar schuwde de politie. Eerst na een wilde achtervolging slaagde deze er in hem te vangen. verschoond te blijven van verdere deni grerende opmerkingen, riep hij uit onder luid applaus van de aanwezigen. Erhard eiste voorts volledige genoeg doening van de kanselier en heeft niet nagelaten met aftreden te dreigen. IN STUDIE Maandag zal het bestuur van de fractie de letterlijke tekst van het intussen berucht geworden interview in de New York Times bestuderen en beslissen wat er zal gebeuren. Dr. Krone, de fractie leider van de C.DÜ, zei gisteren; Ik betreur wat de kanselier over Erhard heeft gezegd. In het interview heeft Adenauer, zoals wij gisteren reeds meldden, tevens gezegd dat hij in 1962 beslist zal aftreden als kanselier. Eigen nieuwsdienst BONN. De ruzie tussen bondskan selier Adenauer van West-Duitsland en zijn minister van economische za ken, Ludwig Erhard, die vorige week met veel zure glimlachjes van beide mannen was bijgelegd, is vrijdag weer in alle hevigheid losgebroken. In een interview met de New York Times heeft Adenauer dingen over Er hard gezegd, die deze als zeer beledigend heeft opgevat. Daarin heeft de bonds kanselier namelijk opnieuw verklaard dat Erhard niet geschikt is om hem op te volgen als bondskanselier, hoewel hij een zeer bekwaam man is. Erhard heeft niet voldoende politieke ervaring, meent Adenauer. De meerderheid van de Chris tendemocratische partij heeft Erhard nimmer gesteund als mogelijke opvolger van mij, aldus zei de kanselier nog in het interview. Erhard heeft deze kwestie zeer hoog opgenomen. Hij heeft Adenauers opmer kingen ronduit belachelijk genoemd. Het prestige van Duitsland en van de C.D.U. in het buitenland is schade toegebracht door het interview, vindt hij. De fractie van de C.D.U in de Bonds dag kwam vrijdag inderhaast bijeen om DEN HAAG Het soeialicUou* over de nieuwe twist in de partij te l Tweede-Kamerlid dr. J G H TanchiÏÏ? beraadslagen. Adenauer was niet uitge-! minister Cals gevraagd ai het mnLS nodigd. Op ongemeen felle wijze heeft I te doen om het voor het eMe vnn minister Erhard genoegdoening geeisUhet cursusjaar tot een bevredigend re" Het is er de kanselier om te doen stelsel-1 sultaat te laten komen bii ke kal-L matig mijn reputatie schade te berokke- handelingen in hefgeo"gSiseerd nen. zei hij. Ik wens in de toekomst'leg over de salarissen vaklkaror GRONINGEN. Twee bijna afgestu deerde technici en de concierge van de Hogere technische school in Groningen zijn gistermiddag ernstig gewond ge raakt bij een brand, die bij het eind examen uitbrak in de smederij. De brand ontstond doordat er werd gemorst met gasoline. De brandweer heeft hem moeten blussen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1