Rechters op het smokkelpad aan Zeeuwseh-Vlaamse grens „Zaak die stof doet opwaaien" „DYNAMO" HIELD AVOND ATLETIEKWEDSTRIJD Ada de Rijke wint eerste breiprijs Douane betrapt smokkelaars in dichte, donkere garage Kap nu met het sproeiuurtje Zeeuwse Muziek- en Ballet school gaf uitvoering Zeeuwseh Dagblad Verlanglijstje Voordelig jaar voor Onderlinge Vee" SPRANKELEND EN ORIGINEEL Zwijgend publiek Politie-auto Beivezen Onderlinge Waarborgmij. Zeeuwse CBTB Hans Bostelaar op 5000 meter sterker dan Zwartepoorte Hondendressuur en voetbal te Souburg UIL' rjE COACH 1 Gevonden voorwerpen Zware aardbei Dammen in Stavenisse Ruim drieduizend gulden voor het jeugdgebouw Willy kocht 600 kilo per dag WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJEN VRAGEN Volgend jaar beter met de regen Vrijdag 19 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Protestants-Christelijk JJET VERLANGLIJSTJE, dat de Ne derlandse Sport-Federatie blijkens haar publicatie van gisteren op tafei heeft gelegd, plaatst ons voor een moeilijkheid. Het totaal-bedrag be loopt anderhalf miljard guldens, waar van ongeveer drievijfde deel. bijna ne genhonderd miljoen, is becijferd aan de hand van ramingen van wat er nodig is. De overige zeshonderd miljoen dat is al een eerste moeilijkheid schijnt een globaal bedrag te zijn, dat óf bedoelt aan te geven, dat de cijfers slechts een lage schatting zijn, óf be stemd is voor de andere takken van sport, die niet in het lijstje staan op genoemd. Een tweede moeilijkheid, waarvoor we met dit verlanglijstje staan, is de vraag, óf het een verlanglijstje is en welk karakter het anders draagt. Wij hebben het maar een verlanglijstje genoemd, omdat de omvang haast te groot is voor een eis, een minimum eis eventueel. Een verlanglijstje is iets anders. Dat geeft mogelijkheid van een keus, van gedeeltelijke of ge hele vervulling, naar dat de krachten strekken. Wij hebben de indruk, dat men dat niet bedoelt, dat men zegt:; dit moet gebeuren en in elk geval al spoedig moet de becijfering van negen honderd miljoen worden verwerke-, lijkt. Maar wij weten het niet. Maar dat stelt ons toch weer voor nieuwe moeilijkheden. Moeten die ne genhonderd miljoen bij wijze van spre ken van vandaag op morgen op tafel komen, of hebben we er wat langer tijd voor? Kunnen ze uitgesmeerd worden over zeg vijf, of tien, of twin tig, of meer jaren? Zo ja, dan is er in het raam van wat particulieren en gemeenten doen, iets te bereiken. Zo neen, waar moeten dan de werk krachten vandaan komen, om al die terreinen aan te leggen, die zalen en gebouwen en zwembaden te bouwen? Is het de bedoeling, dat ter verwe zenlijking van dit program bijv. de bouw van woningen en fabrieken wordt vertraagd? Wat het zwaarst is, moet ten slotte het zwaarst wegen. En als we de particulieren genoemd hebben, rijst de vraag: is het de bedoeling, dat die er ook iets aan doen, eventueel in het raam van of boven het genoem de bedrag, of moet de overheid dit be drag bij wijze van spreken a fonds perdu, dus als zonder-meer-betaald geld ter tafel leggen? TN DIT VERBAND ook: hoe moet het met de sporttoto? Moet die nog bovenop dit alles komen, of is hier sprake van een subsidiair: als we de sporttoto niet krijgen, dan moet dit ge beuren? Wij zouden dit graag willen weten, want wij zouden kunnen begrij pen, dat, als de toto er niet komt, de overheid belangrijk ruimer steun aan de sport moet geven wij zouden daarvoor dan zelfs met kracht willen pleiten dan als de toto er wel komt. In het laatste geval zou er immers alle aanleiding kunnen zijn, te zeggen: de totosport moet zichzelf maar be druipen. En hiermee hebben we als iets ge zegd van de vraag, of de nationale sporttoto wel „het belangrijkste mid del is, om de NSF te helpen". Het kan zijn, dat dit voor de NSF geldt, de vraag is, of dit ook voor de sport geldt. Wij menen nog altijd, dat toto en be- roepssport de sport onsportief maken en dus doen ontaarden, waardoor de sport-in-die-vorm geen volksbelang, geen dienst aan het volk meer is, maar een verschijnsel, dat de geestelijke verwording in de hand werkt. Terwijl de werkelijke bedoeling van de sport precies het omgekeerde moet zijn. Die richt zich op „de gezonde (ook gees telijk gezonde) mens in een gezond lichaam". Pag. 3 11 Van een onzer verslaggever* MIDDELBURG In „De Eendracht" hield de Onderlinge Vèe Verzekering Maatschappij onder voorzitterschap van I de heer L. J. Lorier een jaarvergadering. De heer Lorier deelde mee, dat er dlti jaar weer voordelig is gewerkt nïettegen! staande het feit, dat er weer een groot 71/fIDDELBURG, burg. heeft de Zeeuwse Muziek-] slist warme stem zong zij het op im Balletschool aantal uitkeringen moest plaatsvinden. Van een onzer verslaggevers In de Schouw- L'invitation au voyage van Duparc bleek een lied dat mevrouw A. Schel- tens-Koops uitstekend lag. Met haar be- Uit het jaarverslag van de sekretaris. de heer Joh. Marinussen, bleek dat 2810 stuks vee verzekerd zijn geweest, als ook dat 69 ongevallen zijn „uitgekeerd". Ondanks dit grote aantal is er slechts anderhalf pet. premies betaal voor kalf- vee en één-en-een-kwart pet. voor jong vee. Bovendien was er nog een batig sal do. Het ledental is stijgende en ook het aantal verzekerd vee. De maximumprijs voor kalfvee werd vastgesteld op 1300. Verder werd besloten 1 pet. premie te heffen voor kalfvee en drie-kwart pet. voor jongvee. Het bestuur werd gemach tigd indien nodig de prijzen te verhogen of te verlagen. Verder werd besloten het op te ruimen vee te laten betalen door 'de koper of door de kas. In het bestuur werden de aftredende leden, de heren L. J. Lorier en.. P. de 'Buck, herkozen. Tot schatter werd her kozen de heer Jac. Gideonse. en Balletschool een uitvoering ge gevendie fris en sprankelend was en ten volle is geslaagd. Reeds het eerste programmapunt viel op door zijn eigen, welhaast exotisch karakter. Het werd gevormd door de A.M.V.O.- klasse (algemeen vormend muziek onderwijs) onder voortreffelijke lei ding van mevrouw E. Kuiler-Puype. Het betreffende onderricht is hier gebaseerd op de leer van Orff, bij welke leer gebruik wordt gemaakt j van verschillende slaginstrumenten,, waaronder de xylofoon de voornaam ste plaats inneemt. Voor de uitvoering had mevrouw Kui- ponerende wijze. Het hoogtepunt van het gedeelte op muzikaal terrein vormde zonder twij fel de orkestklasse onder leiding, van de heer F. Olivier. Haar uitvoering van het Concerto Grosso in F. van Handel was zuiver, zonder haperingen. De sterkste zijde van dit orkest wordt vooral ge vormd door de uitstekende hoboïsten. Naast het muzikaledeel van het rijk en gevariëerd programma, was er .het balletgedeelte. Zo voerde de balletklas se van mej. H. Soesman enkele grappi ge dansjes op. In het „Sprookje" en het „Verjaardagsfeest", vielen vooral de beeldige costuumpjes op. Het sluitstuk werd gevormd door de opvoering van „Don Quichotte", door de balletklasse van mevrouw C. Lijnis-Hul"- Ier de A.M.V.O.-kla'sse T.gemixeï" mei fenreuter op muziek van de eerder ge- - I noemde orkestklasse, Georg Ph. Tele- Van onze speciale verslaggever SINT-JANSTËEN. „In elk geval een zaak die Veel stof doet opwaaien", zei de president van het Haags gerechtshof, mr. Bij- leveld, gistermiddag lachend toen wij zijn raadsheren, man nen van politie en douane en en kele journalisten over het mulle zandweggetje in Sint-Jan- steen door de zandvoren baaiden. We liepen vlak naast elkaar: mr. Bijleveld op Nederlandse bodem, wij op Belgische grond. De economische kamer van het Haags gerechtshof was gisteren naar de Zeeuusvlaamse grensstreek bij Heikant getogen om zich er persoonlijk van te overtuigen hoe zich de bewuste smok- kelzaak vorig jaar had afgespeeld. Hartje zomer, 's avonds om half acht, was de landbouwer E. A. V. uit de Bel gische grensplaats Stekene met zijn auto op zijn erf door de douane aangehouden. Niet voor niets, want achter in de bak werd een partijtje Nederlandse boter van 200 kilo aangetroffen. Door de rechtbank te Middelburg werd V. vorig jaar veroordeeld tot 100,— boete, subs, een maand en verbeurdver klaring van auto en boter. Daarmee zou dit zaakje op de grote hoop van dagelijkse smokkelgevalletjes zijn te rechtgekomen. als niet mr. P. C. Adri aanse uit Middelburg als raadsman van V. tegen dit vonnis apoel had aangete kend. „Die douanemannen hebben nooit kunnen zien, of mijn cliënt inderdaad uit de richting van Nederland kwam ge reden". zei mr. Adriaanse ons gister morgen nog eens nadrukkelijk, zoals hij ook voor het hof in Den Haag had be toogd. „Dan gaan we daar zelf eens poolshoogte nemen", had de president besloten. Op verzoek van mr. Adriaan se zou daarmee gewacht worden tot de zomer, als alle bomen en struiken weer volop in blad .zouden staan. Daarom waren.die Haagse heren gis teren in St. Jansteen te gast. Mr. Bij leveld met zijn raadsheren mr. Zorab en.ymr. Veldman en de procureur-gene raal mr. Kist. In het brandende Heikant zonnetje sloegen zij te voet de zandige Leekeweg in, waar het smokkelfeit zich had afgespeeld. Zwijgzaam, maar be paald niet ongeïnteresseerd sloegen „die van Steen" de vreemdelingen ga de. „Zit V. nog?", vroegen wij aan de eerste de beste Steender. „Nee", ant woordde hij kortaf, zoals je ziet. Ik ben V.." Toen begon het spel met de auto. Douane-beambte Van der Heijde had verklaard dat hij vanaf het punt op de weg waar hij boer Hesters met zijn kar had gevisiteerd, de smokkelauto van V. had zien naderen uit Nederlandse rich ting. Een politieauto reed datzelfde tra ject gistermiddag en inderdaad was goed te zien dat-ie uit een zijweg kwam. „Maar daar stond de douaneman niet", sprak mr. Adriaanse. Boer Hes ters en zijn zoon schudden hun hoofd, ,,'t Was daar", wezen ze, vijftien me ter terug. Weer ging de auto rijden, het hof keek gespannen toe. Daar komt-ie. De auto werd inderdaad pas zichtbaar voorbij het zijweggetje. „We gaan verder in Terneuzen', zei den de heren en op het spontane voor stel van verdachte V. om eerst wat te gaan drinken in het café konden ze echt niet ingaan... In het zonnetje wandelden de heren terug. „Zo iets moesten we veel vaker doen", zei de president. Of hij daarmee De openluchtzitting van het ge rechtshof op het smokkelpaadje is begonnen. Getuige Van der Heijde legt als getuige-verbalisant zijn ver klaring af. Links mr. P. C. Adriaanse. de zomerse wandeling, het biertjes drin ken of het reconstrueren van rechtza ken in de openlucht bedoelde, werd niet duidelijk. In de zaal van het kantongerecht ta Terneuzen werd '-s middags de zaak voortgezet. Over het zandweggetje werd niet veel meer gesproken. ,Het straf baar feit is bewezen', sprak de pro cureur-generaal in zijn requisitoir. „Ik eis bevestiging van het vonnis." Mr, Adriaanse noemde de arrestatie on rechtmatig. Er had op het Nederlands- Belgische wegje geen visitatie plaats ge had mogen hebben, meende hij en de Holland-sa douane had op Belgisch grondgebied de Belg niet mogen arres teren omdat het geen achtervolging was geweest. .Ik beroep me op de Conventie van 1843." Tot een uitspraak kwam het hof niet. Dat zal op vrijdag 26 juni in Den Haag plaats hebben. Krijgt de douane gelijk, dan zal er niet veel veranderen. Maar geven de getuigenverklaringen de doorslag, dan zal waarschijnlijk het vonnis luiden: vrijspraak, bij gebrek aan bewijs. Maar dan komt de sche justitie in het geweer. Want vol gens de Belgische wetten is het straf baar in de grensstreek met een partij Nederlandse boter rond te toeren. Van een onzer verslaggever* MIDDELBURG. De, Onderlinge Waarborgmaatschappij van de Zeeuwse CBTB hield de jaarvergadering onder leiding van de heer C. de Putter uit Axel, president-commissaris. De direc teur, de heer P. S.. Marinusse uit Kloe- tinge, bracht verslag uit over 1953. Het premie-inkomen is zeer belapgrijk toe genomen, terwijl de financiële positie van de maatschappij aanzienlijk is ver stevigd. De tarieven voor autoverzeke ringen konden verder w.orden verlaagd, terwijl gratis-buitenlanddekking wordt verleend. De aftredende commissaris, de heer D. Kasse te Veere, werd herkozen. haar blokfluitklasse, wat beslist een ge slaagde proef was. Op deze wijze werd een keur van eenvoudige liedjes door een zestigtal leerlingen gezongen en ge speeld. Tot zeer goede prestaties gelet op hun nog jeugdige leeftijd kwamen Dientje en j Giel Krijger, die kordaat het toneel op- l kwamen, zich achter de vleugel ver schansten en quatremain de Hongaar se dans van Krentzlin vertolkten. Het applaus, da-* dit enthousiaste duo in ont vangst mo t nemen, was even spontaan als hun Vüjie spel zelf. In de Prélude en Allemande van Co- relli, viel violist Jos Cornelisse op door toon mans' muzikaal en Cervantes' prozaïsch werk tezamen in beschouwing genomen j en vergeleken, bleek vooral in de laatste sc^ne. dat de muziek de opvoering niet bvAieel „dekte". Wanneer er sprake is i van een stergeval past daar geen pittig muziekje bij. Het geheel had verder min of meer een bruusk einde. Muziek en ballet echter als aparte de- j len beschouwd, dan lagen de prestaties veel hoger. Bram van de Hage liet een zeker aanvaardbare, zelfs zielige Don Quichotte zien. Tezamen met Helen Soesman als Dulcinea de Toboso en Wil ly Davidse als Sancho Panza werd aar- zuiverheid van toon en uitstekende ballet vertoond. Toch deed het ge- techniek. Hij bleek zelfs over een af en j)eal }njelpantomime dan aan echt toe feilloos vibrato te beschikken. De so- baU*t het begin was goed, maar naarmate het lan<i goed. Nog een in het oog springend tpmnn sneller wprd kon fluitist Cees i element nate in D. van Handel, viel wat tegen: g£>ed Nog een in het 00L tempo sneller werd kon fluitist Cles I dement wasi hetdécor- WOTPen door Cornelisse het niet meer volledig „bij- i William Rothuizen. Hierbij had '"J benen", waardoor zijn toch volle, ronde een originele vondst. Bij hetSevech toon van de foutieve, droge inzetten te 5,eëe" de windmolens, projecteerde hij lijden kreeg. het Van onze sportredactie MIDDELBURG De regionale avond wedstrijd van de Middelbnrgse atletiek vereniging „Dynamo" is wat de belang stelling betreft niet bepaald een swkses Beigï-i geworden. De publieke interesse was wel zeer gering maar ook de belangstel ling van de zijde van de atleten zowel als die van de officials was zeer bedroe vend. Er was slechts één Vlissings ju rylid. Zou er soms te weinig bekend heid aan deze wedstrijd zijn gegeven? Niettemin is er een aantal aantrekke lijke nummers afgewerkt. Op de Vijf ki lometer heren ontwikkelde zich een span nende strijd. Piet Zwartepoorte was de grote animator. Steeds weer flitste hij naar voren.' maar tegen het einde moest hij met lede ogen aanzien, dat Schille- X!IIJ ZIJN het is uit het boven staande al gebleken niet erg gelukkig met de ruk aan de „nood klok", die de NSF heeft gegeven. In verband hiermee vraagt een ander punt de aandacht. Op haar persconfe rentie heeft de NSF gefulmineerd te gen plannen, die op het ministerie van O., K. en W. zouden bestaan, om een Sportraad te stichten. Wij kennen die plannen niet. Maar wij hebben zo'n vermoeden, dat de bedoeling van die Sportraad zou zijn, alle geledingen van de sport en ook alle principiële opvattingen daarover bij elkaar te brengen. De NSF heeft bedoeld, dat te doen. Maar door haar koppig en eenzijdig vasthouden aan de toto heeft zij dat onmogelijk gemaakt. Het wil ons voorkomen, dat zij in haar nota aan de minister-president een welsprekend betoog heeft gele verd, dat de regering goed zal doen, een oplossing in de richting van de plannen, die aan het departement van O., K. en W. zouden bestaan, te zoe ken. Dan heeft de regering de kans, een objectief en misschien daardoor minder pretentievol overzicht te krij gen van wat in redelijkheid ten be hoeve van de sport in een reeks van komende jaren gedaan moet worden. Terneuzen aan top sport Kon. Marechaussee BERGEN OP ZOOM. Donderdag zijn op het sportterrein van huize Mei- lust de volleybal-kampioenschappen van de eerse divisie van de Konink lijke Marechaussee gehouden tussen de teams van Bergen op Zoom. Breda. Terneuzen en Eindhoven. Bergen op Zoom won van Breda, ver loor van Terneuzen en won van Eind hoven. Terneuzen won alle drie par tijen tegen Eindhoven verloor alle drie partijen. De eindstand werd: 1. Terneu zen 6 pnt.2. Bergen op Zpom 4 pnt.; 3. Breda 2 pnt.: 4. Eindhoven 0 pnt. De stand om de kolonel v. d. Kroon wisselbekcr is nu na de veldloop, kaarl- lees en oriëntatierit en de volleybal wedstrijden: 1. Terneuzen 11 pnt.; 2. Bergen op Zoom 9 pnt.; 3. Eindhoven 6 pnt.; 4. Breda 4 pnt. SOUBURG. In het kader van de sportweek vond gisteravond een voetbal wedstrijd plaats van R.C.S. tegen Zee- landia, waaraan uitsluitend door spelers beneden negentien jaar werd deelgeno men. R.C.S. won met 10. Daarna werden interessante honden- dressuurproèven gehouden door de poli- tiesportvereniging. Kind aangereden VLISSINGEN. Toen de vierjarige Loesje D. uit Vlissingen de Vredehof laan overstak, lette zij hierbij niet op 'net verkeer. De bestuurder van een mi litaire autobus werd hierbij dusdanig ge hinderd dat hij haastig moest remmen en trachtte uit te wijken, hetgeen hem niet mocht gelukken. Een aanrijding was het gevolg. Het kind is met een ern stige hersenschudding naar het Bethes- da-ziekenhuis overgebracht. „Hier stond ik, meneer de president, en toen zag ik 'em daar in de verte aankomen", vertelt douanier Van der Heij de aan mr. Bijleveld .(met zon nebril). Van onze correspondent TBOLEN. Ada de Rijke uit Oud Vossemeer, die in Tholen op de ulo gaat, heeft in een door het wolsecreta riaat uitgeschreven wedstrijd, een reis voor haar en twee vriendinnen naar Amsterdam, een spaarbankboekje met vijftig gulden voor zich zelf, en een ge- luidsfilmapparaat voor haar school ge wonnen. Ada presteerde het, een school tas te breien, die zo mooi is, dat de jury hem een eerste prijs waard vond. In de eerste week van september gaat Ada naar Amsterdam, om de buit bin nen te halen. ALPHONS WIST HELEMAAL VAN NIETS Van on,ze correspondent der gunstige feiten fe concluderen, dat zijn cliënt inderdaad had gesmokkeld. Het leek hem niet waarschijnlijk, dat de boter voor België bestemd zou zijn, omdat het pakken van een pond betrof, terwijl de boter die bestemd is illegaal naar België te worden vervoerd, meest al in grotere eenheden wordt verpakt. Dat de boter in een smokkelauto werd geladen, is inderdaad een verdacht ma kende omstandigheid, maar mr. Pels- Rijcke zag daarin nog geen aanleiding tot veroordeling. S. heejt gesmokkeld, zei hij, maar die tijd is voorbij. Hij .wist TERNEÜZEN. Was de 800 kilo boter, die Willy S. uit Eede Alphons N. verdedigde zichzelf, en Alphons van N. uit Bergen op Zoom op 17 september van hetwilde in auto's gaan handelen en vorige jaar in een garage te Sas van Gent in een auto laadden, be-1 van de prins' geen kwaad.... stemd voor de smokkel? Was de assistent van 's rijks belastingen te Axel, C. van Vliet, juist, toen hij Willy S. en Alphons M., samen met de eigenaar van de garage, P. sr., arresteerde? De rechtbank te Middelburg had op deze vragen een „ja" uit gesproken. De procureur-generaal van het economisch gerechtshof, dat donderdagmiddag in het gebouw van het kantongerecht te Terneuzen zitting hield, stelde zich volledig achter de Middelburgse uitspraak en eiète dezelfde straf: 100 boete, drie maanden ge- mans van Olympia '47, die voor het Zeeuws kampioenschap, dat aan deze wedstrijd verbonden was, buiten mede dinging meeliep en Hans Bostelaar hem voorbijgingen. Schillemans finishte in 15 min. 43.1 sec. De tijd van Bostelaar was 16 min. en 10 sec. Piet Zwartepoorte deed over de 5000 meter twee sekonden langer. De overige uitslagen op deze af stand luiden: 4. C. de Nijs. 01. 16.30: 5. D. Jeras, Dyn 17.41; 6. A. Bouwens, Dyn 18,00; 7. L. Sehreer, Zeel Sport 18.57; 8. B Walker, Z Sp. 19.36; 9. L. Zijta, Z Sp 21.48. Cas Mulder van Dynamo liep met de senioren mee op de 5000 meter. Zijn bedoeling was slechts om drieduizend meter te lopen in de klasse van de a- junioren. Mulder maakte een fraaie tijd van 9.11, maar deze tijd kan niet als een nieuw Zeeuws record worden erkend, omdat de Dynamo-man bij de senioren liep. Overige uitslagen: 100 meter heren-ju nioren a: le serie: 1. J. v. Dijk, ZSp. 11,8; 2. A. Baak. Celebes, 12,1; 3. F. Brouwer, Dyn. 12.9; 2e serie: 1. E. Tho- den van Velzen, Z Sp. 11,8; 2. P. Ver- sluys, Dyn. 12,1; 3. W. v. d. Linden, Z Sp. 12,3; finale 100 meter dames-meis jes a: 1. A. v. Riel, Dyn. 14,1; 2. N. Elich. Mar. 15,0; 3. J. v. Niesthoven, Dyn. 15,6; finale 100 meter heren: 1. E. Thoden van Velzen, Z. Sp. 11,8; 2. J. V. Dijk, Z. Sp. 11,9; 3. A. Baak. Cel. 12.0.; kogelstoten heren-junioren a: 1. W. v. d. Linden, .Z Sp. 11.68 m (7.25 kg), 2. P. Versluijs. Dyn. 13.06 m. (6 kg); verspringen dames-meisjes a: 1. A. Roo se. Z. Sp. 4,85 m, 2. A. v. Riel. Dyn. 4,32 m. 3. N. Elich, Mar. 4,11; 4. J.v. Niesthoven, Dyn. 3.92 m. windmolens, deze vanuit de projectiecabine op toneel. Een bijzonder fraaie vondst, die suggestief was en het echt wel „deed' De heer H. Stam. directeur van de Zeeuwse Muziekschool, sprak aan het begin van de avond een welkomstwoord. Gevonden voorwerpen MIDDELBURG. Bij de commissaris van politie te Middelburg zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 pr. blauwe basket-ballschoenen, wit ge haakte shawl, bruin vest met ritssluiting, oorbel, mondharmonica, blauwe sjaal, post duif ring no. 1055249, linnen prentenboek. 3 pingpong baïlen, sleutel, enveloppe inh. 200 Végé zegels, dop van benzinetank, witte dameshandschoen, rode plastic portemon- naie met inh., sleutel, mapje foto's, geruite tas, sluiter van fototoestel, groen etui inh. vulpen, 1 pr. witte kindersokjes, speelgoed haantje, rode kinderwant, padvindersriem, zwarte riem, zilveren ring, fietssleuteltje, schuimrubber kussen, broche (twee boeren- knopen), groene hoofddoek, binnenband van bromfiets, bruin plastic etui inh. 1 zwart vulpotlood en bruine vulpen, zwarte suède schoen, Frans studieboek le deel, twee huissleutels, rode step op luchtbanden, zwar te vulpen, ball point, wit lederen schoentje, herenhorloge. Advertentie Goese vertegenwoordigers gaan voetballen Van onze sportredactie MIDDELBURG Naar het voorbeeld van hun Waleherse collega's willen ook de vertegenwoordigers in Goes e.o. hun „voetbaltalenten" in dienst stellen van ..Sport steunt Zonneveld". Als de ter- Goe^zijn.^tij'diYxuiuien^vorfen^p^geios1" vangenisfstraf waarvan een voorwaardelijk en verbeurdverklaring zullen de Goese vertegenwoordigers i Van in beslag genomen goederen tegen de beide smokkelaars, reeds op vrijdag 26 juni a.s. de strijd hij er ..helemaal niets mee te maken had", al vroeg hij dan aan het einde ook clementie. Hij wist. zo verklaarde hij. niet wal hij giftg vervoeren, toén hij in de schuur te Sas van Gent de boter aan het inladen was. Deze boter was verkocht aan Willy uit Eede. door P. jr. uit Sluiskil. Daar was op zichzelf niets strafbaars in en Willy zag dan ook geen reden, dit te ontken nen. Maar P. jr. verklaarde, dat de bo ter nog steeds van hem was. LICHTEN UIT i In ieder geval, het verladen in de garage van P. sr., waar 'iét produkt zo- i lang lag opgeslagen, geschiedde onder verdachtmakende omstandigheden. De deuren van de garage waren stevig ge- i sloten en de lichten waren uit, zo con stateerde douane-man Van Vliet. Hij had iop beiden eerst de hand kunnen leggen, nadat een collega door een tuimelraam de garage was binnengekropen en de deur had geopend. Beide verdachten, Willy en Alphons, hielden vol, dat de boter bestemd was voor de winkel. Willy heeft inderdaad een kruidenierszaak, waar een buitenge wone boteromzet plaats vindt in de periode van 21 juli tot en met 20 augus- i tus bijvoorbeeld, had Willy S. niet min der dan 600 kilo per dag ingekocht. Willy was niel de eerste keer in het smokkel bedrijf tegen de lamp gelopen en Al phons was door andere oorzaken aan de politie vrij bekend. „Maar als ik' 'word veroordeeld"; zei hij, „dan vraag ik uiterste clementie". Willy en Alphons wachten op de uit spraak, die de president schriftelijk in Den Haag zal doen, op 26 juli. VLISSINGEN. Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: diverse rijwielen en autosteps, sleutels en hand schoenen, rode plastic bal, étui met rozen krans, blauwe vulpen merk blitztank, dames horloge merk Jolus, paar bruine jongens sandalen, blauw lederen riempje,, rijbewijs, belastingkaart en kentekenbewijs ten name van Tulp, bankbiljet van 120, grijs röde shawl met bloemmotief, verkeersbord, kl. bruin met zwarte hond, blauw lederen da mesjack, grijze stropdas, rode damesporte- monnaie m. inh., gereedschapstasje met inh. van rijwiel m. hulpmotor, wit orlon dames- vest, studieboek werktuigkunde, zijden shawl, vulpen merk Bally, gekl. zakdoekje, twee bankbiljetten van 10 gulden, rode ball point, klein lichtbruin hondje, passer, twee tentzeilen en klein grijs bruin hondje. NISSE De heer M. Moelker heeft in zijn tuin een aardbei van het ras Merton Princesse geplukt, die 92 gram woog, een gewicht, dat slechts zelden voorkomt bij aard beien. De uitslag van de damcompetitie luidt: senioren: H. PriemM. Wesdorp 11, Ko v. Oeveren Mz.Jo v. Oeveren 02, S. J. VermaasA. Stoutjesdijk 02, A. MoerlandA. J. v. Oeveren 02, A. J. v. Oeveren MzM. Wesdorp 02, Ko v. OeverenMz.H. Priem 02, Jo v. Oeve ren AzS. J. Vermaas 02, G. de Rijke A. Moerland 02, A. MoerlandG. de Rijke 02, TERNEUZEN Geboren: Hang D., zv A. P. van Esbroek en B. E. de Krijger: Louisa S. M., dv J. L. van Harte en M. S. de Kesel; Mario P. H., zv A. A. van Bambost en T. G. P. Porcari; Gerrit R. L„ zv F. A. Impens en C. A. Ver- hofste; Abraham C., zv J. C. Rouw en H. M. Duvivier: Arnold J. M., zv W. E. Van- hijfte en M. L. Crombeen; Beatrix A. J., dv J. P. Vergouwe en M. I. G. van Acker; Enno H., zv A. M. Cohen en A. Drent: Co- rinna J. A., dv A. A. Dourleijn en M. G. Scheele. Ondertrouwd: A. V. M. Scherbeijn, 21 j. en R. M. de Poorter, 20 j. Overleden: J. Buijze, 67 j., wed. van C. Kaijser; E. F. Buijck, 72 j., e.v. L. E. Plas- schaert; P. van Es, 63 j., e.v. J. G. Dees; S. Mechielsen, 73 j., e.v. J. de Ridder; A. Lambert, 66 j., wed. van Ph. A. Martens. aanbinden met hun Waleherse vakgeno- j ten. „Knarsten" tegen „mossen" Van een onzer versla gevers MIDDELBURG Maandagavond om half zes zal op het sportterrein aan de Nadorstweg een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen de „knarsten" en de „mossen", de leraren en de leerlin gen van de Chr. Kweekschool. Het elf tal van de „mossen" ziet er als volgt uit: doel: I. Koole (3b). achter: J. Kou- wer (3b) en M. Huijbrgtse (1). midden: J. de Klerck '4). B. Balkenende (4) en J. Fraanje (4). voor: J. de Kok '3a>. H. de Graaf (5). C. Markusse (3a). W. de Jonge (1) en J. Jorritsma (3b). Het elftal van de leraren is nog geheim. Tij dens de rust zal er een partijtje dames voetbal worden gespeeld tussen de der de en een combinatie van de eerste en tweede klas. Bazar slaagde uitstekend SOUBURG. Donderdagavond vond in een gezellige bijeenkomst van de Ge- ref. Jeugdcenirale de overdracht plaats var de opbrengst van de bazar. Namens hel bazareomité droeg Gilles Vingerling het netto bedrag ƒ3.338,13 over aan de voorzitter van de Geref. Jeugdcêntrale, de heer P. Koole jr. Het geld'zal worden besteed voor de inrichting van het jeugdgebouw. De verhalen en verklaringen van Willy en Alphons klopten niet zo erg. Op de markt in Oostburg zouden zij voor het eerst met elkaar hebben kennis ge maakt. Bij deze gelegenheid verkocht Alphons een auto aan Willy. Het was een grote wagen, met sterke veren, eer. wa gen die aan het dashboard een knopje had. waarmee het achterliet zou kun nen worden uitgeschakeld, een wagen die in het kastje van het dashboard twee Belgische nummerplaten had WEL EENS GEHOORD Maar Alphons, die de wagen nog maar kort in zijn bezit had, noch Willy, hadden van deze merkwaardigheden iets gemerkt. Zij hadden helemaal niet in de gaten, dat het hier een auto betrof, die bijzonder geschikt was, om mee te smokkelen. Alphons uit Bergen op Zoom hield zich voor de rechtbank van den domme. Hij liad wel eens gehoord, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen zo nu en dan werd gesmokkeld, maar verder wist hij er ook niets van. De president van de rechtbank, mr. Bijleveldt, vroeg aan Alphons: ..Hebt u een loffelijk getuigschrift van de lage re school?" „Ja", zei Alphons, oprecht verwon derd. „Dan had u kunnen lezen, dat er boter in de dozen zat, die u inlaadde." Alphons van N. bleef volhouden, dat NIET JUIST De verdediger van de Eedcse Willy, mr. F. M. C. Pels-Rijcke, vond het niet juist om op grond van een aantal min- Van een onzer verslaggevers J)E ZEEUWSE water leidingmaatschappijen werken minstens even ihard als de limonadefa- brieken: allebei onder 1 hoogspanning. En ook allebei met hetzelfde doel: de dorst te verdrij ven. Gaat het voor de limonadefabrieken erom, de menselijke keel te strelen, de waterleiding maatschappijen hebben een hoger doel: De on misbare regen te ver vangen. „Er is bij ons geen een koe meer, die nog uit de put drinkt", vertelde de directeur van de water leidingmaatschappij Tholen ons gisteren. De boeren trekken nu van de weide- aansluitingen ten v.olle profijt- En ook de tuinders maken van kunstregen gebruik. Het is zo gemakkelijk: een slang op de kraan en een sproeier er aan. De aardbeien krijgen zo nog een kansje. Helpt niet De burgerman in zijn tuintjes bootst het na. Hij zet zijn sproeier op de kraan. En lustig wentelt het water door de droge tuin. De druk op de water leiding daalt. De sproeiers bereiken een kleinere kring. „Zet 'm maar uit het helpt toch niets". Daar is men precies, waar de waterleidingmaat schappij heen wil. Hel kan eenvoudig niet, in deze droge en warme dagen. Duizenden mensen gaan na het avondeten sproeien. Niet normaal Op Schomven-Duiveland is de situatie enigszins penibel. „Een waterleiding bedrijf behoort dit te kun nen opvangen", verklaarde een functionaris van de waterl«ldmgmaatschapp$ Schouwen-Duiveland. Doch op dit Noord-Zeeuwse eiland is geen normaal waterleidingbedrijf. Er is een bedrijf, dat zich aan het herstellen is van de schade, die de februari-ramp heeft toegebracht. Zolang de wer ken tot uitbreiding van de waterwincapaciteit nog niet gereed zijn, zal de maat schappij de dorstende boon tjes niet kunnen helpen. De bloemetjes zullen in deze dagen niet tot volle schoon- heidsontplooiing komen. Het is jammer, maar wie weet regent het een volgend jaar.. Vrij laag De Beyelanden en Wal cheren zitten er wat gunsti ger voor. Weliswaar maakt men ook hier geen propa ganda voor meer water gebruik. maar bepaald te klagen is er toch niet. hoe wel ook hier op „sproeitijd" de druk vrij laag is- Zeeuwsch-Vlaanderen, het land met de moeilijke en dure drinkwatervoorziening, kent nog geen nood. Moes ten andere jaren geluids wagens ,de mensen tot een vermindering van het water gebruik aansporen, nu heeft de maatschappij die het Zeeuws» vasteland aan wa- „Als de mensen geen gek ke dingen gaan doen, houden we het nog wel even uit", constateerde de directeur van de waterleidingmaat schappij op Tholen, de heer J. F. J. v. d. Peyl. „Gekke dingen, zoals een nachtje doorspuitenOok op Tholen is er beslist geen water te veel. Het sproei uurtje op de wasdag leidt zelfs wel tot een uiterst lage druk, in de uiteinden van het eiland. Triest en sneu We hebben nog water. Houen zo. Maar de sproei- uurtjes. die massale water- verkwisting. moeten er uit, totdat het weer regent (en dan hoeft het niet meer), 't Is triest voor het aard appelveldje en sneu voor de bloemetjes. Maar de mensen pan de waterlei dingmaatschappijen geven zelf het voorbeeld. Zij brengen geen druppel lei dingwater in hun tuin. Dat mag u nog wel doen. Maar alleen met een gietertje bij de- planten, die er het hardst aan toe zijn. ter helpt, nog niets Van zich laten horen- Doch ook hier is de druk maar matig. s

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3