Heer de in t verkeer (boeke) bon Meer dan duizend vrouwen togen gisteren naar Vlissingen GOES KOOPT AMBTSWONING VOOR ZIJN BURGEMEESTER Zeeuwsch Dagblad Belangstelling Ordenen Landdag Ned. Chr. Vrouwenbond Bezielende toespraak van dr. C. Gilhuis Haatzaaierij Ook Zeeland 1959 reikt zwaard aan Koudekerke verrijkt met wasgelegenheid annex kampwinkel Vaandelshow BOETE OF PREMIE Nooit goedmaar nu zeker niet M. TE HEINKENSZAND 40 BOETE Raad Zierikzee LATEN DE DAMES HET MAAR DOEN Bevrijdingsballon kwam in Rusland Insteekhavens kunnen worden gegraven op Geen rundvee meer dorp Kerkwerve Gun Vader rookgenot - Geef Vader dus Vraag de sigaren met het Vaderdagrapport Kruistocht door heel Zeeland Vragen Net lid Koperen jubileum Kraamcentrum Te Goes Protestants-Christelijk O ET IS ONGETWIJFELD van be tekenis geweest, dat de Tweede- Kamerfractie van de Partij van de Arbeid een tweedaags bezoek aan Zee land heeft gebracht. Het is van belang, dat leden der volksvertegenwoordiging kennis nemen van de problemen, die in de diverse provincies aan de orde zijn. Zeeland heeft problemen, heel veel zelfs. Het is te hopen, dat ook kamer fracties van de andere politieke par tijen een bezoek aan ons gewest bren gen. Het initiatief hiertoe kan in de eerste plaats uitgaan van de organen der politieke partijen in Zeeland zelf. In de vergaderingen van Provinciale Staten van Zeeland is meermalen be toogd dat onze provincie te weinig be kendheid geniet. Welnu, laat men de middelen, die, er zijn om hierin ver andering aan te brengen, aangrijpen. Wij herhalen: niet die middelen onder ogen zien of zich er over bezinnen (mo dewoord van deze tijd) mar benutten Het is een voorrecht, dat met name de C.H.U. een Eerste- en een Tweede- Kamerlid uit onze provincie heeft. Maar men verlate zich er niet op. dat daarmede Zeeland voldoende „bekend" is. Ook de andere kamerleden van de ze en andere fracties zouden goed doen. Zeeland te „verkennen". Liefst gezamenlijk, want dan is er gelegenheid voor toelichting op een breder front. Het parlementair industriebezoek van twee jaar geleden heeft goed gewerkt. Maar daarbij opgedane kennis kan uit gediept worden. U|ET BEZOEK van de socialistische kamerleden heeft ons enkele din gen geleerd, o.a. dit, dat men er in Zeeland voor moet waken, dat men te veel problemen tegelijkertijd aan de orde stelt, zonder aan te geven, welke de belangrijkste zijn, die dringend om een oplossing vragen en daarom de hoogste prioriteit genieten. Wij kregen bij dit bezoek de indruk, dat een grote hoeveelheid Zeeuwse problemen de parlementsleden luk raak werd voorgeschoteld. Dit was met name het geval bij het bezoek, dat aan Zeeuwsch-Vlaanderen werd ge bracht. Geen wonder dan ook, dat en kele kamerleden in onderlinge gesprek ken de opmerking maakten, dat Zee land niet alleen een opsomming van problemen moet geven, maar dat een urgentielijst daarbij stellig niet over bodig is. Het kan eveneens aanbeve ling verdienen, dat er coördinatie komt in het werk van talrijke commissies, die zich met het welzijn van ons ge- Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN In twee Vlis- singse kerken de Geref. Kerk aan de Paul Krugerstraat en de Hervormde Johanneskerk aan de Bonedijkestraat kwamen gis teren de leden van het gewest Zeeland van de Ned. Chr. Vrou wenbond bijeen om er haar land dag te vieren. Om Gode lof te zingen, het geestelijk innerlijk te versterken en de provinciale ge meenschap te verstevigen door een uitgebreide vaandelshow op de Nieuwe Markt, gevolgd door samenzang. De gewestelijk presidente, mevr. N. Homburg-Hoek veld uit Vlissingen, leid de de samenkomst in de Geref. Kerk, terwijl de gewestelijk vice-presidente, mevr. G. Laban-Wolfsensbcrg.er, in de Johanneskerk de leiding verzorgde. Bei de dames brachten in hun begroetings woord hulde aan de dames van de af- west bezig houden. In Zeeuwsch- deling Vlissingen voor de voortreffelijke Vlaanderen is, onder leiding van de organisatie Sowel Jmevr Homburg als mevr. Laban stonden stil bij het vrese- lijk' gebeuren in Cadzand op zaterdag menbundeling tot stand gebracht. Het ji., waar twee meisjes en een waeht- Commissaris der Koningin, een sa-: meester door de golven werden ver zwolgen. In verband hiermee zongen de leden in de Johanneskerk Psalm 103 vers 7, 8 en 9. De twee bestuursleden hielden in de 17ÉN ONZER LEZERS zond ons een morgenuren een meditatie over heton- L iK„;„r derwern ..Er bij zijn", waarbij bet werd ook de hoogste tijd. enveloppe, die een brief omsloot, door hem uit België ontvangen. Wat hem en ook ons trof, was, dat de helft van de voorzijde van de enveloppe in beslag genomen werd door het volgen de gedrukte opschrift: frankrijk vermoordt onze minderjarige jon gens in het Vreemdelingen legioen frankrijk saboteert de invoer van onze produkten en maakt onze arbei ders werkloos En V zoudt Franse produkten kopen? En U zoudt in Frankrijk met vakantie gaan? Comité van Verweer tegen onrecht. Wij drukken dit af, niet omdat wij met dit opschrift instemmen, of er ons over verheugen. Integendeel, ook al hebben wy wel bezwaren tegen een aantal ontwikkelingen die in Frankrijk plaats hebben en die met name schade doen aan de samenwerking der Wes terse volken, een opschrift als het boven- derwerp „Er bij zijn", waarbij woord van de apostel Paulus uit de brief aan de Colossensen dat al wat u doet niet voor ue mensen moet zijn, maar voor de Heere. „Wat gij voor Je zus doet, heeft waarde en zal eeuwig blijven bestaan. Vaak zijn we er wel lichamelijk bij, maar geestelijk raakt het onze „koude kleren" niet, zo was de kern van de meditatie. Mevr. A. v. Kamer-v. Driel decla meerde des morgens in de Johannes kerk en des middags in de Geref. Kerk een aantal gedichten, waarvan de strekking „liep van Pinksteren tot staande betreuren wy, omdat het juist uiting geeft aan eenzelfde mentaliteit als die wy in Frankryk wel afkeuren. Het is een Belgische zaak. Wy hebben er dus geen zeggenschap in. En we weten, dat de Belgen zich anders uiten Pinksteren". Op rustige, suggestieve wijze droeg mevr. v. Kamer de dicht werken voor. Haar keuze was verras send gevarieerd. Zelfs de zo bevrij dende humor ontbrak niet. Dr. C. Gilhuis, gereformeerd predi kant in Den Haag, hield des morgens in de Geref. Kerk en des middags in de Johanneskerk, een bezielende, gloed volle rede over „Zorg voor uw ziel". De Haagse pastor toonde met talrijke voorbeelden aan, dat we „van de wieg tot het graf" moeten oppassen voor al lerlei gevaren, die ons in het dagelijks leven dreigen te bespringen. Ook pogen we zorgzaam te zijn op velerlei terrein, maar dragen we ook zorg voor onze ziel? Zoeken we wel eens de stilte op, die in onze jachtige maatschappij met zijn gehorige moderne flats, het drukke verkeer op straat, de nijvere strijd om het brood, steeds minder ruimte schijnt te krijgen? Onze ziel heeft van tijd tot tijd de stilte nodig, omdat we anders de stem Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. De organisatoren van de tentoonstelling „Zeeland 1959" hebben besloten met medewerking van alle standhouders donderdagavond een grote tombola ten bate van het Konin gin Wilhelmina Fonds te organiseren. De altijd actieve afdeling Middelburg van het K.W.F. is ook op deze tentoon stelling met een stand vertegenwoor digd. Dit is mogelijk geworden door de belangeloze medewerking van verschil lende bedrijven en instanties. Het K.W.F. ontketent thans onder het motto „Reik ons uw zwaard, opdat wij verder strijden" een actie, die tot doel heeft gelden in te zamelen om de strijd tegen de kanker te kunnen voortzetten. Het K.W.F. heeft voor wat Zeeland betreft in het gasthuis te Middelburg een kan kercentrum ter beschikking. Van een onzer verslaggevers LKDreSEvafK7ud!kUe4ThlettrgisJ- verhóildtng7^ tusscn d7\vcsterse ZIT V™ kampeerboerderij „DishoV van God niet meer horen, zoals de sol. liciterende marconisten in de wachtka mer van hun naar zij hopen toekomsti ge patroon. Zij hoorden door hun gepraat de morseseinen niet! Ook is het onze plicht regelmatig onkruid te wieden in ons binnenste, omdat anders de tere plant van het geloof dreigt te verstik ken. Af en toe is het nodig eens „schoon schip" te maken, en dan is het hele maal niet er& als we ons een keer gees telijk tuchtigen. Ds. Gilhuis wekte zijn gehoor ten slotte op het eenmaal ver worven geloof door te gesven. „Doe er iets mee, dan word je eraelf geestelijk rijker door!" De toespraken in beide kerken wer den vocaal omlijst door de zang van de vele vrouwen en door kleine koortjes. Het slotstuk van de toogdag werd ge vormd door een gezamenlijke massale demonstratie op de Nieuwe Markt, waar alle bij het gewest Zeeland van de NCVB aangesloten afdelingen middels hun vaandel een deftlé hielden, dat werd afgenomen door het gewestelijk bestuur. Mevr. v. Mourik gaf bij elk vaandel een toelichting op rijm. Een muzikaal sextet van het Leger des Heils verleende medewerking aan de daarop volgende samenzang. Mag u links van de weg lopen? vroeg gistermiddag brigadier E. Russen van de politie te Ter- neuzen aan de zeventigjarige mevrouw Luycks uit Sluiskil. De bejaarde Sluiskilse wandelde rustig door Terneuzen. „Jaat", zei ze, „waerom niet?". „Prima", zei de politieman die optrad in het kader van de actie veilig verkeer, dan krijgt u een rijksdaalder". „Meent u dat, meneer?", vroeg de vrouw. „Zeker", antwoordde de poli tieman. De Sluiskilse opende haar tas je en jocht naarstig naar een rijksdaalder. Ze dacht een boete te moeten betalen. Zo was het echter niet en de brigadier verzocht haar dan ook vriendelijk geen geld uit haar tasje te pakken, doch integen deel een rijksdaalder aan haar bezit toe te voegen en hij over handigde de vrouw die niet gering verbaasd was het toe gezegde geldstuk. Voetgangers links van de weg, het verkeer tegemoet dus, dat is juist goed, zei de politieman. (Zie ook: Zeeuwse babbelaars) BERGEN OP ZOOM Kersen stelen uit een andere boomgaard is nooit goed, maar het is thans wel helemaal verkeerd. Enkele jongens van ongeveer twaalf jaar uit Bergen op Zoom, hebben dit bijna tot hun schade moeten ondervinden. Ook de ze knapen konden de verleiding van de sappige vruchten niet weerstaan en brachten een „on-officieel" bezoek aan een boomgaard aan de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom. De eigenaar van de kersen-lusthof betrapte hen echter. De jongens wisten te ontkomen. De eigenaar waarschuwde direct de po litie, want de kersen waren kort voordat de jongens ze zich toeëigenden, bespoten met Paration, een zwaar vergif. De po litie wist de jongens op te sporen. De knapen stelden zich onder doktersbehan deling. Voor zover bekend, hebben de knapen geen vergiftigingsgevolgen opgelopen. Er zij echter nadrukkelijk op gewezen, dat vele vruchten even voor zij geheel rijp zijn, een behandeling met een vergift on dergaan. BERGEN OP ZOOM. Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond P. K. M. uit Heinkenszand terecht. De ze was op 25 februari op de Rondweg Roosendaal met een auto met aanhang wagen achter op een auto gebotst door dat M. niet had gezorgd dat hij zijn auto tijdig tot stilstand had kunnen brengen. Tot zijn verdediging voerde hij aan dat de voorrijder links af moest slaan, waarop hij niet be dacht was. Tegen M. werd een geld boete van 40 subs. 8 dagen geëist. M. verzocht om vermindering van straf om dat hij ruim 200 schade aan zijn wa gen had opgelopen, die door de verze kering niet werd gedekt. Conform de eis werd M. echter veroordeeld. ZIERIKZEE. De gemeenteraad 23 juni, 's avonds acht uur. De agen da vermeldt o.a. de volgende voorstel len van B. en W.: Aanvaarden van een schenking van duizend gulden ten be hoeve van het herstel van de Noord- en Zuidhavenpoort, verlenen van eervol ontslag aan de heer A. C. Kwaak als onderwijzer aan de openbare u.l.o.- school en tot het verlenen van eervol ontslag aan de 'ïeer M. Wieringa, ont vanger der gemeente in verband met zijn benoeming tot ontvanger van het Waterschap. 's-HEERENHOEK. Het bestuur van de Vereniging ontspanning voor be jaarden" te 's-Heerenhoek is afgetreden. Het bestuur bestond tot op heden uit mannen, die evenwel meenden dat het goed zou zijn de töuwtjes eens in de handen te geven van een stel kwieke dames. De dames Bordini, Vermue en Traas zullen zich nu gaan bezighouden met de bejaardensociëteit. Deze dames verrichtten toch reeds belangrijk werk voor de sociëteit. ZIERIKZEE. Een van de balonnen. die op de Bevrijdingsdag de lucht in gin gen op het feest voor de kinderen van de lagere scholen en de b.l.o.-school heeft het tot in Rusland gebracht, een afstand van 1200 km. Johan Verwest. wiens ballon dit was, heeft uit de Sowjet-Unie bericht gekre gen, dat zijn ballon daar is gevonden. Een groot aantal ballonnen kwam in eigen land terecht, doch ook vrij veel kindeven hebben bericht ontvangen uit Duitsland. GOES. In de zitting van de gemeenteraad van gisteren bleek, nadat de raad ruim drie kwar tier in het geheim bijeen was ge weest, dat B. en W. (de burge meester was tijdens de besloten zitting zowel als tijdens de be handeling van het punt in de openbare vergadering afwezig) hun oorspronkelijk voorstel, om het pand J. A. van der Goeskade 73, waarin tot voor kort de Na tionale Reserve was gevestigd, voor 1.041,54 per jaar te huren en er voor 25.000 aan te laten verbeteren, gewijzigd hadden in een voorstel, om dit pand voor ren worden gediend. Kritiek, onderlinge kritiek mag en moet er zijn. Maar de wyze waarop ze zich uit mag niet overslaan in haat- zaaiery. de Advertentie officiële opening van een centrale wasgelegenheid annex kampwinkel ver richt. Hij kreeg hiertoe van Bettie Flip- se het 5-jarig kleindochtertje van de aannemer de sleutel aangeboden. In zijn toespraak bracht burgemeester Dregmans naar voren dat de tot stand- koming van deze gelegenheid niet alleen van belang is voor de eigenaar (de heer P. de Witte) doch ook de standing van Koudefkerke als badplaats verhoogt. Ver der werd gesproken door de heer W. P. Hendrikse namens de A.N.W.B. en de heer G. W. Oskamp namens de Prov. V.V.V. Namens de kampeerders voerde de heer C. Blok het woord, die ook en kele geschenken overhandigde. Deze wasgelegenheid annex kampwinkel werd ontworpen door de heer P. J. Kambier uit Koudekerke. waarna aannemer P. Flipse de bouw verzorgde. Het gebouw heeft een afmeting van acht bij vijftien meter. (XÜMM. ftm. èl. blA KERKWERVE. De gemeenteraad heeft besloten de politieverordening zo danig te wijzigen, dat het verboden is in de kom van het dorp schapen, geiten, varkens of rundvee te houden. De raad ging akkoord met het voor stel tot verhoging van de jaarwedden der wethouders. Voor het stormvloedwe- deropbouwplan werd van het rijk een bijdrage van 180.049.04 ontvangen. Be sloten werd een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Destructor Zeeland. De verbetering van het havenplateau zal worden uitgevoerd door de firma's Of- fringa te Groningen en De Oude en De Jonge te Zierikzee. Medegedeeld werd dat wellicht bij de Flaauwers huisvuil kan worden gestort. Medewerking zal worden verleend voor de huisvesting van het hoofd der o.l.-school. Tussen de volkstuintjes en het sportveld komt een afrastering. Met de sportvereniging WIK werd een huurovereenkomst aangegaan. De huurprijs van het sprotterrein zal tweehonderd gulden per jaar bedragen. Ook op Tweede Paasdag, Hemelvaarts dag e.d. zal van het terrein gebruik ge maakt kunnen worden, mits geen kerk diensten worden gehouden in zich in de nabijheid bevindende kerken. De raad besloot een tweede gemeen tewerkman aan te stellen. Sollicitanten worden opgeroepen. Het onderhoud van de volkstuinen, dat wel eens wat te wen sen overlaat, zal de aandacht van B. en W. hebben. Eventueel zal bij niet ver betering van het onderhoud de pacht worden opgezegd. GOES ,,'s Kijken wat die mevrouw doet," zei de man van Veilig Verkeer. De dame kwam in het zonnetje aangestapt, met een tas vol boodschappen. Toen stak ze schuin de straat over. „Jam- mer," mompelde het groepje heren dat haar nauwlettend gadesloeg, en de boekenbonnen werden weer in de zak gestoken. Al van de actie „Gelijk oversteken" gehoord of gelezen? Gedurende drie we ken organiseert het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met politie, radio en pers een landelijke verkeers- actie. Gisteren werden de voetgangers in Sint Annaland, Goes en Terneuzen onder de loep genomen, de volgende week zijn de fietsers en brommers in Poortvliet, Renesse en Vlissingen aan de beurt en in de daarop volgende week de automobilisten en motorrijders in Oud-Vossemeer, Sint Maartensdijk en Middelburg. „We hebben negen plaatsen in Zeeland uitgekozen", vertelde de heer Hussem uit Den Haag mij gistermiddag, „de vier grootste steden en de rest hebben we geloot. Toevallig zijn daar vier plaatsen op Tholen bij." lil elke plaats worden drie weggebrui kers, die zich als „heer in het verkeer" gedragen, aangesproken en uiteraard wanneer zij daartoe bereid zijn getest op hun verkeerskennis. Drie vragen. Goede antwoorden op de eerste twee vragen worden elk met een boekenbon van f 2,50 beloond en de derde met een „Vooruit dan maar," zei mevrouw Klompe uit Goes en liet zich voor de verkeers-quiz strikken. Rechts de heer Hussem van Veilig Verkeer, in het mid den inspecteur S. E. Siebels. van f 5,Wie driemaal raak heeft ge schoten, mag bovendien een bepaald verkeersprobleempje schetsen en als ook dat juist gebeurt, dingt men mee naar de grote prijzen van f 250,f 150,en f 50,die op de slotavond van de actie op 20 augustus in Musis Sacrum te Arn hem worden uitgereikt. Gistermiddag moesten de voetgangers eraan geloven, 't Was stil in het in de ochtendzon blakerende Sint Annaland. Maar dc eerste die de „quizmaster" on der het mes nam, schoot meteen midden in de roos. 't Was mej. Goedegebuure, dochter van de groentehandelaar, die met alle boekenbonnen ging strijken. Hoe loop je langs een stilstaande bus'i „Achterlangs", zei mej. Goedegebuure. Aan welke zijde van de weg (zondej voetpad) moet men buiten de bebouwde kom lopen? „Aan de linkerkant, het ver keer tegemoet". En op hoeveel metei afstand van een zebrapad mr\ knipper- bol is men verplicht van die Oversteek plaats gebruik te maken? „Vijftig me ter". Toen de gevraagde verkeerssituatie schetsen. De kordate Annalandse weei de uitslag daarvan nog niet, maar ik kan alvast verklappen, dat ook dat laat ste in orde was en dat ze dus nu mee dingt naar de hoofdprijzen. De heer Menhere veroverde een boe kenbon, maar "dat „linkslopen" klonk hem nog wat vreemd in de oren. Dl jeugdige Simon Hartman, zijn verkeers- lessen van school nog niet vergeten, spoot een-twee-drie de juiste antwoor den op en zijn boekenkast werd met een tientje verrijkt. aan d« regels te houden, tot genoegen van inspecteur S. E. Siebels en brigadier Joh. Borrie, „vader" van Veilig Verkeer in Goes. Op de Markt waren wèl ver- keerszondaars te vinden en daar vielen de „heren" dus op. Die eerste „heer was een dame. Me vrouw Klompe-Rejjnhout uit Goes. „Wilt u misschien even meegaan, me vrouw?" Verschrikte ogen naar dge ge- uniformeerde politieman. Mevrouw vat te het sportief op. Akkoord, vraagt u maar. Met twee boekenbonnen vervolgde zij even later haar wandeling door de stad. De heer Peters uit Kaatsheuvel vond het eerst maar vreemd. Hij ging er eens goed voor staan, nam de dikke sigaar uit z'n mond en praatte zich naar twee nieuwe boeken toe. Met de 10 meter als antwoord op vraag drie, bleef het daar bij. „Ik ben toevallig net de vorige week lid van Veilig Verkeer geworden", zei de heer Ph. Wessels van de gemeente secretarie die even een luchtje had ge hapt. Hij aarzelde even, maar deed dan toch mee. En tweemaal was het precies in de roos. „Uw contributie is er al weer uit," rie brigadier Borrie hem lachend na. De volgende week (ik noem expres de dag niet) zijn de fietsers en brommers in Poortvliet, Renesse en Vlissingen aan df beurt. Met andere vragen natuurlijk. Vragen, die afgestemd zijn op fietsend verkeer. En in de week van 29 juni4 juli krijgt het snelverkeer in Oud-Vos- semeer. Sint Maartensdijk en Middel burg een kans. Wilt u weten, hoe dat allemaal pre cies in z'n werk gaat, luistert dan don derdagsavonds naar de N.C.R.V.-uitzen- ding „Gelijk oversteken". Mocht u als representat van Zeeland worden ge vraagd, dan wens ik u succes en veel boeken. 35.000 te kopen. Het prachtige pand zal bestemd worden tot burgemeesterswoning. De raad nam dit voorstel zonder hoofde lijke stemming aan. Slechts werd van de zijde van de P.v.d.A. op gemerkt, dat deze fractie liever voor dezelfde prijs een nieuwe ambtswoning had gebouwd. De rest van de agenda ging vrij vlot onder de hamer door. De circulaire van de Zeeuwse Muziekschool, waaruit bleek dat de gemeente 10.000 minder aan subsidie voor deze instelling zal behoe ven te betalen, werd voor kennisgeving aangenomen. Enkele panden aan de Si Jacobstraat en in de Smallegangebuurt werden aangekocht, waarbij de burge meester meedeelde, dat de prijs voor deze percelen berekend wordt aan de hand van de huurwaarde en meermalen aanmerkelijk lager ligt dan de vraag prijs. Tot onderwijzeres aan de Jan Ligt» hartschool werden benoemd de pas ge slaagde dames J. A. Oppeneer (Krui- ningen) en A. van Riel (Middelburg). Bij de herziening van het uitbrei dingsplan-zuid drong de heer Van San- te (WD) er op aan, bij deze plannen meer groepsgewijze indelingen te ma ken voor duurdere en goedkopere bouw. In dit geval zag hij de Poelweg graag als scheidingslijn. De burgemeester zet te uiteen dat daarnaar in dit plan ook zo veel mogelijk is gestreefd. Door de krapte aan grond kan dit echter niet volledig geschieden. Het kasgeldbedrag, in leningen op te nemen, werd voor het derde kwartaal bepaald op 3.380.975. Hierin zit voor aflossing van leningen 250.000. Aan de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op geref. grondslag werd de gevraagde medewerking toege zegd voor de bouw van een vierklassige lagere school aan de Van Dusseldorp- straat, ter vervanging van het oude schoolgebouw aan de Dam. In de voor dracht en ook bij de toelichting door burgemeester werd er de nadruk op ge legd, dat dit niet inhoudt, dat deze school direct wordt gebouwd. „Het is een formeel besluit, dat niets om het lijf heeft", aldus de burgemeester, „het kan wel twee jaar duren". De kasgeldlening van 25.000 voor de stichting prot, christelijk streekziekenhuis werd op nieuw voor drie maanden gegarandeerd. De raad delegeerde, naar aanleiding van een verzoek, om ten behoeve van de opslag van materialen voor de bouw van het consulentenhuis te Westsingel tussen de Naerebout- en Zuidvlietstraat af te sluiten, de bevoegdheid tot treffen van tijdelijke verkeersmaatregelen aan B. en W. Bij de rondvraag deelde de burge meester naar aanleiding van een vraag van de heer Haverhoek (PvdA) mee, dat aan de realisering van achttien be jaardenwoningen wordt gewerkt. Ge vraagd werd nog, wat er aan de Oost- wal gebouwd wordt. De burgemeester stelde een mededeling hierover in de in formele raadszitting, die op de openba re zou volgen, in uitzicht. Een belangrijke mededeling was het slot: Het goede nieuws, dat bericht is ontvangren, dat in DACW-verband subsi die is uitgetrokken voor de aanleg van de Insteekhavens; het werk daaraan kan dus nog in deze maand beginnen. MIDDELBURG. Ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan van het kraamcentrum te Middelburg hebben de kraamverzorgsters en het bestuur een rondrit gemaakt door Zeeland en Bra bant. Aan het slot daarvan vond in ho tel „Het Pannenhuis" te Hoogerheide een gezellig samenzijn plaats. De heer M. J. van der Voor en, kinder arts te Middelburg, wekte in een speech- je de kraamverzorgsters op, hun werk met liefde te doen en de penningmees ter van het centrum, de heer F. C. Vaandrager, arts te Domburg, huldigde zr. Westerbeek, wijkverpleegster te Aagtekerke i.v.m. haar zilveren jubile um. if Zó niet, dames! Schuin de straat over steken is verboden en gevaarlijk. En dus geen kans op boekenbonnen. Het Veilig Verkeer had aanvankelijk in Goes een plekje uitgezocht bij het knipperlicht tegenover het busstation. Maar daar bleek iedereen zich precies Uitslagen zomeravond- voetbal Rayon Goes. PTT—Comb N.S. 8—1; Keu ringsdienst Zeeland—VVZB 2—0; DAF Sport club—Inter Scaldis 4—0: Harngman—1Typo't Rayon Middelburg: KraaienBrandweer 1—5; Pingelaars—Middelb-veteranen 1—1; VSV—Broek Boys 0—2; Broek Boys—Pinge laars 2—1; Middelb-veteranen—VSV 1—1; Raon Hulst: MilocEerdenbrugh 22; ITCH—Mi-lock 4—4. I Rayon Sas van Gent: SVG—SAS 2—8; ON A j—CBS 5—1. Rayon Terneuzen: Advendo—Scheepswerf I 03; De HoopSpadella 35. 1 Rayon Vlissingen: afdeling I: GPC—Water- I vogels 2—3; Coa] 32 I—VAW I 5—0; Water vogels— SBLV 1—0. Afdeling II: VAW III—VAW II 0—5; v.d Berg IIWatervogels II 2—0; BW 57—PVS II 05. Rayon Zierikzee: Rijkswaterslaat-Neptunus 1—0; Herverkaveling—Drukkerij L en O 0—3; Kon Zeelandia—Neptunus 1—0: Herverkave ling—Prov Waterstaat 1—3; Zierikzee vet#- ranen-CWS 3—1. Junioren: Groep B X III Vogelwaarde II— Hontenisse B II 26. Donderdag 18 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3