LEEN M1NDERH0Ü0 KAMPIOEN VAN ZEEUWSE RINGRIJDERS Provinciale wedstrijden Bescherming Bevolking Wonderlijke wagen sticht verwarring Spannende wedstrijden in Arnemuiden Grondaankoop in St. Laurens Exploitatierekening K.P.M. sluit met nadelig saldo ZEILERS UIT DE KOERS Vlissingen versloeg met 4-3 een Walcherse combinatie DAPPERE POLITIEMAN NA REDDING VAN TWEE MEISJES VERDRONKEN Kapsuccessen van Axelse dames „Cracks" en kruks hij de vertegenwoordigers Arbitrage in Genève over geschil I.A.O. HOOFDPIJN? Londense vrachtenmarkt Amilcta Zeeuwse tekenleraren verenigden zich De Nooyer en Groenewegen blonken uit Afloop verkoping Maandag 15 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Van een onzer verslaggevers ARNEMUIDEN Zaterdag werden op „Het Schorretje" voor de tiende keer de eerste klas kampioenschappen van de Zeeuwse ringrijdersvereniging verreden. Het werd vooral voor het drietal- lenkampioenschap een spannende strijd, waaruit Zoutelande als winnaar naar voren trad. Deze ploeg behaalde 63 ringen en kwam hierdoor in het bezit van de door Z.K.H. Prins Bernhard beschik baar gestelde medaille. Het drietal van Veere, dat twee keer ach tereen kampioen werd, stelde zaterdag teleur en moest genoegen nemen met de derde plaats. Ook het drietal van St.-Laurens, dat vorig jaar reserve-kampioen werd, werd nu enige plaatsen lager genoteerd. De zilveren medaille, beschikbaar gesteld door de Com missaris der Koningin, kwam in het bezit van de Domburgse ploeg, die tweede werd. Leen Minder houd uit Westkapelle, die het kampioenschap behaalde bij de za terdag te Arnemuiden gehouden ring- rijderskampioenschappen. Bij de wedstrijd om ^ïet individuele kampioenschap werd Leen Minderhoud uit Westkapelle winnaar. Hij wist van de dertig beurten 27 maal in te steken, lenburg, Middelburg; 12. W. Provoost, Leen werd op de voet gevolgd door Lien de Pagter uit Koudekerke, die reserve-kampioen werd. Aan deze wedstrijden wérd door zes tig'rijders deelgenomen in twee banen. Burgemeester W. H. van der Heide MIDDELBURG De twee elftallen, samengesteld uit „vertegenwoordigers" uit Middelburg en Vlissingen, die op het Nadorstveld te Middelburg eikaars krach ten hebben gemeten, hebben daarmee de vele supporters een prettige avond bezorgd. Omdat in de beide elftallen, naast een aantal oude „cracks" ook ve le „kruks" rondhuppelden, werd binnen de lijnen de beenspieren nogal geweld aangedaan, wat weer tot gevolg had, dat buiten de lijnen de lachspieren aan hun trek zijn gekomen. Daarnaast echter en dat was de opzet werd „Sport steunt Zonnevled" van dit aardige expe riment weer wat beter bij kas, want de verloting van de door de gezamenlijke vertegenwoordigers bijeengebrachte prijsjes was wel zo aantrekkelijk, dat aan het comité niet minder dan 234,30 kon worden afgedragen. Middelburg was voor de rust weliswaar overwegend in de aanval, maar de Vlis- singse doelman bleek z^ijn vak zo goed te verstaan, dat doelpunten uitbleven. Óok de Vlissingse schutters konden de goede richting niet vinden, zodat met blanke stand werd gedraaid. Na de thee slaagde Vlissingen er tweemaal in het Middelburgse doel te doorboren en daar door de strijd in zijn voordeel te beslis sen (20). Na afloop werden de spelers met hun echtgenoten in restaurant De Schouwburg van een verkwikkende dronk voorzien en kon tevens door voorzitter Westerweel van „Sport steunt Zonne veld" de initiatiefnemer van deze wed strijd, de heer L. Cornelisse, namens het comité dank worden gebracht. Van een bijzondere medewerker GENèVE. Op voorstel van de Raad "an Beheer heeft de Internationale Ar- oeidsconferentie voor een periode van drie jaren een vijftal personen gekozen, die als arbiters kunnen optreden inzake net geschil over de toelating tot het commissiewerk van werkgevers uit com munistische landen. Deze vijf personen zijn: René Cassin, vice-president van de Franse Raad van State, sir Hector Hetherington, vice- kanselier van de Universiteit van Glas gow. A. M. F. Sandström, voorheen lid van de Hoge Raad van Zweden, C. Par- ra-Pérez, oud-minister van Buitenlandse Zaken van Venezuela. M. K. Vellodi, ambassadeur van India in Zwitserland. Uit dit vijftal heeft de Raad van Be heer thans de laatste drie gekozen om in 1959 als arbiters te fungeren. Dit drie tal moet dus nu beslissen of de werk gevers uit de vrije landen terecht of ten onrechte hun „collega's" uit de dicta- tuurlanden uitsluiten van het commissie werk. De werkgevers uit de vrije landen hebben kennelijk uit protest niet deelgenomen aan de beraadslagingen over üe benoeming der arbiters. uit Arnemuiden heeft aan het slot van de dag de ereprijzen uitgereikt en de Zeeuwse ringrijdersvereniging lof toege zwaaid voor de voortreffelijke organisa tie en tevens zijn blijdschap uitgespro ken over het feit dat de wedstrijden in Arnemuiden werden gehouden. Korpsprijzen: 1. Zoutelande, 2. Dom burg, 3. Veere, 4. Vrouwenpolder, 5. St. Laurens, 6. Koudekerke, 7. Middelburg, 8. Ritthem, 9. Gapinge, 10. Oostkapelle, 11. Nieuwland. Individuele prijzen: 1 (en kampioen): Leen Minderhoud. Westkapelle; 2 (en reserve kampioert)L. de Pagter. Kou dekerke; meeste volgringen: L. Minder houd, Westkapelle. Pollepel: L. Minder houd; 3. J. Provoost, Domburg; 4. L. Vos, Zoutelande; 5. J. Mesu, Veere; 6. J. Koppejan, Zoutelande; 7. C. de Bruijn, Vrouwenpolder; 8. M. Janse, Sou burg; 9. J. de Klerk, Nieuwland; 10. J. de Pagter, Ritthem; 11. J. van Wal lenburg, Middelburg; 12. W. PRovoost, Domburg: 13. J. Reijnierse, Koudeker ke; 14. A. de Visser, Vrouwenpolder; 15. W. Provoost, Domburg; 16. D. Cop- poolse, Seroosjcerke; 17. P. Geerse, Grijpskerke. (Van een onzer verslaggevers) SINT LAURENS. De gemeenteraad heeft besloten een perceel grond, eigen dom van de heer J. Koole groot 320 vierk. meter, voor een bedrag van f 228,34 aan te kopen, dit in verband met het nieu we uitbreidingsplan. De gemeenschappe lijke regeling van de schoolartsendienst werd gewjjizgd zodat er een derde school- arts kan worden benoemd. De Dienst Geestelijke volksgezondheid kreeg niet de gevraagd subsidieverhoging tot 10 ct. doch slechts tot 5 ct. per inwo ner. De Chr. school kreeg een bedrag van f 24,toegewezen als vergoeding voor deelname aan de sportdag te Koudekerke. Het waarnemend hoofd der school krRgt een reiskostenvergoeding. De heer J. Bimmel kreeg een premie voor woningverbetering toegewezen. In de rondvraag informeerde de heer P. Polderman (A.R.) hoe het staat met het maaien van het gras langs de Noordweg. Er is wel gemaaid, maar dit is zeer slor dig gebeurd, aldus de heer Polderman. De heer P. A. Abramse (S.G.P.) wees er op dat er aan het eind van de van Citter- straat zeer veel brandnetels staan, waar van een daar wonende tuinder veel last ondervindt. De voorzitter zegde medewer king toe. De heer K. A. Hamelink (G.B.) wees er op dat er door de gemeente Mid delburg een kabel van de Watertoren naar de Schotelweg is gelegd doch de sleuf hiervan, nooit goed dicht gemaakt is, zodat de bewoners er hinder van onder vinden. Het gemeentebestuur van Middel burg zal er op geattendeerd worden. B. en W. en de waarnemend gemeente secretaris werden afgevaardigd naar de hearing van G.S. i.v.b. met de herindeling van Walcheren. AMSTERDAM. De exploitatiereke ning over 1958 van de Koninklijke Paketvaart-Maatschappij sluit met een nadelig saldo van 10,3 miljoen gulden (v.j. voordelig saldo van 19,3 miljoen). Hierin zijn begrepen de kosten voort gevloeid uit de aanhouding van 40 sche pen in Indonesië. Een deel van de tij dens deze detentie-periode betaalde ex ploitatiekosten is door molestassuradeu- ren vergoed. Van hen werd een schade vergoeding ontvangen van acht miljoen. Dank zij deze schadevergoeding en de winst op afgevoerde schepen (9,3 miljoen) was het niet nodig de reserve voor her oriëntering aan te spreken, zodat deze reserve nog geheel beschikbaar is voor dekking van kosten. Ten laste van de exploitatierekening zijn geen voorzieningen getroffen voor belastingen over 1958. De voor dit doel bestaande reserve is ruim voldoende ter dekking van nog te verwachten aan slagen. Ten laste van de verlies- en winstrekening is de afschrijving geboekt Zaterdag is in Vlissingen de voetbal- wedstrijd Vlissingenrest van Walche ren gespeeld. Vlissingen stelde in deze ontmoeting de opstellingwaarmee de ploeg aan de nieuwe competitie hoopt deel te nemenaan het publiek voor. De befaamde uchterhoedespeler Barten die in de vorige competitie in Brabant speelde, maakt nu iveer deel uit van de Vlissingse club. Op de foto: Barten bleek nog goed overweg te kunnen met de doelman Baartwaarop hij feilloos terugspeelde. Advertentie Mijnhardt's Hoofdptjnptxdcrs. poos 50 cent LONDEN (Reuter) Op de Londense vrachtenmarkt werd hoofdzakelijk voor Japanse rekening gehandeld. Er werden ge daan 20.000 ton zwaar graan van Golfhavens naar Japan tegen 8,50 vrij lossen, juli, 13.500 ton vanaf Brits Columbië tegen 4,70 vrij lossen, juli enliberty-ladingen ijzer- schroot van de Atlantische kust van de V.S. tegen 102.500 vrij in en uit, juli/augustus en augustus. Voorts werden nog geboekt 10.000 ton kolen van Hampton Roads naar Monte video tegen 6,25, juni/juli en 8.000 ton graan van de Rio de la Plata naar Ant werpen/Hamburg tegen 63/9 sh. per 65 kubieke voet, juli. VLISSINGEN. Zaterdag zijn in Vlissingen provinciale wedstrijden ge houden van de Bescherming Bevolking, die reeds in de morgenuren begonnen en de hele dag in beslag namen, en de hele dag in beslag namen. Burgemeester mr. B, Koiff heette de deelnemers, jury en genodigden, welkom in het Scheldekwartier. De verschillen de groepen steeds twaalf personen kregen daarna ieder een bepaald geval te behandelen; slechts de E.H.B.O.- ploeg werkte in collectief verband. In d e Nutsschool a an d e B onedi j kstr a at waren, verscheidene ernstig gewonde patiënten ondergebracht,, voorts was een brand gesuggereerd en moesten na een bominslag slachtoffers van een dak worden gehaald. Met groot enthousiasme werd aan de wedstrijden deelgenomen en na afloop betuigde de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die niet zijn echt genote een groot deel van de oefenin gen bijwoonde, zijn grote waardering voor het gepresteerde. UITSLAGEN Mobilofoonploeg: Eerste prijs Wal cheren 1 met 255 punten, tweede prijs E.H.B.O.-examen Souburg SOUBURG. Voor het E.H.B.O. examen slaagden te Souburg: Mevr. Wittede Vilder, mevr. Lensen-Kunst, mevr. Roel- se-v. d. Broeke. mej. H. Slavenburg, mej. I. Voogd. L. de Wolf, v. d. Jagt, A. Jans sen, G. Kooger. De leiding van de cursus had dr. van Bockel. Advertentie MIDDELBURG. In Zeeland is een afdeling opgericht van de Nederlandse Vereniging voor Tekenonderwijs. In de oprichtingsvergadering ten huize van mej. Binkhorst, tekenlerares aan de Chr. HBS te Middelburg, besprak de heer De Meij, die samen met mej. Bink horst het initiatief had genomen, de mogelijkheden en noodzakelijkheid van samenwerking. De heer De Meij zei, dat het tekenon derwijs niet alleen op de middelbare scholen, maar vooral ook op de lagere I en u.l.o.-scholen van grote betekenis, is voor de vorming van de jonge men- i sen. „Het is op vele u.l.o.-scholen nog I een gepruts naar wandplaten, zoals in i de vorige eeuw. De sterk verouderde j exameneisen zijn daar ook debet aan", j Op hoeveel lagere scholen, aldus de heer De Meij, blijft men maar zoet plaatjes copiëren, terwijl men op deze scholen toch al meer heeft kunnen zien van de vernieuwing van het tekenonderwijs, i Voor de jonge afdeling Zeeland ligt hier een belangrijke taak. Tijdens de oprichtingsvergadering 1 werd het volgende bestuur gekozen: de heer F. L. Maandag, leraar Rijks kweekschool en Gymnasium; secretaris: de heer H. G. J. de Meij, leraar Chr. Kweekschool en penningmeesteresse mej. E. A. Binkhorst, lerares Chr. HBS. Om „dicht-bij-huis" te beginnen werd besloten op een volgende vergadering tekenwerk in verschillende technieken van leerlingen van middelbare scholen mee te brengen. De veldkeuken van de Kon. Marine zorgde zaterdag op voortreffelijke wij ze dat de deelnemers aan de provinciale B.B.-oefening te Vlissingen een flinke portie warm eten kregen. De deelne mers moesten in de rij slaan en kregen in volgorde een portie aardappelen erwten en carbonade op hun bord. On der de 650 hongerigenbevond zich ook de commissaris der Koningin, die met, zijn echtgenote de wedstrijden bij woonde. Tholen met 252lA punten, derde prijs Temeuzen met 244 punten. Blokploeg: Eerste prijs Yerseke met 54,7 punten, tweede prijs Vlissingen met 53,7 punten, derde prijs Goes met 48,6 punten. Reddingsploeg: Eerste prijs Temeu zen met 160 punten, tweede prijs West- Zeeuwsch-Vlaanderen met 159 punten, derde prijs Schouwen-Duiveland met 158 punten. Geneeskundige dienst: eerste prijs Oostburg met 130 punten, tweede prijs Vlissingen met 117 punten, derde prijs Vlissingen 1 met 110 punten. De beker, beschikbaar gesteld voor de ploeg, die voor de derde keer een eer ste prijs behaalde er beschikbaar was gesteld' door de burgemeester van Vlis singen ging naar Terneuzen 2. Na afloop van de wedstrijden was er voor de deelnemers en genodigden een warme maaltijd, bereid door de Kon. Marine. De dag werd besloten met een cabaretuitvoering van de B.B.-groep Vlissingen. DEN HAAG (ANP). De op varenden van het Nederlandse motortanksdhip Katinga zullen een ontmoeting op de Atlantische Oceaan ter hoogte van de Brazili aanse stad Caraivellas voorlopig niet vergeten. Zij kwamen daar een Portugees zeilbootje tegen, dat „enigszins" uit de koers was ge raakt. Het acht meter lange jachtje Natalia Rosa had noodseinen ge geven. Toen het Nederlandse schip het bereikte, bleken de opvarenden een Portugees echtpaar waar van de vrouw al acht maanden in verwachting was en een Spanjaard ai enige dagen zonder drink water en levensmiddelen te zijn. Zij waren twee maanden geleden uit Dakar (West-Afrika) vertrok ken. Toen de Spanjaard aan boord van de Katinga was, werd het (hem tot zijn grote schrik duidelijk, hoe veel zijn primitief uitgeruste jachtje wel uit de koers was ge raakt: zeshonderd mijl. Het drietal wilde zijn reis echter voortzetten. Aan boord van de Ka tinga werd de Spanjaard daarom de koers gewezen voor de kortste afstand naar de Braziliaanse kust, honderdveertig mijl. Nadat levens middelen en drinkwater aan boord van het jachtje waren gebracht, vervolgde dit zijn weg. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. Het eerste elftal van Vlissingen versloeg zaterdag avond op het terrein aan de Irislaan een Walcherse combinatie met 43. Bij Vlissingen, waarin J. Lillipali als debutant op de rechtervleugel speel de en de linkervleugel werd gevormd door C. Stroo en A. Stroo, had mid denvoor J. de Nooyer een groot aan deel in de doelpunten. In het Walcher se elftal moest het vooral van Wim Groenewegen komen. Reeds direkt na de aftrap kwam het Walcherse doel ceder zware druk te staan, maar doelman Versluys weerde zich moedig. De Nooyer kreeg een doelrijpe kans, maar verprutste deze door de bal van zijn schoen te laten rollen. Het spelbeeld bleef aantrekkelijk, terwijll Vlissingen zijn overzicht behield. Die meerderheid resulteerde weldra in een doelpunt van J. de Nooyer, di:e uit een fraaie throughpass van Van Maris alleen voor keeper Versluys staande met een beheerst schot de score opende (1—0). Walcheren kwam daarna los en trok ten aanval, goed gesteund door een stu wende middenlinie. Uit een goed geno men corner kwam de bal op een ge geven moment bij K. Goosen terecht, dieeen goede kopbal inzond, maar doel man Baart keerde de bal op myste rieuze wijze. Een Walchers doelpunt hing in de lucht, maar het bleef er voor de rust in hangen, want de Vlissingse de fensie gaf geen krimp meer voor de thee. In tegenstelling tot de verwachting, dat Walcheren weldra zou gelijkmaken, vertoonde het spel een ander beeld. Vlissingen doelpuntte opnieuw. Met een diagonaal schot vergrootte Van Maris de Vlissingse voorsprong (20). Daar na leek het alsof Vlissingen een inzin king kreeg te verwerken, want het luk te niet meer zoals in het begin van de wedstrijd. Walcheren profiteerde hier van. Uit een goed opgezette aanval kwam de bal bij Groenewegen terecht, die na een man gepasseerd te hebben de bal doorgaf aan Schuit, welke speler doelpuntte- (21). De Vlissingse ver dediging herstelde zich hierna iets, maar niet voor lang. Want weldra veroorzaakte een achterspeler van de gastheren een hoekschop, die fulmi neerde in een fraaie koptreffer van Bosdijk (22). Er ontspon zich toen en spannende strijd met Vlissingen het sterkst in de aanval. Uit een verre trap van doel man Baart kwam de bal bij De Nooyer, die Van Maris lanceerde, welke speler hard inschoot (3—2). Wegens een bles sure moest A. Stroo daarna het veld verlaten, maar invaller Korf bleek geen verzwakking. Deze speler smaakte zelfs het genoegen na goed doorzetten van C, Stroo een vierde Vlissings doelpunt te scoren (42) Walcheren spande zich hevig in om de achterstand in te lopen. Dat lukte ten dele. Uit een aanval over links bemach tigde Groenewegen de bal, passerde twee man zette toen voor en via de voet van Schuit verdween de bal ach ter doelman Baart. Een gelijkspel zat er voor de gasten niet meer in. De opstellingen waren: Vlissingen: Baart; Barten en Van We zel; Weststrate, Verhulst en Van Bel- zen; Lillipali, Van Maris, De Nooyer, C. Stroo en A. Stroo (Korf). Walcheren: Versluys (Middelburg) Klokmeyer en Schenkel (beiden Zee land Sport)Vogel, Gillissen en Linden- berg (allen Middelburg); Rooseveld (RCS) Groenewegen, Bosdijk, Goosen (allen Middelburg) en Schuit (Zeeland Sport) Vervolg van pagina I Tijdens de reddingspogingen van wachtmeester Ossewaarde, werd direct de directeur van het vormingscentrum Hedenesse, wika R. Waterval, gewaar schuwd. Hij kwam ijlings naar het strand, waar hij de groep in een neerslachtige stemming aan trof. Hij wist de groep evenwel te bewegen, met hem mee te gaan naar het kamp. Toen men moest, aannemen dat de beide meisjes en de wacht meester waren verdronken, wer den verscheidene personen in 's Heer Arendskerke van het droeve gebeuren op de hoogte gebracht. Binnen enkele uren was het bericht door het Zuidbeve- landse dorp gegaan en behalve grote ontsteltenis, openbaarde zich ook diepgevoeld medeleven met de zwaar getroffen families. Een aantal autobezitters bood de kinderen op te halen en naar huis te brengen. Van dit aanbod aan, naar Hedenesse te rijden om werd gaarne gebruik gemaakt. Zaterdagavond laat arriveerde de groep in het dorp, waar een stille droefheid heerste. De kerk troost In de kerkdienst van de Hervormde gemeente te 's-Heer Arendskerke heeft zondagmorgen de voorganger, ds. F. J. Veldman uit Colijnsplaat woorden van troost gesproken. De predikant sprak naar aanleiding van psalm 43 vers 5: „Wat buigt gij u neder, o mijn ziel, en wat zijt gij onrustig in mij? Hoop op God, want ik zal Hem nog loven, mijn verlosser en mijn God". Zaterdagavond zijn de stoffelijke overschotten van Henny Eversdijk en wachtmeester Ossewaarde aangespoeld op het strand van Cadzand. Naar wij van de directie van het vormingskamp ..Hedenesse" verna men was de groep uit 's-Heer Arends kerke onder eigen leiding in het kamp. Men kan namelijk van het centrum gebruik maken en zelf voor de leiding der groep zorgen. Dit was het geval met deze meisjesclub. Wika Waster- val, directeur van „Hedenesse" was er dan ook niet van op de hoogte, dat de meisjes naar het Cadzandse strand waren geaan. Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg, heeft donderdagavond in het Nota rishuis te Middelburg publiek verkocht: het huis met garage en tuin, Noordweg 317 te Sint-Laurens, groot 2.35 are. Koper werd C. Willemse te Vlissingen q.q. voor op de 37 schepen, waarvan verwacht mag worden, dat zij in bedrijf zullen blijven. De interestrekening sluit met een voor delig saldo van 2,7 miljoen gulden (3,1 miljoen gulden). De deelnemingen heb ben opgeleverd 2,8 miljoen (2 miljoen). Voor uitkering is beschikbaar 1.944.000 3.073.371). Voorgesteld wordt het divi dend te verlagen van 7 tot 5 pet. Per ultimo 1958 bestond de vloot uit 71 schepen, metende 182.472 brt. De vennootschap blijft zich op het standpunt stellen dat de tijdelijke inbe zitneming van het bedrijf door de Indo nesische regering onrechtmatig is. Naast de bestaande lijndiensten werden ver schillende nieuwe diensten geopend. Een ongunstige omstandigheid was dat deze diensten moesten beginnen in een tijd van lage vrachten en een overschot aan tonnage, hetgeen de resultaten ongunstig heeft beïnvloed. De genomen maatrege- len om het bedrijf aan de veranderde omstandigheden aan te passen hebben geleid tot daling van de kosten. De bedrijfsuitkomsten van de Neder landse Tank- en Paketvaartmaatschappij werden ongunstig beïnvloed door de algemene achteruitgang in het goederen verkeer ter zee. De Oranjelijn heeft ook de gevolgen ondervonden van de recessie. In 1958 werd het laatste vooroorlogse schip van deze rederij, de Prins Philips Willem, verkocht. Over het thans lopende boekjaar van de Oranjelijn kan gezegd Worden dat de exploitatie van die schepen, die in het winterseizoen geen emplooi in de vaste lijndiensten vonden, redelijk is geweest. Van onze corresponded AXEL. Aan het instituut Cuppens- Geurs te Eindhoven slaagde mej. Jannie de Regt te Axel voor lerares „Pdrijse coupe" en voor heren-coupe". Zij behaal de de diploma's met lof, plus bronzen me daille. Mej. Ali Le Feber behaalde aan het zelfde instituut de diploma's voor costu- mière en coupeuse „met eer". Beiden zijn leerlingen van mevr. M. Dieleman alhier. B. en W. van Middelburg vragen de raad goedkeuring te verlenen aan het voorstel de Vereniging tot het verstrek ken van lager onderwijs op G.G. een derde lokaal ter beschikking te stellen ten behoeve van haar school voor u.l.o. aan het Veerse Bolwerk. De slachtoffers Op het terrein ontploft een „blindganger" en enkele B.B.- ers, die dit gevaarlijke projec tiel niet tijdig hadden opgemerkt,. wierpen zich onmiddellijk op de grond. De Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot kijkt toe. Mattie Weststrate was een van de drie kinderen uit een gezin, waarvan de vader enkele jaren geleden is overleden. Henny Eversdijk was op een na het jongste meisje uit een gezin van vijf kinderen. Wachtmeester C. P. Osse- waarde is afkomstig uit Kapelle. Hij 'begon twee jaar geleden zijn politie loopbaan in 's-Heer Arendskerke. na voordien bij de Kon. Marechaussee te hebben gediend en het gunstige gevolg de politieschool te hebben bezocht. Hij stond bij zijn superieurenbekend als een veelbelovende politieman, waarvan men verwachtte, dat hij stellig een goede carrière bij de politie tegemoet zou gaan. Zijn onkreukbaarheid, onpar tijdigheid en nauwgezette plichtsbe trachting maakte I, dat hij in de kring van de rijkspolitie groot vertrouwen genoot. Het echtpaar Ossewaarde had geen kinderen. WERNHOUT-GRENS. Het was een pure toevalstreffer! We kwamen terug van Brussel en juist toen we van de douane wegreden, stond „het ding" daar. Het dingwant aanvankelijk was er kop, noch staart aan te vinden. Maar vrij spoedig vonden we de staart, die ons aanvankelijk de kop had geschenen en uiteraard zat aan de tegenovergestelde kant de kop. Met het bekende schildje van Renault. Een prototype van Renault. Maar het geheel schreeuwde het uit, dat het een nieuw model zou worden in de Dauphine-serie en de conceptie wees regelrecht naar een Dauphine-stationcar. Dit bleek aan de achter zijde wel het duidelijkste door de bekende grille en de achterin-liggende motor, die we uiteraard niet te zien kregen, dan door een nauw spleetje. Verder week het profiel volledig af. De lange achterzijde en het ontbreken van een „neus" deed erg weinig Frans aan. Van de zijkant gezien wees slechts de lucht-inlaat bij de achterwielen in de richting- van de Dauphine. Overigens was de plaatsing van de wielen merkwaardig. De achterwielen met de achteras schijnen onmiddellijk onder de achterbank te zitten en de voorwielen onder de plaats van de bestuurder, maar zodanig, dat allen nog juist binnen de assen" zitten. Aan de voorzijde bleek, dat de bestuurder alleen voorin zit en dat het stuur centraal is geplaatst. Aan weerszijden van de bestuurder ziet men ook duidelijk de ingebouwde spatborden. Achterin zijn twee banken, zodanig geplaatst, dat de inzittenden tegenover elkaar zitten met een gezamenlijke beenruimte in het midden. De rugleuning van de voorste bank is voorzien van een uitholling, die correspondeert met de uitholling m de rugleuning van de bestuurdersplaats. De leuningen kunnen overigens worden neergeslagen en dan is de wagen lang genoeg om er in te slapen, of hem als kleine bestelwagen te kunnen gebruiken. Over het esthetische uiterlijk kon men uiteraard redetwisten, over de praktische waarde van het geheel was men eenstem- miger: knap geconstrueerd. Al was men het er over eens, dat het ontbreken van de neus nadelen en gevaren met zich brengt.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3