Jubilerende Wïlhelminapolder werd koninklijk Dienst Geestelijke Volksgezondheid kreeg nieuw home in Middelburg Middelburg se landbouwer verkocht boerderij Saldo Kamer van Koophandel komt het bedrijfsleven ten goede KIEKEN Vroeger midden in het dorp straks helemaal eruit weg Gedeputeerde mr. v. d. Weel verrichtte gisteren officiële opening MIDDELBURG WON VAN SCHELDE COMBINATIE Samen met HEINZ^en TEOT méér variatie op de boterham I Provinciale commissie rattenbestrijding ingesteld Brandweren naar Westkapelle Publiikatie van de vier Zeeuwse kerngemeenten Zee en geknipt om te Eerste dag vol verrassingen Defilee VARKENS IN DE KOM GAAN BETER WONEN De oude smidse van Zoutelande wordt afgebroken Economische politierechter Inventaris te hoog getaxeerd Zo vlogen de duiven Contactbijeenkomst Z.L.M.- leerkrachten te Oostkapelle Donderdag 11 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Met het omdraaien van een sleutel heeft mr. A. J. v. d. Weel, lid van ge deputeerde staten, gistermiddag het nieuwe gebouw van de Dienst voor de Geestelijke Volksgezond heid in Zeeland officieel geopend. Daarmee beschikt deze dienst thans weer over een eigen home, nadat het enige tijd in gezelschap van het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcoholisme gastvrij- (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen Van een onzer sportverslaggevers VLISSINGEN. De Schelde- eombinatie speelde dinsdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de voetbalvereniging Mid delburg. De Middelburgers won nen verdiend met 52. Het was een goed gespeelde wedstrijd. By Middelburg blonken uit: A. Vogel en W. Groene wegen. Bij de Scheldecombinatie stond P. Barte als een rots in de branding, Na de aftrap was Middelburg sterk in de aanval, maar er ontstonden geen doelpunten. De samenstelling van de Middelburgse ploeg was op enkele plaatsen gewijzigd. Rechtshalf stond H. de Bruin, linksback Van Waarde. Het spel vond vooral op het middenveld plaats. Uit een goed opgezette aanval kwam de bal bij B. Carol terecht. Die gaf een listig rolletje naar K. Goosen. Deze opende met een onhoudbaar schot de score voor de Middelburgers. De hoofd stedelingen kregen nu het offensief en het was W. Groenewegen die met een diagonaal schot de stand op 2—0 bracht. De Vlissingers deden tal van pogingen om gelijk te komen. Maar stopper spil Gillisen hield de Middelburgse verdedi ging potdicht. Toch kwamen de Vlis singers dicht bij een doelpunt maar een uitstekend schot van P. van de Schraaf werd door keeper Van Sluys tot corner verwerkt. Daarna floot de scheidsrech ter voor het einde van de eerste helft. Na de rust kwam het doel van Mid delburg onder zware druk te staan. Door goed samenspel van Lindenberg en d. Schraaf was het die laatste die met een onhoudbare kopbal de stand op 2 1 bracht. Vlissingen bleef aanvallen en het was weer P. v. d. Schraaf die met een laag en hard schot de stand ge lijkmaakte. Middelburg dacht er echter niet aan zich de kaas van het brood te laten eten: Groenewegen maakte er 3—2 van, met een diagonaal schot vergrootte hij even later de stand tot 42. De Vlissingers deden nog verwoede pogingen om de achterstand te verklei nen maar door het uitstekende werk van doelman Versluys kregen zij geen kans. De Vlissingse keeper moest nog eenmaal de bal uit het doei halen, want J. Bostelaar had door goed sa menspel de stand op 52 gebracht. heid had genoten in het pand Londensekaai 43. Het thans be trokken gebouw (Loskade 27) is niet nieuw, dat wil zeggen niet van buiten, want het staat al ja ren aan de kade, maar het inte rieur is na het verdwijnen van de Dienst Herverkaveling zo grondig veranderd, dat men ge rust kan spreken van een nieuwe en moderne vestiging. Voordat mr. Van der Weel zijn ..tech nische" handeling verrichtte, waren een aantal genodigden bijeengekomen in ho tel „De Nieuwe Doelen". De voorzit ter van de Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid, ds. H. M. Strating uit Goes, verwelkomde o.a. mej. Hesseling van het ministerie van sociale zaken, mr. v. d. Weel namens het provinciaal bestuur, drs. Th. J. Wes terhout namens het gemeentebestuur van Middelburg, dr. P. J. Pieben- ga, hoofdinspecteur voor de geeste lijke volksgezondheid uit Den Haag en dr. J. Dorsman, medisch-leider van de dienst. Ds. Strating deelde nog mee, dat het Koningin Julianafonds mede de in richting van het gebouw heeft moge lijk gemaakt. Mr. v. d. Weel zei daar na te hopen dat de dienst een hecht instituut zou worden, gedragen door de grote belangen welke dit instituut voor ogen staan, en dat de deur die de dienst scheidt van de buitenwereld voortdu rend een „open" deur zou mogen zijn. Dr. Plebenga bracht zijn gelukwensen over namens de inspectie voor de gees telijke volksgezondheid. Hij prees de hardnekkigheid van de werkers van het instituut. Spreker was van oordeel, dat de geestelijke volksgezondheid in ons land eigenlijk een begrip is geworden, dat geen oevers meer kent. Het omvat niet alleen meer de zieken, maar ook de gezonden. Een belangrijk deel van de werkzaamheden beweegt zich thans ook op het terrein van de minder geeste- lijk gestoorde mens. Ook poogt de dienst de relaties tussen normale men-1 sen onderling zo te vormen, dat een zo evenwichtig en gunstig mogelijk levens- milieu ontstaat. Dr. Dorsman gaf daarna nog een overzicht van de stand van zaken in de dienst, die een wezenlijk bestanddeel in de samenleving uitmaakt. Het gezelschap bezichtigde ten slotte het nieuwe gebouw van de dienst. Op vallend is de zeer moderne aankleding en inrichting waarbij ernaar gestreefc is alles sober en toch ook aantrek kelijk te houden. Stellig zullen de pa tiënten, die hier hun toevlucht zoeken, in dit .gebouw op hun gemak worden ge steld. Advertentie JONKER FOTO TOE STEL ZEGT: Advertentie gfifj HEINZ Sandwich Spread en TEO jam in de potten met de handige schroefsluiting GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz of Teo product niet voldoet. mmmsmmmmm Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Zeeland heeft er een commissie bij: de provincialé com missie voor de rattenbestrijding. Voor zitter ervan is een van de leden van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout De president van afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, mr. dr. A. J. J. M. Mes, deel de dit gisteren mee tijdens de algemene vergadering van de afdeling in De Ver genoeging in Middelburg. De leden kon den zich met de instelling van een der gelijke commissie volledig verenigen. Ir. A. J. Ophof gaf nog een korte toelichting op het werk van een provin ciale commissie voor de rattenbestrij ding. Hij merkte op, dat in opdracht van het ministerie van landbouw in het najaar een algemene actie zal worden ontketend tegen de ratten, die in deze periode dichter dan ooit bij de mensen komen. Het gaat om een verdelgings actie. Pogingen worden in het werk ge steld om de vernietiging van de rat uit te strekken over het gehele jaar. Het ligt nu in de bedoeling en dat gebeurt hier en daar al dat uit het gemeentepersoneel mensen worden ge zocht, die over dit probleem voorlich ting zullen geven. Daartoe zullen zij een speciale opleiding moeten ontvangen. In driekwart van de Nederlandse gemeen ten wordt een dergelijke methode al ge volgd en de resultaten zijn tot dusver zeer bevredigend geweest, aldus ir. Op- hof. De methode kost niet veel, hoewel kleine gemeenten uiteraard moeilijkhe den kunnen hebben met het werven van de juiste krachten. In dit geval kan sa menwerking tussen een aantal gemeen ten wellicht uitkomst bieden. Van onze correspondent WESTKAPELLE De provinciale brandweerwedstrijden zullen dit jaar te Westkapelle worden gehouden. Er nemen in klasse II acht ploegen en in klasse Ila twee ploegen aan deel. Van een onzer verslaggevers GOES. De besturen van de vier Zeeuwse gemeenten, die door de minister van Economische Zaken als ontwikke lingskernen zijn aangewezen, t.w. Goes, Terneuzen, Zierikzee en St. Maartens dijk zijn voornemens in samenwerking met het Economisch Technologisch In stituut voor Zeeland een publikatie uit te geven, waarin het bedrijfsleven wordt voorgelicht over de mogelijkheden, die er voor industrievestiging in deze ge meenten zijn. In het geschrift zullen voorts tal van inlichtingen worden gege ven. die voor directies van bedrijven, die vestiging in Zeeland overwegen, van be tekenis kunnen zijn. De besturen van d< vier kerngemeenten zijn in hun contac ten, die zij in de afgelopen maande) reeds hebben gelegd met diverse induF triëlen, tot de overtuiging gekomen, di er een ontstellend tekort aan kennis ove Zeeland bestaat. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. In de woensdag ge houden algemene vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden is het over leden lid van de Kamer, de heer M. Geu ze herdacht. De voorzitter, de heer C. A. Kammeraad, gal in sobere bewoor dingen uitdrukking aan de gevoelens van dankbaarheid voor de prettige en joviale wijze, waarop met de heer Geuze steeds is samengewerkt. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Spoorwegraad, waar in de Kamer werd bericht, dat het vooralsnog niet mogelijk is ook op za terdagochtend een sneltrein in te leg gen, zoals door de Kamer was ver zocht. Tot 1M van de Stichting Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland werd door het bestuur der Kamer in de va cature-De Rijke aangewezen het lid der Kamer, de heer A. P. Geluk. Tot lid van de winkelsluitingscommissie van de Ver eniging van Kamers van Koophandel in Nederland werd benoemd het lid der Kamer, tevens voorzitter van de winkel sluitingscommissie der Kamer, de heer W. Baars. In verband met de periodiekeaftre ding van de leden van de Spoorwegraad werden door de Kamers in Zeeland de heren K. van Everdingen en H. A. H. A. de Meijer als lid, resp. plaatsvervangend lid voor een herbenoeming voorgedra gen. Het bestuur der Kamer heeft de heer J. Fukken voorgedragen voor een herbenoeming als lid van de Stichting Werkplaatsen Walcheren. Hierna werd de rekening 1958 vast gesteld. Er is een voordelig saldo van ƒ33.263,64. De ontvangsten bedroegen 177.218,99 en de uitgaven 143.952,35. De jaarlijkse bijdragen vormden een be drag van ƒ147.168,93. Voor nieuwe in schrijvingen werd in totaal 5082,50 ont vangen. De uitgaven vermelden o.a. een post aanschaffing en onderhoud inven taris van 12.314,37 en een extra afschrij ving op 'het gebouw van 16.639. Naar aanleiding van door enkele leden gemaakte opmerkingen over de bestem ming van het'batig saldo (of de winst) deelde de voorzitter mede, dat het be stuur van de Kamer zich op het stand punt stelt, dat het saldo, dat is ont staan uit de ontvangen gelden van het bedrijfsleven, ook ten dienste van die bedrijven moet worden aangewend. Het bestuur heeft nog geen concreet voor stel uitgewerkt, doch gedacht is aan een rapport van het Economisch Technolo gisch Instituut. De heer J. H. Roose merkte op, dat steeds weer blijkt, dat er in het wes ten en noorden van het land een ont stellend tekort aan kennis van Zee land bestaat. De aanwijzing van vier Zeeuwse gemeenten als ontwikkelings kernen heeft tot gevolg o.a. dat de besturen van deze gemeenten contac ten krijgen met leiders van bedrijven, die zich eventueel in Zeeland willen vestigen en dan valt het steeds weer op hoe weinig men in andere delen van het land van Zeeland weet en dat men zelfs een verkeerde voorstelling van dit gewest heeft. Bezoeken aan Zeeland doen dan een geheel andere kijk op dit gewest ont staan. De heer Roose vestigde er de aan dacht op, dat het van belang ls meer bekendheid te gewen aan de mogelijkhe den, die Zeeland biedt. Misschien kan de Kamer hiertoe bijdragen. (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen '(ook in kleur)- 0 De wachtmeester der Rijkspolitie 1ste klasse, J. J. Wijkhuis te GRIJPSKERKE slaagde te Rotterdam voor het politie-di- ploma „B". Van een onzer verslaggevers WILHELMINADORP. De eerste dag van het grote WUhelmina- polderfeest is er een van verrassingen geweest. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Gasemibroot, kon de verheugende mede deling doen dat H.M. de Koningin aan de jubilerende [maatschappij het predicaat koninklijk had verleend, waarna de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van der Plassöhe, zes trouwe personeels leden een koninklijke onderscheiding mocht opspelden. De heer F. de Groene, selectiechef van de Wilhelminapolder en „vader" van zo menig nieuw aardappelras was benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, terwijl de heren P. D. Westdorp, Johs. Kiters, A. Labues G zn, C. Minnaar en J. Spruijt de eremedaille in brons werd toegekend. De echtgenote van de nieuwe minister van landbouw, mevrouw Van Marijnen, had de reis naar Wilhelminadorp ge maakt om daar het dorpshuis officieel te openen, dat het bestuur van de Wil helminapolder aan zijn personeel had geschonken ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de maatschap. Voorafgegaan door trompetterende herauten te paard reed de stoet van genodigden het dorp binnen, waar de bevolking voor het dorpshuis was sa mengestroomd om het officiële gebeu ren met eigen ogen gade te slaan. Peter Minderhoud, zoontje van de directeur stapte parmantig naar voren om op een kussen da sleutel aan mevrouw Van Marijnen aan te bieden. Daar hoorden ook bloemen bij en Bram Minderhoud en Menno Boelman, zoontje van de adj. directeur, offreerden elk een kleur rijk boeket aan mevrouw De Casem- broot en mevrouw Van Marijnen, In het dorpshuis sprak de heer J. H. van Hoboken, voorzitter van het hoofd bestuur van de maatschap, een wel komstwoord tot bestuur, directie en de honderden genodigden, o.w. tal van autoriteiten van provincie en landbouw. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en ir. A. W. van der Plassche opende de rij van sprekers, die bepaald niet met lege handen kwamen. Namens het per soneel bood de heer C. Burger het grote houttableau in de hall aan, de heer J. Mazure offreerde een spreekgestoelte en namens de zakenrelaties verrijkte ir. D. J. van der Have het dorpshuis met een tv-toestel, een 16 mm filmpro jector, een diaprojector, een Juliana- biljart en een pickup. Burgemeester P. J. Evers van Kat- tendijke liet zijn hartelijke woorden ver gezeld gaan van een decoratieve zonne wijzer voor de tuin, waarna zijn con frater burgemeester Ter Haar Romeny van Wolfaartsdijk een klok aanbood. Schilder De Bat deed er nog een (elek trische) klok voor de grote zaal bij, de vrouwenvereniging offreerde een kussen en namens enkele vennoten werd een borstbeeld van Koningin Wilheimina van Pruisen, naar welke vorstin de polder is genoemd aangeboden. Na de thee hadden de zeshonderd be woners van de Wilhelminapolder, die van een vrije dag konden genieten, zich verzameld om het défilé van al het rij dend, rollend en dravend materieel gade te slaan. Spannen paarden, tractoren, wagens en combines paradeerden in lange files langs het erepodium, terwijl een gure windvlaag hetzonnetje in een grauwe deken hulde. Maar nog was de feestkoek niet op. 's Avonds spoedde al wat zich met de W.P.-initialen getooid had, naar Goes om daar in eigen kring te genieten van een bijzonder geslaagde revue, .die voor een belangrijk deel op historie en authentieke gegevens gebaseerd was en geheel in het teken van de jubilerende Wilhelminapolder stond. Vandaag Is het opnieuw feest voor de po-lderbewoners. Eerst uit slapen tot zeven, acht of voor de liefhebbers negen uur en dan een dagprogramma vol feestelijk heden om van te watertanden. Kinderfeesten, volksspelen en nog veel meer. Het feest van de polder, de koninklijke polder. (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen Advertentie Help zelf en Uw tafelburen uit de (zuur)brand. Houd altijd Rennies bij de hand... Dan kan overtollig maagzuur U niet eren Die één of twee tabletten doven 'w pijn bij voorbaat, als er eens iets vkccrd valt. Gemakkelijk in te nemen o Rennies - onopvallend - één voor één /giënisch verpakt. En nog lekker van smaak bovendien Van onze correspondent OOSTKAPELLE. De varkens in de kom van Oostkapelle zullen voorlopig nog rustig worden vetgemest. Op de raadsvergadering die woensdagavond werd gehouden, toonden enkele raads leden zich evenwel voorstander van een gemeentewet, die bepaalt, dat in de be bouwde kom niet meer dan één varken mag worden gehouden. Een debat hierover ontspon zich, naar aanleiding van een verzoek tot het ver krijgen van recht van opstel voor var- kensmesterij, die bij B. en W. was inge diend. De raadsleden die het aantal var kens in de bebouwde kom wilden be perken, hadden daarbij een vermindering van onwelriekende geuren in het cen trum van het dorp voor ogen. Maar nadat was opgemerkt dat een varken meer kan stinken dan zes varkens, werd besloten dat op de huisvesting van de dieren meer zal worden gelet. De Oostkapelse raad behandelde ook weer het vraagstuk van het luiden van de torenklok. Een rapport over de ge voerde besprekingen werd voor kennis- geying aangenomen. Bepaald werd dat de huidige toestand zal worden gehand haafd. De heer A. Koppoolse wees er met nadruk op dat de klok eigendom is van de gemeente en stelde voor dat op zon dagen op vaste tijden zal worden geluid. Zijn voorstel werd echter met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Het uitbreidingsplan waarin de zomer woningen, landhuizen en straten komen is thans definitief vastgesteld. G.S. heb ben de grondaankoop goedgekeurd. De (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen Het ongeluk te Rilland RILLAND In tegenstelling tot onze publicatie van dinsdag onder de titel „auto puinhoop na botsing met boom", over het ongeluk bij de kwekerij te Ril land, moeten wij mededelen, dat het niet de heer L. Leendertse uit Rilland was, wiens wagen bij het ongeluk was betrok ken, doch zijn broer uit Kruiningen. Ook liep het met de wagen beter af, dan ons bericht deed vermoeden. Gedeelte Westsingel wordt afgesloten GOES Ten tijde van de bouw van het consulentenhuis in Goes zal een ge deelte van de Westsingel worden afgeslo ten, zo stellen b. en w. de raad van Goes voor. Deze maatregel zal worden getrof fen, omdat de aannemer geen werkterrein heeft op het gebied van het consulenten huis. De afsluiting betreft het gedeelte van de Westsingel tussen de Naerebout- straat en de Zuidvlietstraat. B. en w. merken in hun voorstel op dat het college beseft welke moeilijkheden aan deze maatregel zijn verbonden, doch dat zij geen betere oplossing zien. Middenstandswoningen te Yerseke aanbesteed YERSEKE Op het gemeentehuis te Yerseke werd voor de gemeente aanbe steed de bouw van vier middenstandswo ningen. Hoogste inschrijver was de firma W. Dronkers voor f 73.520,De gunning is aangehouden. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Vorig jaar verkocht de Middelburgse land bouwer M. P. zijn boerderij voor 45.000. Daar hij op deze wijze zijn eigen woning kwijtraakte besprak 'hij met de koper, dat deze de in ventaris kon krijgen, mits hij voor een woning van ƒ20.000 kon zor gen. Hij moest er dan nog ƒ5.000 extra bijbetalen, alles tesamen zou dan gelijk zijn aan de totale waar de van de inventaris. Al gauw klopte de koper aan P.'s wo ning en deelde hem mee, dat hij een drietal woningen had ontdekt, die hij voor 20.000 kon kopen. P. bleek er wel zin in te hebben en betrok een der woningen nadat alles was geregeld. Bij een taxatie bleek nu echter, dat de in ventaris in het geheel geen 25000 waard was. De taxateur kwam zelfs nog niet aan de 20000. Dit betekende voor P. een grote strop, zei hij, want de drie woningen bleken hem achteraf helemaal niet te bevallen, daar zij gedurende de oorlog in het water hadden gestaan. Hij had er reeds vele onkosten aan gehad. GEEN OPZET Ofschoon er geen opzet in het spel was eiste de officier van justitie, mr. Ph. M. (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen GOES. De postduivenvereniging De Rode doffer hield een vlucht vanuit Teisdorf. Uitslag: 1 en 2 M. Goedege- bure, 3. W. Scheers, 4. A. Heijnsdijk, 5. J. Pikkaart, 6. J. Bakker, 7. D. Kloos terman, 8. G. de Hond, 9. W. v. d. Ree, 10. J. van Es. OUD-VOSSEMEER. De postduiven vereniging De Zwaluw hield een vlucht vanuit Troisdorf. Uitslag: 1. C. Bogaart. 2. 5. A. Lindhout, 3. J. Tholenaar, 4. 7. P. van Ast, 6. J. Nuts, 8. J. v. d. Zan- de, 9. C. Timmermans, 10. N. v. d. Houten. Van onze correspondent den in het dorp ge- Eens was een burge- ZOUTELANDE Op staan. Dat bleek in meester de smid. Dat 19 juni wordt te Zou- 1896, toen een zware was de heer W. van telande aanbesteed het vloed de fundamenten Swighem. Maar dat is slopen van de oude van huizen en regen- al heel lang geleden, smidse. Dan zal eigen- bakken en zelfs van Nu is een burgemees- lijk uitgemaakt wor- een weg ontblootte. ter geen smid meer. den wie een stuk oude Nu is de smidse alleen Hij mag niet met vuile historie van Zoutelan- nog maar een, sta-in- handen in de raadsver- de zal mogen wegbre- de-weg. De laatste gadering komen. vandfI6nnnnga<fefPiin> w-,eenf geldleni'18!ken. Een stuk historie, eigenaar van de histo- Met de oude smederij van 60.000 af te sluiten ter financiering x i van de grondaankopen. Het verzoek van dat veel ouder is, dan rische smederij, de verdwijnt een stukje de muziekvereniging „Crescendo" aan deiemand uit Zoutelan- heer W. Leijnse, heeft historie. Maar het rao- ftnmoonro nn t t de. Wel drie honderd aan de nieuwe ver- derne verkeer maalt jaar. keersweg al een nieu- niet om historie. Dat nieuwe verkeersweg, we smederij. De smid- raast. Dat raast straks Maar hoe lang nog? se staat midden op de langs Zoutelande. Dat Vroeger heeft de smid- laat Zoutelande links historische smidse weg se waarschijnlijk mid- liggen, straks, als de ia. gemeente de muziektent over te nemen werd ingewilligd. 0 Het fanfarekorps „O.K.K." te WEST KAPELLE zal zaterdag een concert ge ven. Tijdens dit optreden wordt de uit slag van de Roode Kruisverloting bekend gemaakt. GOES De jaarlijkse contactbijeen komst voor alle leerkrachten aan de landbouwhuishoudscholen van de Z.L.M. wordt op vrijdag 12 juni te Oostkapelle gehouden. Om half elf wordt de bijeen komst geopend door de voorzitter van de commissie voor het landbouwonderwijs, de heer B. G. H. ter Haar Romeny. Daar na houdt de heer H. A. Hüsken uit Eind hoven een lezing naar aanleiding van de antwoorden die hij binnen kreeg op de tijdens de vorige contactdag gestelde vra gen. 's Middags om twee uur bespreekt de heer H, Stam, directeur van de Zeeuw se muziekschool, de derde symphonie van Ludwig van Beethoven, onder de titel „Beethoven en zijn Eroïca". Bij de postcommandant der Rijkspoli tie te DREISCHOR zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: 1 motorvoetsteun, 1 zonne bril en 1 vetspuit. Schenkenberg van Mierop tegen P. een geldboete van 500 subs, een maand hechtenis. Mr. P. van Empel. de eco nomische politierechter zal over een week schriftelijk uitspraak doen. De handelsreiziger A. J. v. d. V. uit Oost-Eekloo heeft of liever had een bijzonder soort auto. Wanneer men de achterbumper demonteerde kwam er een speciaal geconstrueerd deel van de kofferruimte vrij. bestemd voor dois- tere doeleinden. De man placht er na melijk boter in te stoppen en dit over de grens te smokkelen. Aanvankelijk deed hij dit met enkele pakjes tegelijk, doch naderhand begon de smokkelwaar uit te groeien tot gro tere proporties. Zo werd hij op een dag gesnapt met 98 kilogram boter in zijn auto. Voor dit feit moest hij gistermorgen terecht staan. Daar hij echter door werk zaamheden was verhinderd verscheen zijn vrouw met een medeplichtige, mevr. G.V.-S. Deze had Van de V. opzette lijk de gelegenheid en de middelen ver schaft om de boter benevens een hoeveel heid Belgische betaalmiddelen over de grens te brengen. ,Ik had er helemaal niet aan gedacht, dat het eigenlijk niet mocht", bracht de medeplichtige iet wat naïef en schuchter in het midden. PERPLEX Mr. Schenkenberg van Mierop stond enigszins perplex. V. die zelf een smok kelaar was geweest en reeds vijf maal was veroordeeld had eindelijk ingezien, dat hij verkeerd deed en was er mee gestopt. Maar nu was het zijn vrouw die er lustig aan begonnen was. V.'s vrouw werd veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 100 subs, twintig dagen. Van de V. werd veroordeeld tot twee weken voor waardelijk, een proeftijd van drie jaar. een geldboete van 100 subs, twin tig dagen en verbeurdverklaring van auto en boter. Als de grondwerker N.W. v. d. W. Dit Noordgouwe 's avonds thuis komt, trekt hij vliegensvlug een witte jas aan en ijlt naar zijn patates-frites-bedrijf waar hij dan gedurende de avond de Noord gouwenaars met heerlijke baksels weet te verzadigen. Hij tracht hen echter op nog een andere manier van dienst te zijn maar deze manier is nu juist niet geoorloofd. In zijn kraam heeft hij op de toonbank namelijk een alleraardigst kastje staan, dat gevuld is met pakjes sigaretten en rooktabak. Voor deze overtreding werd hij veroordeeld tot een geldboete van 5 subs, een dag. In strijd met de voorschriften had de Oostburgenaar A. J. O. telkens vis uit België naar Nederland vervoerd. Hij was niet in het bezit van een geldige vergunning van het grensoverschrijdings- vervoer en werd veroordeeld tot twee geldboetes van 75 subs, vijftien dagen. GEHAKT ,.Hoe moet ik dan mijn gehakt fris houden", riep de slager W H. van 't V. radeloos uit. Hij had zijn verse worst en gehakt gedurende enige tijd van een zwavelig zuur voorzien, wat volgens de warenwet schadelijk is voor de gezond heid. Daar hij reeds tweemaal eerder was veroordeeld, meende de officier van justitie dat hij dit keer toch wel een ge- boete moest hebben en eiste 250 subs, vijftig dagen. De politierech ter veroordeelde hem echter tot 150 subs, dertig dagen met een proeftijd van twee jaar. (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5