Nieuw recreatie gebouw „Hedenesse" voor PTT-kamer is beslist geen klachtenbureau Zeeland gezien van onder een tulband Walcherse ringrijders gaart steken om de titels Zeeuwsch Dagblad Slechts drie Vitesse maakt Luctor I een punt afhandig BOUW BEGINT IN NAJAAR VAN 1960 Jonge-Kerkschip in Zeeuwse wateren Opbouwende suggesties van de gewone man 9 echter waardevol Eerste-klassers ontmoeten elkaar zaterdag in Arnemuiden Sportmiddag van personeelsver. Domburgse hond vijfde Mej. Ludikhuize verlaat het onderwijs Eerste frambozen aangevoerd Jubilarissen Rode Kruis gehuldigd Begrafenis mej. Wieling, Biezelinge Zilveren jubileum bij de PZEM Auto puinhoop na botsing met boom Thoolse jagers tweede op eigen terrein Ds. P. v. Til 25 jaar predikant VEEKEURING TE VROUWENPOLDER EERSTE RODE BESSEN Raad van State behandelt plan wegen en waterlopen Walcheren Wordt pastorie kleuterschool? ■mmÈËËÊmÈÊmÊm-iïTtt* LIFTER PAUL UIT INDIA Polders Naar A oosten .4 r ternis Uit de kerken Dinsdag 9 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk J-JET HEEFT ONS nogal verwonderd, dat van de Zeeuwse gemeenten er slechts drie, alle in Zeeuwsch Vlaan deren, bij de herziening van de ge meenteclassificatie voor de collectieve arbeidsovereenkomsten zijn „ver hoogd" van de vijfde naar de vierde klasse. Feitelijk is de hele gemeenteclassi ficatie een aanfluiting geworden. Ingevoerd in een tijd, dat men meen de en er was misschien toen grond voor dat het leven op het platte land veel goedkoper was dan in de stad, blijft ze stand houden, ook nu iedereen langzamerhand er wel van overtuigd is, dat van die goedkoopte vrijwel geen sprake is. Natuurlijk er zijn in de provincie sommige dingen goedkoper. Maar het aantal artikelen, waar dat voor geldt, is hoe langer hoe kleiner geworden. Terwijl anderzijds een aantal factoren bewerken, dat het leven op het land in bepaald opzicht net zo duur. in ander opzicht duurder is dan dat in de stad. De toename van het aantal merkartikelen bijv., die in het dorp precies dezelfde prijs doen als in de stad, heeft de gelijkheid in prijs bevorderd. De vervoerskosten, die op sommige andere artikelen drukken, de verplaatsingskosten, die voor school en werk nodig zijn, maken het leven duurder. Ten aanzien van de woning- huren streeft het dorp de stad al heel dicht na, zodra het over nieuwbouw en of huurverhoging gaat. Voor gas, electriciteit en water moet men op het platteland vaak hogere prijzen betalen. Maar de lonen moeten er lager blij ven. Dat dit een rem is op de ontwikke ling ligt voor de hand. Voor het over heidspersoneel aan deze classificatie is nog niets gedaan ligt een be langrijk deel van onze provincie in de laagste klasse. Voor de vaklieden ook. Dit is een belemmering voor het aan trekken van nieuwe krachten. Het is een premie op het wegtrekken uit de provincie. Het werkt dus precies in de omgekeerde richting als de regering door het aanwijzen van ontwikkelings gebieden en -kernen bedoelt. Het zal goed zijn, als aan dit puilt bij de sociaal-economische studies meer aandacht wordt besteed. Raad Domburg vergadert DOMBURG De gemeenteraad van Domburg zal donderdagavond om acht uur in het gemeentehuis vergaderen. Vol gens de agenda zal er onder meer wor den gesproken over verordeningen en wijzigingen en de aanwijzing van een ver tegenwoordiger voor de besprekingen met G.S. Van onze korfbalmedewerker Het korfbalprogramma van zaterdag heeft enkele duidelijke verrassingen op geleverd. Niet echter in de eerste klas se waar Animo 1 niet bij machte was Elto 1 iets in de weg te leggen (47). Ook Tjoba 1 had met Olympia 1 niet de minste moeite (100) en de eerste wedstrijd op het vernieuwde veld was dus meteen een goede. Doordat Togo weer niet speelde duikelde deze ploeg naar de derde plaats. De eerste en de tweede plaats worden bezet resp. door Tjoba en Elto. In 2a werden twee wedstrijden ge speeld en waren er evenzoveel verras singen te noteren. Hiervoor zorgden de staartploegen Atlas en Top. Merkwaar- resp. van Elto 2 en van Ondo. Elto 2 is door deze nederlaag afgezakt naar de voorlaatste plaats met 1 punt voor sprong nog op Atlas maar met twee wedstrijden meer gespeeld. Top 1 kwam ietsje verder uit de gevaarlijke zone. Aan de kop veranderde niets behalve dan dat Ondo voorlopig uit de kopgroep wegviel. In 2 b had Volharding zonder te spe len een goede dag doordat Luctor 1 bij Vitesse één puntje verspeelde (33). Luctor 1 heeft veel moeite gehad om dit resultaat te bereiken. Vitesse komt tegen de koplopers in deze afdeling dus wel bijzonder goed voor den dag. SSS had tegen Zeelandia 1 niets in te bren gen (100) en bleef dus in de onderste regionen. In de kopgroep veranderde in deze afdeling niets. In 3 a wordt het gedrang in de kop groep steeds groter omdat Stormvogels na een 09 zege op Vedo 3 zich bij de leiders voegde. Animo 2 had bijzonder veel moeite met Swift 4 (65) hetgeen van BKC tegen Zuidzande .bepaaldelijk niet gezegd kan worden (240!). Animo 2 bleef eerste met 10 uit 7 maar de tweede plaats wordt nu ge deeld door drie ploegen t.w. BKC, AKC en Stormvogels, alle met 8 uit 5 en dus alle drie relatief beter dan Animo 2. In 3 b was er van spanning bij Vo poKats, de twee koplopers, geen spra ke want Vopo toonde zich duidelijk de meerdere (72). Olympia 2VZOD 1 was een wedstrijd om gauw te verge ten al zal VZOD blij zijn geweest hier een puntje mee te pikken (44). De opmars van Dos 55 gaat onverminderd voort. Door een 212 overwinning op VZOD 2 werd deze ploeg nu der Ie ach ter Vopo en Kats. De voorsprong van Vopo op Kats bedraagt nu 4 punten met een wedstrijd meer gespeeld. In 3 c moesten twee wedstrijden van het programma afgevoerd worden waar door Scampolo 2 de kans kreeg om door een 23 zege op het wederom teleur stellende Zeelandia 2 aan de leiding te komen. Scampolo 2 4—7, Luctor 2 57 en Zeelandia 2 76. In de avondklasse bleef -CVL door een 134 overwinning Swift 5 op de hielen volgen. Vedo 2 vergrootte de afstand tus sen de twee hekkesluiters Animo 3 en Ondo 2 door Ondo 2 er met 31 onder te houden. De uitslagen: 1 Animo 1Elto 1 47; Tjoba 1Olympia 1 100; 2a Atlas Elto 2 53; TopOndo 5—3; 2 b Vi tesseLuctor 1 33: Zeelandia 1—SSS 10—0; 3a: BKC—Zuidzande 24—0; Vedo 3Stormvogels 09: Animo 2bwift 4 65: 3b VopoKats 72: Olympia 2—VZOD 1 4—4; VZOD 2—Dos 55 2—12; 3 c Zeel 2Scampolo 2 23; avondkl.: Vedo 2Ondo 2 31: KVLAnimo 3 134; adsp. A: Animo aTogo a 31; Swift bZuidw a 102 B Atlas aNoad a 11; Animo cOnda a 00; C Vi tesseLuctor a 18; OlympiaElto a 14; D: Swift KwiekZuidw b 132; E: Swift rapAnimo e 50; F: Elto ■b—Luctor c 01; Volharding—Tjoba 6 0. Van een onzer verslaggevers CADZAND. Toen in 1944 de be zetters uit West-Zeeuws-Vlaanderen waren vertrokken, lieten zij in de om geving van Cadzand een „bunker dorp" achter. De samenwerkende hervormde gemeenten vestigden daar toen een streekjeugdcentrum. Dit cen trum stond onder beheer van de ge vormde stichting „Hervormd jeugd werk West-Zeeuws-Vlaanderen". Al spoedig bleek echter dat dit centrum niet alleen voor West-Zeeuws-Vlaan deren, maar voor de gehele provincie in een behoefte voorzag. Weldra werd het dan ook van streekcentrum be vorderd tot vormingscentrum. Enkele jaren geleden werd er een nieuwe conferentiezaal gebouwd, en sinds kort is er ook een nieuwe woning voor de directeur verrezen. Het blijkt echter dat de beschikbare ruimte nog te klein is, zodat er thans plannen be staan tot het stichten van een recreatie zaal met dienstgebouwen. Dit gebouw is bedoeld voor het volwassenen- en win terwerk, omdat thans niet alle slaap vertrekken kunnen worden verwarmd. Het rechter gedeelte van dit gebouw zal worden bestemd voor de administratie en directie. Hierin zullen o.m. een direc- (ingez. med.-advertentie Van Nelle bestellen Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Van 5 tot 13 augus tus a.s. zal een Jonge-Kerkschip de Zeeuwse wateren doorkruisen. De in scheping is in Rotterdam en het doel van de leden van de Jonge Kerk is Zee land zien, zoals het gezien behoort te worden: te water! Het schip vaart door de Rotterdamse haven en het Botlekge- bied in de richting van Den Briel. Dan gaat het door het kanaal van Voorne naar Hellevoetsluis, waar de Jonge Kerk-leden de Deltawerken kunnen be wonderen. Daarna buigt het schip om Flakkee en Schouwen-Duiveland heen en brengt een bezoek aan Zierikzee. In het weekend ligt de schuit bij het' "prach tige duingebied en strand van westelijk Schouwen. Des maandags gaat de reis over de Oosterschelde naar Veere, waar opnieuw een blik op in uitvoering zijn de Deltawerken kan worden geworpen, en vandaar naar Middelburg en Vlissin- gen. Dan komt de Westerschelde aan de beurt en door het kanaal door Zuid-Be- veland keert het schip via de Moerdijk terug naar Dordrecht, waar het einde van het „kamp" is. Ds. J. J. W. A. Wijchers uit Den Haag zal als „kapi tein" optreden. tiekamer, een bestuurskamer en een ruimte voor de administratie worden on dergebracht. Aan de rechterkant van de ontvangsthall komt een eet- en recrea tiezaal met daarachter een keuken en de centrale verwarmingsinstallatie. Links van de hall zijn de slaapvertrek ken en bad cellen geprojecteerd. Het ge bouw zal een totale lengte van 30 meter (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen en een hoogte van vier meter krijgen. Wanneer deze plannen worden verwe zenlijkt zal de capaciteit van het cen trum van 70 tot 100 bedden stijgen. Het ligt in de bedoeling om in het najaar van 1960 met de bouw te begin nen. zodat het in het zomerseizoen van 1961 in gebruik kan worden genomen, Thans worden er met Rijk en Provincie besprekingen gevoerd over de te verle nen subsidie. Iets definitiefs hierover kon men ons echter nog niet meedelen. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. De bevolking van de Zeeuwse hoofdstad vond enkele dagen geleden bij de post een merkwaardig papiertje. Het was een pamflet van de P.T.T. Er boven stond: „Wist u dat(van dieP.T.T.-kamer?" En dan volgden er een zestal punten, waaruit moest blijken wat die P.T.T.-kamer eigen lijk deed. Hoewel wij wisten, dat er sinds 1956 in Middelburg zo'n P.T.T.-kamer was, zijn we nooit precies achter de taak van deze kamer gekomen. En na het lezen van het strooïbiljetje waren we nog niet overtuigd, kregen we de indruk, dat de inhoud van het pam flet aanleiding gaf tot misverstan den. Zoals ook de P.T.T. in Middel burg in de afgelopen dagen heeft ondervonden. Er waren namelijk mensen, die dach ten: „Ha, eigenlijk een klachtenbu reau!" En zij klommen in de pen. Dat was evenwel in het geheel niet de be doeling van het secretariaat van de P.T.T.-kamer. „We zijn helemaal geen klachtenbureau!" vertelde ons de secre taris, de heer P. A. Dansen, „integen deel, wat we wèl zijn, dat is gevoelig voor opbouwende suggesties van de „ge wone man!" Iets wijzer waren we dus al. De heer Dansen zorgde ervoor, dat de P.T.T.- kamer voor ons geen mysterie bleef. Zo'n kamer nu is samengesteld uit ver tegenwoordigers van de kringen van handel, industrie en vrije beroepen. Door zijn voorzitter heeft de kamer zit ting in de landelijke P.T.T.-raad, een bij de wet ingesteld college van advies Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG De Zeeuwse Ring rijders Vereniging, die volgend jaar het tienjarig bestaan hoopt te vieren en nu reeds 560 leden telt uit 21 afdelingen, treedt zaterdag a.s. weer keurig netjes aan op 't Schorretje in Arnemuiden. Daar zullen dan weer de beste ring rijders uit Zeeland en die komen van Walcheren, naar men zegt elkaar het eerste-klassekampioenschap be twisten. Naar verwacht wordt, zullen (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen GOES. De sportmiddag, zaterdag te Goes gehouden en georganiseerd door de Federatie van Personeelsverenigingen is een groot succes geworden. Het prachtige weer lokte veel mensen naar het sport veld waar in vlot tempo voetbal, volley bal, korfbal en kinderspelen ten beste ge geven werd. De voetbaluitslagen waren als volgt: B.V.A.B.—P.T.T. 0—3, P.Z.E.M.—Typo's 14, GAKLouisse 31, Interscaldis Gem. Werken 1—0, WattezDe Zon 1—0. In de kwartfinale winnaars waren de uit slagen: P.T.T.Interscaldis 1—4, Wattez— GAK 0—4 De halve finale: Typo'sInter scaldis 10 (na strafschoppen). De finale, gespeeld tussen GAKTypo's eindigd 00 waarna het GAK in bezit kwam van de beker. Voor de Typo's was er een lauwer krans. De verliezersronde werd gewonnen door Gem. Werken (medaille) met 3—1 van de P.Z.E.M. (lauwerkrans). Inmiddels was de jeugdafdeling van de Pijperver. „Excelsior", gevolgd door een grote schare jeugd, op het sportveld ge arriveerd voor het programma kinderspe len. Als winnaar van de volleybal wed strijden kwam Interscaldis in bezit van de plaquette na in de finale het GAK te heb ben verslagen. De korfbalwedstrijd Togo—Federatie twaalftal werd met 71 door Togo ge wonnen. waarmee Togo de lauwerkrans in de wacht sleepte. Als sluitstuk van de middag trad het Tamboers- en Pijper- corps „Excelsior" op de grasmat voor een figuurmars die veel bewondering en waardering afdwong. BERGEN OP ZOOM. Bij de natio nale hondenwedstrijden, welke te Bergen op Zoom werden gehouden ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de politiedressuurhondenvereniging, ..Edel- trouw" behaalde de heer D. Minder- ioud uit Domburg met Nero de vijfde prijs met 276.5 punten. zestig rijders aan de start verschijnen, twintig drietallen dus, onder welke die van Veere (winnaars in 1957 en 1958) en Aagtekerke. De drietallen uit deze plaatsen mogen als de kanspaarden voor de titel worden genoemd met als out siders Koudekerke en Zoutelande. Z.K.H Prins Bernhard stelde ook dit jaar weer een bronzen medaille beschikbaar voor het beste drietal. Wat de persoonlijke titel betreft hier voor komen het meest in aanmerking de kampioen van het vorig jaar, T. Koole uit St. Laurens en J. Koppejan uit Zou telande. Burgemeester Van der Heiden van Arnemuiden zal na afloop van de wedstrijden, die al om negen uur 's morgens beginnen, de prijzen uitrei ken. De tweede-klasserijders komen aan start op zaterdag 11 juli op de provin ciale weg in Oostkapelle. Ook voor de ze titelwedstrijd worden zestig deelne mers verwacht. Vorig jaar ging het kampioenschap naar A. Maljaars in Oostkapelle, die voor eigen publiek stel lig zal pogen zijn titel te prolongeren. Goede kansen hébben daarnaast G. Sin- ke uit Koudekerke en in mindere mate Jac. Goedbloed uit Gapinge. In de drie- tallenafdeling kunnen we tippen Koude kerke en St. Laurens. Burgemeester Sprenger zal na afloop de prijzen uit reiken. Damcompetitie Stavenisse De stand van de damcompetitie is nu als volgt: Senioren: J. van OeverenH. Priem 2 o, A. MoerlandJ. Priem 20, J. J. Bos- loperA. Stoutjesdijk 0—2; J. DijkeK. van Oeveren 20, W. Quaak—S. J. Ver maas 02, J. PriemA. Moerland 20, A. J. van OeverenJ. Dijke 11, J. PriemS. J. Vermaas 02, J. J. Bosloper K. van Oeveren 02, J. van Oeveren A. Stoutjesdijk 1—1. Junioren: F. Keur Azn.W. Vermaas 02, A. Rierijk—A. van Haaften 02, P. QuistF. Keur Azn. 02, R. Moerland P. Quist 02, C. GaakeerF. Keur Lzn. 2—0, I. PotappelW. Vermaas 20, F. Keur Lzn.—P. Quist 0—2, A. Riedijk—F. Keur Azn. 11. en bijstand voor de minister van ver keer en waterstaat en de directeur-ge neraal der P.T.T. Naar de wet gesproken heeft een PTT-kamer een drievoudige taak: a. het onderhouden en het bevorderen van het contact tussen de verschillen de categorieën van gebruikers met het P.T.T.-bedrijf; b. het geven van des kundige voorlichting in eigen kring omtrent de door de P.T.T. genomen of te treffen maatregelen; c. het geven van advies aan de P.T.T.-raad over de uitvoering van de diensten van de P.T.T. En verder houdt de kamer elke provincie heeft er één voor de uitoefening van haar taak regelmatig contact met de directies van de post en telefoondistricten, alsook met die van de telegraafkantoren, de post cheque- en girodienst en de Rijkspost spaarbank. Zij behandelt ten slotte op merkingen, suggesties en vragen van algemene aard over de uitvoering van de P.T.T.-diensten. Een hele mond vol, maar het komt hierop neer dat vertegenwoordigers uit de „gecompliceerde" en de „eenvoudige" maatschappij met hun wensen let wel geen klachten! daar is een aparte afdeling voor! bij de P.T.T.-kamer kunnen komen, welke kamer deze ver langens dan bespreekt in hogere sfe ren. En in vele gevallen worden deze wensen, waarmee ernstig rekening wordt gehouden, op kortere of langere termijn vervuld. (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen SINT LAURENS. Mej. C. H. Lu dikhuize onderwijzeres aan de Chr. Nat. school te St. Laurens fietst al 39 jaar lang elke dag twee keer op en neer van Middelburg naar St. Laurens. Thans heeft zij de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, en gaat het onderwijs verlaten. Mej. Ludikhuize begon haar loopbaan in 1916 aan de Chr. school te Biggeker- ke, waarna zij in 1917 vertrok naar Ede (Gld.) waar ze drie jaar werkzaam was. Op 16 december 1920 verbond zij zich aan de school te St. Laurens, waar ze ook haar 40 jarig jubileum vierde, bij welke gelegenheid zij koninklijk werd' onderscheiden. Tijdens de inundatie van Walcheren was mej. Ludikhuize nog een poosje werkzaam op de Gravenstraatschool in Middelburg. „Ik heb dit werk altijd met plezier gedaan, maar er is nu eenmaal een tijd van komen en van gaan", aldus mej. Ludikhuize. KAPELLE. Er zijn weer frambo zen. Reeds verschillende telers hadden maandag dit produkt aangevoerd, op de veiling in Kapelle-Biezelinge. Er waren hierdoor reeds enkele tientallen kilo's te koop. De prijs liep van 58 tot 90 cent per doos van 200 gram. De aanvoer van frambozen begint dit jaar wel erg vroeg want het vorig jaar kwamen de eerste pas op 20 juni aan de veiling en het is normaal dat de oogst in de tweede helft van juni begint. Het aan houdende droge warme weer in de maand mei heeft de ontwikkeling van de frambozen in Zeeland zeer bespoe digd. Het is het ras Malling Promise dat thans begint te rijpen. De stand van de frambozen is over het algemeen gunstig, hoewel er percelen beginnen te komen die nodig regen moeten hebben. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. In de schouwburgzaal van het Scheldekwartier, werden door dc voorzitter van het Rode Kruis afdeling Zeeland, dr. J. Spuyman verschillende personen gehuldigd in verband met een jarenlange trouwe dienst. De heer Spuyman bood namens het hoofdbestuur en de directie de heer J. Davidse een oorkonde met bijbehorende draag medaille aan, in verband met zijn dertigjarige staat van dienst. „Nooit was hem iets te veel", aldus de voorzitter. „U heeft bij de colonne steeds een gewichtige dienst verricht". De overigen, die in aanmerking kwamen voor een oorkonde en een eremedaille, zijn: mej. J. Hilbert, mevrouw M. A. San- dersede Wolf en de heer L. Lippens, allen met twintig jaar staat van dienst en de heren J. van As, J. H. van Kalkeren en J. Walkier, allen met tien jaar staat van dienst. Al deze jubilarissen wonen in Vlissingen. Na dit officiële deel van het program ma begon men aan het feestelijke ge deelte. De leden van de toneelgroep van de personeelsvereniging van „De Schelde" voerden onder regie van de heer J. Wisse op het dolkomische toneelspel: „Mijn vrouw verlangt salaris" van Wim Dumont op. Met dit uitstekende opgevoerd toneel stuk, dat reeds bij het begin vlot voor het voetlicht werd gebracht, hebben de toneelspelers verdiende eer weten te be halen. Deze eer komt zeker niet in de laatste plaats toe aan de heer Wisse. Zei den wij zoëven dat hij de regie voerde, ook had hij een groot aandeel in de op voering van het stuk, met zijn creatie (we mogen het bijna zo noemen) van de Neus, een ruwe zeeman met pensioen, die door een arbeidsbureau ergens als „huishoud ster" wordt aangesteld. Een prima rol liet ook de heer A. van Gemert, als de lang niet te benijden echtgenoot Hans Ever- hart zien. Ook mej. T. de Buck, als Dolly zijn vrouw bleek meer op het toneel ge staan te hebben. KAPELLE. Dat mejuffrouw Wielings gedurende de tien jaar dat zij als onder wijzeres werkzaam is geweest op de herv. Christelijke school te Biezelinge, veel voor haar leerlingen en voor heel Bieze linge heeft betekend, is wel duidelijk tot uitdrukking gekomen bij haar begrafenis, zaterdagmiddag op de algemene begraaf plaats te Biezelinge. De leden van het schoolbestuur droegen de baar. Op het kerkhof waren o.a. de schoolkinderen en de leden van de Herv. vrouwenvereniging aanwezig. Bij het geopend graf vertelde mej. M. Wielings uit Bussum van het leven en werk van haar zuster. Namens het perso neel der school werd het woord gevoerd door het hoofd der school, de heer B. J. J. R. Walrecht. De leerlingen en de leden der Herv. vrouwenvereniging zongen daarna enkele liederen. Voor mejuffrouw Wielings in 1948 naar Biezelinge kwam was zij 25 jaar werk zaam als onderwijzes aan de Heldring Stichting te Zetten. Een vertegenwoordiger van het bestuur sprak over haar vele verdiensten voor de stichting. Namens het schoolbestuur van Biezelin ge werd het woord gevoerd door de heer A. de Jonge. Na Schriftlezing en gebed door ds. D. Schneider dankte de zuster van de overledene, voor het medeleven. Mej. Wielings heeft in Biezelinge steeds de eerste en de tweede klas geleid. Ver leden jaar was zij met pensioen gegaan. De Reisvereniging van de buurtver eniging „de Nieuweweg" te Baarland vergaderde onder voorzitterschap van de heer B. van Damme in café Traas. Besloten werd om dit jaar op vrijdag 10 juli een reis te maken naar Elten en het aangrenzende Gelderse gebied. Advertentie Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Gisteren vierde de heer F. J. A. Walrave uit Vlissingen, technisch ambtenaar bij de afdeling Meterdienst van de PZEM, zijn zilve ren dienstjubileum. In de morgenuren werd de jubilaris met echtgenote en zoon ontvangen in de directiekamer te Middelburg, waar hij temidden van enkele chefs en col legae werd toegesproken door de direc teur van de PZEM, ir. T. Michielsen. De directeur bracht de heer Walrave dank voor de wijze, waarop hij een kwart eeuw lang zijn diensten aan het bedrijf heeft gegeven, toegewijd en vol ambitie. Ir. Michielsen overhandigde de jubi laris de gebruikelijke enveloppe en hoop te, dat de heer Walrave nog vele ja ren aan het bedrijf verbonden zou blij ven. De chef van de meterdienst, ir. J. Buitendijk, gewaagde van het talent van de jubilaris steeds alle voorkomen de puzzles tot een oplossing te brengen. Namens de personeelsvereniging sprak de heer J. Huser, die de heer Walrave een boekenbon overhandigde. Van onze correspondent RILLAND Om een autobusje met zes arbeiders te ontwijken maakte de Mercedes-bestuurder L. Leendertse uit Rilland gistermiddag een zwaai en reed met zijn wagen tegen een boom. De boom knapte af, de personenauto werd totaal vernield. De heer Leendertse kwam er met enkele schrammen af. Het autobusje kwam uit de richting Kapelle en reed bij de kwekerij van de heer Leendertse links af, om het erf op te draaien. De bestuurder van de personenauto merkte het busje niet tijdig op en wist slechts door een ruk aan het stuur een botsing te vermijden. Van onze correspondent THOLEN De Thoolse jagersvereni ging hield op het terrein van de heer M. C. Friderichs een schietwedstrijd op kleiduiven en lopend haas. Het korps Zevenibergsehoek werd eerste, dat van Tholen tweede met een even groot aan tal punten. Steenbergen werd nummer drie. De wedstrijdprijzen gingen naar: 1. R. W. Hendriks, 2. J. C. Kooyman, 3. J. Bouman, 4. Th. Jacobs, 5. W. A. Gaakeer, 6. A. C. Maas, 7. M. Krabe- ke, 8. H. Poot, 9. A v. Nieuwenhuysen, 10. A. v. Broekhoven, 11. J. L. M. Ge luk, 12. J. Koert, 13. C. v. d. Bout, 14. M. v. Spelt. Op de vrije baan was de uitslag: 1. H. Poot, 2. A. C. Maas, 3. J. Bouman, 4. A. Huybregtse, 5. M. Koenraad, 6. J. Kooyman, 7. R. W. Hendriks, 8. A. Friderichs, 9. M. Poot, 10. A. v. Dijke, 11. J. Koert, 12. M. Punt, 13 B. A. v. Dijke, 14. G. Fri derichs. Apollo in Wissenkerke is begonnen aan de serie zomerconcerten. Het eerste con cert werd een succes. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. In een bijzondere bijeenkomst van de gemeente zal op woensdag 1 juli het 25-jarig ambtsjubi leum van de Middelburgse Gereformeer de predikant ds. P. van Til worden ge vierd. Ds. Van Til is nu ruim tien jaar predikant in Middelburg. De jubilerende ambtsdrager werd in 1907 in het Groningse dorpje Enumatil geboren. Hij studeerde aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen. Op 1 juli 1934 deed hij intrede in Een- Veenhuizen. Daar stond ds. Van Til tot oktober 1945. In die maand zette hij het werk voort in Buitenpost. Na in 1947 met de „zeven december divisie" naar Indo nesië te zijn gegaan, werd hij in 1948 te Middelburg beroepen. VROUWENPOLDER Op de gehou den veekeuring werden prijzen toegekend aan stieren van de volgende eigenaren: A. Maas, tweede prijs, S. de Bruijn, twee de prijs. Koeien van de volgende eigena ren verwierven een prijs: Eerste prijs J. Langebeeke, 2a A. van Tatenhove, 2b Wed. A. C. Goedbloed, 3a A. de Bruijn, 3b M. J. de Vlieger. Tweede kalf koeien: la T. van Tatenhove, lb M. J. de Vlieger, 2a A. van Tatenhove, 2b M. J. de Vlieger, 2c Wed. A. C. Goedbloed. Derde kalf- koeien: 1. J. Langebeeke. Vierde kalf- koeienfele J. Langebeeke, lb en 2a Wed. A. C. Goedbloed. Oudere koeien: le en ld Wed. A. C. Goedbloed, lb M. J. de Vlieger, lc A. van Tatenhove. /f- Precies veertien dagen eerder dan het vorig jaar werden dit jaar de eerste rode bessen aangevoerd op de veiling in Kapelle-Biezelinge. Het was de teler J. J. Mol uit Hansweert die zaterdag reeds vier doosjes, in totaal één kg. rode bes sen had aangevoerd van het ras Jonkheer van Tets. Ze werden ge kocht door de commissionair L. J. van Langevelde uit Krabbendijke voor 49 cent per doosje. Van een onzer verslaggevers GRIJPSKERKE. Het bestuur van de Chr. Kleuterschool in Grijpskerke heeft aan het gemeentebestuur een brief gezonden, waarin het gelden vraagt voor de verbouw van de voormalige pastorie (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen TUSSEN DE WIELEN. Als u, wel of niet in ochtend- mineur dit stukje leest, zit ik tussen de wielen, een paar honderd kilometer van mijn Zeeuwse lezers vandaan. Zomaar even een dag of wat er tussen uit, met uw welnemen. Ik had u van dat voor u onbelangrijke gebeuren zeker niet ver teld, als ik vanuit Zeeland niet zo'n bijzondere lifter had gehad. Van hem moet ik u toch even vertellen. Een verhaal met een baard, om de doodeenvoudige reden dat mijn lifter er een had. Een echte. En op zijn donkere hoofd een tulband. Aanbesteding bouw nieuwe veiling Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM In Hotel „De Schelde" te Bergen op Zoom is ten over- staan van architect ir. Sturm voor de R.K. Veilingvereniging aanbesteed het I bouwen van de nieuwe veilinggebouwen op terreinen in het uitbreidingsplan j Moerstraatsebaan. Er waren zestien in-1 schrijvingen. Laagste was van de firma j Adr. de Kok uit Heerle-Wouw voor f 354.900,hoogste was de Int. Gewapend Betonbouw te Breda voor f 464.000,De raming bedroeg f380.000, IIy stond by de Abeele, in Middel burgse dreven. Ik stopte een eindje voorbij deze niet alledaagse lifter en met rustige oosterse gelatenheid schreed hy in myn richting. „Bujjenopzöm" klonk het tussen tulband en baard, ter wijl twee rijen parelwitte tanden bloot- kwamen. „Bujjenopzöm??" Ik begreep, dat hij richting Bergen op Zoom moest en hij stapte in. Hij kwam in India. Zoon van een schrijver-dichter. Studeerde voor arts in Zwitserland (Zürich) en was vandaar een maandje liftend naar Nederland geweest. Had alle boekjes-plekjes als Volendam. bollenstreek, rijksmuseum, de Zeedijk, afsluitdijk en nog veel meer gezien en tot besluit had onze vriend een driedaags bezoek aan Zeeland ge bracht. Op Walcheren. In oud-Veere en bij de Deltawerken. Aan de Rijkskweekschool te Dongen slaagde voor het examen onderwijzer de heer P. J. J. Everaert te Terneuzen. „Tk ben 24, you see", vertelde hij met een aardig mondje Engels, terwijl zijn donkere ogen dromerig en mèt een mystieke glans door de voorruit dwaal den. Hij had Zeeland erg mooi gevonden. Het wonder van de inpoldering had hem diep getroffen. „Hoe durven jullie toch zo beneden de zeespiegel te wo nen?" vroeg hy verbaasd, „er is toch alleen maar een dykje dat jullie tegen de zee beschermt? En nog niet zolang geleden is toch immers alles over stroomd? Waarom verlaten jullie dit land dan niet?? Toen eerst begreep ik die oude Itali aanse baas, die mij een paar jaar ge leden op de helling van een vulcaan meewarig glimlachend had geantwoord op mijn vraag, waarom zij toch daar bleven wonen, terwijl de vulcaan toch elk moment zijn allesverterende lava weer kon uitspuwen over de omgeving. Hun vulcaan immers is onze polder. In Bergen op Zoofh scheidden onze wegen. Hij moest naar het oosten, ik noordwaarts. Hoe hij heette? Van boven naar bened enschreef hij wat. draaide het. papiertje toen een kwartslag naar links en ik las zijn (Engelse) naam: Paul Herthnay. Wij drukten elkaar de hand. Het por tier klapte dicht en meteen verdween de glimlach weer tussen baard «n tul band. Naar het oosten, vanwaar de wijzen eens kwamen. Paul uit India heeft Zeeland ge zien. Wat zal hij thuis van ons vertellen? Van die gekke Hollan ders die onder de zeespiegel leven en die hem zo dom stonden aan te gapen langs de weg? Of zou hij, wijze oosterling, toch wel een beetje waardering hebben voor het gezwoeg onder de zon van ons rusteloze westerlingen? Goede reis, Paul! van de Geref. Kerk tot kleuterschool. B. en W. van Grijpskerke stellen de traad voor 11.000 voor dit doel beschik baar te stellen. In de hedenmorgen te houden raads vergadering zal ook een vertegen woordiger van de gemeente worden aangewezen voor bijwoning van de zitting van de Raad van State met betrekking tot het beroepschrift plan wegen en waterlopen. In verband met destijds door verschillende gemeenten op Walcheren ingestelde beroep tegen dit door G.S. vastgesteld plan zal de Raad van State op woensdag 24 juni a.s. een vergadering houden, waarin oyer deze zaak verslag zal worden uitgebracht. B. en W. van Grijpskerke stellen voor burgemeester Bouwman af te vaardigen om in deze zitting de belangen van de gemeente toe te lich ten. Ook komt vanmorgen de herindeling van Walcheren weer aan de orde, dit met het oog op de vergadering van 15 juni a.s. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Amsterdam (W de Zwijgerkerk)dr. J. H. van Beusekom te Breskens. Naar Groningen (vac. C. M. Luteyn)J. Grolle te Nijverdal. Bedankt voor Bodegraven: G. van Es trik te Nieuwland; voor Ochten (Gld.): A. Kool te Brandwijk. Benoemd tot vicaris te Utrecht (wijk- gem. Noorderbrug): J. L. Leeuwis, kand. te Vlaardingen. GEREF. KERKEN Beroepen te Garijp: G. de Ruyter, kand. te Knijpe; te Gees: J. Tevel, kand. te Middelburg. Aangenomen naar St. Laurens: Chr. van Ulden, kand. te 's-Gravenhage die bedankte voor Reitsum, Schoonoord, Siegerswoude en Zwaagwesteinde; naar St. Pancras: J. C. Rietveld, kand. te 's-Gravenhage, die bedankte voor Dom- burg-Westkapelle, Gees (Dr.). Harme ien en Wateringen; naar Hoek (Zld.): H. J. Verbeek, kand. te 's-Gravenhage die bedankte voor Aardenburg en Wil- sura. Tweetal te Leeuwarden (vac. J. C. Hagen): G. Heyerman te Nijverdal en G. Meyster te Ede. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Driebergen (tweede maal): F. Bakker te Huizen (N.H.) die dit beroep aannam. Bedankt voor Londen, Ontario, Cana da (Free Chr. Ref. Church) W. van 't Spijker te Drogeham. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Dirksland: H. Rijksen te Vlaardingen. UNIE VAN BAPT. GEM. Beroepen te Enschede: J. Ketelaar te Hoogezand. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Tweetal te Amsterdam (vac. dr. J. D. Dozy) H. B. Kossen te Berlikum en H. B. Woelinga te Dordrecht-Breda. (ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3