BOMMENWERPERS GAAN WEG UIT FRANKRIJK De Gaulle verliest de eerste ronde Tweede crisis in Navo om bezit van kernwapens UNIEK KARWEI DE POST WORDT BEZORGD Benelux wil heelal gaan beluisteren Sergeant-vlieger is al twee dagen spoorloos ONBEMAND VLIEGTUIG BEZORGT 3000 BRIEVEN Kwetsbaarder nieuwe bases NOG GEEN VOORTGANG IN GENÈVE Leger schoot bos en hei in brand De Bilt: Opklaringen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Onvervulbare eisen Nieuw voorstel van Amerika Droogte schept noodtoestand Geslaagde vlucht van de X-15 Na oplegging van kamerarrest Tank verplettert jeep met huzaar Draadloos postvervoer Drie arrestaties na treinongeluk Raadsel SPECTACULAIR TRANSPORT Nederlandse tankers aan Panama verkocht Buitje voor het stof Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Haventtark 24 tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur; R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,— per kwartaM Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1615 Dinsdag 9 juni 1959 Van onze correspondent PARIJS Generaal Norstad, de opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten in Europa zal zeer binnenkort 250 Ameri kaanse bommenwerpers, bestemd voor het gebruiken van kern wapens en nu gestationeerd op drie Franse vliegvelden (Chaumont, I Elampes en Toul) uit.Frankrijk terugnemen en verdelen over andere bases in West-Europa. De reden is dat Frankrijk weigert toe te staan; dat zijn bondgenoten kernwapens opslaan in Frankrijk zolang Frankrijk aan de ene kant geen aandeel heeft in het toezicht op het gebruik van deze wapens en anderzijds niet zelf de beschikking krijgt over kernwapens. Ook wenst Frankrijk zeggenschap inzake raketbases die de Ame rikaanse legerleiding ten behoeve van de Westeiiropese verdediging in Frankrijk wil aanleggen. Een uniek karwei van de Ne derlandse scheepsbouwers wordt in het gemeentedok vier in Rotterdam voltooid: het oude achterschip en het by Boele's scheepswerven te Bolnes gebouw de nieuwe voorschip van het Zwitserse schip Nyon worden er aan elkaar bevestigd. De Nyon verloor het voorschip bij een stranding op de Schotse rotsen. Groter dan Jodrell Bank Er heerst dus nu andermaal een crisis binnen de Navo als gevolg van de eigenzinnigheid van Frankrijk en het gevolg is opnieuw dat de gevechtskracht van de Atlantische verdedi gingsorganisatie, die volgens deskundigen toch al niet groot genoeg is, verder wordt ver zwakt. De Verenigde Staten zullen nu in de toekomst in Frankrijk zelf waar schijnlijk alleen bases voor trans portvliegtuigen aanhouden. Wat be treft de jachtvliegtuigen, daarvoor is reeds de Franse luchtmacht in Atlantisch verband aansprakelijk. De zware bommenwerpers zijn nooit in Frankrijk gestationeerd geweest, maar hebben hun bases in Marokko, Spanje en Groot-Britannië. De snelle bommenwerpers van middelbare actieradius die nu uit Frankrijk zullen worden terugge trokken zullen naar andere landen in West-Europa worden overge bracht, vermoedelijk om te beginnen naar West-Duitsland. Het behoeft geen betoog dat zij daar kwetsbaar der zijn dan in Frankrijk omdat Duitsland nu eenmaal dichter bij het IJzeren Gordijn ligt. De onenigheid binnen de Navo is gisteren eigenlijk pas duidelijk aan de dag getreden, maar het besluit om als gevolg van de Franse voor waarden de gevechtsbommenwerpers uit Frankrijk terug te trekken werd reeds eind mei genomen, terwijl al in begin mei duidelijk begon te worden dat de Fransen onvervulbare eisen stelden. Dat bleek vooral tijdens de onderhandelingenover het aan Frankrijk verschaffen van bepaalde atoomgeheimen, die o.a. betrekking hadden op de voortstuwing van de onderzeeboot die Frankrijk wil bou wen. Het is niet duidelijk of die onderhandelingen nu zijn afgebroken. De eerste reactie op het Atlan- Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De grote radio-telescoop van Jodrell Bank bij Manchester in Engeland zal, als de plannen doorgaan, een geduchte concurrent in de Benelux krijgen. Er is in principe overeenstem ming bereikt binnen de Organisatie voor Europese economische samenwer king om. hetzij in Nederland. België of Noor^Frankri^1S|ert'ekostb°aar pröjekt getoond dat dergelijke proeven onont- te verwezenlijken, dat door de Stich- dekt kunnen bliiven. Dit ondei mijnde de ting Radiostraling van Zon en Melkweg basis van de hmdige conferentie. Die al geruime tijd onder haar idealen t basis was de stelling dat geen enkele wordt gerekend °roef me4 kernwapens aan waarneming Verbod van kerntvapens Eigen nieuwsdienst GENèVE. De Amerikaanse dele gatie heeft bij de hervatting van het kernwapenoverleg nieuwe technische be sprekingen over de mogelijkheid van ontdekking van proeven met kernwa pens voorgesteld. Het voorstel heeft be trekking, op kernwapenproeven op zeer grote hoogte. Amerika heeft enige tijd geleden aan- tische hoofdkwartier was dat pre sident de Gaulle deze ronde als ge volg-van het besluit van generaal Norstad heeft verloren. Frankrijk ministers van buitenlandse zaken van de drie kernwapenmogendheden. had gehoopt zijn toestemming tot het opslaan van voorraden kernwapens en het aanleggen van raketbases op zijn grondgebied te kunnen gebrui ken als een soort hefboom tot het verkrijgen van meer invloed in de leiding van de Navo, tot het ver krijgen van een groter aandeel in de Amerikaanse kennis op het gebied van atoomwapens en zelfs tot het verkrijgen van eigen kernwapens, waarmee het zijn eigen vliegtuigen had kunnen uitrusten. Bovendien had de Gaulle, zo meent men op het Atlantische hoofdkwar tier gehoopt dat hij de bondgenoten op die manier zou kunnen brengen tot meer welwillendheid ten aanzien van Frankrijks strijd tegen de Alge rijnse nationalisten. Het behoeft echter geen betoog dat, evenals in maart, toen Frankrijk een deel van zijn viootstrijdkrachten aan de Navo onttrok, de stemming op het ogenblik allesbehalve ten gunste van de Vijfde republiek is. In Frankrijk zelf heeft deze ge schiedenis nog geen reactie teweeg gebracht. Alleen is er een soort pa niek ontstaan bij de middenstanders die goede zaken plachten te doen met de Amerikaanse vliegvelden. Zij vrezen dat een belangrijk deel van hun inkomen nu zal wegvallen. Eigen nieuwsdienst HAMBURG. In het noordwesten van Duitsland en in een groot deel van Denemarken heerst een ernstig gebrek aan water als gevolg van de langdurige droogte. In Wedel. bij Hamburg, b.v. zijn reeds drastische maatregelen geno- men. Zo is het de inwoners verboden hun i tuinen te besproeien tussen 7 en 21 uur en er zullen boeten worden opgelegd aan mensen die water vermorsen. In de andbouw heerst een noodtoe- stand en men houdt nu reeds rekening met het verlies van enige miljoenen. Vele weilanden zijn verdroogd en geven nauwelijks meer voedsel aan het vee. Het gevolg is dat de melkproductie snel terugloopt Alleen in 1911 en 1947 heeft men in de ze streken soortgelijke droogteperioden meegemaakt. De enige hoop is gesteld op zware onweersbuien die gepaard gaan mst stortregens. Het warme droge weer blijft echter aanhouden. Er is per vierkante meter sinds februari 150 liter regenwater te weinig gevallen en per m ter is er nu zeker twintig liter water ineens nodig om nog een gunstige wen ding te veroorzaken. Steil stuwen aanjaagraketten met een na de start van het dek van een onderzeeër de Regulus 1 de hoogte in. Zij dienen alleen om het toestel, dat draadloos wordt bestuurd, snel de lucht in te krijgen. Voor de voortstuwing tijdens de vlucht zorgt een straalmotor. VLIEGBASIS EDWARDS (AP, AFP) In het experimentele Amerikaan se raketvliegtuig X-15 heeft de invlie- ger Scott Crossfield gisteren een vol ledig geslaagde zweefvlucht gemaakt. Die vlucht is een van de laatste voor bereidingen op de echte raketvlucht die Crossfield oVej-^enig^ tijd in de X-15 naar de grens van' dè dampkring zal voeren. Op zeer grote hoogte maakte de X-15 zich los van een grote bommenwer per van de Amerikaanse luchtmacht, een B-52, op 11,5 kilometer hoogte. De zweefvlucht naar de aarde duurde ongeveer vijf minuten. Het was dan ook meer een snelle duikvlucht, waar bij een topsnelheid van 370 kilome ter per uur werd bereikt. Voor Cross field was dat een slakkegangètje. Hij is de man die als eerste tweemaal zo snel als het geluid heeft gevolgen. no t astrrainnm orof Oort en Zijn: kon ontsnapnen. Op grond van die stel- Belgische collega prof. Paul Bourgeoisling is de Sowjetunie zich blijven ver- fan'het nhsérvatorium te Ukkel heb-1 zetten tegen een stelsel van toezicht op ben samen met een staf van technici de naleving van een verbod van proeven pfannenvooi de nieuwe radio-telescoop met kernwapens, ontworpen. In de OEES bleek bereid- heid te zijn om de aanloop tot het plan i\02 OI1CC11S te financieren, waarmee altijd nog enige honderdduizenden zijn gemoeid De radio-teiescoop zeil. die van een heel ander tyve wordt als 'die van Jodrell Banks of DwingeJoo, moet ongeveer tien miljoen gulden kosten. Nauwkeuriger Haar capaciteit is op verschillende pun ten veel groter dan die van de Engelse en Nederlandse zusters: de nauwkeurig heid zal ongeveer honderd maal groter zijn. Dit zal het voordeel met zich brengen, dat de stralingen uit het heelal veel beter gelokaliseerd kunnen worden dan voorheen. De vorm van de radiotelescoop gaat daar door sterk afwijken van de bekende „spiegel" er is een ontwerp gemaakt voor twee kruisantennes met liggende armen Deze armen hebben een lengte van ongeveer een kilometer en daartoe zullen de bouwers de beschikking moe ten hebben over een vlak stuk terrein in een van de landen van Benelux of wellicht Noord-Frankrijk. De voorkeur gaat uit naar een plek op grote afstand van de bewoonde wereld. .1 Na 90 vergaderingen zijn de drie Kernwapenmogendheden de Sowjet unie, Engeland en de Verenigde Staten het over die essentiële kwestie nog steeds oneens. Zo oneens zelfs dat er stemmen zijn opgegaan die kwestie over te hevelen naar een topconferentie. Het nieuwe Amerikaanse voorstel is een onderdeel van het voorstel dat president Eisenhower onlangs premier Kroesjtsjef heeft gedaan Daarin was ook sprake van proeven onder water. Men mag aannemen dat de Ameri kaanse delegatie Eisenhowers voorstel' in twee delen heeft gesplitst en nu het eerste deel aan de orde heeft gesteld. 22 juni beginnen Amerika zou graag zien, aldus het voorstel, dat de deskundigen op 22 juni met hun werk kunnen beginnen en een week later verslag zullen uitbrengen. Voordat het voorstel gisteren werd in gediend is het besproken door de onttrokken door te verdwijnen. Afhankelijk van de vraag of M. in overspannen toestand heeft gehan deld, kan zijn verdwijning worden opgevat als desertie. OIRSCHOT Een ongeluk met een zware Centurion-tank heeft gistermid dag de twintigjarige ongetrouwde G. Th. Verbeek uit Eindhoven het leven gekost. De dienstplichtige huzaar, die met het elfde bataljon zware tanks uit de legerplaats Oirschot in het kamp Vogelsang in West-Duitsland oefende, zat omstreeks half een in een jeep, die achter een Centurion stond opgesteld. De tank, die bemand was. is gaan rij den, waarbij hoogstwaarschijnlijk nie mand achter het gevaarte heeft geke ken. De jeep werd gekraakt en de hu zaar was op slag dood. Eigen nieuwsdienst WOENSDRECHT. Al twee da gen zoekt de marechaussee naar de sergeant-vlieger A. M. van de vliegbasis Woensdrecht, die sinds zaterdag spoorloos verdwenen is. In een enigszins overspannen toestand ging de jonge vlieger er vandoor, na dat hem acht dagen kamer arrest was aangezegd wegens weigering van een dienstbevel. Niemand had enige verdenking, dat M. zou vluchten, toen hij na de aanzegging van zijn straf, die on middellijk zou ingaan, een beroep ging doen op zijn basiscommandant. Hij vroeg uitstel van de straf, om dat hij midden in de verhuizing zat. Het uitstel werd geweigerd en sindsdien is M. nergens meer te vinden. Hoogvlieggrap Enkele weken geleden was M. van de vliegbasis Eindhoven overgeplaatst naar Woensdrecht, nadat hij door het Hoog militair gerechtshof was vrij gesproken van de z.g. hoogvlieg- grap. Op een vraag van de verkeers toren van die vliegbasis had M. die op dat moment buiten het gebied van de verkeersleiding van zijn basis vloog, een onmogelijke hoogte op gegeven. Deze onjuiste mededeling werd hem aanvankelijk zwaar aangerekend. Ook de krijgsraad deed dat. Hij werd veroordeeld tot zes weken militaire detentie. Maar in hoger beroep werd hij door het H.M.G. vrijgesproken. Moeilijkheden Kort daarna werd M. overgeplaatst naar de vliegbasis Woensdrecht. Ook daar ontstonden enkele moeilijkhe- den, die hun hoogtepunt bereikten in PA. 3A (UPP P.®4 treinonge- 7iin weiverina nm rie veiliahpidsnf- luk blJ Tasikmalaja op 28 mei heeft zijn weigering om de vemgneicisoï- 92 doden gckost He( aantal zwaar ficiei de inhoud van zijn kastje te wonder bedroeg 61 en het aantal licht laten controleren. gewonden 53. Dat heeft de minister van Deze weigering van een dienstbevel verkeer gisteren in het Indonesische par- werd na onderzoek disciplinair ge- lement meegedeeld, straft met acht dagen kamerarrest. Hij zei dal drie van de negen man Het verzoek om uitstel van de straf personeel op de trein in hechtenis ge werd geweigerd nadat was vastge- nomen waren. Onder hen is de hoofd- i» i conducteur. Het is nog niet duidelijk ge- steld dat de komende vei huizing worden wie het beVel heeft gegeven de van M. van Eindhoven naar Woens- rijtUigen van de locomotief te haken, drecht niet gehinderd zou worden i toen de trein tegen een helling tot stil- door de ten uitvoerlegging van de stand kwa.n.. Het onderzoek wordt voort- straf. M. heeft zich toen aan de straf I gezet. i Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. De direc teur-generaal van de Nederland se P.T.T., prof. ir. G. H. Bast, en 98 zijner ambtgenoten hebben een brief te verwachten die in een onbemand vliegtuig over grote afstand is vervoerd van de Amerikaanse onderzeeër Bar ber naar een basis van de Ame rikaanse marinevliegdienst in Florida. Het onbemande vliegtuig, een Regulus 1, steeg' met behulp van aanjaagraketten op van het dek van de onderzeeër Barber, die zich „ergens op zee" bevond in de Atlantische Oceaan, en voerde 22 minuten later draadloos bestuurd een perfecte landing uit. De afgelegde afstand was on geveer honderd zeemijlen. De Regulus werd draadloos bestuurd uit een vliegtuig. De lading van de Regulus 1 bestond uit drieduizend brieven. Een daarvan is bestemd voor president Eisenhower. Negen en negentig brieven, verzonden door de Amerikaanse minister voor P.T.T., Arthur Summerfield, zijn ge richt aan Summerfields ambtgenoten in de landen van de wereld-postunie. Ambtenaren van de Amerikaanse P.T.T. waren aanwezig op de vlieg basis Mayport, bij Jacksonville in Flo rida, toen de Regulus 1 er, geremd in zijn vaart door een landingsparachute, neerstreek. Zij namen de postzakken in ontvangst en haastten er zich dade lijk mee weg. Nieuwer type De Barber is een van de onderzee- ers van de Amerikaanse marine die speciaal zijn ingericht voor de lan cering van onbemande vliegutigen, zoals de Regulus 1. Het toestel dat voor deze postvlucht werd gebruikt is niet van het laatste type. De Ameri kaanse marine heeft al geruime tijd een nieuwer type, de Regulus 2, in gebruik. Minister Summerfield was opgetogen over het resultaat, een bevestiging van zijn verklaring van 23 januari dat het binnen afzienbare tijd mogelijk zal zijn post op deze wijze te ver voeren van New York naar Los Ange les, Londen, New Delhi of Sydney. Hij onthulde dat enige maanden ge leden in het geheim al een proefvlucht voor postvervoer met een Regulus was genomen in de Stille Oceaan. Die proef was uitstekend geslaagd. „Ik geloof stellig", zei hij, „dat wij •eerder postvervoer over grote afstan den met besijuurbare^projektielen zul len hebben dan de mogelijkheid reizen naar de maan Ij maken." Aan die voox'spelling kon hij zich gerust wagen, want hoe betrekkelijk dicht de maan ook bij de aarde staat toch zal het nog enige tientallen jaren duren eer ruimtevaarders dat hemel lichaam kunnen breiken. Minister Summerfield somde de vele voordelen van vervoer van post in bestuurbare projektielen op. Een van de voornaamste is volgens hem dat gebieden, die door gebrek aan verbindingen met de bewoonde wereld geïsoleerd zijn, in het snelle postver keer kunnen worden opgenomen. Voor dat verkeer is men nu nog volledig aangewezen op vliegtuigen. GENÈVE (Reuter). „Aan alles komt een eind, ook aan deze conferen tie. Ik geloof dat wij het einde van on ze werkzaamheden naderen." Dat was de raadselachtige commentaar van de officiële woordvoerder van de Rus- ln Indonesië sische delegatie in Genève, nadat de vier ministers gisteren ruim twee uur in het geheim hadden vergaderd. Hij weigerde voorspellingen te doen maar hoewel hij veel woorden gebruikte over het resultaat van de besprekingen, om te verklaren dat de toestand nog niet hopeloos was. sprak hieruit geen sprankje werkelijke hoop. Zijn westelijke collega's waren korter: zij verklaarden dat er nog geen enkele voortgang was geboekt, en dat er nog niets valt te zeggen over de mogelijke resultaten van de conferentie. Westelijke diplomaten geloven dat de Russen hun voordeel trachten te doen met het ongeduld van de westelijke lan den. en dat zij erop rekenen op het laat ste ogenblik toch nog hun zin door te kunnen drijven wat Berlijn betreft. Over een eventuele topconferentie werd gisteren niet meer gesproken: de grote vraag in Genève is alleen of een zekere mate van overeenstemming inzake Ber lijn bereikt kan worden. Volgens Franse bronnen heeft Gromyko gisteren zelfs geweigerd zijn vroegere verklaring te be vestigen dat het Westen recht heeft op een troepenmacht in West-Berlin. Op verzoek van Gromyko zullen de ministers heden opnieuw in het geheim vergade- burgers hielpen met de blussing, die i ren. drie uur duurde. Eigen nieuwsdienst OLDEBROEK. Met brisantgra- naten is gistermiddag bij schietoefe ningen op de Oldebroekse hei meer dan vierhonderd hectare bos en hei de in brand geschoten. Vierhonderd en vijftig brandweerlieden en mili tairen leverden zes uur lang een ver beten gevecht voor zij de vlammen hadden bedwongen. Het vuur, ontstaan op de schiet baan bij het artilleriekamp Oldebor- ken, vloog aangewakkerd door een sterke wind met een snelheid van dertig kilometer per uur over de grond. Terwijl keer op keer niet ontplofte granaten de lucht in vlo gen groeven mannen van de genie met bulldozers veertig meter brede brandgangen en gingen andere mili tairen en brandweerlieden de vlam men met vuurzwepen tegemoet. Tegen het eind van de middag bedreigde het vuur de Prinses Mar grietkazerne in Wezep; door het stichten van een tegenbrand werd het gevaar gekeerd. Bovendien kre gen de blussers toen hulp van een regenbui. Op de schietbaan waren wegens! de droogte oefeningen met fosfor en rookgranaten verboden. Wel mochten brisantgranaten, die geen vuur maar alleen scherven geven, worden gebruikt. Toch hebben zij het vuur veroorzaakt; hoe is nog een raadsel. Bij een brand, die uitbrak op het oefenterrein van de legerplaats Steenwijkerwold, ging vier hectare hei verloren. Driehonderd militairen moesten hier met bulldozers in actie komen. Een groot aantal militairen uit Groningen, Friesland en Drenthe, op gekomen voor herhalingsoefeningen, blusten gistermiddag in de buurt van het dorpje Reek, 25 kilometer ten zuiden van Nijmegen, een bosbrand. Dank zij hun georganiseerd optre den bleef de schade tot één hectare bos beperkt. Een vliegtuig van de basis Gilze- Rijen loodste gistermiddag de Til- burgse brandweer naar een brand, die tussen Tilburg en Gilze twintig hectare hei vernielde. Militairen en VLAARDINGEN. De Oudehaven in Vlaardingen was vannacht het toneel van een spectaculair., transport. De 120 ton wegende bascu lebrug. die de verbinding gaat vormen tussen hel oostelijk stads deel en de binnenstad, werd door de bok ken Condor en Hercules II van Van den Taks bergingsbedrijf van de Buitenhaven naar haar plaats tegenover de Schiedam- seweg gebracht. Daarbij moest het gevaarte een spoor brug en de Prinses Julianabrug passeren. De spoorbrug kon worden „genomen", nadat om tien over half twee de laatste trein was gepasseerd. De beide bokken tilden de brugklap over de omhoogge- klapte Julianabrug. Hierna was de weg vrij naar de defini tieve ligplaats van de nieuwe brug. De constructie was geleverd door de firma Penn en Bauduin te Dordrecht. ROTTERDAM. De Nederlandse tankschepen Esso Rotterdam 10954 ton én Esso Den Haag 10667 ton zijn verkocht aan twee Panamese maatschap pijen, respectievelijk aan de Cornet shipping co.s.a. en aan de Sealines ship ping co.s.a. De schepen, die waren opge legd in de Rotterdamse haven, zullen voorlopig onder Liberiaanse vlag gaan varen. Opklaringen en slechts hier en daar een bui. Ma tige tot krachtige, tijdelijk harde wind tussen zuid west en west. Iets lagere tempera turen. MIESJE: Het klaart al weer op. 10 JUNI: zon op 4.21, zon onder 20.58, maan op 8.20, maan onder 23.21. Onze weerkundige medewerker: Velen zullen zich gisteren in de handen hebben gewreven, niet van de kou, maar wel van het voor die velen byzonder gunstige weer. Ein delijk is er dan weer eens regen ge vallen, regen uit een loodgrijze he mel en bij een kille wind, maar dat was dan ook regen, waarnaar menige plant heeft verlangd. Dichte stofwolken dwarrelden gis terochtend eerst nog omhoog, maar toen de regen gistermiddag om drie uur in Den Helder begon en vervol gens ook elders in het land ging vallen, was het spoedig afgelopen met liet stof. Veel regen is er evenwel niet te verwachten, net voldoende om het stof weg te werken, maar voor hoe lang dat zal zyn? Dat hangt af van de buiigheid in de stroming aan de achterzijde van het front, dat gister avond ons land passeerde. Boven de Britse eilanden waren toen al niet veel buien meer, ver moedelijk zullen er vandaag dan ook by ons niet veel buien meer vallen, maar zullen er wel opklaringen Ko men tijdens welke het grootste deel van wat er gisteravond aan regen is gevallen, weer spoedig in damp zal opgaan. Dan kan worden gezegd dat het regentje verfrissend is geweest, maar toch nog geen stevige zoden aan de dijk heeft gezet, üe lucht achter het from is ook kouder dan de lucht, waarin wij ons gisteren hebben be vonden, waardoor de temperatuur, die gistermiddag in bel zuidoosten van het land nog plaatselijk 22 gra den bereikte, een duw omlaag zal krygen. Desondanks zal het weer dank zy de zonnige perioden, vandaag redelyk zijn. Helsinki half bew. ZW Stockh. onbew. ZZW Oslo zw. bew. Z Kopenh. zw. bew. ZZO Aberdeen zw. bew. WZW Londen onbew. W A'dam regen ZZW Brussel regen ZZW Luxemb. zw. bew. WZW Parijs regen WZW Bordeaux 1. bew. w Grenoble geh. bew. N Nice zw. bew. ZW Berlijn zw. bew. NNW Frankf. 1. bew. ZZW max. neer- temp. stag in gr. 7-19 n. wind c. in mm 25 0 23 17 17 17 18 19 19 18 22 20 17 26 26 18 0 1 1 3 0.1 8 0.1 0 0 O 8

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1