Speciaal preparaat verdrijft zout uit de woningen NIEUWE VEILING IN GOES Jan H. Eekhout wilde schrijver worden Miljoenenwerk in 1960 gereed 1958 GOED WOLJAAR, '59 WELLICHT TOCH BETER OP DE LAGERE SCHOOL IN SLUIS WIST HIJ HET AL Nog steeds hetzelfde behang Enthousiaste verhalen van Zeeuivse dorpelingen I ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Duurzaam St. Bavokerk wordt 20 juni overgedragen „Warme" muren in kerk Brouwershaven Geen vuiltje Roesten Krachtig Opwaartse Wegen SINT ANNA IS EEN DROOMDORP GOUDEN SLAVENARMBANDEN juriuas juw SCHUUR MET NIEUWE HOOIOOGST DOOR BRAND VERLOREN Politioneel onderzoek naar oorzaak van dodelijke val Zaterdag 6 juni 1959 ren op de duur. Electrisehe en gas leidingen roesten eveneens, waardoor de kans op kortsluiting en lekkages niet gering wordt. De praktijk heeft bewezen, dat woningen en gebouwen die door zeewater werden geïnundeerd, over het algemeen niet vochtvrij te houden zijn door de panden te hersteilen met de normale werk methoden. „De BK" is hier wel toe in staat. Het Instituut TNO te Delft heeft dit proefondervinde lijk vastgesteld en het produkt thans al meer dan vijf jaar onder controle. Wat is nu die wondere kracht van het preparaat? Wel, in het kort gezegd: wordt nu een muur afgedekt met een voehtdichte laag, dan wordt de uitwis seling van de waterdamp tussen muur en omgevende lucht tegengegaan en kan het herhaald kristalliseren van het na- triumsulfaat met en zonder kristalwa ter niet plaatsvinden, wat tot gevolg heeft dat het stukdrukken van pleister of steen niet wordt voortgezet. De gemakkelijk verwerkbare BK-pat- ta vervaardigd o pbasis van bitumen, kunststoffen en vnilnisstoffen wordt met een plamuurmes of plaltspaan in en éénlaags systeem in ee ndikte van ongeveer een millimeter (ca 2 kg per m2) op de muur „gezet". Meestal wordt dan de oude, verzwakte pleisterlaag van de wand verwijderd, omdat deze te zwak is voor goede hechting. Daarna wordt er een condensopnemende „pleister" op het hechtvalk aangebracht. Een behan deling van de muren met een zgn. dampdichte-vochtafsluitende laag i svol- gens TNO de juiste methode. Wat de Zeeuwen uiteraard het meest zal interesseren is de vraag of deze pas ta met pleister wel houdbaar is Houd baar in die zin, dat het vreetproces van het zout wordt tegengegaan en geliqui deerd. Wel, de heer Van Hiele heeft het u al verteld. Hij was zeer enthousiast over de gevolgde methode en aarzelde dan ook niet het elke geïnteresseerde aan te bevelen. Maar niet alleen in de woning van de Nieuwerkerkse school meester, ook in andeere huizen en gebou wen zijn de resultaten bijzonder gunstig. Wij hebben het kunnen zien. toen we op uitnodiging van het Woerdense bedrijf een rondreis maakten langs de verschil lende „bewerkte" projekten. De samen- samenstelling van het produkt, de werk wijze en de gedachtengang, die aan de ze werkmethode ten grondslag ligt, wet tigen dan ook het vertrouwen, dat deze handelswijze met het bitumenprepa- raat een duurzame herstelmethode zal zijn. De school van de Gereformeerde Gemeente in Aagtekerke/St. Jan ten Heere kwam als herborente voorschijn. Ook de Abdijgebouwen werden „ontzout". Talrijke pro jekten zijn thans in behandeling en zeer vele wachten nog op een metamorphose, zoals bijvoorbeeld een school in Meliskerke en een in Biggekerke. Onder handen is thans ook de Grote Kerk in Brouwershaven, die een grondige restauratie ondergaat en waarvan een gedeelte (het oudste) reeds met het miraculeuze pasta is be streken. Het doet merkwaardig aan in de eertijds zo vochtige kerk thans „warme" muren te voelen Eigen nieuwsdienst GOES Ten behoeve van de Veilingvereniging „Zuid-Beve land" te Goes werd vrijdagmid dag 5 juni in de kantine van het Pakstation van deze veiling aan de Stationsweg aanbesteed het bouwen van een nieuw veiling complex, ontworpen door de heer A. J. de Bruijne, architect te Goes. Het complex omvat een hal van 120 x 25 meter, een sorteer- en 'pakstation voor fruit van 60 x 30 meter, een ai'mijnzaal met kan-; toor en bijbehorende kantines. De bedrijfsgebouwen zijn ontwor-* pen met perronbouw en luifels, i Een en ander sluit aan op de reeds bestaande koelhuizen en fustloodsen van de veiling „Zuid- Beveland", gelegen ten zuiden' van het stations-emplacement te Goes. De voor de bouw benodigde gronden werden ten dele verkregen door ruil met de gemeente Goes; het gemeente bestuur zorgde intussen reeds voor de j aanleg van een nieuwe weg. die dit com plex zal ontsluiten. Een aantal aannemingsbedrijven schreef in voor de navolgende bedragen: I.G.B., Breda 1.156.000.-, Albouw, Bre da 1.138.900.-. Van Waning, Rotterdam 1.194.800.-, D. van der Poel, Oudelan- de 1.035.825.-, Van der Einde. Kloetinge 1.136.500.-, Korteweg, Breda 1.102.700 Stegink. Vlissingen 1.031.600.-, en de Bataafse Aannemings Mij te Den Haag 1.130.000.-. De laagste inschrijver is dus de heer B. Stegink te Vlissingen. Behoudens tegenslag kan het werk tweede helft 1960 gereed komen. To die tijd zullen aanvoerders en kopers zich dus nog moeten behelpen in de ver ouderde en te klein geworden bedrijfs ruimten aan de Terwelstraat. De hert Blok uit Woerden wijst hier een plekje aan in de kerk van Broutrert- havendat nog een speciale behandeling zal moeten krijgen. AARDENBURG. Op 20 juni a.s. wil de gerestaureerde St. Bavokerk te Aar denburg, dié dateert van het jaar 940, aan de kerkeraad van de Ned. Hervorm de kerk ter plaatse worden overgedra gen. Dit zal plaats hebben in een speci ale dienst, die o.m. zal worden bijge woond door de commissaris der Koningin en mevrouw De Casembroot. De bijna tien eeuwen oude Sint Bavo heeft gedurende de jarenlange restaura tie vele geheimen uit het verleden, voor al uit de Romeinse tijd, prijsgegeven. De meest waardevolle vondsten zijn, zoals reeds eerder gemeld, tentoongesteld in de voormalige brandweergarage die daartoe speciaal is ingericht. Van een onzer verslaggevers In het boekjaar 1959-1959 nam de af deling Zeeland van de Nederlandse Wol federatie de grootste hoeveelheid wol in sedert het jaar 1945. In totaal beliep dit kwantum 40.652 kg, waarvan iets meer dan da helft tot de I-kwaliteit behoorde. De hoeveelheid afwijkende wol, hoewel nog steeds te groot, begint toch in Zee land steeds meer terug te lopen. Dit deelde de voorzitter van de afd. Zeeland mede, tijdens de vrijdagmiddag in „De Landbouw" te Goes gehouden jaarvergadering. In totaal werd voor de wol van scheer 1958 uitbetaald een bedrag van ƒ97.189,13. Het aantal leveranciers was eveneens groter dan de laatste jaren en beliep 898. In april 1959 kon met de nabetaling, die op 20 procent van de voorschotprijs was vastgesteld, worden begonnen. Van de te verrichten betalingen tot een bedrag van 20.000,is reeds ruim 75 procent aan de ledon uitgekeerd. De rest wordt tege lijk betaald met de wolinname 1959. De verkoop In het afgelopen boekjaar was «veneens bevredigend. Er werden ruim 15.000 knotten breigaren, 580 de- Deze ruimte in de Brouwershavense kerk is reeds vochtvrij gemaakt. Van een onzer verslaggevers WALCHEREN/SCHOUWEN-DUIVELAND „Is er hier dan geen water geweest?" Verwonderd blikt de kennis uit Zierikzee van de muur naar de heer J. v. Hiele (67), gepensioneerd hoofd onderwijzer in Nieuwerkerk, in wiens woning hij te gast is. „Dat weet je maar al te goed," zegt de bewoner zelf, „maar ik heb een middel aangeschaft, dat alle vocht verdrijft of tegenhoudt! Je wilt het misschien niet geloven, maar dit behangetje op de muur dateert van eind 1954 anderhalf jaar na de rampHet is als nieuw!" Peinzend staart de kennis naar de wand. „Verbazing wekkend," zegt hij, „vertel me daar eens meer van." En dan begint de heer Van Hiele een uitgebreid verhaal over het kontakt, da hij destijds had met een vertegenwoordiger van een Woerdens bedrijf. Uit dit kontakt vloeide een bestelling voort en het resul taat van de gehele transaktie was, dat de woning van de heer Van Hiele er weer uitziet als vóór de ramp. De Nieuwerkerkse hoofd onderwijzer vertelt zijn kennis nog veel meer. Wat allemaal, wel leest u maar verder. ven). In de muren nu kan door verwe- ring het gehalte aan in water oplosbare ten toenemen. Ook komt er door over- overstroming met zeewater een aanmer kelijke hoeveelheid zouten in. Het vocht in de muren kan uitdampen, maar en dat is het funeste de zouten, die in het vocht zijn opgelost, zijn niet te verwijderen. De hoeveelheid zout, die zich bij het drogen als kristallen op het muuroppervlak vormt, is slechts gering ten opzichte van de totaal in de muur aanwezige substantie (deze kan 1 kg. per m2 bedragen), maar en dat be hoeven we de Zeeuwen eigenlijk niet eens meer te vertellen deze zouten hebben een nadelige invloed op de mu ren. Dat komt tot uiting in schimmel aantasting achter kasten, schilderijen, het loslaten van behang, bederf van klé ding, huisraad, etenswaren en gezond heidstoestand (reuma bijvoorbeeld) van de bewoners. ■De woning van de heer Van Hiele was na de watersnood van 1953 een van de duizenden huizen in Zeeland, die door het zout waren aangetast. Goed beschouwd waren er vóór de ramp ai woningen, die ernstig van zoutschade hadden te lijden. In de oorlogsjaren wer den, immers Walcheren en delen van Sehouwen-Duivelaiïd voor kortere of lan gere tijd onder water gezet. Dit heeft op beide eilanden zijn sporen nagelaten. De ramp van zes jaar geleden gooide eT nog een schepje bovenop, met het ge volg, dat spoedig in onze provincie ge sproken kon worden van een nijpend zoutschadeprobleem, waar nog bijkwam dat van een schaderegeling in de eer ste jaren geen sprake was. Gelukkig is enige tijd .geleden van ministeriële zijde afgekondigd, dat er vergoedingen zullen plaatsvinden. Niettemin blijven de ge dupeerden met het zoutprobleem zitten, indien niet afdoende wijze tegen het ge- vreet de strijd wordt aangebonden. Nn is dat Woerdense bedrijf, waar over de heer Van Hiele met zijn Zle- rikzeese kennis sprak de Chemische Industrie N.V. erin geslaagd een produkt te vervaardigen, dat prak tisch gesproken de zoutschade uit de wereld kan bannen. Dat produkt heet U.K., wat men eenvoudigweg kan alen als een bitumenpreparaat. Wan neer men dit in de muren aanbrengt, is er geen vuiltje meer aan de lucht. De muren worden vochtig gehouden, doordat er in het zeezout bijvoor beeld vochtaantrekkende zouten voor komen. Daarnaast is er het natrium- sulfaat. dat door rekristallisatie van watervrij naar kristalwaterhoudend zout (welke overgang in een norma le woning herhaaldelijk kan plaatsvin den) de beschadiging en het vochtig worden van de muren veroorzaakt. De hierbij optredende volume-vergro ting. die met druk gepaard gaat, werkt dan het stukdrukken van de pleister of steen (zgn. muurkanker) in de hand. En de voegspecie wordt daardoor geleidelijk uit de voegen ge drukt. Alle ijzerwerken, zoals kozijn ankers, raamhoeken, schroeven, sloten spijkers, fitsen, enz. roesten en verte- Van een onzer verslaggevers ST. ANNA TER MUIDEN Het is eigenlijk absurd te schrijven over een schrijver. Hij zou het zelf toch veel beter kunnen. JAN H. EEKHOUT heeft me dat bewezen. Niet om eens te laten zien wat hij kan, dat hebben zijn boeken en bundels, nu al meer dan vijftig in getal, getoond. Maar uit hulpvaardigheid. En ook omdat hij weet, dat niemand, die even St. Anna ter Muiden aandoet, de sfeer van dit kleine dorp tenvolle kan indrinken (zie: St. Anna is een droomdorp). pR IS wel een tijd geweest, dat men Zo simpel als we het hier voorstellen is het probleem echter niet. En om u' een beetje meer technisch dan weten schappelijk, let wel vertrouwd te ken met de materie, moet u eerst we ten, hoe dat proces van het vretende zout in zijn werk gaat. Het komt er op nee^, dat muren of I liever gezegd pleisterlagen zijn gaan kankeren en vochtig werden (lees ble- er niet zo van overtuigd was, dat Jan Eekhout schrijven kon. Speciaal de onderwijzers aan de lagere school in Sluis niet. Zij konden niet enthou siast worden over de opstellen van de kleine Eekhout. Maar dat is nu al weer een vijftig jaar geleden. „Het onderwerp lag me dan niet," is de verklaring die hij er nu voor vindt. Ondanks zijn matig .succ.es in zijn schrijverijen op de lagere school, wil de Jan Eekhout toch altijd al „schrijver worden". Een zoon van een voddenhandelaar uit België, die tijdelijk in Sluis kwam wonen, gaf hem een stoot in de goede richting. „Werner schreef gedichten en hij liet ze mij lezen. Toen daeht ik: dat kan ik ook". En Werner had meteen aim meer dere gevonden. Hij voelde wel, dat hij tegen zijn vriendje Jan («ij wa ren een jaar of vijftien) niet opkon. Toch bleef Werner zo nu en dan ver rassend goede sedichten leveren. Maar op een dag viel Wj door oe mand. Het gedicht dat hij nu Had overgeschreven, was een heel beKena van De Genestet. Jan 'm door. Eekhout had Oud-burgemeester van Colijnsplaat overleden KORTGENE. Op 81-jarige leeftijd is j te Apeldoorn overleden de heer J. W. A. Stute, oud-burgemeester van Colijnsplaat! en Kats van 1905 tot 1940. De begrafenis had woensdag jl. plaats in Harderwijk. JN ZIJN stap is iets van de oude man. Zijn bruin gezicht met de snor vertoont tekenen van een leven- dat niet zonder slag of stoot aan hem is voorbijgegaan. Hij is een krachtig persoon, niet eens deson-< danks maar gewoon, omdat Jan Eekhout zich niet afvraagt of hij soms ook oud wordt. Ik geloof niet' dat hij zich druk zou maken om een grijze haar, die tussen zijn bruine1 'lokken zou verschijnen. Hij heeft er. GedlChtjeS IJl KtCÜr trouwens niet een. VEEL mensen denken dat ik katho liek ben. Dat komt door „Pastoor Poncke". Er zijn er veel, die naar Damme zijn getogen, alleen om Pas toor Poncke." Wie zieh wel eens heeft bezigge houden met de geschiedenis van onze letterkunde, weet echter, dat Jan Eekhout, samen met Klaas Heeroma (thans 'hoogleraar in Groningen) en enige anderen, jarenlang het protes tants-christelijke literaire tijdschrift „Opwaartse Wegen" heeft geredi geerd. Zoals het met alle literaire tijdschriften vroeg of laat (maar meestal vroeg) gaat, ging het ook met Opwaartse Wegen: het hield op te bestaan. De redaktie viel uit el kaar. de persoonlijke band werd los ser, de belangstelling op literair ter rein anders gericht. In principe gelooft Jan Eekhout niet aan het bestaan van een protes tants christelijke letterkunde. Men kan als protestants christelijk dich ter of s c h r ijv e r letterkunde bedrijven. Toch slaat bij het streven van de Ontmoetingsgroep met be langstelling gade. Maar hij acht de band van deze groep te los. Alleen de naam duidt het verschil al aan, vindt hij. Wij noemden ons blad „Op waartse Wegen", wij hadden een doel voor ogen. Maar „Ontmoeting" het is een toevallige samenkomst. Er zit geen actie in. ..Ik heb Klaas Heeroma nog wel eens geschreven: zullen we ons nog eens laten zien? Maar Klaas voelt er niet veel voor Eekhout heeft een te artistieke in slag. om ergens op vast te bijten. Daarom werkthij m Si.-Anna stil verder aan Zijn zoveelste boek en schrijft hij' gedichten. ..Ook hele mo derne maar 't is moeilijk er een uitgever voor te vinden". Dichter-schrijver-schilder Jan H. Eekihout. getekend door Kené Wong Dit is wat Jan Eekhout zélf schrijft: Hij leeft in de kleine gemeen schap van St. Anna mee. Hij kentl de bewoners zo als zij hem kennen:' van een praatje op straat of in een\ café. Hij is net als zijn dorpsgenoten op de hoogte van het laatste nieuws over het Franse veulentje. (Advertentie) WIN 50 ROLLEN KLENE'S DROP: Zend Uulc« tekening met één Frujetta wikkel aan KLENE N.V. N Amsterdam. Elke week 20 prijswinnaars en vele troostpriixen ELKE morgen kan de morgen zijn waaróp in het ruime huis in St. Anna ter Muiden de schrijfmachine op zij wordt geschóven. De morgen waarop Jan H. Eekhout plotseling schilder wordt voor een periode, die weken kan duren. Zulke tijden zijn er al heel wat .geweest, getuige de schil derijen in de kamer, die zijn privé- expositiezaal is. Maar hij blijft toch dichter dan, omdat hij die dagen „kleine gedichtjes in kleur'* schildert. „Gedidhltjes in kleur", waaruit het zoeken juist zo spreekt als het dat doet in het sonnet „Geel", dat hij aan Willem Enzinck opdroeg en waaruit ik de tweede strofe de meest frappante vindt: SINT ANNA ter Muiden is een ideaal oord voor een schrijver, een kunstenaar. Soms ademt het prachtige pleintje waar ik woon een-en-al bagijnhofvrede. Hier kun je je op je werk concentreren, hier moét een schrijver wel schrijven. Sint Anna is een droomdorp, bijnaeen gedroomd dorp. Ik drootn Sint Anne. En scheerlings langs het dorp raast het moderne verkeer, zonder het aan te tasten. Ik hou van de Sint Anse vrede, doch op de een of andere wijze hou ik bijtijden ook van dal internationale ver keer en dan ga ik dit gadeslaan bij Mieke, de charmante, groot-blauwogige gastvrouw van het café even over de grens, hij Mieke, die, wanneer het nodig is, met een verbijsterend gemak van de ene der j drie moderne talen op de andere over- schakelt. Vlaar ik sprak over dat verkeer, de honderden en nog eens honderden auto's, welke in de zomer en op feest dagen de grens passeren. Teugend van een kop koffie of een kelk Trappistenbiev zie ik dit bedrijf aan en het brengt me j aan het peinzen en ik constateer, dat, over liet algemeen, de mens van vandaag j de stilte en de rust het liefst maar out- vlucht voor lawaai en beweging snelle, motorische voortbeweging en het lykt f me dan een beet je of deze mens op de j vlucht is voor God. Doch ik keer na een uur weer naar niyn geliefd dorp terug en zet me te schrijven. Ik schrijf de. laatste tijd veel, werkte zelfs aan twee boeken tegelijk, aan „Sint Niemand", dat ik thans voltooid heb èn aan een, schrik niet!: detective roman, welke „Juffrouw Jones, detective" heel. Aan „Juffrouw Jones" leg ik nu de laatste hand. Het verhaal, uiteraard een moordgeschiedenis, speelt in Midden- j Engeland. Ik wilde allang eens een der gelijk hoek proberen en heb het nu ge-1 daan en ik geloof, dat ik niet ougeslaagd ben. „Sint Niemand" verplaatst de lezer j kens, ruim 350 paar soggen en ruim 120 stuks breiwerken verkocht tot een, totaal bedrag van circa f 64.00, Het ledental van de Afdeling Zeeland steeg gedurende het boekjaar met 59 en bedraagt thans ongeveer 1440. Aangeno men mag worden, dat van dit aantal on geveer 1000 leden nog schapen bezitten. Op een enkele uitzondering na levert in Zeeland elke bezitter van schapenwol zijn wol aan de Nederlandse Wolfederatie af. Het percentage, dat landelijk ruim 90 bedraagt, beloopt in Zeeland circa 95 Het aantal uitreikplaatsen voor de ver kooprondes is in het afgelopen boekjaar uitgebreid met Westkapelle, Ritthem, Veere, Kruiningen, Kapelle en Wolfaarts- dijk. Met uitzondering van Wolf aartsdijk kan worden geconstateerd, dat in een be hoefte op deze plaatsen wordt voorzien. De wolinname 1959 zal in Zeeland wor den gehouden van 6 tot en met 17 juli 1959. De heer E. D. Govers uit Alkmaar, lid van het hoofdbestuur van de federatie, vertelde iets over de voorschotprijzcn '59. De heer Govers waarschuwde nadrukke lijk voor een te veel afgaan op de voor schotprijzen. De prijzen voor 1959 wor den dan ook nog niet bekend gemaakt. Wel zullen deze voor de wolinname wor den meegedeeld. Het hoofdbestuurslid zag de toestand voor de wol op het ogenblik niet slecht in. Hij zeide zelfs, dat als in de omstandigheden geen verandering komt, de prijs per kilogram dit jaar on geveer 90 cent hoger zou kunnen liggen dan in het vorig jaar. Voor de eerste kwaliteit zou de voorschotprijs dit jaar ƒ3,60 per kilo kunnen zijn. Over de bestrijding van schapenziek- ten hield dr. P. van Wensvoort uit De Koog een verhandeling, waarin hij mede delingen deed over de bestrijding op het eiland Tessel, in het bizonder de maat regelen tegen maagdarmparasieten. De ziekten kunnen worden bestreden door een goede verweiding, het houden van de dieren in een goede conditie en een regelmatig afvoeren van de parasieten. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen de heren J. M. Poot uit Scherpenisse en C. J. Zoeters uit Ouwerkerk. LEWEDORP. Door nog onbekende oorzaak is gisteravond tegen zes uur een landbouwschuur van de heer Vermue aan de Oude Rijksweg te Lewedorp af gebrand. De brandweer van Nieuwdorp en 's-Heer Arendskerke waren spoedig ter plaatse. Zij konden het aangrenzende woonhuis behouden. De hooioogst die 's middags was binnengehaald ging ge heel verloren. Een 15-tal kalveren kon worden gered. De heer Vermue was ver zekerd. Advertentie naar het Vlaanderen van „Pastoor Poncke" en is met „Pastoor Poncke" wel enigszins verwant. Het boek vertelt de avonturen van een zwervende harmonicaspeler. Het heeft iets legendarisch, is eigenlyk legen darisch. Je zou het kunnen noemen een moderne blije legende van leven en liefde in Vlaanderen. Ik denk, dal ik me, na Juffrouw Jones, nogmaals zal wagen aan een detective romanU had eerder gedacht aan een boerenroman? Jammer genoeg beeft de boerenroman een tikje afgedaan. Toch geloof ik stellig, dat hij eenmaal weer terug zal komen, al was het alleen reeds omdat de natuur in de boerenroman zulk een grote rol vervult. De vrye natuur wordt in de hedendaagse roman volkomen j geweerd, waar er in deze roman enkel plaats is voor, nog steeds Freudiaanse, psychologie. Er zijn echter tekenen, dat de lezers daar zoetjesaan moe van gera ken. Dat is de kans voor de gezonde boerenroman SINT ANNE zon een kunstenaarsdorp j by uitstek kunnen zijn. Het wordt dat misschien eens. Aan burgemeester Van Hooteghem van Sluis zal hel niet liggen, kunstenaars zijn hem op Sint Anne uiterst welkom. Eens was Sint Anna ter Muiden een echt artieslendorp, het was het toen Stijn Streuvels er zijn „Stille Avonden" noteerde en Duitse en Belgische schilders er rondzwierven, impressionisten van het zuiverste water. t eerste grijze haartje waarschuwt: Tijd voor tintgevende haarwassing (zón der verven) met rOL^ COLOR Kleurshampoo t hóórt bij uw make-up! Crème uit de tube, eenvoudiger kan het niet. Gewoon thuis zélf doen! Bij a/fe drogisten en parfum er ie-zaken. »mp. LAHNEMANN Laren N.H. Postbus t8. Het kan een bloesem zijn, maar ook een brief, Een geur wellicht, een dier, alleen gelaten, Met wiens mild gouden ogen ik kan praten Of 'k weet niet goed meer maar God heeft me lief. Ik ben Sluizenaar van geboorte en thans ben ik, na een dertigtal jaren, in mijn geboortestreek teruggekeerd en ik geloof, dat ik daar goed aan gedaan heb. Ik hou van de weiden en de akkers van dit Zeeuwse Vlaanderen en ik hou van de grote wolkenluchten erboven. Ik ver moed, dat ik nog eens een grote Zeeuws- Vlaamse roman creëren zal, een roman van de grens! Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM - De 38-jarige A Kapitein uit Steenbergen viel maandag avond m een Bergen op Zooms café van de trap, waarbij hij een halswervelfrac tuur opliep. Gisteravond is hij in het Burger Gasthuis overleden. De recherche heeft het stoffelijk overschot in beslag genomen om een onderzoek in te stellen naar de aard van het ongeval. De mogelijkheild dat de man van da trap ig geworpen acht men niet uitge» sloten.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5