Belasting drukt alsof wij nog een oorlogseconomie voeren I Pril betaalt Uw belasting I KAPPIE en de SPREKENDE PAPEGAAI I Zaterdag 6 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 A. BORST - VOORZITTER CHR. WERKGEVERS: ADVIEZEN S.E.R. GELDONTWAARDING ZIN VOOR REALITEIT „KNOKPLOEGEN" Vuur woekerde voort Iedereen vergat brandweer te waarschuwen Uit de kerken FLITS j GORDON in het I heelal DS. HEGGER SPRAK IN A. J. POLDER Voorne en Putten op een droogje Géén ontmoeting Kroes j ts j ef-T ito WILLEM II Zelf aan de slag Jack Dunkley Ülllllllllllillllllllllllllllllllllllllllfi DS. P. v. TIL 25 JAAR PREDIKANT Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Wij leven nog steeds onder de belastingdruk op burgers en maatschappij van een oorlogseconomie. Dat is een punt waarover ik mij diep bezorgd maak. De oorzaak schuilt naar mijn mening in het feit dat de belastingpolitiek te veel is beschouwd als de sluitpost van de nationale verlanglijst en te weinig als een van de wedijverende prioriteiten in het geheel werd betrokken. Het wordt hoog tijd dat in de naaste toekomst ook aan deze prioriteit aan dacht wordt geschonken. Deze uitspraak vormde een van de belangrijkste passages uit de jaarrede. die de heer A. Borst Pzn. gisteren in het Kurhaus hield als voorzitter van het Verbond van protestants-christelijke werkgevers. In de E.E.G., zei hij, word! verlaging van de inkomstenbelasting, en met name van de progressie daarin, wel zeer dringend. De heer Borst nam in de jaarverga dering van zijn verbond een aantal ac tuele vraagstukken uit het sociaal-eco nomische leven onder de loep. Ten aan zien van de adviserende taak van de Sociaal-economische raad kwam hij tol de conclusie, dat er wellicht plaats zou zijn voor twee-jaarlijkse adviezen op algemeen sociaal-economisch terrein. Hij wekte minister De Pous, die als staatsraad een jaarlijks advies had aar- bevolen. op deze kwestie op regerings niveau eens aar. het rollen te brengen. Daar de S.E.R. zijn adviserende ar beid voor een belangrijk deel ontleent aan opdrachten van de regering, vond hij het van groot gewicht als die op drachten duidelijk, goed begrensd en goed toegelicht zijn, en op tijd worden verstrekt. Overigens zag hij als een op gave voor de S.E.R. zelf ook na te gaan, welke verbeteringen in de vervul ling van zijn adviserende taak "zouden zijn aan te brengen. De geldontwaarding houdt, naar de mening van de heer Borst, tegenwoor dig verband met min of meer structu rele karaktertrekken van onze maat schappij, anders dan vroeger toen het verschijnsel door allerlei min of meer toevallige factoren werd veroorzaakt. De machtsgroeperingen tezamen met de politiek van volledige werkgelegenheid spelen ter zake een belangrijke rol. Men kan daardoor met het inkomen op de ontwikkeling van de produktie vooruit lopen en vanzelfsprekend moet dit vroeg of laat mislopen, aldus de heer Borst. In dit verband zag hjj maar een af" doend geneesmiddel; dat is met de stij ging van de inkomens, dus ook van de lonen, te blijven binnen de perken die door de ontwikkeling van de produktivi- teit worden gesteld. De heer Borst vond het juist dit dui delijk te stellen in een tijd dat de nei ging bestaat de mogelijkheden voor loonsverhoging geheel ten onrechte te zien in een overschot op de betalings balans, zulks in tegenstelling tot het geen over de gehele wereld als juist wordt aanvaard. Het stemde hem tot voldoening dat de regering duidelijk heeft laten blijken in deze het oor niet te willen lenen. Uit de regeringsverklaring had de beer Borst opgemaakt dat de regering de stabiliteit van het prijspeil wil be vorderen, niet in de eerste plaats door rechtstreeks ingrijpen in de prijsvor ming van de individuele ondernemer, maar langs de weg van een verscherpt kartelbeleid. Hij noemt deze wijziging een verdere stap in de goede richting. Het in het verleden gevoerde prijsbeleid bood op langere termijn geen oplossing, omdat het langs de eigenlijke oorza ken van de ongewenste prijsontwikkeling goeddeels heenging. Dat de regering d'e invoering van de werktijdverkorting niet aan bijzondere voorwaarden bindt, zoals de S.E.R. heeft aanbevolen nl. dat zij zich zelf zou moeten betalen maar haar op één lijn stelt met andere arbeidsvoorwaarden, achtte de heer Borst een aanpak d'ie van realiteitszin getuigt. De weg die de S.E.R. wees, droeg het kenmerk van een grote mate van behoedzaamheid' die op dit punt ongetwijfeld geboden is. Maar het was volgens hem de vraag of d'aarbij voldoende rekening werd gehouden met de praktijk. Als voordeel van de weg die de regering in het vooruitzicht stelt, zag hij dat het bedrijfsleven voor een duidelijke keuze wordt gesteld. In een knap betoog over conjunctuur- politiek in liet integrerende Europa con stateerde de jonge Eindhovense hoog leraar prof. ar. J. Wemelsfelder ri'at de handboek-schrijvende deskundigen, d'ie zo goed weten hoe men correct met het bestek van de conjunctuurpolitiek moet omgaan, meestal één ding over het hoofd zien. Namelijk ó'at in onze moderne maatschappij niet de economische lo gica regeert, noch het gezonde verstand, noch knap juridisch uitgeplozen verdrags teksten. Het is vóór al de toevallige constel latie van machtsgroeperingen die belang rijk is. Het zijn de inzichten van de „pressure groups", strevend naar steeds meer invloed, worstelend om meer macht, die in sterke mate de uitgangs punten vormen voor het nationaal-eco- nomisch en internationaal-economisch beleid. Een analyse van het Europese inte gratieproces was volgens prof. Wemels felder dan ook vóór alles een analyse van u'e positie en gevechtskracht van de „knokploegen" in ons maatschappe lijk bestel, te weten de vakbeweging, de werkgeversorganisaties, de boeren, de middenstanders, de consumenten enz. Maar van geen van deze groepen ver wachtte hij dat zij als een deugdelijke krachtbron voor de Europese eenwording zou gaan fungeren. Toch zag hij één omstandigheid, die in belangrijke mate een ontijdig verzan den van de integratie zou kunnen voor komen, resp. de voortgang helpen be werkstelligen. Dit zou nl. het geval zijn als de noodzakelijke aanpassingsproces sen voor een gemeenschappelijke markt geruisloos en zonder wrijving zouden kunnen verlopen. En dat zou in grote mate zo zijn als men erin zou kunnen slagen in iEuropa een permanente hoog conjunctuur te handhaven. Een hoog expansietempo kan de on effenheden van de integratie gladstrij ken, aldus prof. Wemelsfelct'er. Hoe ster ker de expansie zelf, hoe geringer de aanpassingswrijvingen zullen zijn. In dit verband wees hij op het recente voor beeld dat Duitsland in ó'it opzicht heeft opgeleverd. Minister Erhard halveerde in twee jaar tijd d'e tarieven op indus- trieprodukten over de hele linie. En er is niets rampzaligs uit dit tarievenavon- tuur voortgekomen. De invoer nam wel iswaar met sprongen toe, maar de totale produktie nam niet af d'ankzij het hoge expansietempo. Wel werd dat door de toeneming van de import iets afgezwakt. Nadat prof. Wemelsfelder had vast gesteld dat er in het Euromarkt-verdrag over de conjunctuurpolitiek behalve wat holle frases geen enkele belangrijke zin snede voorkomt, vroeg hij zich af welke conjuncturele gevaren de Euromarkt be- dreigen. De zes landen afzonderlijk on der de loep nemende, constateerde hij dat het totale beeld nogal verwarrend is. De conjunctuur is er, het beleid is er. Maar het conjunctuurbeleid ontbreekt. Drie gevarencomplexen onderscheidde hij in dit verband: j een zodanige inflatie in een van de lid-landen, dat er ernstige betalings- balansmoeilijkheden ontstaan met als gevolg invoerbeperking. Dit gevaar lijkt te verminderen; 2 een deflatie, d.w.z. een inkrimpend geldinkomen in een van de lid-staten. De importvraag neemt dan af met alle moeilijkheden van dien voor de uitvoer van de partners. Ook dit gevaar wilde hij niet zo zwaar nemen; 3 het ontstaan van een belangrijke recessie buiten de Euromarkt, met name in de Verenigde Staten. Dit ge- varencomplex is het ernstigste, de ramp is dan niet te overzien. Prof. Wemelsfelder achtte het in hoge mate gewenst dat de gemeenschap zich zoveel mogelijk tegen dit risico zou trachten in te dekken. In de eerste plaats zou er een zodanig financieel be leid in de gemeenschap gevoerd moe ten worden dat verminderde afzet naar buiten zou kunnen worden gecompen seerd naar binnen. En in de tweede plaats zou er een gemeenschappelijke handelspolitiek van de Euromarkt-lan- den moeten komer,. zodat eventuele in- voerbeperkende maatregelen door de E.E.G. als totaliteit zouden worden ge troffen. Het goederenverkeer zou dan binnen de zes landen vrij blijven. Overigens zei prof. Wemelsfelder al tevreden te zijn, als voorzichtig en tas tenderwijs zou worden geprobeerd om door minder ambitieuze oplossingen de samenwerking in deze richting voetje voor voetje op gang te brengen. Dr. G. A. Kohnstamm van de A.K.U. kwam in zijn toespraak tot de conclusie, dat er van een directe invloed van de Euromarkt op onze loonpolitiek geen sprake is. Nog sterker geldt dat voor onze prijspolitiek, om de eenvoudige re den dat het Euromarkt-verdrag het he le begrip prijspolitiek van overheidswe ge niet kent. Nederland behoudt for meel zijn volle autonomie op deze gebie den. Ook de indirecte invloed was zijns inziens maar betrekkelijk, doordat de in het systeem ingebouwde traagheden veel te groot zijn. Onze arbeiders verhui zen nl. niet en masse naar het buiten land als daar de lonen in het algemeen hoger liggen. Evenmin verplaatsen de producenten ineens hun verkopen van Ne derland naar het buitenland als daar hogere prijzen te toucheren zijn. Conclusie: binnen de Euromarkt kan voorlopig een regionale regering via een doelbewuste loon- en prijspolitiek zeker nog vertragend werken op de infla|iespiraal. IJMUIDEN Een fikse brand in de poetslappenfabirek van de firma Lagendijk in IJmuiden heeft gistermorgen vroeg een half uur lang rustig kunnen voort woekeren, voor de brandweer er aan te pas kwam. De brandweer was eenvoudig niet gewaar schuwd. De brand werd al gauw door een por der op ronde om vislossers te wek ken gesignaleerd. Hij waarschuwde de bewakingsdienst van het Staatsvissers- havenbedrijf. Die belde wel de directie leden van de poetslappenfabriek, maar niet de brandweer. Ze nam aan dat die al lang onderweg was. Later bleek dat de brand ook al een hele tijd was waargenomen door mannen van het marine-bewakin'gskamp, maar daar veronderstelde men, dat de vuur gloed afkomstig was van de Hoogovens. Door al dat oponthoud werd er nog al wat schade aangericht in de fabriek. Een paar snijkamers brandden uit en het dak kwam naar beneden. NED. HERV. KERK Beroepen te Scherpenzeel (Geld.): L. A. Klootwijk te Raamsdonk. Aangenomen naar Gieten (Dr.): J. P. van Dooren te Scherpenzeel (Fr.) Beroepbaarstelling: T. Shot, vicaris te Rotterdam, W. Buytewechstraat 302a. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Vriezenveen: J. N. Nam- mensma te Roodeschool. Examens: De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer H. Zuidema, Voltaplein 41 te Amsterdam. Idem de classis Hil versum de heer F. H. Veenhuizen te Huizen (N.H.), gereformeerde pastorie. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Bunschoten: J. Brons te Mijdrecht. 197 WERKTUIGLIJK reconstrueerde hij de eerste ontbrekende plaats: „Bedruk de vreem deling niet in uw land en val hem niet hard: want een vreem deling waart gij in Egypte". Langzaam zocht Jozef de ge scheurde rollen bij elkaar, hief ze behoedzaam omhoog, bracht ze eerbiedig naar zijn voorhoofd en mond, zoals de voorschriften dit eisen, en kuste ze. Hij kon ze niet aan Romeinse handen toevertrou wen en ging de straat op, om Jo den te zoeken, die ze in zijn tent konden brengen. Toen zag hij een groep de Olijfberg bestijgen, blijk baar gevangenen, die men met de wapens in de hand had aangetrof fen. Men had hen gegeseld en op hun wondgeslagen halzen dwars balken gelegd en hun armen daar aan vastgebonden. Zo sleepten zij nu zelf het hout, waaraan zij ster ven moesten, naar de plaats van hun terechtstelling. Jozef zag hun jitgedoofde, vertrokken gezichten. Hij vergat zijn taak, beval, halt te houden en toonde de kapitein, die de troep begeleidde zijn tafeltje. Hij mocht nog twintig levens eisen, maar er waren er drieën twintig. Twintig van hen werden van de dwarsbalk bevrijd. Zij staarden stompzinnig voor zich uit, waren half dood na de geseling, en wisten niet, wat er met hen ge beurde. In plaats van kruisbalken kregen zij nu Thorarollen, en in plaats van naar de Olijfberg togen ze nu naar de Romeinse leger plaats, naar Jozefs tent. Het was een zonderlinge processie, waar de soldaten schaterend om lachten, toen Jozef door de stad toog met zijn gouden schrijfgereedschap aan zijn gordel en in iedere arm een schriftrol, die hij teder droeg of het kleine kinderen waren, gevolgd $loor de gegeselde wankelende Jo den, die hem de andere rollen ach terna sleepten. Titus had de weg tot Bethlehem zeer snel afgelegd. Tussen Bethle hem en Thekoa hield hij de draf van zijn paard in. De taak, die voor hem ligt, is moeilijk. Ze heet Berenice. Het erge is, dat hij eigen lijk niets doen kan. Hij kan alleen maar naar haar toe gaan en af wachten wat deze vrouw over hem zal beslissen. Ze accepteert iemand of ze accepteert iemand niet. De weg loopt nu steil omhoog. Kaal en verlaten ligt Thekoa op een rots, en daarachter ligt de woestijn. De plaatselijke comman dant heeft zijn manschappen opge steld om de veldheer te ontvangen. Dat is dus die kapitein Valens, die het bos heeft laten omhakken. Die man had bevel ontvangen, het bos te sparen en had het gespaard. Hij had bevel ontvangen, het bos om te laten hakken en had het la ten omhakken. Merkwaardig, dat Titus er niet in slaagt bij deze vrouw zijn woord te houden. Hij staat nu voor haar huis. Het ligt op de hoogste top van de rots, klein en verweerd, en destijds ge bouwd voor Maccabaeërprinsen, die men naar de woestijn zond. Van hier ziet men de woestijn. On danks alles is Berenice in de woes tijn getrokken. Een armoedig geklede kerel ver schijnt voor het huis, zonder livrei. Titus zendt hem naar binnen en laat de prinses zeggen, dat hij is gekomen. Hij heeft zijn komst niet van tevoren doen weten. Misschien wil zij hem niet eens ontvangen. Als een beklaagde wacht hij op zijn rechter. Niet, omdat hij de tempel verbrand heeft. Niet wat hij deed, zal nu berecht worden, zijn houding is aanklacht en ver dediging tegelijkertijd. Daar staat nu de man, die on beperkte volmachten bezit voor het hele oosten, van Alexandrië tot aan de grenzen van Indië. Hij is heer en meester over honderddui zenden soldaten en beschikt over een ontzaglijk oorlogsmaterieel, maar heel zijn verder leven hangt af van het feit, of deze vrouw hem accepteert of niet. Hij is hulpe loos en kan alleen maar wachten. De deur gaat open en ze ver schijnt op haar balkon. Eigenlijk is het heel gewoon, dat zij de veld heer, de landsheer, met eerbewij zen ontvangt, maar voor Titus is het al een opluchting, dat zij nu verschijnt. Zij draagt een eenvou dig vierhoekig gewaad, uit één stuk, zoals de vrouwen het hier te lande plegen te dragen. Zij is mooi en koninklijk. Zij is de Vrouw. Titus staat voor haar en kijkt naar haar op. Hij is beze ten van deze vrouw. En wacht. Berenice weet in deze ogenblik ken, dat zij nu nog een laatste maal haar lot in handen houdt.Zij heeft wel voorzien, dat die man nog eens zou komen, maar zich niet voorbereid, erop rekenend, dat God, haar God Jahve, haar op het juiste ogenblik het juiste zou laten doen. Zij staat op haar balkon, ziet de man en zijn dee moed. Telkens weer heeft hij zijn woord gebroken. Hij is met de bes te voornemens bezield, maar is een barbaar, een zoon van barba ren, en dat is sterker dan zijn voornemens. Niets bindt haar meer. Deze man heeft alles ver scheurd en het verleden heeft af gedaan. Zij moet en mag nu op nieuw beslissen. Tot nu toe kon zij zeggen, dat zij ter wille van de tempel naar Titus ging, maar nu hij de tempel verwoest heeft, kan ze dit niet meer zeggen. ZUtt eAGEDMO SCHAPPEM?MIS- Advertentie Zie de prijsvraag op pagina tE ANNA JACOBAPOLDER. Ds. H. J. Hegger uit Kortenhoef, voorheen predi kant in Denderleeuw (België), sprak in ,,Ons Dorpshuis" te Anna Jacoba Polder voor de C.B.P.B., over „Mijn weg tot het licht". Hij vertelde hoe hij. r.k. priester, aan het twijfelen was geraakt over de juistheid van de rooms katholieke leer. Na lange strijd ging ds. Hegger over tot het protestantisme. Eerst werd hij lid van de Methodistische kerk in Brazilië, latei- in Nederland, werd ds. Hegger gerefor meerd. De dwalingen van de roomse kerk, zo besloot ds. Hegger, zijn ook in ons hart. Ook wij vertrouwen niet volledig op Jezus Christus. Eigen nieuwsdienst BRIELLE. Op de gemeente Brielle na, zat heel Voorne en Putten gister avond zonder water. Dat kwam door een breuk in de hoofdleiding van het Rotterdams waterleidingbedrijf. Brielle had normaal water uit het eigen drink waterbedrijf. Vorige jaren was dat vaak heel an ders. Brielle, dat zich niet op de leiding van het Rotterdams bedrijf wilde laten aansluiten, zat toen herhaaldelijk zon der water omdat de capaciteit van de winplaats te klein was. Daar is nu door inundatie met water uit de Brielse Maas verandering in gekomen. Op Voorne en Putten was men giste ren vooral verontwaardigd, omdat ner gens inlichtingen over de oorzaak en de duur van de storing bleken te verkrij gen. In twee dagen tijds hebben vier jon gens van negen en tien jaar 65 glas-in- lood ruiten van de r.k. kerk aan de Langenhorst te Rotterdam-Zuid vernield. De ouders van de bengels worden aange sproken voor de schade die op ongeveer vijfhonderd gulden wordt getaxeerd. BOEDAPEST (Reuter) Opnieuw is ontkend dat er een ontmoeting op komst is tussen premier Kroesjtsjef en president Tito van Zuidslavië. De eerste maal dat dit gebeurde was toen Kroesjtsjef in Albanië was gis teren werd het nogmaals gedaan. Dit maal door het Hongaarse ministerie van buitenlandse zaken. Zoals bekend is Kroesjtsjef thans in Hongarije. Gisteren maakte de Russische premier een boottochtje op de Donau met Hon gaarse partij- en regeringsleiders. Wat hij met hen heeft besproken is niet bekendgemaakt. In Belgrado zei een woordvoerder van de Zuidslavische regering vrijdag, dat zijn land graag weer betrekkingen met de Sowjetume op basis van wederzijds respect, gelijkheid en niet-inmenging wil aanknopen. Hij doelde op een zinsnede uit de verklaring die Kroesjtsjef deze week met de leiders van Albanië heeft opgesteld. Daarin werden dergelijke be trekkingen aanbevolen. Ook tussen Zuid slavië en Albanië. In Harkema-OpeinMe is donderdag avond de 21-jarige J. Veenstra uit Koo ien op zijn fiets dodelijk aangereden. Advertentie het sigaartje dat TJ kunt roken als sigaret! DE NATUUR IN EN OM UW HUIS Uw lathyrus is nu op een diepte aan- Aardbeien verliezen hun aroma als ze De bloemist heeft jonge stekplanten geland de wortels waar niet zo gewassen worden, doch als ze vol veel voedsel meer !e vinden is en dus grond en mo(jder zitten moet men dat dient men hen nu eens extra te bemes- B ten. Langs de rijen kan men ondiepe wel doen. Er is echter een goede ma- geultjes maken en daarin laat men wa- nier de vruchten heerlijk schoon t^ hou- ter en vloeimest lopen. Dat mag oude, den, doch dan dient men tegen dat ze opgeloste natuurmest zijn, doch men „choki stro over de grond kan er ook de bekende tuin- en gazon- 'Jpen droog genakt stto ovei de grond korrelmest voor gebruiken. De eerste tussen de planten te strooien. In plaats - - bloeiende lathvrus kan nu spoedig ver- van stro kan men ook droge, dode spar- ge stekplantjes worden in de volle grond wacht worden en" zef die bloemstengels renaalden strooien: die doen dezelfde gepoot en de hoogop groeiende soorten niet te diepin het waterintegenstel- dienst. Ze kunnen dan niet meer be- hebben toch echt wel een onderlinge af- no tot vele andere bloemsoorten heb- «meurd worden door opspattende mod-j stand van ongeveer een meter nodig; de ben ?e daar een hekel wn? hetisal:der. Leg aardbeien over de bedden: de voldoende als de stengels drie centime- vogels gaan anders met de vruchten ter diep in het water staan. 'strijken. van allerlei soorten dahlia's, hoogop groeiende en laa.gblijvende. Ze zijn in potjes gekweekt en ze zien er uit of ze deze zomer niet meer zullen bloeien, doch de kwaliteit van de grootbloemige soorten is over hel algemeen nog be ter dan van de oudere knollen. Die jon- li'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiimiiiiiiiiKHiiiiHiiiiiiiiiiinu laagblijvende perk-dahlia's kunnen wel op veertig centimeter afstand gepoot worden. 13. ,,Slae d'rop...!" noteerde Okki met de tong tussen de tanden. ..Maeck haeienvoer van ze! Hael binnen de buit! Koppiekrauw..." „Dat was nog eens een sappige tijd," peinsde hij, terwijl hij het verzoek van de Rapegaai inwilligde. Deze schikte be haaglijk zijn veren en vervolgde: ..Claes Zeesop heeft nog nooit verloren! Hou ze bezig mannen, terwijl ik de buit in veiligheid brrreng!" in veiligheid breng.." schreef Ok ki krampachtig. „Niet zo vlug beest! Waar waren we gebleven?" „De spelonk achter de drrie palmen!" legde de vogel uit. „Geen touw aan vast te knopen!" mop perde de scheepsjongen. „En mijn pot lood raakt ook op. Vooruit, daar gaan we weer. „Spelonk achter de drrie pal men...!" „Prachtig!" prees Larie. „Donderr- bussen en Krrruidnagelen... Wat een bergplaats. Goed onthouden. Spelonk achterrr..." „Jaja." riep Okki ongeduldig. ..Héb ik al, lefmaker! „Achter drie palmen!" Hier, lees zelf maar". „Derrrde gang links!" sprak Larie op korzelige toon en /erviei pardoes in een stilzwijgen, als iemand, die opeens be seft zijn mond voorbij gepraat te heb ben. Opgelucht sloeg Okki het blokje met tiet notenschrift dicht. „Dat zo'n beest dat allemaal ooit heeft meegemaakt", bedacht hij. „Niet op de film, of in een boek, of zo... nee, ECHT! Wat een jofele tijd was dat toen toch! Met de Vliegende Hollander en zeilsche pen en zo..." Dromerig keek hij over het water. Toen werd zijn oog getrokken door iets, wat hij in deze tijd niet meer voor mo gelijk had gehouden. In de verte nader de een volwaardig, opgetuigd zeilschip, dat er op die afstand heel indrukwek kend uitzag.... Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. In een bijzondere bijeenkomst van de gemeente zal op woensdag 1 juli het 25-jarig ambtsjubile um van de Middelburgse Gereformeerde predikant Ds, P. van Til worden gevierd. Ds. Van Til is nu ruim tien jaar predi kant in Middelburg. De jubilerende ambtsdrager werd in 1907 in het Groningse dorpje Enumatil geboren. Hij studeerde aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen. Op 1 juli 1934 deed hij intrede in Een- Veenhuizen. Daar stond ds van Til tot oktober 1945. In die maand zette hij het werk voort in Buitenpost. Na in 1947 met de „zeven december divisie" naar Indo nesië te zijn gegaan, werd hij in 1943 te Middelburg beroepen. In Alteveer (gemeente Onstwedde) is gistermorgen de 41-jarige motorrijder W. Schut tegen een personenauto gebotst, die onverwachts van links de weg overstak. De heer Schut was op slag dood. Het lyk, dat Hr. Ms. mijnenveger Roer mond in de nacht van donderdag op vrij dag Den. Helder binnen bracht, is door de vader herkend. Het was Johann Meis, 22 jaar, uit Hitdorff bij Keulen Hij wat lichtmatroos op de Mariene, die op 8t april is overvaren*

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 2