Nieuw voorstel: „BEVRIES DE GARNIZOENEN Gromyko heeft zich beklaagd r fleXa 'Net geen ramp Russen buigen niet voor Westelijke verlangens over Berlijn Eisenhower twijfelt aan topconferentie Tegenzet Geen politiek nieuws meer in kranten KUNSTMAAN MET VIER MUIZEN GELANCEERD Radeloze vader valt Heilige Laan Nieuwe weg na Napoleon De Bilt: Warm Nederlands-Duits overleg hervat Onbestuurde bus reed brandend op linkerrijbaan Nederland krijgt liektreilers Weg met huur- blokkering" Vergif is terecht KIPPEN HOKKEN OP STRAAT - Jovialere stemming TWEE LICHTGEWONDEN Nieuwe maatregelen van Nasution Kapitein was dronken Terugkeer naar de aarde wellicht mogelijk Voorzitter C.H.U. T ropendeskundigen naar Z.-Amerika WEDUWE GOERING BETAALT GELAG Donderdag 4 juni 1959 Gisteren HET SPIJT ME DAT IK GEEN BIJL HAD" Géén feest Bebloed Nog meer Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009- Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen' Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee. Haveimark '4 tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Abonnementsprijs 0,56 per week, t 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— He Jaarg. No. 1613 Eigen nieuwsdienst GENÈ\ E Omdat het duidelijk hegint te worden in weerwil van het officiële optimisme dat te Genève heerst sinds de gezamenlijke reis van de vier ministers naar Washington dat de Russen inzake Berlijn niet wensen te buigen voor de verlangens van het Westen, heb ben de ministers van buitenlandse zaken van Groot-Britannië, Frankrijk en de Verenigde Staten het voorstel gedaan, de garnizoenen van het Westen in West-Berlijn te „bevriezen" op de sterkte van dit ogenblik. Dat is tienduizend man, alles inbegrepen, tot de muziekkorpsen toe. Verder zou er, zowel voor Oost als voor West-Berlijn een verbod moeten worden afgekondigd op het bedrijven van ondermijnende propaganda, zodat de beide delen van de stad in een wat gezondere sfeer zouden komen te leven. Gromyko heeft er zich namelijk over beklaagd dat West- Berlijn wordt gebruikt als centrum van anti-communistische en oorlogszuchtige propaganda, terwijl het Westen klaagt dat Oost-Berlijn een centrum is van anti-Westefse propaganda en spionage. Dit voorstel is gedaan als tegenzet tegen de eis van Gromyko dat er ook Russische troepen in West-Berlijn ge legerd moeten worden indien het Westen eraan blijft vasthouden dat zijn troepen er gelegerd moeten blijven. Zou het voorstel tot bevriezing" van de Westelijke garnizoenen worden aan vaard, dan zou dat de eerste concessie van Russische zijde zijn sinds het be gin van de conferentie. Maar tot nu toe is uit niets gebleken dat Gromyko bereid is een bijdrage te leveren tot het bereiken van overeenstemming een overeenstemming die het houden van een topconferentie mogelijk zou kunnen maken. Slechts één ding schijnt het officiële optimisme te rechtvaardigen. Dat is het feit dat Gromyko eergisteren zijn collega's uit het Westen heeft toege geven dat de Britse. Franse en Ameri kaanse troepen zich rechtmatig in West-Berlijn ophouden. Deze verkla ring werd uitgelegd als een aanwijzing dat de Rus in elk geval bereid schijnt te zijn om over de status van Berlijn te onderhandelen. Eveneens draagt de heersende hoffe lijkheid bij tot de gedachte dat de Geneefse conferentie op den duur toch enige resultaten zal bereiken. De on vriendelijke toon die de eerste verga deringen kenmerkte is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een wat jovialere stemming. Ook de omstan digheid dat de ministers meer en meer onder elkaar in plaats van in het openbaar vergaderen, draagt daar toe bij. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON President Eisenhower heeft gisteren een poging gedaan om het tempo op de ministersconferentie te Genève wat te verhogen en de Russen ertoe te brengen enig blijk van goede wil te geven door op zijn persconferentie te zeggen dat er naar zijn mening te Genève nog in het geheel niets tot stand is gebracht wat het houden van een topconfe rentie later in de zomer zou kunnen wettigen. Zoals men weet heerst in het Westen de opvatting dat de Russen niets liever In Bonn BONN (Reuter) In Bonn is giste ren het Nederlands-Duitse overleg over tussen beide land'en hangende vraag stukken voortgezet. Van Nedei'landse zijde wordt het ge sprek gevoerd door de directeur-gene raal politieke zaken van het Ministerie van buitenlandse zaken, dr. H. R. van Houten, en van Duitse zijde door ambas sadeur dr. R. Lahr. Het overleg in Bonn zal tien dagen duren en op 15 juni in Den Haag wor den voortgezet. Van onze Haagse redaktie DEN HAAG Een onbestuurde bus met brandende motor waggelend en slingerend over de linkerrijbaan van een van onze drukste autowegen. Het lijkt een nachtmerrie, maar gistermid dag om kwart voor drie in Wassenaar was het werkelijkheid. De angstwekkende manoeuvre van de bus is zonder ongelukken afgelopen. Na honderdvijftig meter reed de bus het parkeerterrein van de Wassenaarse dierentuin op en kwam daar tegen een boom tot stilstand. Een halve minuut eerder reed de bus, komend uit Leiden, achter een truck met oplegger, beladen met achttien duizend kilo kalkzandsteen. Bij de ver keerslichten bij het dierenpark remde de vrachtauto plotseling af. De bus- sehauffeur J. F. Ebbers uit Winterswijk, remde en haalde naar links uit, maar kon de vrachtwagen niet meer ontwijken. De rechtervoorkant van de bus ramde de linkerachterkant van de oplegger. De buschauffeur en de twee passagiers holden ijlings uit de bus toen zij rook uit de motorkap zagen komen. Even later ging de chauffeur weer naar binnen om een sleutel te halen waarmee hij de batterij achterin de bus wilde uitschakelen. Toen hij weer uit de bus kwam sloeg de startmotor aan. Omdat de bus niet op de handrem stond en de versnelling niet in de vrij- loop was gezet ging de bus rijden. De voorwielen hadden door de botsing een kleine afwijking naar links gekregen en de bus kwam dus op de linker weghelft. Het was stom geluk dat het voertuig niet tegen het tegemoetkomende ver keer botste. Toen de autobus, na nog het ijzeren hek voor het parkeerterrein te hebben geramd, tegen de boom botste, bleek de brand ook uit te zijn. De twee passagiers hadden lichte snij- wonden opgelopen. Door een toevallig passerende ambulanceauto van de Haag se G.G.D. werden zij naar de Ursula- kliniek gebracht. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN Ook Nederland zal bin nenkort vermoedelijk volgend jaar visserijfabrieksschepen, die over de ach tersteven vissen, de zee op sturen. Nederland is dan na Engeland, Rus land en Duitsland het vierde land, dat de beschikking hoeft over dit soort treilers. De N.V. Scheepsexploitatie maatschap pij De Marezaten in IJmuidcn heeft aan de machinefabriek Hera in IJmuiden op dracht gegeven voor de bouw van twee van dergelijke „hektreilers". zouden willen dan een topconferentie. Door het houden van een topconferen tie afhankelijk te stellen van de te Ge nève bereikte resultaten hoopt het Wes ten thans de Russen te dwingen, zoda nige concessies te doen dat het overleg te Genève ten minste zal leiden tot het tot stand komen van enige principiële akkoorden, op basis waarvan de rege ringsleiders later bijeen kunnen komen met een redelijke kans op verdere over eenstemming. Het bleek overigens dat de Ameri kaanse president eraan begint te twij felen of de Russen wel werkelijk zo ge brand zijn op die topconferentie. Hij was van mening dat de jongste woor den van Kroesjtsjef niet getuigen van de goede trouw en de vreedzame ge zindheid die nodig zijn om een even tuele topconferentie te doen slagen. In geen geval, zei Eisenhower, zal hij deelnemen aan een conferentie met Kroesjtsjef wanneer niet van te voren vaststaat dat er een grote kans is op overeenstemming. In geen geval mag de indruk worden gewekt dat Amerika instemt met het houden van een top conferentie onder de druk van een of andere Russische bedreiging. C Kennelijk om het denkbeeld van con cessies aan het standpunt van het Wes ten voor het Kremlin aantrekkelijker te maken zei de Amerikaanse presi dent verder dat hij zelfs bereid is in te stemmen met het houden van een se rie conferenties van de regeringslei ders, mits er maar voldoende waarbor gen zijn voor het hereiken van over eenstemming. Hij vond overigens dat men van de ministersconferentie te Genève niet mag verwachten dat er concrete resultaten uit de bus komen. Overeenstemming-in- beginsel zou hij al heel mooi vinden. Hij herinnerde eraan, dat niet het Westen, maar de Sowjetunie de crisis om Berlijn had uitgelokt en dat het Westen dus op zijn minst van de Sow jetunie mag vergen dat er een verze kering wordt gegeven dat er aan de status van de Westelijken in die stad niets zal veranderen, hangende een per manente oplossing van de Berlijnse kwestie. Advertentie de verf voor het schilderfeest SIKKENS-TJALLEMA PR00UKTEM vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in kleuren) bij poetbus 2-Leiden DJAKARTA (UPI/Reuter) De chef-staf van het Indonesische leger, lt.-generaal Nasution, heeft gisteren zijn maatregelen tegen politieke acti viteiten in Indonesië voltooid door de pers een volledig verbod op te leggen om politiek nieuws te publiceren. Officieel heet het dat het de pers verboden is „nieuws of opiniërende artikelen te publiceren, die zouden kunnen leiden tot een verscherping van de politieke standpunten". In de practijk betekent het dat de kranten zelfs geen politieke debatten in het parlement mogen verslaan. Alleen de debatten waarin het regeringsbeleid niet wordt besproken, of „die niet tot conflicten kunnen bijdragen", mogen in de Indonesische pers worden ver slagen. Alleen door de regering vrijgegeven politiek nieuws kan worden gepubli ceerd, maar zelfs dan nog dient de pers de grootste voorzichtigheid te betrachten, deelde de militaire woord voerder, majoor Harsono, de hoofd redacteuren mee. „Het kan gebeuren", lichtte hij toe. „dat een gezaghebbende figuur een verklaring aflegt, die ge bruikt kan worden om de gemoede ren te verhitten. Zulk een figuur ris keert zijn functie en zulk nieuws mag niet worden gepubliceerd". Wij zullen niet aarzelen hard op te treden, zei de majoor. Na drie waar schuwingen treden wij op. Laat deze bijeenkomst de eerste waarschuwing zijn. Over de positie van de parlements leden zei hij: wij kunnen hen niet muilkorven. Wij zullen hun onschend baarheid respecteren, maar slechts zo lang zij verklaringen afleggen in het parlement. Daarbuiten mogen ook zij geen politieke uitspraken doen. Het leger begeert de macht niet, ver zekerde majoor Harsono. Wat het van daag doet kan het binnen het raam van zijn door het parlement gegeven bevoegdheden verantwoorden. (In In donesië is sinds ruim een jaar de staat van oorlog en beleg van kracht). Nasution heeft gisterochtend al m een dagorder alle onderdelen van het leger bevel gegeven in afwachting van nadere instructies op hun standplaat sen te blijven en krachtig op te treden tegen enigerlei groepering, die zou trachten, wanordelijkheden te verwek ken Hij gaf order in een dergelijk geval „onmiddellijk en met de groot ste kracht, die de noodzakelijkheid vereist" in te grijpen. Nasution heeft de regionale bevel hebbers bij zich ontboden. Intussen voert hij besprekingen met Indone sische politici, onder wie zich géén communisten zouden bevinden. De Islamitische partijen zouden hem heb ben beloofd niets te zullen onderne men, wat tot politieke onrust zou kunnen leiden. Het schijnt dat Nasution met zijn maatregelen de binnenlandse toestand wil „bevriezen". President Soekarno zou Nasution telegrafisch hebben ge vraagd „geen drastische stappen te doen", omdat verder optreden in de huidige situatie „de toestand zou te rugvoeren naar het peil van de rebel- lenregering van Sumatra". President Soekarno is niet van plan eerder naar zijn land terug te keren, deelde gisteren een woordvoerder uit zijn gezelschap mee. Hij verkeert thans in Hollywood regelmatig in het ge zelschap van een uitgelezen schare filmsterren. Hij zal eind deze maand in Djakarta terugkeren. Premier Djuanda heeft gisteren mee gedeeld dat de verwerping van het plan-Soekarno niet betekent dat deze kwestie van de baan is. Hij gaf te kennen dat over deze materie binnen kort een regeringsverklaring kan wor den verwacht. Koningin Juliana heeft gisteren in het Vredespaleis in Den Haag een rede uitgesproken bij de installatie van het Nationaal comité vluchte. iingenjaar 19591969. Minister Luns (links) heeft het comité geïnstal leerd. Voorzitter ervan is jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford (rechts). Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Ruim driehonderd leerlingen van het Lybanonlyceum te Rotterdam zijn tijdens een uitstapje naar de Deltawerken aan een groot gevaar ontsnapt. De gezagvoerder van de rondvaartboot waarmee zij reisden maakte op de thuisvaart even voor Dordrecht een uiterst roekeloze manoeuvre. De man aan het roer van een tegenligger een snelvarend motortankschip had al zijn tegenwoordigheid van geest nodig om te voorkomen dat de vreemd ma noeuvrerende rondvaartboot eigen dom van een onlangs opgerichte Rotter damse rederij werd overvaren. De tankbootkapiteln was zo geschrokken dat hij meteen per mobilofoon de te Dordrecht gestationeerde Rijkspolitie te water waarschuwde. ONDER INVLOED Een patrouilleboot kwam even later langszij van de rondvaartboot. De politie stapte over en toen bleek dat de gezagvoerder onder drankinvloed verkeerde en in benevelde toestand' in zijn stuurhut zat. Nadat tegen de roekeloze man proces verbaal was opgemaakt konden de Lybanezen na een lang oponthoud de terugreis naar Rotterdam voortzetten. Een stuurman met meer plichtsbesef bracht hun met ruim een uur vertra ging voor de wal waar tal van veront ruste ouders hun kinderen opwachtten. Eigen nieuwsdienst LOS ANGELES Vier zwarte muizen zijn gisteren in een kunst maan van de Amerikaanse luchtmacht gelanceerd op de basis Vandenberg aan de kust van de Stille Oceaan. Het ligt In de bedoe ling dat de vier diertjes, na in de kunstmaan verscheidene banen om de noordpool en de zuidpool heen te hebben beschreven, in een kleine cabine levend naar de aarde zullen terugkeren. Slaagt de poging dan zullen de vier muizen, de eerste levende wezens zijn die een reis in een kunstmaan hebben overleefd. Een onlangs ondernomen poging, een door een kunstmaan uit gestoten lege cabine terug te vinden, mislukte. Volgens de berekeningen moest die cabine zijn terechtgekomen in de omgeving van het eiland Spits bergen, maar het intensief speuren ernaar bleef vruchteloos. Evenals bij die mislukte poging ligt het in de bedoeling de cabine op te vangen in de omgeving van de Hawaii-archipel in de Stille Oceaan. Met het oog daarop kruisen Amerikaanse vliegtuigen en schepen in de omgeving van die eilan dengroep. ONTSLAGEN De gezagvoerder die al eens wegens dronkenschap gesehorst was geweest is door de rederij op staande voet ont slagen. HILVERSUM „Wij moeten zo snel mogelijk van de huurblokkering af". Deze opmerking maakte gisteren mr. H. K. J. Beernink op de algemene verga dering van de Christelijk historische unie in Hilversum. Het verslag van de Algemene rekenkamer had hem meer dan ooit in die mening gesterkt. Hij verklaarde ook, dat de unie weinig of niets voelt voor de kinderbijslagver- zekering, die is genoemd in de rege ringsverklaring. Eén van de vele andere belangrijke zaken, waarmee de afgevaardigden zich bezig hielden, was voorts de samenwer king van de C.H.U. met de andere pro testants-christelijke partijen. „De zaak niet forceren".' was het advies van het hoofdbestuur, dat nauwe samenwerking in de gegeven situatie niet steeds moge lijk achtte. De vergadering ging er mee akkoord het rapport af te wachten over de verhouding C.H.U. en A.R., dat door een commissie wordt voorbereid. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Door de gebeurte nissen in Indonesië is op het ogenblik in Nederland een groot aantal tropi sche landbouwdeskundigen beschikbaar. De besturen van zeven cultuurmaat schappijen, die alle onder directie staan van de firma H. G. Th. Crone te Am sterdam, menen dat de Nederlandse er varing in tropische gebieden elders kan worden gebruikt. Daartoe is besloten een cultuurmaat schappij te stichten onder de naam Cul tuur Maatschappij Transatlantics, waarin de zeven kleinere cultuurmaat schappijen kunnen worden onderge bracht. De nieuwe maatschappij, die beoogt de beschikbare tropische landbouw- ervaring in buiten Indonesië gelegen gebieden produktief te maken, heeft twee objecten op het oog, een in Ecuador en een in Argentinië. Het is niet onmogelijk dat zich nog andere aantrekkelijke objecten voordoen. BERLIJN (Reuter). Een Westber- lijns zuiveringshof heeft gisteren de weduwe van Hermann Goering, eens Hitiers rechterhand en hoofd van de Duitse luchtmacht, veroordeeld tot het betalen van 756.000 mark, de gehele waarde van het bezit dat haar echtge noot te Berlijn had. Dit vonnis vloeit voort uit een uitspraak van hetzelfde Hof, dat Goering een leidende figuur is geweest onder het nationaal-socialisti- sche regiem en uit hoofde daarvan ex tra-inkomsten heeft genoten. Ook nam het Hof in aanmerking dat Goering zich in de oorlogsjaren op schandalige wijze heeft verrijkt. Vlak voor hij in 1946 te Neurenberg zou worden terechtgesteld pleegde Her mann Goering in zijn cel zelfmoord door middel van een buisje vergif dat zijn vrouw Emmy de gevangenis had binnengesmokkeld. Eigen nieuwsdienst HOEK VAN HOLLAND De twee flessen geconcentreerd vergif, die in Hoek van Holland uit een weiland waren weggeraakt, zijn weer terecht. Een huismoeder uit De Hoek zag haar achtjarig zoontje gistermorgen met een vriendje bezig met twee flessen. Door de waarschuwing van de politie dacht zij meteen aan het vergif. Daarom belde ze het politiebureau op. Na onderzoek bleek dat ze gelijk had gehad. De politie heeft de flessen paroxone nu onder haar hoede. Rotterdams EEN heeft woensdag in impresariaat het Arena theater een voorstelling gegeven van reclamefilmpjes van studio's in Span je, Italië en Engeland. Genodigden uit het bedrijfsleven konden hier kennismaken met het werk van filmproducenten, die ook reclameflitsen voor Nederland willen gaan maken, wanneer commerciële televisie wordt ingevoerd in ons land. De filmpjes stonden op een uitste kend peil, waarbij vooral de Span jaarden opvielen door hun originele combinaties van moderne muziek met abstracte visuele beelden. Dinsdagavond ging het daar echter allesbehalve feestelijk toe. De op wraak beluste chauffeur, die de avond tevoren in Muiderberg bij een bushalte Lou V. tevergeefs had opgewacht om hem aan te vallen, verschafte zich omstreeks 9 uur met geweld toegang tot de zaal, waarin zich 250 personen bevonden, onder wie zijn vrouw en dochter. Hij was zonder medestanders gekomen ring niet op wachten. Die is nu met een hocht om het kippenhok aangelegd, omdat hij alleen met Lou wilde afreke- Eigen nieuwsdienst DINXPERLOO. Midden in de Prins Bernhardstraat in Dinxpcrloo staat een kippenhok. De gemeente wil de grond daaronder wel graag kopen, maar daar voelt de eigenaar niets voor. „Ik wil daar kippen houden", zegt hij. De grond zal nu worden onteigend, maar daar kon de aanleg van de riole Het wachten was gisteren echter nog op de uitslag van de laneeerpoging. Mocht de kunstmaan, Discoverer 3, niet in een baan om de aarde zijn gekomen dan zouden die vliegtuigen en schepen naar hun bases kunnen terugkeren. De lanceerraket, een Thor met als tweede trap een Beil-Hustler, ging goed van start en verdween na loodrecht te zijn opgestegen, met een wijde boog in zui delijke richting. Elk van de vier muizen bevindt zich in een kleine capsule. De vier capsules zijn geplaatst in de cabine die men vandaag hoopt te kunnen bergen. Die cabine heeft de vorm van een afge knotte kegel. De vier capsules bevatten voldoende voedsel en zuurstof om de diertjes, die speciaal zijn afgericht, vier dagen in leven te houden. Evenals bij de aapjes Able en Baker het geval was zal men op aarde langs radio grafische weg de lichamelijke reacties van de muizen op de enorme versnel lingen, de gewichtloosheid en andere verschijnselen kunnen waarnemen. Men verwacht dat de Discoverer 3, hoe het experiment ook afloopt na een geslaagde lancering, verscheidene dagen om de aarde zal blijven draaien op een hoogte die varieert tussen een maxi mum van 800 kilometer en een mini mum van 320 kilometer. Drie uur na de lancering waren nog geen radioseinen van de kunstmaan opge vangen. Men begon toen te twijfelen; nog maar weinigen achtten het waar schijnlijk dat de Discoverer 3 in een baan om de aarde was gekomen. Eigen nieuwsdienst GORINCHEM. De Rijkswa terstaat heeft de asfaltverharding aanbesteed van een deel van de nieuwe weg van Vianen naar Go- rinchem. Het is het stuk van het ver keersplein ten oosten van Gorln- chem tot de kruising jmet de weg Noordeloos-Leerdam. Van daar tot Lexmond is men op het ogenblik bezig een aarden baan aan ie leg gen. Het stuk weg dat van Lex mond aan moet sluiten op de gro te weg Utrecht-Den Bosch wordt later aangelegd. Van het verkeersplein bij Go- rinchem zal de nieuwe weg over een nog te bouwen betonnen brug over het kanaal van Steenenhoek en over de in aanbouw zijnde burg over de Merwede aansluiten op de weg naar Breda. De nieuwe weg zal voor in 1961 in gebruik worden genomen. Hij zal dan de oude weg vervangen, die Napoleon als onderdeel van de route Brussel - Amsterdam aan heeft laten leggen. Miesjet te eten. r£i«i€laat> Het K.N.M.I. In De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Droog en overwegend zon nig en warm weer behoudens een klei ne kans op onweer. Tegen de avond in het zuiden van het land zwakke tot matige wind in hoofdzaak oostelijk. Moeilijk om haring zo 5 junlt zon op 4.24, zon onder 20.53; maan op 4.12, maan onder 19.42. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr C. in mm Stockh. 1. bew. NNO 16 0 Oslo onbew. zzw 23 0 Kopenh. onbew. N 19 0 Aberdeen zw. bew. stül 20 0 Londen onbew. Z 13 O A'dam onbew. NNW 22 O Brussel onbew. O 25 0 Luxemb. onbew. stil 23 0 Parijs 1. bew. Z 25 0 Bordeaux 1. bew. O 29 0 Grenoble 1. bew. NW 27 0 Nice onbew. Z 22 0 Berlijn zw. bew. NNW 23 O Frankf. onbew. NNO 25 0 Mü nchen onbew. N 21 0 Garm. P. 1. bew. N 22 0 Zürich. onbew. ONO 25 0 Genève h. bew. NO 26 0 Locarno 1. bew. NW 26 0 Wenen zw. bew. NNW 20 0 Innsbr. onbew. O 26 0 Rome 1. bew. w 26 O Ajaccio onbew. stil 23 0 Madrid 1. bew. Z 28 0 Algiers onbew. NNO 26 0 Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Lou V., de visboer uit Muiderberg, die zich „da wedergekeerde Christus" noemt, is zijn leven niet meer zeker. Een wanhopige chauffeur, W. van D. uit Amsterdam wiens vrouw door Lou „bekeerd" is waarna zij met haar dochtertje haar man heeft verlaten, is van plan hem vandaag of morgen te vermoorden. Een poging daartoe, die de man dinsdagavond in Am sterdam deed is mislukt. Lou, die een kleine groep van fana- tieke volgelingen heeft, houdt elke eerste dinsdag van de maand een avondbijeen komst in het Amsterdamse feestgebouw „De Brakke Grond" aan de Nes. nen. De man stapte het podium op en riep: „Hier ben ik nou, zwendelaar, jij hebt mijn huwelijk stuk gemaakt. Ik zal je bewijzen dat je niet onschendbaar bent". Hij gaf Lou een paar rake klap pen in z'n gezicht. Lou op zijn beurt gooide hem een waterglas tegen het hoofd. Enigen van zijn aanhangers wierpen zich op de aanvaller, bekogelden hem met bierflessen en verwijderden hem uit de zaal. Terwijl Van D. met een bebloed hoofd naar buiten strompelde riep hij: „Het spijt me dat ik geen bijl bij me heb. Maar hij gaat er aan al zal ik er tien jaar voor in de lik moeten. Want die zwendelaar heeft mijn vrouw en kind hier in gehaald". Men verwacht dat de eerste dinsdag van de volgende maand Lou en zijn aan hangers in dé zaal voor versterkingen zullen zorgen -mogelijk met behulp van de politie. De overspannen man moest zijn won dén in het Binnengasthuis laten b»han- delen. Lou heeft nog geen aanklacht tegen hem ingediend.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1