scAatunde efmef Proef het zelf! Zacht-romige Maggi Eisoep bewijst het: ASEPTA ZOUT Adverteert! WASMACHINES B. MIDAVAINE - v.h. Van Roon DDD ZEEUWSCH DAGBLAD Verwen ze gerust ais het om hun gezondheid gaat gezonde pudding zonder koken JAPONNEN Pleidooi voor moedertaal Openbare Aanbesteding Openbare Aanbesteding AARDBEIEN voor de Industrie AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE Gras en vuil 12.50 14.90 16.90 21.- 22.50 24.75 ABONNEERT U ZEEUWSCH DAGBLAD 'HUIDUITSLAG*! de Zeeuwse krant met de vroege en cSnetie bezorging Limburgse voetbalploeg voor Coupe Coenegracht Na 64 inbraken voor rechter Gevonden voorwerpen Zéér ernstig Chr. Kleuterschool aanbesteed Woensdag 3 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Mcasotm Btm uw ooit.' Als de kinderen vaak om Saroma vragen, geef ze dan hun zin. Daar doet u goed aan. Saroma is immers méér dan alleen maar lekker. Romige Saroma zit vol kostelijke, voedzame melk. GezondheidGroeikracht Precies wat de rakkers nu nodig hebben. DusSaroma toe - hoe vaker, hoe beter! Saroma zonder koken, alleen even kloppen in koude melk - klaar! Kies uit vijf smaken: vanille, frambozen, caramel, chocolade, bananen, voor elke dag een andere heerlijkheid! Namens onze opdrachtge ver, de Weled.Heer J. J. Geerse te Middelburg, zal door ondergetekende, over eenkomstig het aanbeste dingsreglement W.B. in het openbaar worden aanbe steed: „Het bouwen van een woning met daarbij be horende werken in de ge meente St. Laurens". Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met tekening ad f 12.50 ver krijgbaar bij het Coöp. Bouwbureau van de Land bouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg, of worden na ontvangst van een post wissel groot f 13.toege zonden: Restitutie f 10.bij ongeschonden inlevering op de dag Van aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op woensdag 17 juni 1959 op een in de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland. De Architect H. NIENHUIS Namens onze opdrachtgeef ster, de Coöp. Weegbrug vereniging SouburgRit- them te O. W. Souburg, zal door ondergetekende, overeenkomstig het aanbe stedingsreglement W.B. in het openb&ar worden aan besteed „Het bouwen van een weegbrug met daarby be horende werken in de ge meente O. W. Souburg". Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met tekeningen ad f 12.50 verkrijgbaar bij het Coöp. Bouwbureau van de Land bouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg, of worden na ontvangst van een post wissel groot f 13.toege zonden. Restitutie f 10.bij ongeschonden inlevering op de dag van aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op woensdag 17 juni 1959 op een in de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland. De Architect H. NIENHUIS DE VEILING GOES begint DONDERDAG 4 JUNI met het veilen van Opgave van het te leveren kwantum dagelijks (behalve zaterdag) vóór 10 uur aan de Veilingmeester de heer F. Harinck, telefoon 3851 Goes. Levering tot 5 uur 's middags. Flinke werkster gevr,| Langevielesingel 18, Middel burg. Te koop: Dressoir en theemeubel, Bogardstraat 23, Middelburg. Te koop: grasmaaiers,! hooischudders, kooiarken, 2 kettingeggen, 2 p.k. elektro motor, (als nieuw), los auto-; stuur van zaaimachine. Fa. Hillebrand, St Laurens, Tel. 01180—2348. Net meisje gevraagd of werkster, St. Pieterstraat 9, Middelburg. Te koop jonge hennen Hij tine's geven U meer winst, ook W x R en Reds. L. Wouters, Marie Kerkse- weg 23, Meliskerke. Telef. 01186—365. 87, Goes, telef. 3280. Wij hebben aan de Nw. Vlissingseweg 366 te Middel burg, een nieuw leslokaal ingericht, wat als een uni cum voor Zeeland mag gel den. Autorijschool Jasperse, telefoon 01180—3387. Bijverdiensten. Dit is de oplossing. Ieder die zich onze supersnelle, eenvoudig te bedienen „Orion"-breimachi- ne aanschaft, kan thuis ge makkelijk een zeer behoor lijk inkomen verdienen. Wij geven gratis onderricht, le veren wol rechtstreeks van fabriek, tegen zeer geredu ceerde prijs en garan deren U afname tot een aanzienlijk bedrag van door U op deze machine vervaar digde artikelen. Ook lever baar op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. Vraagt alle gewenste inlichtingen bij M. P. Roos, Machinehan- del, Prinsengracht 1117, Amsterdam-C. Aanvragen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. Grasscharen, haagscha ren, gazonmaaiers, schre pels, houwelen, schoffels, aard.spitvorken, hooivorken, zeisen en sikkels. A. Cor- nelisse, Vlasmarkt 14, Mid delburg. Grote sortering kinder-.#. Gevr. een verpleeghulp, manteltjes en blazers in alle prijzen van 1 tot 9 jaar. Jurkjes, blouses, broekjes, nylon sweaters. Zeer sterke nylon kousen. Verder alles voor de baby. Zie de eta lage. Mej. Poppe, Graven straat 86, Middelburg. #- Plastic en rubber tuin slang Vzen 1 v.a. 0,35 p. m. Gieters, tuinsproeiers, slanghaspels. A. Cornelisse, Vlasmarkt 14, Middelburg. Te koop vet varken. K. Lampert, Biggekerke. Tuinnetten. In diverse maten. Vogelverschrikkers. A. Cornelisse, Vlasmarkt 14, Middelburg. Rugsproeiers, v.a. 99,75. Insectenspuiten, poederver stuivers, bloemen- en plan tenspuiten. A. Cornelisse, Vlasmark 14, Middelburg. Vermager zonder moeite met Gracial. 50 dragees 1.98. Bij apoth. en drogist. Bijverdienste. Zeer grote verkooporganisatie zoekt ac tieve personen voor de ver koop in vrije tijd van de beste Duitse radio's, televi sietoestellen, wasmachines, stofzuigers, naaimachines, enz. (Technische kennis niet nodig). Zeer hoge provisie. Goederen worden thuis be zorgd. Uitstekende service. Personen met verkoopcapa citeiten kunnen 1 a 2 dui zend gulden per jaar bijver dienen. Br. onder no. 1001 bur. van dit blad. in het Luthers Bejaarden huis. Eigen kamer, goed sa laris. Soil, aan de Directrice van het Luthers Bejaarden huis, Schiekade 17, R'dam. Voor baby. Teddyluiers 1.50 - 1.75 - 2.20, Oogjesluiers 98 ct - 1,20, onderleggers 1,05 - 1,55 - 1,98. Plastic- luiers en -Broekjes 98 ct - 1,50 enz. Speciaalhuis „De Weefstoel", Langeviele 3 - Tel. 4108 - Middelburg. Te koop mooie biggen. Jac. Flipse, Koudekerkseweg 12, Biggekerke. Afhalen prijzen loterij. Vr. handwerken zal plaats hebben op donderdag 4 ju ni van 14—16.30 uur in de Statenzaal te Middelburg op vertoon van loten. Te koop of in ruil: 6 jr. merrie. Mak en vertrouwd. A. de Pagter, Middelburg. Telefoon 2832. Te koop of in ruil: 2 2-ja rige merries met papieren. A. de Pagter, Middelburg. Telefoon 2832. Ideal Zig-Zag naaimachi ne, geheel compleet. Elec- trisch in koffer met inge bouwde verlichting. Fantas tisch mooi. - Langdurige schriftelijke garantie. Vol ledig les. Slechts f 460, Bogaerts Naaimachinehandel Lange Delft 59, telef. 2127, Middelburg. Te koop 2 gemet hooigras. Noordweg 300, St. Laurens. VRIJE AGENTEN gevraagd door financiële instelling. In aanmerking komen dames en heren van 25 jaar of ouder en van onbe sproken gedrag. Acquisitie-ervaring strekt tot aanbeveling. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mo gelijkheid aangesteld te worden tot inspec teur (inspectrice). Brieven onder nr. 1005 aan het bur. van dit blad. Ticohuis. Lange Delft, Middelburg. Speciaalzaak in Trix- en Marklin electrische treinen. Wasmachinefabrlek heeft machines met schoonheids foutjes 135 - 149 en 195. Centrifuges 135. Stuur kaartje oi bezoek adres Ja cob Catsstraat 14, Goes. Voorkom prikkelbaarheid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Calma Dragées, 2- bij elke drogist. Fototips voor üw vakan tie! Doe het nü in kleuren! Wij hebben alle soorten kleurenfilrris. Fotohandel Piet Vreke, Korte Delft 2 (hoek Nieuwstraat) Middelburg, telefoon 2731. Uw adres voor alle soor ten Kienzle uurwerken, D. Lievense, Lange Vorststraat tussen stenen en tegels verdwijnt na behandeling met Gebruiksaanwijzing op de verpakking. H. S. DRIJFHOUT, Boomkwekerij en Zaadhandel Wijngaardstraat 35 Goes in verschillende uitvoe ring, met centrifuge, pomp en verwarming. Wasmachine met tijd- schakelaar, 1 jaar ga rantie, vanaf 179,50 Acme wringers 72,50 Imperator wringers vanaf 39,75 LANGEVIELE 62 - MIDDELBURG TUINSLANG 35 - 48 - 55 per meter. GELDKISTEN vanaf 6,25. GRASMACHINES speciale aanbieding. ^i^gjpr OP HET Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeiba- re D.D.D. dringt tot diep onder de huid, zuivert de poriën, ontsmet en ge neest. f 1.20 per flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BAtSEM - ZEEP Eigen nieuwsdienst ARNHEM Het liberale statenlid mr. Willinge Gratama is gisteren in de vergadering van provinciale staten van Gelderland fel van leer getrokken te gen het toenemende gebruik van vreemde woorden in onze taai. „De overheid heeft een verantwoorde lijke taak ten aanzien van de bescher ming van onze taal", stelde hij. Aanleiding tot zijn tirade was een voor stel waarin 1500 gulden subsidie werd gevraagd voor de komende N.A.T.O.- taptoe in Arnhem. Het is geen N.A.T.O. maar N.A.V.O., zei mr. Willinge Gratama. Er moet nu maar eens paal en perk worden gesteld aan het gebruik van vreemde woorden in onze taal. ROTTERDAM Het Rotterdams To neel heeft van de eindexamenleerlingen, die dit jaar zijn geslaagd, voor het ko mende seizoen geëngageerd: Trins Snij ders, Hans Boswinkel en Simone Roos- kens van de Toneelschool te Amsterdam, en Lex Schoorel van de Arnhemse To neelschool. DEN HAAG. Het Limburgse voet balelftal voor de zaterdagavond te Sit- tard te spelen wedstrijd om de Coupe Coenegracht tegen Belgisch Limburg is als volgt samengesteld: Doel: Peersman (Sittardia); achter: Van Bun (MVW en Steegh (VVV); mid den: Toennaer (MW), Van der Hurk (VW) en Klaassens (VW); voor; Adang (Sittardia), Ummels (MW), Theeuwe (VW), Rutten (MVV) en Grui- sen (Sittardia). Reserves: Cordang (VW), Lamberts (VVV), Van Dijck (MVV) en Van der Weij (Sittardia). De spelers van Fortuna'54 en Rapid JC waren voor deze wedstrijd niet be schikbaar. ROME (U.P.I.). Een begrafenis onderneming heeft zich op vrij smake loze wijze begeven-op het gebied van de sportieve reclame door aan de Ita liaanse zeepkisten-derby mee te doen met een lijkkist op wielen. De lange, zwarte kist, met een acht tienjarige jongen aan het stuur, ging als eerste door de finish. Op de zijkanten van de lijkkist waren een doodshoofd met gekruiste beenderen en het telefoon nummer van de firma geschilderd. Eigen Nieuwsdienst ROTTERDAM. De officier van justitie heeft tegen de beide schilders, de 25-jarige C. J. V. en de 28-jarige P. J. van den B. achtereenvolgens zes en vier jaar gevangenisstraf met aftrek geëist voor door deze verdachten toe gegeven zes inbraken in de omgeving van Rotterdam. De zes gevallen zijn gelicht uit een serie van in totaal 64 inbraken waaronder dertien pogingen tot inbraak. De verdachten bekenden volledig ook het niet te last gelegde. Bij het verhoor kwam naar voren dat Van den B. V. hielp bij het binnen komen in woningen die hetzij aan de zijkant hetzij aan de achterkant gemak kelijk waren binnen te dringen. V. placht de deur dan voor Van den B. te openen. De laatste stelde zich als wacht op in de voorkamer terwijl V. het huis doorzocht. De buit zou onder meer hebben bestaan uit veertienduizend gulden aan Neder lands geld. een hoeveelheid buitenlands geld en een grote hoeveelheid sieraden. Over de verdeling van de buit liet. ver dachte Van den B. zich op de zitting niet uit. TERNEUZEN. Op het politiebureau te Terneuzen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: autosleutel, twee f ietssleutels, grijze he renregenjas, jongensvest, weegschaal, twee lipssleutels aan ring, oranjekleurige bal, le deren voetbal, doos met sokken, dekzeil van auto, paar bruine dameswanten, bruin jon gensjasje, zakmes, rood kinder jasje, wieldop van volkswagen, schoolschriften, groen zak doekje, zakkam. V. had bij zijn arrestatie een geladen pistool op zak. Hij ontkende dit altijd bij zich te hebben gedragen. In sommige gevallen opereerden de mannen in huizen waar op de bovenverdieping rustig kin deren lagen te slapen. Een gedeelte van de gestolen sieraden is na de arrestatie boven water gekomen. De rest zou onder water zijn verdwenen, zoals verdachten de rechtbank wilden doen geloven. De president van de rechtbank noemde het een „zeer, zeer, zeer ernstige zaak". De officier van justitie beschreef de man nen als de schrik van de buitenwijken van Rotterdam. Hij bracht in zijn requi- sitoor hulde aan de politie die „in voor treffelijke samenwerking" de zaak tot klaarheid heeft gebracht. Chr. Landarbeidersbond vergaderde 's-HEER ARENDSKERKE. De plaat selijke afdeling van de Ned. Chr. Land arbeiders Bond hield een algemene le denvergadering in het gebouw van de Landbouwschool. De bijeenkomst die onder leiding stond van de heer j. van Sabben werd bijgewoond door de hoofd bestuurder van de bond de heer M D den Hollander. Na de afhandeling van de huishoudelijke zaken besprak deze het vraagstuk van de woningbouw voor land arbeiders. In zijn betoog toonde de heer den Hol lander aan de hand van cijfermateriaal aan dat in een aantal gemeenten de land arbeiders nog in krotwoningen gehuis vest zijn. De aanpak van dit probleem is dan ook zeer urgent. Dat voor een ver betering van de bestaande toestand heel wat nodig zal zijn, werd duidelijk bij de beantwoording van verschillende vragen. 0 Onder leiding van Ds. G. J. Rijks, maakte de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" te Oosteriand haar jaarlijkse reisje. Ditmaal werd een bezoek gebracht aan Antwerpen en Brussel. In Brussel werd men hartelijk ontvangen door dc plaatselijke hervormde predikant Ds. Fa- gel, die de bezoeksters vertelde over het werk der Protestantse Kerken in België. Na de middagmaaltijd werden de be zoeksters de stad rondgeleid door een lid van het Vrouwengilde. ST. ANN ALAND. Het bestuur van de Christelijke Kleuterschoolvereniging te Sint Annaland heeft de bouw van een nieuwe tweeklassige Christelijke Kleuter school gegund aan de laagste inschrijver, de firma Bijl uit Tholen voor een bedrag van ƒ81.110. De plannen om* over te gaan tot deze nieuwbouw zijn niet van de laat ste tijd. Nadat bericht ontvangen was, dat de nieuwe school op de urgentielijst was geplaatst, heeft het bestuur haar plannen ingediend bij het gemeentebestuur, die volledig haar medewerking verleende. Er zal nu op korte termijn met de bouw worden begonnen. Het ligt in de bedoe ling, dat de nieuwe school komt op het kruispunt van de Schoolstraat en de Kloosterstraat achter het bedrijf van de heer Chr. Heijboer. Het oude schoolge bouw aan de Cureestraat voldoet niet meer aan de in deze tijd daarvoor ge stelde eisen. Op het plaatselijk kantoor van de Nutsspaarbank te Kapelie werd in de maand mei ingelegd f 2584,30 en terug betaald f 5967,86. Het tegoed aan het eind van de maand bedroeg f 106.611,97. Het aantal rekeninghouders steeg tot 179. Stand Rijkspostspaarbank Wemeldinge maand mei: ingelegd f 24290,37; terugbe taald f 17210,95. MARKTBERICHTEN BEURSBERICHT MARKT GOES 2 JUNI Aardappelen (laatste notering voor oogst 1958!). Bintje, 35 mm opvv binnenlandse sor tering 17.5018.50, bintje, 35 mm opw. export sortering f 18.50, alpha, 40 mm opw. export sortering 8,—, furore, 35 mm opw. binnenlandse sortering 8,—f 9. Deze prijzen gelden per 100 kg geleverd aan de soorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen 2.25—2.50 per 100 kg. Vlas. De belangstelling voor de nieuwe oogst neemt steeds toe, en er is reeds vrij veel verkocht voor 18—20 cent per kg, ge leverd uit de schelf. Enkele percelen werden verkocht voor 14001600 per ha, met alle werk voor rekening van koper. Eieren. Voor de eieren kan 1.62 per kg worden gemaakt. - Door de Gymnastiekvereniging „Spar ta" te Krabbendijke werd in het veiling gebouw de jaarlijkse uitvoering gegeven Het werk van groot en klein viel bij hei publiek goed in de smaak. Men mi« te rugzien op een geslaagde avond. Het echtpaar De Looff dat op hun bromfiets door de Wilhelminastraat reed te Krabbendijke, is over de kop geslagen, doordat het 3-jarig zoontje van de heer Nagelkerke plotseling de weg overstak. De heer De Looff liep hierbij schaaf wonden op; de bromfiets werd deerlijk beschadigd.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 6