Zeeuws zaterdagelftal won met 3-2 van Brabant (fiedel MEER SPANNEND DAN FRAAI VOETBAL Burgemeester Kodde nam afscheid van gemeente Luctor 1 dwong Volharding in klas 2 b gelijk spel af Zangersfeest Aardenburg slaagde bijzonder goed Eindsprint Dinteloord ook SSC te machtig sinaasappel Installatie Zo rolde de voetbal in Zeeland Benoemingen bij waterschappen vruchtenlimonade Beslissing viel in verlenging L. van Dongen wint eerste wielerronde van Zierikzee Sugar Foot Stompers voor Jazz Society Aanbesteding van ivoningwetivoningen Opvolger De Pree geïnstalleerd Comptabele ambtenaren houden bedrijfswagen op Walcheren Jubilarissen in Ternenzen COMPETITIE ZEEUWSE KORFBALBOND Ook eerste prijs voor organisatie Yerseke houdt B.B.- wisselbeker Nieuwdorp behield tweede plaats Swift 3 geslagen door Blauw Wit 1 Belgische triomf in Aardenbiirg Uitslagen Uitslagen Bromfietser voor zijn huis gedood Maandag 1 juni 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Van onze sportredacteur RILLAND-BATH stand was 2- De terscapaciteiten, maar de Zeeuws-Vla ming had teveel tijd nodig om de bal eind- te richten. Linksbinnen Houtekamer viel veel nuttig werk 2 en daarom moest er sc^ke^Ierdeed de wedstrijd om de Weeken- Aan de andere kant had de Zeeuwse verdediging met in laatste instantie kee per Van de Vrede (Krabbendijke) de handen vol aan schoten van rechtsbui ten Van Zouwen (WN. Klundert), die een enorme snelheid ontwikkelde. Ook de ..Brabantse" linksbuiten Van der Rhee (Smerdiek) stichtte veel verwar ring in de Zeecwse gelederen met ver rassende voorzetten. Toch waren de Zeeuwen over het geheel genomen in de meerderheid. En dit overwicht werd na 25 minuten uitgedrukt in een doelpunt van Hame link. De Hoekenaar kreeg de bal ter wijl hij met de rug naar doel stond. Hij draaide zich half om, schoot en via de staander ontstond een doelpunt (10). Linksbinnen Van der Hoek (Smerdiek) kreeg bij de gasten daar na een unieke kans om de gelijkmaker te scoren, maar kort voor doel ont nam de uitgelopen Van de Vrede hem de bal van de voet. De Brabantse druk werd evenwel gro ter, hoewel de Zeeuwen toch nog vrij veel kansen kregen om de score te ver hogen. Door te lang aarzelen of een stroobeker tussen de zaterdagelf tallen van Zeeland en Noordbra bant tweemaal 7Vs minuut ver lengd worden. Zoveel tijd heeft het Zeeuwse elftal niet nodig gehad om de overwinning te bereiken, want al na drie minuten benutte Kousemaker (Kapette) een voorzet van Schaap (Rillandia) en daarmee waren de roodgeblokte Brabanders een geslagen ploeg. Hoewel het aan spanning niet ontbrak, is de wedstrijd ons als geheel tegenge vallen. Er zat vaak behoorlijk tem po in, maar de ploegen vormen veel te weinig een hecht verband en vele aanvallen werden door onoor deelkundig en doorzichtig spel van allé gevaar ontdaan. Een pluspunt was het feit, dat in beide voor hoedes knapen Stonden, die heti verkeerd beoordeelde spelsituatie gingen aanduriden van tiid tot tiid hard'^^^f kansen evenwel teloor. De gelijk- aanaurjaen tan nja 101 nja tiara maker zat nie(temin in de lueht Vljf en zuiver te schieten. Onder belangstelling van een zeer tal rijk publiek zeker duizend toeschou wers omzoomden de lijnen startten de Zeeuwen met veelbelovende attaques, maar weldra bleek dat men in de blauw witte voorhoede maar moeilijk tot goed samenspel kon komen. Wel deed mid denvoor Lindenberg Wolfaartsdijk) zijn best tot nuttig spelverdeien te komen, maar waa-r het op doorzetten aankwam faalde deze eentervoor. Het gevaar in deze moesl dan ook komen van links buiten Kousemaker en rechtsbinnen Va der (RSC IV). die keer op keer de doel man van de Brabanders ook eer. Zeeuw Verjaal (Smerdiek) bestook ten. Deze keeper toonde zich evenwel uit het goede hout gesneden. Ook rechts buiten Hamelink (Hoek) vertoonde schut- Eigen nieuwsdienst ZIERIKZEE. Ongeveer 2000 belang stellenden sloegen zaterdagmiddag in Zierik2ee de eerste wielerronde, die op Sehoutven Duiveland werd gereden, ga de. Deze ronde voor nieuwelingen, werd georganiseerd door de middenstandsver eniging Zimito. De 18-jarige Leo van Dongen uit Ma de werd winnaar. Hoewel het parcours, waarop de 58 renners reden, vrij zwaar was (smalle wegen en steile opritten) en de wind het de wielrenners ook niet gemakkelijk maakte, kan Zimito toch| terugzien op een plezierige rit, die goe de verwachtingen heeft gewekt voor de op 22 augustus te houden tweede wie lerronde. Een peleton van twintig rijders liet de andere deelnemers na de derde ron de, die werd gekenmerkt door een mas sale valpartij, achter zich. Na de zesde ronde slonk deze groep tot tien man. Drie ronden voor het einde luidden L. van Dongen, C. Snepvangers en J. Ver burg (uit Kortgene) de beslissende strijd in. Leo van Dongen uit Made werd eer ste. Hij reed de 72 km in een uur. 48 minuten en dertig seconden. 2. C. Snep vangers (Zundert) 3. J. Verburg (kort gene) op 30 seconden, 4. W. Emo (Utrecht), 5. J. v. d. Kloot (Zundert), 6. A. Heijnen (De Heen) 7. F. Boon man ('s Heerenhoek) 8. A. Wetering (Oosterhout), 9. A. Pellikaan (Raams- donkveer), 10. A. Bastiaanse (Kruis land) In „Concordia": reikte de burge meester mr. F. Th. Dijckmester de prij zen uit. i een voorzet, twee Brabanders stonden geheel ongedekt spil Lobbezoo (Krab bendijke) had hier moeten ingrijpen voor doel en een van beiden. Jacobs (PTT-Breda) schoot ongehinderd in (1 1). Al gauw in de tweede helft ontkwa men de Brabanders aan een doeldoor- boring toen een kopbal van Kousema ker op de kruising van lat en paal af ketste. Doch ook voor het Zeeuwse doel ontstond een benauwd moment, toen Van de Vrede eenmaal al was gepasseerd en Lobbezoo nog op de doellijn de bal kon wegtrappen. In de Zeeuwse achter hoede deden de backs Schaap en Harms (Tern. Boys) goed werk. maar in de middenlinie klopte het bij De Visser (Spui) en Meesters (Rillandia) niet al tijd. ofschoon deze spelers individueel wel aardig werk deden. VLISSINGEN. Dat de Walcherse Jaw Society een vereniging is, die veel leden telt is een bekend feit; dat tot deze groep sinds zaterdagavond ook een poes is toegetreden zal echter nog bij weinigen bekend zijn. Toch was dit het geval. De hele avond namelijk, tijdens het uitermate geslaagde optreden van dei bekende Bredase Dixielandband The[ Sugar Foot Stampers, wandelde onge stoord en tussen ieders benen door van de ene in de andere zaal een grijze poes; kennelijk een groot liefhebber van goede Jazzmuziek, want het dier voelde zich blijkbaar heel goed op zijn gemak en genoot zichtbaar van de mu ziek en liet zich zelfs vele malen opbeu ren en met zich sollen. Wie weet kan het dier voortaan als mascotte door gaan We' merkr n "eeds op dat de muziek die onder leiding van de klarinettist Jan Kolen werd geproduceerd uitstekend was. The Sugar Foot Stompers vormen een volmaakte Oude St.ijlformatie op het gebied van de Nederlandse ama teuristische Jazz. Hun stijl: nee het was geen eigen geluid, doch dit is niet zo bezwaarlijk wanneer dit alleen de col lectieven aangaat. Wat deze betreft zij geïnspireerd waren overduidelijk geïnspireerd door de Jazzband van de Engelse trombonist Nadat Jacobs bij Brabant door KreeftI Christ Barber; dit bleek bovenal uit het (Kogelvangers) was vervangen, nam Zeeland plotseling opnieuw de leiding. Vader liep door op een verre pass van Harms en doelpuntte onhoudbaar (21). Geruime tijd stond het doel van Verjaal nog onder druk, maar in de 26e minuut kwam opnieuw een gelijkmaker. Van Zouwen gaf goed door naar middenvoor Ploeg (VVN)die scoorde (22)Het einde kwam onder grote spanning, waar na de reeds vermelde verlenging plaats- vond. Verkeersexamen GRIJPSKERKE. Alle twaalf leerlin- gen van de Chr. Nationale School in Grijpskerke slaagden voor het verkeers examen. In Aagtekerke werden diploma's speldjes en verkeersvlaggetjes uitgereikt. De leerlingen werden getrakteerd en tot slot werden twee films vertoond. overbekende (haast commercieel ge worden) Icecream. Vooral wat het rit me en terughoudend blazen betrof, de twee factoren waaraan men Barber herkent, zou men verondersteld kunnen hebben dat Barber zelf naar restau rant Delta was gekomen. De soli, en dit was eigenlijk wel opmerkelijk, waren in elk geval niet door Chris Barber geïn spireerd. Een uitblinker in het zeven man sterke orkest was ongetwijfeld de trompettist Anton Franken; hij wist op zijn instrument een sublieme Dixiëland- toon te blazen, die enigszins aan de ru we kant is, wat het geheel juist het karakteristike Oude Stijlgeluïd ver leent. Over het geheel was zijn toon vol en zuiver en ook zijn techniek pri ma. Cobind Brock was gelukkig geen „scheurende" trombonist. Helaas me nen velen dat een trombone met alle geweld lange rauwe uithalen moet bla zen en niets anders. Zijn spel was vol komen beheerst en zuiver; dit mag ook van de bijzónder vaardige klarinettist leider worden gezegd. In de ritmesec tie waren het pianist Kees Huybregts en banjoïst-gitarist Ad van Ooyen, die voor een juist en stuwend ritme zorg den. De avond werd gesloten door de voorzitter, de heer E. P. van Empel. De W.J.S. zal op 27 juni a.s. in sa menwerking met Brittannia in Vlissingen en niet met de Vlissingse Zomershow een Jazzfestival organiseren waar aan zullen medewerken: De Society combo, het Trio Jack van Poll en Henk van Buul and his Rhythm en de Dixieland Seven uit Dordrecht. Van onze correspondent 's-HEER ARENDSKERKE. - Zaterdag morgen is door het gemeentebestuur van Eigen nieuwsdienst ZOUTELANDE. In tegen woordigheid van vele relaties, vrienden en familieleden twaalf van zijn veertien kinderen waren aanwezig heeft burge meester D. Kodde zaterdagmid dag in een buitengewone raads zitting zijn ambtsketen afgelegd en zijn (tijdelijke) opvolger, de huidige gemeentesecretaris J. de Pree, als burgemeester geïnstal leerd. „Zoutelande staat wel in de branding, maar is nog niet in zinkende toestand zei de heer Kodde in zijn toespraal waarin hij vele oude herinneringen op- haaide, ,,er zit leven in dit mooie dorp." Hij dankte het gemeentepersoneel voor de samenwerking en adviseerde naar Gods Wet en naar Zijn Geboden te han delen tot heil en zegen van Zoutelan- s-Heer Arendskerke een aanbesteding de. Met de woorden van Psalm 101 mens het gemeentepersoneel, noemde de heer Kodde een man van de prak tijk. ,,U leerde ons werken", aldus de heer De Pree, die hem vervolgens twee boeken en mevrouw Kodde een plant aanbood. Ds. J van Dulleman, Ned Hervormd predikant, voerde het woord uit naam van de Hervormde kerk, het bestuur van de Chr. school, het Ned. Bijbelge nootschap en de burgerij. Hij verblijd de burgemeester Kodde met een rook- stoel, die hij omdat de heer Kodde geen roker is een „ruststoel" noem de, een grote perforator, een scheerap- paraat en een enveloppe aan. Hij sprak de bede uit dat het woord van de pro feet Zacharia: „Ten tijde des avonds zal het licht zijn." Burgemeester P. Dregmans noemde, als woordvoerder van de ver. van bur gemeesters, de heer Kodde een zwart- wit-denker. Hij roemde diens grote trouw en zijn verbluffende parate kennis. De direct-/tr van Bouw- en Woning toezicht op Walcheren, de heer J. D. P. de Smit, offreerde een klokje, en uit zei de heer Kodde in zijn toespraak, naam van het personeel nog een boe gehouden voor de bouw van twee com plexen van 4 woningwetwoningen resp. te 's-Heer Arendskerke (dorp) en Nieuw- dorp. Ingeschreven werd als volgt: 4 wonin gen 's-Heer Arendskerke 50.389,fa. C. Beenhakker, 's-Heer Arendskerke 50.500,4 woningen Nieuwdorp: A. Blankenburgh, Nieuwdorp 47.950,fa. A. Otte, Nieuwdorp 51.000, De bouw van de woningen is nog niet gegund. vers 3 (onberijmd) besloot liij zijn toe spraak. Een lange rij van sprekers richtte zich vervolgens tot de scheidende bur gemeester. Loco-burgemeester P. Leijn- se bood daarbij namens de raad een enveloppe met inhoud en een staande schemerlamp aan, terwijl mevrouw Kodde met een mooie plant werd ver rast. Secretaris J. de Pree, sprekende na- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. De Vereniging van Comptabele Ambtenaren bij Overheids bedrijven belegt op 3 en 4 juni in Mid delburg en Vlissingen de zgn. bedrijven. Op de eerste dag zal in het kantoorge bouw van de PZEM in Middelburg een bijeenkomst, worden gehouden, tijdens welke de héér Ch. A. Th. Hermsen. hoofd van de financiële en bedrijfsadministratie van de Kon. Mij. „De Schelde", zal spre ken over „Organisatie van de administra tieve afdelingen". In de morgenuren van de vierde juni zullen de congressisten door het gemeen tebestuur van Middelburg worden ont vangen, waarna eveneens in het kan toor van de PZEM drs. M. C. Verburg. directeur van het ETI voor Zeeland, een voordracht zal houden over „Rentabiliteit van investeringsprojecten van de over heid in het bijzoonder met betrekking tot Het Deltaplan". Van onze correspondent TÈRNËUZEN. In hotel Rotterdam tad de huldiging plaats van de tien ju bilarissen die vijftig, veertig of vijfen twintig jaar in dienst waren van de N.V. De Hoop, de N.V. Transport Mij. Ter neuzen en de N.V. De Schelde. Gouden jubilaris was de heer B. Meeuwsen. W. J. Stoffels en O. Kouwijzer vierden hun veertig jarig jubileum en G. A. Pro voost, W. J. de Bree, M. Scheele. L. Dieieman. de schippers L. D. Oppencer, H. G. van Overeem en B. Kamerik hun vijf en twintig jarig. Aan het diner, waarbij ook de dames aanzaten, fun geerde de heer F. A. Harms als cere moniemeester. De directeur van het bedrijf sprak de jubilarissen in zeer waarderende woorden toe en overhan digden hun een oorkonde met gedenk penning van de vereniging van hande laren in bouwmaterialen in Nederland, alsmede een herinneringsgeschenk na mens de directie. De heer G. A. Pro voost dankte ook namens de anderen voor de gesproken woorden en de ge schenken. 0 De groepscommandant der Rijks politie te Kruinlngen opperwachtmees ter M. 't Jong is met ingang van 1 juni 1959 hsvorderd tot adjudant der Rijks politie. IN DE EERSTE KLASSE bestaat de kopgroep nu enkel nog uit Tjoba 1 en Togo 1 omdat Tjoba Elto 1 voorlopig heeft terug gewezen (37). Tjoba was technisch de betere ploeg en had met de rust een verdiend 0—4 voorsprong. Na rust kwam Elto meer aan bod maar toch werd hun eerste nederlaag een feit. Animo 1 bleef he prima doen want met een 75 nederlaag moest Vios 1 terug naar Krabbendijke. Swift 2 schoot bij Zuidw. 1 geweldig uit de slof (510). De resultaten van Swift 2 veranderen van week tot week. Eerste is nu Tjoba 1 met 10 uit 6 met op de tweede plaats Togo 1 met 8 uit 4. Eigen nieuwsdienst AARDENBURG. Het jaarlijkse zangconcours van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland, ring Zeeland, dat zaterdag in de stijlvolle Sint Baafskerk te Aardenburg werd gehouden, is een groot succes geworden, zowel wat de grote belangstelling als wat de perfekte organisatie betreft. Na afloop van het zangersfeest maak te voorzitter Van der Wiele de prijzen bekend, welke waren toegekend door de heer De Wolff uit Rotterdam als jury; De resultaten van wekèn zwoegen moch ten tot tevredenheid stemmen. Vooral de kleine koren hadden met hun gerin ge stemmenmateriaal bewonderenswaar dige resultaten weten te bereiken. 2e afd.: jeugdkoor De Jonge Zangers uit N.- en St. Joosland le prijs 113 pun ten. Jeugdkoor Zuiderstemmen, te Sou- -- 112 De heer P. v. d. Wiele uit Goes, voorzitter van de ring, kon in zijn wel komstwoord behalve B. en W. van Aar denburg en vele predikanten honderden Zeeuwse zangersvrienden begroeten. Nadat de zangers gezamenlijk Psalm 65 de Verzen 1 en 3 tiadden gezongen, kwamen eerst de kinderkoren met hun frisse stemmetjes aan de beurt, waar bij twee eerste prijzen werden behaald. De aceoustiek in de St. Baafskerk leen de zich zeer goed voor de zang en zelfs van het kermisrumoer in de omgeving ondervond men in de kerk weinig hin der. Het concours werd besloten met mas sale zang van Gezang 281 vers 1 en 4. Van onze correspondent kenbon. Adjudant Westveer van de Rijks politie verrastte het echtpaar Kod de met een zeer decoratieve, opgezette krab. Voorts werd nog het woord ge voerd door: burgemeester Van der Harst (als een van de volontairs, door de heer Kodde opgeleid), ds. P. van Til uit Middelburg (Stichting sanato rium Het Zuiden), de heer K. de Wolf (kerkeraad Geref. Gemeente), burge meester G. A. A. Adelaar van Melis- kerke (prov. bestuur SGP), de heer P. Kas, directeur van de Waterleiding-mij. „Midden-Zeeland", en de hage als oud-raadslid. Nadat burgemeester Kodde zijn opvol ger de heer J. de Pree de ambtsketen had omgehangen en zo het burgemees terschap van Zoutelande bad overgedra gen, sprak de nieuwe eerste burger woorden van dank tot God, de Com missaris der Koningin en tot de heer Kodde, die hij prees om zijn verdien sten, in het bijzonder omdat hij in de bezettingstijd op zijn post was gebleven. Als werken die op het programma staan noemde burgemeester De Pree: de bestrating van de Langstraat en het Kerkplein, waarvoor juist die middag telefonisch toestemming was ver kregen. Voorts: verbetering van de Lan- gedam, riolering, het scheppen van par- keergelegenheden, een nieuw sportter rein, terwijl ook een terrein voor zo merwoningen zal worden aangelegd. Reeds is opdracht verstrekt voor het maken van een nieuw uitbreidingsplan daar het huidige reeds vol is en er al weer 21 aanvragen binnen zijn. Burge meester De Pree deed een beroep op de bevolking om medewerking te blij ven verlenen. Hij beloofde een echte „burgervader" te zullen zijn voor ieder een. Nadat de heer Kodde de raadsverga dering met het ambtsgebed had geslo ten, trad de rij van sprekers opnieuw naar voren, nu om burgemeester De Pree toe te spreken. Toen zij allen, de heer Kodde, gemeenteontvanger Jobse, burgemeester Dregmans, adjudant West- veer en de heren H. Schoenmaker (Herv. kerkeraad), J. D. P. de Smit en W. Janse (Oranjevereniging), hun geluk wensen hadden aangeboden en hun ver trouwen hadden uitgesproken in het te voeren beleid van de heer De Pree, was het nieuwe burgemeestersgezin om ringd door een ware bloementuin. In 2a heerste er grote vreugde in het Blauw-Witkamp door een 54 zege op leider Swift 3. Het werd tussen deze ploegen, vooral na rust toen Swift 3 een 41 achterstand geheel had ingelopen, een buitengewoon spannende strijd, die door Blauw Wit eerst vlak voor het ein de in hun voordeel werd beslist. Swift 3 bleef eerste met 10 uit 7 op de voet gevolgd door Blauw Wit 1 met 9 uit 6. Ondo deed door technisch beter spel El to 2 aan het kortste eind trekken (0—5). Door deze zege kwam Ondo op de der de plaats. Van onze wielrennermedewerker avondklasse kende Swift 5 geen genade AARDENBURG. De wielercourse met Vedo 2 (100). Zuidw 2 won de voor amateurs die zaterdag in Aar- derby tegen Animo 3 (25) terwijl Ondo bure le nriis 112 p denburg verreden werd is een aan- 2 had geen verweer tegen KVL (110). 3e afd.: Harpe Davids. Colijnsplaatigelegenheid geworden tussen drie Bel- Swift 5 bleef onbedreigd leider met 6 ga. gen cn waarin alleen de Zeeuw Kees uit 3 gevolgd door KVL met 4 uit 3. In 2b bleef voor Volharding in Terneu- zen tegen Luctor 1 de schade beperkt tot een verliespunt (33). Toch lijkt ons Luctor voor Volharding de grootste me dedinger. Zeelandia won met gering ver schil van Vitesse (23). Volharding bleef aan de leiding met 5 punten voor sprong op Luctor 1 maar heeft twee wedstrijden meer gespeeld. In 3a waren beide uitslagen volgens verwachting. Vedo 3 was kansloos tegen BKC (9—10) en Stormvogels klopte Zuid- zande met 64. In de stand kwam geen wijziging. In 3b won Kats met veel moeite van Olympia 2 (53) en had Vopo geen tegenstander aan VZOD 1 (39'. DOS 55 heeft de smaak definitief te pakken. Het versloeg VZOD 2 met dubbele cij fers (12—0). Ook in deze afd. wijzigde de stand zich niet. In 3c werd de uitslag van Zeelandia 2—Luctor 2 vorige week onjuist doorge geven. Luctor 2 won n.l. met 45 en nam hierdoor de leiding van Zeelandia 2 over. WKV stelde tegen Scampolo 2 I wat teleur (15) en Tjoba 3 verwijder- I de zich verder van de laatste plaats ten koste van Blauw Wit 2 (13). In de 2e prijs 105 p.; De Heeren is onze nier. Waterlandkerkje 2e prijs 103 p.: De Lofstem. Baarland-Oudeland 2e prijs 105 p. le afd.: Nieuwlands Dameskoor, N.- en St. Joosland le prijs 113 p.; Tot cn waarin alleen de Zeeuw Raas nog een rol kon meespelen. Het was reeds in de beginfase duide lijk dat de Belgen in deze wedstrijd zouden domineren want om beurten toonden Lambrecht. Vergouwen en De Nut en Genoegen, Nieuwdorp 2e prijs Freijter grote activiteit. Heinkenszand 2e Toch duurde het tót halfkoers Voo'r- 110 p.: Ons Genoegen, prijs 110 p.; Jubilate prijs 119 p.; Sursum Corda te Oostka-1 gevormd door de Belgen De Deo te Goes lei dat een definitieve kopgroep WOLPHAARTSDIJK. land 2 van de B.B. hield zaterdagmid dag in Wolphaartsdijk blokploegwedstrij- den. waaraan tien ploegen uit Noord- en Zuid-Beveland deel namen. Na afloop van de wedstrijden, die door een aantal burgemeesters werden bijgewoond en die onder leiding stonden van de heer H. B Pilaar, kwam men in het Dorps huis- bijeen. De heer Pilaar besprak hier de opgaven en de gemaakte fou ten. De kringvoorzitter, burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle, bracht dank aan allen die hadden mee gewerkt. Hij wees op het grote belang van blokploegen voor de veiligheid. Daarna deelde hij de uitslag mee. Deze is: klasse a: 1. Yerseke. Deze ploeg won voor de derde achtereenvol gende maal de wisselbeker, die nu in het bezit blijft, benevens een verzilver de medaille. 2. Oud Sabbinge, 2. Goes 1, 4. Colijnsplaat. 5. Schore, 6. 2. In klasse b: 1. Wolphaartsdijk (wis selbeker): 2. Biezelinge; 3. Wemeldin- ge en 4. Waarde. pelle le prijs 112 p.; hem le prijs 112 p.; Kamerkoor Sou burg le prijs 112 p. Afd. uitmuntendheid: Dubbelkwartet, Souburg le prijs 113 p.; 2e afd.: Kunst naar Kracht. Driewe- gen-Ovezande 2e prijs 107 p.: Looft den Heer te Wophaartsdijk 2e prijs 109 p.: De kring Zee- Soli Deo Gloria te Kruiningen 2e prijs 99 p.Soli Deo Gloria te Oostburg le prijs 112 p. Ere-afdeling: Een in geest en stre ven te Serooskerke (W) le prijs 117 p.: Ned. Hervormd Kerkkoor te Kloetin- ge le prijs 115 p.: Soli Deo Gloria te Souburg le prijs 119 p. ontstond Freijter, Óns Lied te Ritt- j Lambrecht en Vergouwen en de Zeeu- De uitslagen: 1: Animo 1Vios 1 7—5; Van onze sportredacteur De geweldige eindsprint van Din teloord is ook kampioen SSC '55 te machtig geweest. Met 72 gingen de mannen uit Sprang ten onder tegen een ploeg, die kennelijk zeer belust is op de tweede plaats. De Dinteloorders zullen er intussen wel spijt van hebben, dat zij niet eerder in de competitie tot grootse daden zijn gekomen. Nieuwdorp intussen koestert weinig animo de MIDDELBURG. Bij K. B. zijn be noemd tot: gezworene van het water schap Lamswaarde ca. J. P. E. Lauwers te Hontenisse; gezworene van het water schap Willem-Hendriks-en-Klein-Kiel- drecht A. J. J. Maenhout te Clinge; dijk graaf van de Sluispolder A. Scheele te Terneuzen; plaatsvervanger van de dijk graaf van de Sluispolder, W. Scheele te Terneuzen; dijkgraaf van de polder Ca- nisvliet A. E. Goethals te Westdorpe; ge zworene van de polder Canisvliet O. J. E. Verhaegen te Westdorpe; gezworene van de polder Ser-Paulus C. Vinke te Vogel waarde; gezworene van het waterschap Oude-Graauw-en-Langendam R. C. Buijs- se te Graauw en Langendam; dijkgraaf van de polder Groot-Cambron W. P. J. Staal te Vogelwaarde; gezworene van de polder Groot-Cambron E. F. Volleman te Vogelwaarde; gezworene van de pol der Beoosten-Blij-benoorden A. Scheele te Axel; gezworene van de polder Autri- che G. E. N. Govaert te Westdorpe; ge zworene van de polder Zaamslag A. Dek 20 13 4 3 30 76—34 19 12 2 5 26 57—32 19 12 1' e 25 79-39 18 8 5 5 21 48—35 19 9 3 7 21 60—35 20 9 3 8 21 43—47 19 8 4 7 20 4648 19 6 4 9 16 64—60 20 7 2 11 16 49—73 20 4 4 12 12 41—67 19 1 2 16 4 30—98 0 De collecte voor de gezamenlijke mi litaire fondsen bracht in BORSSELE f 36,op. In het Hervormd jeugdgebouw te TER NEUZEN was de laatste bijeenkomst in dit seizoen van de beiaardensociëteit. HeL gebouw was feestelijk versierd. De be jaarden kregen een koffiemaaltijd aan geboden. Met september zullen de bijeen komsten hervat worden. De schoolsportdag te Terneuzen zal dit jaar op 9 juli gehouden worden. De leerlingen van klas 7 en 8 van de O.L.S. te Sfavenisse maakten een fietstochtje door Schouwen en Duiveland, o.l.v. het hoofd der school, de heer Van Veenendaal. wen Degens en Raas. Degens werd ech ter gelost maar Raas hield uitstekend stand. Inmiddels waren uit het peleton ontsnapt De Wit. Helsloot. Timmermans en de Belg Gijzel. Dit kwartet ging op jacht naar de leiders maar bleven op enkele honderden meters hangen. De koplopers gaven nl. geen krimp en duwden alleen wat harder op de pe dalen als de achtervolgers iets te dicht in de buurt kwamen. Dit machtsver toon viel duidelijk op. In de eindsprint telde Raas niet mee maar hij kon zich toch als eerste Nederlander op de eer; volle vierde plaats klasseren dank zij zijn course-inzicht en goede conditie. De uitslag luidt: 1. Vergouwen (St.- Laurens) 100 km in 2 uur 32 min; 2. Lambrecht iAssenede); 3. De Freijter (Moerbeke); 4. C. Raas ('s-Heeren- hoek); 5. C. de Wit (Dubbeldam) op 20 sec; 6. H. Gijzel (Eekloo); 7. G. Helsloot (Amsterdam); 8. L. Timmer mans (Roosendaal); 9. op 1 min 15 sec W. Kuijstermans (Bossehoofd)10. J. Jochems (Rijsbergen)11. J. Vos (Roo sendaal); 12. A. Danek.nd iB. ugge); 13. C. van Amsterdam (Breda); 14. W. Inghels (Cijsiele); 15. C. Lute (Goes). Elto 1Tjoba 1 37: Zuidw. 1Swift 2 ker te Zaamslag; gezworene van de pol- 5—10: 2a: Elto 2Ondo 0—5; BI. wit der te Stoppeldijk P. L. S. de Maat te 1Swift 3 54; 2b: Luctor 1—Volhar-! Vogelwaarde: dijkgraaf van het water- ding 33; Vitesse—Zeelandia 1 23; 3a: ischap Smids-Koegorsschorre-ca. J. K. v. Vedo 3—BKC 0—10; Stormvogels—Zuid-,Cadsand te Axel; plaatsvervanger van de dijkgraaf van het waterschap Smids- Koegorsschorre-ca. A. J, de Feijter te Axel; gezworene van de polder Varempé O. J. B. de Cock te Overslag; dijkgraaf van de polder Moerbeke A. A. J. de Clerck te Overslag. zande 64; 3b; KatsOlymoia 2 53 Dos 55—VZOD 2 12—0: VZOD 1—Vopo 1 3—9; 3c: WKV—Scampolo 2 1—5; BI. wit 2Tjoba 3 13; avondkl: Animo 3 Zuidw 2 2—5; Swift 5—Vedo 2 100; On do 2KVL 110; adsp. A; Animo a Animo b 120; Swift bAnimo a 22 (o.p.v Swift b) B: StormvogelsSwift, vlug 14: Noad a—Animo c 30; C: Vitesse—Zeelandia 16; Elto a—Togo b 2—0: Luctor bElto a 09: D: Top a —Zuidw b 21; Dos 55Swift lenig 23; Vopo—Swiflkwiek 02; E: Atlas b Terneuzen deden leden van de Rode De heer Adri de Graaf te Stavenisse behaalde te Rotterdam het diploma leer ling horlogemaker. In het Petrus Hondius Lyceum te Animo e 02; Ondo bAnimo d 32; Vedo bAtlas b 12—0; F: Luctor c Volharding 0—17. Kruis transportcolonne examen voor de E.H.B.O. Geslaagd zijn de dames J. Dieie man, A. van Gelderen en P. de Zwarte. tweede plaats af te staan. Het won met 53 van Good Luck, dat van de vijfde plaats afzakte naar de zevende. Arnemuiden sprong van de zesde naar de vierde plaats, dank zjj een benauwde 2I zege op Zwaluwse Boys. Colyns- plaatse Boys deed het royaler en ver sloeg het reeds gedegradeerde Vrede rust met 62. AZW ten slotte kon thuis tegen The Gunners niet verder komen dan een 11 gelijkspel, wat dus halve revanche betekent. Stand 4e klasse zuid SSC '55 Nieuwdorp Dinteloord Arnemuiden Sprang Colpl. Boys Good Luck The Gunners AZW Zwal. Boys Vrederust Uitslagen 4e kl. Zuid: NieuwdorpGood Luck 6—3, DinteloordSSC '55 7—2, AZW—'The Gun ners l—i, Colijnsplaatse Boys—Vrederust 3—2, Zwa'luwse Boys—Arnemuiden 1—2. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM. Zaterdagmid dag is in de Bergsebaan te Bergen op Zoom de 31-jarige A. van der Meer vlak voor zijn woning met zijn bromfiets door zijn buurman op de motorfiets gegre pen en aan de verwondingen overleden. De heer Van der Meer kwam van zijn erf afgereden, toen zijn buurman juist voorbijreed. Beiden smakten tegen de grond en werden ernstig gewond naar het Burgergasthuis vervoerd. Zondag middag overleed de heer Van der Meer. Hij was gehuwd en vader van een kind. De motorrijder verkeert niet m levensgevaar. Oriënteringsril M.A.C. „Scheldegouwen" MIDDELBURG. De MAC „Schelde gouwen" organiseert op zaterdag 6 juni een oriënteringsrit op Walcheren die zal meetellen voor het clubkampioenschap. Zowel automobilisten, motorrijders en scooterberijders kunnen aan deze rit deel nemen. Voor bromfietsers is een aparte route uitgestippeld. De gemiddelde snel heid voor deze weggebruikers is 18 km per uur. Het is de eerste keer dat er op Wal cheren een oriënteringsrit voor brom fietsers wordt georganiseerd. Bij voldoen de belangstelling overweegt het bestuur van „Scheldegouwen" meer ritten uit te schrijven voor een eventueel clubkam pioenschap. De start is om half acht bij het Ned. Koffiehuis op de Markt. De inschrijving is open tot zeven uur. Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3