ff 1 In een exclusieve fotoreportage laat ons blad u op deze pagina het vorstelijk uitzicht zien van de Euromast in Rotterdam. Op deze panoramafoto's van BART HOFMEESTER krijgt u een uniek overzicht van de van leven bruisende stad. O1 Pli Bmmlm iRfMliSSStf CVP DE horizon de raffinaderijen van Pernis en Hoogvliet. Daaronder de Rotterdamse Droogdok Maatschap pij op de Heijplaat. Op de punt Sluis- jesdijk kunt u het radarstation zien. Daaronder (links op de voorgrond) de silo St. Job met daaronder de St. Jobshaven. Schuin door dit deel van de foto loopt het rangeerterrein aan de Schiehaven. JP DE horizon Vlaardingen en Schie dam. Daaronder de Keilehaven, Lekhaven en IJsselhaven. Daaronder het stadsdeel Delfshaven. Het donke re gebouw precies midden in dit deel van de foto is het Rotterdamsch Ly ceum, rechts daarvan (het gebouw met het torentje) staat de Zeevaart school. Onder de Zeevaartschool ziet u de Nederlandsche Economische Hoo- geschool. Helemaal onder in de foto, recht onder het zwarte pijltje het kan toor van de Havenmeester en het gebouw van de Rivierpolitie. V V* '''P. T INKS bovenin in dit deel van de foto de schoorstenen van het Ge meentelijk Energiebedrijf. Recht naar beneden (de donkere weg) loopt de Willem Buitewechstraat, met rechts daarvan de Coolhaven. Midden onder een braakliggend terrein ach ter het belastingkantoor. Op de voor grond in dit deel van de foto loopt schuin de Westzeedijk. TETS onder de horizon ligt de Spaanse Polder, die doorsne den wordt door de spoorlijn Rot terdamSchiedam. Daaronder het stadsdeel Spangen, daaron der het oude Westen van Rot terdam, begrensd door de Cool haven. Onder in de foto het be lastingkantoor aan de Punte- gaalstraat. ACHTER de horizon de Zes- tienhovense polder. Onder de horizon het stadsdeel Blijdorp, dat overloopt in het oude wes ten van de stad, met de daar zich doorheen slingerende tun neltraverse. Midden in dit deel van de foto het in aanbouw zijode gebouw behorend bij het ziekenhuis. Onder in de foto loopt de tunneltraverse uit op het eircHlatieplein voor de tun nel. A CHTER de horizon Schiebroek. Daaronder Bergpolder. Daaronder het Groothandelsgebouw met het Cen traal Station er naast. Duidelijk zicht baar, rechts boven in dit deel van de foto is het Stationspostkantoor. Mid den In dit deel van de foto het nieuwe witte kantoorgebouw van de Unilever. Daaronder de gebouwen van het nieuwe ziekenhuis Dijkzigt. De bo men onderin horen bij Het Park. VLAK dppl onder de horizon ziet a op dM deel van de foto de drie torenflats aan de Karei Doormanstraat met daartussen de Lijnbaan. Rechts daar van de toren van het stadhuis en het nieuwe gebouw van de Bijenkorf. Daaronder, in het midden, Museum Boymans, rechts daarnaast de Re monstrantse Kerk. Weer iets naar be neden, in het midden, tentoonstelling*, gebouwen. Op de voorgrond Het Park met het Noorse Kerkje. TM DE Terts Hillegersberg. De do*. kere toren, even onder de horiaon is de St. Laurens. Rechts daarvan het gebouw van de Planted ijk tele foondienst. Iets meer naar rechte dte omgeving ran de Blaak en het fiaé- Sbouw aan de Schiedamsc dijk, en hoek van de Schilderstraat. Or --- veer in het midden van dit deel het beeld de nieuwe flat aan de rieteiaan, meer daaeender het paMk ■est de rijven. P' '"/'..ft- f mms* l. h T INKS vlak onder de horizon het Wit- te huis. Daaronder nieuwbouw aan de Leuvehaven. Rechts daarvan de Maastorenflat, met rechts daarvan het monument voor de koopvaardij, daarachter de twee bruggen over de Maas. Iets naar onderen en naar rechts de Kathedraal met daar links onder het Emmaplein. De gehele on derzijde van deze foto toont een deel van Het Park. V/LAK onder de horizon De Kralin- gerhout en het stadsdeel Kralingen. Ongeveer midden in dit deel van het beeld, onder de Kralingerhout ziet u de torens van de hefbrug over de Koningshaven. Daaronder het Noor dereiland, met de Karei Doorman op de boeien. Daaronder de gebouwen langs het Willemsplein en iets naar rechts, aan de Veerhaven het witte gebouw van het museum voor Land en Volkenkunde. De wijde allee on der de bebouwing van het Willems- plein is de Parklaan. DOVENIN de Maas en de Oude Plan- tage. De gashouder rechts staat aan de Persoonshaven. Iets daaron der, naar links het gebouw van Pak- huismeesteren. Daaronder ziet u de Nieuw Amsterdam liggen met erach ter het emigrantenschip Gr^ote Beer. Tegenover de Nieuw Amsterdam langs de rivier: de Westerkade. jl/IIDDEN in dit deel van de foto de mond van de Rijnhaven met rechts pakhuizen en links het Konin- ginnehoofd met het hoofdkantoor van de Holland Amerika Lijn. Boven de Rijnhaven een deel van Rotterdam Zuid, met rechts (donkere streep) Stadion Fijenoord. De witte punten daaronder zijn huisjes van kranen, die aan de Maashaven staan. Daar onder Katendrecht. ACHTER de horizon het eiland IJs- selmonde. Geheel links de Dokha ven met daarnaast de St. Janshaven. Daarboven de oostkant van de Waal haven. Daar heeft de Onderzeeboot- dienst van de Koninklijke Marine zijn basis. Op de voorgrond de mond van de Parkhaven, met een boot van de Hull Line. AAN irrn DE horizon het terrein van de vroegere Waalhaven, dat langza merhand verandert in industrieter rein. De witte stippen daaronder zijn industriegebouwen. Daaronder de ver schillende pieren die in de Waalhaven zijn uitgebouwd. Daaronder de Sluis- jesdijk, die langs de Waalhaven Noordzijde loopt met de husgarage van de R.E.T. Het schip, dat binnen komt is de NieuV Amsterdam. Daar onder de monding van de St. Jobs haven. D ECHTSBOVENIN het witte gebouw met schoorsteen van de nieuwe centrale aan de Waalhaf au. Links daarvan de demagnetiseerboog in de Waalhaven, waar schepen beveiligd worden tegen magnetische mijnen. Daaronder, aan deze zijd van de Maas, de gebouwen van de Koninklij ke Rotterdamse Lloyd, met rond de hoek van de St. Jobshaven twee sche pen van die maatschappij. In de St. Jobshaven liggen verder enige kust vaartuigen. HORIZON wordt gevormd door Hoogvliet, daaronder de laadbrug- gen aan de Waalhaven, bestemd voor de overslag van steenkolen en erts. Daaronder, de witte gebouwen, staan industrieën aan de Sluisjesdijk. Aan deze zijde van de Maas kranen en loodsen van de Lloyd, daaronder een elektrische centrale en gebouwen aan de St. Jobshaven.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9