Volle Kamer luisterde naar verrassende verklaring GIF IN voor loonvormingwoningbouw en huren WATER DOOR LAKS HEID GEEN BELASTINGVERLAGING Koning Leopold verlaat paleis WESTEN WIL REGELING VOOR GEHEEL BERLIJN Makelaars nu uitgesloten Nederlaag voor Faubus De Bilt: Fris PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Hengelaars eisen schadevergoeding van 7.500 DEN HAAG - Dit wil blijkens de verklaring, die minister-president De Quay gistermiddag voor de Tweede Kamer aflegde, de nieuwe regering: Spanning Gelukwensen Zie verder pag. 4 L. C. Rietveld secretaris generaal op Defensie Twee jaar geëist tegen verduisterende kassier GEMOTORISEERDE ZEEPKIST REED WEL MAAR REMDE NIET Sleutelgeld gevraagd Glazenwasser wil smartegeld „Vrijwillig" werk op bevel Huisvestingsbeleid in Den Haag vrij er ONVERWACHT BESLUIT IN BELGIË Deuren in Genève gaan dicht voor geheim overleg Zeven punten VERKEERD GEEN COMPROMIS Franse advocaten bedreigd Onze hoofdredacteur verlaat ons blad E. Zukiwsky volgt als trainer M.Jole op Roofoverval op weduwe berecht België koopt vliegtuigen Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, 1 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1607 Woensdag 27 mei 1959 REGERING BIEDT MEER VRIJHEID Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Onderschatting van het gevaar, nonchalance in het opvolgen van voorschriften en de wens op een koopje water werken in de Hollandse IJssel uit te voeren: dit zijn de drie voornaamste redenen voor de grote watervergiftiging in Zuid- Holland. Dat afvalprodukten van een chemische fabriek, zoals die van de Shell te Per nis, gevaar voor besmetting opleveren, is onvoldoende onderkend. De Shell vroeg en kreeg van Rijkswaterstaat vergunning om onder bepaalde voorwaarden deze afval op de stort plaats bij Gouderak kwijt te raken. De bepalingen in de vergunning schrij ven daarbij o.m. voor dat deze afval achter een wal of dijk moet worden gestort en in de grond begraven. Geen van beide bepalingen is nage volgd. De onderneming, die van de Shell opdracht kreeg het afval van Pernis naar de stortplaats te brengen, vond daar een miniatuur waterstaats werk. Met het vuil werd een bocht in de Hollandse IJssel afgedamd, met de bedoeling later binnen de aldus ge vormde dijk het nog overblijvende meertje te dempen. Een bocht in de rivier werd zo recht getrokken en een stukje land aangewonnen. Een primi tieve maar goedkope manier. Op de stortplaats was het althans in dit stadium niet mogelijk aan de gestelde voorwaarden te voldoen. Noch de vervoerder van het afval noch de beambte van waterstaat op de stortplaats schijnen zich dit bewust te zijn geweest toen het afval in het wa ter terecht kwam. Al eerder De vuilafvoer van Pernis naar Goude rak geschiedt al geruime tijd. Reeds enkele malen eerder, zo is ons verze kerd, is vergiftiging van het water ge constateerd door vissterfte, maar op zeer kleine schaal. Deze waarschu wingen zijn echter geen aanleiding ge weest voor een nader onderzoek van de kant van de autoriteiten. De Shell heeft nooit eerder van besmetting ver nomen. Een en ander ontheft echter de Shell niet van de verplichting tot het nale ven van de in de vergunning gestelde bepalingen, noch van de verantwoor delijkheid voor de watervergiftiging, zo meent Rijkswaterstaat. Het che mische bedrijf laat zich hierover niet uit. Tussen deze twee is thans een intensief overleg aan de gang om uit te ma ken hoe het afval van Pernis in de toekomst geloosd kan worden zonder gevaren voor besmetting. Uit Gouderak wordt gemeld dat men nu bezig is een dijk aan te leggen die de stortplaats van het open water moet afsluiten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Op vrijdag 29 mei, een dag voor het visseizoen open gaat, zal een uitgebreid onderzoek worden ingesteld naar de visstand in de Hollandse IJssel, de Oude Rijn en de Gouwe. Dit onderzoek moet uit maken in welke mate de vis heeft geleden onder de grote watervergif- tiging. Met een zegen zal een aantal trekken worden uitgevoerd en de vangst bepaalt het antwoord: zit er nog vis en zo ja, wat voor soort? Het Centraal Nederlands hengelaars- verbond, dat deze proefvisserij organi seert, meent dat niet alle vissoorten ge lijk zijn getroffen, omdat de vergifti ging voornamelijk oppervlakte-vergifti ging is geweest. In die wateren schat zij dat tachtig procent van de voorn en de blei is uitgeroeid, maar dat snoek, baars, zeelt, karper, brasem en paling veel minder is getroffen. De schade is overigens toch al groot genoeg en het verbond heeft bij de Rotter damse officier van justitie een aan klacht wegens deze vergiftiging inge diend. Ook het hengelaarsverbond Leiden en omstreken heeft zulk een aanklacht bij de officier gedeponeerd met de eis om schadevergoeding tot een bedrag van 75 duizend gulden. De eigenaar van het paviljoen Bra sem aan de Brasemermeer overweegt een dergelijke eis, want met de mooie pinksterdagen lagen zijn zwembad, ski- sahool en restaurant verlaten. Van onze parlementaire redacteur 1 grotere vrijheid voor het par ticulier initiatief, zowel wat de loonvorming als de woning bouw betreft; 2 hogere huren en duurdere melk met compensatie; 3 geleidelijk meer vrijheid voor de woningbouw en de huren; 4 indiening van een nota over het loonbeleid, de huren en de consumentensubsidies; 5 het vragen van advies aan de S.E.R. over een wettelijke re geling voor de minimumlo nen; 6 voorlopig geen belastingver laging, behalve van de vrij- gezellentarieven der inkom stenbelasting en opruiming van enkele knelpunten in de fiscale lasten van het bedrijfs leven; 7 herziening van het garantie- beleid voor de landbouw; 8 uitbreiding van subsidiëring van het bijzonder hoger onder wijs, meer hogescholen, meer leraren voor het voortgezet onderwijs, meer scholen; 9 grotere beroepskern van het leger en zo mogelijk verkor ting van de diensttijd; 10 hervatting van het prijsbeleid. In gespannen aandacht heeft gister middag de bijna voltallige Tweede Kamer bijna een uur lang geluisterd naar de regeringsverklaring. Het ka binet was compleet aanwezig op mi nister Cals na, die in Straatsburg was. Alle tribunes en loges waren tot de laatste plaats bezet. De grote verrassing van de verklaring was dat zij veel nieuws bevatte. Voor een uittreksel van de verklaring ver wijzen wij naar pag. 4. Het politieke debat, waarin de onder scheidene fracties zich over het komende beleid zullen uitspreken, zal zeker twee volle dagen in beslag nemen, temee' daar er geen rantsoenering van d» spreektijd is. Naar verwachting zal de regering op zijn vroegst morgenmiddag aan het woord kunnen komen. Na de korte vergadering van gister middag zijn de fracties afzonderlijk bij eengekomen om zich over hun standpunt te beraden. Dat gebeurde nadat rond de regeringstafel de Kamerleden in drom men hadden kennisgemaakt met de nieuwe ministers en de zitten-blijvers hadden gelukgewenst met hun herbenoe ming. Met brede glimlach was bij de aan vang van de vergadering prof. Oud al handenschuddend rondgegaan, nu niet langer oppositieleider maar aanvoerder van de op één na sterkste regerings partij. Na hem kwamen andere fractie leiders, tenslotte ook dr. H. W. Tilanus, maar het viel op dat mr. Burger in zijn bank bleef zitten. Hij behoorde tot de grote groep die na afloop kwam. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De heer L. C. Riet veld is benoemd tot secretaris-generaal van het ministerie van defensie. Hij was secretaris-generaal van het voormalige ministerie van oorlog, dat, zoals bekend met het vroegere ministerie van marine is samenge voegd tot één departement van defen sie. Over de positie van de secretaris-ge neraal van het vroegere ministerie van marine is nog geen beslissing genomen. Eigen nieuwsdienst ALKMAAR. De officier van justitie bij de rechtbank in Alkmaar heeft giste ren twee jaar gevangenisstraf geëist te gen de 52-jarige schilder W.K. uit Dirks- horn. Als kassier van een boerenleenbank daar zou hij door gefingeerde boekingen te doen en door valse kwitanties af te geven in de periode van mei 1956 tot juli 1958 22.728 gulden van de bank hebben verduisterd. Verder zou hij van het armbestuur van Harenkarspel tweeduizend, van de Ne derlands Hervormde Kerk ruim achtdui zend en van vier polders bij elkaar tien duizend gulden hebben verduisterd. DEN HAAG. De Haagse politie heeft op de Thorbeckelaan een gemo toriseerde zeepkist in beslag genomen, die daar met een snelheid van 35 kilo meter per uur over de weg raasde. De „constucteurs"-berijder-- waren twee zestienjarige jongens. Remmen en stuur van de zeepkista"' ie van een bromfietsmotor was voorzien, werkten hoogst denkbeeld:-. Prof. De Quay, de nieuwe minister-president, heeft gisteren met de aflegging van de regeringsverklaring een nieuwe periode ingeluid in onze staatkundige geschiedenis: hij stelde de Tweede Kamer een regering voor, waarin voor het eerst sinds de oorlog geen socialisten zitting hebben. Het accent van de verklaring viel op particulier initiatief en op zelfontplooiing in vrijheid. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een aantal Amster damse makelaars is op last van het col lege van burgemeester en wethouders uitgesloten van het recht om bepaalde woningen naar eigen verkiezing aan wo ningzoekenden toe te wijzen. Dit is het gevolg van een onderzoek, dat door de zogenaamde „sleutelgeldcommissie" in gesteld wordt. Bij dat onderzoek is de commissie op verscheidene gevallen ge stuit, waarbij bleek d'at makelaars mis bruik hebben gemaakt van woningen, die buiten het centraal bureau voor huisvesting om konden worden verdeeld. De thans uitgesloten makelaars eisten voor deze woningen sleutelgeld, dat va rieerde van enkele tientallen guldens tot bedragen van ver over de duizend gul den. Volgens de testaande regeling mogen makelaars ongeveer de helft van de on der hun beheer vrijgekomen woningen aan gegadigden gunnen, die it. het be zit zijn van een urgentieverklaring. In talloze gevallen worden er bij deze „vrije keuze" echter stevige bedragen aan sleutelgeld gevraagd. Om aan de ze misstanden een einde te maken werd kortgeleden de sleutelgeldcommissie sa mengesteld. Bij het gemeentebestuur zijn sindsdien reeds honderden klachten binnengekomen. De negenjarige Benny Praamhaar uit Nijverdal is gisteren met zijn fiets ge vallen en onder het rechter achterwiel van een vrachtauto terecht gekomen. Hij was op slag dood. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De 27-jarige gla zenwasser Willem A. B., die veer tien dagen onschuldig in het Haag se huis van bewaring heeft gezeten, overweegt een eis tot materiële en immateriële schadevergoeding in te dienen. Deze eis betreft derving van inkomsten gedurende de veertien dagen en „smartegeld". DJAKARTA, (U.P.I.) De militai re commandant van Djakarta heeft be volen dat alle burgers van de hoofdstad minstens éénmaal per maand deel zul len moeten nemen aan „vrijwillig" openbaar werk. Het stadscommando zal toezicht houden op die arbeid, die „van die aard zal moeten zijn, dat hij het volk ten goede komt". Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Voor woningen, die een huur doen van meer dan 125 gulden per maand, wordt het huisvestingsbeleid van Den Haag vrijer. Wanneer de aan vrager voor zulk een woning zijn werk in de stad heeft en het huis voor hem en zijn gezin niet te groot wordt geacht, zal het huisvestingsbureau altijd de ver gunning afgeven. Tot nu toe lag de huurgrens voor dit vrijere beleid bij woningen van af 150 gulden per maand. Van onrse correspondent BRUSSEL. De Belgische regering is erin geslaagd, koning Leopold ertoe te brengen, eigener beweging zijn residentie te ver plaatsen en buiten het domein van Laeken te gaan wonen met zijn gezin, bestaande uit zijn 'ge malin, de prinses van Rethy, prins Albert, prins Alexander en prinses Marie Christine. Dit nieuws is gisteren bekend ge maakt na een bijzondere vergadering van het kabinet. Het communiqué zegt dat koning Leopold de wens ken baar heeft gemaakt zijn residentie buiten het koninklijk domein van Laeken te vestigen: daaraan wordt de mededeling toegevoegd, dat de rege ring thans in overeenstemming met de koninklijke familie de schikkingen onderzoekt welke de vervulling van 's konings wens vergemakkelijken. RISICO Na het einde van de koningskwes tie stond men voor de vraag waar koning Leopold zich zou vestigen. Uit menselijke overwegingen heeft de re gering zich er toen bij neergelegd dat de jonge koning Boudewijn met zijn vader en stiefmoeder en hun gezin onder één c'ak bleven wonen in het koninklijk paleis van Laeken. Welis waar gaf men er zich rekenschap van Eigen nieuwsdienst GENÈVE. De voornaamste deel nemers aan de besprekingen in Ge nève zullen vrijdag bij de hervatting van de conferentie achter gesloten deuren gaan vergaderen. Dat is het voornaamste nieuws van dinsdag. Een akkoord hierover is gisteren tot stand gebracht na een privége- sprek van minister Gromyko met zijn Britse ambtgenoot Selwyn Lloyd. De semi-openbare bijeenkomsten tot nu toe hebben geleid tot een volkomen impasse over de drie onderwerpen van de agenda: kwestie-Berlijn. het Duitse vraagstuk en de veiligheid in Europa. In Genève is nu alle hoop ge vestigd op het overleg van de vier ministers achter gesloten deuren. Wel licht zou dat een tussentijdse regeling voor de kwestie-Berlijn kunnen ople veren, die op een latere topconferentie van Oost en West kan worden uitge werkt, zo verluidt in conferentiekrin gen. Men meent dit te meer omdat de Fransen hun aanvankelijke starre hou ding wat schijnen te hebben herzien. Zij zouden met de Amerikanen en de Britten bereid zijn een interim-regeling voor Berlijn te aanvaarden. Alleen de Westduitse delegatie neemt op dit stuk nog een even starre houding aan ais tevoren. D? begrafenis van oud-minister Dul les die voor de conferentie twee da gen reces betekent zou wel eens een kentering van het getij kunnen ver oorzaken bij de pogingen om een re geling voor de Europese kwesties met de Sowjetunie te bereiken, heeft Sel wyn Lloyd gezegd. Men acht het in Genève niet helemaal uitgesloten dat hier enige kans op bestaat. In afwezigheid van Gromyko, (die was al vertrokken naar Washington) heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Herter gisteren de bijzonderheden van de westelijke voor stellen met betrekking tot Berlijn uit eengezet. Deze maken deel uit van de nauw aan elkaar verbonden voorstel len van het Westen ter oplossing van de drie bekende punten op de agenda. Het plan voor Berlijn omvat zeven punten. De voornaamste daarvan zijn vrije en directe verkiezingen' in geheel Berlijn voor een grondwetgevende raad die een grondwet en een kieswet voor de gehele stad moet opstellen. De be volking van de stad zal zich hierover bij plebisciet moeten uitspreken. De vier grote mogendheden Ame rika, Engeland, Frankrijk en de Sow jetunie moeten het eens worden over een onbelemmerd verkeer van al len naar en van de stad. De bevolking van Berlijn moet voorts het recht hebben deel te nemen aan de algemene verkiezingen in Oost- en West- Duitsland, na het tot stand komen van een kieswet voor geheel Duitsland, al dus de westelijke voorstellen. Nadat er een grondwet voor geheel Duitsland van kracht zal zijn en een al-Duitse regering is benoemd, moet Berlijn de hoofdstad van een herenigd Duitsland worden. Tot zolang moeten de strijdkrachten van de vier bezettende mogendheden in Berlijn gelegerd blij ven. Minister Herter zei met nadruk dat er over het westelijke plan zeker ge praat zal kunnen worden. De Russen moeten het niet als onveranderbaar beschouwen. Aan de verkiezingen voor de grond wetgevende raad voor geheel Berlijn kunnen alle partijen deelnemen die heb ben meegedaan aan de jongste verkie zingen in Oost- en West-Berlijn, zo blijkt uit de westelijke voorstellen. Herter zei tenslotte onomwonden dat de status van Berlijn door geen der vier mogendheden eenzijdig kap wor den gewijzigd. Men maakt er zich in westelijke krin gen bepaald geen illusies over dat het westelijke plan voor Berlijn door de Russen zal worden aanvaard. Maar, zo meent men, het kan dienen als een soort gids voor de hereniging van Duits land. dat dit een bron van moeilijkheden zou kunnen blijken, omdat men er rekening mee diende te houden dat koning Boudewijn zich niet aan de invloed van zijn vader en stiefmoeder zou kunnen onttrekken, doch men heeft dit risico in een geest van ver zoeningsgezindheid aanvaard. Thans zijn als gevolg van herhaal de moeilijkheden tussen „het hof" en de regering ook dié rooms-katholieke kringen, die tijdens de koningskwes tie koning Leopold vurig verdedigd hebben, ervan overtuigd dat men ver keerd heeft gehandeld. Bij herhaling bleken de betrekkingen tussen koning Boudewijn en zijn ministers de in vloed te hebben ondergaan van 's ko nings omgeving, van leden van de koninklijke familie en van hovelin gen. Dit is ook weer gebleken in ver band met het huwelijk van prins Albert. Want niet alleen werd dit huwelijk van de troonopvolger aan een nietsvermoedende eerste-minister slechts enkele uren voor de bekend making medegedeeld, doch daarna heeft „het hof" buiten medeweten van de regering bereikt dat de paus zich bereid verklaarde het huwelijk te Rome in te zegenen. Daarbij had men zich er geen rekenschap van gegeven dat die huwelijksvoltrekking door de paus op grond van het tussen Mus solini en het Vaticaan gesloten con cordaat tévens het burgerlijk huwelijk inhield, zodat de troonop volger zou trouwen op een wijze welke niet door de Belgische wet is voorzien. Dat koning Leopold thans bereid is gebleken bij te dragen tot het ophef fen van een steeds bedenkelijker ge bleken situatie, moet als een feit van grote betekenis worden beschouwd; het is daarom begrijpelijk dat de re gering haar pogingen om een com promis te bereiken in verband met het huwelijk van prins Albert heeft opgegeven. De socialistische fractie heeft gis teren besloten de regering na terug keer van koning Boudewijn uit Ame rika over dit huwelijk te interpel leren. De regering zal dan de ver antwoordelijkheid voor de regeling van de huwelijksvoltrekking aanvaar den. Er was trouwens niets aan te doen. Volgens de jongste berichten uit Vaticaanstad is een compromis onmogelijk en men kan zich goed voorstellen dat de paus, die gevraagd is het huwelijk in te zegenen, daarna niet bereid blijkt een voorafgaand burgerlijk huwelijk te accepteren- Dit zou immers betekenen dat de bete kenis van het door de paus ingeze gende huwelijk wordt aangetast. PARIJS (AP) - Zes Franse advoca ten, die in Frankrijk Algerijnse nationa listen hebben verdedigd, hebben mede gedeeld dat zij anonieme dreigbrieven hebben ontvangen na de moord op hun jonge Algerijnse confrater Mojrane Ould Aoudia. De dreigbrieven hielden deze korte waarschuwing in: Ook gij! Zij waren van twee tot en met zeven genummerd. GOES. De Verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft de heer R. Hagoort benoemd tot redac tie-secretaris van het C.N.V.-orgaan „De Gids". De heer Hagoort, die thans hoofd redacteur is van het „Zeeuwsch Dagblad", heeft deze benoeming aanvaard. Het ligt in de bedoeling, dat hij behalve het jour nalistieke werk ook andere voorlichtings- arbeid ten behoeve van de christelijke vakbeweging zal gaan verrichten. Tot nu toe is aan het redactie-secre tariaat van „De Gids" verbonden de heer C. Timmer, die inmiddels benoemd is tot redacteur van het dagblad „De Rotterdammer". Honkbal-verrassing Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Volkomen onver wacht heeft de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond een Canadese trainer en coach in dienst genomen, Eddie Zukiwsky, als opvolger van Martin Jolc. Reeds van avond zal hij te Haarlem de topspelers trainen. Ook zal hij de jeugdtraining in de verschillende rayons op zich nemen. Eddie Zukiwsky kwam enkele jaren ge leden naar Nederland, als speler-trainer van de Haagse ijshockeyvereniging, HHIJC, voor welke vereniging hij ver scheidene seizoenen speelde. Hij was nu verbonden aan de ijshockeyclub te Bazel, die hij de komende winter zal blijven trainen. Zukiwsky, die van beroep sportleraar is, was in eigen land semi-prof honkbal speler. Ondanks deze benoeming zal de K.N.H.B. blijven trachten een Amerikaan se coach voor langere tijd naar ons land te laten komen. In verband met deze benoeming her inneren we onze lezers aan het artikel in ons blad van 19 mei onder de titel „Geen rust onder onze top-honkbalspelers". Eigen nieuwsdienst ARNHEM. Voor de rechtbank in Arnhem is gisteren drie jaar jeugd- gevangenisstraf geëist tegen de 23-ja- rige constructie-arbeider B. J. S. uit Arnhem. Met een zeventienjarige vriend zou hij medio februari een overval op een alleenwonende wedu we, een winkelierster, hebben ge pleegd. De zeventienjarige de loopjongen G.W.A.B. zal later te rechtstaan. De winkelierster had de jongelui mid den in de nacht in haar huis ontdekt. Ze waren meteen op haar afgesprongen en hadden haar hevig met een paar stokken geslagen. Ze had nog geprobeerd de politie op te bellen, maar haar belagers hadden de hoorn uit haar hand en de a'raad er van uit het toestel getrokken. Daama gelukte het haar de straat op te ren nen^ De jongelui waren toen gevlucht. Eén ervan had de vrouw echter als haar buurjongen herkend. Beiden wer den daardoor al gauw door de politie gearresteerd. De constructie-arbeider zou behalve de overval met andere vrienden nog tal van inbraken en dief stallen hebben gepleegd. LITTLE ROCK (Reuter, AP) Drie voorstanders van de gescheidenheid van de rassen zijn niet herkozen in de plaat selijke schoolraad. Drie gematigde le den van de raad werden herkozen. Tot de niet herkozenen behoort de voorzit ter, Ed McKinley. Dit resultaat geldt als een duidelijke nederlaag voor de gouverneur van de staat Arkansas, Faubus. BRUSSEL (AP). België is voorne mens in West-Duitsland verkennings vliegtuigen van het type Dornier (Do- 27) te kopen. Het gaat vermoedelijk om tien van deze vierpersoons toestel len. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Tamelijk koud weer met aan vankelijk veel be- wolking en hier en daar een bui. Later enkele op- klaringen. Matige, in de kustpro vincies vrij krachtige wind tussen noordwest en noord. MIESJE: Daar kreeg ik toch al genoeg van. 28 mei: zon op 4.31, zon onder 20.44; maan op 0.43, maan onder 11.15.' Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen regen half bew. onbew. onbew. z\v. bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. motreg. onbew. half bew. onbew. zw. bew. onbew. half bew. 1. bew. 1. bew. zw. bew. max. neer- temp. slag in gr. 7-19 u. wind c. in mm NNW 11 l WNW 13 N 18 WNW 18 NNW 16 13 12 NNO NW NNW 14 NNW 20 0.2 0 0 0.1 0 0 0 N ONO WNW 23 ZW 21 W NW NW W N 16 23 21 23 23 WNW 23 ZZO 22 T

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1