Ziekenfonds Zd.- en Nrd.-Beveland kan lage premie handhaven Expositie over Kreekrakplan in Hoogerheide Zoutelande krijgt tennisbanen „D.E.L." te Goes bijeen NCLB-toogdag in Bergen op Zoom Met tractor van dijk getuimeld Zeeuws zaterdag elftal tegen Nrd.-Brabant Gunstige resultaten in verslagjaar F oundation-show firma Poley, Goes De oecumenische beweging in Europa Eerste groene kruisbessen Brandweerwedstrij den 's Heer Arendskerke Verloren gewaand meisje sliep in autt) van wijkverpleegster Jonge zwaan in Vest te Goes ACTIE HERVORMDE KERKBOUW Heijnen wint in Sluiskil Van 6 tot en met 17 juni Wuijts mag niet meer voor „Het Zwin uitkomen Wielrenners rijden met reclame Scheepvaart kanaal Terneuzen-Gent Zaterdagvoetbalploeg verloor van Terneuzen Zeilwedstrijden in Terneuzen Partij vlas vatte vlam Leger des Heils bezocht Colij nsplaat Instuif-jongeren op Hedenesse Nieuwdorp had veel moeite met AZVV „Terneuzen" won van zaterdagelftal Linkervleugel van selectieteam was zeer gevaarlijk ZILVERMEEUWRIT „DE MEEUWEN" Gymnastieklokaal Dinsdag 26 mei 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 GOES. te De Prins van Oranje te Goes werd onder leiding van de voorzitter Mr. L. G. Wolf, de jaarver gadering van het Algemeen Zieken fonds Zd.- en Nrd.-Bereland gehouden, waarin o.m. het jaarverslag over 1958 werd behandeld en door de directeur, de heer J. Meijers, werd toegelicht. Aan het verslag en de jaarrekening ontleenden wij het volgende. De ge middelde aantallen bij het Fonds inge schreven verzekerden bedroegen: 31095 verplicht-verzekerden, 4589 bejaarde verzekerden en 11462 vrijwillig-verze- kerden. totaal 47146 personen. In de aanvullende verzekering, waarmede op 30 maart 1958 werd gestart, waren ge middeld 5513 personen ingeschreven. Er werden voor rekening van het Fonds 2923 personen in een ziekenhuis opgenomen. Het aantal verpleegdagen bedroeg 54551 (v. j. 53254). Uit het overzicht der specialistische hulp blijkt, dat er 9934 dat is 21 van elke 100 ingeschreven verzekerden naar een specialist verwezen wer den terwijl 30 pet. hiervan in een zie kenhuis werd opgenomen. De kosten der verleende specialisti sche hulp bedroegen 425530,23; die van ziekenhuisverpleging ƒ741.146,01. Voor de door huisartsen verleende hulp werd betaald 507.754,45 en voor tandheelkundige hulp door tandart sen 294.630,77, terwijl voor genees middelen een bedrag van 279.828,58 werd besteed. Uit de rekeningen blijkt, dat de kos ten der wettelijke verzekering (ver plichte en bejaardenverzekering teza men) 2.054.439,88 hebben bedragen, terwijl de baten in hoofdzaak con tributie van bejaarden 139.068,18 beliepen. Van het verschil ad 1.915.371,70 moest op 31 december 1958 nog 138.874,29 uit het Vereve ningsfonds worden ontvangen. De kosten der vrijwillige verzeke ring hebben bedragen 627.932,96 en Van onze moderedactrice GOES. De firma Poley gaf in sa menwerking met de Induna Corset In dustrie een uitnemende show, welke door een groot aantal dames werd bij gewoond. Zo'n foundation-show heeft een twee ledig doel; aan de dames duidelijk te maken, wat de fabriek produceert en wat dan bij de firma Poley verkrijgbaar is en anderzijd» is zulk een show eigen lijk een les hoe een b.h., een gaine en- corset gedragen moet worden, willen deze hulpkledingstukken aan het doel beantwoorden. De lady-speaker was het toevertrouwd te laten zien hoe men wel en hoe men niet een corset, gaine of b.h. moet aan trekken. Doet men dit niet op de goede manier, dan zal de japon, rok of jum per niet goed daarover heen vallen en de draagster ondervindt meer last dan gemak van een Corset of gaine die naar boven kruipt. Het is inderdaad van veel belang, dat dit onderlaagje de foundation dus precies is, zoals die wezen moet bij eigen figuur. Een japon van de meest perfecte cou pe zal niet goed tot zijn recht komen indien de foundation niet goed zit. De Induna Corset Industrie heeft, voor men een collectie begon samen te stel len van vijfduizend vrouwen en meis jes de maat genomen en geleerd door de daardoor verkregen cijfers, heeft men op wetenschappelijke manier een uitstekende collectie samengesteld. Ook voor de jonge meisjes met het slanke figuurtje heeft men de juiste modellen vervaardigd-, die veel bewegingsvrijheid toelaten. In elke maat zijn weer verschillende modellen verkrijgbaar naar gelang, taillemaat en heupmaat verschillen. Ook hét materiaal waarvan de mo dellen vervaardigd zijn verschilt veel waardoor de prijsklassen uiteen lopen en ieder zich kan aanschaffen wat no- êat verscheidene dames vragen stel den bewees wel, dat de lessen ter har te werden genomen. In de pauze en ook na de show zorg de Carla met haar sprekende poppen voor een alleraardigste afwisseling, die ten zeerste werd gewaardeerd. Deze dag zal de lady-speaker in de zaak van de firma Poley nog graag ieder met goede raad over de founda tion ter zijde staan. In de examencommissie GOES. De volgende docenten van de vakschool voor meisjes te Goes zijn door de minister van Onderwijs, .Kun sten en Wetenschappen benoemd in de examencommissie voor de akte van be kwaamheid N.A. en het pedagogische ge tuigschrift: mej. A. Waalwijk, mej. A P. Benschop, de heer A. de Muijnck. OOSTEBBEEK. Op een ontmoe tingsbijeenkomst van vertegenwoordi gers der Nederlandse pers en van de Haad voor pers en publiciteit der Ne derlandse Hervormde Kerk, gehouden in Oosterbeek, heeft dr. E. Diemer, lector in de perswetenschappen aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, gerefereerd over het onderwerp Christen- zijn in de journalistiek en dr. E. Emmen. secretaris-generaal van de Nederlandse Hervormde Kerk over ,,De oecumenische beweging in Europa". Dr. Emmen noemde het «roeiende contact van de Europese kerken een vrucht van de dynamiek der oecumene, die de universaliteit der Kerk van Christus in de wereld ontdekt. Deze samenwerking in Euro pa wordt meer en meer gekenmerkt door het besef dat men verantwoorde lijkheid draagt voor elkander en ge zamenlijk voor de kerken in Azie en Afrika. Een eerste contact is ontstaan met de oosters orthodoxe kerk, wier oecumenische belangen volgens dr. Emmen meer liggen in de lijn van de kerken van de Wereldraad dan m die van de rooms-katholieke kerk, die met wettisch christendom en de instelling van de Heilige Stoel onoverkomelijke bezwaren oplevert voor deze sterk mystiek ingestelde oosterse kerk. De ontmoeting tussen het protestantisme en deze Russisch orthodoxe kerk zal een der belangrijkste problemen zijn van de eerstvolgende Europese confe rentie. Ten aanzien van de situatie der mi- noriteitskerken de kleine protestant se gemeenschappen in overwegend rk. landen zei dr. Emmen dat dei mogelijkheden voor haar belijden zêer gering zijn. Hij is van mening, dat het opnemen van wezenlijke relaties met deze kerken en het geven niet alleen van materiële maar vooral geestelijke steun tot heil van deze geloofsgemeen schap] -1 zal zijn. de baten 732.439.-. Na reservering van 1 pet. der contributie resteert een batig saldo, groot 97.210,73. Dit be drag wordt afzonderlijk gehouden en zal geheel aan de verzekerden ten goe de komen. Waar de kosten der medi sche verzorging zich in het algemeen nog steeds in stijgende lijn bewegen, zal het gunstige resultaat het Zieken- fondsibestuur in staat stellen de huidi ge, in vergelijking met andere zieken fondsen in den lande, lage premie voor lopig te handhaven. Na afdoening der huishoudelijke za ken werden enige films o.a. op me disch gebied vertoond. Plattelandsvrouwen bijeen WEMELDINGE. De afdeling We- meldinge van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield een vergade ring in het Evangelische Zondagsschool gebouw aan de Chezeeweg, onder leiding van de presidente, mej. J. D. Dekker. In deze vergadering gaf de heer San- derse uit Middelburg de dames deskun dige voorlichting in het bloemenschik- ken, met de door de leden meegebrach te bloemen. De zomerreis werd vastgesteld op woensdag 17 juni a.s. Het reisschema is door de Kempen naar Gulpen, bezoek viskwekerij, verder naar kasteel Neuborg en het witte stadje Thorn. Op woensdag, 1 juli a;s. zal de afdeling Duiveland een tegenbezoek brengen. Dan 2al de veiling te Kapelle en de Coöpe ratie te Wemeldinge worden bezocht. GOES. Onder voorzitterschap van Ds. W. Oosthoek werd in „De Opril" de jaarvergadering gehouden van het Sup- pletièfonds „Draagt Elkanders Lasten", ;en doel, verstrekking financiële steun aan haar leden uit de middenstand, wel- :e verpleegd worden in de Stichting Vrederust" te Bergen op Zoom. Uit de rekening bleek, dat door de propagandisten, de heren Louws en Van Winkelen, in 1958 prachtige resultaten zijn verkregen, waardoor de steunverle ningen voor 1959 aanzienlijk konden wor den verhoogd. De propagandisten verklaarden, dat velen zich nog steeds verwarren in de „Vrederust" en het fonds. Velen zien deze verenigingen als één geheel, maar zowel de Stichting als het fonds staan geheel zelfstandig. Uit het jaarverslag bleek, dat op 31 decembmer 1958 het ledental 5331 be droeg, terwijl een 700 personen zich lie ten kennen met vrije giften. Aan steun werd f2670,uitgekeerd. De aftredende bestuursleden, de heren A. H. Cappon te Zuidzande, W. van Dijke Mzn te Nieuwerkerk en M. Dijke te Scherpenisse werden herkozen. GOES. De pluk van groene kruis bessen op Zuid-Beveland is begonnen. Ma.andag werd de eerste veiling voor dit produkt gehouden in Kapelle-Bieze- iinge. Er was een aanbod van 1500 kg, dat werd verkocht voor f 1,81 per kilo. De kruisbessen werden afgedrukt voor export naar Zweden. Verwacht wordt dat deze week het aanbod van groene kruisbessen nog gering zal blijven. Het vorig jaar vond de eerste veiling van dit product plaats op 2 juni. Toen liep de prijs tot f 1,68 per kg. 's-HEER ARENDSKERKE. De uitsla gen van de brandweerwedstrijden te 's-Heer Arendskerke luidt: Beste bluseenheid: Kattendijke. Beste Halergroep: Goes (van de combinatie Goes—W oil aartsdijk). Eerste prijs: KapelleKattendijke 125,9 p. Tweede prijzen: Nieuwdorp's-Hee- renhoek, 111 p.; BorsseleKwadendam- me, 108,5 p.; Goes—Wolfaartsdijk, 107 p. Derde prijzen: Heinkenszand—'s-Heer Arendskerke, 97,2 p.; Rilland-Bath—-Yer- seke, 97 p.; Kloetinge—'s-Gravenpolder, 97 p.; KatsKamperland, 96.8 p.; Wemel dingeGoes, 88 p. Aan alle deelnemende eenheden kon een prijs worden toege kend; volgens het wedstrijdreglement is voor prijstoekenning 70 procent van het aantal punten van de eerste prijswinnaar nodig. (In de gisteren vermelde uitslagen is helaas een zetfout geslopen.) ST. PHILIPSLAND. Toen zaterdag avond het bijna 3 jaar oude dochtertje van de fam. Walhout te St. Philipsland maar niet op kwam dagen, werden de ouders zodanig ongerust dat men ging zoeken. Doch al het zoeken bleef vruch teloos. Totdat men de gedachte opperde, dat ze misschien in het badhuis kon zijn. Daar dit echter gesloten was, werd aan mevr. BakkerVerwijs verzocht dit te opj|nen. Voor zij echter het badhuis open de, keek ze eerst in de garage van de wijkverpleegster, waar ze tot de ontdek king kwam, dat de kleine in de auto van de wijkverpleegster lag te slapen. Vermoedelijk is de kleine tijdens het openstaan van de garage in de auto ge kropen en in slaag gevallen. WESTSLUIS GESLOTEN TERNEUZEN. De vaart door de Westsluis te Terneuzen zal op dinsdag 2 en woensdag 3 juli gestremd zijn, in verband met onderhoudswerken. Voor een aantal schepen bestaat de mogelijk heid door de Middensluis te worden geschut. GOES. Sedert gisteren -heeft een jonge zwaan het levenslicht aanschouwd in de Vest, in de buurt van de Oost- wal, te Goes. Het trotse zwanenpaar bewaakt angstvallig hun dierbaar bezit. De jeugd van Goes wordt beleefd maar dringend verzocht zich op een af stand te houden. Van baldadigheid zijn de zwanen niet gediend. OOSTERBEEK De reeds bij de kerkeraden geïntroduceerde landelijke „Actie Hervormde Kerkbouw 1959" der Nederlands Hervormde Kerk qua omvang de grootste ooit door deze kéék georganiseerd begint op gang te komen. Ondanks kritiek van bepaal de zijde der gereformeerde bond op deze actie, heelt 91 pet. van de vele kerkeraden die op een aanschrijving tot medewerking reageerden, instem ming betuigd. Slechts 9 pet. meen de de actie te moeten afwijzen om an dere dan principiële redenen. Ds. H. J. F. Wesseldijk, secretaris van de generale financiële raad der Hervorm de Kerk, noemde dit een goed begin. De actie heeft ten doeQ 16 miljoen gulden bijeen te brengen, die een deel zijn van het bedrag dat benodigd is voor de noodzakelijke bouw van 160 nieuwe hervormde kerken in alle delen van het land (75 binnen en 85 buiten de Randstad Holland). Het ko mende najaar zal op alle leden van de Hervormde Kerk een beroep wor den gedaan om voor dit doel een half procent van het jaarinkomen over 1959 af te staan. Met grote krachtsinspanning is de Hervormde Kerk er na de oorlog in geslaagd niet alleen 84 nieuwe kerken te bouwen, doch ook en vooral 370 in de bezettingsjaren verwoeste gebou wen deels door nieuwe te vervangen, deels geheel te restaureren. Door dit laatste is de nieuwbouw in tal van sterk ontwikkelde wooncentra en in de nieuwe poldergebieden wat ten achter geraakt. Om daarin nu te voorzien •heeft de generale financiële raad ge noemde actie opgezet. Men beoogt daarmee tevens een doorbreking van de in hervormde kring nog hier en daar levende mentaliteit der over heidszorg, waaraan de hervormde kerk zo lange tijd is toevertrouwd ge weest. Dit alles heeft ds. Wesseldijk mee gedeeld tijdens een ontmoetingsbij eenkomst van kerk en pers, belegd door de ,„Raad voor de zaken van pers en publiciteit" der Nederlands Hervormde Kerk in het conferentie oord De Pietersberg in Oosterbeek. SLUISKIL. In Sluiskil werd zater dag een wielercourse voor nieuwelingen verreden, die weer een flinke belang stelling trok. Heijnen uit De Heen die de gehele wed strijd door sterk agressief reed wist de verdiende bloemen in de wacht te slepen. De Zeeuw Ferdinand Boonman heeft trouwens in deze wedstrijd ook niet zit ten slapen en ontplooide een grote acti viteit. De Rotterdammer Kuiper was de eerste die op avontuur uiitrok maar hij werd vrij spoedig in de kraag gegrepen. Pas halfkoers viel de beslissende slag toen vijf renners een „gat" sloegen. Het waren Heijnen, Boonman, v. d. Kloot, Kramp en Kuiper. De Waal uit Axel, die deze „slag" mis te, herstelde zijn fout spoedig. Hij bezat n.l. nog genoeg courage om de groep te ontvluchten en op jacht te gaan naar de leiders. Zijn solo-vlucht werd bekroond want hij kreeg aansluiting bij de kop lopers die nu dus zes man telden. Acht ronden voor het einde demar reerde Heijnen op imponerende wijze. Hij liep vrij gemakkelijk van zijn naaste rivalen weg. Boonman ging toen zijn laatste reserves aanspreken en plaatste eveneens een demarrage die voor Kuiper, Kramp en De Waal te machtig was. De positie van Heijnen op kop bleef echter onaangetast ondanks verwoede pogingen van Boonman. De uitslag luidt: 1. J. Heijnen (De vele nieuwe snufjes die zijn aangebracht. 200 m. F. Boonman ('s-Heerenhoek), 3. op 500 m. J. v. d. Kloot (Zundert), 4. J. Kuiper (Rotterdam), 5. H. Kramp (Nu- mansdorp), 6. H. de Waal (Axel), 7. op 1 ronde L. Franken (Stampersgat), 8. L. van Dongen '(Made), 9. P. Hillebrand (St.- Laurens), 10. P. Koolmees (Kruisland), 11. J. Buitendijk (Rotterdam), 12. A. Bastiaanse (Kruisland), 13. J. van Geloof (Made), 14. M. Hogerland (Kapelle), 15. F, Verbart (Goes), 16. J. van Weele (Goes). I BERGEN OP ZOOM. Op donderdag 118 juni a.s. zal in het gebouw „Thalia" I de provinciale toögdag van het distriet Zeeland van de Ned. Chr. Landarlbei- dersbond worden gehouden. Een aan trekkelijk programma is voor deze dag samengesteld. Naast enkele toespraken door de NCLB-bonds voorzitter, de heer P. Stokman en de hoofdbestuurder R. van Wensen is voldoende plaats inge ruimd voor ontspanning, zoals voor dracht, zang, declamatie, muziek en mastkli-mmen. Ylissings echtpaar dupe van rollend motorwiel BERGEN OP ZOOM. Op de Ant werpsestraatweg is zaterdagmiddag het Vlissingse echtpaar Van de B. de dupe geworden van een rollend motor- wiel. De heer A. J, uit Steenbergen reed met zijn brommer over de Ant werpsestraatweg in de richting Zuidsin gel. Op de bagagedrager had hij met een touwtje een motorwiel bevestigd. Plotseling brak dit touwtje en het wiel rolde over de straat. Het kwam terecht tegen het voorwiel van de bromfietser van B. uit Vlissingen, die met zijn vrouw op de duo aan het toeren was. De bromfiets sloeg om en beiden kwamen te vallen. Terwijl de vrouw zich oprichtte verloor zij het bewust zijn. Een arts werd gewaarschuwd, die haar adviseerde per trein terug te ke ren naar Vlissingen. De man kwam met de schrik vrij. BERGEN OP ZOOM. te het raad huis van de gemeente Woensdrecht te Hoogerheide zal van zaterdag 6 juni tot en met 17 juni a.s. een tentoonstelling worden gehouden die betrekking heeft op het Kreekrakplan. Op zaterdag 6 ju ni wordt de tentoonstelling geopend, op deze dag zal door het gemeentebestuur een voorlichtingsbijeenkomst worden gehouden voor belangstellenden uit al le groeperingen van deze Westbrabant se streek en gedeeltelijk Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Op 6 juni maakt de afdeling Waas land onder leiding van haar voorzitter mr. Melis uit St.-Niklaas van het Vlaamse Economische Verbond een ex cursie, naar de havenuitbreidingen noord te Antwerpen met daarop aan sluitend' een bezoek aan Hoogerheide. In de raadszaal zal de burgemeester dit Belgische gezelschap welkom heten en zal er een uiteenzetting worden gegeven over het Kreekrakplan door drs, H. J. de Vries van de Provinciale Planologi sche dienst en door ir. Hamers hoofd ingenieur-directeur van Provinciale Wa terstaat. Hierbij zijn ook uitgenodigd de burgemeesters van Bergen op Zoom, Ril land-Bath, Putte en Huijbergen. Na deze uiteenzetting bracht het ge zelschap een bezoek aan het polderge bied naar de aan te leggen haven van Woensdrecht bij de Schelde. De tentoonstelling wordt gehouden van 6 tot 17 juni a.s. en omvat naast de plannen en kaarten van het Kreekrak plan ook kaarten en materiaal betrek king hebbend op het streekplan van de gemeente Woensdrecht. Op 8 juni is de tentoonstelling toegan kelijk voor de raadsleden van Woens drecht eirgenodigden; op 9 j,uni voor die van Rilland Bath. Ossendrecht en Put te: op 10 juni voor de onderwijssector van de omliggende gemeenten: op 11 juni voor de scholen uit Rilland Bath en Bergen op Zoom: op 12 juni voor de boeren en tuinders uit de omgeving: 13 juni voor diverse besturen: 15 juni voor de werknemers; 16 juni voor de mid denstandsbonden en ouders en genodig den uit Rilland Bath en op 17 juni voor d'e geestelijkheid en autoriteiten uit West-Brabant. Van een sportcorrespondent RETRANCHEMENT. De „Zwin"- atleet Joris Wuijts, die het laatste jaar in Zeeland wegens zjjn goede atietiek- prestaties veel in het nieuws verscheen, dreigt 'rijn lidmaatschap van de vereni ging uit Retranchement te verliezen. Er zijn over hem moeilijkheden gerezen tus sen „Het Zwin" en de Kon. Belgische Atletiekbond. Wuijts, die veel in Cadzand verblijft en zodoende met „Het Zwin" in contact is gekomen, heeft de Belgische nationa liteit en is ook lid van Sportkring St.- Niklaas. De KBAB heeft hem nu, waar schijnlijk met het oog op zijn tweevoudig lidmaatschap, een verbod opgelegd om voor „Het Zwin" op wedstrijden uit te komen. Wel mag hij aan Nederlandse wedstrijden deelnemen na door de Bel gische bond te zijn ingeschreven. Ondertussen bestaat de kans, dat Wuijts nog dit jaar in de Belgische landenploeg zal worden gekozen om uit te komen op het nummer 400 meter. Het is de bergers van de firma Van den Akker uit Rotterdam en Vlis singen na veel moeizame arbeid gistermiddag gelukt het achterste en laatste stuik van de voor de Vlis singse boulevard gezonken kustvaar der „Corale" te lichten, en op het zgn kleine zandje op het eiland aan de grond te zetten. Nog juist is op tijd dit werk verricht, dit in ver band met de werkzaamheden voor de boulevardverzwaring. Het schip is onder water in drie delen ge brand. De resten hebben alleen nog waarde als oud ijzer. Vanaf het wijde Vlissingse strand is te zien wat er van de trotse „Corale" is over gebleven: twee stukken verwrongen staal in de branding (zie foto). Wedvlucht De Rode Doffer GOES. De P.V. „De Rode Doffer" hield een wedvlucht uit Koblenz. De uit slag was als volgt: 1. L. Duvekot, 2. A. de Pan, 3. A. Priester, 4. J. van Es, 5. D. Koosterman, 6. J. van Es, 7. J. Pik kaart, 8. M. Goedgebure, 9. A. Kuijpers, 10. J. Bakker. GOES. Sedert de K.N.W.U. dit Jaar aan bepaalde klassieke wedstrijden voor amateurs en onafhankelijken. heeft toe gestaan dat de renners met een beschei den reclame op shirts en trainingspak ken mogen rijden, heeft dit de organisa tiekosten der deelnemende verenigingen voor de Ronde van Midden-Zeeland aan merkelijk verlicht. Voor deze klassieker zijn diverse ploegen zakelijk geadopteerd. Zo rijdt de bekende West-Brabantse formatie o.l.v. Toon Simons voor een Bierbrouwerij uit Breda. Een Limburgse ploeg rijdt o.l.v. Toine Gense voor een bandenfabriek. De organiserende vereniging „Theo Middelkamp" heeft ingeschreven met twee ploegen. Zij werden geadopteerd door een mosselconservenindustrie in Yerseke en een Belgische bierbrouwerij De volgende renners zijn voor Middel- kamp-teams geselecteerd: Piet Rentmees ter, Miel Verstrate, Bertus Lute, Kees Raas, Gerard Degens, Piet van Hees, Jan van Geel, Jan v. d. Klundert, Ber tus Wieles, Gebr. van Espen, Fons Schrauwen en als gastrenners Arie van Houwelingen, Henk Nijdam, Kees van Amsterdam, Koen Niesten en de Engels man Gil Taylor. De Kraker damkampioen van Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. De heer De heer De Kraker is definitief kampioen van Bergen op Zoom geworden in de eerste klasse dammen door de partij tegen zijn grootste rivaal B. Korevaer te winnen. Hij is daardoor ongeslagen uit de strijd gekomen en heeft 18 punten weten te behalen uit 10 partijen. In de hoofdklasse is de strijd nog niet beslist en staan de heren Blank en v. d. Kreeke gelijk met 10 punten. Een beslis singswedstrijd zal gespeeld worden om de kampioen aan te wijzen. Suurland bezet in deze klasse de derde plaats met 7 pnt. uit 7 partijen, Priem de vierde plaats en Openeer de vijfde. Woensdagavond zullen op de stichting Vrederust de te spelen partijen worden afgewerkt. BROUWERSHAVEN. De heer W. F. uit Zonnemaire ls gistermiddag, om streeks half een, aan het eind van de Schenkeldljk op de grens van de ge meente Brouwershaven-Kerkwerve-Zon- nemalre met zijn tractor en aanhanger van de dijk getuimeld. Tijdens de val kreeg de heer F. een der achterwielen van de tractor over zijn bovenlichaam. De bestuurder van de personenauto, die passeerde, haastte zich om een dok ter te waarschuwen, nadat hij even met het slachtoffer had gesproken. Kort daarng arriveerde dokter Terpstra met wijkverpleegster Kaan. Ook burgemees ter J. L. van Leeuwen was verschenen. Op advies van de dokter werd het slachtoffer naar huis vervoerd. De heer F. die het voornemen had te gaan schaf ten, verrichtte sproeiwerkzaamheden. Woonhuis verkocht ZUIDZANDE. Notaris P. G. J. van der Schriek te Aardenburg heeft in cafe Tramstation in het openbaar bij inschrij ving verkocht het woonhuis Oostburgse- weg 48 te Zuidzande. De heer W. Fook schreef in voor f4011. De heer J. Daam- se deed er nog vijftig gulden bij en werd koper. Hij handelde in opdracht van de bewoner van het huis, de heer J. A. v. d. Lijcke. TERNEUZEN. Scheepvaart op het na- naal Terneuzen—Gent gedurende de maand april. Zeevaart: geschut opvaart aantal 225 B.R.T, 203.754, geschut afvaart 231 230.891 B.R.T, Gelost of geladen te: Terneuzen 33 24.553. Sluiskil 6 11.326. Sas van Gent I 2.085. Binnenvaart: opvaart. Stoom- en motor schepen 1417 504.796, Sleepschepen 143 175.327. Afvaart: stoom- en motorschepen 1456 513.015 sleepschepen 139 177.486. Gelost of geladen te: Terneuzen 185 77.613, Sluiskil 258 110.235. Sas van Gent 118 28.209. GOES. Groenten: p£ stuk: Bloemkool A II 3037, B I 23, B II 31, afw. 16, Kropsla II 7—10, c II 3. Per bos: Sjalotten 3—4, Kro ten 2940, Radijs II 12. Per kg: Rabarber II 1425, Spinazie II 42, Postelein 40—42, Oude aardappelen 9—15, Aardbeien afw. 100. Per doos: Aardbeien I 42—67, II 24—48, afw. 27. TERNEUZEN. Zaterdagmiddag werd op de sportvelden in het Zuidersportpark een wedstrijd tussen het selectie-elftal van het Zeeuwse zaterdagmiddagvoetbal en Terneuzen gespeeld. Stond het selec tie-elftal met de rust voor met 2—1, toch moest de ploeg in Terneuzen de meer dere erkennen; de eindstand was 53 in het voordeel van Terneuzen. Het was 'n aantrekkelijke wedstrijd, die door scheids rechter J. M. Groen uitstekend werd ge leid. TERNEUZEN, Howel het mooi weer was, waren er door de harde wind toch niet veel deelnemers aan de zeilwedstrijd op de Westerschelde om de Ver. Tellegen- Boersma beker. Deze was georganiseerd door de R.B.S.C. onder commandore H, Leten. Uitslag was: 1. Biseau bleu de heer Pu- ricis, 2. Clyde de heer Etienenne, 3. Belle poule M. Maas, Breskens, 4, Lala C. Brouwer, 5, Sea-Duck R. de Poortere, 6. Zilvermeeuw Willy de Klerk, Terneuzen, 7. Caricol H. Leten. De prijsuitreiking vond plaats in hotel Rotterdam door de commandore H. Leten, P.V. „De Telegraaf" MIDDELBURG. Uitslag wedvlucht Troisdorf (D.), afstand 258 km. Los 10.30 uur; le duif 14,08 u. laatste 14.24 u. 149 duiven. •1, 15, 27. M. JValraven, 2, 12 W. Wal raven, 3, 10 J. de Kuyper, 4, 17, 24. P. Pijpen, 5. L. v. d. Roost, 6, 13, 29. J. Huijssoon, 7, 22, 30. P. Brand, 8, 35. J Jonkheer, 9. M. Karstanje, 11,16, 31. C. Daane, 14, 18, 32. J. Poortvliet, 19. J. de Ridder, 20, 21, 34, 38. E. v. Vlaanderen, 23, 26, 37. S. Kodde, 25. B. J&eulmeester, 26, 33. P. Krijger. AXEL. De brajidweer werd gister middag gealarmeerd omdat men meende, dat brand was uitgebroken in het bos. Toen de brandweer arriveerde, bleek ech ter, dat op de weide achter het concours terrein een partij vlas, dat op sprei lag, had vlam gevat. Deze brand dreigde ern stige vormen aan te nemen. Maar door krachtige aanpak van de braiidweerlier- dèn bleef de schade beperkt tot ongeveer 6000 kg vlas. De politie is bij het onder zoek van de brand tot de conclusie geko men, dat niet van opzet sprake is. COLUNSPLAAT. Ondanks het feit, dat het evangelisatieschip „Febe", op weg naar Colijnsplaat, vrijdagmiddag wegens machineschade ik)ar de vluchthaven „Zij- pe" moest worden gesleepte, konden de aangekondigde samenkomsten hier ter plaatse toch doorgaan. De bemanning der „Febe" was overgekomen en had voor hun samenkomsten de beschikking ge kregen over de graanloods van de heer C. J. Kole, door hem hiertoe vrijwillig afgestaan. Zaterdagavond werd mede werking verleend door het muziekgezel schap „Soli Deo Gloria" onder leiding van de heer F. Smit en een mandoline club uit Goes, onder leiding van de heer Van Sprang. Zondagavond werkte mede het harmoniegezelschap „Wilhelmina", on der leiding van de heer J. C. Maas. CADZAND. Naar schatting -hebben zeventig jongens en meisjes, bezoekers (sters) van dé instuif der hervormde gemeenten van Kloetinge en Goes het afgelopen weekend op het vormingscen trum Hedenesse doorgebracht. De groep uit Kloetinge behandelde het onder werp: De toekomst en de Goese jongeren bepaalden zich bij het the ma: Christen en communisme. In dis cussiegroepen werden allerlei proble men. verband houdende met deze on derwerpen, besproken. Zondagmorgen werd een kerkdienst bijgewoond in Zuidzande. De dienst werd geleid door wika R. Wasterval, die sprak over het onderwerp: Gods plan in deze wereld. Tijdens dit weekend ontbrak ook de nodige ontspanning niet. De groep Kloe tinge stond onder leiding van ds. P. Kloosterman en de groep Goes werd geleid door wika D. E. Hienseh. Krappe 2-1 overwinning Van een onzer sportverslaggevers NIEUWDORP Een met drie inval lers spelend' Nieuwdorp bleef zaterdag In eigen home met 2—1 de baas over het Axelse AZVV. Aanvankelijk gaven beide partijen elkaar weinig toe. Zij hadden eerst alle moeite om de wind kracht en de windrichting de wind stond dwars over het veld een beetje onder de knie te krijgen. De gasten begonnen daarna feller te spelen en Nieuwdorp werd als het ware over rompeld. Heel dicht kwam AZVV bij een doelpunt, maar doelman Traas slaagde erin de bal tot hoekschop te verwerken. Nieuwdorp ging spoedig over tot het opengooien van het spel, hetgeen succes had. Uit een goede combinatie kreeg middenvoor Deurloo in het strafschop gebied de bal te pakken. Hij schoot te gen de Axelse keeper op, die het leer evenwel niet onder controle kreeg. De bal kwam vrij, juist voor de voeten van de toestormende Van der Weele. die met een diagonaal schot Nieuwdorp de leiding gaf (10). AZW zette daarna alles op de aan val, maar het voortreffelijke keeperswerk van .Traas verhinderde treffers. Bijna verhoogde Nieuwdorp de voorsprong. Deurloo was doorgebroken en had de vijandelijke doelman omspeeld, toen een der Axelse backs nog redding bracht. In de tweede helft ging het aanvan kelijk gelijk op. De thuisclub kwam geleidelijk aan in de meerderheid. Na zes minuten brak linksbuiten Van de Weele door, loste een schot, maar zag de bal via het lichaam van de doelman weer in het veld springen. De snel reagerende Deurloo scoorde daarna be heerst nummer twee (20). De Nieuwdorpers gingen toen wat ge makkelijker spelen, van welke omstan digheid de gasten profiteerden. Toch duurde het nog tot kort voor het einde, toen uit een vrije trap een schermutse ling voor Bet Nieuwdorp doel ontstond en na veel heen en weergetrap Ruyten- berg voor AZVV de achtersstand kon verkleinen (2—1). De thuisclub werd in 't nauiv gedreven, maar de Axelaren kwamen er niet meer door. Brandend petroleumstel over lichaam THOLEN. Met ernstige brandwon den moest gisteren de bijna 90-jarige wed. H. P. Bazen-Praat naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom vervoerd worden, omdat zij een brandend pe troleumstel over haar lichaam kreeg. De bejaarde dame woonde alleen. Duivenwedvlucht THOLEN. Zaterdag organiseerde „De trouwe duif" een wedvlucht uit Koblenz. Zoals reeds gemeld is men in Zou-1 maand worden opengesteld. De Ned. jDe uitslag was: A. Wagenmaker 1, 2, 4, telande bezig met de aanleg van twee Heidemaatschappij brengt thans het ter-15; P. de Boef 3; L. Jansen 6, 10; J. Deur tennisbanen, die vermoedelijk over eenl rein aan de Duinweg in gereedheid, loo 7; A. de Jonge 8; L. Laman 9. Van een verslaggever TERNETJZEN. In een doelpuntrij ke wedstrijd heeft een Zeeuws-vlaams zaterdagelftal het afgelopen weekeinde het onderspit moeten delven tegen de Zeeuws-vlaamse elftal waren ook enige spelers van benoorden de Westerschel de opgenomen. In deze wedstrijd bleek duidelijk, dat de Terneuzense voetbal lers over meer techniek en vooral over wonnen met 53, een resultaat dat voor de zaterdagvoetballers niet eens zo slecht is te noemen. Jammer was, dat de voorhoede van het selectie-elftal vooral in het begin van de wedstrijd te veel „droog zand" was. Men moet eerste even wennen aan staande uit Koudemaker (Kapelle) en Hamelink (Hoek), was evenwel af en toe zeer gevaarlijk en vond bovendien in Ruissen (Kapelle) een speler, die van afronden wist. En de ruststand (12» voor de zaterdagvoetballers hield belof ten in. Beloften die evenwel niet wer den nagekomen, want „Terneuzen" sloeg in de tweede helft onibanmhartigt oe. De tweede-klasser nam na ongeveer een kwatrier door Minne/boo de leiding, maar de zaterdagvoetballers waren al lerminst ontmoedigd. Ruissen en Kou semaker, het gevaarlijke Kapelse duo, bleef het vijandelijke doel bestaken, evenwel zonder succes. Opnieuw kwam Terneuzen dopr Minpeboo tei;ug„wdoch doelman Knol van Hoek, die zich on der de lat een beetje onzeker voelde, stompte de bal corner. De gelijkmaker ontstond uit een Ter neuzense blunder. Speil Franken speel de onoordeelkundig terug op doelman Doorns. Hamelink zal er echter tussen en schoot in (11). Nog voor de rust slaagde Ruissen er na een voorzet van Kousemaker in de stand op 2—1 te brengen. Van der Peijl zorgde al .spoedig bij een weifelend moment van doelman Knol voor de gelijkmaker (22). Meijer be nutte daarna een corner, genomen door Nijkamp (23), maar de geselecteer den antwoordden onmiddellijk. Hamelink zond een hard schot in, dat doel trof (33). Mqt nog twee doelpunten stelde Meijer daarna de overwinning voor „Terneuzen" veilig. Van onze sportredactie MIDDELBURG. Op zaterdag 30 mei a.s. zal het vertegenwoordigend Zeeuws zaterdagelftal voor de voorronde om de „Weckenstroo-beker" op het veld van „Rillandia" te Rilland-Bath een wedstrijd spelen tegen het zaterdagelftal van de af deling Noord-Brabant. De wedstryd be gint om v(jf uur. Het Zeeuws zaterdagelftal is -door de TC van de afdeling als volgt samenge steld: doel: A. J. van de Vrede (Krab- bendijke); achter: van r.n.l.: C. J. Schaap (Rillandia), M. Lobbezoo (Krabbendijke) en M. J. de Visser (Spui); vóór: P. Ha melink (Hoek), L. Vader (RCS), J. C. Lindenberg (Wolfaartsdijk), H. Houteka mer (Wemeldinge) en F. J. Kousemaker (Kapelle). Reserves: W. Knol (Hoek), J. Cornelis- sen (Tern. Boys), G. L. Bom (Yerseke) en M. F. v. d. Avert (Rillandia). Zierikzeesc kinderen kregen verkeersdiploma ZIERIKZEE. Aan de leerlingen van de lagere scholen, die met goed gevolg het verkeersexamen hadden afgelegd, zijn gisteravond in de Graanbeurs de diploma's uitgereikt. Burgemeester F. T Dijckmeester deed dit aan de groep, die met lof was geslaagd. Vier leerlingen kregen een extra prijs, omdat zij foutloos het schriftelijk en mondeling examen hadden afgelegd. De voorzitter van Veilig Verkeer in Zierikzee, de heer L. Broekman had de talrijke aanwezigen hartelijk verwel komd. Met de vertoning van een film en het optreden van een pas opgerich te boerenkapel werd het verdere deel van de avond gevuld. Van onze sportredactie MIDDELBURG Na een onderbre king van enkele jaren organiseert de motor- en autoclub „De Zeeuwen" te Middelburg zaterdag 30 mei a.s. weer een zgn. Zilvermeeuwrit. Was deze rit In het verleden een betrouwbaarheids- rit over onverharde wegen waaraan uitsluitend motorrijders konden mee doen, dit keer is het parcours over verharde wegen uitgezet en mogen er zowel motorrijders als automobilisten aan meedoen. Toch blijft de wedstrijd een bijzonde re plaats innemen op de sportkalender. Enerzijds door de dubbele tengte var. het parcours (120 km), anderzijds door de fraaie prijzen die aan de rit verbon den zijn. Zo ontvangt iedere rijder die de wedstrijd reglementair uitrijdt, de speciale Zilvermeeuwsierplaquette. Naast deze mooie trofee is er voor de winnaars vgn de auto- en de motorklas se nog een aantal andere prijzen be schikbaar. Men kan zich van ha'If zeven 's avonds laten inschrijven bij De Eendracht in Middelburg. De eerste deelnemer start daarna om 19.01 uur. De finish is even eens bij De Eendracht. De wedstrijd wordt gereden volgens het KNMV-reg- lement met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur en telt mee voor het clubkampioenschap 1959 van de MAC „De Zeeuwen". HAAMSTEDE. De gemeenteraad heeft gisteravond in principe besloten medewerking te verlenen aan de bouw van een gymnastieklokaal. De burgemeester, jhr. mr. R. H. Q. Roell deelde mede, dat de plannen voor de aanleg van een speelweide t.b.v. van de sportvereniging „Zeemeeuwen" door gang kunnen vinden. Toestemming was binnen van de stichting „Het Slot Haam stede". De subsidie voor de dienst geestelijke volksgezondheid werd verhoogd waarbij de burgemeester de hoop uitsprak, dat alle gemeenten dit zullen doen. In de onrendabele gebieden zullen de drie panden op het elektriciteitsnet wor den aangesloten. Het bouwbureau Gilman zal toestem ming gegeven worden tot wegenaanleg in het bouwplan Westenschouwen. Voor de kleuterschool zullen meubelen aangeschaft worden tot een bedrag van 1000. Voorts zullen het wegdek van de Duin- doornweg en de Lindelaan verbeterd worden. Zomeravondvoetbal" uitslagen Rayon Goes VVZBDAF Sportclub 0—2- Inter Scaldis—Robur veteranen 4—2 Keu ringsdienst Zld—PTT 3—2. Rayon Middel burg: Kraaien—Pingelaars 2—9: Combinatie —Brandweer 1—1; Blauw Wit—Broek Boys 4—1. Rayon Terneuzen: PZEM—Comeyrib 3 —2; Mistrappers—Advendo 2—4; Rayon Sas van Gent: Sasse Boys—ONA 4—0; CBS— SVG 2—1: Rayon Vlissingen afd 1: PZEM SBLV 22; GPCv. d. Berg 33; Coal '52 I—MWK 1—2; Uiterton—PVS 3—2: Ra yon Vlissingen aid II: MWK II—BW 2— 0-, VW II—PVS II 5—3: v. d. Berg li— VAW III 32. Rayon Zierikzee: Neptunu» —Drukkerij L en O I—I: Kon. Zeelandia— CWS 12; Herverkaveling—Zierikzee vet. —2; Neptunus—C.W.S. 2—0; PZEM—Drukke, rij L en O 2—2,

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4