DE SJAH DRONK GEEN CHAMPAGNE "J £sso)GAS Puur Hollands afscheidsgeschenk: vaatje Hollandse nieuwe i r.cunnon m GEZIEN, Fotopanorama van Rotterdam Rotterdams bloemenzee stadhuis in herschapen GESCHONKEN JACHT VIEL OM Sarcastische aanval op Belgische hofkringen I Italië handelt met de spelen Geheimzinnige doos gevonden HET GAS IN DE FLES Indonesië vestigt verkoopbureau in Londen Rearcatieplan voor Reeuwijkse plassen Er zijn flessen err FLESSEN Eur i'opees congres van zangers Koning Boude wijn naar Maastricht „Prinses Liliane wil leidende rol" K.L.M. ZAT IN DE TANG Ir. J. J. v. Rijsinge directeur van reactorcentrum Rotterdammers Italië heropent voor vlees grens ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 JAGER RAMT ODIN Ernstig incident in IJslandse wateren Onjuiste lezing BEWONDEREND „OH" 1 KIP EN AARDBEIEN Regeringsverklaring via beide zenders Indonesisch staatspensioen voor verbannenen CADEAU VIEL OM HARING VOOR SJAH Tankschip Area aan Shell overgedragen Herdenkingsuitgave Eduard van Beinuni Koning veracht ons dige dingen zouden kunnen gebeuren." Kanaal gegraven in enkele seconden „Commerciële televisie is toelaatbaar" Van onze correspondent LONDEN In de IJslandse wate ren heeft zich opnieuw een ernstig in cident voorgedaan tussen een Brits oorlogschip en een vaartuig van de IJslandse kustwacht. Bij een poging van het IJslandse kustwachtschip Odin om langszij van een Britse trawler te komen, heeft de Britse tor- pedobootjager Chaplet de Odin ge ramd en beschadigd. Bij dit incident zijn geen doden of gewonden gevallen, maar de situatie is enkele seconden heel gevaarlijk ge weest. De Chaplet had de Odin met zoveel kracht geramd dat het IJslandse scheepje (ruim zeventig ton) vast bleef zitten aan de steven van de tor- pedobootjager en bijna onder water werd gedrukt. Pas toen de Chaplet j achteruit begon te slaan, kwam de Odin los. Volgens de Britse Admiraliteit is de ze lezing, afkomstig van de comman dant van de Odin, onjuist. Zij ont kent niet dat de twee schepen een aan varing hebben gehad, maar zegt dat deze te wijten is aan onvoorzichtig navigeren van de Odin, die vlak voor de Chaplet wilde overlopen. De Ad miraliteit geeft echter wel toe dat de Chaplet juist bezig was een Britse trawler te beschermen tegen een po ging van de Odin om langszij te ko men en wellicht zelfs te enteren. Vorige maand heeft zich eveneens een ernstig incident voorgedaan, toen een Brits oorlogsschip en een vaartuig van de IJslandse kustwacht schoten wisselden tijdens de strijd om een Britse trawler die werd beschuldigd van vissen binnen de viermijlszone. DJAKARTA (AFP) De Indone sische regering heeft besloten tot het oprichten van een landbouwprodukten- commissie, die haar zetel zal hebben in Londen. Zij moet de verkoop van Indonesische landbouwprodukten in Europa bevorderen. Het nieuwe kan toor zal binnen twee maanden in wer king zijn. De P.P.N. Baru, het lichaam dat het beheer voert over de in beslag genomen Nederlandse ondernemingen, heeft met Rusland en China nieuwe overeenkom sten gesloten voor de levering van rub ber. Voor Rusland zal de levering wor den uitgebreid van duizend tot 1500 ton per maand en voor China tot maandelijks duizend ton. De levering van de rubber ondervindt evenwel vertraging door gebrek aan transportmiddelen. Dat werd meegedeeld door Amin Tjokrosuseno, bestuurslid van de P.P.N. Baru, die verder zei, dat an dere Indonesische landbouw produkten als -thee en citronella-olie door Indonesië worden geleverd aan Australië en Neder land. De levering van de citronella-olie aan Nederland is. zo zei hij, nog niet stop gezet, omdat de Nederlandse firma De Vries en zonen op de markt voor dat produkt in Europa blijkbaar een mono polie heeft. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Tussen de gemeenten Reeuwijk. Rotterdam en Den Haag is het overleg over een recreatieplan voor de Reeuwijkse plassen ver gevorderd. ■Dit plan voorziet in een gemeenschap- (pelijke regeling, waarin andere gemeen ten en ook de provincie zullen kunnen deelnemen. De opzet is het plassengebied toegan kelijker te maken door het aanleggen van paden, terreinen bouwrijp te ma ken voor de bouw van zomerhuisjes en de oevers van de meren waar dat kan te laten delen in de recreatiemo gelijkheden. P. W. RUSSEL'S Rotterdam. Een diepe tromroffel en het was drie minuten over twaalf, giste ren in het vroege begin van de middag. Voor het Rotterdamse stadhuis hadden duizenden een plek in de zon veroverd en van het stadhuisbalkon straalden de blauwe hortensia's en de gele azalea's de Coolsingel op. Een commando tot de mariniers, een klein meisje kreeg van haar moe der een draai om de oren, omdat zij een Perzisch papieren vlagge tje stuk scheurde en daar kwam de koninklijke Rolls Royce aan rijden. Zoals steeds, de afgelopen drie dagen, de Sjah en koningin Juliana achterin, prins Bernhard op het opklapbare bankje. De Rotterdamse wethouders dochter van veertien jaar, Ma- rietje Bavinck, bood de Koningin een boeket gardenia's aan en met burgemeester Van' Walsum wan delden de vorsten het raadhuis binnen. Even was de vorst der vorsten, die in zijn eigen land beslist wei iets van bloemencultuur gewend is, stil. Want ook nu, zoals bij vorige koninklijke bezoeken, had men de hal van het stadhuis in zo'n fantastische bloemenzee herschapen met zo opvallend smaakvol bij elkaar gekozen kleuren, dat het „Oh" uit de Ne derlandse monden was voor men er erg in had. „Bijzonder mooi", zei ook de keizer van Perzië. De sjali rookte veel, maar was beschei den waar het sterke drank betrof. In hel Rotterdamse stadhuis bedankte hij voor de champagne; de Koningin (links), de burgemeester rechtsen wethouder Schilthuis (midden) dronken de sjah toe. Bod Eurovisie te laag Eigen Nieuwsdienst ROME De Italianen hebben een aanbod van de Eurovisie verworpen, om ruim 400.000 gulden te betalen voor de tv-rechten van de Olympische spe len, in Rome in 1960. Dit zou ongeveer neerkomen op 8000 gulden per uur. Als compromis stelden zij voor 77.000 gulden per uur. hetzelfde bedrag dat voor de uitzending van de wereldkam pioenschappen voetbal is betaald. Mocht de Eurovisie daar niet op in gaan, dan ziet het er naar uit, dat En geland en Duitsland afzonderlijk zul len proberen tot een tv-akkoord te ko men met de organisatoren. Voor Amerika heeft een groep com- merciële t v-maatschappijen de rech- ten aangekocht. Zij betalen ruim 100.000 gulden per uur. De Italiaanse televisie mag de spe len gratis uitzenden over heel Italië, I enerzijds om te voorkomen dat de sta dions vollopen met Italianen; ander zijds omdat zij al meer dan anderhalf miljoen uitgeeft voor technische tv- voorzieningen. Onmiddellijk nu hun aankomst in het verscheen het vor- azalea's wuiven naar de duizenden juichende Rotterdam mers op de Coolsingel. N DE RAADSZAAL zouden de meer dan honderd gasten voor de lunch door de burgemeester umaMMU r m worden voorgesteld, zo vermeldde het programma. Koningin Juliana, die gekleed was in een ge Rotterdamse stadhui. bloemde zomer japon met bolero en een turkooise hoedje, schudde al die handen, staande tussen stel-ijk gezelschap op het met azalea: i i. i i t t versierde balkon. Koningin en sjah ivutvei de sjah en de Prins, die beiden de marme-unilorm droegen. En daar, in een lioek van die raadszaal, was minister Luns. Als altijd, druk pratend. Dit keer met een lid van het gevolg van de sjah en daarbij maakte de minister drukke boksgebaren, knip oogde even later tegen een groepje bekenden verderop, om daarna links en rechts aan de aim s vluchtige en elegante handkussen uit te delen. Het voorstellen was voorbij en koningin Juliana stak een sigaret op. Zo deed ook de sjah, maai hij dankte voor het hem aangeboden glas champagne, evenals voor het sinaasappelsap. Roken doet de sjah direct, wanneer hij even de kans krijgt, zo is me deze week opgevallen.^ n een Perzische heer heeft me ingelicht: ..Dat is hel enige waarin onze Keizer niet bescheiden is Advertentie Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Opnieuw staat een groot fotoboek over de Maasstad op stapel: Rotterdam, stad en haven, van de bekende Rotterdamse fotograaf Frits J. Rotgans. Vooral door zijn havenpanorama's is Rotgans bekend geworden platen die vaak vanuit de toppen van kranen en torens zijn genomen, en die door het sa mengaan van breed gezichtsveld en grote dieptescherpte een verrassende werkelijkheidssuggestie geven. Vijfendertig van die panoramische beelden worden in het nieuwe boek af gedrukt, elk over twee pagina's, in een formaat van 24 bij 58 cm. De Rotterdamse journalist Alfred Kossmann verzorgt een beknopte tekst, ter verduidelijking van de foto's; en mr. dr. K. P. van der Mandele schreef een voorwoord. Het boek komt begin novem ber uit bij Van Nijgh en Ditmar, die binnenkort weer een eigen vestiging in j Rotterdam zullen stichten. Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG De Haagse politie vraagt zich af, waar een geheimzinnig voorwerp met de woorden „radio active poison" van afkomstig kan zijn. dat donderdag door een Hagenaar bij de Kamperfoelie straat werd gevonden. Het is een plastic doosje ter grootte van een zakhorloge, dat, naar uit een onderzoek is gebleken, ipderdaad radio-actieve stof bevat. De politie vermoedt, dat het voorwerp van een schip afkomstig is. Het levert geen gevaar op voor de gezondheid; als men het echter zou laten vallen en daar door een scheur in het voorwerp ont stond zou de radio-actieve straling op den duur wel gevaarlijk kunnen zijn. Het gevonden voorwerp is in het zie- j kenhuis aan de Zuidwal in Den Haag opgeborgen. De politie vraagt zich nu af. wie de verliezer is. Esso Gas flessen^bevatten gegarandeerd 13 kg veilig buiaafVgas. Heus... met Esso bent U beter uit. DEN HAAG (ANP) Ter gelegen heid van het eenentwintigste lustrum van het Koninklijk Nederlands zan gersverbond is gisteren in Den Haag de jaarvergadering gehouden van de Europese werkgemeenschap van zan gers. De vergadering besloot de uitwisseling van koorcomposities te bevorderen en opdrachten te verschaffen voor het com poneren van koormuziek. De werkge meenschap zal internationale zangersda- gen gaan organiseren, voor de eerste keer in 1960 te Genève MAASTRICHT (ANP) Koning Boudewijn zal zaterdag 11 juli, in aan sluiting aan zijn driedaags staatsbezoek aan Nederland, Maastricht bezoeken. Hij zal daar worden ontvangen in het Limburgse goevernementshuis. Onderde len van het Regiment Limburgse Jagers zullen daar met het vaandel een erewacht vormen. Het fanfarekorps van het regiment zal de ontvangst muzikaal! opluisteren. DEN HAAG. De voorzitter van de Tweede Kamer is van plan nader voor te stellen de beraadslaging over de dins dag af te leggen regeringsverklaring niet die zelfde middag te laten beginnen. Hij zal voorstellen de beraadslaging te hou den op woensdag en donderdag Het is de bedoeling de regeringsverkla ring dinsdag over de beide radiostations uit te zenden. In verband daarmee zullen de nieuwsberichten niet van 13.00 tot 13.15 uur. maar van 12.45 tot 13.00 uur worden uitgezonden. Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. INHOUD 13 KG BRUSSEL (Reuter) In België kan thans nauwelijks meer gesproken wor den van een „smeulende koningskwes tie": de kritiek op de koninklijke fa milie en sommige hofkringen is reeds buitengewoon openlijk en uitgespro ken. Het onafhankelijke blad Pourquoi Pas is gisteren een felle aanval begonnen op koning Boudewijns vader. Leopold, en op diens vrouw, prinses Liliane. de stief moeder van de koning. sterker dat de koning ons in zijn hart veracht." Veelbetekenend is het dat deze kritiek over het algemeen niet geuit wordt door' republikeinse kringen, maar door hen die acht jaar geleden, tijdens de crisis rond koning Leopold het koninklijk huis' met al hun macht steunden. Over heti hpf zegt Pourqoui Pas: „Deze mensen houden de koning bewust gescheiden van' zijn' volk; bovendien laten zij zich veel te veel beïnvloeden door koning Leopold, en nog meer door diens vrouw." Burgemeester en mevrouw Van Wal sum hadden intussen hun voorname gasten aan de lunchtafels in de Burger zaal genood en terwijl de zalm was genoten, zei de burgemeester, dat de stad Rotterdam en alle inwoners dit vorstelijke bezoek als een grote eer beschouwden en hij bracht een toast uit op „His Imperial Majesty the Shah-in-Sjah and to her Majesty the Queen and His Royal Highness the Prince". Buiten hielden de duizenden trouw de wacht achter de hekken, trewijl op nieuw champagne in de glazen was gevloeid, de borden van de kip met rijst reeds waren afgenomen en de aardbeien met biscuits rondgediend. Niet lang kon die lunch duren, want bij de Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging De Maas lag de Erasmus te wach ten om het gezelschap naar Rozenburg te brengen. Stevig was de wind over het water en de vijf bootjes, die de Erasmus bege leidden, wipten flink op en neer. Maar op de minuut, zoals het protocol het voorschreef, werd op Rozenburg de aanlegsteiger bereikt en net zo punc tueel viel de doopfles tegen de reus achtige tanker. Een cgdeau was er nog en dat bood de heer U. Verolme de doopster van het op zijn werf gebouwde schip aan. In zijn toespraak had de heer Ver olme er al even de aandacht op ge vestigd, maar na de doop en tewater lating van de tanker kwam dan de aanbieding. Niet gebruikelijk, want op de terugweg van de werf naar de meer bebouwde wereld en staande op een opstapwagen hield men stil voor een stuk grasland en daar was dan het cadeau: een Vrijheidsklassejacht met de naam Azida en het zeilnummer 750. Azida is het Perzische woord voor Vrijheid en die vrijheid koos het jacht dan ook prompt. Want terwijl prinses Margriet van de opstapwagen met haar ouders en de sjah net enkele seconden naar het zeiljacht keken, werd dat door een rukwind van zijn stellage ge gooid en kwam op z'n kant in het gras terecht. Het was even een droevig beeld, ..maar het jacht kan er tegen", zeiden de kenners. En het hoge gezelschap zette de tocht weer voort, het omge vallen jacht achterlatend. Iedereen had zich andermaal inge scheept aan boord van de Erasmus. burgemeester J. C. Aschof van Rozen burg stond weer zonder vorsten op zijn gemeentegrond en in Maassluis werden de koninklijke auto's gereed gehouden voor een snelle rit lerug naar het paleis op de Dam in Amster dam. Daar wachtte de sjah overigens nóg een kleine verrassing. Want toen hij zich gisteren op weg van de hoofdstad naar Rotterdam bevond, werd op de Dam voor hem afgegeven door de oud- schipper B. Rog en zijn vrouw: een vaatje Hollandse nieuwe, afkomstig van de eerste aanvoer, gisterochtend om half elf. Het was de Sch. 55 die de haring binnen bracht. Een puur Hollands afscheid voor de keizer van Perzië, die vanochtend te gen tienen van Schiphol vertrekt Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De besprekingen die de president-directeur van de KLM, de heer Aler, in Stockholm heeft gevoerd met vertegenwoordigers van de SAS wijzen erop dat de KLM belangstelling heeft voor samenwerking met de Scan dinavische luchtvaartmaatschappij. De heer Aler heeft ook van gedach ten gewisseld met vertegenwoordigers van de BEA. de Britse luchtvaartonder neming op het Europese net. Platgedrukt De reden waarom de KLM uit d« on derhandelingen over Europair is ge stapt. is voornamelijk gelegen in de dreiging platgedrukt te worden tussen Air France en Lufthansa. Deze beide maatschappijen eisten voor zichzelf en voor elkaar 30 en 28 procent van de produktie van Europair op. Italië wilde voor zijn kwijnende Alitalia 20 procent. KLM en Sabena samen zouden dan ge noegen moeten nemen met 22 procent. Waar de KLM op het ogenblik zo'n 35 procent produceert van de zes maat schappijen samen, is het wel erg dui delijk dat deze opzet voor haar geen enkele aantrekkelijkheid bezat. Commentaar van Duitse zijde schijnt te zijn geweest: de KLM heeft haar luchtnet kunnen ophouwen, toen Duits land in de oorlog was verslagen en er geen Lufthansa meer was. Daarom moet de KLM nu maar eens flink inbinden. Khalil Esfandiari heet hij en hij is de vader van ex-keizerin Soraja. De ex- schoonvader van de sjah maakt deel uit van het gevolg van het Perzische staats hoofd tijdens diens bezoek aan Neder land. De heer Esfandiari is ambassadeur van Perzië in Bonn. Opde foto ziet men hem hel paleis op de Dam aan de ach terkant verlaten. DEN HAAG. Tot directeur van het Reactorcentrum Nederland is ir. J. J. van Rijsinge (57 jaar) benoemd, mei ingang van 1 september. Hij volgt daar mee het bestuurslid ir. W. A. de Haas op, die deze functie tijdelijk vervult. Ir. van Rijsinge is onderdirecteur van Philips telecommunicatie industrie en leider van de technische sector van de industriegroep radio-radar te Huizen. Hij werkt al bijna dertig jaar bij Phi lips, onder meer in Eindhoven en Indo nesië. I I 1*1 ROTTERDAM De Rotterdamse Nian OHnPr^PhPlfl1"'Droogdokmaatschappij Heeft gisteren J t'liUv 1 oLlinU Lj het bij^ haar gebouwde tankschip Area Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Tijdens zijn bezoek aan Rotterdam en Rozen burg heeft de Sjah van Perzië gisteren de volgende onderschei dingen verleend: de heer C. Verolme werd be vorderd tot commandeur in de Orde van de Kroon van Perzië, terwijl de heren A. Bögert en W. Vuyk, directeur en directiesecre taris van Verolme dok- en scheeps werf, zijn benoemd tot ridder in de Orde van de Homayoen. Burgemeester mr. G. E. van Wal sum van Rotterdam is benoemd tot Grootofficier in de Orde van de Kroon van Perzië, mr. dr. K. P. van der Mandele tot Groot- officier in de Orde van de Ho mayoen en de heer J. L. Krans, commissaris van politie te Rotter dam, tot officier in de Orde van de Homayyoen. overgedragen aan de Koninklijke/Shell Groep. De Area, een enkeischroef stoomtur- I bine-tankschip met een draagvermogen van 18348 ton. is het eerste turbine- tankschip dat is gebouwd volgens hel op hel ogenblik door de rederij Shell (ankers toegepaste gestroomlijnde pro- fiel. De directeur van Shell tankers, de heer E. H. Larive, vertelde bij de over- dracht dat de Area het 31-ste tankschip i is dat de RDM voor de Shell heeft gebouwd. De maatschappij heeft nit de twee grootste van de in ons land door j de Shell bestelde tankschepen in op- dracht, elk met een draagvermogen van ongeveer 47.000 ton. SEMARANG (UPI) De Indonesi- In de namiddag heeft minister Cals dej?che regering heeft een staatspensioen na ave tnp pn a aan ruim nonaerd mensen zangers op zijn ministerie ontvangen. AMSTERDAM Onder redactie van prox. ar. K Ph. Bernet Kern,pers en Manus Fiothuis zal een herdenkingsuit gave over Eduard van Beinum worden samengesteld. Het boek zal behalve een levensbe schrijving. beschouwingen van binnen- en buitenlandse kunstenaars, een disco grafie en een groot aantal illustraties bevatten Het blad schrijft dat hoewel koning Leopold reeds acht jaar geleden afstand, Ook in andere Belgische bladen wordt van de troon deed. hij in feite nog steeds jtiek steeds heftiger; er wordt be heerst en regeert. jweerd dat koning Leopold zich bemoeit Van prinses Liliane zegt het blad dat]j*!et de politiek ten aanzien van Belgisch zij verteerd wordt door het verlangen een K-?P°0, leidende rol te spelen, en dat dit mis-' aanstaande huwelijk van kroon- schien de reden is waarom koning Bou-|5rms. "h)ft nog steeds een bijzon - dewijn nog steeds niet is getrouwd: hij der gevoelig punt. Het officiële orgaan zou zijn stiefmoeder niet haar rol van £an de Belgische socialistische partij. Le „eerste dame des lands" willen ontne-i Peupte. waarschuwt dat als er niet spoe- men dig een beslissing wordt genomen over 'een burgerlijk huwelijk van prins Al- jr bert, „er wel eens zeer betreurenswaar- O Het bestuur van de Belgische socialis- Bijzonder sarcastisch schrijft Pourquoitische partij heeft gisteravond een ver- Op vrijdag 19 juni zal in het Arn-Pas over koning Boudewijns opgewekte!klaring uitgegeven waarin de regering hemse gemeentemuseum de zomerten-" oegekend aan ruim honderd mensen die vlak voor de oorlog door het Ne derlands-Indische gouvernement waren verbannen naar Boven-Digoel (Neder lands Nieuw-Guinea). De leider van de organisatie van de meer dan 1450 „Digoelisten" heeft mee gedeeld, dat tezijnertijd meer leden van de organisatie een pensioen zullen krij gen. toonstelling geopend worden. Deze ex positie is gewijd aan de moderne Fran se tapijtweefkunst. In Zwitserland wordt op 1 juni voor motorvoertuigen in de bebouwde kom men een maximum snelheid van zestig kilometer per uur ingevoerd. Buiten be bouwde kommen mogen bussen en V. „vrachtwagens zonder aanhangwagens houding in Amerika: „Als hij in zijn eigenwordt gevraagd er op toe te zien dat dei niet harder rijden dan tachtig kilome- land is, toont hij zich een sombere jonge-j burgerlijke voltrekking van het huwe-tter. Auto's met aanhangers mogen in man, maar zodra hij in het buitenlandlijk voorafgaat aan een eventueel kerke-Zwitserland nergens sneller rijden dan I is, leeft hij op. Het volk gelooft steeds lijk huwelijk in Rome. zestig kilometer per uur. NORKÖPING (U.P.I.) Na lange studie en proefnemingen, ben Zweedse ingenieurs dezer dagen1 ge" in enkele seconden tijds een kanaal gegraven tussen de Botnische golf en DEN HAAG De Italiaanse grens is voor de invoer van geslacht vee weer open. Op 1 april werd zij daar plotseling voor gesloten, aangezien de Italiaanse regering van mening was dal de vlees- prijs in haar land zodanig was gezakt dat de eigen boeren de concurrentie niet meer aan konden. Italië is onze groot ste afnemer van vlees. Onlangs is de import weer toegelaten, waarbij Italië zich echter wel het recht h^eft voorbehouden de grens opnieuw te Na jaren-sluiten, als de vleesprijzen onder een heb-(bepaald minimum zouden komen te lig- LONDEN (U.P.I.) Commerciële te levisie is toelaatbaar, mits gezorgd is voor een doeltreffend toezicht. Dat is het algemeen oordeel van de Europese Radio Unie, die drie dagen, v - visie, (jó^de'NederiandTc'^omroèpvere- 1?" ^01'k,üping' Éenteding OoSlU I I rijk TOUWt VOOT enigingen waren bij de bespreking aan- a, °V, dynamiet werd tot explosie wezig. gebracht, maar niet ineens: met tus- vprtppvcol n„l-itr>T+'ni-e sentijden van éénhonderdste seconde SMcU.IllüI T<?1 S werden onderling verbonden ladingen WENEN (Reuter) Om 12 uur °is- op 15 meter diepte elektrisch ontsto- i termiddag stond alle verkeer in Oosten ken. Het resultaat was een snel voort- - schietende explosie die een ruw ka naal vormde. Baggermolens gaan het nu uitdie pen en verbreden tot 55 meter breedte. Het kanaal is een onderdeel van het nieuwe havencomplex van Norköping. rijk twee minuten stil. Dit geschiedde ter nagedachtenis van de slachtoffers van het verkeer in het land. Alle auto's en motoren hadden de ge hele dag hun koplampen vol aan, even eens uit teken van rouw. Het vorig jaar werden 1869 mensen op Oostenrijks wegen gedood ruim 61.000 raakten bij verkeersongelukken gewond.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7