Hoge gast genoot van opera in Koninklijke Schouwburg SPROOKJE IN DEN HAAG Vaticaan aarzelt na woede in België Offensief (met KLM) tegen Earop air Haco bankroet Juichende menigte wachtte op Binnenhof BRITSE HOF WIL ADAMSKI NIET Slangen barstten bij heidebrand STAKING VAN AFBETALINGS VERPLICHTING VERWACHT Herter waarschuwt Gromyko Op deze manier zijn resultaten onmogelijk Personeel BOAC betrokken bij goudsmokkel Pluim voor Staf De Bilt: Soms zon Een kwartje PATRIOT TEGEN WIL EN DANK PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 4 Vrijdag 22 mei 1959 MAJESTEITELIJKE GLANS EN VORSTELIJKE SCHITTERING IN DE EERSTE LOGE VAN DE KONINKLIJKE SCHOUWBURG Prins» Alberts huwelijk VERBITTERDE LUCHTSTRIJD DREIGT Oude man op fiets doodgereden STEEDS MOEILIJKER BEJAARDE MOEST BUITEN SLAPEN WEST-DUITSLAND ONTMASKERT 18 SPIONNEN Ontevreden loodsen van Suezkanaal Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur; R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 1 7,— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1603 De met rose lathyrus versierde eerste loge van de Koninklijke schouwburg tijdens het spelen van de volksliederen. Van links naar rechts op de voorste rij: burge meester mr. H. A. M. Th. Kolfschoten van Den Haag, prinses Beatrix, prins Bernhard, de sjah, koningin Juliana en prinses Irene. Achter hen o.m. minister Luns en de deken van het corps diplomatique sir Paul Mason, en hun dames. Van onze correspondent ROME De in België in linkse kringen opgelaaide woede over de bekendma king dat prins Albert in het Vatieaan zal trouwen, heeft de Paus in een moei lijk parket gebracht. Welingelichte kringen hier zijn van mening, dat de Paus zich misschien zal onttrekken aan de inzegening van het huwelijk. Het aanbod' van de Paus was gebaseerd op zijn liefde voor katholiek België, zei een woordvoerder gisteravond'. Op het Vaticaan had men zich echter niet vol ledig alle constitutionele problemen gerealiseerd. Compromis Volgens Belgisch recht zou een eventuele troonopvolger op Belgisch grondgebied ook een burgerlijk huwelijk moeten sluiten. De Belgische ambassadeur bij het Vaticaan baron Poswick heeft reeds gedacht aan een compromis; een bur gerlijk huwelijlk op de Belgische am bassade, die technisch Belgisch grond gebied is, gevolgd door het huwelijk in het Vaticaan. Bij het Vaticaan wil men hier echter wei nig van weten. Een burgerlijk huwe lijk acht men onnodig in verband met het aanbod van de Paus. Het zou bovendien een belediging wor den geacht, niet alleen voor de tradi ties van de R.K. kerk. maar ook voor Paus Johannes zelf. De woordvoerder van het Vaticaan zei ten sotte: „Wij zijn van mening, dat het beter is om hier niet verder in verwikkeld te ge raken Wij hebben de Paus in deze zin geadviseerd. De uiteindelijke beslissing blijft echter in zijn handen". Een huwelijk in het Vaticaan wordt door Rome voldoende geacht, en dit oordeel schijnt in België ontstemming te heb ben gewekt. Een woordvoerder van het Vaticaan ge waagde gisteravond zelfs van een „haatcampagne" die in België gaande zou zijn. De paus zou daardoor zeer zijn geschokt. Van onze correspondent LONDEN. Het Engelse hof is niet van de Amerikaanse vliegende-schotel profeet George Adamski gediend. Adamski beweerde deze week in Den Haag dat „vooraanstaande Engelsen" pogingen in het werk stelden voor hem een audiëntie bij koningin Elizabeth en prins Philip te arrangeren. Adamski zou hebben vernomen dat prins Philip grote belangstelling had voor zijn ervaringen als reiziger in vliegende schoteL. Buckingham Palace heeft gisteren in een officiële verklaring erkend dat prins Philip was benaderd door lieden die trachtten zijn belangstelling voor Adam ski te wekken. Prins Philip, aldus*de verklaring, heeft cfaarop gereageerd met de mededeling dat hij liever niets met Adamski te maken wil hebben. Eigen nieuwsdienst PARIJS. De opkomst van het straalvliegtuig in de burger luchtvaart kon wel eens gepaard gaan met een verbitterde strijd tussen twee groepen grote Euro pese luchtvaartmaatschappijen. Terwijl de ene, Europair ge naamd, gisteren werd opgericht in Parijs, begonnen drie andere, waaronder de K.L.M., in Stock holm overleg te plegen, naar men aanneemt, over de vorming van een tweede groep. In Parijs maakten Air France, Sabena, Lufthansa en Ilitalia bekend dat zij het eens zijn geworden over de oprich ting van Europair. Zij zullen hun trans atlantisch passagiers- en goederen vervoer onderling verdelen, en hun onderhoudsdiensten over de gehele wereld samenvoegen. Europair zal beschikken over meer dan 250 vlieg tuigen en 35.000 man personeel. De deelnemende maatschappijen zullen hun volledige zelfstandigheid behou den, maar later zal de samenwerking kunnen leiden tot een fusie. Deur nog open De onderhandelingen over de oprich ting van luchtvaartsamenwerking in Europa hebben jaren geduurd, maar onlangs heeft de K.L.M. zich uit de besprekingen teruggetrokken omdat geen overeenstemming kon worden be reikt over het aandeel dat de maat schappijen in het vervoer en in de kosten zouden hebben. De oprichters van Europair maakten gisteren in Parijs bekend dat de deur was opengelaten voor eventuele samen werking met de K.L.M. Overleg in Stockholm Direct daarna kwam echter uit Stock holm het bericht dat de heer I. Aler president-directeur van de K.L.M.. daar was aangekomen, tezamen met lord Dou- glas of Kirtleside, zijn collega van de, Britse maatschappij B.E.A. Zij zullen besprekingen voeren met vertegenwoor digers van de S.A.S. B.E.A. en B.O.A.C. werken nauw sa men, evenals S.A.S. en Swissair; in luchtvaartkringen gelooft men dan ook algemeen dat deze vier maatschappijen en de K.L.M. willen komen tot een „te gen-organisatie" om de strijd met Europ air aan te kunnen binden. De directeur van de S.A.S. heeft kort geleden ver klaard dat contacten met maatschappij en buiten Europair welkom zouden zijn; het blijkt dat dit niet voor dovemans oren gezegd was. ROTTERDAM. Op de hoek van de Kralingseweg en de Turflaan in Rotter dam is gistermiddag omstreeks half zes een aanrijding gebeurd, die de 76- jarige 7. vpn Leeuwen uit de Nazareth- straat het leven heeft gekost. De man reed op de fiets aan de rechterkant van de weg, toen een snel rijdende vrachtauto hem van achteren schepte en tegen de straat smeet. Het slachtoffer moest met een schedelbasis- fractuur naar het ziekenhuis aan de Bergweg worden gebracht, waar hij bïj aankomst al bleek te zijn overleden. HENGELO. Het duurde ruim een uur voor de Hengelose brandweer er gistermiddag in slaagde water uit een beek in de buurtschap Beckum over eert afstand van tweehonderd meter naar een bosbrand te spuiten. Verscheidene keren barstten de slangen, zodra er water door werd gepompt. Personeel van de Heidemaatschappij en van de Hengelose politie hield intus sen geholpen door burgers de vlam men in bedwang. Enkele hectaren heide met vliegdennen gingen verloren. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG De Haco is failliet. Ter zitting van de ar rondissementsrechtbank, die gisteren is gehouden, bleek dat de Haco ook op de faillisse mentsaanvraag door de Ver eniging Effectenbescherming GENÊVE (Reuter) Indien minister Gromyko blijft voortgaan met zijn aantijgingen en insinuaties zal er niet veel van de minis tersconferentie terecht kunnen komen. Deze waarschuwing slin gerde de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Christian Herter, gisteren als interruptie in de conferentie toen die aantij gingen van zijn Sowjetrussische ambtgenoot hem te gortig begonnen te worden. Herter uitte geprikkeld de klacht dat j unie en de Verenigde Staten dichter bij Gromyko evenals op de vorige dagen elkaar te brengen nog op drie positieve opnieuw had beweerd dat de Navo een i elementen in de houding van de Sowjet- aanvalsoorlog zou voorbereiden en datunie Gromyko, zei hij, had gezegd dat West-Duitsland agressief-militaristisch J «- zou zijn en enkel op wraak belust was. „Ik koesterde de hoop", zei Herter. „dat wij hier niet opnieuw zouden beginnen met beschuldigingen van die aard, maar ik geloof nu dat het tijd wordt om wat deze kwestie betreft eens duidelijke taal te spreken." Wijdvertakt komplot Van onze correspondent LONDEN. De douanerecherche van Indië hoopt een over het hele Verre Oosten en Midden-Oosten verspreide, op grote schaal opererende goud- en diamantsmokkelbende op te rollen, als gevolg van de arrestatie van vliegend personeel van de Britse luchtvaart maatschappij B.O.A.C. Op verzoek van de Indische regering zijn de twee chefs van de bedrijfs recherche van de B.O.A.C. van Londen naar Calcutta gevlogen om bij het on derzoek behulpzaam te zijn. Alle bemanningen zullen daar van nu af aan op het vliegveld Dum Dum wor den gefouilleerd. Zes stewards van de pèn.AEen2Chinese V^tewardessn<^n"dé oTer^^^an^e Sowjetniè I ver is gegaan in het tegemoetkomen aan BO.AC. is tegen borgsom voorlopig 1 de verlangens van de Sowjetunie en vrijgelaten, maarzal ™gmy_°or de redj- na^r tUd na deze uitbamting van drong er daarom bij Grontfko op aan zich Herter deelde een van de leden van de "J?.1 Sr" redelljk compromis te Franse delegatie, die de conferentiezaal iAf a\„ cnrnir uitkwam, mede: „Het wordt wel steeds Gromyko was niet de eni^e diesprak moeiliiker" in -° .sc*\erpdoor Herter gewraakte Hij maakte duidelijk dat indien Gro myko op deze manier bleef praten dat ten zeerste afbreuk zou doen aan de de Sowjetunie voor hereniging van Duitsland is. Verder had deze gezegd I dat de Sowjetunie niet tegen het uit schrijven van vrije verkiezingen of een j volksstemming voor geheel Duitsland is. Ten slotte bevat artikel 22 van het Sow-1 jetrussische ontwerp voor een vredes- j verdrag de erkenning van de noodzaak, i de vier grote mogendheden te betrekken bij de Duitse hereniging. De moeilijkheid, aldus Lloyd, schuilt i hierin dat het westen Oost-Duitsland niet i erkent en ook niet erkent dat er twee Duitslanden kunnen zijn. Lloyd toonde met voorbeelden aan dat het westen zeer j ter moeten verschijnen. Tenminste drie stewards werden op heterdaad betrapt met goud, toen zij uit Bangkok en Bei roet aankwamen. De bemanningen zou 2500 per vlucht geboden zijn door de bendeleiders Drie van de stewards zijn naar Londen doorgezonden voor ver dere verhoren. De Engelse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd. had voordat Herter Eigen nieuwsdienst DELFT. De 79-jarige A. de Wit heeft gisternacht enige uren op een stenen bank aan de Nieuwe plantage te Delft moeten doorbrengen; hij werd niet meer toégelaten in het tehuis, waar hij werd verpleegd. Hij wa's na de „avondklok" van tien uur thuis ge komen en had toen de deur gesloten gevonden. De beheerder wilde hem bij wijze van strafmaatregel de nacht buiten door laten brengen. De politie, die de man midden in de nacht op de bank vond, heeft een goed woordje voor hem gedaan. Hij mocht de rest van de nacht weer in zijn eigen bed doorbrengen. j trant Ook de Oostduitse minister van' buitenlandse zaken, dr. Bolz, deed dat, 7iin erffernis over Gmmvkns uitdagende zulks in antwoor<* op een zakelijke rede; houdtn| spuid^Tj?^terste best gedaan om te zoeken naar punten van overeen- voerde voor de Westduitse delegatie, stemming tussen beide partijen. Hij dacht dal er een basis voor vruchtbaar i IZl„,lt„„ I onderhandelen aanwezig was op vier IXILlilCl OVC1 lCllCH punten. Die zijn volgens hem: de be- ,ml!prBK,BwrT Hot ariein.-io hoefte aan Duitse eenheid, de noodzaak AT,, 'SP'® wanneer dan ook in Duitsland verkiezin- dochteitje van de familie Duut te Wees gen uit te schrijven, de noodzaak van perkarspel is gisteien in een ziekenhuis onderhandelingen tussen West-Duitsland j overleden, nadat zij woensdag was over- en Oost-Duitsland over een kieswet, en I'eden door een viachtauto de noodzaak van een vredesverdrag met Hef meisje wasbij het spelen onder Duitsland de stilstaande wagen gekropen. De be- stuurder was even later weggereden, zon-1 Lloyd wees in zijn streven de Sowjet- der dat hij haar had gezien. voor de uitbetaling van 6.000 gulden achterstallige rente, niet heeft gereageerd. Hierdoor is automatisch het faillissement ingegaan. Als curator werd mr. W. H. B. Overbosch in Den Haag aangewezen. Zijn taak zal het zijn na te gaan wat er alsnog op de schuldbrieven kan worden uitbetaald. Het zal van de af wikkeling van de zaken afhangen hoe veel kan worden uitgekeerd en wan neer dit zal kunnen geschieden. De Haco bezit nog een aantal waarde volle activa, die zeker een batig' saldo zullen opleveren. In een van onze vorige artikelen hadden wij al uitgerekend, dat eind 1958 zeker 200.000 gulden aan achter stallige rente op de balans zou moeten slaan, terwijl de verliezen tot 1,4 miljoen gulden -zouden zijn opgelopen. Hier stond dan een 6 pet. obligatie schuld tegenover van 1,8 miljoen gul den of 18.000 obligaties van 100 gul den elk. Blijkens een kortgeleden gehouden rechtszitting verklaarde de Haco bij monde van haar advocaat, dat thans nog ongeveer 1800 contracten uit staan, waarop nog regelmatig beta lingen binnenkomen. AFKOOPir AARDJE Wij nemen aan dat een van de eer ste maatregelen van de curator zal zijn het staken van deze afbetalings- verplichtingen. Bovendien verwachten wij dat ook de contractanten nog een rechtmatig deel uit de boedel zal worden toegewezen. In dit verband zij gewezen op een leningsvoorwaarde in de oude afbe talingscontracten, die inhoudt, dat de contractant, die langer dan vijf jaar heeft betaald, recht heeft op een af- koopwaarde. Houders van schuldbrieven mogen van geluk spreken, dat de Haco thans haar praktijken heeft moeten staken, want bij bestudering van de balans en de winst- en verliesrekening over 1957 kwam duidelijk naar voren, dat dit bedrijf elke dag zo ongeveer 500 gulden achteruit liep, waardoor de waarde van de obligaties aan een schouwd om uit de verwikkelingen rond de Haco te geraken. Toen wij in voortdurende afbraak onderhevig was. BESTE OPLOSSING De status van faillissement moet als de beste oplossing worden be- maart in een serie artikelen deze vreemde zaak aan het daglicht brach ten, werd wel degelijk de mogelijk heid van een faillissement en ook de redelijke kans daarop onder het oog gezien. Aangezien men nog steeds doorging met het incasseren van duizenden guldens op waardeloze afbetalings contracten, was het zeker een zaak van algemeen belang, -dat hier een punt achter werd gezet. Van onze verslaggevers DEN HAAG. Als een sprook je is de tweede dag van het be zoek van de sjah van Perzië aan Nederland geëindigd. Dat sprook je had Den Haag de keizer aller keizers bereid. Na een galadiner in het licht van flakkerende kaar sen en kristallen luchters in de majesteitelijke Trèveszaal volg de een spirituele toespijs: een korte opera, met vaart gebracht en bruisend van komische lucht hartigheid in de Koninklijke schouwburg. Kort na zeven uur was de sjah met koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene op het Binnenhof in Den Haag aangekomen. Aangenaam verrast keek de sjah in het rond: zo spontaan en hartelijk juichten de toegestroomde Hagenaars de vorsten toe. GASTEN VAN MINISTERRAAD De minister-president, prof. J. E. de Quay, en de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, verwelkom den het vorstelijk gezelschap. De sjah en prins Bernhard waren in rok. Koningin Juliana was gekleed in een fraaie japon van gele organza, met daarover een cape van nertzbont. Prinses Beatrix had een witte japon van Pakis- taans weefsel aan en prinses Irene een zeegroene japon. De begroeting was het begin van de eerste officiële daad van de ministerraad, die het hoge gezelschap in de statige Trèveszaal een galadiner aanbood. DAMAST EN BLOEMEN Aan het diner zaten tevens aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, de burgemeester van Den Haag, de voorzitter en procureur- generaal van de Hoge Raad en sir Paul Mason als deken van het corps di plomatique. De met damast gedekte tafel was ver sierd met smaakvol opgemaakte bloem stukken van rozen, lathyrus, pioenrozen, waaraan de kaarsen en het licht van de kristallen luchters een sprookjesachtige aanblik gaven. GEJUICH Terwijl in de Trèveszaal de toespijs, de brique aux Iraise, werd genuttigd, heerste rondom de Koninklijke Schouw burg de° feestelijke en enigszins gewijde stemming die bij ieder staatsiebezoek door een wachtende menigte wordt ver oorzaakt. Het grote plein voor de schouwburg was uitbundig versierd met oranje en witte lichten, er werden fikse marsen gespeeld door de Postharmonie en toen de stoet met het vorstelijke gezelschap in zicht kwam, steeg een gejuich op dat in geestdrift aanzwol naarmate de kleu rige stoet naderkwam. NAGERECHT Puccini's opera Gianni Schicchi moet voor de vorstelijke toeschouwers geen zwaar artistiek nagerecht zijn geweest na de meer materiële genoegens van het diner. Men kan zich afvragen of men de keizer van het rijk, dat de onsterfelijke dichter Omar Khayyam heeft voortge bracht, met geen kenmerkender staal van Nederlands culturele leven had kunnen laten kennismaken. Toch moet de sjah, die het spel met zichtbaar behagen volgde, aan deze ver toning een plezierige herinnering heb ben overgehouden. Hij liet na afloop de regisseur, de dirigent en de vertolkers van de drie grootste rollen aan zich1 voorstellen. Zie ook Gehoord en Gezien op pagina 5. BERLIJN (Reuter) Dank zij de vlucht van een hoge functionaris van de Oostduitse staatsveiligheidsdienst, de S.S.D. naar West-Berlijn, heeft men in de bondsrepubliek een spiona- gecomplot kunnen oprollen. Er zijn achttien mensen gearresteerd in ver band hiermee. Een groot deel van de gearresteerden bekleedde ondergeschikte functiés in Adenauers Christendemocratische par tij, heeft het bureau van de procureur generaal bij het Hooggerechtshof in Karlsruhe bekend gemaakt. Zij zijn van weinig politieke betekenis. De spionage die de achttien gearres teerden hebben bedreven heeft zich voor het grootste deel binnen de C.D.U. afgespeeld. Hun inlichtingen gaven zij door aan Oostduitse instanties. Een der spionnen is lid van de volksvertegen woordiging van het Westberlijnse dis trict Spandau. Volgens Westberlijnse bladen had de Oostduitser, die inlichtingen over het spionagecomplot heeft verstrekt, een lijst bij zich waarop alle lieden voorko men die binnen Adenauers partij voor de geheime dienst van Oost-Duitsland werken. Van onze correspondent PARIJS Wanneer u terugkijkt op de vele jaren gedurende welke u minis ter van defensie is geweest, zult u de grootste genoegdoening beleven aan de prachtige ontwikkeling van de Neder landse strijdkrachten, zowel wat hun uitrusting als hun paraatheid betreft, die onder uw leiding is tot stand geko- U hebt ook reden trots te zijn dat uw land door zijn kracht en voorbeeld heeft bijgedragen aan onze gemeen schappelijke zaak voor vrede en vrij heid. Dit onverdachte getuigenis heeft mi nister Staf bij zijn vertrek als minis ter van defensie gekregen van generaal Lauris Norstad, de opperbevelhebber van de strijdkrachten van de Navo in Europa. Dinsdag jl. heeft de generaal aan de ex-minister een persoonlijke brief gezonden, die in bijzonder waar derende en hartelijke bewoordingen is gesteld. Generaal Norstad besluit zijn brief met de verzekering dat hij grote dank aan minister Staf verschuldigd is voor diens adviezen en voor de steun die hij altijd van hem bij het vervullen van zijn taak als opperbevelhebber heeft mogen ondervinden. KAIRO (Reuter) Voor het eerst sinds de nationalisatie van het Suez kanaal zijn er moeilijkheden met de loodsen die in het kanaal werken. Ongeveer 120 loodsen, onder wie 85 buitenlanders, hebben een aanklacht te gen de Suezkanaal maatschappij inge diend. De maatschappij heeft volgens de loodsen hun arbeidscontract geschon den. De nieuwe contracten die men de lood sen sinds het begin van dit jaar heeft aangeboden houden een verlaging in van twintig procent van de salarissen en toelagen. De tegenwoordige Suezkanaalmaat- schappij is in juli 1956 door de Egypti sche regering opgericht, nadat presi dent Nasser de nationalisatie van het ka naal had aangekondigd TAE acht Perzische journalisten in ■L/ het gevolg van de sjah deelden gisteren aan hun Nederlandse col lega's speldjes uit, waarop de Per zische en de Nederlandse vlag waren afgebeeld. Een vriendelijk gebaar, dat bepaald werd gewaar deerd. Toen diezelfde Perzen later in de middag over het Zaailand in het centrum van Leeuwarden liepen en er een oud vrouwtje op hen afkwam, alle Perzische revers volspeldde met oranje strikjes, knikten zij lachend en bedankten. Het vrouwtje keek even verbaasd, hield toen de hand op en sprak in zuiver Nederlands: ,,Een kwartje!" Waarop alle Perzen hun strikje weer afdeden en op het kussentje prikten. KATMANDOE (U.P.I.) De Oosten rijkse Himalaja-expeditie, die op het ogenblik tracht de berg Daulagiri te beklimmen, is door een ernstig onge val getroffen. Heinrich Roiss, een 30-ja- rig lid van de negen man tellende groep bergbeklimmers, is in een spleet gevallen en om het leven gekomen. Het K.N.M.I. in De Bilt bericht te gisteravond om 23.15 uur: Zonnige perio den, en in hoofd zaak in het zui den van het land hier en daar een regen- of on weersbui. Matige tot vrij krachtige oostelijke wind. Dezelfde middag- temperaturen als gisteren of iets hogere. M1ESJE: Best om uit te houden zo. MEI; zon op 4.36, zon onder 2(137, maan op 21.41, maan onder max. neersl. temp. 719 in uur wind gr c. in mm N 11 o ONO 12 ZZW 18 ZO 18 ONO 12 zw. bew. ONO 17 1. bew. ONO 21 weer Helsinki h. bew; Stockh. 1. bew. Oslo zw. bew Kopenh. 1. bew. Aberdeen zw. bew Londen A'dam Brussel zw. bew. ONO 21 Luxemb. zw. bew. No 23 Parijs zw. bew. Z 25 Bordeaux zw. bew. ZW 22 Grenoble onweer ZO 22 Nice zw. bew. O 23 Berlijn onbew. NNO 1.9 Frankf. zw. bew. N 25 München onweer NNW 24 Garm. P. zw. bew. NO 25 Zürich zw. bew. W 25 Genève onweer ZZW 24 Locarno zw.bew. N 19 Wenen zw. bew. O 26 Innsbr. zw. bew. Z 28 0 0 0 0 1 0 3 0 0 0 0,1 1 0 0 2 2 0 0,1 6 0 0 HAMBURG (U.P.I.) Kasimir Stasiak is een Poolse vluchteling die reeds jaren in West-Duitsland woont; hij is zelfs getrouwd met een Duitse vrouw. Hij heeft geen goed woord over voor het nieuwe regiem in zijn land, maar toen Polen deze week een voetbalwedstrijd tegen West-Duitsland speelde kookte zijn Poolse bloed toch weer van patriottisme. Zó sterk zelfs, dat hij' zijn vrouw met een mes aanviel toen zij juichte omdat Duitsland de gelijk maker scoorde.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1