De Koningin: onze landen hebben veel gemeen BARST LOS DULLES-BIBLIOTHEEK ALS EERBETOON Flonkerende receptie Wraak trof nazi-beul op tropisch slagveld VORSTELIJK 1 GALADINER AAN EINDE EERSTE DAG PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Amsterdam. Een keizer Deli en Senembah in hoger beroep Praag protesteert in Wenen Sjah: Band van waarachtige vriendschap Zie verder pag. 5 Overstromingen in Zuid-Afrika rampzalig Kroesjtsjef gaat naar Albanië Schipper verdronken Nederland heeft nieuwe hotels nodig Protest tegen belasting van telefoonlijnen Engels-Turks overleg over Britse bases op Cyprus Israëliër deserteerde tweemaal Ambtenarenpensioen onderwerp van gesprek Nogmaals vragen over vergiftiging De Nederlands-Duitse onderhandelingen De Bilt: Warmer a inlaat: Gisteren SCHILDER loofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; ij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 11100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen' Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, HavenDark 24 tel. 01110-2991. y Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No, 1602 Donderdag 21 mei 1959 EEN KEIZER IN ONS MIDDENHERTER heeft vannacht geslapen op Nederlandse grond: Moha- raed Reza Sjah van Perzië, vorst der vorsten, is in ons midden. In een miezerige motregen per sloep aan de Amsterdamse Prins Hendrikkade in de ochtend aan gekomenin een heerlijke zon gistermiddag door duizenden wel- en niet-Amsterdammers toegejuicht, in het licht van zes enorme kristallen luchters in de marmeren burgerzaal van het paleis op de Dam door onze Ko ningin toegesproken: „Te uwer eer alsook ter ere van uw grote natie zou ik thans mijn glas wil len ophef jen, in oprechte vriend schap", en toen gisteren tegen de avond ontelbaar velen in Am sterdam tevreden tegen elkaar konden getuigen, dat „ze hem gezien hadden", hing in die bur gerzaal al een zacht plafond van blauwe rook en dienden lakeien met witte lange kousen de „bis cuit glacé noisettine" rond. De rose anjers op de tafels, waaraan de 193 gasten zich hadden ge schaard, hingen iets met de kopjes naar gehoord beneden en in de paleiselijke keuken kon chef-kok A. van der Linden voor de zoveelste keer in zijn leven terugzien op een voortreffelijk geslaagd gala-diner. Ministers te weinig Rijk was het tafellinnen in het paleis, en af en toe schoot een vonk in het oog, wanneer de ontelbare lampjes in de luchters weerkaatsten in de Engel se en Franse plateaux, die tussen de bloemen als tafelstukken stonden opge steld. Even voor onze vorsten met hun kei zerlijke gast de burgerzaal betraden, kreeg ik de gelegenheid er rond te kij ken. Hofmaarschalk van Zinnicq Berg- mann hield een laatste inspectietocht. Bij zijn bord lag een klein wit belletje en hij was het die de taak had een vlot verloop van dit enorme galadiner te waarborgen. „De stoelen moeten nog gericht", vertelde me de hofmaarschalk en enige lakeien begonnen onmiddel lijk aan dit precieze werk. Half acht was het toen de Haagse glazen werden gevuld met champagne- 1947, terwijl koude kip rustte op de Sèvres-borden. De champignonsoep ging vooraf aan de tong en daarbij werd ge schonken een Batard Montrachet 1950. Lamsvlees met een Chateau Haut-Brion 1943 besloot de grote gangen en ik in formeerde hoe men aan 'het getal van 193 gasten kwam. want bij mijn weten Door P. W. Russel Eigen nieuwsdienst GENÈVE. Het was gisteren de dag van Christian Herter op de Geneefse conferentie. Met enige verbazing heb ben zijn ambtgenoten Lloyd en Couve de Murville geluisterd naar Hertevs eerste uitbarsting aan het adres van Gromyko, die er volkomen onbewogen bij zat. De reden dat Herter zich zo opwond was, naar hij zelf zei, de kwa de trouw waarvan de Russische gede legeerde blijk geeft. Er blijkbaar van uitgaande dat Gromyko wat langzaam van begrip is, heeft Her ter, die op deze conferentie moet be wijzen wat hij waard is als minister van buitenlandse zaken van de Ver enigde Staten, zijn Russische tegen speler nog eens precies laten weten wat het Westelijke plan voor een op lossing van de moeilijkheden inhoudt. Hij verzocht Gromyko dringend, het voorstel nog eens nauwkeurig te be studeren. WAARSCHUWING Wat in het bijzonder de aandacht trok, was Herters waarschuwing: „Wan neer de verdeling van Duitsland blijft voortduren, kan dat alleen maar uit lopen op een ramp voor hen die her eniging in de weg staan". Na erop te hebben gewezen dat alleen een verenigd Duitsland zich kan uit spreken over zijn eigen toekomst, zei Herter, die zich kennelijk had opge wonden over de Russische houding: „Tenzij u deze feiten erkent en mee werkt aan de hereniging, zal er nooit een oplossing van het Duitse vraag stuk tot stand worden gebracht". UITDAGING De Amerikaanse minister daagde Gro myko uit om zonder omwegen te ver klaren dat Moskou van oordeel is dat zijn veiligheid beter is gediend met blijvende verdeling van Duitsland dan met hereniging. In heel wat bedaarder termen heeft de Britse minister Lloyd ongeveer het zelfde gezegd en ten slotte kwam Gro myko, die kalm had zitten luisteren, aan het woord. RODE SURPRISE Hij begon met precies dezelfde argumen ten naar voren te brengen als in de afgelopen dagen en kwam toen plot seling met de opzienbarende medede ling dat het Russische voorstel (dat door het Westen reeds als een stap terug is verworpen) "wellicht vóöï ver andering vatbaar zou zijn. Het Westen wacht nu gelaten af wat die veranderingen wel mogen inhouden. De verwachtingen dienaangaande zijn bepaald niet hooggespannen. AMSTERDAM. De N.V. Verenigde Deli Maatschappijen en de N.V. Se nembah Maatschappij hebben bij het Oberlandesgericht in Bremen hoger be roep ingesteld tegen het vonnis van het Landgericht in Bremen van 21 april. Hierbij werd het verzoek tot een voorlopige beschikking tegen de Deutsch-Indonesische Tabak Handels- gesellschaft afgewezen. De Nederlandse maatschappijen zullen de Duitse vennootschap en de Pusat Per- kebunan Negara Baru, de P.P.N. Baru, ten principale dagvaarden tot afgifte van de in Bremen opgeslagen tabak. Deze tabak is afkomstig van de door de Indonesische wet op de nationalise ring van Nederlandse bedrijven getrof fen ondernemingen van de Deli en de Senembah. De Nederlandse maatschap pijen beschouwen zich onveranderd als eigenaresse van de bedoelde tabak. PRAAG (Reuter) Tsjechoslowalcije heeft gisteren formeel geprotesteerd te gen de bijeenkomsten van Sudetenduit- sers in Wenen. In een aan de Oostenrijk se regering gerichte nota, die in Praag werd overhandigd, wordt er op gewezen dat het toestaan van die bijeenkomsten niet strookt met de neutraliteit van Oostenrijk. De regeringen van de lan den die het vredesverdrag met Oosten rijk hebben getekend de Sowjetunie, de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hebben een afschrift van de protestnota ontvangen. In de nota wordt verwezen naar de artikelen 4 en 7 van dat verdrag. De Oostenrijkse re gering, aldus de nota, draagt ten volle de verantwoordelijkheid voor de moge lijke gevolgen van haar houding met betrekking tot deze „demonstratie van revanchisten". Vorstelijke luister in het Rijksmuseum tijdens de receptie, die het gemeentebestuur van Amsterdam ter ere van de sjah van Perzië aanbood. Van links naar rechts zien wij o.m. koningin Juliana, prinses Beatrix, prinses Irene en de sjah TERWIJL gisteravond de vlaggen rondom het Nationale Monu ment op de Dam in Amsterdam werden gestreken, nam in het paleis de sjah van Perzië het woord. Met zachte stem dankte hij in het Frans Neerlands Koningin en Prins voor de invitatie ons land te komen bezoeken. „Ik ben ver heugd mij deze avond verenigd te weten met een koninklijke familie die de bewondering van de gehele wereld verdient." De sjah herinnerde aan de Ne derlandse drang naar vrijheid en tot koningin Juliana sprak hij: „Majesteit, ik ben verheugd te kunnen constateren dat de banden tussen onze twee landen steeds gesmeed werden door waarachtige vriendschap" „Het is prettig voor mij te weten, dat er vandaag de dag enkele hon derden Nederlanders in Perzië wo nen en werken", zei de Persische keizer en hij besloot zijn tafel- speech: „Ik hef het glas op u Majesteit, de prins der Nederlan den, de twee Prinsessen en de hele koninklijke familie." zouden het er 210 zijn. „Er was op meer ministers en staatssecretarissen gere kend", hoorde ik, „maar die hebben we niet in het nieuwe kabinet, dus moesten er stoelen weg". Overeenkomsten Aandachtig luisterde de sjah, die tus sen koningin Juliana en prins Bern- hard zat, naar de in het Frans gespro ken woorden van zijn koninklijke gast- vrouwe. „Beide zijn wij in oorsprong een agrarisch volk", zei de Koningin, ..en wij bewonderen het feit dat zes duizend jaar geleden uw landbouw reeds dermate ontwikkeld was dat hij voor lange tijd het klassieke voorbeeld was voor de gehele wereld". Onze vorstin trok meer overeenkom sten tussen Perzië en Nederland naar voren. Zij sprak over beider bloemen teelt. beider waterhuishouding en „bei den zijn we steeds zeevarende naties geweest". „Daarenboven hebben wij gemeen schappelijk de verdraagzaamheid voor de verschillende vormen van religie, zodat een ieder zich thuis voelt zowel in Perzië als in Nederland". Het was een robe van goud brokaat, die koningin Juliana droeg. De Prins was gekleed in de uniform van gene raal-vlieger van de luchtmacht. De sjah zelf droeg dezelfde uniform als in de ochtend, toen hij in Amsterdam arriveerde. Lieftallige prinses Ook de prinsessen Beatrix en Irene zaten aan bij het galadiner. Meer dan lieftallig zag onze Kroonprinses eruit in haar lila-rose avondjapon en zij vond een charmant tafelheer in de Perzische minister van buitenlandse zaken Ali Asghar Hekmat. De sjah, die een over tuigd Mohammedaan is, had geen en kele wens kenbaar gemaakt wat de spijzen of dranken betrof; van alle edele wijnvochten proefde hij en, zoals alles bij deze uiterlijk zo kalme kei zer. bescheiden. Vermoeide keizer Moe. heel moe, moet de vorst der vorsten, de keizer van Perzië gister avond zijn geweest. Drie keer heeft hij zich verkleed, die eerste dag van zijn bezoek aan Nederland en zeker 250 handen heeft hij gedrukt, even zoveel voor hem nieuwe gezichten aankijkend. Wij kunnen, niet zeggen dat wij hier veel keizers op bezoek krijgen. En wie verwachtte een uitbundig lachende en zwaaiende monarch te zien, heeft zich vergist. Ernstig, wat bedrukt, met moeite glimlachend, een man-alleen, dat is dé indruk; een uiterlijk ver moeid man ook, van wie het bekend is dat hij zeer westers is georiënteerd en die nu door zijn reizen de aandacht van dat westen nog eens speciaal voor zijn land vraagt. Wel, hij zal de volle sympathie heb ben van ieder die hem zag. Al miste men die gladde ring aan zijn vinger en de bekoorlijke verschijning van eèn vrouw aan zijn zijde. WASHINGTON (A.P.) Als eerbe toon aan de ernstig zieke John Foster Dulles zal aan de bekende Amerikaanse universiteit van Princeton een Dulles- bibliotheek worden ingericht over de ge schiedenis van de diplomatie. Persoonlij ke en diplomatieke papieren van Dulles zuilen de eerste schenking vormen, en een groep vrienden van Diilles heeft be loofd de bouw van de bibliotheek te fi nancieren. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft dit initiatief ge prezen als een mijlpaal in het geschied kundig wetenschappelijk onderzoek. Bij de papieren van Dulles zijn documenten waarin hij ruim vijftig jaar geleden zijn inzichten gaf over -de Haagse vredes conferentie. Er zullen enkele jaren no dig zijn om alle papieren uit het bezit van Dulles te rangschikken en te cata logiseren. Slechts erkende geschiedkundigen zul len de papieren van Dulles mogen in zien, en zij moeten daarvoor eerst zijn toestemming of die van zijn vertegen woordigers hebben. Voor documenten die betrekking hebben op geheime zaken zal bovendien toestemming van het minis terie van buitenlandse zaken nodig zijn. JOHANNESBURG (Reuter). De overstromingen van de laatste dagen in grote delen van Zuid-Afrika nemen de vorm aan van een nationale ramp. In Zuid-Natal en de aangrenzende gebie den van de Kaapprovincie zijn, naar wordt aangenomen, 75 mensen verdron ken. Met tal van plaatsen zijn de verbin dingen verbroken door het sterk was sende water van de rivieren in dit deel van Zuid-Afrika. Aanhoudende regenval is daar de oorzaak van. De regering heeft militairen en heli-! lijst van blauwe irissen omzoomde de kopters ingeschakeld bij het hulpverle- gouden glans van de in het tapijt ge- Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Ongeveer acht honderd gasten bewogen zich gister avond in de voorhal en de eregalerij van het Rijksmuseum. Op een flon kerende receptie, die een even fees telijk als waardig besluit vormde van de eerste dag van het officiële bezoek van de sjah van Perzië. De sjah, koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene waren er tegen elf uur (ruim een uur later dan protocolair was vastgesteld) aan gekomen. De grote zaal van Amster dams schatkamer van de oude kunst was toen reeds gevuld met het ge roezemoes van in schitterende unifor men en galatoiletten gestoken gasten. Gouden glans Onder het zachte licht van de grote, kronen werd het hoge gezelschap naar' een speciaal daartoe ingerichte af deling van de eregalerij geleid. In deze ruimte, slechts door een enkele doorgang gescheiden van het hart van het museum: de Nachtwacht zaal, weerkaatste het licht tegen de gloedvolle achtergrond van een groot laat-zestiende-eeuws tapijt. Eenkroon- ningswerk. Eigen nieuwsdienst MOSKOU. Premier Kroesjtsjef van de Sowjetunie zal van 25 mei tot 6 juni een bezoek aan Albanië brengen. Dit nieuws werd gisteren in Moskou en in de hoofdstad van Albanië, Tirana, be kend gemaakt. Men meent dat Kroesj tsjef nimmer tevoren in Albanië is ge weest. Het land grenst aan Zuidslavië, even eens een communistische staat die zich evenwel niet aan Moskou's leiderschap wenst te onderwerpen. De betrekkingen tussen Zuidslavië en Albanië zijn even slecht als die tussen Zuidslavië en de andere landen van het communistische blok. Er zijn herhaalde malen berichten ge weest over de aanleg van een Russi sche basis voor onderzeeboten in Alba nië.^ Deze wordt gebruikt door onder zeeërs van de Sowjetunie die in de Mid dellandse Zee opereren. Het land heeft ook een gemeenschappelijke grens met Griekenland. weven figuren. Bloemenweelde Op de tafels en buffetten had men met zorgzame hand een weelde van gele irissen geschikt. Op de ere galerij werd in de loop van de recep- tie een aantal autoriteiten en bekende persoonlijkheden uit het bedrijfsleven aan de sjah van Perzië voorgesteld. Het galafestijn schitterde nog in volle omvang toen de koninklijke gasten even na twaalf uur de statige ruimte van het museum weer verlieten om in snelle vaart door de glanzende hof- auto's terug naar het paleis op de Dam te worden gebracht. ROTTERDAM. De 22-jarige schip per Willem Boom van het binnenschip Overijssel II is gisteren bij Thomsen's havenbedrijf overboord geslagen en ver dronken. Zijn lijk werd 's avonds om half negen door de rivierpolitie opge vist. DEN HAAG (ANP) In Nederland moeten op ruime schaal nieuwe hotels worden gebouwd. Anders kan het land de grote toevloed van Amerikaanse en Canadese toeristen, die is te verwachten beslist niet verwerken, zo meent het be stuur van de Asta, een invloedrijke Amerikaanse vereniging van reisbureau ondernemers. In de komende jaren komt er een vloed van reizigers met grote straaljagers de Atlantische Oceaan over. De Amerikaan se reisbureau-ondernemers kunnen nu al geen onderdak genoeg vinden voor al hun klanten. Nederland verliest daardoor op het ogenblik al honderdduizenden dol lars per jaar, zeggen ze. Volgens de bestuursleden van de Asta moeten er dan ook beslist nieuwe hotels worden gebouwd, zowel luxueuze als eenvoudige. De Hilton-hotels in Amster dam en Rotterdam zullen wel wat ver lichting brengen, maar ook als die in gebruik zijn, zal er volgens hen nog een groot tekort aan hotelcapaciteit zijn. Eigen nieuwsdienst DORDRECHT De kamers van koophandel in Zuid-Holland hebben in een gemeenschappelijke brief aan de centrale directie van de P.T.T. hun be zwaren neergelegd over de overbe zetting van de intercommunale tele foonlijnen, die zich vooral in het be drijfsleven ernstig laat gevoelen. ANKARA (Reuter) De Britse minis ter van landsverdediging, Duncan Sandys, die zich in Turkije bevindt, heeft woens dagavond een bezoek gebracht aan president Celal Bajar. De minister zou in Turkije spreken over de Britse bases op Cyprus. Op weg naar zijn verloofde te Borg haren is de 25-jarige bromfietser W. H. Jongen uit Maastricht gisteravond tegen een ibestelauto gebotst. Hij was onmid dellijk dood. TEL AVIV (Reuter) Eliahoe Itzjowitsj, een jonge Israëliër, heeft voor een krijgsraad verklaard dat hij tweemaal was gede serteerd om zijn doel te bereiken: de man te doden die tijdens de tweede wereldoorlog in een Roemeens concentratiekamp zijn ouders en drie broers had vermoord. Itzjowitsj nam wraak op de man tijdens de oorlog in Indochina. Beiden dienden toen in het Franse vreemde lingenlegioen. Zijn slachtoffer stond te boek als gesneuveld op het veld van eer tot het ogenblik waarop Itzjo witsj in Israël terukeerde, zich aangaf en bekende dat hij in het heetst van de strijd de man als een hond had doodgeschoten. Na de gewelddadige dood van- zijn ouders en zijn broers werd Itzjowitsj het concentratiekamp uitgesmokkeld en in het geheim groot gebracht bij Roemeense Christenen. Toen het met de heerschappij van de nazi's gedaan was wilde hij wraak nemen. Hij ge raakte in een gevecht met een zoon van de man op wie hij het had gemunt. Dit kwam hem te staan op vijf jaar opsluiting in een gesticht. In vreemdelingenlegioen In 1952 vestigde hij zich in Israël. Van andere uit Roemenië afkomstige Roemenen vernam hij dat de man die hij zocht dienst had genomen in het Franse vreemdelingenlegioen. Een jaar later moest hij in militaire dienst. Hij werd ingedeeld bij het leger, maar slaagde er in overgeplaatst te worden naar de marine. Toen zijn schip in een Italiaanse haven lag deserteerde hij. Van Italië ging hij naar Frankrijk. Daar nam hij dienst in het vreemde lingenlegioen. Hij kwam er achter bij welk onderdeel de gezochte man dien de en zorgde er voor dat hij naar dat onderdeel werd overgeplaatst. Wraak Samen met deze vertrok Itzjowitsj naar Indochina. Daar, in het heetst van de strijd, kwam de kans op wraak. Itzjowitsj benutte die kans zonder aar zelen en schoot de moordenaar van zijn ouders en zijn broers zonder pardon dood. Zijn taak was toen volbracht. Daar om deserteerde hij weer uit het vreem delingenlegioen en keerde terug naar Israël. De krijgsraad veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf. De Israëlische rechters wilden, de drijfveren en ach tergronden in aanmerking genomen, geen zwaardere straf opleggen. DEN HAAG De besprekingen over een aanpassing van de pensioenen van de ambtenaren aan de komende weduwen- en wezenverzekering 'hebben de gehele pensioenregeling voor het overheidsper soneel nog eens op tafel gebracht. Zoals wij zaterdag berichtten is de nieuwe aanpassing (die gelijk geregeld zal worden als de aanpassing aan het ouderdomspensioen) bij de ambtenaren- organisaties niet geestdriftig ontvangen. Van haar kant is aangedrongen op be paalde verbeteringen, waaronder het waardevastmaken van de overheidspen- sioenen. Wat de heffingen der pensioenen aan gaat, in de bestaande regelingen doen zich onbillijkheden voor, doordat de la ger gesalarieerden naar verhouding een hogere premie moeten betalen dan de hogere functionarissen. In het georganiseerd overleg heeft de regeringsdelegatie toegezegd die heffin gen zo te willen herzien, dat de ambte naar, ongeacht zijn rang en salaris, een uniforme premie voor alle sociale ver zekeringen zou gaan betalen. De premie zou te stellen zijn op 21 procent, waarvan de ambtenaar twee derde deel voor zijn rekening neemt Dit zou inclusief de aow- en aww-voorzieningen zijn. Het georganiseerd overleg wordt op 9 juni voortgezet. DEN HAAG. Het socialistische Tweede-Kamerlid dr. W. H. Vermooten heeft de ministers van verkeer en wa terstaat en van landbouw en visserij gevraagd of het juist is dat er bij de vergiftiging van een belangrijk deel van de Zuidhollandse wateren onvoldoende coördinatie heeft bestaan tussen Rijks waterstaat en het Hoogheemraadschap Rijnland waardoor de besmetting van de Hollandse IJssel kans heeft gekregen Rijnland binnen te dringen. Zo ja, dan zou het kamerlid willen weten welke maatregelen de minister denkt te ne men teneinde een betere samenwerking te waarborgen. Dr. Vermooten vraagt voorts of de minister van landbouw en visserij scha devergoeding wil geven aan de beroeps- en sportvissers in het vergiftigde ge bied. Hij zou in dit verband graag ver nemen of ook de landbouw en veeteelt nadelige gevolgen hebben ondervonden. De vragensteller dringt intussen aan op een spoedige indiening van het wets ontwerp op de waterverontreiniging, dat zoals wij gisteren schreven reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert. Het socialistische Tweede-Kamerlid Lamberts had al eerder vragen over de vergiftiging gesteld aan de ministers van sociale zaken en volksgezondheid en van verkeer en waterstaat. BONN (Reuter) De Nederlands Duitse onderhandelingen zullen volgens een woordvoerder van het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken op 3 juni in Bonn worden voortgezet. Het K.N.M.I. in De Bilt bericht te ons gisteravond om 23.15 uur. Opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Matige tot vrij Krachtige noord oostelijke wind. Dezelfde middag- temperaturen als gisteren of iets hogere. MIESJE: Het gaat de goede kant op. 22 MEI: zon op 4.38, onder 20.36; maan op 20.31, onder 4.53. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr C. in mm Helsinki zw. bew. NNW 12 0 Stockh. zw. bew. O 19 0 Oslo zw. bew. zzw 21 0 Kopenh. 1. bew. ONO 14 0 Aberdeen on bew. ONO 11 0 Londen motregen O 13 1 A'dam 1. bew. NNO 19 0 Brussel zw. bew. N 21 0 Luxemb. 1. bew. 21 0 Parijs zw. bew. NO 21 0 Bordeaux zw. bew. NO 19 2 Grenoble zw. bew. NW 26 0 Nice zw. bew. O 21 0 Berlijn geh. bew. NNO 17 0 Frankf. 1. bew. NNO 23 0,3 München onbew. NO 23 0 Garni. P. h. bew. N 23 0 Zürich 1. bew. NO 24 0 Genève zw. bew. stil 23 0 Locarno onbew. stil 23 0 Wen'en onbew. ZW 24 0 Innsbr. 1. bew. O 28 0 Rome onbew. wzw 27 0 Ajaccio onbew. wzw 22 0 Madrid zw. bew. zw 18 18 Algiers zw. bew. NNW 29 0 Advertentie SIKKENS-TJALLEMA PR0DUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in kleuren] bij postbus 2 Leiden

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1