VOORSPRONG GROEIDE Prachtig resultaat bereikt door: WEINIG SPELERSMUTATIES CONSTANTE VORM GOEDE CONDITIE EN SPARTA TRADITIE Sterk wapen Sparta was duidelijk beter dan DWS-A en had het toch lastig Sparta-Piet Sittardia naar de ere-divisie GVAV werd met 2-0 verslagen KFC hield Stormvogels op 1-1 rondom rondom u-e&Ce* Huldiging in de catacomben Rapid technisch en tactisch beter dan Willem II ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. b SPORTPRDZEN? SLIER! Nederlands B-hoekeyteam tegen Denemarken iv mei 1959 SPARTA KAMPIOEN VAN NEDERLAND ROTTERDAM Sparta heeft geen risico genomen. Het heeft ook zijn eigen spel met zelfvertrouwen vermogen te spelen in de strijd met DWSA. Het heeft zich niet in het minst toegelegd om het ene puntje nodig voor het kampioenschap veilig te stellen, vermeed krampachtige verdediging. En zag zich na goed verweer van DWSA beloond voor het entrain, waarmee het na een moeilijke eerste helft ook in de tweede speelde. Sparta is in deze competitie niet begonnen als een ploeg' die rechtstreeks naar de titel zou lopen. Het was een vrij sterk begin maar niet overtuigend en toen in de vijfde wedstrijd te Maastricht de eerste nederlaag werd geleden, telde Sparta zes punten uit vijf ontmoetingen. Twee weken later werd leider Enschede op Diekman geklopt en weer twee weken later, liet Sparta zijn toegenomen sterkte in Utrecht aan DOS voelen. Die zege met 30 betekende voor Sparta de eerste plaats na negen wed strijden. Advertentie Nog eenmaal zou Sparta van de kop worden verdreven. Het verloor namelijk in zijn zestiende wedstrijd wederom in Limburg, ditmaal van Fortuna, en DOS nam de eerste positie weer in. Een week later zorgde Feijenoord ervoor dat DOS zijn plaats kwijt raakte. Natuurlijk was daar ook een zege van Sparta voor nodig: Elinkwijk werd met 30 verslagen. En hoewel de return slechts één punt opleverde, kwam DOS toch niet opnieuw bij, want andermaal versloeg Feijenoord deze Utrechtse ploeg. Nadat dus op die manier Feijenoord een geducht handje had geholpen Sparta op de ereplaats te brengen en te houden, is in de tweede helft van het seizoen Sparta nog wel bedreigd: eerst door Enschede, daarna lange tijd door Rapid. Maar Sparta behield in 1959 steeds een voorsprong. Lang zaam goreeide die tot vijf punten. Dat was acht wedstrijden voor de finish. tige eindspurt En nu een punt tekort DE BESLISSENDE PUNTEN OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP op Sittardia. Verleden jaar op Hemel vaartsdag verloor Stormvogels in IJmuiden van de Volewijckers waar door het zijn twee punten achterstand kreeg op SHS. Ditmaal was het weer een Noordhollandse ploeg die Storm vogels op de valreep strikte: KFC. Maar bovendien had Stormvogels pech, dat het juist in de beslissende fase zijn middenvoor Janssen moest missen wegens een vrij ernstige blessure. Van der Hart geblesseerd In de wedstrijd, die Fortuna zaterdag avond tegen FC Luik speelde, heeft spil v. d. Hart een trap tegen een enkel gekregen, die hem uitschakelde. Tegen ADO heeft v. d. Hart gisteren niet kun nen spelen. De wedstrijd werd gespeeld Voor de competitie om debeker van de landen zonder grenzen. Fortuna, ver loor met 10 in een matige ontmoëting. Toch ontving Fortuna de beker, het resultaat van de competitie stond al vast. Ongelukkig debuut De doppenwedstrijd in Maastricht tussen MVV en Enschede, een strijd van drie kwartier bij de stand 10 voor MW, eindelijk dan toch na vele malen te zijn uitgesteld gespeeld, heeft voor een dubutant een ongelukkig verloop gehad. Linksbinnen Kloos brak bij een botsing met spil Weustink een been. Hij trad voor het eerst in het team van MVV op. Goed zo Nauwelijks had Dillen tegen Feijen oord gelijkgemaakt, of scheidsrechter Horn constateerde in PSV's strafschop gebied, dat Heerschop de bal met de hand had gespeeld en onverbiddelijk wees hij naar de witte stip, de felle protesten van Wiersma c.s. negerend. Moulijn kwam daarop echter toesnellen om de scheidsrechter te vertellen, dat de protesten niet ongegrond waren, daar hij de bal het eerst met de hand had aangeraakt. Scheidsrechter Horn bracht de handen op elkaar voor deze houding en herriep zijn beslissing. Promotiestrijd AMSTERDAM. Sparta is kam pioen! Wat reeds wekenlang in de pen zat, kan nu eindelijk op papier .worden gezet. Met een overwinning van 40 op DWSA werden de laatste beletselen weggenomen. Maar of schoon de cijfers het anders sugge reren, heeft Sparta het in deze wed strijd niet gemakkelijk gehad, on danks dat het duidelijk de betere ploeg was. Het is een harde strijd geworden waarin helaas de grenzen van de sportiviteit meermalen wer den overschreden. Ofschoon niet di rect het gevolg van een onsportieve charge werd Sparta's rechtshalf Verhoeven hiervan het slachtoffer. In een kopduel met Klaas Smit liep hij kort voor de rust een zo'n ga pende hoofdwond op, dat verder spelen onmogelijk was. Hij werd in de tweede helft vervangen door Villerius. Vooral in het begin, toen de zenuwen als een zwtare druk op het spel van Sparta lagen, bood DWSA voorretffe- lijk tegenstand en zo de Amsterdam mers in deze periode de leiding had den genomen, zou dit geenszins vreemd zijn geweest. De kansen daar toe hebben zij ongetwijfeld gehad. Eén maal kwam de bal met Van Dijk zelfs in het doel, maar de duwende beweging van de in volle ren ziinde Hollander kon in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden. Dicht bij een doelpunt kwam Sparta in de zestiende minuut, toen Daniels uit een combinatie met Bosselaar en VaVn Ede goed inschoot. Doelman Bouber redde echter via de lat. Nadat hij nogmaals op voortreffelijke wijze een schot van Wim van der Gijp had gekeerd, moest Bouber in de 25e mi nuut evenwel kapituleren. In de amateurafdelingen zijn aller wegen promotiewedstrijden aan de gang. Gisteren kwamen de kampioenen van de tweede klas in afdeling A in het veld. HFC voor 7000 toeschouwers in Haarlem tegen SVW, de Gorkumse club waaruit de Spartaan Van Linstee stamt. Zowel HFC als SVW speelde Op de Overwinning OJ technisch goed en verdienstelijk voet bal. Doelman v. d. Lee van HFC blonk uit. Aan het was het te danken dat de rust met 11 aanbrak. Middenvoor Jansen van HFC schoot de Haarlem mers daarna naar hun eerste zege. Zover kwam Basfrn noch VFC in het Gooi. De kwaliteit van het spel was er niet best, de strijd wat rommelig. Doelpunten van v. d. Woude van VFC en Den Haan uit een strafschop wegens hands brachten de stand op 11 die na de rust niet veranderde. Van der Linden absent DOS speelde gisteren zonder v. d. Linden. Hij had een voedselvergifti ging gehad maar kon langs de lijn al weer naar de voetbaldaden van zijn club kijken. Het was v. d. Linden niet bekend of de voedselvergiftiging uit Turkije of Bulgarije stamde dan wel een gebakken visje uit vaderlandse wa teren de oorzaak was. Het was Verhoeven, die van grote afstand een har schot inzond, juist in de hoek. Wel raakte Bouber de bal nog, maar via de binnenkant van de paal caramboleerde het leer in doel: 01. Reeds toen was duidelijk, dat Sparta op de overwinning afging, want van de Amsterdamse aanval ging te weinig kracht uit om de Spartaanse verdedigingslinie te kunnen breken. Zelfs zo deze nog eens een steek liet vallen, was niemand bij machte hier van te profiteren. KNVB-beker De twee finalisten van verleden jaar in de KNVB bekercompetitie, Sparta en Volendam hadden nog een beker ontmoeting tegoed. Volendam versloeg de derde klasser T1JBB met 30, zo dat het voor de derde ronde werd ge klasseerd. Sparta maakte een eind aan de bekerloopbaan van de Utrechtse derde klasser Celeritudo. Sparta zon der v Ede, Verhoeven en De Vries. Celeritudo heeft zich tot tien minuten voor de rust dapper geweerd. Toen ging Sparta doelpunten. Eerst tweemaal door v. d. Gijp en na rust driemaal door Daniels en ten slotte nog door Van Linstee (06), Sparta is dus nu ook bij de laatste zestien. Op vakantie De Engelse amateurclub Oxford City heeft een Pinkstertoernee naar ons land gemaakt. Zaterdag won het van 't Gooi met 31. Gisteren speelde Oxford City in Hengelo tegen Wanne-Eickel. Dat eindigde in een zege van 72 voor de Engelsen. Ilford, ook een Engelse amateurclub, was op bezoek bij de Nij meegse eerste klasser Quick. De Engel sen wonnen met X2, Kampioen Het duurde nie tlang in de tweede helft, of Sparta's kampioenschap was daar. Met een voorzet legde Van der Gijp in de zevende minuut de basis In de catacomben van het Olympisch Stadion, nadat de luidruchtige supportersschare was „afgegaan" om op andere plaat sen zijn vreugde over het kam pioenschap te uiten, had de eer ste huldiging van de kampioenen plaats. Sparta's voorzitter Salters sprak zijn jongens toe en er wa ren lovende woorden en bloemen van de drie Amsterdamse ere divisieclubs, DWSA, Ajax en Blauw-Wit. Namens de KNVB sprak de heer Martens, voorzit ter van de sectie Betaald Voet bal, die vergezeld was van de heer Brunt. In de hulde werd ook trainer Neville betrokken, die enigszins verscholen, maar o zo blij volledig deelde in de vreug de. Ook Volendam was vertegen woordigd, zij het niet officieel, namelijk door de vader en moe der van spil Janny Schilder. In Volendamse klederdracht maak ten zij hun opwachting, een geste, die bijzonder op prijs werd ge steld. Verhoeven, die Sparta's openings treffer tegen DWS(A) achter zijn naam schreef, moest na een kopduel gewond het veld verlaten. Na enige tijd kwam hij terug in zijn gewone kleren en keek langs de lijn toe, hoe zijn ploeggenoten de zege op 40 bepaalde. Het. kampioenschap was een feit'. voor het tweede doelpunt, waaraan verder Van Ede meewerkte en dat Daniels op zijn naam schreef: 02 Een. doelpunt van hoog gehalte, zoals ook het derde, dat Daniels drie minu ten later deed aantekenen, wederom na voorbereidend werk van Van Ede. 03. De tegenstand van DWSA was gebroken. Dank zij een presentje var. scheidsrechter Aalbrecht, die een handsgeval van spil Niessen in het strafschopgebied met een vriendelijk gebaar wegwuifde, en een doelpunt van Daniels, dat wegens buitenspel werd afgekeurd, bleef de score voor de Amsterdammers dragelijk. Tot en kele minuten voor het einde Wim van der Gijp met een kopbal de stand op voerde tot 04. Maar Sparta was toen reeds lang kampioen en dit doel punt was van geen enkele betekenis meer. Scorebeloop: 25 min. Verhoeven 01, rust: 7 min. Daniëls 9—2, 10 min. Daniels 9—3, 42 min. W. v. d. Gijp 04. DWSA: doel: Bouber: achter: De Jong en Out: midden: Bons, Niessen en Flinkevleugei: voor: Kick, Vonhof, Schenkel, KI. Smit en Hollander. Sparta: doei: Van Dijk: achter: Van der Lee en Zaal: middsn: Ver hoeven (Villeriusl, Schilder en De Koning: voor: VaVn Ede, W. v. d. Gijp, Daniëls, De Vries en Bosselaar. KAALHEIDE. Het was vooral na rust duidelijk te zien dat de wedstrijd RapidWillem II niet veel om het lijf had. In de pauze werd namelijk reeds bekend dat Sparta liet lands kampioenschap had behaald en der halve speelde Rapid de tweede helft van deze match wel heel rustig uit. Willem II had ook niet veel zin zich geheel te geven. Bovendien waren de Tilburgers ook niet opgewassen tegen het technisch en tactisch betere spel van "de Limburgers. Voor de rust was de wedstrijd het aankijken wel waard. Er werd gaaf spel vertoond met Ra pid lichtelijk in de meerderheid wel ke door twee doelpunten werd uitge drukt. De tweede helft was niet erg spannend meer, maar de twee doel punten die Rapid toen nog scoorde kwamen spectaculair tot stand. Lenz was de ijverigste man van het veld en ook de best spelende. HET OLYMPISCH Stadion was gister middag voor enkele uren Rotterdams territorium. By duizenden waren ze erheen gekomen, per auto, per bus, per trein, de aanhangers van Sparta. Het rood en wit verloochende zijn sympathie niet. Paraplu's en wollen dassen (ook al scheen de zon) waren duidelyke kenteke nen, maar ook vlaggen en spandoeken voerden zij met zich mee, terwyl menigeen getooid was met een rood-witte rozet. En natuurlijk ontbrak ook de Sparta-Piet niet Toen de matadoren de arena binnenkwa men, Heten zij er geen twijfel over bestaan, met welk doel zy hierheen waren gekomen: zij wilden het kampioenschap, dat nu zo dicht binnen het bereik was, inpalmen. In alle hoeken van het mach tige bouwwerk legden zy op uitbundige wyze getuigenis af van hun aanhankelijk heid aan Sparta, hun Sparta! Rood-wit overheerste en de Amsterdammers werden er stil van Een tweede explosie volgde, toen Verhoe ven na 25 minuten met een machtig schot het eerste doelpunt liet aantekenen. De weg naar de landstitel was open! Maar naarmate de strijd feller en het spel harder werd, begon ook het hoofdstede lijke publiek zich te roeren, zy het in andere toonaarden, namelyk in een onbarmhartig fluitconcert, dat daarna veelvuldig werd gebisseerd. Het was een dissonant in een koor van stemmen, dat slechts liet „Halleluja" wilde. Niettemin gingen meer en meer, èn op het veld. èn op de tribunes, de Rotterdamse strijdliederen en juichkreten crescendo. De vaak „valse" en sombere tegenmelodie van scheidsrechter Aalbrecht kon hieraan niets veranderen, al kwam het de stem ming ook niet ten goede By de stand 03 was het pleit beslecht en met nog een kwartier te spelen, kwam de Rotterdamse jeugd in beweging. Als ratten gleden de jongens ja, ook ouderen! over de wielerbaan van de tribunes af naar het speelveld. De invasie was niet te stuiten en de lieve vrouwen stem met de mededeling „Namens de directie worden de jeugdige bezoekers verzocht op hun plaatsen te blyven zit ten" was die als van een roepende in de woestyn. De banden waren los en in triomftocht rukten de verbonden Spar taanse troepen, geschaard achter het rood-wit, op tot voor de eretribune, ge reed voor de huldiging. Voortydig zou deze plaats hebben, want toen enkele minuten voor het einde Wim van der Gijp voor de vierde maal de roos trof. was dit het sein tot het feest. Een hels tumult brak los. In horden bestorm den de jongens het veld, de spelers gingen op de schouders en aanvoerder Van Ede werd getooid met een grote lauwerkrans. De reglementen schryven echter voor, dat een wedstrijd negentig minuten duurt en de klok was nog niet rond geweest. Met zachte hand werd het speelveld ontruimd en de resterende minuten kwamen er toch uit. Maar niemand had meer oog voor bet spel, zoals eigenlyk het gehele laatste kwartier een formaliteit was en ver in de schaduw stond van het feestelijk vertoon huiten de Iynen. Sparta-Piet twinkelde een zoete melodie en stiekem zag ik hier en duar een traan wegpinken. Sparta kampioenProficiat... c DEN HAAG. Voor de hockeywed- itrijd Nederland B—Denemarken, die op 21 mei te Zandvoort wordt gespeeld, ziet het B-elftal er als volgt uit: Doel: De Ruiter <DKS>: achter: Hou wen (Venio) en Herbers (SCHC); mid den: Mijnarends (A'dam), Fokken (La ren) en Buteux v. d. Kamp (TOGO); voor: Verhulst (MOP), Verloop (SCHC'. v. Vroonhoven (Tilburg), v. Rossem iHHIJC) en Martens (EMHC) Op 22 maart reeds mocht in Sparta de nieuwe landskampioen worden ge zien. Constante vorm, mogelijk door goede conditie, weinig spelersmutaties en ook de Spartatraditie: hard werken tot het einde, waren allemaal factoren die bijdroegen lot het prachtige resul taat. Belangrijk was stellig dat na ADO Sparta, 16 (met drie doelpunten van De Vries en drie van Daniels) de voor hoede in de samenstelling Van Ede, v. d. Gijp, Daniels, De Vries en Bosselaar, niet meer is gewijzigd. En ook niet hoefde te worden veranderd wegens blessures. Twee weken tevoren was Zaal voor het eerst opgetreden als linksbuiten. Ook dit bleek een goede ingreep van Sparta's ploegleider Neville. Zaals ste vig spel, zijn goede trap en ook zijn loopsnelheid had Neville niet vergeten al had hij hem als linksbuiten niet kunnen handhaven. Theoretisch moest er van Zaal een achterspeler van formaat zijn te maken. Neville heeft goed gezien. Dit inzicht van een elftalleider in wie vertrouwen wordt gesteld is natuurlijk ook van betekenis geweest voor Sparta's pres- Tenslotte was er het sterke wapen dat deze ploeg leerde hanteren: de lange dieptepass lang de grond. Men kan de toepassing zien in het eerste team, in het reserve-elftal en ook in het sterke junior A-team der Spartanen. Met scherpe opstelling in de aanval, en snelle start op het moment van het afgeven van de dieptepass. Een dode lijk wapen. Gelijk het vaak ook was in de beste tijd van PSV. Briljant, neen zo heeft Sparta wel licht geen enkel maal gespeeld, wel sterk, doelmatig, technisch goed en dat steeds maar weer met heel zelden en kleine inzinking. Dik verdiend dit kampioenschap. Resultaten als semi profclub Sparta's resultaten in het semi prof voetbal waren: 1955/56 kampioen hoofd klasse A met 46 punten uit 34 wed strijden. In 1956/57 werd in de eredi visie de achtste plaats bezet met 36 punten, het vorige seizoen de negende met 34. In deze drie seizoenen kwam de aanval tot zestig of ruim zestig doel punten. In dit seizoen zijn nu de tach tig goals al bereikt. Opmerkelijk is dat het aantal tegendoelpunten niet meer dan de helft zal bedragen van de beide vorige seizoenen. In 1957 was dat 59, in 1958 bedroeg het 62, met twee wed strijden te spelen is het nu 25. Cijfers illustreren vaak juist hoe het een club gaat. Dat geldt ook voor de bezoekcij fers. Vorig seizoen kwam Sparta niet aan een gemiddelde van 12.009, nu is het niet ver van de 20.000 af. De protesten divisie Het zal niet vaak zijn voorgekomen dat een bijzonder spannende strijd om de titel zoals er in de eerste divisie B is geleverd, zozeer de invloed heeft ondervonden van protesten. De drie koplopers tot het voor de een vreugde volle en voor de anderen bittere slot waren alle bij die protesten betrokken. Sittardia heeft tevergeefs getracht het puntje verlies dat de ontmoeting met De Volewijckers in Sittard het be zorgde (3—3) ongedaan te maken. De protesten tegen het niet toekennen van twee strafschoppen werden afgewezen. GVAV, het ligt nog vers in het ge heugen, had meer succes met zijn bezwaar tegen de wijze van hervatting van de strijd met Vitesse te Arnhem nadat gebleken was dat er zeven minu ten tekort was gespeeld. De toen niet gegeven stuitbal mocht scheidsrechter Horn daarna loslaten in de veel later overgespeelde zeven minuten. GVAV kwam de zeven minuten door bij de stand 3—2 in zijn voordeel en won terwijl het in de normale wedstrijd in die zeven minuten Vitesse twee. goals had gemaakt en dus had afgesloten op 4—3 in Arnhems voordeel. Nakaarten heeft niet veel zin over dit protest, maar dat de beslissing van de protestcom missie. formeel stellig juist, nu iedereen bevredigd heeft, neen, dat bepaald niet. Profest tegen voordeelregel Bij het scheiden van de mart: is ten slotte gekomen de uitspraak in een interessante voetbalkwestie waar aan Stormvogels een puntje dankte welke het op gelijke voet bracht me' Sittardia en GVAV. Hel eerste protesl naar wij menen, tegen de toepassing var de voordeelregel Even nog de feiten. In de laatste mi nuut van de wedstrijd Slormvogels- RCH, bij de stand 2—2 sloeg Krist van RCH in het strafschopgebied de bal met de hand weg Brom van Storm vogels kreeg de bal en scheidsrechter Sellings achtte diens positie zo goed dat hij niet voor de strafschop floot. Maar Brom die op strafschop rekende reageerde niet. Dat niet reageren was begrijpelijk hoewel natuurlijk niet verstandig, het fluitje van de scheids rechter had niet geklonken. De grote vraag in het protest, dat Stormvogels aanhangig maakte tegen het niet toe kennen van de strafschop was: was het juist, dat in dit geval de voordeel regel werd toegepast.? De protestcommissie oordeelde dat een strafschop had moeten worden ge geven. Inderdaad, slechts heel, heel zelden zal dit inderdaad niet nodig zijn. Natuurlijk niet als de bal met de hand wordt geslagen en de bal des ondanks de doellijn passeert. Overigens is het heus wel voorgekomen dat ook dan nog een strafschop ten onrechte werd toegekend. Een strafschop is eveneens niet nodig indien de bal di rect na de overtreding, als het ware gelijktijdig, wordt ingeschoten. Dat gebeurde in het aan de protestcommis sie te beoordelen geval allemaal ken nelijk niet. De mooie kans die Brom kreeg was niet voldoende in afweging tot de strafschop. Professor met voetbalervaring Bij de voorzitter van de protest commissie, prof. Van Wisselingh is men echt wel goed terecht voor de beoor deling van een dergelijke spelsituatie voor de doelmond. In zijn jonge jaren speelde prof. Van Wisselingh voor de studentenclub Forward in Groningen. Toen met Be Quick, Velocitas, Frisia, Achilles en WVV vormende de top van het noordelijke voetbal. Prof. Van Wis selingh was een aanvaller met kwali teiten, vinnig, snel en een goede drib belaar. Hij weet uit ervaring wat doel punten maken betekent. Dus ook dat beoordeling van een kans, droomkans pleegt men tegenwoordig te zeggen, erg gemakkelijk is voor de man die het zelf niet hoeft op te knappen. De bal in het spel is nu eenmaal altijd wat nukkiger dan de bal die op de penaltystip ligt. De uitspraak van de protestcommissie houdt in: scheidsrechter wees extra voorzichtig met die voordeelregel in het strafschopgebied. Het is immers vrijwel nooit goed te beoordelen of doorspelen voordeliger is dan de vaste straf die geldt voor de strafschopzoné. Kampioen Sittardia Van 19 oktober af heeft Sittardia de leiding gehad in de eerste divisie B. Het ging dit voorjaar in met een veilig lijkende voorsprong op GVAV en HVC. Maar de eindspurt van GVAV en vooral van Stormvogels was ster ker dan van de Sittardsé ploeg en de laatste weken leek elke voorspelling wie er in deze divisie kampioen zou worden gokken. Op de laatste dag van deze competitie werd Sittardia de ge lukkige. Het won thuis verdiend van GVAV met 20 en Stormvogels liet zich een punt door KFC ontnemen. Sittardia heeft wel van alle teams in 1B het beste ploegverband en ook De voetbalkampioenen namen de Coolsingei te Rotterdam in bezit. De triomftocht van Sparta door de stad, gisteravond, was groots. De supporters en degenen, die de club van Spangen een warm hart toedragen, zullen de Tweede Pinksterdag van 1959 niet zo heel gauw vergeten wel de meeste routine. Die men mocht verwachten van de 34-jarige spil Bec kers, de 34-jarige rechtsbuiten Adang, oud-internationnaal Gruisen en de oudste speler middenvoor Ehlen, die maandenlang uit het elftal verdween, maar nadat Schmeits geblesseerd was geraakt, weer terug is gekomen en in het slotstuk nog zijn aandeel heeft ge had. Sittardia beschikte over de beste defensie. Peersman de atletische doel man, de rustige en technisch zeer be kwame Wezolek (ex-Rapid) rechts achter en de fellere, stevige 20-jarige Werdens, linksachter, vormden met de uitstekende spil Beckers een geheel dat niet alleen moeilijk te passeren was, maar dat ook de kunst verstond een aanval op te bouwen. Dit was de kracht van Sittardia. Die bovenal in Sittard tot uiting kwam. Slechts HDVS en Stormvogels wonnen daar; alleen Volewijckers haalde er een gelijkspel; de overige verloren. In te genstelling tot andere seizoenen wer den de meeste goals niet door de mid denvoor gescoord, maar door de bui tenspelers: Adang 17, Gruisen 14 en verder de rechtsbinnen Huisman 11 en de jonge linksbinnen v. d. Weijn 11. Schmeitz produceerde vier en Ehlen vijf doelpunten. Limburg heeft nu met Sittardia (combinatie van Sittardia en Sittardsé Boys) zijn vijfde club in. de ere-divisie. Van overheersende positie gesproken. Pech voor Stormvogels Stormvogels is nu voor de derde maal pechvogel. Twee jaar geleden eindigde het twee punten achter Blauw Wit als tweede. Vorig seizoen twee punten achter SHS. wederom tweede. Steeds falend aan het slot na een mach- een vergeefse sprong van doel man Bouber (DWSA), een sprong, die overigens niet gemaakt had be hoeven te worden. De bal ging via de paal achter.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 6