DE P. C. HOOFTPRIJS VOOR PIERRE KEMP groot genieten van de Poëtisch speler met kleur en licht Gesprek over wijziging basis kernwapenoverleg Nederland maakt beste beurt in New York SIDNEY BECHET OVERLEDEN SPEL GOED MAAR... /Mfkm c/üêj 25-70 Wm/f/u/jofafo c/ti/jjf Vrijdag 15 mei 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Prijsverlaging voor olieprodukten DE INTERNATIONALE JAARBEURS Zaken en... eten goed verzorgd EURO-MARKT Klaus Fuchs wil ethiek doceren Grote kans op tie komst Bulgaars voetbalteam RUSLAND NIET Groot jazz-musicus ''///ffl L i PRIJSVRAAG SCHOLENBOUW Eerste prijs voor J. J. Konijnenburg ivandaag 1 vandaag Nieuwe kamerleden in plaats van ministers Totebel gereïncarneerd Alarmerend jbo/a/o c/iijfij WrfifïW een voedzame lekkernij die U slank houdt Van onze kunstredactie DE staatsprijs voor de letterkunde, de P. C. Hooftprijs genaamd, is voor 1958 toegekend aan de Limburgse dichter Pierre Kemp voor diens gehele oeuvre. Jammer genoeg zal de traditionele uitreiking van de prijs niet op het Muiderslot kunnen plaatsvinden, doordat de gezondheids toestand van de 72-jarige dichter hem een reis naar Muiden on mogelijk maakt. Pierre Kemp, die op 1 december 1886 te Maastricht geboren werd, neemt als dichter een geheel eigen plaats in temidden van zijn leeftijdgenoten. Betoverend preludium Omstreeks 1909 begon hij met het publiceren van zijn gedichten in voor namelijk katholieke kranten en tijd schriften. Zijn tijdgenoten wisten niet erg goed raad met die verzen, waarin de ge wone dingen, waarover iedereen spreekt, opgeheven werden uit de werkelijkheid en door de woorden van de dichter als in een nieuw licht kwamen te staan. Doch toen in 1914 Kemps eerste bundel Het wondere lied verscheen werd hij door de jezuïetenpater Jos van Well inge leid als een ras-echt dichterstalent en in het tijdschrift §tudiën noemde een criti cus de bundel „het preludium van een meesterhand, vol betovering door klank en beeld". Voorloper Pas de katholieke jongeren rondom De Gemeenschap herkenden in Pierre Kemp een voorloper van de nieuwe poëzie. Anton van Duinkerken wijdde in de grote bloemlezing der Katholieke poëzie enkele hooggestemde bladzijden aan de dichter, die zijn kleine speelse verzen schrijft „alsof hij op de wijze klank van een klein muziekje de lezer binnenbrengt in een wereld, waar hij nog nooit geweest is, een wereld vol licht en kleuren kleuren van de dag vervagen en maken plaats voor het donker van de avond en de nacht. Maar toch spreekt uit alles nog de kinderlijke levensblijheid, die Kemp eens van zichzelf deed zeggen: De zon is goed vandaag en uit haar wanden stroomt een stralende zalf voor mijn wangen en mijn handen. Ik kan nu wel een venter zijn, die leurt met louter zonneschijn en roept tot iedere man en vrouw: de zon is goed vandaag. Geschenk Die verrukkelijke levensblijheid was Kemps geschenk aan zjjn lezers. De prijs, die hem nu is toegekend moge hem het bewijs zijn, dat hij er velen gelukkig mee heeft gemaakt. De dichter Pierre Kemp Pakkende sfeer Mede door de nieuwe stromingen in de Nederlandse letterkunde in de jaren twintig werd de latere poëzie van Kemp bevrucht. In nieuwe, expressionistische vormen, kwamen sedert 1934 geregeld zijn bundels vol kleine verzen van woor den, geladen van een pakkende sfeer. Maar ondanks de nieuwe vormen bleef de dichter zichzelf. Hij bleef de romanti cus. het kind dat zich altijd maar ver wondert over de mooie dingen rondom zich. In al die gedichtenbundels Stabielen en passanten (1934), Transitieven en im- mobielen (1940), Standardbook of classics (1946) rijgen altijd weer dezelfde woorden zich tot de stemmingsvolle ge dichten. Steeds zijn het de kleuren blauw en rood en wit, de kinderen, de bloemen, de zon, de vlaggen en het licht waarover de dichter zich kinderlijk verheugt. Experimenteel Kemp deed reeds, zonder daarover le theoretiseren, wat veel later 'de zo genaamde experimentelen zouden doen: ieder woord zijn volle, oorspron kelijke betekenis teruggeven in zin nen, die spontaan in hem opkomen, terwijl hij kijki naar het licht, naar de kleuren, de mensen en de bloemen. Eduard Hoornik. de woordvoerder van de jongeren van 1940, bood Pierre Kemp dan ook terecht een ereplaats aan de Tafelronde der jonge dichters. Avondlicht GENÊVE De drie. grote mo gendheden die kernwapens be zitten, de Verenigde Staten, En geland en de Sowjetunie, over wegen een herwaardering van de resultaten van de conferentie van deskundigen over de moge lijkheid van uitoefening van toe zicht op naleving van een ver bod van proeven met kernwa pens. De voornaamste conclusie welke die conferentie het vorige jaar opleverde was dat, zekere reserves daargelaten, alle proeven imet kernwapens, waar ook genomen, ontdekt konden worden met behulp van allerlei instrumenten. Op grond van die conclusie werd besloten te gaan onderhandelen over een verdrag I inhoudende een verbod van proeven met i kernwapens. Onontdekt Die conclusie kwam echter onlangs op losse schroeven te staan toen de Ame rikaanse regering gegevens bekend maak te over proeven met kernwapens op zeer grote hoogte die een half jaar eerder waren genomen en toch volkomen onont dekt waren gebleven. Die onthulling maakte dat de kwestie van uitoefening van scherp internationaal toezicht op naleving van een verbod, naar de ach tergrond geschoven door bedoelde con clusie, weer de allerbelangrijkste werd. Struikelblok En juist wat de kwestie van toezicht betreft is de Sowjetunie tot nu toe alles behalve inschikkelijk geweest. Het ge brek aan overeenstemming hierover is nog steeds het voornaamste struikelblok in de conferentie over een verbod van proeven met kernwapens die op 31 ok tober van het vorige jaar begon en op reces is gegaan tot 6 juni toen de minis tersconferentie van de vier grote mo gendheden begon. Evenals zijn tijdgenoten, Greshoff.j HoC Bloem, Herman van den Bergh en Keuls. Terwijl na de oorlog de revolte der experimentelen luidruchtig de aandacht eiste, ging Pierre Kemp voort met het schrijven van zijn kleine, wijze verzen. Hij bleef wie hij was, zodat hij nog pas in de bundel Emeritaat, die onlangs bij de uitgever A. A. M. Stols verscheen kon schrijven „Al mijn jaren ben ik kind ge bleven. En ik wil ook verder zo blijven leven. Maar zal het gaan?" houdt Kemp zich in zijn laatste bundel bezig met de dood. die hij verwacht,. Afgewend Hij heeft zich afgekeerd van de wereld: „Ik woon al lang in een huis van de lucht, iets hoger dan de vogels in de bomen. Het stadsrumoer ben ik ont vlucht", schrijft hij in het titelgedicht van die laatste bundel. Nog steeds toont hij zich de levens genieter, de scherpe waarnemer van de De ministers van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten, Engeland en de Sowjetunie hebben gisteren de moge lijkheid besproken van een nieuwe con ferentie van deskundigen. Die deskundi gen zouden dan na moeten gaan of, en zo ja op welke wijze, proeven met kern wapens op zeer grote hoogte ontdekt kunnen worden en aan welke technische eisen zo'n controlesysteem zouden moe ten voldoen. Die nieuwe conferentie zou niet be hoeven te eindigen wanneer het reces van de conferentie over het voorgenomen dingen om zich heen, maar de lichte kernwapenverdrag afloopt. De drie mi nisters van buitenlandse zaken hebben uitdrukking gegeven aan de hoop dat, mocht de nieuwe conferentie van des kundigen doorgaan, het resultaat ervan zal leiden tot een volledige opheldering en zal leiden tot het sluiten van een verdrag. De ministers hielden hun bespreking, waaraan Amerikaans-Engels overleg was voorafgegaan op woensdag, in de villa van minister Christian Herter. Omdat Frankrijk nog geen kernwapens heeft woonde minister Couve de Murville de besprekingen niet bij. Men mag verwachten dat minister Gromyko over deze onverwachte nieuwe ontwikkeling in het kernwapenoverleg eerst ruggespraak moet plegen met Moskou. De besprekingen over deze kwestie, die geheel buiten de ministers conferentie om worden gevoerd, zullen daarom nog wel enige dagen duren. Moskou is tot nu toe niet te vinden geweest voor nieuw overleg van deskun digen. Amerika en Engeland achtten het gewenst dat het overleg wordt her- vaUomdat: v - 1. in.de d(«kundigenconferentie van de vorige zomer niet voldoende aandacht is geschonken aan proeven met kern wapens op meer dan 50 kilometer boven de aarde; 2. nieuwe feiten bekend zijn geworden die het twijfelachtig maken of inderdaad ondergrondse kernexplosies wel altijd kunnen worden ontdekt. DEN HAAG. Vandaag worden de prijzen voor enkele aardolieprodukten in Nederland verlaagd. De prijs van petroleum voor huishou delijk gebruik wordt driekwart cent per liter lager. Tractorpetroleum wordt vijf tig cent per honderd liter goedkoper. Verder worden de prijzen voor gasolie en autogasolie met negentig cent per honderd liter en die voor dunne stook olie met zeventig cent per honderd li ter verlaagd. De prijsverlaging voor huisbrandolie 1 en 2 voor niel-particulier verbruik be draagt respectievelijk negentig en ze ventig cent per honderd liter, terwijl de prijzen van laatstgenoemde produkten voor particulier gebruik een verlaging ondergaan van respectievelijk een gul den en 75 cent per honderd liter. Van onze correspondent NEW YORK Een Hollands café, waar je gezellig een Hol lands biertje kunt drinken en Hollandse lekkernijen eten, is op,één .slag de grote attractie geworden van de internationale jaarbeurs, die hier van 8 tot 10 mei in het New Yorkse Coli seum wordt gehouden. Meer dan zestig landen uit alle we relddelen zijn er vertegenwoor digd en zij zetten alle hun beste beentje voor, zoals op jaar beurzen gebruikelijk is. Maar als de kijkers en ook de in kopers moe zijn van het gedrentel langs al deze stands, die elkaar in smaakvolle uitvoering pogen te over treffen en die de belangstelling oproe pen voor de producten, waarin de be treffende landen uitblinken, is het een prettige verpozing om in het Holland se café wat te gaan uitrusten. J< kunt het niet missen omdat een Hol landse windmolen er voor is opge steld. Aardige meisjes in Nederlandse klederdracht verzorgen er de bedie ning. Dan smaakt een koud schoteltje of een sneedje Hollandse ham dub bel lekker. Het is een uitstekende vondst geweest van het Nederlandse handelscommissariaal te New York, dat met medewerking van verschil lende importeurs van Hollandse pro ducten het café heeft opgezet, dat ontworpen is door Jaap Penraat en plaats biedt voor 300 personen. Op de drukke uren is er geen tafeltje leeg. Nederland komt overigens op deze beurs voortreffelijk voor de dag. Be halve de individuële stands van Ne derlandse firma's of importeurs van Nederlandse producten neemt, even als het vorig jaar, Nederland officieel deel aan de gezamenlijke stands van de Beneluxlanden en van de Europese gemeenschappelijke markt. In het Beneluxpaviljoen valt een gedetailleerd model te bewonderen van de Rotterdam, het nieuwe vlagge- schip van de Holland-Amerika Lijn, dat is opgesteld naast een replica van de Halve Maen. het schip waarmee Henry Hudson 350 jaar geleden de rivier opvoer, die later naar hem is genoemd. De ze" landen van de Gemeenschap pelijke markt hebben hun paviljoens gegroepeerd rondom dat van de Ge meenschap, die hier voor het eerst buiten het eigen gebied als eenheid uitkomt. Films, die voortdurend wor den afgedraaid, geven een aanschou welijk beeld van de wordingsgeschie denis van de Gemeenschappelijke markt en van het onderling neerhalen van de handelshinderpalen. In 35 telefoontoestellen kunnen di bezoekers, door op een knop te druk ken, luisteren naar korte uiteenzet tingen door leidende figuren in de Europese Gemeenschap omtrent de werking van de gemeenschappelijke LONDEN (A.P.) De genaturaliseer de Britse atoomgeleerde Klaus Fuchs. die zijn nieuwe vaderland verried door atoomgeheimen aan Rusland uit te le veren, heeft verklaard niets meer le voelen voor kernonderzoek, en het liefst j ethiek te willen doceren aan een hoge school. Fuchs zal in juli uit een Britse gevangenis worden ontslagen; het dag blad Daily Sketch heeft vernomen dat de Oostduitse regering er na lange on derhandelingen in heeft toegestemd j Fuchs het land binnen te laten. Het is niet bekend of de opvattingen over de ethiek van deze man, die zijn vrienden bedroog, zich in de gevange nis hebben gewijzigd; dat zullen slechts zjin Oostduitse leerlingen kunnen beoor delen. SOFIA- De kans is groot, dat het Bulgaarse voetbalelftal het volgende sei zoen naar Nederland zal komen. Het ligt in de bedoeling dat dan onder de naam Sofia in het Olympisch Stadion te Am- steraam een wedstrijd wordt gespeeld te-1 gen het plaatselijke elftal van Amster dam. markt. De nadruk wordt hierbij ge legd op de betrekkingen tussen de Gemeenschap en de Verenigde Staten als handelsdeelgenoten en op de in dustriële en technische faciliteiten, die de landen van de Gemeenschap heb-1 ben te bieden. FJen andere niet-nationale participa tie is die van West-Berlijn. Van ach ter het IJzeren gordijn zijn Tsjecho- slowakije. Polen en Hongarije verte genwoordigd. De Sowjetunie komt niet op deze jaarbeurs uit, daar zij hier eind juni een bijzondere tentoonstel ling van haar producten houdt. In enkele jaren is de New Yorkse internationale jaarbeurs van een ex periment tot een instelling gegroeid waar de gehele Amerikaanse handels wereld ter dege nota van neemt Uiteraard is de concurrentie tussen de verschillende landen er uiterst scherp. Des te verheugender is het te kunnen constateren dat Nederland hier op bijzondere wijze de aandacht op zich weet te vestigen en belang stelling voor zijn producten weet te trekken. i AMSTERDAM. Sidney Bech- et, vooraanstaand jazz-musicus uit het New-Orleans van de jaren twintig, is gisteren op zijn 62ste verjaardag in Parijs overleden. De klarinettist en sopraan-saxo fonist, wiens naam onverbrekelijk verbonden is aan de geschiedenis van de jazz, leed gedurende lange tijd aan keelkanker. Sinds enkele maanden was zijn ziekte zo ernstig geworden, dat de vrienden en be wonderaars van deze vroeg grijs ge worden jazzkoning het reeds wisten: Bechet zou nooit meer een van zijn geliefde instrumenten ter hand kun nen nemen. EVOLUTIE BELEEFD Het overlijden van deze musicus heeft een belangrijke bladzijde aan de historie van de oude, of zo men wil, klassieke, authentieke, traditionele of oer-flazzmuziek toegevoegd. De in New- Orleans geboren en getogen Bechet heeft de evolutie van zijn muziek, ontstaan uit de negroïde blues en via dixieland, swing en bop tot cool-music opgeklommen muziek persoonlijk mee gemaakt. Op veertienjarige leeftijd hanteerde hij reeds de klarinet, in het jazz-orkest, dat onder de naam van Eagle band furore maakte in het toen wel woe lige New-Orleans. VOOR ERKENNING Samen met (Armstrong's) Hot five, (King Olivers) Creole jazzband en (Jelly Morton's) Red hot peppers streed Het grote probleem, waardoor de toneelschrijver Pirandello in al zijn werk werd beheerst is het vraagstuk van de mogelijkheid van het bestaan van een onloo chenbare waarheid. Ook in De Zotskap dat donder dagavond door Kees van Iersel op het scherm werd gebracht, wordt de vraag gesteld in hoe verre een vrouw, die de ontrouw van haar man aan de buitenwe reld bekend wil maken, de waar heid spreekt of in waanzin zich vergist. Hierop wordt een ingewikkeld pa troon geweven met het wezen van de waanzin, de noodzaak van de illusie en het waarheidsgehalte van het beeld dat de buitenwereld van ontvangt. Het eenvoudige gegeven werpt dus een uiterst ingewikkelde samenstelling van vraagstukken op, die met een raffinement en bezeten heid, die aan het beste werk van Pirandello herinnert, zijn uitgewerkt. De Zotskap is echter een wezenlijk toneelspel, waarin de handeling zich vooral door middel van de dialogen ontwikkelt. Van Iersel had in zijn regie daarop ook de nadruk gelegd, waardoor enerzijds de spelers volop gelegenheid kregen zich mimisch en plastisch uit te leven, maar waar door anderzijds de televisie als eigen programma's ln het kort) ZATERDAG 16 MEI Hans Tiemeyer in zijn rol van Commissaris Spanö. medium sterk te kort kwam. Dat de regisseur de kijkers met dit werk kennis heeft laten maken moet hem als een grote verdienste worden aan gerekend. De vertolking van Jan Retèl als een bedrogen kantoorbediende trof me door diepte van gevoel en virtuositeit van uitbeelding. Sigrid Koetse was de jonge vrouw, die de hele zaak in beweging brengt. Zij is een actrice die door haar persoonlijkheid een sterke indruk maakt op het scherm, ofschoon zij zich moet hoeden voor een overspanning van emo tionaliteit in haar spel. Van Iersel had overigens een voor treffelijke bezetting weten te kiezen met Hans Tiemeyer als commissaris, Elly van Stekelenburg als een Italiaans- ontvlambare moeder, Diny de Neef als een giftige buurvrouw, Ab Abspoel als de broer van de vrouw en Sophie Köhler-van Dijk als een dienstbode. De vertaling van Max Nord klonk uitstekend, en het decor van Wim Ves- seur gaf een goede indruk van de sfeer van het stuk. Manuel van Loggem Sydney Bechet hij voor de erkenning van zijn mu ziek. Maar zijn strijd zou pas begin nen toen de jazz eenmaal door het Amerikaanse publiek was geaccep teerd. Hoewel hij een van de grootste persoonlijkheden uit die vroege tijd van ö'e jazz was. leed Bechet namelijk jarenlang armoede. Toch bleef hij ook in de tijd, toen de New-Orleans muziek reeds lang een klankbodem bij de blanke jazz muziek (Dixieland en Chicago-stijlen) had gevonden, wars van alle conces sies. De show in de jazz. waarvan zijn even beroemd'e collega Louis Arm strong zich nog altijd met succes be dient, verfoeide hij. TWEEDE VADERLAND De rassendiscriminatie ik voel mij als neger in-Amerika nooit hele maal mens, heeft hij eens gezegd dreef hem ten slotte vlak na de oorlog uit zijn geboorteland. De Franse jazz- promotor en vurig liefhebber van de oude jazz, Charles Delaunay, haalde hem in Parijs met open armen binnen. Sidlney Bechet heeft sindsdien Ame rika niet meer teruggezien. In Frank rijk richtte hij een eigen orkest op en hij werd er tot zijn dood toe door miljoenen liefhebbers bejubeld. Temidden van de roem van zijn twee de vaderland Bechet was Creools en Frans-sprekena' van geboorte is hij in een kliniek even buiten Pa rijs gestorven. Zijn muziek leeft slechts voort in de Revival-orkesten, die zich in de laatste jaren naast de modernisten weer een eigen plaats hebben ver overd. D,e honderden grammo foonplaten, die hij gemaakt heeft, zullen voor vele jazz liefhebbers een herinnering blijven. ROTTERDAM. In het Bouwcentrum te Rotterdam is gisteren de uitslag bekend gemaakt van de studieprijsvraag, die de j Stichting informatiecentrum voor scho lenbouw had uitgeschreven ter gelegen-1 beid van h£f vijftigjarig tfëstatën -tfairfte Bond van Nède'rtöndsche arcliTt'ecfen.Het j 'ging om een ontwerp van een' l&gere school met zes klassen, elk voor veertig leerlingen. De eerste prijs, drieduizend gulden, kreeg de in Parijs wonende Nederlandse architect J. J. Konijnenburg. De tweede prijs, tweeduizend gulden, was voor de architecten S. Oosting en D. Klam er uit Voorburg. De derde, duizend gulden, ging naar het architectenbureau L. A. van den Bosch en J. Hendriks uit Nij megen en naar de medewerker H. A. M. van der Velden. Na de bekendmaking van de prijzen heeft ir. H. M. Buskens, directeur-gene raal van volkshuisvesting en bouwnij verheid, de tentoonstelling van de inge zonden ontwerpen geopend. De expositie blijft drie maanden in Rotterdam. televisie 1 VRIJDAG. De Nederlandse tele visie zendt varfdaag niet uit, omdat de beschikbare zendtijd wordt gebruikt voor de operette Ein Walzertraum op Tweede Pinksterdag. Op de Vlaamse t.v. zijn er weer avonturen van de onsterfelijke Schip per (20.10).' Daarna filmfragmenten in Première (20.50), en een bezoek aan een Vlaamse componist (21.20). v België^ Frans relayeert een toneel stuk uit Frankrijk: Turquoise (20.35). Om 21.50 volgen Cihépanorama en Beelden ui&Cannes. i De Duitse televisie vertoont om 21.00 een Amerikaanse film, met David Niven, over een bankbediende die dreigt op het verkeerde pad te raken. Vooraf een reportage over de zorgwek kende groei ,van het stadsverkeer (20.20). radio 1 1 DEN HAAG. Nu zeer binnenkort zeven kamerleden in het nieuwe kabinet zullen worden opgenomen, zullen zij moeten bedanken voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. In de vacature ontstaan door het af treden van mr. Luns zal worden be noemd mr. F. J. H. Bachg (Kath. V.), van mej dr. Klomipé komt mej. M. T. H. Knol (Kath. V.), voor mr. Cals mr. E. G. M. Roolvink (Kath. V.). Voor de beide antirevolutionairen prof. dr. Zijlstra en mr. Van Aartsen komen respectievelijk de heren C. van Nierop en mr. W. Aantjes. De liberale vacatures van drs. Kort hals en mr. Toxopeus zullen worden vervuld door respectievelijk de heer J. C. Korver en mevrouw A. Ruiper-Struyk. YAP 24 mei zal de Vara een programma W introduceren, waarin allerlei men sen die in het „nieuws" zijn geweest nader aan de tand zullen worden gevoeld. Het programma, dat een gewijzigde reïncarnatie is van het vroegere „Tote bel", zal worden uitgezonden vanuit de bar van Bellevue te Amsterdam. Men zal de „actuele" personen in een ongedwongen gesprek interviewen te midden van gewone barbezoekers. De reigie is- in handen van Eimert Kruid hof. De produktieleider is Pier Tar.ia. yMZX VRIJDAG Theater Andersom, dat steeds weer verrast met pakkende korte hoorspelen, brengt vanavond een luchtig en vrolijk niemendalletje: Een man naar haar wens (20.30, Hilv. 1). Het meest aan bevelenswaardig op Hilversum 2 vinden we Ro mance in jazz (22.05). Jazz is verder goed vertegen woordigd met de Radio Jazzclub (19.10), waarin u het orkest van Maynard Fergu son hoort, en de rubriek Jazz waarmee Hilver sum 1 de avond besluit (23.15). Zang- en fluitrecitals kunt u in het middagprogramma over beide zenders Hilversum beluisterenDe tenor Brend Kossmann, aan de vleu gel begeleid door Cor van Boven, zingt om 14.00 (Hilv. 2) liederen van Schubert, Wolf, Gagnebin en Britten. Om 14.50 volgt over dezelfde zen der een recital van de fluitist Koos Verheul, die tezamen met de klave- cinist Jan van der Meer sonates van C Ph. E. Bach en Handel uitvoert. Om 16.30 (Hilv. 1) zingt de mezzo sopraan Bodi Rapp, aan de vleugel begeleid door Jan Nederpelt, liede ren van Mendelssohn. Daarna, om 17.45, eveneens over Hilversum 1, komt de fluitist Kees van der Star met Janny van Wering aan klave cimbel, respectievelijk piano, werken van Dieupart, Ruyneman en De Bourguignon uitvoeren. j RADIO j HILVERSUM I 402 m. ochtend KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V.d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V.d. huisvr. 10.00 V.d. kleuters. 1015 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V.d. zie ken. 11.45 Gram. middag 12.00 Middagklok-Noodklok 12.03 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V.d. kind. 14.00 V.d. jeugd. 14.10 Muziekcorps. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Koorzang. 15.15 Metropole-ork. en solist. 15.40 Boek- bespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 V.d. jeugd. 16.50 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.40 Instrumentaal trio en soliste. avond 18,00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Ama- teurprogr. 18.30 V.d. jeugd. 18.45 Vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Licht baken, caus. 19.40 Radiophilharm, ork. en soliste. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De Neder landse missionaris rekent op uw geldelijke steun, caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.2224.00 Nouveauté's. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V.d. vrouw. 9.05 Gym v.d, vrouw. 9.15 Gram VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA. 10.20 V.d. vrouw. 10.45 Cabaret. 11.45 Buitenl. weekoverz. 11.30 Gram. middag 12.00 ,-p.ansmuz. 12>30 Land- en tuinb. me- ded. 12.33 Orgel en koor. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportnws. 14.05 V.d. jeugd. 14.40 Kinderkoor. 14.55 Streekuitz. 15.20 De Blauwe Week, lezing. 15.35 Omr. ork. en soliste. 16.25 Boekenwijsheid. 16.45 Hammondorgelspel. 17.00 Vers van de pers. 17.30 Weekjourn. avond 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 In Bijbel- land, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.20 Promenade* ork. en sol. 21.15 Socialistisch comm. 21.30 Het hangt aan de muur en het tikt. 22.00 Instr. sext. 22.30 Vraaggesprekken, liedjes en filmfragmenten. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Gevar. progr. 21.20 Vliegende scho tels. 21.4522.35 Quizprogr. bekeken *1 Voordat 'het t.v.-spel gisteravond op het scherm kwam hoorde en zag de kijker de oud-P.v.d.A.-minister ir. H. Vos, die de kabinetsformatie een droe vige komedie noemde. Een kwalificatie die uiteraard niet door ieder zal zijn onderschreven. Arie de Ruyter nam hierna een over stapje naar internationaal terrein met zijn goed verzorgde documentaire over de toenemende groei der wereldbevol king. Niet alleen dat zijn gegevens vi sueel uitstekend werden gepresenteerd, ook zijn feitenmateriaal was degelijk opgebouwd, waarbij een zekere angst wekkende achtergrond niet ontbrak. De jaarlijkse toeneming van de we reldbevolking met vijftig miljoen leek ons een alarmerende ontwikkeling die de problemen der kabinetsformatie in ons kleine landje in haar betekenis bepaald overschaduwde. RADIO VATICAN A gaat een programma van de KRO relayeren over alle golflengten. Het is de zeven-kathedralen-uitzending op Pinksteren, waaraan voor het eerst de Paus zal meewerken. De Paus zal een Pinksterbood- schap uitspreken in het Latijn. Smith's Potato Chips zijn vliesdun gesneden en goudgeel gebakken aardappelschijfjes. Knapperig, licht, voedzaam en o zo lekker. Als kinderen hongerig uit school komen... geef ze Smith's Potato Chips. Ze smullen er van. Op feestjes in plaats van toast nü Smith's Potato Chips. U kunt ze ook bij de warme maaltijd serveren. Even verwarmen en U proeft weer eens heel iets anders. Uw winkelier heeft ze altijd in voorraad. Let vooral goed op de naam: spreek uit Smits poteelo tsjips Thuis, bij sport en spel, op reis en in de auto, smul steeds van Smith's Potato Chips, een voedzame lekkernij die U slank houdt! Als U wat meer wilt weten over Smith's Potato Chips, vraag Uw winkelier dan om een folder. KRAAKVERS VERPAKT IN LUCHTDICHTE ZAKJES VAN j j Luuniuiunit ct

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7