WESTELIJK PLAN NU BEKEND Indonesië wil Britse wapens kopen hivea Sociale zaken naar mr. dr. van Rooy Absurd plan V.S. kopen Ned. fondsen AKKOORD MET METRO Kieswet voor Duitsland Vrede met Duitsland BASIS VOOR GESPREK IS AANWEZIG Zaken Overzee blijft wellicht Sla-luchtbrug naar Engeland De Bilt: Zon VERGIF DRINGT DOOR TOT AANDE KEST Varen is toch gemakkelijker wrSehow» PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 15 mei 1959 Oost-Duitsland: DERDE FASE VIERDE FASE °^rt1 Niet baden in Katwijk Onduidelijk Geleidelijke ontwapening Vergoeding van K.P.M. geëist Voor 10 miljoen dollar veilig>er bruin met- Rotterdamse raad Formatieopclracht voor prof. De Quay Tandarts sloeg kinderen eis 500 Zeer goede entree in Amerika van koning Boude wijn VOORTREFFELIJK W alvisconventie in gevaar Kunstprijs voor de sport Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1598 GENÈVE Met Westen lieeft gistermiddag hij monde van de Amerikaanse minister Herter zijn voorstellen ingediend voor een gecomhineer de oplossing van de drie vraagstukken die het onder werp van de Geneefse conferentie uitmaken: de status van Berlijn, de eenheid van Duitsland en het verminderen van de bewapening in een groot deel van Europa. Het plan, dat tot liet laatste ogen blik geheim is gehouden 0111 Russische tegenzetten onmogelijk te maken, vormt één geheel en komt, zo menen de regeringen van de Westelijke Grote Drie, in aanzienlijke mate tegemoet aan het stand punt dat de Sowjetunie inneemt ten aanzien van de drie kwesties. De Westelijke mogendheden zijn dan ook van oordeel dat het op zijn minst zal kunnen dienen als uitgangspunt van verdere onderhande lingen. BERLIJN (Reuter) Een gro ve inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Duitsland. Zo betitelde het Oostduitse pers bureau A.D.N. gisteren de wes telijke voorstellen op de confe rentie van Genève voor een op lossing van de kwestie-Berlijii, een hereniging van Duitsland en het veiligheidsvraagstuk in Europa. De bedoeling van het westelijke voorstel is, aldus A.D.N., een con structieve oplossing te verhinde ren van de belangrijkste kwesties die aan de orde zijn. Het is een poging van het Westen om de op revanche beluste Westduitse mili taristen gelegenheid te geven hun misdadige plannen uit te voeren. De Duitse hereniging wordt door het westelijke plan uitgesteld tot ver in de toekomst. Geheel Berlijn wordt er een frontstad van de Navo door, meent het Oostduitse persbureau. Het document waarin het plan is vervat bestempelde A.D.N. als ab surd. Het is gedoemd om in de Ijskast te verdwijnen.. De Russische onderhandelaar op de Geneefse conferentie, minister Gromyko heeft zich gisteren ont houden van commentaar op de westelijke voorstellen. Hij zei al leen dat hij binnen enkele dagen van repliek zou dienen. Een boerderij en een villa, die beide zijn vastgebouwd aan een vleeswaren- fabriek in Wilp, zijn gisteren afgebrand, nadat vonken uit de fabrieksschoorsteen op het rieten dak van de boerderij terecht waren gekomen. De fabriek zelf liep weinig schade op. Zich bewust van de onmogelijkheid om meteen tot een alles-omvattend akkoord met de Sowjetunie en andere betrokken partijen te komen, stelt het Westen een oplossing van de drie vraagstukken in étappes voor. Schema tisch zit het als volgt in elkaar: TTïrïJQTïr 17 A CïT Voorlopige re- 1 Kj r AMI. geling voor Ber lijn. De stad wordt weer één geheel, gegarandeerd door de Grote Vier, en blijft een onafhankelijk geheel zolang er geen hereniging van Duitsland is bereikt. In de stad zullen, onder toe zicht, verkiezingen worden gehouden voor een stadsbestuur. TWrmr ÏTACIT Een al-Duitse I W tutuUtj r A3L commissie stelt een kieswet op voor geheel Duitsland; gelukt haar dat niet, dan worden er voor West- en voor Oost-Duitsland af zonderlijke kieswetten opgesteld. De kieswet die in beide delen van Duits land de grootste aanhang vindt wordt de kieswet voor geheel Duitsland. In deze fase wordt ook een begin ge maakt met de vermindering van de be wapening. Rusland en Amerika ver minderen de sterkte van hun strijd krachten tot 2,5 miljoen man en er wordt begonnen met een stelsel van toezicht op de bewapening. volksstemming gehouden over de kies wet. (Mocht er nog altijd geen kieswet zijn, dan wordt d;e kwestie opnieuw aan de Grote Vier voorgelegd). Daarna komen er verkiezingen voor een al- Duits parlement dat vervolgens een grondwet zal opstellen. Daarna wordt een regering voor geheel Duitsland gekozen. Deze regering zal een vredes verdrag kunnen sluiten. De verminde ring van. de strijdkrachten gaat ook in deze fase verder. Duitse vredesverdrag en het terug trekken van alle vreemde strijdkrach ten. Duitsland kan kiezen tot welk Eigen nieuwsdienst ALPHEN AAN DEN RIJN. De waarschuwing tegen zwemmen in de vergiftigde wateren in het hart van Zuid-Holland, geldt nu ook voor het strand te Katwijk in de buurt van de Rijnmond. Dat is gisteren tijdens een wel zeer onbevredigende uiteenzetting meegedeeld door de farmaceutisch inspecteur van de volksgezondheid, dr. J. N. Schuursma. Verder heeft ook de ■burgemeester van Rijswijk de inwo ners van zijn stad tegen het gevaar van vergiftigd water in de gemeente gewaarschuwd. Het zwembad De put is daar gesloten. Voor de militairen in Zuid-Holland is een verbod om te zwemmen of te baden afgekondigd. De uiteenzetting was onbevredigend, om dat men zich hulde in een waas van vaagheid, waardoor met de Pink sterdagen in het vooruitzicht veel vragen zijn open gebleven. Zal men met Pinksteren weer kunnen zwem men, zo werd gevraagd. Als er dan Advertentie nog vissen sterven niet, aldus de in specteur. De vissen zullen moeten vertellen of de vergiftiging is gewe ken. Blijkbaar wordt geen rekening gehouden met het feit, dat alle vissen al dood kunnen zijn en dus niet als graadmeter kunnen dienen. Zal de afstand, waarover men in Kat wijk niet kan zwemmen enkele tien tallen meters of enkele kilometers zijn? Ook op deze vraag kwam geen positief antwoord. Dr. Schuursma zei voorts, dat de vergiftiging ook kan zijn ver oorzaakt door een vliegtuig, dat voor de besproeiing van landerijen wordt gebruikt. Merkwaardig overigens dat de bedrijven, die met deze vliegtuigen werken, niet zijn gecontroleerd. De inspecteur onthulde voorts: er is nog niet duidelijk geworden of er spra ke is van ziekte op grote schaal. Wel zal de keuringsdienst voor waren er op toezien, dat geen dode vis op de markten wordt verkocht. Elke storting in de Hollandse IJssel bij Gouderak, die het water zal kunnen vergiftigen, is verboden. Het Hoogheemraadschap Rijnland con troleert nauwlettend het water, dat in zijn gebied wordt binnengelaten. Om de gifstoffen zo gauw mogelijk uit het water te laten verdwijnen wordt de opstuwing van de wateren naar Katwijk, waar op zee wordt geloosd, op maximale wijze uitgevoerd. bondgenootschap het wenst te behoren: Navo of pact van Warschau. De strijd krachten van de grote mogendheden zijn nu aanzienlijk beperkt en voor raden wapens van bepaalde typen (kernwapens b.v.) worden onder toe zicht opgeslagen. Het is de bedoeling van het Westen dat de geleidelijke ontwapening ge lijke tred houdt met het voortschrijden van Duitsland op de weg naar eenheid. Geleidelijk zal er internationaal toe zicht komen op de bewapening en op de sterkte van de strijdkrachten. Het nu reeds voor West-Duitsland geldende verbod voor vervaardiging van chemi sche strijdmiddelen, kernwapens en biologische wapens zal langzamerhand tot vrijwel geheel Europa worden uitgebreid. Alle Europese landen, aan welke zijde van het IJzeren Gordijn zij ook gelegen zijn, zouden op den duur betrokken moeten worden in een reeks van onderlinge niet-aanvalsver- dragen en beloften om elkaar te hulp te komen in geval van agressie. Frankrijk en Groot-Britannië heb ben, nadat Herter het plan aan Gro myko had voorgelegd, verklaringen afgelegd om het duidelijk te maken dat zij geheel achter het plan staan. Ook West-Duitsland gaf te kennen dat het niets zal nalaten om verwezenlij king van het plan in zo weinig moge lijk tijd te bereiken. De Westelijken hebben reeds voor het begin van de conferentie ver klaard, dat zij niet verwachten dat de Sowjetunie het plan in zijn geheel zal accepteren. Maar wel rekenen zij er bepaald op, dat het zal worde') aanvaard als basis van verdere on derhandelingen. Verwerping ervan zou, wat hen betreft, het einde van de Geneefse conferentie betekenen. DJAKARTA (Reuter) De Indone sische opslagmaatschappij heeft de In donesische regering verzocht 185 miljoen rupiah van de K.P.M. te eisen. De maatschappij baseert haar aanspraak op het feit dat zij goederen van de K.P.M. heeft beheerd nadat deze in 1957 uit Indonesië was verdreven. De opslagmaatschappij wenst geen geld, maar een deel van de vroegere eigendommen van de K.P.M., zoals pak huizen en reparatiewerkplaatsen. ,NEW YORK -De aandelen van de Nederlandse internationale maatschap pijen hebben in, hei eerste kwartaal weer sterk in de belangstelling gestaan bij de grote Amerikaanse beleggingsmaat schappijen. Volgens opgave van de Amerikaanse makelaarsfirma Arthur Wiesenberger Company hebben acht beleggingsmaat schappijen aandelen Koninklijke Olie ge kocht, waaronder Affiliated Fund, Di vidend Shares, Investors Mutual. In vestors Stock Fund en Lazard Fund. Eén maatschappij verkocht aandelen Koninklijke. Pe saldo nam het Amerikaanse bezit aan Koninklijke toe met 158.300 shares ter waarde van 6.806.900 op 31 maart. Ook Philips trok weer de aandacht van de funds. In totaal hebben vier funds 30*950 shares Philips gekocht ter waarde van 2.309.644. Massachusetts Investors nam aandelen Philips voet- het eerst in zijn portefeuille op. Twee beleggingsmaatschappijen koch ten 15.200 shares Unilever voor 955.700. Investment Company of America kocht Unilever voor het eerst. Eigen Nieuwsdienst LONDEN. De Britse regering over weegt een nieuwe levering van mili tair materieel aan Indnnesië. Een In donesische missie, die in Engeland daarover onderhandelingen voert, schijnt succes te hebben. Uit gezegheb- bende bron in de Britse hoofdstad wordt vernomen, dat Engeland aan In donesië vergunning zal geven om ter waarde van drie miljoen pond sterling parachutes en gevechtswagens te ko pen. Nadat dit nieuws gisteren in Londen Links (koffiedrinkend): J. C. Visser, hoofd van de voorlichtingsdienst van het ministerie van Sociale Zaken en V otksgezondheici. Rechts: de heer Schuursma een vraag van een journalist beant woordend. Sneller ZOHNEBRAHDNBDüUtH roor Pinksteren Haal nog Hivea in h'is bekend werd. heeft de Nederlandse am bassadeur, mr. A. C. W. baron Bentinek van Schoonheten, onmiddellijk een on derhoud met de Britse staatssecretaris van buitenlandse zaken, John Profumo, aangevraagd Het onderhoud geschiedde later op de dag en duurde drie kwartier. Hoewel niet vaststaat, dat tijdens dit onderhoud alleen over de militaire le veranties aan Indonesië is gesproken, wordt aangenomen, dat de Nederlandse ambassadeur daarover de bezorgdheid van zijn regering heeft uitgesproken. De Britse levering zou ongeveer vijf tienhonderd parachutes en honderdtach tig gevechtswagens omvatten. Hoewel de Indonesische missie, die onder leiding staat van kolonel Ahmed Jani, ook nog demonstraties zal bijwonen van artillerie en anti-tank geschut verwacht men niet dat zij dergelijke wapens zal kopen. De missie is al geweest in Frankrijk, waar zij geïnteresseerd was in lichte tanks, in Amerika waar onderhandelin gen over de aankoop van lichte vuurwa penen zijn gevoerd, in West-Duitsland waar Indonesië munitie wil kopen en in Zuidslavië om wapens aan te schaffen. Overigens is van Britse zijde ontkend, dat de overeenkomst tussen de missie en het Britse ministerie van bevoorrading, al is gesloten. Cor van der Hart heeft gisteren in zijn woning de nieuwgeborene, zoon Roy, met eigen ogen kunnen aan schouwen. In Geleen, op de rijksweg noord no. 13, bleek alles in orde: moeder en kind maken het uitstekend. Uiteraard heeft het aan felicitaties en geschenken niet ontbroken. De Nederlandse sportpers drukte Van der Hart na de aankomst op Schiphol een ooievaar in handen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De raad heeft zich gisteravond met op één na algemene stemmen uit gesproken voor de bouw van een metro. Die metro zal onder de Nieuwe Maas door de cen tra van Rotterdam-Noord en Rotterdam-Zuid met elkaar moeten verbinden. Niet alleen heeft de raad dit begin selbesluit genomen, hij heeft ook des gevraagd door het college van B. en W. een eerste crediet gevoteerd van 31.300.000 voor de uitvoering van het rivierkruisend gedeelte van de metroverbinding, dus de tunnel. Met dit besluit van de raad staat de bouw nog niet vast. Er is toestemming- nodig van hogerhand. Wat dit betreft kon wethouder mr. H. Bavinck mee delen dat het college het project met verschillende rijksdiensten had be sproken. „Wij heb'ben de overtuiging", zo kon hij zeggen, dat dit plan door hogerhand zal worden aanvaard". Iets minder positief was de wethou der van financiën, mejuffrouw mr. J. Zeelenberg. Er zal, zo meende zij, over de financiering met Gedeputeerde Sta ten en met het Rijk wel een stevig ge sprek moeten worden gevoerd. Al met al is de indruk deze dat de metro er wel komen zal. In totaal zal daarvoor nodig zijn de som van een dikke 134 miljoen, uit 'te geven in zeven jaren. Enige tegenstander was de christelijk- historische heer A. In 't Veld, die voor zijn bezwaren twee gronden had. In de eerste plaats meent hij tekenen te zien dat het openbare vervoer aan intensiteit afneemt en dat het vervoer met particuliere middelen stijgt. In de tweede plaats was hij van oordeel dat Rotterdam de jaarlijkse lasten die de metro met zich zou meebrengen niet zou kunnen dragen. Hij stemde dan ook consequent tegen. De nadere uitwerking van de plan nen, o.a. omtrent het te heffen tarief, zullen in een tweede metrorapport worden ontvouwd. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Nog voordat prof. dr. J. E. de Quay gister ochtend zijn opwachting bij de Koningin ten paleize Soestdijk maakte, werd in Den Haag be kend, wie de nog openstaande post van sociale zaken zou gaan bezetten. Het bleek te zijn mr. dr. Chr. J. M. A. van Rooy, bur gemeester van Eindhoven, welke stad dus straks zijn tweede bur gemeester binnen enkele jaren ziet heengaan. Prof. dr. L. J. M. Beel heeft blijk baar voor zijn keuze kunnen putten uit een ruim arsenaal van gegadig den, daar hij er van tevoren, al zeker van was iemand te vinden. Hij be hoeft dus zelf niet in te springen om deze portefeuille voor de enkele dagen, dat de beslissing nog zou blij ven hangen, waar te nemen. De Koningin heeft prof. De Quay op dracht verstrekt het is zo langzamer hand een traditionele uitdrukking ge worden een kabinet te vormen dat zal mogen rekenen op een vruchtbare samenwerking met de volksvertegen woordiging. Prof. De Quay heeft de Koningin ver zocht deze opdracht in beraad te mo gen houden, wat in zijn omstandigheden niet meer dan een formaliteit was, daar hij het kabinet als het ware op een presenteerblad door prof. boden kreeg. Beel aange- HAARLEM (A.N.P.) De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank lieeft gisteren wegens mishandeling een boete van vijfhonderd gulden geëist te gen tandarts H. A. H. uit Krommenie. De tandarts had tot tweemaal toe jeugdige patiënten, die lastig waren bij de behandeling, geslagen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Gisteravond vernamen wij van bevoegde zijde dat het zeer wel mogelijk is dat het departement voor zaken overzee als zodanig zal blijven be staan en onder leiding zal komen van een staatssecretaris. Gisteren maakte wij melding van de mogelijkheid dat deze zaken zullen wor den gesplitst, zodat de aangelegenheden van de West in handen zouden komen van drs. Korthals als vice-minister- president en dat de zaken betreffende Nieuw-Guinea onder binnenlandse zaken kwamen te ressorteren. Een beslissing over het al of niet voort bestaan van dit departement zal van- middag vallen in de eerste bespreking 1 van de te benoemen ministers. LONDEN (A.P.) Een Engelse postduif, die op 25 april werd gelost voor een wedvlucht van 100 kilometer, van Worcester naar Crewe, heeft er een lang uitstapje van gemaakt: een bezoek aan New York en een reis van 10.000 kilo meter. Het reislustige dier was echter te verstandig om die lange tocht op eigen kracht te ondernemen, en landde op het dek van een Engels passagiersschip. Wanneer het schip morgen in Liverpool is aangekomen, zal de duif voor alle zekerheid per trein naar huis gestuurd worden. Regeringsprogramma Vanmiddag zal de nieuwe minister president zij het dan niet in functie de eerste bijeenkomst van het thans voltallige gezelschap van aanstaande mi nisters presideren. Zoals wij gisteren al meldden, zal in deze vergadering het regeringsprogram worden vastgesteld en in overleg met de betrokken ministers een beslissing worden genomen .over de aan te trekken staatssecretarissen. Uiter aard zullen tevens de eerste bouwstenen worden aangedragen voor de regerings verklaring, waarvan het' nog niet zeker is wanneer zij voor de Tweede Kamer zal worden afgelegd. Het was gisteren nog niet mogelijk te bepalen of het nieuwe kabinet volgende week al voor de Tweede Kamer zal kunnen verschijnen. Dit met het oog op het bezoek dat de Sjah van Perzië dan aan Nederland brengt. Dit bezoek duurt drie dagen, van 20 tot en met 22 mei. Bij verscheidene onderdelen van het programma van dit bezoek zijn zowel enkele ministers als leden van de volks vertegenwoordiging betrokken, zodat men het niet uitgesloten achtte dat dien tengevolge in het geheel niet zal wor den vergaderd. Dan zal dus de rege ring pas op dinsdag 26 mei voor de Ka mer verschijnen, wat het voordeel heeft dat er na de regeringsverklaring meer tijd beschikbaar is voor de politieke de batten, die er op zullen volgen. Gistermiddag heeft prof. De Quay nog een bespreking gehad met prof. Beel. Ook de kandidaat voor sociale zaken, dr. Van Rooy, was daarbij aanwezig. WASHINGTON (U.P.I.). Koning Boudewijn van België is zijn officiële bezoek aan de Verenigde Staten zeer goed begonnen met een driedaags ver blijf in Washington, waar zijn optreden hem ogenblikkelijk in geheel Amerika populair heeft gemaakt. Men verwacht te een serieuze, bijna plechtige jonge man te zien, en werd daarom des te meer getroffen door zijn hartelijke, in nemende manier van optreden, waar bij hij toch alle waardigheid wist te be waren. Het hoogtepunt van zijn verblijf in Washington was zijn redevoering voor het congres. Zijn toespraak werd ge roemd als „welsprekend", „fris", en „een van de beste die ooit door een buitenlandse functionaris gehouden is." Vice-president Nixon verklaarde: „De koning zei in tien minuten meer dan ik in jaren gehoord heb." Koning Boudewijn is gisteren vertrok ken voor een reis van achttien dagen langs verschillende Amerikaanse centra: Detroit, Dallas. Los Angeles, San Fran cisco, het hoofdkwartier van de Ameri kaanse strategische luchtmacht in Oma ha, en New York. Advertentie Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De export van sla via het Rotterdamse vliegveld Zestien hoven naar Engeland gaat onvermin derd door. Nadat woensdag 50 ton sla en 10 ton komkommers op deze wijze waren vervoerd, werden donderdag aanzienlijk grotere hoeveelheden ge meld. Hierbij bevonden zich ook veel tomaten. Er waren ruim 40 extra vlieg tuigen voor nodig om het transport op te vangen. Uiteraard is de Engelse handel ermee gebaat op deze manier goedkope sla van goede kwaliteit uit Nederland te kunnen betrekken, in tegenstelling tot de telers in Engeland, die dit met lede ogen aanzien. Zij hebben tegen de voor hen nadelige gang van zaken reeds pro testen geuit, welke zonder resultaat bleven. Verwacht wordt dat zij dit sei zoen een en ander nu verder even zul len aankijken en daarna scherper zullen protesteren- Inmiddels waren gisteren de prijzen voor eerste kwaliteit sla op de veiling van .de Zuidhollandse Eilanden te Rot terdam, waar vandaan de groente wordt geëxporteerd, reeds hoger. De prijzen voor tomaten zijn eveneens aan de hoge kant. Mr. dr. C. J. M. A. van Rooy (47 jaar) is burgemeester van Eindhoven. Hij werd te Rotterdam geboren. Van 1933 tot 1937 studeerde hij aan de Ge meente-universiteit te Amsterdam en de universiteit te Utrecht. Het jaar daar op promoveerde hy tot doctor in de rechten. Een jaar voor het uitbreken van de oorlog werd hy benoemd tot burgemeester van Hontenisse. Van 1945 tot 1952 stond hy aan het hoofd van de meenten Etten en Leur, waarna hij enige jaren burgemeester van Venlo was. Met radio en televisie kreeg hij veel te maken door zyn lidmaatschap van de Televisieraad en radioraad en van de Raad van beheer van de Neder landse omroepzendermaatschapptf. DEN HAAG. De walvisconferentie, die maandag in Tokio begint, is van groot belang voor de walvisvaart. Deze con ferentie is door Japan belegd, om, samen met de andere landen die de walvisvaart uitoefenen (Noorwegen, Engeland en Ne derland) de vangstverdeling te bespreken. In de walvisconventie is een.limiet ge steld van 15.000 zogenaamde blauwe wal viseenheden, waarvan de Russen 20 pro cent mogen vangen. De verdeling tussen de overige betrokken landen heeft zo veel voeten in de aarde gehad, dat eerst Noorwegen, daarna Nederland en Japan de conventie hebben opgezegd. Dit ver drag loopt in juli af, zodat de vloten dan de vrijheid zouden hebben te vangen wat zij maar vangen kunnen. De aanstaande conferentie te Tokio heeft dan ook de bedoeling om behalve het vangstaandeel te regelen, ook de walvisconventie te redden. Wordt men het over de quotaverdeling eens, dan lijkt het niet zo moeilijk om een nieuw verdrag tijdig gereed te krijgen. Mislukt de conferentie, dan zou de toekomst vooi de walvisvaart er somber uitzien. Want als iedere vloot op volle capaciteit vist zonder beperking, dan is het zo goed als zeker dat de walvissen worden uit geroeid. De Nederlandse delegatie op de con ferentie bestaat uit een vertegenwoor diger van de regering en twee van de Nederlandse Maatschappij voor de Wal visvaart. Nederland stelt als eis een. vangstcontingent van 8 procent. AMSTERDAM (A.N.P.) Aan Harry van Kruiningen uit Amsterdam is de door het Prins Bernhard Fonds ingestelde kunstprijs voor de sport 1959 toegekend voor zijn ets-aquatint Zeilwedstrijd. Eervolle vermeldingen waren voor Marta Röling, Carel Visser, A. Rietbroek, Ek van Zanten, Jan Batterman en Ad van der Eist. Van de 211 ingestuurde werken wor den er 53 tot en met 28 mei geëxposeerd in museum Fodor te Amsterdam. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gis teravond om 23.15 uur: Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer Meest matige noor delijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: 't Wordt iedere dag minder, 16 april: zon op 4,46, zon onder 20.27* maan op 12.44, maan onder 1.46. -J

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1