NEDERLAND HEEFT WEER EEN KABINE1 Ldt Prof. Beel geslaagd; Prof. de Quay toch minister-president f> '77'^ rivaal Vandaag plan van Westen ter tafel NEDERLAND VERLOOR; v. d. HART TOCH BLIJ Genèvaria Sociale zaken voorlopig naar prof. Beel? Koningin-moeder danst Jongen onder zand gestikt Schade aan water loopt in de tonnen De Bilt: Zon Zaken Overzee gesplitst Drs. Speekenbrink naar Nederland Ver gif soort nog niet vastgesteld Rusland speelt propagandaspel Bijen sterven uit PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 14 mei 1959 Genève kivam aan confereren toe Grote export van sla naar Engeland RODE WAAKHOND PASCONTRÖLE ZIEK ZAAL TE KLEIN KOUD OORLOGJE REGERINGSPROGRAMMA VA STSTELLEN Samenstelling Nieuwe staatssecretarissen Liquidatie EISENHOWER: Schrootonderzoek gaat „tot de bodem" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, f 1,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, 14e Jaarg. No. 1597 Eigen nieuwsdienst GENÈVE. Op elegante wijze heeft de Amerikaanse minister Herter gisteren op de vergadering van de Grote Vier een einde ge maakt aan de Russische pogingen om de conferentie uit te breiden met Tsjechoslowakije en Polen. Niets kan Gromyko ervan weer houden om de kwestie vandaag opnieuw aan te snijden en dat desnoods elke dag te doen, maar het is een feit dat men gisteren voor het eerst toe is gekomen aan het werkelijke >el van de conferentie. Gromyko was bij het begin van de vergadering, die twee-en-een-half uur heeft geduurd en de langste is geweest tot nu toe, meteen van wal gestoken met een hernieuwd pleidooi voor toe lating van Tsjechoslowakije en Polen. Herter, die voorzitter was, concludeerde kalmweg, nadat de Westelijken Gro myko's voorstel opnieuw van de hand hadden gewezen, dat de standpunten nu zo langzamerhand wel bekend ge acht konden worden en dat het dus maar beter was wanneer men eindelijk zou overgaan tot behandeling van de punten waarvoor men naar Genève was gereisd: Berlijn, hereniging van Duitsland en de veiligheid in Europa. Beginselverklaring De Amerikaan gaf daarop een be ginselverklaring over de Amerikaanse politiek en stelde vast dat zijn regering alleen bereid is deel te nemen aan een eventuele topconferentie, wanneer deze Geneefse besprekingen leiden tot: 1 aanzienlijke verkleining van de meningsverschillen tussen Oost en West; 2 overeenstemming op een zo groot mogelijk gebied; 3 het formuleren van punten die de regeringshoofden van Rusland, Groot-Britannië, Frankrijk en de Verr enigde Staten met een redelijke kans op overeenstemming kunnen bespreken. Soortgelijke verklaringen zijn afge legd namens de Franse minister Couve de Murville, die griep had en zelf niet aanwezig was, en door de Engelsman Selwyn Lloyd. Ook Gromyko nam op nieuw het woord, liet ditmaal de Polen en Tsjechen rusten en wees op de noodzakelijkheid om een Duits vredes verdrag te sluiten, waarna de beide delen van Duitsland zelf zouden kun nen gaan streven naar hereniging. Ook pleitte hij warm voor een topconfe rentie. Vandaag Westers plan De dag van vandaag zal erg belang rijk zijn. Het is de bedoeling dat het met zoveel geheimzinnigheid omringde plan van het Westen, dat de drie grote vraagstukken (Berlijn, Duitse hereni ging en Europese veiligheid) als een onverbrekelijk geheel behandelt, aan Gromyko wordt voorgelegd. Het voor ziet o.a. in hereniging van Duitsland in fazen. Zoals men weet heeft het Het werd in Sofia geen gelijk spel. Gisteravond verloor het Nederlands voetbalelftal van de Bulgaren met 32. Hoe dat allemaal in zijn werk ging? Onze sportredacteur Ru de Grood heeft de strijd gevolgd. Op pagina 11 vertelt hij u van zijn bevindingen. Toen stopper Cor van der Hart van het Nederlandse elftal zich in het hotel te! Sofia concentreerde op de tweede inter- j land in de Balkan, ditmaal tegen Bul garije. moeten ziin gedachten wel af en toe ziin afgedwaald naar Limburg. Hij was nl. met het Nederlandse elftal naar, Turkije gereisd terwiil bij hem thuis een blijde gebeurtenis te wachten stond. Mis- schien zou hij er nog bij kunnen ziin.1 Het is er niet van gekomen; nog vóór Cor van der Hart het oranjeshirt in het j stadion van Sofia over ziin hoofd liet glijden, bereikte hem de telegrafische i boodschap dat hii voor de tweede maal I vader was geworden. Zijn vrouw. Nettie i Willems. had hem andermaal een zoon i geschonken. Cor van der Hart had reeds een zoon van anderhalf jaar. die evenals ziin vader Cor heet. Wellicht is het aan deze gebeurtenis te wiiten dat Cor van der Hart in Sofia minder geconcentreerd speelde dan in Turkiie. Na de wedstrijd was zijn geduld dan ook onmiddellijk op. Hii reisde spoor slags naar huis en arriveert vanmorgen in Geleen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM, De gestegen Engelse! vraag voor sla uit Nederland zorgde gis teren voor een export van 50.000 a 60.000 ton via het vliegveld Zestienho ven naar Engeland. Deze sla, die van goe de kwaliteit is, werd aangevoerd van Barendrecht. Rhoon en Poortugaal op het eiland IJsselmonde. Dat niettemin de prijzen aan de lage kant bleven is het! gevolg van het nog grotere aanbod. Ver wacht wordt dat dit aanbod binnenkort evenwel bij de vraag ten achter raakt, v/aa rdoor een prijsstijging niet uitgeslo ten it. Westen te kennen gegeven dat dit het enige plan is dat het wenst te bespre ken en er is dan ook geen alternatief ontworpen. Vanochtend zullen de vier ministers elkaar ook reeds ontmoeten ter be, spreking van de kwestie van het ver bod van proeven met kernwapens. Die vergadering begint om elf uur. Het zal een besloten bijeenkomst zijn. GENÈVE Niet tevreden met een sterke, uit Rusland mee gebrachte lijfwacht die bovendien wordt versterkt door Zwitserse politie, heeft de Russische dele gatie naar Genève zich nu ook nog een waakhond aangeschaft. Dat is tenminste de conclusie die men wel moet trekken uit het bordje dat in de tuin van de villa staat: „Pas op voor de hond!" Het is mogelijk dat het maar grootspraak is, want niemand heeft het beest tot nu toe te zien ge kregen. Bovendien lijkt een hond tamelijk overbodig omdat in alle struiken en bosjes in de grote tuin om de villa mannen van de veilig heidsdienst verscholen zitten, die zich overigens geweldig schijnen te vervelen. HET begint de bijna twaalf honderd verslaggevers, corres pondenten en persfotografen danig te vervelen, aangezien te worden voor potentiële moordenaars. Elke keer als zij het conferentiegebouw of zelfs maar de perskamer binnen- willen, moeten zij hun pas laten zien en worden zij gefouilleerd op wapenbezit. DE Franse minister van buiten landse zaken, Couve de Mur ville, die zo graag een bemiddelen de rol had willen spelen, voelt zich ziek. Hij heeft de vergadering van gisteren dan ook niet bij gewoond, maar heeft wat hij te zeggen had laten voorlezen, wat althans tot voordeel had dat hij geen antwoord uitlokte. BIJ al het gepraat van Russische zijde over het toelaten van allerlei landen .tot de conferentie schijnen Gromyko en zijn plaats vervanger Zorin te vergeten dat de vergaderzaal eigenlijk nu al te klein is voor de vier delegaties van de grote mogendheden plus de vertegenwoordigers van Oost- en West-Duitsland. Het is ondenkbaar dat er plaats gemaakt zou kunnen worden voor nog eens twee of zelfs vier of meer delegaties. OOST- en Westduitsers mijden elkaar stelselmatig, maar laten niets na om het elkaar zo onaan genaam mogelijk te maken. Op de persconferenties die de twee dele gaties beleggen regent het beschul digingen over en weer. Zij vo.eren onderling een koude oorlog op kleine schaal die echter van weinig invloed is op de gang van zaken ter conferentie. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De kabinetscrisis is ten einde. Prof. dr. L. J. M. Beel lieeft gisteravond ten paleize Soestdijk aan de Koningin eindrapport over zijn bemiddelingswerk uitgebracht. Vandaag zal de Koningin prof. dr. J. E. de Quay ontvangen en de verwachting is alleszins gewettigd dat hem dan de formatie in handen zal worden gelegd van het kabinet dat gisteravond op de post van sociale zaken na geheel gereed was. Morgen zal dan de nieuwe regering hijeen kunnen komen om het regeringsprogram definitief vast te stellen en de beslissingen te nemen over de staatssecretarissen. De Koningin kan daarna zater dag of de dinsdag na Pinksteren de nieuwe bewindslieden beëdigen. Als de regeringsverklaring intussen is gereedgekomen kan prof. dr. J. E. de Quay als minister-president zijn nieuwe ploeg donderdag aan de Tweede kamer voorstellen. De donkere wolken van de laatste moeilijkheden trokken gister ochtend over. Prof. Beel kreeg van mr. A. C. W. Beerman ten slotte bericht dat deze christelijk-historische candidaat voor het departe ment van justitie zich bereid verklaarde in het nieuwe kabinet zitting te nemen. Bovendien bleek prof. Beel toen zo overtuigd van zijn slagen dat hij liet bekend maken dat hij gisteren of uiterlijk vandaag nog eindrapport aan de Koningin hoopte uit te brengen. Dit hield in dat prof. Beel ook welhaast zeker was van de bezetting van sociale zaken, voor welke post verscheidene K.V.P.'ers werden genoemd. Hieronder volgen de levensbeschrijvingen van drie nieuwe ministers. Van de andere nieuwe bewindslieden publiceerden wij al eerder biografieën. Mr. A. C. W. BEERMAN Mr. A. C. W. BEERMAN Gisteravond was echter nog niet zeker aan wie deze portefeuille zal worden toevertrouwd. Mr. C. J. B Becht, burgemeester van Tilburg en drs. A, C. J. Rottier, lid van de directie van de Staatsmijnen, die wij dinsdagochtend reeds als ern stige candidaten konden melden, hebben beiden bedankt. De Nij meegse hoogleraar prof. dr. J. J. M. van der Ven werd daarna nog als serieuze gegadigde beschouwd maar waarschijnlijk was zijn beslis sing nog niet bekend toen prof. Beel gisteravond om zeven uur uit Was senaar naar Soestdijk vertrok. Van bevoegde zijde vernamen wij dat in geval een definitieve beslissing om trent de bezetting van deze post nog op zich zou laten wachten, prof. Beel voorlopig zelf deze portefeuille die hij nu ad interim waarneemt nog zal blijven beheren. Het kabinet komt er dan als volgt uit te zien: Prof. dr. J. E. de Quay, minister-president en algemene za ken, drs. H. A. Korthals, vice-minis ter-president en verkeer en water staat, mr. J. M. A. H. Luns, buiten landse zaken, mr. A. C. W. Beer man, justitie, mr. E. H. Toxopeus, binnenlandse zaken, mr. J. M. L. Th. Cals, onderwijs, kunsten en weten schappen, prof. dr. J. Zijlstra, finan ciën, drs. Sidney J. van den Bergh, defensie, mr. J. van Aartsen, volks huisvesting en bouwnijverheid, drs. J. W. de Pous, economische zaken, mr. V. G. M. Marijnen, landbouw, visserij en voedselvoorziening, me juffrouw dr. M. A. M. Kiompé, maat schappelijk werk. Het zou in de bedoeling liggen om de opsplitsing van het ministerie voor zaken overzee zo te regelen dat de aangelegenheden van de West in handen worden gelegd van drs. Korthals als vice-minister-president en dat de Nieuw Guinese zaken ko men te ressorteren onder Binnen landse zaken. En interessante kwestie is nog hoe de nieuwe bewindsman van sociale zaken wie dit moge zijn zal reageren op de plannen om de afdeling volks gezondheid van Sociale zaken af te splitsen en over te brengen uaar Maat schappelijk werk. De nieuwe minister is in ieder geval onkundig van be sprekingen hierover en het ligt du» voor de hand dat hij zich alvorens een beslissing te nemen op de hoogte zal willen stellen. Wat de staatssecretarissen betreft is het welhaast zeker dat mr. R. G. A, Höppener (onderwijs) en dr. G. M. J. Veldkamp (economische zaken) niet zullen aanblijven. Voor deze posten zullen dus nieuwe candidaten moeten worden aangezocht. Staatssecretaris H. C. W. Moorman (marine) zal wel op zijn post blijven. Staatssecretaris drs. W. K. N. Scbmelzer van economische zaken zal overstappen naar Algemene zaken om daar prof. dr. De Quay bij te staan als algemeen adviseur in finan ciële en economische aangelegenheden. In de nieuwe regering zal dus in eerste aanleg moeten worden voorzien in de vacatures van staats secretarissen bij Buitenlandse Za ken, Onderwijs, Sociale Zaken, Binnenlandse Zaken, Defensie en Economische Zaken, nog buiten be schouwing gelaten de mogelijkheid dat bij voorbeeld bij Defensie nog behoefte zou blijken aan uitbrei ding van het aantal staatssecreta rissen. Mr. V. G. M. MARIJNEN Drs. J. W. DE POUS Mr. A. C. W. Beerman (59 jaar) is advocaat te Rotterdam. Hij maakt deel uit van het advocatenkantoor mrs. Noist Trenité, Beerman, Bergsma en Baan- ders. In 1945 werd hij gekozen tot voor zitter van de stichting Havenbelangen. Meteen na de oorlog werd hij voor de C.H.U. gekozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Daar is hij nog altijd lid van. Hij heeft belangrijk werk gedaan voor het internationale recht; zijn geschrif ten over de Rijnvaart en de Acte van Mannheim verwierven grote bekend heid. Van geboorte is mr. Beerman een Amsterdammer. Zijn vader was daar tabakshandelaar. Zijn rechtenstudie heeft hij in Leiden gedaan, waar hij in 1925 afstudeerde. Mr. V. G. M. MARIJNEN Mr. V. G. M. Marijnen (42 jaar) is algemeen secretaris van de Algemene katholieke werkgeversvereniging en het Katholiek werkgeversvakverbond. Hij studeerde in de rechten aan de universiteit in Nijmegen en deed in 1941 zijn doctoraal. Daarna was h(j tot 1945 verhonden aan de accountants dienst op de departementen van econo mische zaken en landbouw. Van daar ging hij naar het Nederlands beheers instituut. In 1949 werd hij secretaris van de Stichting voor de landbouw. Van 1951 tot 1957 vervulde hij de functie van directeur van de agrarische handel en de exportbevordering aan het departement van landbouw, visserij en voedselvoorziening. Daarna werd hij secretaris van de beide werkgevers organisaties. DRS. J. W. DE POL'S Drs. J. W. de Pous (39 jaar) te 's-Gra- venhage is lid van de Raad van State. Van 1938 tot 1943 studeerde hij aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam. Daarna was hij zes jaar lang verbonden aan het Dagblad Trouw. Hij hervatte zijn studie aan de Gemeentee-universiteit te Amsterdam en volgde toen een jaar de colleges op de Fellowship Northwestern Uni versity In Chicago-Evanston. Hij was van 1949 tot 1953 secretaris en daarna economisch adviseur van het Verbond van protestants-christelijke werkge vers in Nederland. Begin 1953 aan vaardde hij een lectoraat in de theo retische economie aan de Vrije uni versiteit te Amsterdam. Ais plaatsver vangend lid was hij verbonden aan de S.E.R. Vorig jaar werd hij benoemd tot lid van de Raad van State, waarin h(j met zjjn 38 jaar op prinses Bea trix na het jongste lid was. Eigen nieuwsdienst NUTH. Met enkele revolverschoten heeft de 49-jarige bakker "W. R. uit het gehucht Vaesrade onder de gemeente Nuth in Zuid-Limburg dinsdagavond de minnaar van zijn vrouw, de chauffeur G. ten O. uit Nuth. neergeschoten De chauffeur die gehuwd was en enkele kinderen had, was op slag dood. De moordenaar werd door de rijkspolitie in zijn huis gearresteerd en opgesloten. Hij heeft bekend. De ruzie tussen de kort aangebonden bakker en de chauffeur dateerde al van langere datum. Geruime tijd geleden had de bakker de minnaar van zijn vrouw de toegang tot huis en erf ont zegd maar de chauffeur trok zich van de waarschuwing niet veel aan. Dinsdagavond tegen tien uur kwam de bakker terug uit Nuth. In de buurt van zijn woning zag hij zijn medeminnaar lopen. R. stelde zich met de revolver verdekt op en toen Ten O. om ongeveer kwart over tien door de bakkerij naar binnen wilde gaan, loste hij van dicht bij enkele schoten. Buurtbewoners waarschuwden de rijkspolitie die de dader, die koelbloedig zijn huis was binnengegaan, arresteerde. Het lijk van het slachtoffer werd naar het ziekenhuis in Heerlen gebracht. Gis teren is de gerechtelijke lijkschouwing gehouden. Advertentie de verf voor het sehilderfeest SIKKENS-TJALLEMA PR0DUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kltur' (32 pagina's in kliuran) bij postbus 2-Leiden In de loop van gisteren ging prof. Beel er ook toe over zijn demis sionaire rompkabinet op liquidatie voor te bereiden. Daartoe heeft hij de ministers, van wie al zo onge veer van het begin af bekend was dat zij niet zouden aanblijven, op de hoogte gesteld van de situatie. Prof. Beel ontving o.a. minister mr. A. A. M. Struycken. De andere bewindslieden die zullen heengaan zijn ir. C. Staf, ir. H. B. J. Witte en mr. G. Helders. WILLEMSTAD, Curaqao (ANP). De gouverneur van de Nederlandse Antillen, drs. A. B. Speekenbrink ar riveert morgen met minister Lampe in Nederland, waar hij enkele routi nezaken met de Nederlandse auto riteiten zal bespreken. W anneer Schotten feest vieren kan men er zeker van zijn dat er Schotse volksdansen op het programma slaan. /.o ook dezer dagen in Londen. Koningin-moeder Elizabethdie van de partij was, danste lustig mee. BREDA (ANP). De bijna tien jarige Adri Marijnissen is dinsdag avond op de Lokkerberg in Sprundel, vlak bij de ouderlijke woning door neerstortend zand bedolven en aan de gevolgen daarvan gestorven. Samen met zijn vijftienjarige broer was hij op de 'lei bezig geweest een karretje zand te laden. De oudste ging met het volle karretje naar huis, ter wijl Adri bleef graven aan de ongeveer anderhalve meter hoge muur van zand van een gedeeltelijk al afgegraven per ceel grond. Plotseling stortte de zandwand in. Het jongetje werd bedolven. Toen het oude re broertje terugkwam riep hij zijn ouders, die in de buurt aan het werk waren, te hulp. Zij kwamen echter te laat. i Eigen nieuwsdienst ALPHEN AAN DEN RIJN De vergiftiging met afval van een vermoedelijk insectendodend middel in de Zuidhollandse wate ren breidt zich uit. Hoewel de invloed kleiner is geworden, blijkt dat zij zich tegen de stroom in voortplant, hetgeen volgens bepaalde wetten verklaarbaar is. De drinkwatervoorziening te Rotterdam loopt echter in geen geval gevaar. De bevolking klaagt hier en daar dat de dode vis maar in het water blijft liggen en dat een verzoek om hulp tot gister middag nog niet was ingelost. Hoger hand in Alphen beriep zich erop, dat dit een taak is voor het Hoogheem raadschap Rijnland en de provinciale waterstaat. Elders zou wel vis zijn ver wijderd. Gebleken is dat het gif het centrale zenuwstelsel aantast. Vwdaar dat de vissen voor zover die nog niet dood zijn in kringen rondzwemmen en blind wor den. Het gif zal, indien het niet selec tief is, de zelfde uitwerking hebben op hen die met het besmette water of met de dode vis in aanraking zijn ge weest. Ernstige ziektegevallen onder mensen zijn nog niet bekend. KIM) ZIEK In Koudekerk aan den Rijn vertoont een kind dat zondag heeft gezwommen, ziekteverschijnselen die wijzen op een lichte aantasting van bet centrale zenuwstelsel. De twaalfjarige Tjeerd Lenstra heeft pijn in de rug en oog klachten. De behandelende geneesheer acht het evenwel zeer goed mogelijk dat hier sprake is van een late griep. Het ministerie van volksgezondheid en sociale zaken heeft meegedeeld, dat er vrijwel zeker geen sprake is van radio actieve besmetting. Het houdt heden ochtend met de diensten van Rijks waterstaat, het Waterschap Rijnland en het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater en met de burgemeesters van Gouda en Alphen aan den Rijn in Alphen een bespreking over de te treffen maatregelen. In het laboratorium voor zuivering van afvalwater (de R.I.Z.A.) zijn gisteren nieuwe watermonsters onderzocht. Wel ke vergifsoort de sterfte heeft veroor zaakt, is nog niet vastgesteld. Voor de bijzonder snelle verbreiding van het gif heeft het R.I.Z.A. geen verklaring. LEVENSGEVAAR Inmiddels blijft levensgevaar voor hen die ondanks de waarschuwingen in de besmette wateren zwemmen, bestaan. De mogelijkheid bestaat voorts dat de flora ia de besmette wateren wordt BEROEPSVISSER D. VERKADE ..Ik zou die dode vis graag uit het water hebben gehaald, als ze me het hadden gevraagd. Desnoods zonder vergoeding, want het is verschrikkelijk als je hier dichtbij moet wonen. Maar niemand is blijbaar op het idee ge komen. vernietigd, wat katastrofale gevolgen kan hebben, omdat het water dan zuur- stofarm zou worden. Het Centraal Nederlands Hengelaarsver- bond overweegt een eis tot schade vergoeding. De voorzitter van het ver bond, de heer J. N. de Wit te Voorburg, zei: Een teeltplan van drie jaren dat duizenden guldens heeft gevergd, is verloren gegaan Verleden jaar uit gezette pootaaltjes ten behoeve van de beroepsvisserij zijn vernietigd. Het kuit dat de vissen in deze tijd schieten gaat dood. Het is een wanhopige toestand Het vissen in de besmette wateren is deze zomer uitgesloten. Ik geloof dat er geen leven meer in de besmette wateren te vinden is. De witvis is zeker dood. De heer A. Dunnewind te Voorburg, districtsvertegenwoordiger van de Al gemene Hengelaarsbond (circa duizend leden): Wij zijn al lang bezig dergelijke verontreinigingen te voorkomen maar krijgen meestal van de regering een soort algemene afwijzing. Wij trachten op gepaste en wettelijke wijze de over tuiging te kweken dat de bedachtzaam heid op dergelijke verontreinigingen bij de gemeentebesturen te gering is. De schade in Alphen en omgeving loopt in de tonnen. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON President Eisen hower heeft sterk de indruk dat de Sowjetunie op het ogenblik in Genève een propagandaspel speelt en de confe rentie van ministers van buitenlandse zaken wil misbruiken als middel om weer oude koeien uit de sloot te halen. Eishower gaf die indruk gisteren weer in zijn wekelijkse persconferentie. Hij voegde er echter meteen aan toe dat hopelijk daaraan spoedig een einde kan worden gemaakt en dat er vruchtbare besprekingen kunnen beginnen over de vraagstukken die volgens beide partijen belangrijk zijn. De ware bedoelingen van het Kremlin, zo zei hij, zijn toch nooit te peilen. Over de andere Geneefse conferentie, die over stopzetting van proeven met kernwapens, zei hij dat niet te zeggen valt of zij spoedig een akkoord zal op leveren of niet. Die conferentie is in verband met de ministersconferentie op reces gegaan tot 8 juni. Eigen nieuwsdienst ARNHEM. De rijksbijenteeltconsulent dr. A. Minderhout uit Wageningen ziet ue toekomst van de bijenhouderij som ber in. Hij zei dat op de algemene ver gadering 'van de imkersbond van de A.B.T.B. te Arnhem In de weilanden van het westen is geen klaver meer te vinden, alleen nog maar koeien en gras. De insektenbespuitingen zijn funest voor de bijen, die met han denvol verdwijnen. Ais het zo doorgaat zullen er in ons land voor de bestui ving op den duur veel te weinig bijen zijn. Alleen in de Flevopolder bestaan nog bijenvolken en in de fruitstreken. Er zijn nog maar weinig gewassen die door bijen worden aangevlogen: de koolzaadteelt zal op den duur terug lopen; de witte klaver kan ingevolge de zware stikstofmest niet met gras concurreren; de linde verdwijnt en ten slotte is in het komkommergebied het houden van bijen tijdens de bloei ver boden, omdat door de bevruchting de komkommers aan het uiteinde te dik worden en deze semjnen minder go- schikt te zijn voor de handeL STRAATSBURG (ANP) De vi- ce-voorzitter van de Hoge autoriteit, de heer D. Spierenburg, heeft in het Europese parlement gezegd, dat het onderzoek inzake de schrootaffaire "tot de bodem" zal worden voortge zet. Hij wenste echter nog geen na dere bijzonderheden bekend te maken om het onderzoek niet te schaden De heer Spierenburg verwachtte dat het onderzoek aan het einde van de zo mer zal kunnen worden afgesloten en dat de kwestie in de herfstzitting van het Europese parlement zhl kunnen worden besproken. Ook ten aanzien van net vereveningsfonds is een onderzoek gaande, dat voor het ogenblik nog gro te geheimtiouding vraagt. Deze mededelingen werden gedaan in antwoord op een vraag van het Neder landse parlementslid, de heer Neder- horst. Het K.N.M.I. in Dc Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Droog en over wegend zonnig. Zwakke tot ma tige noordooste lijke wind. Aan de kust iets lage re middagtempe- raturen, elders weinig verande ring in tempera tuur. MIESJE: Wat een wind. 15 MEI: zon op 4.48, zon onder 20 26* maan op 11.34, maan onder 1.18,

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1