BRANDEN EN NOODWEERRUZI? Nederland betaalde tol aan zonnig weekeinde NU AL GENEVE Hevigste turfbrand sinds vele jaren PROF. BEEL POLST IN STILTE Gewapende overval op postkantoortje De Bilt: Warm N.V.V.: STREVEN NAAR BESTEDINGSVERRUIMING PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND JONGE FRIEZEN KEIEN IN VEILIG VERKEER Tafel-politiek Eisenhower doet nieuw beroep, op Rusland Noodweer inkomsten stijgen Huizen blank Gan,g&t£r|erreur in Amsterdam Jeugdige daders stalen wapens Haagse jongens op verkeerde pad MUZIEKFESTIVAL TE RETRANCHEMENT V ader mishandeltbesloot Bokser overleed na een knock out schoolhoofd Raad Goes vergadert Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaaf Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, 14e Jaarg. No. 1593 Maandag 11 mei 1959 In Hoogvliet beleefde men een wolkbreuk. Riolen konden het water niet verzwelgen. Het stroomde de woonhuizen binnen, waar men het met man en macht keerde. Het zeldzaam-zomerse weer van liet weekeinde lieeft niet alleen plezier gebracht. In Noordbrabant kwam het tot bosbranden. In zuidoost Drente hebben de hevigste turfbranden sinds jaren gewoed. Groter dan tijdens andere weekeinden was het getal der verkeers ongelukken. Er deden zich enkele verdrinkingsgevallen voor. Op vele plaatsen eindigde bet dagje-uit in een wolkbreuk. Boven zuidoost Drente hing gisteren een dikke, asgrauwe rookwolk. Op verscheidene plaat sen vrat het vuur zich door het kurkdroog gestoofde veengebied. Twee miljoen turven gingen ver loren in Barger Oosterveld, waar Van onze verkeersverslaggever de hevigste brand woedde. HILVERSUM. Vijf parmantige jongetjes van twaalf en dertien jaar, vlinderdasjes om en in de lange broek hebben alle leerlingen van del middelbare scholen in ons land de Een harde, zuidoostelijke wind joeg de loef afgestoken in kennis van het meters hoge vlammen van de ene turf- verkeer bult naar de andere. Over een afstand van honderden meters stonden tientallen Het was de groep van de christe- bulten in brand. Pas tegen de avond luk- lijke Ulo-school uit Franeker, waar- te het de brandweer de loeiende vlam- van de vijf uitverkorenen zaterdag in de grote finale van de landelijke schoolverkeerscompetitie met twee punten verschil met de vijf meisjes van de St. Theresia-Ulo uit Arnhem als overwinnaars uit de spannende strijd te voorschijn kwamen. De derde prijs ging naar de Middelbare meis jesschool uit Nijmegen. menzee tot bedaren te brengen. Toen werd echter weer alarm gegeven voor een brand dicht in de buurt, waar een half miljoen turven stonden te dro-| gen. Daarvan zijn er slechts honderd-1 duizend over. Ook op andere plaatsen in het Drentse veengebied woedde het vuur. Daar werd, vooral ook omdat de brandweer met het j modernste brandweermaterieel ten strijde °°k Z1J enkele van de zeei trok, slechts geringe schade aangericht, moeilijke vragen misten, gaven deze Bos, en heidebranden hebben ook ge woed in Noordbrabant. Grillige banen vormde het vuur bijvoorbeeld in een perceel sparren in een heide- en bos gebied tussen Hilvarênbeek en Goirle, waar een brand ongeveer 25.000 gulden schade aanrichtte. Bij Rosmalen brak gistermiddag omstreeks drie uur brand uit. Drie tot vier hectaren dennen gingen verloren. jonge Friezen met hun korte en rake antwoorden blijk over meer dan een gemiddelde kennis van het verkeer te beschikken. Moeilijk waren de vragen zeer zeker, die de heer G. N. Zijlstra namens het Verbond voor Veilig Verkeer stelde in de grote studiozaal van de K.R.O. in Hilversum. Sommige gingen naar ons gevoel zelfs de kuifjes van de pientere Friezen te boven, omdat die vragen gebaseerd waren op arresten van de Hoge Raad, waarover voordien zelfs verschil van mening had bestaan bij de verkeersdeskundigen. Zo ging het om de vraag of het een automobilist geoorloofd was te stoppen op een invoegstrook; of een bakfiets wel voorrang had die op een verboden weg reed maar op een kruispunt van rechts kwam en dergelijke principiële kwesties. Verwacht wordt dat de jury, die uit autoriteiten op verkeersgebied bestond (de dirigerend officier der r'ijksverkeers- politie mr. W. H. van Ballegoijen de Jong. commissaris H. W. Offers uit Utrecht, de directeur van het centraal bureau voor afgifte van rijvaardigheids bewijzen H. W. H. Westerlaken en de heren C. M. Langeveld en J. Machiel- sen), het volgend jaar voor een nog gro tere puzzel zal staan, omdat het er naar uitziet, dat de deelneming aan de vol gende wedstrijd nog veel groter zal zijn. Obligatielening !\at. Borg Mij. Eigen nieuwsdienst GENÈVE Somber bezien de vele honderden die naar Ge- nève zijn getogen omdat zij op een of andere manier betrokken zijn bij de conferentie van mi nisters van buitenlandse zaken die daar vandaag begint, de kansen dat er enig akkoord wordt bereikt. De stemming is in het alge meen pessimistisch en de eerste onenigheden tussen de delega ties van Oost en West zijn al aan de dag getreden eer de bespre kingen goed en wel zijn begon nen. Eigen nieuwsdienst GENÈVE De kwestie van een ronde tafel, zoals de Russen wensen, of een vierkante, zoals het Westen wil, is niet zo onbelangrijk als men zou denken. Er zijn vier ministers, die, wanneer men aan een vierkante tafel zit, ieder een kant in beslag nemen. Vertegen woordigers van landen als Polen, Tsjechoslowakije of de beide Duits- landen, die als adviseurs mogen mee doen, zouden dan achter de ministers moeten plaats nemen. De Russen willen een ronde tafel, omdat afgevaardigden van Polen, Tsjechoslowakije, Oost- en West- Duitsland dan als gelijken van de vier ministers zouden aanzitten. Het Wes ten vindt dat de zaak is opgezet als een viermogendhedenconferentie en dat er dus niemand van buiten aan kan deelnemen, behalve dan als ad viseur. En adviseurs zitten nu een maal achter de ministers. Aan de vooravond van de conferentie, die toch bedoeld is om de spanning' in de wereld te verminderen, heeft de Russische premier Kroesjtsjef het nodig geoordeeld nog eens met bedreigingen te komen. 4 Hij waarschuwde het Westen, welks ministers nog geen 48 uur later samen zouden komeil met de Rus Gromyko, dat de Sowjetunie over de middelen beschikt om de grote Westelijke mo gendheden met één slag van de aard bodem weg te vagen. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft volgens sommige leden van het Congres premier Kroesjtsjef van de Sovjetunie opnieuw schriftelijk ver zocht mede te werken aan het uitvaar digen van een verbod van proeven met kernwapens in de dampkring tot 50 kilo meter hoogte en onder water. Een dergelijke eerste begin zou de kansen op welslagen van de Geneefse kernwapenconferentie kunnen verhogen. Volgens president Eisenhower zijn de proeven waarop zijn herhaalde verzoek r I slaat gemakkelijk te ontdekken, ook TAFELKWhbl IF I zonder het internationale inspectieorgaan waarover men het in Genève nog maar steeds niet eens kan worden. Is eenmaal een eerste begin gemaakt dan zal over die moeilijke kwestie met meer vrucht kunnen worden onderhandeld, meent hij. Ook de Engelse premier, Harold Mac- millan, schijnt zich opnieuw met een ongeveer gelijkluidend verzoek tot Kroesjtsjef te hebben gewend. Kroesjtsjef wees het eerste verzoek van Eisenhower en Macmillan. dat op 13 april werd ge daan, af op 23 april. Verscheidene plaatsen van het land werden gisteravond verrast door een waar noodweer. Kort nadat het eind signaal van de interland-voetbalwedstrijd TurkijeNederland via de vele duizen den draagbare radiootjes door bos en over hei en strand had geklonken, pakten donkere regenwolken zich dreigend samen, In Hoogvliet (gemeente Rotterdam) werden lange stoeten badgasten, die te rugkwamen van Oostvoorne, Roekan je en het Brielse meer, overvallen door een wolkbreuk. Zware hagelstenen, die een laag van 25 centimeter op de straten vormden, maakten verkeer onmogelijk. In het dorp liepen de kelders vol. Stra ten kwamen blank te staan. Toen men met het opruimingswerk bezig was, kroop een sterke benzinelucht door de straten. De politie vermoedde dat een vat benzine was gesprongen en met Fvn 11AP0-pyn 1 p|-| HpHp»-| een geluidswagen waarschuwde zij de be- j_ etiu vaiANii ucuGii woners, die geen open vuur mochten ge- bruiken. Burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam en wethouder 1 Bavinck waren ter plaatse. AMSTERDAM De spectaculaire i fraudegevallen van de laatste tijd heb- j ben tot een verhoging van de verzeker de bedragen geleid en tevens van de inkomsten uit premie en provisie, zo zegt de directie van de Nationale Borg- Maatschappij in haar verslag over 1958. Het grootste deel van de stijging is evenwel afkomstig van zaken, die voor namelijk uit het buitenland worden ver kregen in de vorm van herverzekering. Deze maken een steeds groter deel uit van de portefeuille. Het winstsaldo bedroeg 174.427 (v. j. verkeerstunnel bij het station Vlaardin- 165.860). waaruit een onveranderd di- gen-Oost onderliep, vidend wordt voorgesteld van 15 pet. per aandeel van 1.000. waarop 300 Vpl'flrnnkpn is gestort. De directie werd gemachtigd v ciuiuiijvlh tot het aangaan van een nieuwe obli gatielening van ten hoogste 2.5 mil- Veel slachtoffers eiste dit weekeinde joen. i het drukke verkeer. Ook deden zich enkele verdrinkingsgevallen voor, waar- Om zes uur werd Vlaardingen door een wolkbreuk getroffen, waardoor alle stra ten blank kwamen te staan. Een uur lang viel de regen met bakken uit de hemel. De riolen konden het water niet ver zwelgen; het stroomde de woonhuizen binnen. Het verkeer van en naar Hoek van Holland moest worden verlegd, omdat de Lachend ondanks zyn verwondingen vertelde de heer Nukoop ons gisteren in het ziekenhuis waarom hij zich zo te weer had gesteld tegen zijn over vallers. ,,Ik geef nu eenmaal niet graag geld weg", grinnikte hij. Radio Corp. of America heeft in het eerste kwartaal een nettowinst behaald van 12.93 (v.j, 9,00) miljoen of S 0,88 (v.j. S 0,59) per aandeel. AMSTERDAM Woedende wande laars hebben zaterdag in Amsterdam een jonge dronken chauffeur, die weg wilde lopen nadat hij de door hem be stuurde auto tegen een lichtmast had ge reden, tegen de grond geslagen en over geleverd aan de politie. Met een iets oudere vriend had de achttienjarige jongen aan de Lijnbaans gracht een buitenlandse auto gestolen. Voordat de laatste lichtmast een eind aan de rit maakte, waren er aJ een paar andere en wat fietsen kapot gereden. van dat te Lopik wel het meest tragische was. De 26-jarige J. Engel en zijn der tienjarig zusje verdronken daar in de Lek toen zij een bal nasprongen, die van het strandje in het water was geraakt. Beiden konden nagenoeg niet zwemmen. Meters hoge vlammen vraten zich gisteren een weg door het Drentse veengebied, waar zich de grootste turfbranden sinds vele jaren voordeden. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Prof. dr. L. J. M. Beel, die nu bezig is om mensen voor het nieuwe kabinet bijeen te brengen, timmert zeker niet aan de weg. In tegenstelling tot prof. dr. J. E. de Quay hult hij zich in dit stadium van zijn werkzaamheid in zwijgzaamheid. Bovendien verricht hij zijn werk in de afzondering van zijn woning aan de Rijksstraatweg in Wassenaar. Ook de contacten die hij met gegadigden heeft, onttrekken zich aan de waarne ming, waar hij in eerste aanleg alles telefonisch bespreekt en voorbereidt. Degenen die prof. Beel de komende da gen bij zich thuis ontvangt, kan men dan ook beschouwen als ernstige ge gadigden, wier medewerking aan het te vormen kabinet welhaast vaststaat. Het was gisteravond echter niet be kend of hij vandaag al iemand zou ontvangen. Zaterdag is er in ieder geval niemand bij hem geweest, daar prof. Beel van zijn werk aan het Plein 1813 vrijwel rechtstreeks naar Maas tricht ging om daar een familiebezoek af te leggen. Het is wel te verwachten dat er na de gesprekken die prof. Beel vorige week vrijdag heeft gevoerd met drs. Korthals, prof. dr. Zijlstra en mr. Cals nu een vrij snelle ontwikkeling zal volgen.'Hier en daar dacht men dat het kabinet deze week nog wel ge reed zou komen. De reden dat prof. Beel kandidaten bij zich thuis ontvangt is gelegen in het feit dat hij zijn functie van bemid delaar" streng gescheiden wenst te houden van die van minister-presi dent. welke laatste functie hij vervult in het kabinet aan het Plein 1813. In verscheidene riviertjes rond Alphen aan de Rijn komen tienduizenden vissen versuft of dood boven drijven. Als ze dan in het water van omlig gende poldersloten worden gegooid, blij ven ze in leven. De dieren zijn waar schijnlijk vergiftigd door chemische af valstoffen van een fabriek. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend zonnig weer, maar in hoofdzaak in het zuiden van het land ook een kans on onweer. Warm weer met een zwakke tot matige wind uit s- oostelijke richtin- «,Vi gen. maar aan de j V kust tijdelijke af- /v koeling bii wind van zee. MIËSJE: een koele dronk. 12 mei: zon op 4.52, zon onder 20.21; maan op 8.28, maan onder Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Vijf met pistolen en revolvers gewapen de jongemannen hebben za terdagochtend klokslag twaalf uur een hulppostkantoor-annex- sigarenwinkel aan de Landbouw- straat in het Amsterdamse Be tondorp overvallen en de kantoor houder neergeschoten. Het slacht offer, de 52-jarige oud-zeeman Hendrik Nukoop, werd door twee kogels in rechterarm en -been ge troffen. Hij is opgenomen in het Onze Lieve Vrouwegasthuis. De jeugdige bandieten, in leeftijd va riërend van 16 tot 22 jaar en allen uit Amsterdam afkomstig, zijn nog geen kwartier na het volvoe ren van hun daad gearresteerd. Zij hadden het hulppostkantoor verlaten zonder geld mee te ne men. Het is gebleken dat zij hun wapens hebben gestolen uit twee militaire depots in Amsterdam, waar zij, begunstigd doorj de minimale bewaking van de maga zijnen, op 12 en 30 april binnendrongen. Behalve een aantal stenguns, pistolen en revolvers namen ze ook 2100 pistool patronen en 150 revolverpatronen weg. Na hun arrestatie zei één van hen: „Geintje geweest, verkeerd uitgepakt". Veel geld in huis Hendrik Nukoop was zaterdagmorgen in zijn kantoortje druk bezig geweest met het uitbetalen van A.O.W.-uitkerin gen. Tegen het scheiden van de markt, om twaalf uur, was er nog ongeveer 25.000 gulden in huis. Dat zou 's mid dags worden afgehaald en in een cen trale kluis worden opgeborgen. Net toen de kantoorhouder zijn loket wilde sluiten drongen vier jongemannen, ieder dreigend met een pistool in de volgen. De kogel drong in de deur, die de sigarenwinkel van de woonkamer scheidt Vlucht Verschrikt door het opzien dat hun luidruchtige overval in de druk bevolkte buurt baarde, namen de jongens de be nen. Zij vluchtten iw een grote groene auto, waarmee ze al enige tijd door Be tondorp hadden gereden, en verdwenen. Een vijfde bendelid had tijdens de over val achter het stuur zitten wachten. De eigenares van een slagerij tegenover het hulppostkantoor nam het nummer van de wagen op: TD-47-90. Zij waarschuwde de politie, en in min der dan geen tijd waren alle leden van de radio-autodienst gealarmeerd. Het op gegeven autonummer was hun bekend als dat van een wagen, die op 7 mei latei- bleek door de 'jeugdige bende in de Reguliersdwarsstraat was gestolen. Dan is er de kwestie van de confe rentietafel. Het westen wil een ronde tafel, de Sowjetunie een vierkante, om dat men dan in een later stadium Polen en Tsjechen aan de conferentie kan la ten meedoen een denkbeeld1, waar voor het Westen niets gevoelt. Zou de Sowjetunie echter voet bij stuk hou den, dan zal het Westen Italië uitnodi gen om aan de conferentie deel te ko men nemen. De Italiaanse minister van buitenlandse zaken Pella heeft dan ook al een bezoek aan Genève gebracht. Italiaanse deelneming aan de confe rentie zou een vreemde toestand schep pen omdat het tenslotte gaat om een oplossing van de Duitse kwestie door de landen die tegen Duitsland hebben gestreden; Italië echter streed het grootste deel van de oorlog zij aan zij met Hitiers legers en het spreekt van zelf dat de Russen van Italiaanse deel-1 neming niet willen horen. Dan is er de wijde kloof tussen Oost en West over de plaats die de delegaties van Oost- en West-Duitsland moeten innemen. Hierover hebben de Britse minister Selwyn Lloyd en de Rus Gro myko reeds zondagmiddag hevige ruzie gehad, toen de Brit een beleefdheids bezoek kwam afsteken op de villa waar de Russische delegatie is gehuisvest. Ietwat onverwachts wenst Gromyko Oost- en West-Duitsland als volwaardige deelnemers tot de conferentie toe te laten, wat het Westen niet kan, omdat het Oost-Duitsland nu eenmaal niet erkent. Het Westelijke standpunt is dat de vertegenwoordigers van de beide Duitslanden als adviseurs zullen optre den de Oostduitsers voor de Russen en de Westduitsers voor de Westelijke mogendheden. WEL EENS Er is gelukkig ook iets waarover de partijen het wèl van tevoren eens zijn geworden. Selwyn Lloyd zal de ope- ningszitting presideren. Om de beurt zal een van de vier ministers van bui tenlandse zaken de voorzittershamer hanteren. Vanmiddag om half vier komen Lloyd, Herter, Couve de Murville en Gromyko voor het eerst samen in de vergader zaal. Daarvoor zullen zij elkaar onder minder formele omstandigheden reeds hebben ontmoet aan de maaltijd. Menu: Soep, forel in champagnesaus, biefstuk met aspergepunten, kaas, aardbeien met room. Uitgelezen wijnen en champagnes sieren de wijnkaart. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Een vijftienjarige Haagse jongen is door een meisje van achttien jaar ontmaskerd als een actieve zakkenroller. Het meisje, dat zelf door de jongen was bestolen, wees hem als de dader aan, toen hij van een volwas sene een vulpen en een balpen rolde. Op het politiebureau bleek, dat hij ook al in winkels aan het werk was geweest. Op het Anna Paulownaplein hielden voorbijgangers een vijftienjarige kan toorbediende aan, die met een gepar keerd staande auto was weggereden. Zij gooiden betonnen paaltjes voor de wielen en gdven de jongen over aan de politie. Twee jongens van zestien en zeven tien jaar, afkomstig uit zeer gegoede kringen, werden door een militair be trapt toen zij op het Lange Voorhout allerlei voorwerpen uit geparkeerde auto's wegnamen. Ook zij gingen naar het bureau. Oud-minister Bongaerts overleden DEN HAAG. Ir. M. Ch. E. Bon gaerts, oud-minister van waterstaat en oud-lid van de Tweede Kamer, is gis termorgen in Den Haag onverwachts overleden. De 59-jarlg-e opperman P. A. van den Broek uit Wychen is daar gisteren op zijn bromfiets door een auto doodge reden. In de knel Een surveillancewagen van het bureau Linnaeusstraat zette koers in de richting van de brug bij Schellingwoude. De be manning, de agenten G. van Hoogen en G. M. Vossevelde, had goed geredeneerd. In Amsterdam-Oost zagen zij de gesig naleerde auto een Ford-Mercury van rechts naderen. De agenten lieten de sirene van hun wagen loeien en maanden via een luidspreker tot stop pen. Vermoedelijk daardoor in paniek gebracht zwenkte de chauffeur van de Ford plotseling rechts af, een doodlopen- algemene loonsverhoging dé weg de Valentijnkade in. Aan het eind van de kade bracht hij zijn wa gen tot stilstand. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG In een resolutie, die het Nationaal verbond van vakver enigingen zaterdagmiddag aan het eind van zijn buitengewone congres in de Haagse Dierentuin bij acclamatie aannam, werd het hoofdbestuur van het NVV opgedragen te streven naar een spoedige opheffing van de beste dingsbeperking door middel van een Gewapend De huurverhoging, zoals de SER die heeft geadviseerd, acht het NW aan vaardbaar mits daar een bestedingsver uit overwegingen van volksgezondheid en gelet op de ontlasting van het over heidsbudget door vermindering van de huursubsidies te worden gehandhaafd, aldus de resolutie van het N.V.V. Van onze correspondent RETRANCHEMENT. Ter gelegen- beid van het 40-jarig bestaan van de ruiming voor de werknemers in 1959 aan harmonie „Ons Genoegen" te Retran- ïs voorafgegaan, een volledige compen- chement werd in dit dorp een muziek- satie voor de huurverhoging wordt ge-festivalgehouden. Apollo uit Sluis, de Voor de ogen van de verbijsterde geven, maatregelen worden getroffen tot buurtbewoners ontspon zich toen een ta fereel dat zo kon zijn ontleend aan een film over de gloriedagen van het Ame rikaanse gangster-dom. De overvallers stapten alle vijf uit, ieder met een vuur wapen in de hand. Ook de twee agenten verlieten met pistolen in de aanslag hun wagen. Dreigend stonden bandieten en politiemannen tegenover elkaar. Wie zou het eerste schot lossen? Eén van de agenten nam het initiatief. Hij eiste onder het uiten van de ver schrikkelijkste bedreigingen de onvoor waardelijke overgave van de bende. Na verlaging van de bouwkosten en een za kelijke belasting op de"^ verhoogde hu ren wordt geheven. Die belasting zou de bestaande blokker ing s r e g eling moeten vervangen; de opbrengst moet ten goe de komen aan de financiering van de nieuwbouw. In de resolutie spreekt het NVV als zijn oordeel uit dat voorrang moet wor den verleend aan een verruiming van de besteding van de werknemers door een in de tijd gespreide algemene loon maatregel van vier procent en verwer king in de lonen, zij het voor jonge- chr. muziekvereniging Excelsior uit Cad- zand, Veronica uit Zuidzande, Oefening Kweekt Kunst uit Sclioondijke, het da meszangkoor Juliana uit Zuidzande en de jubilerende vereniging namen er aan deel. Het gemeentebestuur van Retranche- ment ontving de muziekverenigingen met hun dirigenten op het gemeente huis, waar de burgemeester, de heer J. A. Leenhouts, de jubilerende vereni ging feliciteerde en dankte voor het vele werk dat op cultureel gebied in het be lang van de gemeente is verricï t. enig seoëberd aandruisen hadden /iinlu6" £?P?rkt' va" de ln 1957 toegekende Hierna bood de burgemeester aan alle woorden succes. Eerst "hrten vier van de In™et gebeuren verruimmg m 19591verenigingen een herinne- vijf.overvallers hun pistolen vallen. En-! Het NVV acht het niet verantwoord „Ons Genoelen" de hee^C. J Atae" icucr uiciscim met een piobuui. m uc nöïanDlilrTron lotoA. lzlnttorrlc rmlz U«+ c vcichhwuuiu i „utia ueiioegen ae neer d. Aime- j hand, zijn sigarenwinkel binnen. „Je i bet thans opnieuw tot een experiment met kinders, dankte de gemeente voor steun geld of je leven", sprak één van hen. j hif- fi hpar^on ide gedifferentieerde loonpolitiek over telen medewerking in de afgelopen veer- tig jaar. Vervolgens werden de muziekvereni gingen op de markt opgesteld en begon een rondwandeling door de gemeente. Alle deelnemende verenigingen gaven een concert op de muziektent, waarna TT "I 1 11. „Oefening Kweekt Kunst" het festival Er bevonden zich behalve de kantoor-1 *»rond-Later verklaarde hij: „Ik begreepgaan. Het is ook van oordeel, dat de er mets van. We hadden afgesproken dat j tijdelijke belastingmaatregelen na 1 ja- we iedereen die ons zou proberen tenuari 1960 dienen te worden verlengd, pakken overhoop zouden schieten t £)e consumentensubsidie op melk dient houder nog een vrouwelijke klant en i een bejaarde toonbankhulp in de winkel. Schoten Hendrik Nukoop kwam onmiddellijk j achter zijn loket vandaan. „Wat geld", zei hij en maaide met zijn I armen vervaarlijk in de richting van I zijn aanvailers. Op dat ogenblik ioste 1 de jongste van de bende, de zestienjarige schoenmakersleerling R. M., een schot. De kogel drong in Nukoops arm en ver brijzelde het bot. Enkele seconden daar na schoot ook een ouder bendelid, de twintigjarige typograaf C. N. R. De kogel uit zijn pistool veroorzaakte een vlees wond aan het rechterbovenbeen van de kantoorhouder, en sloeg vervolgens te gen een stenen plint van de winkel te pletter. Er werd nog een derde schot gelost, evenwel zonder schadelijke ge- WINDSOR De negentienjarige En gelse amateur-bokser Leslie High is, nadat hij te Windsor in een plaatselijk bokstornooi knock out was gegaan, in een ziekenhuis overleden. waar zijn zoon op gaat, met een ijzeren r .staaf ernstig verwond. voor acht teUen'naar'^het6 canvas'^en'uep P* later op een rechtse in, die hem zui- 20 kwaad dat hij met de ver op de kin trof. Hij werd uit de staaf m de hand protest ging aanteke- ring gedragen. High laat een vrouw en!nen. De politie moest het hoofd te hulp twee kinderen -achter» komen. NIJMEGEN Een driftige vader zaPof woensdag^Tmëi^d^av^nds^om heeft zaterdag het hoofd van de school, acht uur bijeenkomen. De agenda ver meldt naast enige voorstellen tot ruil en verkoop van grond een voorstel tot het aangaan van een nieuwe gemeenschap pelijke regeling inzake het vervoer van zieken op Zuid- en Noord-Beveland en het voteren van een krediet voor de aan koop vaneen kapiadder ten behoeve van da openbare verlichting.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1