ASPRO 2 MISS HOLLAND PEGGY ERWICH VITELLA en het verkeer in Amsterdam stokte Buitenlanders zien Nederlandse mode CABALLERO hoort er bij f Kijk, dit is uw nieuwe ^SPRO'-verpakking! Echt genieten, vrank en vrij... Eerste onderdeel geplaatst van brug over Merwede „Euphonia" naar Oostenrijk «te Aétee*. instant pudding FASHION WEEK 1959 Scheldebank dividend 9 pet. Lijk van gelynchte neger gevonden ASPROs -en... U fat meet fit/ Mooiste meisje van Nederland woont in Rotterdam Bevrij dingsmonument Lekkerkerk onthuld Hardnekkige bram rietopslagplaats Uit du kerken N.S Kapitein veroordeeld voor knoeierijen „ONSCHULDIG" ^Toensdag 6 mei 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De harten van zestien bekoorlijke jongedames hebben gister avond in het Amsterdamse Casino uren lang vol verwachting geklopt. De meis jes deden immers de hoge gooi naar de roemrijke titel van miss Holland en hoewel zij nauwelijks voor elkaar onder deden. een van hen kon het slechts winnen. Dat bleek na lang wikken en wegen van de jury de 21-jarige Peggy Erwich uit Rotterdam te zijn. Het mid dernachtelijk uur had geslagen, toen zij temidden van haar strijdgenoten de sjerp met de gulden woorden miss Hol land 1959 om de ranke schouders kreeg. Peggy zei voor de microfoon dat ze er nooit op had durven hopen ó'at zij zou worden gekozen. „Ik dank de jury hartelijk voor het vertrouwen en ik hoop Nederland goed te kunnen vertegenwoor digen in het buitenland". De zestien meisjes die uit alle delen van ons land naar Amsterdam waren ge» reisd, hadden de gemoederen van het op miss-verkiezingen beluste publiek da nig in oproer gebracht. De fraaie Yvon ne's, Hannie's of Sonja's kregen zoals gebruikelijk tweemaal de toets van alle kritiek te doorstaan. De eerste keer in avondtoilet, later in badpak en tijdens die wandelingen langs de tafeltjes kon men keer op keer de felle debatten over het verschil in smaak, zowel bij de dames als bij de heren, horen oplaaien. De organisatoren van dit jaarlijks feest van vrouwelijk schoon plegen een vakkundige neus voor een soort inter nationale waardering te hebben. Een miss Holland moet niet alleen mooi zijn, ze moet ook in het buitenland een goed figuur slaan, zo redeneren zij die het weten kunnen en daaronj is de jury on verbiddelijk in de bepaling van zijn keuze. Het publiek mag wel meestemmen, maar de grote beslissing valt toch achter de groene tafel. Voor onze jongste miss Holland was dat uiteraard een bijzonder prettige be slissing. De weg naar nog hogere titels ligt nu lokkend voor haar open, want zij mag in ieder geval meedoen aan de miss Europa-verkiezing en misschien zelfs aan de in Amerika te houden wedstrijd om het mooiste meisje ter wereld. 38 ct per pakje Advertentie Het Napels blauw van het lederen Vico jasje en het kersenrood van het pakje, dat een donkere mannequin met kort kapsel droegwaren kleurige blikvangers in het parkje rond de kiosk bij het station. De Amsterdamse die daar dagelijks boeken en kranten verkoopt kwam het allemaal eens van dicht bij bekijken. Is dat nou uit Parijs vroeg zijmaar de mannequins konden haar vertellendat wat zij aan luidden puur Nederlandse mode was. LEKKERKERK. Burgemeester M. J. Muller heeft gisterenavond het bevrijdingsmonument onthuld, dat is geplaatst tegen de gevel van de Ne derlands Hervormde kerk van Lek kerkerk. Het beeld is een schepping van de Rotterdamse beeldhouwster mej. J. H. Hans en stelt twee gebogen figuren voor, zittend op een adelaar, het sym bool van de eendrachtige samenwerking die tot de bevrijding heeft geleid. Rondom het plantsoen stonden organi saties met vaandels en vlaggen. De mu ziekvereniging Juliana speelde toepasse lijke muziek. breidt verbinding met 111 LEIDSCHENDAM. De bemannin gen van twaalf brandweerwagens heb ben gistermiddag de handen vol gehad aan een brand in een rietmattenfabriek in Leidschendam. Steeds weer vatte het smeulende riet vlam. De orand is begonnen in een opslag plaats van riet. Vandaar is het vuur overgeslagen op het rieten dak van een verderop liggende villa en op een werk plaats van de onderneming naast de rietmattenfabriek. Van de fabriek is een grote voorraad riet opgebrand en een werkplaats. De "il- la kon worden behouden, maar liep veel schade op. Van de buuronderneming brandde een werkplaats uit. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw Lek- kerland W. C. T kker te Rotterdam Bedankt voor Waddinxveen T. Langerak te Vinkeveen. Bedankt voor het beroep van de cla >irale vergadering te Dordrecht (voor buitengew. werkzaamh. te Bolnes) D. Broe- ren. kand. te Slikkerveer. Chr. Geref. Kelten. Tweetal te Haarlem- N: J. J. Rebel te "lurmerwoude en S. van Zwoll te Kampen Rem. Broederschap. Tweetal te Amster dam: 7. E. van Leeuwen te Rotterdam en J. van Goudoever te Leiden. Bapt. Gem. Beroepen te Nw. Weerdinge: T. v. d. Laan. kand. te Stadskanaal. Ger. Gem. Bedankt voor Ridderkerk C. Molenaar te Leiden. Hannover en Miinster uit Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Met het ingaan van de zomerdienstregeling 1959 van de Neder- landsche spoorwegen op 31 mei zullen de doorgaande verbindingen met Han nover en Münster worden uitgebreid. Een aantal treinen van de normale uurdienstregeling op de lijn Amsterdam- Twente zal via Hengelo naar Hannover en via Enschede naar Münster doorrij den. Voor de terugreis uit Duitsland geldt een soortgelijke regeling. Ook zullen volgens de zomerdienst de treinen naar en van het westen, die tot nu toe te Wolvega, Akkrum en Grouw- Irnsum doorreden, in al deze plaatsen stoppen. ZIERIKZEE. In de Algemene Ver gadering van Aandeelhouders der Schel debank N.V. werd de Balansen en Ver- lies- en Winstrekening over het boekjaar 1958 goedgekeurd, het dividend over dat boekjaar werd vastgesteld op 9 pet. Dien tengevolge zijn de dividendbewijzen no. 41 vanaf heden betaalbaar met f 45,— per stuk, onder inhouding van 15 pet divi dendbelasting ten bedrage van f 6,75. De aftredende Commissaris, de heer P. A. G. van Dijk, werd herkozen, terwijl in de vacature ontstaan van de heer P. M. Panrr- werd gekozen de heer J. A. van der Bijl te Zonnemaire. Vrachtauto (met tien ton aardappelen) reed in haven IVol f aartsdijk WOLFAARTSDIJK. Een vrachtauto van C. de Waard te Noord-Scharwoude, geladen met 10 ton aardappelen, reed in de haven aan het Wolfaartsdijkse veer. De auto. die op een kleine helling ge parkeerd stond, is waarschijnlijk door 'n defect aan de remmen in de haven ge reden, die, daar het vloed was, op dat moment vol waterstond. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, daar zich niemand in de cabine bevond. Eerst des avonds gelukte het de zwaar beschadigde auto met behulp van een takelwagen op het droge te krijgen. door Rita Beukman AMSTERDAM. Om de Ne derlandse mode en de Fashion Week draaide gisteren alles in en rond het Victoria Hotel. Tijdens de lunchtijd was de Nederlandse en de buitenlandse pers er te gast, om er een selec tie van de nieuwe, modellen voor 1959-1960 te bekijken. Die model len werden gekozen uit de collec ties van niet minder dan veertig fabrikanten. Twintig mannequins werkten mee aan deze pers-show. Die mannequins kwamen even later weer in touw om voor de buiten landse inkopers te paraderen, tussen bloemen in het Stuyvesant Restaurant. De receptie die daarop volgde, werd bezocht door inkopers uit bijna alle Europese landen, maar ook uit Amerika, Canada en Z. Afrika. Susan Irain, de bekende redactrice van het internationaal toonaangevende modetijdschrift Vogue, zat naast ons tij dens de show van Nederlandse mode, waarvoor zij uit Parijs was gekomen. Heel enthousiast was zij onder andere over de fraaie kleding in leder van Vico, a'e japonnen op de meest progressieve Parijse stijl geïnspireerd die Jolo Cou ture maakt en de elegante mantels van Plaza en Haar. De prettige sportieve jasjes die Milo voor de teenagers ont wierp, vond zij bovendien heel geslaagd. De prijzen van de Nederlandse kleding brachten haar voortdurend in verwon dering, hetgeen weer een hart onder de riem kan zijn voor de Nederlandse vrouw, die zich inderdaad via kleding van Nederlands fabrikaat over het alge meen voordeliger modieus kan kleden, dan haar buitenlandse zusters. Nieuwe aanwinsten Veel nieuwe lijnen, kleuren en stoffen werden op deze uitgebreide Fashion Week shows geïntroduceerd. Een bijzondere creatie was bijvoor beeld' de mantel in witte wollenstof van Plaza, gegarneerd met een grote kraag van witvos. Vico brengt als sensationeel nieuwtje in leder, heel fijn glacéleer zo licht als schuim, dat met de hand is gebatikt. Van dat exclusieve materiaal vervaar digde deze specialist in lederen mode, jakjes en bloeses in charmante moa'ellen. Jolo Couture, die de aandacht trok met pakjes en japonnen uitblinkend door verfijnde snit, toonde als feestelijke bij drage een avondtoilet naar inspiratie van Givenchy, in fraaie Franse satin organza uitgevoerd. Ook in regenkleding worden in ons land steeds betere modellen gebracht. Helfi toonde bijvoorbeeld een ivoorkleu rige regenmantel met een ceintuur van goudleder als geklede toets en Hollan- dia Kattenburg aardige trenchcoats, waarvoor a'e jeugd een grote voorkeur heeft. Het is opmerkelijk dat ook in de midden- en lagere prijsklassen de aan dacht voor moderne lijnen en details steeds groter wordt. Het bewijst dat elke vrouw in ö'it opzicht hogere eisen gaat stellen en meer durft te dragen, ook - in ons land. Een pakje van Anco in diep paars met een bloese in criss-cross stijl is van die vooruitgang in elke prijsklasse een voor beeld, evenals de complets met zeven achtste jasjes, die Netex brengt. Fraaie stoffen Actuele stoffen kozen de fabrikanten als materiaal voor hun nieuwe ontwer pen, waarbij even korrelende bouclé, zachte mohairs met glad oppervlak, nop pen Shetland' waardoor rendierharen ver werkt zijn en mengweefsels in vele va riaties. Jammer dat enige overigens heel be langrijke kleinigheden, de modellen niet zo goed tot hun recht deden komen als mogelijk was. Dat had toch zo makke lijk anders kunnen zijn! Bijna alle man tels werden bijvoorbeeld in een voor de mannequins te lange uitvoering ge toond, waardoor deze, vooral wanneer er grote kragen op werden toegepast, een veel te zware en vermoeiende in druk- maakten. Waarom werd er ook nooit eens een mantelmouw op zeven achtste lengte geschoven of legde men de grote kragen niet eens wat meer naar achteren, wat.zoveel meer flair geeft aan een model. Door het stijgen van de prijzen op de wolmarkt waarvan de gevolgen ook reeds bij de stoffenleveranciers te mer ken zijn, valt het te verwachten dat kleding in wollenstoffen uitgevoerd, in de toekomst iets duurder zal worden. Over het algemeen hebben de confectio nairs voor het volgende seizoen hun prijzen echter nog niet hoeven te ver hogen. Die prijzen liggen internationaal bezien vr^ij gunstig. Voor meer a'an hon derd miljoen gulden ging er vorig jaar aan kleding in ons land vervaardigd naar het buitenland en tot nu toe werd er in dit jaar reeds voor 27 miljoen gulden door. de Nederlandse confectie geëxpor teerd. Naast het gunstige prijsniveau in vergelijking met het buitenland, heeft op die gunstige exportcijfers ook het mo dieus bezien steeds betere peil van wat de confectie maakt, een grote invloed. Het verkeer stond gisteren even stil op het. Damrak in Am sterdam, toen een lange rij man nequins van het Victoria Hotel naar het parkje bij het station wandelde, om daar voor onze foto graaf tussen lentebloemen en bo men met jong groen te poseren. Hier ziet u een groep van die Ne derlandse mode-ambassadrices, ge kleed in de nieuwe pakjesmantels en jurken, die d% Nederlandse kledingindustrie voor het volgen de seizoen gaat brengen. Voor de Fashion Week kwamen deze man nequins in Amsterdam bijeen. Gisteren toonden zij tijdens twee uitgebreide shows in het Victoria Hotelaan buitenlandse pers en inkopers een keur uit de collecties van veertig fabrikanten, die in ons land de mode dienen. Advertentie rnMCTAKITC t/\A/ A I ITPIT CONSTANTE KWALITEIT Eigen nieuwsdienst GORINCHEM. Het werk aan de brug over de Merwede bij Gorinchern kwam gisteren in een nieuw stadium toen twee drijvende kranen het eerste onderdeel op de pijlers plaatsten. Ver leden jaar' april werd het werk weer ter hand genomen na een onderbreking van achttien jaren. In 1940 was de onderbouw van de brug ook ai aan besteed en het voorbereidende werk voor de bouw van de pijlers ai gedaan, toen de oorlog het werk abrupt afbrak. Het ziet er nu naar uit dat de zolang verbeide nieuwe verbinding tussen de beide provincies in snel tempo tot stand zal komen: Voor de montage van de brug wordt gebruik gemaakt van noodpijlers, waarop eerst het brugdek van de zuidelijke over spanning zal worden gemonteerd. Daarna volgt de bouw van de boog en de beves tiging van de staaldraden, waarna de noodpijlers worden verwijderd. Volgend jaar zal dan de bouw van de tweede boog ter hand worden genomen. In 1961 zal de brug worden afgebouwd. Aan staaldraden Het brugdek komt te hangen aan staal draden, die aan de bogen bevestigd zijn, waardoor het geheel zeer een zwevend aanzien krijgt. In de rivier komen twee 170 m lange overspanningen met een bascule-brug bij de noordelijke oever. De totale lengte van de brug zal bijna 780 m bedragen, waarvan vierhonderd m voor de twee aanbruggen op de noorde lijke en zuidelijke oever. Op de noorde lijke oever sluit hierop een viaduct aan dat over het kanaal van Steenenhoek, de spoorbaan GorinchernDordrecht en de Schelluinsevliet zal leiden. Het via duct krijgt een lengte van zeshonderd m. Ook dit werk is al aanbesteed en zal nog in de loop van deze zomer in uit voering komen. Op de Sleeuwijkse oever is de onder doorgang voor het verkeer over de Sleeu- wijksedijk al gereed. De bijbehorende werken aan het verkeersplein aan de voet van de zuidelijke oprit en de aan sluiting op de rijksweg naar Breda ko men spoedig in uitvoering, hoewel deze werken nog niet zijn aanbesteed. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Een maand gevan genisstraf en voorwaardelijk ontslag uit de dienst heeft het Hoog militair ge rechtshof de 42-jarige reserve-kapitein C. M. uit Amersfoort opgelegd wegens knoeierijen met reisdeclaraties. M. had voornamelijk om zijn zieke vrouw te bezoeken valse reisopgaven verstrekt, hoewel na overleg met zijn comman dant een uitweg zeker te vinden was geweest. Hij had in de oorlog echter zeer zelf standig moeten optreden en na de oor log nam hij te snel eigengereide be slissingen. De krijgsraad had hem een maand voorwaardelijk en honderd gulden boe te gegeven. Eigen nieuwsdienst GOES. „Euphonia". de Goese ko ninklijk erkende harmonie, is uitgeno digd. het volgend jaar een bezoek te brengen aan het stadje Eisenertz in Stiermarken, de Oostenrijkse provincie. Het ligt in de bedoeling, dat de Goese muzikanten in augustus of in de Pink- sterweek van 1960 de grote reis zullen maken. Zij zullen in Eisenertz en omge ving concerteren en van het natuur schoon genieten. Het is niet onwaarschijnlijk, dat der gelijke uitwisselingen zoais men weet zal op „derde Pinksterdag" een gezel schap uit Eisenertz naar Goes komen meer zullen plaats vinden. In muzika le kringen denkt men zelfs over een uit wisseling met Oostenrijk, België en Duitsland. Vanuit Almelo is vernomen, dat men daar voor een dergelijk internationaal muziekkontakt veel voelt. Het staat reeds vast, dat een muziekgezelschap uit deze stad de reis naar Stiermarken via Oberammergau zal maken. Advertentie WASHINGTON (Reuter) Na tien dagen zoeken is in de staat Louisiana het lijk gevon den van de jonge neger Mack Charles Parker, die op 25 april door gemaskerde blanken uit de gevangenis werd ontvoerd en gelyncht. Het lijk lag in een rivier, op dertig kilometer afstand van de gevangenis in Poplarville, waaruit hij ontvoerd werd. Het verkeerde in vérgaande staat van ontbinding, doch aan de hgnd van vingerafdrukken kon de identiteit be wezen worden. Parker had op 27 april moeten te rechtstaan; hij werd ervan beschuldigd een blanke vrouw, in aanwezigheid van haar vijfjarig dochtertje, te hebben aangerand. De vrouw herkende hem later uit een rij van 25 negers, doch Parker zelf heeft steeds volgehouden dat hij onschuldig was. Twee dagen na zijn ontvoering eiste president Eisenhower een snelle op sporing van de kidnappers, maar tot nu toe is het onderzoek van de politie zonder resultaat. De aangerande vrouw heeft de lynch, partij iets verschrikkelijks genoemd zij had liever gezien dat Parker af normale wijze berecht was. Nog hygiënischer,, nog gemakkelijker De praktische platte strip met de snelle, doeltreffende pijn stiller, vindt in elke zak, tas, portefeuille of portemonnaie gemakkelijk plaats. En in deze hygiënische verpakking is elke "ASPRO' volkomen hermetisch afgesloten. Met deze praktische strip voor de moderne mens: "ASPRO* altijd bij de hand! Dit mag U van een moderne pijnstil ler verwachten: snei, doeltreffend, veilig en veelzijdigEn dat biedt U 'ASPRO': let op hoe "ASPRO* ogenblikkelijk in water uiteenvalt. Zó snel wordt 'ASPRO' ook in Uw lichaam op genomen. Zó snel ook brengt 'ASPRO' verlichting: recht op zijn doel af. Wat U ook plaagt: hoofdpijn, verkoudheid, griep... 'ASPRO' helpt direct. Ja, 'ASPRO' doet méér: Als U zich maar even rillerig of on prettig voelt "ASPRO" speciaal ge maakt om ongemakken te bestrijden. Om ge makkelijk mee te nemen. Om gemakkelijk in te nemen. Nu voor iedereen: "ASPRO* - ^altijd bij de band.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9