Trouwen met iemand uit heel ander milieu een Walcheren krijgt wegenstelsel beter UwKunstgebit T weeling waar muziek in zit ONDER ONS GEZEGD TOCH MAAR LIEVER... Uit mijn KLAS Dreigen tussen er moeilijkheden Coba en Kees? W eg keersluis Vlissingen-veerhaven nagenoeg gereed Fuik Breskens ivordt in najaar verplaatst Zelfbescherming Yitrite bleek uitstekend Burgemeester Kodde niet met pensioen Taxi gestolen in Bergen op Zoom* Nieuwe riolering en straten aanbesteed Een april viel laat van t jaar Veel belangstelling voor wandeltocht Kruiningen Inschrijvingen uit heel Nederland voor Ronde Midden-Zeeland Handel in zagers weer begonnen Gebed voor de Vrede Zaterdag L.J.G.-bloesemrit door Zuid-Bevéland Gouden bruiloft in Wemeldinge Dinsdag 5 mei 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 V*n een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Een van de duizenden toeristen, die Zeeland jaarlijks bezoeken, drukte het eens zo uit: „Ik ben figuurlijk gespro ken „weg" van de wegen op éénbanig zal zijn met de mogelijkheid tot uitbreiding tot tweebaansweg. Daarnaast zal ook een fietspad wor den aangelegd. De nu nog in uitvoe ring zijnde weg van Serooskerke naar St. Laurens wordt dus een deel van de meest westelijke noord-zuidverbin ding in Zeeland. Advertentie Walohfrpn'" Hii dit N°e eni®e dagen en dan zal de nieu- waicneren. tllj zei dit vorig jaai we geasfalteerde twee-baansweg van de zomer. Als hij dit jaar terugkomt. Keersluis in Vlissingen naar de veerha- zal zijn aanhankelijkheid aan het;-™"- ^reTs d^vreugden voormalige eiland wel versterkt; van het nieuwe wegdek genieten, maar worden. Elk volgend jaar zal de de Weggebruiker die uit de stad komt Ij- „7 .Imoet nog even een beetje geduld heb band nog steviger WOlden. Want ben. Ten slotte worden er ook nog werk- Walcheren krijgt een bijzonderzaamheden verricht aan de weg Mid- weffenstelsel dat vnnral is nfcrp- dclburg-Oost-Souburg de Oude Vlis- wegensieisei, aai vooral IS arge- slngseweg. Walcheren krijgt dus binnen- Stemd op hot toeristenbezoek. kort een beter wegenstelsel, dat aange- I past is aan de eisen van de moderne Kunnen de Zeeuwen zich reeds ver- j tijd, van het moderne verkeer en van heugen in een prachtige weg van Vlis- de moderne mens, die immers steeds in singen naar Middelburg, een dito baan „tijdnood" is. naar Domburg en fraaie wegen naar Westkapelle, Nieuwland-Arnemuiden, Veere en Zoutelande, straks kunnen zij nog trotser zijn wanneer de weg van Middelburg over St. Laurens naar Se rooskerke gereed zal zijn, waardoor de rechtstreekse verbinding van de Zeeuw se hoofdstad naar Oostkapelle-Oranjezon weer hersteld zal zijn. Dat velen met spoed op de verbetering van deze weg zitten te wachten zal niemand willen ont kennen. Immers, voor tal van wegge bruikers Is de omweg via Grijpskerke te omslachtig en te tijdrovend. De weg over St. Laurens krijgt straks evénwel een nog belangrijker functie, want zij zal aansluiten op de zgn. delta-weg over de dam in het Veerse Gat naar Noord- Beveland. Van Serooskerke naar Vrouwenpol der is reeds een prachtige weg aan gelegd, die straks door het dorp zal worden doorgetrokken naar de „noord- kaap" van Walcheren, waar de dijk begint. Het ligt in de bedoeling, zo verzekerde men ons van bevoegde zij de, dat de weg over de dam voorlopig MIDDELBURG. Het verplaatsen van de fuik bij de oude haven te Breskens naar de nieuwe haven, dat aanvankelijk in de zomer zou plaatsvinden, zal eerst in september of oktober zijn beslag krij gen. In verband met het toerisme en de daaraan vergrote drukte op het veer VüssingenBreskens, waardoor het af en toe wenselijk is een tweede boot in te leggen, die van de oude aanlegplaats te Breskens gebruik moet maken, is de mededeling, dat de werkzaamheden naar een later tijdstip zijn verschoven, gun stig ontvangen. De heer M. de Visser te 's-Graven- polder behaalde het diploma vakbe kwaamheid melkhandel. Als best ge slaagde kandidaat ontving hij een boe kenbom Gedurende de maand april 1959 wer den in het gemeentelijk badhuis te Wol- phaartsdjjk 698 baden genomen. Mooie feestiveek te Koudekerke KOUDEKERKE. Het was bijna de gehele vorige week feest in ons dorp. Dinsdagavond begon het al met een mooie fakkeloptocht voor de jeugd en gymnastiekdemonstraties op het Dorps plein. Het gehele dorp was toen al ver sierd en verlicht, wat een fantastisch schouwspel bood. Woensdagavond kon de regen geen spelbreker zijn, want het feestelijk enthousiasme hield het vol en de muziek, die de Ambonezen- en de Hawaiin bands plus onze muziekvereni ging Voorwaarts gaven, vond ondanks het ongunstig weer een heel aantal luis- j teraars. Donderdag was het de grote i feestdag met optocht enz., waarvan wel reeds iets vermeldden. Vrijdagavond wa-| ren er wielerwedstrijden (winnaar A. j Wielemaker) en hardloopwedstrijden voor alle leeftijden, waarin zowelmannen 1 boven de veertig als kleine kinderen uitkwamen; een succesnummer! Tenslot te werd zaterdag met recht de klap op de vuurpijl gegeven. Het weer werkte prachtig mee. De kinderspelen op het Dorpsplein, de voetbalwedstrijd tussen de scholen (winnaars Hervormde school), het ringrijden met versierde sjezen (le prijs M. Verhage), de „knobbelrit" voor auto's en bramfietsen, de „grote" voet balwedstrijd (zie de uitslag in de krant van gisteren) en de korfbalwedstrijd K.V.L.-Atlas (Ritthem) 32, trokken alle zeer veel belangstelling. De avond begon met een rondwande ling door het dorp van het Middelburgse tamboer- en pijpercorps „Juliana", dat daarna afwisselend met Voorwaarts op het Dorpsplein musiceerde. De voorzitter van de winkeliersvereniging maakte de uitslagen bekend van de etalagewedstrijd, waarvan de winkeliers veel werdk had den gemaakt. Na de taptoe door de beide orkesten vormde het bijzondere sluitstuk een vuurwerk, dat inderdaad bijzonder verzorgd was. De Oranjevereniging heeft de kosten van dit grote feest zeker niet kunnen dekken uit de f 1300, dit bij de burgerij gecollecteerd zijn. Maar terecht kon de voorzitter een beroep doen op de bur gerij, om lid van deze vereniging te worden, om daardoor voor de toekomst toch meer dergelijke feesten mogelijk te maken. voelt U de gehele dag niet! Geen vree» meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. DENTOF1X, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgena een weinig op de plaart gestrooid houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats Geen onaangename smaak. DENTOF1X verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken en niezen U vergeet, dat U een kunstgebit heeft Verkrijgbaar in discrete, neutrale plas tic flacon» prijs f. 2,35, bij apotheken •n drogisterijen. Van een onzer verslaggevers ,OM DE KARASHOEVE" VLISSINGEN. De vereniging Cul- |tuur en Ontspanning te Vüssingen gaf zaterdagavond in het concertgebouw GOLDEN FICTION WONINGWETWONINGEN AANBESTEED TE AXEL AXEL. Architect Pè Götzen heeft gisteren aanbesteed de bouw van acht tien woningwetwoningen. Hoogste en laagste inschrijvers waren: fa. Gebr. v. d. Poel, Terneuzen f 265.500,en fa. Leenhouts, Sluis f258.500, BERGEN OP ZOOM. Toen de taxi chauffeur P. Schijvenaars uit Bergen op Zoom zondagnacht omstreeks half een zijn auto op de parkeerplaats bij het station wegzette om het kantoor op te bellen, maakten onbekenden daarvan gebruik om de auto te stelen. De chauf feur belde toen ineens maar de politie op, die direct de grensposten waar schuwde. Maandagmorgen Werd de au to onbeheerd en zonder mankementen langs de kant van de weg in de buurt van Putte aangetroffen. Vermoedelijk heeft een roy-ridder er ZOUTELANDE. Naar wij vernemen, zal burgemeester D. Koó'de van Zoutelan- voor haar leden de laatste uitvoering van I ?ee£tyd bereikt!zijn gemeente ^og^met Struik van gemaakt om. even naar de dit seizoen. De avondwerdverzorgd verlaten. In verband met de ophanden door het „Gezellentoneel te Bergen op zijnde grenscorrecties zal de heer Kodde na zijn 65e verjaardag als loco-burge meester aanblijven tot de datum, dat over het lot van Zoutelande zal zijn beslist. Zoom, dat al eerder voor deze vereni ging optrad. Het toneelstuk in drie be drijven „Om de Karashoeve" door Ben Heuer, genoot de volle aandacht. Zo was het bijvoorbeeld doodstil bij de scène waarin Mischko Karas (R. Teb- bens), zijn zoons Tornar (P. Franken) Andrej (C. Hopmans) en Nicolo (C. Aan raad) meedeelt dat hij Sophie (Anneke Noteboom) de geliefde van zijn tweede zoon als vrouw wenst voor zijn oudste zoon, waardoor het gebied rondom de Karashoeve zich nog verder zal uitstrek ken. Heel mooi was ook het stuk waar in de oudste zoon met Catherina (Toos Verduit), de vrouw waar hij van houdt, het ouderlijk huis verlaat. Na de bevre digende slotscène sprak de voorzitter, de heer P Wanst, een woord van dank tot de spelers en overhandigde hun onder een oorverdovend applaus een taart. Hierna bleef men nog enkele uren ge zellig bijeen. Meer leden Oranje-Groene In de afgelopen winter werd in Kloetinge een verkeerscursus gehouden, waaraan veertig personen deelnamen. Deze cursus is nu besloten; aan 34 cur sisten kon een verkeersdiploma en insig ne worden uitgereikt. Het ligt in de be doeling om ook het volgend seizoen een dergelijke cursus te houden. In Kloetinge heeft de Simavicollec- te f 142,0' opgebracht en de Emmabloem- collecte f 142,06. grens te rijden of mogelijk was een mi litair van de nabijgelegen legerplaats Ossendrecht „wat verlaat". De politie en de kon. marechaussee stellen een onderzoek in. ST.-MAARTENSDIJK. Gisteren is aanbesteed het aanleggen van straten en riolering te St.-Maartensdiik. Hoogste en laagste inschrijvers waren J. Vos, Tholen f 149.971,— en fa. Gebr. A. en D. v. d. Werf, St. Maartensdijk f 140.800,De gunning in aangehouden. Eén april viel laat van 't jaar. Ge wilt me misschien even corri geren en zeggen, dat één april 1 nu eenmaal op één april valt, dus dat er van „laat vallen" geen sprake kan zijn. Ge hebt gelijk en ik ook, want ik kreeg mijn nieuwelingen na de Paasvakan tie, dus al een eindje in april. Toen de vakantie begon, liet ik alle schooljufferlijke waardigheid van me glijden bij het verlaten van ons dorp en ging zielsgeluk kig als een kind op huis aan. Da,r trof ik ons gewaardeerd familit- bezit, onze unieke oude tante als gast aan. Tante heeft een formidabel ge heugen, een onuitputtelijke voor raad wijze gezegden en een war me belangstelling voor heel het leven, ondanks haar hoge ouder dom. Zodra ik thuis was, moest er verteld worden over mijn klas- sekroost en toen de komende nieuwe lichting ter sprake kwam, peinsde tante hardop over: „toen zij voor het eerst naar school Iging". Van kleuterscholen was in die tijd nog geen sprake. Tante was het eerste kind in de familiekring, die toen de gang naar school moest maken. „Ze waren er alle maal onderste boven van," zei tante en zij, het slachtoffer, niet het minst Toen ik op de verlate één april het nieuwe kroost in ontvangst nam, moest ik weer aan tantes smeuïge verhaal denken en meteen besefte ik, dat ik nu op de scheidslijn leef van twee levens perioden, want ook nu nog zijn er, die er van „onderste boven zijn" en deswe ge gevaar opleveren voor gietbuitjes van zilte tranen, want dan is het nog immer zo: één traan langs een bolle wang biggelend, kan een gietbui ten ge volge hebben. Maar anderzijds zijn er ook velen, die er hun hand niet voor omdraaien om student(e) te worden. Ze zijn direct als kind in huis. Tot die laatste categorie behoorde ook onze tweeling, Han en Ankie. Ja, ik ben weer een tweeling rijk. Na luttele da gen heeft de ervaring me al geleerd, dat het me niet veel moeite zou kosten om het hele jaar alleen over dat span te schrijven. Lieve mensen, wat zit daar een lading energie in dat span. Mama bracht ze zelf en introduceerde haar twin-set aldus: ..Alstublieft juf frouw, dat is onze Han en Ankie. Sterk te er mee. Ik wil u waarschuwen, dat ze elkaar voortdurend hardhandig in het haar zitten. Kom er vooral niet tussen, want dan gaan ze u eendrach tig vermoorden. Juffrouw, bij dit stel vervliegen alle tweeling-illusies. Ik kan ze geen baas. Als ze u het te gortig maken, waarschuwt u me dan maar, dan breng ik het wel over aan papa, want die kan ze anl" Nou, je zult zo je nieuwe aanwinst geannonceerd krijgen. Bedenk dan ook even, dat ik behalve Han en Ankie er nog drie en veertig heb, die ik niet alleen in toom moet houden, maai ook nog een portie geleerdheid moet bij brengen. Ervaring met duo Ik heb al enige ervaring met twee lingen en als je zo'n duo hebt, waar van de één, een ,,hij" en de tweede een „zij" is, dan zijn er meestal bijzondere moeilijkheden, want, de traditie wil nu eenmaal, dat de hij's bij elkaar zitten en de zij's ook. Maar je beloopt grote kans op onheilen als je dezelfde metho de ook bij een tweeling toepast. Han en Ankie zette ik direct resoluut een eindje van elkaar. Dat leek veiliger. Dat mocht evenwel niet verhinderen, dat Ankie de eerste dag de beste naar broerlief stevende en hem even af droogde, omdat hij zijn potlood liet val len. Ja. het spijt me het te moeten bekennen, dat de jonge dame een echte kapiteine is. Zij is de baas, al laat Han nu ook niet bepaald de kaas van het brood eten. Ik heb toen het hele geval maar als een grap afgedaan. Vandaag ging dat echter niet. U had het moeten zien. Da bei stuurt de bende naar binnen en Ankie en Han maken al vechtende hun entree. Ankie stevent, eenmaal binnen, regelrecht op mij af en zegt in gloeiende verontwaar diging, dat Han zo gevloekt heeft. Han komt langs het andere pad op mij af en weerspreekt die beschuldiging. Als het heet, dat er gevloekt is, kun je niet vragen, wat er dan wel gezegd is, want dan laat je een vloek herha len, wat niet juist is, maar het zou wel eens nodig zijn, want de meningen over wat een vloek is, lopen wel uit een. Bij Han en Ankie hoef ik niet eens iets te vragen. Zou er eenvoudig de tijd niet voor hebben, want Ankie in vuur en vlam, doet twee dingen gelijk. Ze geeft Han een mep om de oren, die raak is en bijt er uit: „Je hebt welles gevloekt, want je zei: Je ben een lelijke rooie biet." (Ankie heeft prachtig zijig haar waar over een lichte goudglans ligt.) In ijltempo De jonge dame is dus in haar ijdel- heid aangetast, wat ik kan verstaan. Maar haar verontwaardiging over de „vloek" lijkt toch ook echt. Ik denk in ijltempo, maar intussen- doe ik ook een daad. Ik pak met mijn linkerhand Han beet en schudt die lich telijk door elkaar, hem vermanend zijn zusje niet uit te schelden en Ankie grijp ik met mijn rechterhand vast en laat haar dezelfde behandeling als broer ondergaan, haar zeggende, dat ze Han niet zo mag slaan. Han wil wat terug zeggen, Ankie natuurlijk ook, maar ik schud wat harder en zeg dan heel, KRUIN1NGEN. Voor de a.s. donder dag te Kruiningen te houden wandel tochten, georganiseerd door de wandel sportvereniging „Kruiningen", bestaat vrij grote belangstelling. Gisteren waren reeds meer dan 200 inschrijvingen ont vangen, waaronder van tal van groepen, die voorgaande jaren niet aan de Krui- ningse tocht deelnamen. De start is om half één bij het Dorpshuis, waarna op de markt een défilé plaats vindt. Méde werking wordt o.a. verleend door de muziekvereniging E.M.M. te Kruiningen. Er zijn vier routes door de prachtige omgeving van Kruiningen, namelijk 25, 15, 10 en 5 km. Kruis te Vlissingen MIDDELBURG Bedrijfsbrandweer, twee groepen van de reddings- en oprui mingsdienst, totaal 60 personen, namen deel aan de zaterdagmiddag op het ter-VLISSINGEN. In het Hervormd rein van de N.V. Vitrite te Middelburgwijkcentrum aan de Bonedijkestraat gehouden zelfbeschermingsoefening. werd de jaarvergadering gehouden van de Stichting Diaconessenarbeid te Vüs- In een der loodsen, zo werd veronder-1 singen afdeling Oranje-Groene Kruis. Na steld, was een cilinderfles geëxplodeerd, de opening van de waarnemend voorzit- waarby acht personeelsleden gewond ter. de heer A. Lefeber bracht secretaris raakten en een der gebouwen vlam vatte. a. j. Leenhouts verslag uit over het jaar Van alle zijden kwamen leden van de bedrijfsbeschermingsdienst aanrennen, die zich in figuurlijke zin met grote moed óp hun taak wierpen, zodat de vuurhaard binnen afzienbare tijd was geblust. De ge wonden realistische geschminkt door de heer J. Polderman werden ijlings verbonren en naar de cantine vervoerd. De drie medici, mevrouw Pel-Mellink en de heren D. N. van Gelderen en C. F. Frumeau, die de verzorging van de slacht offers gade sloegen hadden over het alge meen niets dan lof over de wijze waarop in deze noodsituatie werd geholpen. Dr Van Gelderen noemde deze oefening er een, die hij in zijn loopbaan nog niet had meegemaakt en was van mening, dat de directie tevreden mocht zijn. 1958. De stijging van de leden zette zich ook in dit jaar voort. Op 1 januari bedroeg het aantal leden 1744, tegen 1804 op 31 december, terwijl verschillende leden tussentijds hun intrek hebben genomen in het bejaardentehuis. De zusters legden 9574 bezoeken af. Uit het financieel verslag bleek dat de inkomsten f 18554,81 en de uitgaven f 18254,88 bedroegen, waardoor een na delig saldo ontstond van f700,07. Bij acclamatie werden de bestuursleden mevr. J. J. Merkelyn-Flinterman en de heren C. C. Sluiter en C. Verhey her kozen. ER KWAM EEN BRIEF bij mij binnen, waarin raad gevraagd werd. Dat gebeurt meer, maar niet altijd liggen zulke epistels me zo zwaar als deze, want een afdoend antwoord is moeilijk te geven. Omdat de vraagster, noch haar ouders niet meer in Zeeland wonen, kreeg ik de vrijheid een deel van de brief over te nemen. De commandant van de" Middelburgse YT„- „l 11Dat doe ik dan, zodoende weet ge brandweer, de heer A. J. W. Mathijssen, Meisje Viel \an melkauto direct waarover het baat was vol bewondering voor het optreden VLISSINGEN. In de Molenstraat waaiover net gaai. van de bedrijfsbrandweer. Hij verklaarde, wilde gistermorgen het vijfjarig meisje Miin ouders wonen al lane hier dat de mannen hun taak kundig hadden Nelly van de L. uit Vlissingen aan een jn de stad, maar bleven toch de krant uitgevoerd. De heer A. J. van Dom, hoofdstapvoets rijdende motorbestelauto van trouw. En nu mijn ouders en ik voor van-de Zelfbeschermingsdienst van Phi- de Vlissingse melkslijter P gaan han- een moeilijk vraagstuk zitten, waarover lips, een bedrijf waarmee de yitrite in gen Hierbij viel zij en kwam juist tus- we wel veel praten, doch uiteindelijk nauwe relatie staat, merkte op, dat hij by sen Voor- en achterwiel van 'het motor- steeds in hetzelfde kringetje van argu- j'ze cn!"® aangetroffen, wat zo voertuig terecht. Het kind werd ernstig menten blijven ronddraaien, dachten enl/ll'llté Awrrivflölrt I tfövl4AftlHmrfel.»»*^„n? aan een der ber.en gewond. Het meisje moeder en ik eens het oordeel van een is naar het St. Joseph-ziekenhuis ver- [buitenstaander^ (ster m dit geval) te voerd en aldaar ter verpleging opgen-o- men. dikwijls ontbreekt, n.l. verbeeldingskracht bij dé medewerkers. De directeur van de Vitrite N.V., ir. J. P. Berdenis van Berlekom, bracht dank aan alle medewerkers, die de oefening hadden doen slagen. in iemands ziel verankerd, dan men wellicht in de rijpere jeugdjaren meent. Intuïtief legt men bij zichzelf de maat staf aan van vroeger. Nu is het zeker, dat iemand zich kan aanpassen maar aanpassen is nog niet innerlijk veranderen. Als dan de Kees van Coba zich nu in alle oprechtheid meent aangepast te hebben aan het an dere levensmilieu, dan zal dit ook best gaan, want ook Coba woont niet in een paleis en ze houdt er geen hofhou ding op na, maar voor iemand, die uit een geheel andere levenssfeer komt is het toch bijna hetzelfde en dan moet onvermijdelijk de levenshouding iets krampachtigs krijgen. Jeugdtoernooi te Kloetinge KLOETINGE. De v.v. „Kloetinge" organiseert op 2e Pinksterdag een jeugd toernooi. De deelnemende verenigingen zijn: Robur (Goes), Yerseke, Kruiningen en Kloetinge. Voor de prijswinnaars zijn een beker en twee medaljes uitgeloofd. Molentoer Lewedorp Van onze wlelermedewerker LEWEDORP. Op Hemelvaartsdag wordt in Lewedorp de traditionele Mo lentoer verreden. De organisatoren die voorgaande jaren nogal te kampen had den wat het deelnemersveld betreft, ',ieb- ben ditmaal besloten nieuwelingen aan de start te brengen. Momenteel hebben 75 renners inge schreven; een veel groter aantal dan voorgaande jaren. Onder hen bevinden zich de Zeeuwen F. en C. Boonman, Hillebrand en Verbart. Ook schreven vele cracks uit andere provincies in. De wedstrijd gaat over 70 km. Start en fi nish zijn weer gelegen aan de provin ciale weg. héél streng, als ze niet dadelijk kalme ren, dat het schoolblijven zal worden. We hebben dat nog niet meegemaakt in heel de klas, deze dagen in april. Het maakt indruk, zelfs op Han en An kie. Doch slechts even Ankie hervindt het eerst zich zelf en uit de grond van haar hart zegt ze: ,.U bent een akelige juffrouw." Han kijkt naar zijn zus en betuigt instem ming, zeggend: „Erreg akelig". De hele klas verstijft, want dat is zelfs de doorgewinterde moderne jeugd te bar. En ik denk even aan onze kostelijke oude tante, als dié dit eens meemaakte. Zij zou sprakeloos zijn geweest. Gelukkig ben ik dat nu niet, maar ik weet wel, dat er muziek zit in de toekomst van dit leerjaar. Toch zal de papa van de tweeling er niet bij wor den gehaald. Van onze wlelermedewerker GOES. Voor de Ronde van Midden Zeeland bestaat grote zakeüjke belang stelling. In de publiciteitscaravaan rij den o.a. twee auto-dealers en vertegen woordigers van twee bierbrouwerijen, een oliemaatschappij, een bandenfa briek, een textielfabriek en een conser- venfabriek mee. Een Belgische, Duitse, Engelse en Zweedse ploeg die momen teel reeds zijn gecontracteerd zullen •door de Zeeuwse industrie worden ge adopteerd. Alle teams komen met zes renners aan de start, dus zes amateurs of on afhankelijkere De organiserende vereni ging „Theo Middelkamp" neemt zowel met een a- als met een b-ploeg deel. Verder zijn de afgelopen week de in schrijvingen binnengekomen van „D.T.S." (Zaandam), „Kennemerland" (Beverwijk), „Matthieu Cordang" Ge- leen„De Hoekse renners" ('s-Graven- deel), „Wilhelmina" en „Het Zuiden" (beide uit Eindhoven), „T.W.C. Pijnen burg" (Tilburg), „De Pedaalridders" (Rotterdam), „De Pedaalridders" (Ma de), „De Bataaf" (Halfweg), „Helpt El kander" (Oud-Gastel), „T.W.C. Maas tricht", „De Zwaluw" ('s-Hertogen- bosch), ,,De Spartaan" (Den Haag). „Feijenoord" (Rotterdam), „Gerrit Schulte" Cs-Hertogenbosch), ..De Baro nie" (Breda) e.a. Verwacht wprden nog de inschrijvingen van de Amsterdamse clubs „Olympia" en „De Germaan", alsook van „De Kampioen" uit Haar lem. Wedvlucht „De Doffer" GOES. P.V. „De Doffer" te Goes hield een wedvlucht vanuit Venlo. De uitslag luidt: 1. D. Snoep, 2. Chr. Wijs, 3. J. van Es, 4. G. de Hond, 5. J. Olivier, 6. J. Pik kaart, 7 en 8. A. Heijnsdijk, 9. K. Ver hage, 10. J. Olivier. Diensten in de Oosterkerk GOES. Zoals begrijpelijk, is het mede-gebruik door de Herv. Gemeente van de Oosterkerk nog niet direct na de gemeentevergadering van de Gerefor meerde Kerk ingegaan. Er zijn nog en kele nadere besprekingen nodig. Naar wij vernemen wordt verwacht, dat het mede-gebruik ingaat op 24 mei a.s. Dan zullen in het oosten van Goes de Gere formeerden om 9 uur, de Ned. Hervorm den om half 11 ter kerke gaan in het zelfde kerkgebouw aan de Bergweg, in gang Van Mellestraat. maar bij het ouder worden bleek steeds meer, dat die man in zijn hart hele maal naar dat oude terug hunkert en zich daar ook naar gedraagt. Dat ge zin is de schrik van onze familie en onlangs hebben we er, moeder wilde dit, samen onverwachts eens een be zoekje gebracht. Als ik daaraan denk, zeg ik, ik waag het niet met Kees, maar als we elkaar weer eens gespro- j Dan zai het nog wej mogelijk zijn ken hebben, dan durf ik het haast wel dat Coba gelukkig wordt, maar de met hem te wagen. man niet, want als Coba het home Wat denkt u daar nu van. istempelt volgens haar patroon en dat Er staan nog wat_ bijzonderheden injrnag toch, dan zal de man zich op de de brief', die beter niet vermeld kunnen1 juur zeker niet gelukkig voelen, want worden. js 0f meer een displaced per- MOEILIIK son 7Ün eigen huis. Krijgt hij daar op de duur genoeg van en gooit het TTpf jo rnoeiliik adviseren als men de over een andere boeg, dan komt een p "s oVe n ^elf niet kènt en de verant-fherbf.Un*L van hwat Cobat ™LZenZ woordelijkheid is nogal groot om hierm familie. En toch sou het misschien te een advies te geven. Laat ik beginnen, wagen zijn, hin met vooraf twee opmerkingen te maken. ze ondanks alles haar Kees w ïlcIeheb- En ten eerste dit: het feit dat Coba hen. Maar al datheraden wijster niet na veel praten eerst nog kalmweg ad- ?p:.En w_ .Jïïïi Jtn vies aan een ander vraagt, wijst er heiden gelukkig «oi-dt of erger, Lute uit Goes won rit „Middelkamp" WILHELMINADORP. De R.T.C. „Theo Middelkamp" organiseerde zater dag weer een clubrit in de „Wilhelmi- napolder". Winaar werd de Goesenaar Lute die in de beginfase Frans Verbart bezelschap ging houden toen deze alleen op avontuur was uitgetrokken. Dit duo bleef tot halfkoers samen. Verbart kon toen een demarrage van Lute niet voldoende pareren, waardoor deze alleen aan de leiding kwam. Ver bart bleef stand houden tussen de kop man en de groep en liep zelfs in de eind fase zienderogen in op de leider die met een inzinking te kampen kreeg. Lute wist echter to«fi als eerste de eindstreep te passeren, gevolgd door Verbart en Tolheok, die uit het peloton was ont snapt. D% uitslag luidt: 1. C. Lute (Goes) 42 km in 1 uur 5 min; 2. F. Verbart (Goes) op 100 m; 3. J. Tolhoek (Yersek op 600 m; 4. M. Hogerland (Kapelle); 5. W de Jonge (Wissekerke)6. Th. de Vrieze (Souburg); 7. J. v. d. Weele (Goes) 8 ex-aequo F. Boonman Cs-Hee- renhoek) J. Verburg (Kortgene) J. Grim (Lewedorp); J. de Looff (Wïsserskerke) en J. Dagevos (Kattendijke). vragen. We willen er hier met niemand over spreken, evenmin als met familie. Nu zit de zaak zo: ik ben vijfentwin tig jaar, heb een goede en bestbetaal- de baan. Woon bij vader en moeder en met elkaar hebben wij het altijd fijn. Ook nu nog, nu we het niet met elkaar eens kunnen worden. Tot nu toe ben ik nooit verloofd ge weest en nu daagt er een kandidaat- verloofde op. Hij heet Kees. Het is een aardige kerel, die een misschien wel wat bescheiden, maar toch wel goede •- baan heeft. Hij komt echter uit een mi-|z?^er n.een gevj*als Jïï. Jtif serabel milieu. Niet alleen, zo gezien vica dan ceu ctiiuci victagt, wijst ci „...i, wel op, dat het toch nog het ware niet ^an JL i is, anders zou ze onvervaard de zaak deF. df' dlt ®a" doorzetten, temeer daar haar ouders duidelijk »s. Een huwelijk wil zeggen, haar voor haar bestwil te ra- a"f dagen samen.^ En JiL den, maar het dan aan haar eigen oor deel overlaten en het haar ook niet moeilijk zullen maken. Er spelen bij de ouders stellig geen bijfactoren, zoals fi nanciën, een rol, want Coba hoeft slecht een miniem beetje geld als kostgeld te geven thuis. Alleen al dit, dat Coba zo aarzelt, 1 doet me denken, doe het niet, want uit maatschappelijk oogpunt, maar ook wat karakter betreft. Kees is heel an ders. Maar nu redeneren vader en moe der steeds, dat zo'n jongen toch wel heel veel van zijn afkomst meedraagt in het leven en dat dit met mij op de duur niet zal stroken, waardoor ze bang zijn dat ik ongelukkig zal worden. Maar dat ke liefde, want hierin hebben je ouders wel gelijk, dat er waarschijnlijk veel van je zal worden gevergd. En dan dit, dat een mens stellig nooit minder behoeft te zijn, al komt hij uit een lager en geheel ander milieu. Het beslist hoe hij zelf is. Maar wel bren gen deze omstandigheden consequenties Ieder, bij het ouder worden, be Op de foto ziet men tnee leden van de groep een gewonde collega in vei ligheid brengen, terwijl de bedrijfs brandweer zich verdienstelijk maakt mei het blussen van een brand. (Foto Zeeuwsch Dagblad teeh niet jsnli ik Nu is dit hetihiee. Ieder, bij het ouder worden, erge! dat wij 'een gezin in de familie I merkt hoeveel hij, of zij meedraagt uit hebben dat sprekend lijkt op het ge-1 het jeugdmilieu. Nu met te spreken van vil van KeesPen mij. En eerlijk ge-jkwade eigenschappen maar men zegt. mevrouw, het maakt altijd indruk heel de jeugd gewend geweest aan be- op mij als moeder me dit voorhoudt.paalde normen, levensgewoonten en nog Het is daar ook niet kwaad begonnen, i veel meer. Dit levensbeeld zit dieper wel een beetje gelijksoortigheid zijn. Jammer genoeg schreef Co ba niets over een eenheid in ge loof. Als die er niet is, dan is het samengaan stellig af te ra den. Is men het op dit, het be langrijkste levensterrein eens, dan staan de zaken weer an ders, want dan kan men' in moeite en zorgen zich wenden tot Hem, die raad en hulp ge ven kan. Intussen is me dit be raden en piekeren toch nog lie ver, dan dat men zich hals over kop in een huwelijk stort, hoe wel er verschillende signalen op veilig staan. MAJA Expositie Nederland schildert Eigen nieuwsdienst HULST. In de Burgerzaal van het stadhuis te Hulst is de tentoonstelling „Nederland schildert" geopend door mr. J. A. Lotgering, directeur van de Kon. Fabrieken Talens N.V. te Apeldoorn. De expositie bevat vijftig bekroonde werken voor de Talensprijs 1958, welke gese lecteerd zijn uit de 586 inzendingen. De expositie is naar Hulst gekomen op uit nodiging van het Reynaert-comité. Deze tentoonstelling, die voor het eerst in Zeeland wordt gehouden, zal te be zichtigen zijn tot 19 mei. Ook in Vüs singen, in Britannia, zal „Nederland schildert" dit jaar verschijnen, en wel van 18 juli - 1 aug. De tentoonstelling is reeds geweest in Amsterdam, Delft, Leeuwarden, Den Haag, Roermond, Nij megen, Zwolle en Hengelo. De heer Lotgering deelde mede, dat er olannen bestaan om ook in België de Talensprijs in te steüen, waarschijn lijk reeds in 1960. Gezien het grote aantal inzendingen van amateurs, zal de expositie in de toekomst worden gesplitst in groepen voor bereoepskunstenaars en voor ama teurs. Enkele geëxposeerde stukken werden reeds verkocht. Chr. Leeszaal te Axel AXEL De Christelijke leeszaal te Axel heeft de volgende aanwinsten: K. Norel: Materialenleer voor de werktuigbouw, j p! Moody: Een vaste burcht, Dokter aan' dé pool, Bene meritus. Romans: W. Pétillon: Moerss oudste. G. van Bokhorst: Wevers, p. H Simon: Zij wilden niet sterven. W. Schip pers: Strumpelkenshoef. Jeugdboeken: Lisa Tetzner: Het meisje in de glazen koets. J. ter Haar Ernstjan en Snabbeltje in het bos. A. M. de Moor-Rignalda: In de grijze toren. K. Norel: Coasters varen uit. YERSEKE. De handel in aas (za gers) voor de sportvisserij is weer be gonnen. Het graven naar deze wormen op de slikken is volop aan de gang. Ook de diepzeeduikers komen met het warmere weer opnieuw naar Yerseke. Zij bezichtigen de onderzeeflora in de Oostersclielde of maken speurtochten naar de in de oorlog in zee gestorte vliegtuigen, waarvan er enkele op de bo dem van de Zeeuwse wateren liggen. KAPELLE. Zondag 10 mei om acht uur 's avonds, zal in een der veiünghal- len te Kapelle een gebedssamenkomst voor dé vrede worden gehouden. Het initiatief tot deze bijeenkomst is genomen door een aantal leden van ver schillende kerken in Kapelle, Biezeünge en Schore. De samenkomst wordt gehouden om te bidden voor de conferentie van de rege ringsleiders, die op 11 mei in Genève be gint. De initiatiefnemers hadden reeds plannen hiervoor opgevat toen ook lande lijk het verzoek kwam om in het gebed deze conferentie te gedenken. DOELPUNTENREGEN IN KAPELLE: 26-2 KAPELLE. In hel kader van de nederlaagwedstrijden van de v.v. Kapelle speelde zaterdagmiddag hét tweede elf tal van deze vereniging een wedstrijd tegen de Bevelanders I. Hier kwam een ware doelpuntenregen van de zijde Beve landers. De Kapellenaren verloren met niet minder dan 262. De rust ging in met een 160 achterstand voor Kapelle. Het eerste elftal speelde een nederlaag wedstrijd tegen S.V.D. I en won deze met 41. KAPELLE. Zaterdag 9 mei zal de traditioneel geworden bloesemrit van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zee land worden gehouden. Evenals in voor gaande jaren zal start en finish zijn in hotel „De Zwaan" te Kapelle. Na afloop van de rit volgt hier een gezamenlijke maaltijd van de deelnemers en deelneem sters en vervolgens een gezellige avond. Behalve de L.J.G.-leden zijn ook de leden van de Z.P.M., de Z.L.M. en de Bond van Plattelandsvrouwen opgeroepen om aan deze tocht deel 'te nemen. In voorgaande jaren bestond er steeds een grote belang stelling voor. Er kan worden deelgeno men met motorrijtuigen en met brom mers. Het parcours ligt in Zuid-Beveland tussen Goes en de Vlakebrug. Voor auto's en motoren is de afstand 60 km. en voor brommers 25 km. De start is vanaf 2 uur. WEMELDINGE. Morgen, woens dag hoopt het echtpaar Vleugel-Ouder man aan de Zuidelijke Achterweg te Wemeldinge zijn vijftigjarig huwelijks feest te vieren. De echtlieden genieten een goede gezondheid. Aan belangstel ling zal het hun, in de kring van kin deren, kleinkinderen en vrienden, zeker niet ontbreken op die dag. Melkactie voor vluchtelingen HAAMSTEDE. De melkactie ten be hoeve van de Algerijnse vluchtelingen kinderen in Tunesië en Marokko is de afdeling Schouwen (W.) goed geslaagd. In totaal zijn door de leerlingen der lagere scholen ingezameld: 619 grote en kleine blikken melk. plus een bedrag aan geld ad f 120,70.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4