moet blijven Schlagers in japonnen Een bonte wereldreis, saaie Teledubbel CONNY, IDOOL Oude dames zoek met raketgeheimen VANDAAG OPENT FASHION WEEK IN AMSTERDAM A' Maandag 4 mei 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Eerdmans hoorde de fout niet Geen wet Missie Erasmus in steen Nederland wenst tweede tv-kanaal vandaag Soorten Overleg bij Opera van Rainier III 1YE Zaterdag: tv met durf en fantasie Verrassing Eindstreep Plechtstatig Onnutte pauze I televisie vandaag j 1 Radio-jeugddag komt uit de verf WAKKER RADIOOTJE (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen! TWEE MAAL DE POT Rembrandtkenner Wereldoorlog-specialist Van onze correspondent PARIJS De Parij se clochards zijn plotseling in het middelpunt van een publieke belangstelling komen te staan, welke zij zelf zeker niet hebben gezocht. Het is alles de schuld van het gemeente raadslid Frédérick-Dupont. Hij toont een vaderlijke belangstelling voor het welzijn van zijn kiezers. Twee jaar geleden nam hij het op voor de concierges, de huisbewaarders, en sindsdien staat hij bekend als „de gedeputeerde van de concier ges." Vorig jaar begon hij een grote campagne tegen de duiven die de standbeelden van Parijs verontreinigen. En nu heeft hij de Parijse gemeenteraad gevraagd maat regelen tegen de clochards te nemen, omdat hij vond dat hun bivakkeren langs de Seine en op de roosters van de metro's „geen gezicht" is voor de buitenlandse toeristen. Radio Europa nummer 1 heeft toen het aardige idee gehad per televisie een soort rondetafelconferentie van enige authentieke clochards en de heer F.-D. uit te zenden. De heer F.-D. is daar enigszins van een koude ker mis thuisgekomen. In de eerste plaats hebben zes van de zeven clochards, aan wie hij onderdak en werk aan bood. voor dat plezier bedankt en zij het wat onduidelijk en verward gezegd dat zij de voorkeur geven aan de open hemel als dak, en de Seine- kade als bed. TEN tweede is er een stroom van brieven van t.v.-kijkers gekomen, die het voor de clochards ien tegen F. -D.i hebben opgenomen. Nog dagen daarna kwamen volkomen onbekenden de baardige mannen langs de Seine pakjes sigaretten en geld brengen, of hun een karweitje aan bieden, dat enig geld zou inbrengen en dat niet te veel werk zou beteke nen. Een van de argumenten van de heer F.- D. tegen het tolereren van de clochards was o.a. het volgende: er blijkt geen wet of politieverorde ning te bestaan, die iemand kan ver bieden in Parijs op de openbare weg te gaan zitten of te slapen. Mits hij of zij natuurlijk niet bedelt, zich niet ge draagt in strijd met de befaamde goe de zeden. Wat moet er nu van komen, zo heeft F.- D. gezegd, wanneer alle Parijzenaars het eens in hun hoofd zouden krijgen om op straat te gaan slapen? Dat is natuurlijk een zwak argu ment zolang er in Parijs nog brede en smalle bedden zijn. waarin men gratis of tegen geringe vergoeding het moede hoofd te ruste kan leggen. De brave maar oervervelende magistraat heeft dan ook geen voet aan de grond gekregen. En terecht, want de clo chards zijn zo oud als Frankrijk. De Heilige Lodewijk was reeds niet zo heilig of hij wilde de „vaccabons" la ten verjagen uit de steden. Over wal het platteland er dan mee moest doen. brak hij zich blijkbaar het heilige hoofd niet. In tegenstelling tot de machthebbers van de vierde en de vijfde republiek, die maar al te zeer aan het oordeel en de stemming van de landman hechten! Clochard is een benaming, die bur gerrecht heeft verkregen. Hij schijnt afgeleid van „cloche". dat „hemel" betekent; zij slapen immers onder de open hemel. taurants tussen de place Maubert en de kerk van Julianus de Arme. waar een complete maaltijd 70 francs schijnt te kosten. OVER de ontwikkeling van de clochard bestaan vele verha len en men ontkomt niet aan de indruk dat vele scribenten in de loop der tij den elkander hebben nageschreven over doktoren, rechters, filosofen en lieden van goede kom-af, die tot het clochard-dom zouden zijn/ vervallen. Enige jaren geleden heeft uw cor respondent er eens het zijne van wil len weten en gedurende een paar we ken zo op de kaden van de Seine wel eens clochards benaderd. Het heeft hem sigaretten en flessen „rouge" ge kost maar het genie-in-de-neer heeft hij niet gevonden. Dezer dagen zag hij in zijn buurt, de place du Calvaire op de heuvel van Montmartre, de lokale clochard. Pascal genaamd, op een bank een boek zitten lezen. Het bleek het eerste deel - van de memoires van De Gaulle, dat als pocketboek is uitgegeven, te zijn. Hij bleek het te hebben gekregen van een toerist. „Ik begrijp er niets van", zei hij. „en ik stel er geen belang in. Maar bij de bouquiniste van de rue Gabrielle krijg ik er wel vijftig francs voor". Zodat ook deze illusie van de geletterde clochard was verdwenen. In het algemeen zijn er veel in drank ondergegane wrakken onder en weinig kerels, met wie een redelijk woord is te praten. Natuurlijk verval len dikwijls lieden meer of minder buiten hun schuld tot de staat van clochard doch dat zijn eigenlijk meer ..gelegenheidsclochards", die bij de eerste de beste kans die zij krijgen weer een normaal leven gaan leiden. Voor de anderen is het armhuis van Nanterre of een Parijs ziekenhuis meestal het einde. Er zijn ook vrouwelijke clochards, (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen! clochardes geheten. Zij zijn verre in de minderheid. Het Leger des Heils zegt dat er in heel Parijs nog geen honderd zijn Zij hebben als regel een gezinnetje gevormd met twee of drie van haar mannelijke lotgenoten, voor wie zij eten koken en de kleren (of hoe men hun lompen wil noemen) wat onderhouden. Uitgesproken kenmerk van de clocharde: afkeer van rode wijn en voorkeur voor rum. welke zij schijnen te drinken als water. Ook die drank kan men achter de place Maubert voor weinig francs in liter flessen kopen. Licht en Nijs zijn zaterdagavond allebei met duizend gulden huiswaarts gegaan, na de tv- quiz Je neemt er wat van mee. Maar quizmaster Theo Eerdmans had abusievelijk het laatste, beslissen de antwoord van de heer Nijs goed gekeurd. De Hasseltenaar antwoordde „Oranje Nassau". Het had „Johan Maurits van Nassau" moeten zijn. Eigenlijk heeft hij dus 925 te veel gekregen. Ie gespannen „Ik was gespitst op het woord Nas sau," vertelde Theo Eerdmans ons, „en toen ik dat in alle spanning opving, keurde ik het antwoord goed." De vergissing bleek pas, door tele foontjes van kijkers, toen de uitzending al lang achter de rug was. De Vara betreurt uiteraard de vergissing, maar, vindt men, de heer Nijs heeft door zjjn fabelachtige prestaties die duizend gul den toch best verdiend. ingez. med.-advertentie VAN NELLE BESTELLEN Hel standbeeld van Erasmus aan de Coolsingel in Rotterdam is vanavond het onderwerp in de radiocursus Open baar Kunstbezit. Dr. C Reedijk, dïrecteur van de Ge meentelijke Bibliotheek te Rotterdam bespreekt dit Standbeeld om 18.50 over Hilversum 2. NEDERLAND gaat aanspraak maken op een tweede televisiekanaal. Dat zal gebeuren op de internationale P.TT.-conferentie, in agustus in Ge néve, waar de tv-golflengten aan de orde komen. Dit betekent natuurlijk nog niet, dat ons land een tweede tv-programma krijgt. Maar men wil er tijdig bij zijn, nu het overvol wordt in de ether, en daarom zal alvast één, of misschien zelfs meer dan één golflengte worden gevraagd. Dr. Nicolette Bruining, erevoor zitster van de V.P.R.O., maakt op het ogenblik een reis door Israël. Zij zal haar reiservaringen verwerken in een reeks radiolezingen over het Oude en het Nieuwe Testament, onder de titel In Bijbelland. 6 Het vrkagstuk van de vliegende schotels wordt opnieuw aan de orde gesteld in het Avro-televisiepro- gramma Weekend rendez-vous, op zaterdag 16 mei. Daarin komt o.a. voor de camera's George Adamski, de schrijver van het bekende boek fcfPaaoi radio 1 maandag De radio staat vanavond uiter aard in het teken van de Dodenher denking. In een nationaal programma, om 19.30 over beide zenders, hoort u eerst de herden kingscantate Als de dag van giste ren, muziek van Hans P. Keuning op teksten van Bert Schierbeek. Tussen de derde en vierde deel van deze cantate is er een reportage van de herdenkings plechtigheid bij het Nationaal Monu ment op de Dam in Amsterdam (19.55). Hilversum 1 vervolgt om 20.30 met het hoorspel Mitetich. Het is eigenlijk een gedramatiseerd klankbeeld over een ontheemde. Dit authentieke ver haal is door de Hoge commissaris voor de vluchtelingen over de hele wereld verspreid. Ook Hilversum 2 geeft een luister spel; De laatste (21.40). Het Radio Kamerorkest o.l.v. Roe lof Krol, met als soliste de pianiste Hedy Schneider, speelt om 20.35 werken van Dworsjaak en Weiner (Hilv. 2). Otto Klemperer leidt het Filhar- monia Orkest in Brahms' Symfonie no. 3 in f, opus 90 (21.20, hilü. 1). Verder kunt u de alt Nan Merri- man horen in oud-Spaanse liederen (21.10, Hilv. 2) en het Vegh-kwartet dat een werk van Haydn uitvoert (22.15. Hilv. 1). SAN FRANCISCO (Reuter) Twee oude dames hebben zich gisteren per ongeluk meester gemaakt van de gehei me Amerikaanse plannen voor een Ame rikaanse raketbasis in de Stille Zuidzee, op het koraaleiland Kwajalein. Een kolonel had de plannen in zijn aktetas toen hij naar een bespreking ging. Hij nam de bus, en vergat zijn tas. Vol ontzetting over zijn achteloosheid kwam hij even later per taxi aan bij het eindpunt van de buslijn, maar de tas was verdwenen. Uit de beschrijving van de chauffeur kwam vast te staan dat twee oude dames de tas, met hun eigen bagage, hadden meegenomen. Gis teravond was de politie er nog niet in geslaagd de dames op te sporen. HOE het ook zij. de clochards zijn er en zij zullen er ver moedelijk nog wel lang blijven ook. Hoeveel er zijn. weet men eigenlijk niet. Kort voor de Franse revolutie telde men er 40.000; ..Coco" heeft de zer dagen voor dat er 30.000 zijn élle polities ter wereld tegenstanders altijd numeriek onderschat"» taxeert het aantal op 1000; het Leger des, Heils. dat het kan weten. zegL tussen de 10 en 20.000. De juiste definitie van een clochard is namelijk moeilijk te geven. De echte clochard schijnt helemaal niet te werken en van bede len te leven. Een andere categorie heeft weliswaar geen vaste woon- of verblijfplaats en evenmin een vast in komen, maar voorziet toch in eigen onderhoud. B.v. door het zoeken van papier en lompen in de vuilnisbakken of bij de Parijse Hallen. Een derde variant leeft 's winters van do hand; in de tand in Parijs, maar trekt in het j voorjaar de boer op om op het land t.e I werken. Er zijn er ook van het éne i klusje per dag: o.a. het weghalen van! de kratten en het papier bij een com- missionnair van de hallen, het sorte- ren ervan en het verkopen in de buurt! rondom de place Maubert of de rue Mouffetard. Dat brengt hun dan tussen de 200 en 400 francs op en dat schijnt genoeg voor wat brood, kaas en een fles wijn. Het (oudbakken) brood krij gen zij meestal van een bakker, de kaas is niet zo erg fris meer en dus goedkoper en de wijn is de gemeenste en slechtste soort, waarvoor zij, on danks de prijsverhogingen van de laatste maanden, toch niet meer dan 50 of 60 francs per liter betalen. Bo vendien hebben zij eigenlijk altijd al lerlei adressen: er zijn in Parijs een paar kloosters, waar zij b.v. soep voor 5 francs een gamelle kunnen kopen, kleine volksrestaurantjes, die de res ten voor 30 francs per bord van de hand doen. Er zijn ook clochard-res- AMSTERDAM (A.N.P.) Alle ge- engageerden bij de Nederlandse Opera zullen vertegenwoordigd worden in de commissie van overleg. Deze commissie I gaat van nu af aan functioneren. Dit is de uitslag van een bespreking tussen bestuur en leiding van de opera, en de organisaties der geëngageerden (met uitzondering van de pas opgerichte PVNOi. Men hoopt, dat hierdoor de rust in de Opera zal terugkeren. Hier is de Fashion Week parade van Nederlandse mode. Nieuw zijn, naast de functionele eenvoud van de lijn, onder andere de brede, lage ceintuurs van leder op japonnen met veel souplesse en de decoratieve stiksels als garnerjng, die is afgestemd op de coupe. Bij de pakjes worden ter afwisseling ook weer enkele langere jasjes toegepast. door Rita Beukman (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen! MSTERDAM wordt weer mode- stad een week lang. Vele buitenlandse inkopers arriveer den tegen het week-einde reeds in de hoofdstad, om er de Fashion Week van de Nederlandse f-w-v i j 7 kledingindustrie bij te wonen, die jn de politie «8?zoals; FöLOGIC OnderdCLdll grote3 re °Pent FAROEK RAINIER Eigen nieuwsdienst MONACO. Prins Rainier heeft be sloten oud-koning Faroek van Egypte de nationaliteit van het prinsdom Mo naco te verlenen..Sinds hij uit zijn land werd verjaagd, heeft Faroek moeten rei zen op een Egyptisch paspoort; de woorden Republiek Egypte zijn hem al die tijd een doorn in het oog geweest. Kortgeleden heeft prins Rainier ook aan de beeldschone Maharani van Ba- roda de Monegaskische nationaliteit verstrekt. Wellicht zullen ook andere' verbannen vorsten van zijn gastvrijheid gebruik maken: het verrukkelijke kli-j maat en het feit dat Monegasken geen belasting betalen moeten sterke aantrek kingskracht uitoefenen. grote reeks shows. Als prelude op die drukke zaken-' week gingen deze bezoekers van over de grenzen, gisteren de bloeiende bol lenvelden even bekijken. Een selectie nieuwe modellen in verschillende prijsklassen van de be langrijkste vaderlandse confectiefa- brikanten, wordt morgen tijdens een lunch in het Amsterdamse Victoria Hotel getoond. Voor die uitgebreide show tijdens het lunchuur. zijn ook een aantal buitenlandse journalisten uitgenodigd. Elke dag worden er deze week bo vendien langs de Amsterdamse grach ten, waar vele confectionairs hun showrooms in de oude patriciërshui zen hebben ingericht, afzonderlijke shows voor de buitenlandse gasten gehouden, waarvoor een keur van Ne derlandse mannequins van uur tot uur in de weer is. Inkopers uit België. Duitsland, En geland, Frankrijk, de Scandinavische landen, Amerika. Canada en Zuid- Afrika. komen op deze shows ona'er andere hun orders plaatsen. Neder landse confectie wordt elk seizoen voor miljoenen geëxporteerd. Voqr de toekomst lang tijdens de Amsterdam Fashion Week voor de belangrijkste schlagers zorgt op het gebied van japonnen en pakjes, heeft voor de nieuwe ontwer pen vooral Hubert de Givenchy en Pierre Cardin tot inspiratie gekozen. Modellen die de voornaamste ten densen weergeven van die collectie, voor Nederland toonaangevend wat „ready to wear" op coutureniveau aangaat, ziet u hier reeds afgebeeld. Wij vinden het altijd heel prettig.' wanneer in ons land op modegebied resultaten worden bereikt, die wij up to date kunnen noemen in internatio nale betekenis. Naar De Givenchy DE TTIT v-1 ontwerpen IJ A (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen! INKOPERS kunnen in Amsterdam reeds een keuze maken uit modellen voor de herfst cn winter 1959-1960 ontworpen. Op de recente Parijse couture-collecties zijn die modellen vooral afgestemd, ter wijl zich daarnaast een Italiaanse in- vloed steeds duidelijker gaat mani festeren. I is Jolo Couture, die nu reeds jaren den, HIER afgebeelde spreekt weer duidelijk, over welk een uitstekende feeling men bij Jolo beschikt voor wat inderdaad van betekenis is bij de ontwikkeling van de mode. Men be heerst er bovendien zodanig het mé tier om in staat te zijn, het raffine ment in eenvoud dat de nieuwe crea ties van De Givenchy en zijn grote leermeester Balenciaga dit seizoen vooral kenmerkt, zuiver te interpre teren. Een prestatie waartoe zelfs me nige couturier maar zelden in staat is! De zuivere proportionering, de ver fijnde soepelheid en de perfectie in snit die de basis is van de nieuwe mode in deze stijl, wordt door Jolo niet zo maar vluchtig benaderd via uiterlijke effecten, maar geheel in zijn essentie doorgrond. Men heeft er be grepen waarom het daarbij ging. in structuur, in coupe, in expressie, het-1 geen in ons land helaas een grote uit- Givenchy steeds meer ee>- aankno pingspunt gaat vinden, wal lor de] mode in ons land een vooruitgang is. Jurken met sierlijke souplesse, een niet strak aangehaalde ceintuur juist even onder de taille Sis enig in het oog lopend detail toont Jolo onó'er andere tijdens de Fas .on Week, die vandaag begint. Die lederen ceintuurs zijn speciaal in de tinten van de stof fen geverfd voor het juiste cachet. De nieuwe stoffen eren, gaat men eveneens introduce ren voor de garderobe van de Neder landse vrouw. Soepele materialen ko men bij deze mode op de eerste plaats. Fraaie stoffen van het mohair-type licht en met een wonderlijk zachte toets, behoren daar onder andere toe. Crêpe-achtlge wol en een nieuw soort Shetland met' satinbinding troffen wij er eveneens reeds bij aan. Bijzon dere textielnouveauté's, zoals zijde met bouclé-effect en decoupe op zij den basis met plastische dessins, door de Parijse couturiers onder andere voor hun wintercollecties aangekocht, zijn er ook al bij present. Uit het type van die materialen ko men de ontwerpei, voort, wat even eens een hoge graad van eigen crea tiviteit bewijst. Jolo Couture is er opnieuw in geslaagd, door de stijl van een nieuwe mode vanuit eigen be gaafdheden te interpreteren, de Ne derlandse Fashion Week een goede start te geven. Wat de nationale kledingindustrie verder zal uitbren gen, gaan wij de komende dagen in Amsterdam uitgebreid voor u bekij ken. zondering is, als het noviteiten van Givenchy of Balenciaga betreft. Zo ontstonden er Nederlandse crea ties in de stijl van deze grootste in spirators van de wereldmode. die echter tevens lypiscb de kenmerken van een karakteristiek Jolo model dragen. Dat is het wat vooral frap pant is in de collecties van deze Ne derlandse japonnenfabrikant. Men weet een zeer hoog niveau te bereiken en te handhaven, omdat men al werkend en ontwerpend zelf reeds logisch het ene nieuwe silhouet uit het andere ontwikkelt, door begrip te hebben voor de achtergronden van de nieuwe modeverschijnselen. Ons verbaast liet dan ook zeker niet, dat juist deze Nederlandse kle dingfabrikant in de ontwerpen van De "JTEN WERELDREIS in zakformaat, zou men het Vara-programma van zaterdagavond kunnen noemen. Van Bussum gingi het, via veie omzwervingen in het journaal, rechtsstreeks naar Hilversum, waar vluchtig de nieuwe technische vleu gel van de Vara-studio werd be zocht. Toen verder naar Frankfort, Parijs en Milaan, waar een stralende Teddy Scholten in hej Duits, Frans, Engels, Italiaans en Nederlands niet zo maar „Een beetje" zong maar in -een per fecte uitspraak, als een charmante am bassadrice van de Nederlandse lichte muze. een internationaal publiek tot laaiend enthousiasme bracht. Een interessant, door Piet te Nuyl kundig samengesteld programma. Wat velen vooral zal hebben getroffen, was de sympathieke eenvoud, waarmee het echtpaar Scholten deze bliksemreis gadesloeg en opnieuw onderging. 'Als grote verrassing plukte te Nuyl zo maar de „bigg boss" uit de lucht, ona'er wiens leiding Teddy deze week voor de B.B.C.-televisie zal optreden. Een aardig technisch spelletje, dat evenzeer zal zijn gewaardeerd als het onverwachte optreden van Rudy Car- rell, de prijswinnaar van het Amster damse cabaretconcours. Kortom, t.v. met durf en fantasie. Daarvan getuigde ook de quiz, die dit keer ongekend spannend was. Ook zondagavond stond de t.v. in het teken van de quiz, waarbij opnieuw de Belgische en Nederlandse kijkers ten nauwste waren betrokken. Ditmaal gold het een co-produktie van het N.I.R. en de K.R.O., die de eerste af levering Tele-dubbel op het scherm bracht. De „denker" was a'e kenner van de geschiedenis van ons Oranehuis, de heer Wijnbeek uit Zwolle, »n de „doe ner" de bekende Belgische wielrenner Rik van Steenbergen. De heer Wijn beek in de studio te Bussum door de Belgische quizmaster Paul van der Velde ondervraagd, ging vlot van start, doch in de tweede ronde faalde hij. Rik van Steenbergen moest hem te hulp fietsen op de wielerbaan van het sportpaleis te Brussel, waar Jan Blaa- ser een ronde van een kilometer an nonceerde, af te leggen binnen 1 mi nuut 9 seconden. En zowaar, de ver moeide Rik. zojuist als overwinnaar ut Amiens teruggekeerd, klaarde het. De heer Wijnbeek in Bussum kon opnieuw zijn kennis spuien, doch faal de opnieuw, zoda! Brussel weer in het beeld kwam. Met een zwoegende Van Steenbergen, die de quiz door zijn razende snelheid redde. Beide heren haalden ten slotte gezamenlijk de eind streep. en een bedrag van duizend gul den. In een volgende uitzending kun nen zij ieder 1500 gulden veroveren, en in a'e slotfase 3000 gulden de man. De eerste indruk van deze quiz was nogal teleurstellend, omdat Van der Velde weinig spanning in het geheel bracht, en meer als plechtstatig exa minator fungeerde dan als slagvaar dige quizmaster. Met alle respect voor de zwoegende Belgische wielrenner was zijn solo in een hol en leeg stadion wel voor hem wèl, maar voor de kijkers niet erg adem-benemend. Maar goed, wellicht lukt het een volgende maal beter. Na een geslaagd optreden van het Amsterdamse Kunstmaandorkest kre gen wij opnieuw een onnutte pauze van meer dan een kwartier. Wij kunnen daar niet ana'ers in zien dan verspil ling van zendtijd. Gelukkig was het sportjournaal bij Aad van Leeuwen in vertrouwde handen. Gert Stempher DINSDAG 5 MEI RADIO 1 middag 12.15 Gram; 12.30 Land- en tuinb me- ded; 12.33 Lichte muz: 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Dansmuz; 13.50 Gram; 13.55 Jeugd vraagt om ant woord, oaus; 14.00 Gram: 14.35 V d vrou wen v h platteland: 14.45 Gevar progr. NATIONAAL PROGR16.00 Lichte muz; 16.20 Jeugdbijeenkomst Rotterdam; 16.40 Radio Philh ork; 17.00 Lichte muz; 17.30' Licht programma. avond 18.00 Nws; 18.15 Gram; 19.00 Emmen, Hoe een klein dorp groot werd, rep; 19.30 Strijkork; 20.00 Nws; 20.05 Bijeen komst ter herdenking v d Bevrijding in de Grote Kerk te Deventer; 21.05 Ge- var progr; 22.30 Voordr; 22.45 Lichte muz: 23.00 Nws; 23.15 Stereofonische uitz; 23.50 24.00 Dagsluiting. HILVERSUM II 298 m ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 00 Nws: 8.15 Pianospel; 8.30 Grifm; 9.00 Gym v de huisvr; 9.10 De groenteman; 9.13 Gram 9.40 Morgenwijding: 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, caus: 10.00 Gram: 10.50 V d kleuters: 11.00 Hammondorgel en zang; 11.15 V d zieken. middag 12.00 Lichte muz: 12.20 Regeringsuitz: Landb rubriek; 12.30 Land en tuinb me- ded; 12.33 Mil ork; 13.00 Nws; 13.15 Me- ded of gram: 13.20 Lichte muz: 13.55 Beursber; 14.00 Gram; 14.40 Meisjeskoor; 15.00 V d vrouw: 15.30 Clavecimbelreci- tal. avond "NATIONAAL PROGRAMMA: 16.00—24.00 Zie Hilversum I. DEN HAAG. Als opvolger van wij len de heer T. J. Twijnstra is benoemd .lot voorzitter van het Verbond van Ne-] iderlandsche Werkgevers ir. A. J. Engel. TELEVISIE HILVERSUM I 402 m ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V d vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Gram; 9.55 V d kind; 10.10 Pontificale Hoogmis. MAANDAG. Vanavond van 19.50 tot 20.30 uur ziet u een reportage van de plechtige Dodenherdenking bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Vlaanderen geeft een documen taire op het gebied van de schilder kunst (20.25), en een programmaatje met ballet over de make-up van de vrouw in de loop d'er eeuwen (20.35). Op België Frans; Les joies de la vie (20.35). Peter von Zahn brengt vanavond op de Duitse t-v. verslag uit over de communistische invloed in Zuid-Ame- rika (20.20). Daarna Evergreens oude schlagers in modern gewaad (20.50), en de filmreportage Staal aan a'e Weser (21.35). (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen! fONNY FROBOES, Duits- lands meest gefotografeerde (en geforceerde) film-bakvis bezocht dit weekend ons land. Zij kwam de première van haar film Teenager melodie bijwonen, en een liedje zingen in het K.R.O.- Tierelantijnenprogramiha. Een klein meisje is Conny, veertien-en-een-half jaar oud, en vrolijk zoals een ideool voor andere bakvissen vol gens Duitse maatstaven moet zijn. JIJAAR die vrolijkheid is bij Conny een dun laagje vernis. Vergeleken met onze Heleentje van Cappelle het meisje dat Conny's zangsucces Pack' die Badehose ein, op de plaat bracht in de Nederlandse versie Naar de speeltuin is Conny Froboes een bestu deerde jongedame met ver moeide trekken en een bleke gelaatskleur. „Ze is wel aardig, helemaal niet verwaand of zo", zei Heleentje, die een volle dag met het film-zangeresje op mocht trekken. „Maar", voeg de ze eraan toe, „ik zou niet graag in Conny's schoenen staan. Wat heb je er eigenlijk aan om door iedereen aange gaapt te worden?" jyiAAR Conny zelf denkt daar heel anders over. Haar eerste triomfen beleefde ze toen ze acht was. Toen de belangstelling begon te tanen, schakelde ze over op het bakvis-type. ,,lk ging ruim een jaar naar Zweden en Zwitserland, om daar vlug bakvis te worden, en dat type buiten Duitsland te testen op het publiek. Nu is het zo ver, en ik maak dit jaar drie films." Andere dingen dan filmen en optreden doet Conny niet. Ze heeft er geen tijd voor, en ze is ook te moe, vertelt ze. Na de lagere school heeft ze het leren er aan gegeven, 's Avonds, voor het inslapen, leert ze haar rollen en lost ze puzzels op. |~\E PLANNEN voor de Radio-jeugd- dag (19 mei) beginnen uit de verf te komen. Hier zijn ai enkele van de programma's die voor deze dag zijn gepland. Wim Zwerus uit Dubbeldam gaat vier dagen varen op de haringvloot, om een reportage te geven vanuit volle zee 's Middags speelt het Gooiland Sextet, en voeren conservatoriumleer lingen werk uit van jonge Nederlandse componisten. En verder komen er o.m. een klankbeeld over de Nederlandse jeugdbeweging, en een cabaret. DHILIPS heeft een miniatuur-klok- l radio uitgebracht. Men kan dit radiotoestel instellen als een wekker en het wekt dan naar verkiezing door het inschakelen van de radio of door een zoemertoon. Het apparaatje is uitgerust met tran- sistois, werkt op batterijen, ontvangt de middengolf, en past in een (niet te kleine) zak. IAPONNEN waarvan dc vol maaktheid van lijn als het ware, nageëtst met stiksels en reliëfna-'Presl<^en rec eur van A.K.u., tot om deze functioneel te accentu- dusver vice-voorzitter van het verbond. avon'l Entcomayer zal over 1958 een dividend NTS: 20.00 journ en veeroverz; 20.20 voorstellen van 77c. Hiervan is al 3ri als Tekenfilm: 20.30 Filmprogr. NATIONAAL1 interimdividend uitgekeerd Vorig iaai- PROGR: 20.50—22.00 Gevar progr. werd geen dividend betaald.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7